Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Fél órán belül a 3. ex esik. Visszaszivom a multkorit, hogy ebben a ligában nem potyog. :D 2 napon belül ez már a 7. RNG God megáldott. :DDD

(#26002) persil válasza TrollBalint (#25994) üzenetére


persil
nagyúr

Sejtettem, hogy az nekem is szolt es valahol melyen a valaszt is sejtettem, koszonom szepen! :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#26003) m.lala


m.lala
aktív tag

Azért tényleg le a kalappal előttetek, bár nem írok sokat folyamatosan olvasok minden posztot, tényleg jó érzés egy ilyen közösséghez tartozni, mert mindenki segít. :R

Nem tudok elég hálás lenni akkor jöjjön még pár kérdés.

Craft brench ez az a kraftolós asztal hideoutban?

Implicit mod-ez egy craftolt tulajdonság,mint amit pl ascendancyban is ha ráhúzok pl. kesztyűre? És ehhez kapcsoltan ha szeretnék egy jó sapi rollt pl. freezing pulse damage+40% annyi labor míg be nem adja? Hát normálisak ezek? ;]

Craftolásnál az asztal minden lehetőséget mutat, plusz a mesterek craftja csak fel kell oldani a recepteket?

Mijaza watchstone és kivel kell érte lefeküdni? :DDD Vagy mi dobja? Mindig a conqueror?

Sulphite scarab hogyan szerezhető?

Craft bench opció a bányában akkor ez tulajdonképpen egy recept mint a 6l armor? amit felszabadítok és tudok használni a padon?

Mijaz az alternatív fegyver slot?

Alap craft élő példával van egy szimpi kesztyű 4 slot stb-fehérré teszem, aztán Orb of Transmutation kék lesz és itt Orb of Alteration amig nem lesz meg mondjuk 3 normális resist ha erre vágyom és innen jöhet az orb of regal? Ha meg nem jó kezdhetem előlről….hehe remek…lehet tényleg jobb venni, de akkor nagyjából jól értem?

Mi az az influenced item?

Köszönöm srácok, huhh mennyi infó, ez messze több, mint amire számítottam.

ui. brunnehilde ne fog vissza magad. :D Közben olvasom Pitymaszter hát ezt még érelmeznem kell. ;]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#26004) TrollBalint válasza m.lala (#26003) üzenetére


TrollBalint
addikt

"Nem tudok elég hálás lenni akkor jöjjön még pár kérdés"
válaszonként 2 exalted lesz, a többiekét is nálam tudod fizetni :DDD

Craft brench ez az a kraftolós asztal hideoutban?
igen

Implicit mod-ez egy craftolt tulajdonság,mint amit pl ascendancyban is ha ráhúzok pl. kesztyűre? És ehhez kapcsoltan ha szeretnék egy jó sapi rollt pl. freezing pulse damage+40% annyi labor míg be nem adja? Hát normálisak ezek? ;]
Implicit az, ami nem craftolható, egy tárgyon a két vonal között lévő tulajdonság(ok). Amelyik cuccon alapból nincs ilyen, arra is kerülhet vaal orb segítségével. Az implicit alapvetően nem változtatható, ami rajta van, az marad, max az értékét lehet bizonyos határok között változtatni.
A freezing pulse +40% az enchant, amit igen, lab-ban tudsz megszerezni, a +40%os verzió az über labban van, és igen, addig futod a labot, amíg be nem adja. Ezt némileg könnyebbé tudod tenni ha:
- labra specializált karaktered van, és némi gyakorlással néhány perc alatt végigfutsz
- megkeresed a rejtett dark shrine-okat, és reménykedsz, hogy valamelyik beadja a +1 enchant lehetőséget, ilyenkor eggyel többször probálkozhatsz. Ezen Dark Shrine-ok helyei (legalábbis az, hogy a labirintus melyik termében van, a poelab.com-on megtalálható, itt mindennap fent van az aktuális layout)
- veszel / szerzel + 1 enchant prophecy-t, ezzel megint csak eggyel többször használhatod az enchantolót

Craftolásnál az asztal minden lehetőséget mutat, plusz a mesterek craftja csak fel kell oldani a recepteket?
Egy craftról tudok, ami nem látszik a bench asztalon, ez pedig a + level of socketed support gem, és ezt a Mastermind-tól lehet megszerezni, ha vagy olyan szerencsés, hogy pajzsot dob.

