Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) myke01 válasza pc360 (#27100) üzenetére


myke01
senior tag

Melyik az a program ? Azt hogy érem el egy másik gépről pl. a világ egy másik pontján? Vagy felhőbe szinkronizàl?

(#27102) B@ldrick válasza myke01 (#27099) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

"Opera" opció a régi opera görgetését adja, 140 step-pel gyors. FF után darabosnak tűnhet mert határozottabban görget. Default 140,600 animationnal elég megfontolt, hasonló mint az FF-é.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#27103) togvau válasza pc360 (#27095) üzenetére


togvau
senior tag

éppen azért használ dll-t mert közvetítés van. Ha nem lenne, nem kéne dll.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#27104) pc360 válasza myke01 (#27101) üzenetére


pc360
addikt

KeePass vagy Password Safe. Úgy szinkronizálható, hogy az a titkosított adatbázis fájl, amit használnak, berakható a Dropbox-ba, Drive-ra stb. Mindkettőnek van olyan kiegészítője, amivel Androidra is szinkronizálnak. Az automata beírást nem használom, így nem tudom megmondani, hogy működik-e. A KeePass talán egyszerűbb, és abban van ilyen funkció, de személy szerint a PS-t használom, mert nekem átláthatóbb a 250-300 kódomhoz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27105) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv. A legutóbbi 2 frissítés óta Opera-n a videókon eléggé nagy a shuttering, szétesik a kép kb középen.
Megnéztem Edge-n, ott tökéletes. Másnak is van hasonló gondja? Mit lehet ezzel kezdeni? Köszönöm.

(#27106) dqdb válasza Cr00py (#27105) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Intel IGP-t használsz?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27107) Cr00py válasza dqdb (#27106) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nem nem, nvidia-m van. 5930k + 1080. Hardveres hibát kizárnám, illetve nem hiszem, hogy a vga driverrel lenne valami. Opera-t használok. A legutóbbi 2 kissebb frissítés óta ilyen, de nem csak a youtube, hanem más külső oldalak is, amiket próbaképp néztem. Edge-n tökéletes. Felraktam a fox-ot is, amíg megnézem, de ott is jó. Flash sincs, emiatt gyanakszom az Opera-ra.

(#27108) dqdb válasza Cr00py (#27107) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Pedig driverrel kapcsolatos probléma lesz, csak azt nem tudom, hogy az Nvidia vagy az Opera térfelén pattog a labda. Körülbelül két verzióval ezelőtt alapvető változás volt a hardveres gyorsítással kapcsolatban, például azóta szaggat régebbi (=Haswell és korábbi) Intel IGP-ken a felület egy része, ezért kérdeztem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27109) chab7 válasza dqdb (#27108) üzenetére


chab7
addikt

Na akkor megvan miért csinálja nálam is. Mostanában szaggat a videó a YouTube-on. De érdekes, mert teljes képernyőre téve meg jó. Csak ablakban futtatva akad.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#27110) Cr00py válasza dqdb (#27108) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nos. DDU-val lepucoltam az nvidia drivert, majd vissza a legfrissebbet, nem segített. Lekaptam az Opera-t is, majd vissza, de ez sem jött be. Szóval passzolok.:)

chab7: Nálam nem szaggat/akad..hanem a képernyő közepén kb egy vízszintes csíkban szétesik a kép néha, teljesen mindegy hogy ablakos, avagy fullscreen-be megy.

Talán majd 1-2 frissítéssel megoldják. Nem igazán nézek videókat, szóval annyira nem érdekel, de néha eléggé zavaró.

(#27111) myke01


myke01
senior tag

Egy észrevétel "csak" . Én úgy vettem észre ,hogy a gyári beépített reklámblokkolóval lassabban működik a böngésző ,mintha egy külső bővítményt használok erre. Jelen esetben ez az uBlock Origin , sima alap beállításokkal jobban szabadjára engedi az Opera sebességét ,mint a gyári beépített adblocker. Persze blokkolja is a nem kívánatos elemeket (kivéve Prohardver lapcsalád természetesen :K ) .

Mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban ? :F

(#27112) #98452736


#98452736
törölt tag

Jó estét mindenkinek!

Ma telepítettem az Operát fel a laptopomra, mert a Mozilla Firefox nagyon belassult nekem és már nagyon idegesített, hogy egy nyamvadt videót nem tudok megnézni.
Nagyjából beállítgattam a dolgokat, de lenne egy pár kédésem hozzátok, hátha tudtok benne nekem segíteni.

1. problémám: A szótár beállításainál megadtam a magyar nyelvet, bepipáltam a két lehetséges opíciót ott (nyelv használata helyesírás ellenőrzéshez a magyar nyelvnél és helyesírás ellenőrzés engedélyezése alul):
de mégsem húzza alá azokat a szavakat amiket véletlen helytelenül írok le. Ezt hogyan lehetne orvosolni?
2. problémám: A beépített hírdetésblokkolója elég a biztonságos böngészéshez, vagy érdemes letölteni még mellé esetleg egy uBlock Origint, vagy Adguardot? Esetleg javasolnátok nekem valamilyen esszenciális kiegészítőt, ha kell?

Ennyi lenne hirtelen a két gond, amibe belefutottam, előre is köszönöm a segítséget tőletek!

Üdvözlettel: Columbo

[ Szerkesztve ]

(#27113) myke01 válasza #98452736 (#27112) üzenetére


myke01
senior tag

1. A helyesírás ellenőrzések elméletileg működnie kellene ezekkel a beállításokkal . Talán újraindítás megoldja 2. Szerintem a gyári hirdetésblokkolót kapcsold ki ,és dobd fel helyette az uBlock Origint, tapasztalataim szerint gyorsabb vele ,mint a gyárival .
3. Esetleg ha akarsz finom görgetést (gondolom a FF-ból megszoktad ) , akkor javallott feltenni a Smooth Scroll addon-t ,melyet egyink "hazánk fia" fejlesztett :K .
4. Enhancer for YouTube ,ezt használom a YT-hoz
5.Tabs to the front! , hogy működjön a középső gombon (görgőn)linken való kattintáskor a lap azonnali előtérben nyitása.

aztán ennyi :)

(#27114) #98452736 válasza myke01 (#27113) üzenetére


#98452736
törölt tag

Köszönöm a választ!
Akkor majd próbálom újraindítani, ki/bepipálni hátha megjavul a helyesírás ellenörző :)
Az uBlock Originnel teszek egy próbát, megnézem hogyan lesz gyorsabb :)
A görgetést megszoktam már most Operában, Firefoxszal több baj volt már youtuben, facebookon, nem azt néztem hogyan megy a görgetés :D de azért megnézem majd azt az addont is :)
Holnap kipróbálom az addonokat.
Köszi a segítséget!
Jó éjszakát!

(#27115) myke01 válasza #98452736 (#27114) üzenetére


myke01
senior tag

Na igen , A Firefox nagyon megdöglik Facebookon mostanában ,de a YT-val is akad baja bőven

Érdekelne ,hogy uBlock Originnel gyorsabb-e nálad is az Opera ? ;)

(#27116) #98452736 válasza myke01 (#27115) üzenetére


#98452736
törölt tag

Én úgy veszem észre, hogy gyorsabb. Illetve volt olyan weboldal nCore ahol a beépített blokkoló nem tüntetett el minden hirdetést (nálam a torrenteket lenyitva megjelentek hirdetések a leírásban) az uBlock Origin természetesen azokat is eltüntette. :)
Nálam konkrétan az verte ki a biztosítékot Firefoxban, hogy facebookon a beszélgetéseket nagyon de nagyon lassan nyitotta meg alul, ha pedig képre kattintottam, egyszerűen vagy előhozta, vagy nem... Youtuben pedig most új design lett és azt nagyon nem szereti...

[ Szerkesztve ]

(#27117) #98452736 válasza myke01 (#27115) üzenetére


#98452736
törölt tag

Ja és még annyi az előzőhöz, hogy uBlock Originen kell valamit állítani esetleg, vagy jóvanazúgy? :D
Próbálgattam a helyesírás ellenőrzőt, de nem javult meg sajnos :/ Ha holnap sem sikerül megoldani akkor újratelepítem az Operát valószínűleg...

(#27118) Orlin válasza #98452736 (#27117) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

A helyesírás ellenőrzésnél van egy kis csavar!
Nálam azután működik,hogy mondjuk jobb klikk az egérrel és a legördülő listán megkeresem ,hogy helyesírás ellenőrzés majd arra rámegyek.Utána már kijelöli a hibás szavakat.
Régen csináltam,de akkor így volt kb.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#27119) #98452736 válasza Orlin (#27118) üzenetére


#98452736
törölt tag

Szia!
Köszi a tippet, megoldódott így a probléma, működik. :)

(#27120) myke01 válasza #98452736 (#27117) üzenetére


myke01
senior tag

Nálam egyelőre a "jóvanazúgy" :D beállításon van az uBlock Origin , eddig nem jelentkezett hiba. Ha esetleg valami beütne ,akkor majd jobban utánanézek , nincs időm ilyesmivel foglalkozni :N .