Mijaza watchstone és kivel kell érte lefeküdni? :DDD Vagy mi dobja? Mindig a conqueror?
Jó hír (vagy rossz, ezt igazából Te tudod), senkivel nem kell lefeküdni értük :) viszont Te lehet feküdni fogsz párszor mire szerzel egyet :D ugyanis ezt dobják a conquerorok, atlasba tudod berakni, megnöveli az adott terület mapjainak tier-jét, de ha jól sejtem, ezt már tudod :)

Sulphite scarab hogyan szerezhető?
Most már elég sok helyen szerezhető, lehet venni másoktól, eshet különböző eventekből, (Delirium, Blight, Legion,) illetve, ha Cameria a Syndicate-ben az Intervention-ben van, akkor Ő ilyet dob. minél magasabb a rangja, annál nagyobb minőségű scarabot dob. (jellemzően a legtöbb syndicate tag scarabot dob, az Intervention-ben) ill. ha Ő az intervention vezetője, akkor mindent 2x csinálja mert a vezetőnek két ládája van, a tagok 1 ládájához képest

Craft bench opció a bányában akkor ez tulajdonképpen egy recept mint a 6l armor? amit felszabadítok és tudok használni a padon?
Igen, ahogy haladsz lefelé a bányában, itt ott lesznek kövek, amiket ha megérintesz, akkor egy receptet kapsz. Nem tudod eltéveszteni, de elég ritkák, és meg van szabva, hogy milyen helyeken és milyen mélységtől lehetnek. Nagyjából az összes socket-tel, link-keléssel, és socket színnel kapcsolatos receptet itt tudod megszerezni. És igen, az adott ligában onnantól kezdve már tudod használni és annyi páncélt 6-linkelsz, amennyit bírsz :)

Mijaz az alternatív fegyver slot?
karakterlapon van I-es és II-es fegyver slot, a másodikat jellemzően mindenki azért használja, mert az oda berakott kövek szintén fejlődnek, amiket később tudsz használni, vagy eladni.

Alap craft élő példával van egy szimpi kesztyű 4 slot stb-fehérré teszem, aztán Orb of Transmutation kék lesz és itt Orb of Alteration amig nem lesz meg mondjuk 3 normális resist ha erre vágyom és innen jöhet az orb of regal? Ha meg nem jó kezdhetem előlről….hehe remek…lehet tényleg jobb venni, de akkor nagyjából jól értem?
Majdnem, annyi, hogy ha kék egy tárgy, akkor maximum 2 affix lehet rajta, méghozzá maximum egy prefix és maximum egy suffix, az az 1 life és 1 resistance. De 2 resistance már nem. Ha regált ezek után rányomod, akkor már 3 tulajdonság lesz rajta (regal hozzá is ad egyet randomba). Ezt leszámítva jól mondtad, és igen, lehet olcsóbb venni. Sima itemeknél mindenképpen megfontolandó, ha már valami spéci influenced cuccot akarsz, és pl. ki is esett az adott tárgy, akkor megfontolandó a craftolása.

Mi az az influenced item?
Elder, Shaper, Redeemer, Warlod, Hunter és Crusader influenced itemek lehetnek. Mindegyik tud valami spéci, csak rá jellemző modot. Pl. a shaperen lehetek plusz skillek, mondjuk egy kesztyűn lehet olyan roll, hogy + X level faster casting és akkor bármiliyen gemeket raksz oda az úgy viselkedik, mintha lenne mellett egy X levelű faster casting support. A hunteres itemeknél lehet nyerni + chaos gem levelt, a Warlodrnál lehet olyan a cipőn, hogy + dodge attack vagy spell ellen. Stb. Amit Har_melin linkelt oldal, ott lehet nézelődni, hogy melyik tárgyon mik lehetnek és hányas szinttől. Ha nem riadsz vissza kis angoltól, akkor itt van egy kis leírás általánosságban róluk: Influenced items
A poe gamepedia-t amúgy is javasolt használni, nézelődni, de tipikusan az az oldal, amit annál jobban értékelsz és tudsz használni, minél jobban ismered a játékot. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#26005) Pitymaszter válasza sirdond (#26000) üzenetére


Pitymaszter
tag

A chestek "szinzéséről" kérdezett m.lala én csak felvettettem hogy van ilyen opciós is.
"(Fated connections: 2,7ex, 1500 fusing: ~2,6ex)" egy szóval se említettem ezeket a dolgokat nem is értem miről beszélsz.
Amúgy ha meg 4 off color kell neki a kiszemelt chestre akkor annyira nem nagy költség 6 socketet megcsinálni színnel. (az 5 és 6 na az már elég költséges)

Ha meg van a 6 socket akkor mint mindenki más nyomja rá a fusingot és hátha szerencséje lesz és beadja a 6L-t.
De amúgy igazad van nem egy kezdőnek való tanács volt. Ebben elnézést kérek.