(#27121) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Elnézést, tudom, hogy ez nem Opera Mini-s topik, de az nem igazán aktív és hát remélhetőleg közületek is többen használjátok az Opera böngészőt a mobilotokon is. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet beállítani azt, hogy a készüléket elfordítva a videólejátszó is elforduljon és teljes képernyős képet adjon? Természetesen a készüléken be van kapcsolva az automatikus elforgatás amit a szöveges tartalomnál meg is tesz, videónál viszont nem. Teljes képernyőre téve a videót ugyanúgy álló helyzetben marad a képernyő többi részét feketével kitöltve.

(#27122) dqdb válasza Danecay (#27121) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera Minit nem használok, de az androidos Operával is elő szokott fordulni (nem minden esetben), hogy álló helyzetben tartott telefonnál teljes képernyőre kitett videót úgy játszik le, hiába forgatom el a teljes képernyőre váltás után a telefont fekvő helyzetbe. Ilyenkor az a megoldás, hogy a teljes képernyőre váltás előtt forgatom el a telefont, néha még az oldalt is újratöltöm ilyenkor.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27123) Danecay válasza dqdb (#27122) üzenetére


Danecay
őstag

Már próbáltam de így sem jó :(

(#27124) myke01 válasza Danecay (#27121) üzenetére


myke01
senior tag

A Mini az sajnos 'fapad' kategória , ezért nem is használom . Ha van erősebb hardvered a telefonban ,és akad hozzá adatforgalom is , akkor ajánlottabb a másik "teljes" verzió használata . Bár szerintem az sem fogyaszt sokkal több adatforgalmat .

(#27125) pc360


pc360
addikt

Feldobtam a ma megjelent 47-es Operát, és már több oldalon találkoztam ezzel a jelenséggel, hogy a szövegeket összemaszatolja színekkel:

Más is találkozott ezzel? A battle.net fórumon pl. egész nagy, széttöredezett zöld blokkokat pakol be görgetéstől függően:

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27126) dqdb válasza pc360 (#27125) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Haswell IGP-t használva Opera 48-ban időnként elfeketedik a teljes UI, és olyan 30-40 másodperc múlva jön vissza a kép. Nem indul újra videokártya drivere, amíg él az anomália, addig az ablak átméretezése sem segít, aztán ahogy jött, úgy megy is.

Valami legalul a Blinkben nagyon el van rontva a hardveres gyorsítás kezelésénél. Vagy azért, mert a Blink hibás, vagy azért, mert a Blink nem igazodik a hibás driverekhez.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27127) pc360 válasza dqdb (#27126) üzenetére


pc360
addikt

Ég mentsen az Intel IGP-ktől! :) RX 470 rulz.

A legutóbbi driver nem WHQL-es volt, azóta feldobtam a minősített legújabbat. Vagy ez oldotta meg, vagy csak simán nem tudtam reprodukálni, mindenesetre most épp jónak tűnik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27128) dqdb válasza pc360 (#27127) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Laptopnál nem lehet mit tenni, ott jelentkezett csak eddig a probléma. Szintén Haswell + IGP asztali gépnél nincsen ilyen nyűg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27129) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ez megszokott jelenség urak?

[kép]

Töröltem böngészési előzményeket is, de semmi. Végül kikapcsoltam a hw gyorsítást.
W 8.1, HD 7970 16.7.3 driverrel.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27130) myke01


myke01
senior tag

Hogyan lehetne a fejlesztők tudtára adni ,hogy javítsanak valamit a finom-görgetésen ?
Vagy ez nem lehetséges blink motor alatt ? Utóbbi kérdés lehet láma volt :K :B, bocs érte,ha igen .

(#27131) pc360 válasza myke01 (#27130) üzenetére


pc360
addikt

Ki lehet kapcsolni, és akkor nem zavar.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27132) myke01 válasza pc360 (#27131) üzenetére


myke01
senior tag

Hol ? Inkább bekapcsolni kellene :P

(#27133) dqdb válasza myke01 (#27132) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Vagy keress egy jól működő smooth scrolling bővítményt, vagy vegyél fokozatmentes görgetésre képes Logitech egeret, vagy barátkozz meg a mostani állapottal, vagy kapcsold ki az opera://flags/?search=smooth%20scrolling címen.

Valaha volt jól működő smooth scrolling a Blinkben, amit csak flags szintjén vezettek ki. Aztán egy renderelést érintő fejlesztés után kikerült, de úgy tűnik, idővel visszamászott (ami nekem a javaslataim között a második opciót használva nem tűnt fel, ahogyan az eltűnése sem, egyszerűen az egér szolgáltatta gyakori és kisebb görgetési esemény kiváltotta a smooth scrollingot). Abból, hogy amikor tényleg jól működött, akkor is csak flaggel lehetett bekapcsolni, ne fűzz túl nagy reményeket ahhoz, hogy az Opera lépni fog bármit is ezen ügyben, régebben is sokan kérték ezt a feature-t, és akkor is magasan tettek rá.