@m.lala:

Szerk: TrollBalint nagyon szépen összefoglalta a kérdéseidre a választ az övét vedd alapul. :)

Craft brench: Igen az az asztal. Ott meg is tudod nézni vagy keresőbe beirni amit keresel és hol tudod feloldani a craft receptet.
Delvében megtalálod a craft receptet akkor feloldod azt a craft brenchben és onnantól használni tudod.

Implicit mod: igen az helm, boots és gloves echant-ok is implicitnek számítanak.
A gloves és a boots enchantoknál még annyira nem vészes a dolog, de a helmnél azért 500+ echantból kimákolni a megfelelőt/keresett enchantot..... Szívatós dolog...

Watchstone: Mapozáshoz érve találkozol az elderslayerekkel amikor megölöd őket akkor Ők dobnak watchstone-kat (van piros, kék, zöld, sárga) és ezekből összen 32db van. A watchstonokat a mapon be kell raknod a citadelekbe és az a régió mapjainak Tier-jét nővel/változtatja meg.

Alap fehér item erre rá nyomod Orb of Transmutation-t akkor igaz hogy kék lesz de csak két tulajdonság lehet kék itemeken ha rányomod a regal-t akkor rare lesz az item és megkapja a 3. tujadonsását (amúgy mi affixoknak hívjuk és két fajta van Prefix és Suffix, aALT gomb lenyomásával meg is tudod nézni hogy mi milyen típusú) Egy rare itemen 3 prefix és 3 suffix tulajdonság lehet azaz összesen 6db.

Influanced item: Ha megnézed az előző hozzászolásomnál ott az első képen a chestemet vizuálisan is másképp néz ki az item mint a sima (ilyen aranylós zöldes a páncél) és még arról lehet meg ismerni hogy fent jobb és baloldalon vannak jelek (az enyémnél van zöld valami bal oldalt és egy sárga madár alak jobb oldalt, mondjuk de ez már dupla influanced item de ebbe most nem menjünk bele) Ezek az itemekre lehet bizonyos eséllyel spéci tulajdonságokat rollolni/craftolni némi (nagy!) szerencsével. Vagy amire éppen szükséges a builded számára.

[ Szerkesztve ]

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#26006) Badlof2k válasza TrollBalint (#26004) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ket labon jaro wiki lettel battya ;]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26007) TrollBalint válasza Badlof2k (#26006) üzenetére


TrollBalint
addikt

muszáj volt, máskülönben esélyem se volt beelőzni téged :D
Persze ez a mostani se az igazi, mert eléggé a munka frontján teljesítesz, de felkészülésnek jó :)
És ha kérdésed van, csak szólj :DD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#26008) Badlof2k válasza TrollBalint (#26007) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nyomni kell az igat azt mondta a hajcsar ;] szal enis inkabb csak befigyelek es Trollkodok ha mar te nem ;] :RMeghat lassatok hogy elek meg :C Szerintem teljesen jok a valaszok , ha nem Sirdond ugyis kijavit ;] :P :P

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26009) TrollBalint válasza Badlof2k (#26008) üzenetére


TrollBalint
addikt

akkor majd trollkodok helyetted is :)
sőt, amíg nem jössz vissza,minden második trollkodásom neked ajánlom :DD :P

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#26010) dante3


dante3
addikt

Ezt a jewelt próbáltátok már? [link]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#26011) m.lala


m.lala
aktív tag

Rengeteg új infó, az alternativ fegyver slot jó, hogy ezer éve játszom ilyenekkel de erre még nem gondoltam konkrétan felnyeritettem hogy dehülye vagyok….. köszi srácok.

A labor farmoláshoz is a plusz lehetőséget sem tudtam nagy segitség egész jó pénzkereseti lehetőség ha bemákol az emberifa/lánya valami értelmes dolgot.

Azt még nem tom a bányában hol fogom kikutatni a 6 socketet meg a 3 fix színt, de majd nyitva tartom a szemem, a lista irja hol van, csak találjak rá.

Még 1 gyors kérdés kraftolás még mindig nem teljesen oké, ha a kék itemeken 2 tulajdonság van és ha sárga lesz akkor 3, akkor adja magát a kérdés mivel kerül rá a többi? mert ugye max 6 lehet.

lvl 72-őn végeztem, nem szokott ilyen sokáig tartani, most jön a java. Kipattintom magam aztán meg sem állok T16-ig. Lesz még pár kérdésem, de ezzel már jóval bentebb vagyok. Köszi köszi. :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#26012) TrollBalint válasza m.lala (#26011) üzenetére


TrollBalint
addikt

vagy pörgetsz a már sárga cuccra chaos-t és akkor randomizál mindent rajta, és akár 6 affix is lehet, vagy craftolsz rá, (ha nem raksz rá multi modot, akkor csak 1-et fogsz tudni rá kraftolni)
Vagy exalted orbbal adsz hozzá még (az azt tudja, mint az augmentation, csak rare itemeken)

bányánál, ha megnyitod a térképet, akkor rá is tudsz keresni a megfelelő helyekre. A 6L az nekem 190-es szinten jelent meg, meg a 6S is, de arra azt hiszem 160-tól van esély.
A többi (2-3-4 socket, plusz a színes socketek) azok pedig azurite lelőhelyeken fognak megjelenni, viszonylag hamar. Azokat kizárt, hogy elhagyd. Plusz, ha mégsem vennéd fel, ahogy mész tovább, ott lesznek lentebb is.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#26013) persil válasza m.lala (#26011) üzenetére


persil
nagyúr

"Azt még nem tom a bányában hol fogom kikutatni a 6 socketet..."
Amig ilyen kerdesek vannak, addig sehol. Nem pejorativ ertelemben ne erts felre, szimplan csak baromi melyen vannak a banyaban, igy "kezdokent" valoszinutlen, hogy talalkoznal vele.

"Még 1 gyors kérdés kraftolás még mindig nem teljesen oké"
A "tobbi" exalted orb-bal kerulhet ra(ha mar van egy 3 modos rare cucc). Viszont kezdokent ez a modszer is eleg felejtos.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#26014) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Brunnehilde:

Be tudnád tenni a Storm Brand-es karid POB-ját? (már amit a napokban indítottál)

Köszi.

(#26015) brunnehilde válasza LittleBoss67 (#26014) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Persze. Ez az amit én kreáltam. Egy nem-crites MoM-os build Elemental Overloaddal, dodge-al, 7-8 branddel (attól függően, hogy a clusteren milyen két passziv van). Ha minden aktiv 4+ milla DPS. A legerősebb SB, amivel eddig játszottam, de T16-on a ködben, komolyabb mapokon már akadtak gondjai.

Viszont van még egy variáció, amit Iron tol a guildben. Crites, LL (LowLife). Itt a PoB-ja. A DPS ne tévesszen meg, valami okból kifolyólag a Storm Brand mana costját 0-nak mutatja. Valóságban ennél legalább 6-8-szor nagyobb a DPS, szerintem bőven 10 milla felett. Sirust aprit vele már csukott szemmel és nem is vészes az ára a buildnek. ;) Valószinű én is átcsinálom és kipróbálom még, szóval inkább ezt ajánlom. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26016) persil


persil
nagyúr

Most nem leszek nepszeru, de egyedul en gondolom ugy, hogy ez a Ziz csak egy beszedhibas autista, aki azt hiszi, hogy 70-nel tobb az IQ-ja pusztan azert, mert napi 50 orat jatszik egy jatekkal...?

Pont ugyanolyan, mint Crittias.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#26017) BoneDragon válasza persil (#26016) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mi a problemad vele?

(#26018) brunnehilde válasza persil (#26016) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ha nem szimpi, nem kell követni. Nem vagyok rajongója egy streamernek sem, nem is követek igazából senkit, de Ziz ahogy láttam, visz egy kis szint a felhozatalba a zakkant ötleteivel. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26019) persil válasza BoneDragon (#26017) üzenetére


persil
nagyúr

Ezt nehez lenne megfogalmazni, de roppant irritalo a "stilusa", mar onmagaban a beszedkeptelensegtol 5 millio a vernyomasom. :D

Crittias-t meg hagyjuk is, botrany.

Egyebkent isten ments, hogy barmelyiket is kovessem, utalom az egesz streamer-kedest, ekkora cringe nincs a vilagon, unalmamban szoktam megnezni 1-2 videot, aztan neha elojon belolem a bunko.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#26020) BoneDragon válasza persil (#26019) üzenetére


BoneDragon
veterán

Kinek mi, en liga kezdeteknel szoktam nezni, bar inkabb csak a buildjeire vagyok kivancsi. :D

(#26021) tibee77


tibee77
őstag

Nekem pl. a quinn69 a kedvencem, miközbe itt a forumon senki nem birja. :C hat na, izlesek es pofonok.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26022) BoneDragon válasza brunnehilde (#26015) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ez kb ugyan az a build ami poe.ninjan vannak, én is ilyet kezdtem. Csak ott clusterek helyett fevered mind jewelek vannak. Itt is ott figyel a 41ex+os watcher's eye. Igy könnyű.

Amúgy ez a Sirus fight a valaha készült legrosszabb Boss fight. Nem elég, hogy sötét minden és egyszinű, de még bugos is még mindig. Egyik nap elsőre lement AW6-os, most feléig jutottam el mert random oneshotolt. Nem volt vicces, mikor fél napos xp farmolás kárbaveszik. Gyülölöm ezt a fightot, inkább hozzák vissza normálisan übereldert ennek meg töröljék ki a létezését is.

[ Szerkesztve ]

(#26023) brunnehilde válasza BoneDragon (#26022) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Jah, hát Ironnak az ilyen 40exás jewellek csak úgy kiesnek. :U Az nélkül a jewel nélkül elég glasscannon az 5,7k ES-el, amennyit kihoztam belőle. Szóval ascendancyknál kell a Sanctuary of Thought, amivel van 7 milla DPS és 8,2k ES. Igy már szépen működik. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26024) BoneDragon válasza brunnehilde (#26023) üzenetére


BoneDragon
veterán

Hát ha eladnám mindenem, talán meg tudnám venni. :DDD Ahogy nézem pob-ba, konkrétan felezi a damage-t az a talent.

(#26025) brunnehilde válasza BoneDragon (#26024) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Az a nem crites, MoM-os amit én variáltam, a legolcsóbb, az kihozható gond nélkül 15 exából és 4 fevered minddal felvihető a DPS olyan 5-6 milla környékére. Aztán jön az LL a Sanctuaryval, 7+ milla DPS, ami kb 30-35 exa (11,5 exa volt az enchantolt Skyforth). A legdrágább, persze a legjobb a claritys watchersel, amivel egyből 80exára ugrik az ára, de marad a 8k ES, a DPS meg 11-12 milla lesz. :U Igazából, ha azt nézzük, az a 80 exa se annyira sok, csak nem arányosan oszlik el a gear ára, hanem van egy nagyon drága cucc.

Ja, és ne izgulj, ez a liga nekem se nagyon adja. Pl. már 20c-t kerestem két awa jewellel. :D

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26026) BoneDragon válasza brunnehilde (#26025) üzenetére


BoneDragon
veterán

En most 3k ES-el es ugyan ennyi lifeval szaladgalok, de neha one shotol egy deliriumos mob...
Panaszkodtam Sirusrol mekkora bugos f*s.
Latom vki posztolta is. Konkretan ugyan ez tortent velem 4x egymas utan multkor. Mar az uninstallon volt az egerem. :((

[ Szerkesztve ]

(#26027) tibee77 válasza BoneDragon (#26026) üzenetére


tibee77
őstag

Jaja amikor meghallod hogy die die die es konkretan nem latod öt (offscreen a csoka) akkor azonnal el kell mozogni egy ellentetes iranyba mint ahogy addig mozogtal különben biztos a halal.joval szarabb lett a sirus harc de ha vegig ott vagy a közelebe akkor nem lehet gond, tök sima fight.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26028) tiborv


tiborv
aktív tag

ssfhcban jol sikerult a delve 10es melysegben :-) ennyit a 34. helyrol

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#26029) crazygamer válasza brunnehilde (#25959) üzenetére


crazygamer
tag

Áttérnék a crit-es verzióra. Pár itemet már beszereztem hozzá. Kérdésem az lenne, lvl 93 vagyok, mi az a 7 pont ami a legvégére maradhat a skillfán?

(#26030) brunnehilde válasza crazygamer (#26029) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Attól függ, hogyan állsz life-al, resistekkel. Ha előbbi megvan legalább 4,8-5k akkor a Constitution után maradhat ki a két life pont. Én nem használom a Testudot (2 pont) sem, mert az nélkül is kb mindig 79%-on van a blokk. Ha a resistjeid megvannak, akkor Cloth and chaint lehet hanyagolni. "Legvégső" esetben pedig a Forceful Skewering.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26031) BoneDragon válasza brunnehilde (#26025) üzenetére


BoneDragon
veterán

PoB-ot tudsz linkelni a mostani karidról? Kiváncsi vagyok
Ma kicsit teszteltem a sanctuary talentel, de az a majdnem dps felezést már kevésnek érzem bossokra, 1.3 millát ir PoB jelenleg. Mondjuk én elég keverék buildet megyek, jelenleg 3k life, 4k ES van. Igaz bossok, meg T16-os mapok csont nélkül mennek, de azért néha bekapok 1-1 one shotos pofont.
Ivory Tower chestet már 4 napja próbálom 6linkelni, 1000 fusing felett járok már. :(

(#26032) brunnehilde válasza BoneDragon (#26031) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Publikus a profilom (brunnehilde), szóval nyugodtan meg lehet nézni bármikor. :P Én is átkombináltam és ez is egy keverék lett. Méghozzá MoM-os, de crites. Nekem jobban fekszik, mint az LL ES-es, de sajna, ha több monsta van a képernyőn a ködben, nem birja a gépem és játszhatatlan. :U Lényeg: 3,6k life, 2,4k ES, 8,5k mana. Ha minden aktiv, a SB-nek van 8,5 milla dps lvl95-ön, cipő enchanttal. Amihez jön a közel 1,5 millás Orb Of Storms. Ennél elég szépen lehet kombinálni a support gemeket, most Ice Bite és Hypothermia van bent az Archmage mellett, de nagyon jó az Ice Bite + Elem Prolif is, fagyaszt és frenzyt generál, bossok ellen meg Blind és Hypothermia. Ami alap az a Cinderswallow flask, magas recover %-okkal. Mana 3%, life és ES is min 2% + crites. Megér minden pénzt. :P A Watchers + cobalt jewel helyett meg mehet még +2 Fevered mind, de akkor nem lehet "spammelni" az SB-t, nagyon magas lesz a mana cost, oda kell figyelni. Igy ahogy most van, kb 30 exa az egész (beleértve a 7 exás watcherst is). Pob link.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26033) freddirty válasza brunnehilde (#26032) üzenetére


freddirty
senior tag

Szia Brunne,
tegnap és ma kíváncsiságképpen felszinteztem egy archmage-et én is. Egyenlőre szintje elég alacsony, most végeztem a story móddal 70+ környékén vagyok, de nem tetszik a túl(nem)élés képessége :)
Elég költséghatékony voltam (felpróbálom a buildet még nem költök rá), csak a fated connections volt ami két exa, a többi mind pár chaosból kijött snipeolva, vagy már volt. De többé kevésbé megvan minden kivéve a cinderswallow.
T4-es mapokon deliriumban ha beragadok 1-2 mp-re simán lepukkantanak. Nincs semmilyen dmg mitigation, megállni nem lehet. Ennyire kéne a cinder, vagy ez ennyire glasscannon? A dmg ezeken a mapokon bőven sok is, de nem igazán állja a pofonokat :)
Átmenetben a LL és a MOM között leledzem. Vagy csak simán szintezni kellene? Rákukkantanál? freddirty a profileom publikus, vagy itt egy pob minden configure varázslás nélkül:
https://pastebin.com/M9gGDH7g

fred

(#26034) freddirty válasza freddirty (#26033) üzenetére


freddirty
senior tag

hm, az utolsó ascendancy-t letolva és mindhárom aura bekapcsolva, és jobb a helyzet nem tankos de jobb, alig halok és 6.5k ES. Kell még a szintezés úgy látom. 85-90 körül eldöntöm kell-e erre költeni, és érdemes-e játszani komolyabban a builddel.

fred

(#26035) crazygamer válasza brunnehilde (#26030) üzenetére


crazygamer
tag

És még több buta kérdés tőlem :)
Crites verziónál ajánlod az átállást Alira-ra. Hogyan tudom ujra megcsinálni a küldit, hogy életben hagyjam Alira-t?

(#26036) brunnehilde válasza crazygamer (#26035) üzenetére


brunnehilde
senior tag

20 orb of regret + lapis amulett. :) Itt a link.

Fred: LL-nél nekem a 8k ES se volt elég. :D De ez betudható annak, hogy sosem volt kizárólag ES-es karim, szóval egész más játékstilust igényel. Magyarul: futás, futás, futás. :DDD Egyébként a 8k nekem úgy is összejött, hogy egy csomó pontot nem raktam ki, amit látok nálad a passzivon. Insightfulness, Unnatural Calm, Melding, Ethereal Feast. Helyettük inkább szerezz be clustereket, ezen a linken megtalálod, mi az ami jól jöhet. :) A MoM meg az LL-nél teljesen felesleges.

"30% of the damage that would be inflicted on the character's life is deducted from mana instead." Az unreserved life nálad meg kb 100, szóval ki lehet számolni, hogy gyakorlatilag semmi haszna a MoM-nak.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26037) freddirty válasza brunnehilde (#26036) üzenetére


freddirty
senior tag

Köszönöm, a review-t!
Igen átmeneti álapot volt az még LL és MOM között, nem volt bekapcsolva minden aura csak a discipline, így még nem volt teljesen LL. Azóta már 78on vagyok, kicsit jobb a helyzet, craftoltam egy grand+holy medium clustert (és eladtam párat :) a befolyt chaosokból meg jött egy cinder +3mana+3shield)
Feltolom még pár szinttel, hogy berakjam a will shaper kis clustert. Az etheral-t nem mertem még levenni, mert hát elég glasscannon még így is. Letoltok pár mapot hogy a panteon is optimálisabb legyen és meglátjuk. Eddig nem annyira tetszik amit látok. Damage van, de papírkutya. Inkább az EDC, ha választani kell.
Az Insightfulness, Unnatural Calm, Melding mind jó kis ES nodeok. Nem volt neked véletlenül egy clarity-s watchersed? Úgy persze összejön a könnyen 8k :) De 40exet nem költenék egy cuccra. Főleg, hogy szerintem annak a reális ára kb. 10 ex. A malevolence watchers is esik szépen befelé a 12-ről 10 alá ahogy az igény csökken és a kínálat nő.

[ Szerkesztve ]

fred

(#26038) brunnehilde válasza freddirty (#26037) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Áh, 40 exás jewel? :DDD Ironnak a guildből esett. Azzal lehet kihagyni a Sanctuary of Thoughtot. Nekem se jött be, azért csináltam vissza MoM-ra, de critesre. Feljebb már irtam róla.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26039) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Jó pár liga kihagyás után, ismét kedvet kaptam a játékhoz, nem vittem túlzásba build keresést, így megtetszett a Brunnehilde ligakezdő. Viszont nem tudom, lehet valami lényeges felett átsiklok a buildben, de T11-12-es mapoknál már eléggé kifogy a szufla a kariból, főleg a bossok halnak nagyon nehezen. Valaki esetleg rá tudna nézni,aki szintén ezt használja, hátha meglátja amit én nem. Profil

(#26040) Kirk88 válasza Rison77 (#26039) üzenetére


Kirk88
csendes újonc

Hali
Pont a múlt héten raktam össze egyet kíváncsi voltam mégis mit tud egy ilyen, igaz standardba szóval arról nem tudok nyilatkozni milyen a ködben delírumban. Viszont megnéztem championnal és gladiatorral is, champnek több a sebzése úgyhogy maradtam annál, de azért teszteltem a gladiátort is. Annyi még kb a különbség, hogy én rampart-inexorable pontokat is felvettem nálam nincsenek felvéve a finesstől jobbra eső pontok meg a finess-se. Így elsőre szerintem a gyűrűk meg amulett lesz, poarcher az nem sokat csinál bossok ellen támadásban, a hit-ed mindenképpen 100% frenzy-t meg nem pakol fel. Praxis az nagyon jó, de semmi sebzést nem hoz én ezt úgy oldottam meg, hogy egy steel ring, mellé meg egy olyan jewel ami mana leech-es. Hátránya, hogy nem pörgök egész pályán nonstop hanem dashelek a monsták között. Az amulettre meg nem tudsz így anoint-elni nálam a master of force van rárakva az is rengeteget hoz. Gyakorlatilag sirus meg uberelder kivételével mindent gond nélkül öltöltem így olcsó cuccokban is nincs surrenderem se meg bronnom se , belly of the beast + unshattered will van. Gyakoltalig csak egy watcher eyes kellene a noncrites verzióba, de az árát kb sosem fogom kifarmolni, nagyon megvagyok vele elégedve ez nagyon jó kis build.

(#26041) Rizseslescó válasza Kirk88 (#26040) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Attól függ,neked mit jelent sokáig ütni egy bosst. Nem látom rossznak a builded, sőt... Én átalakítottam critesre,vettem egy C.of Guilt gyűrűt+crites-mana costos vértet. Mondjuk én a deidbellow fejestől nem tudok szabadulni. Brandon81 az acc name

(#26042) brunnehilde válasza Rison77 (#26039) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Hello! Az Onslaught support felesleges, ott van az öv. :) Az enduring cry se a legjobb, ha nincs az amuletten a battle cry, de ez inkább csak kényelmi kérdés. Cseréld fel az enduringot a flesh and stoneal, és az mellé tegyél be egy maim supportot. Passzivon vedd vissza a crystal skint, helyette rakj ki mana leechet, igy hanyagolhatod a praxis gyűrűt. Vegyél egy Circle of guiltet ezzel a moddal: Herald of Purity has % increased Buff Effect. Legyen legalább 90%, ezek olyan 50c-től már kaphatóak. A maim support és a gyűrű 50%-al meg fogja dobni a DPS-t. Bosshoz pedig cseréld be a pulverise helyett a melee physicalt. A nem critesben nagyjából ennyi van, szóval ha ennél is komolyabb endgame öldöklést akarsz, akkor arra költeni kell és váltani critesre. :)

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26043) tibee77


tibee77
őstag

Löttem 2 videot arrol hogy hogy tudja ez a kari vinni a t15 es t16 5 orbos mapokat ha fullosan meg vannak csinalva.sextant-scarab-beyond van rajtuk. [link] [link] Ahogy latszik rajta, szinte mindegy mennyi mitigation van a karin, egyszerüen nincs olyan hogy barmit lehet vele büntetlenül csinalni, mert ha nem figyelek akkor el tudok en is halalozni.Ratesz egy lapattal, hogy mind2 map sajnos tempral chain-esre sikerült, ami azzal a delirium debuffal együtt (a lassitos) nagyon szivatos tud lenni.Neha majdnem sikerült kosis-nak vagy a spanjanak egyhitelni.t19 mapot is fogok majd feltenni, csak a feltöltesem nem az igazi sajnos igy beletelik kis idöbe.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26044) Rison77 válasza brunnehilde (#26042) üzenetére


Rison77
senior tag

Igen az onslaught ott maradt, csak szintezésre. Ez a battle cry enchant gondolom valamelyik nem régi ligában volt, sajnos az kimaradt, szóval annak utána kell olvasnom még mi is az, hogy működik :D Eddig elég lapos volt sajnos drop, 90%-ban ezt a geart is chaos recepttel vettem, szóval nagyon nem is nézegettem a crites verzió gearjét. Farmolok még egy kicsit hátha megszán végül a játék pár exával :U

[ Szerkesztve ]

(#26045) mrkog válasza tibee77 (#26043) üzenetére


mrkog
tag

Amikor először írtál erről a buildről, kb 1 órán belül dobott egy Maligaro-t, no ezt isteni szikraként értelmeztem, úgyhogy én is megcsináltam. Tényleg brutál. Már csak kb a watcher hiányzik, de így is szinte mindent visz. Mondjuk a hogm a szokásos, meg érdekes módon Sirus elég sokszor megöl, ezt nem tudom miért.
Ja igen, a 100% delirium Phoenix-nél berakta mellé talán a Kosis gyereket, na ott voltak bajok. :) De azért meghaltak.

[ Szerkesztve ]

acc: Von_Schwarz

(#26046) tibee77 válasza mrkog (#26045) üzenetére


tibee77
őstag

Hogm-mel ne foglalkozz, ezzel a karival sajnos nem lehet lehozni mert nem tudunk fegyot cserelni menet közbe.fegyo csere meg kell a maxblockos karik ellen.összes többi content ugy megy mintha kötelezö lenne. :D

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26047) brunnehilde válasza Rison77 (#26044) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Blight liga, olajozás. Nem enchant. Különböző szinű olajok vannak, mindegyik passzivra más-más kombináció kell, és rá tudod rakni őket az amulettedre Cassianál. Feltéve, ha nem corrupted. :)

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26048) Rison77 válasza brunnehilde (#26047) üzenetére


Rison77
senior tag

Ahha, igen azt gondoltam, hogy a corrupted kizáró ok, majd nézek egy hasonlót. Közben úgy néz ki, megzabolázta magát a játék, és 1 mapon belül dobott egy nurse-t, és 1 exát ráadásnak :D. Vettem is egy guilt gyűrűt, jewelből pótoltam a mana leechet, illetve beraktam a maimet. Így elég jelentősen észrevehető clear speedet kaptam. Talán így ebből már a crites elemek is kijönnének, egyedül aminek utána kéne számolnom a resistek.

(#26049) Badlof2k válasza tibee77 (#26043) üzenetére


Badlof2k
senior tag

T19 az valami új map tier szint? :F ;] Jó sok mindenről lemaradtam :P

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26050) sirdond válasza Badlof2k (#26049) üzenetére


sirdond
őstag

Előző ligában jött be, a unique watchtone-okkal lehet megcsinálni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.