Petyyyyy: így nem láttam még hardveres gyorsítást szétesni, amivel előfordul probléma.
Egy megoldás és két félmegoldás létezik arra, ha gyakran fordul elő: frissíted a videokártya driverét, vagy ha az nem elég, akkor kikapcsolod a hardveres gyorsítást, vagy áttérsz a Firefox/Edge egyikére (Chrome nem jó, az ugyanúgy bugos lesz a közös alap miatt).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27134) myke01 válasza dqdb (#27133) üzenetére


myke01
senior tag

Zsír ,kösz az infót :R . Pedig ezzel foglalkozhatnának kicsit a norvégok :K

(#27135) pc360 válasza myke01 (#27134) üzenetére


pc360
addikt

A norvégoknak nem sok köze van már hozzá. Ők a Vivaldit csinálják. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27136) dqdb válasza pc360 (#27135) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Igen, olyan két éve* kizárólag Lengyelországban folyik a fejlesztés, a norvég fejlesztői részleget teljesen leépítették (biztosan azért, hogy segítsenek a Vivaldinak feltölteni az álláshelyeket ;]), és jó ideje kínai kézben van a cég. A norvégból mára csak annyi igaz, hogy az Opera ASA norvég cég, ott van a gazdasági részleg egyik fele (a másik fele az USA-ban), és nem több.

* lusta vagyok utánanézni, ez rémlik fejből

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27137) Keef_Lee válasza dqdb (#27136) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Csájna??? :Y Akkor a vpn bekapcsolásakor se nagyon lehet nyugodtan senki?

(#27138) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok lentebb olvastam hasonló hibaeffektről de mi a megoldás rá dobjam a kukába az operát használjam a foxot?
Érdekes módon kifejezetten csak élő adások esetén lilulnak be a feliratok a yutube csatornán máshol még nem láttam ehez hasonló elszineződést.

(#27139) dqdb válasza Keef_Lee (#27137) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Aha, több, mint egy éve már. Elvileg teljesen különálló entitásként működnek a kínai tulajdonostól, ez az ő érdekük is, különben pillanatok alatt nullára írhatnák magukat Európában, ami a legnagyobb piacuk. A VPN esetében felettébb érdekes a helyzet, hiszen a böngésző natív VPN-t kínál, míg Kínában éppen most tiltották be lényegében a VPN használatát.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27140) dqdb válasza Robokutya (#27138) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ahogyan pár hozzászólással feljebb szerepel egy hasonló screenshot után: frissítsél videokártya-drivert. Aztán ha akkor is rossz, akkor tiltsd le a hardveres gyorsítást, vagy keress másik böngészőt (ami nem Chrome és Chromium, mert az is érintett vagy érintett lesz).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27141) Robokutya válasza dqdb (#27140) üzenetére


Robokutya
senior tag

Kösz akkor elsiklottam a lényegen én is megkísérlem a driver frissítést:)

(#27142) Petyyyyy válasza dqdb (#27133) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezek fogalmazódtak meg bennem is. Egyelőre kikapcsoltam a gyorsítást, majd meglátom lesz-e kedvem kísérletezni másik driverrel. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27143) FoxiestFox válasza dqdb (#27140) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elég cinkes, hogy tök moden gépeken előfordul ilyen, a jó öreg HD3650-em pedig szuper, mint mindig. :D
Még jó, mert erre jó rég nem jött ki driver.

(#27144) Robokutya


Robokutya
senior tag

én feladtam az opera használatát egyenlőre visszatérek a jó öreg lompos farkúhoz:)
Kérdés az említett böngészőt nem lehet beprogramozni valahogy hogy ha egy szöveget kijelölök egy oldalon automatán felugorjon a kivágás másolás szöveg?Ez az egyik jó scrypt ami hiányzik a foxból:)

(#27145) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Régóta használom az Opera böngészőt,de ilyen omlást még nem tapasztaltam.
Ha a könyvjelző mappákon belül létrehozok egy másik mappát és azon belül a kukába akarok dobni egy elmentett oldalt rendre összeomlik a böngésző!
Más is tapasztalja?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#27146) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Pár napja csinál ilyet az Opera, miért? Eddig csak az Operában volt ilyen, szóval erre gyanakszom, nem videókártyára.

(#27147) dqdb válasza RAiN91 (#27146) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Csak nyolcat kellett volna visszaolvasni. Vagy huszonegyet.

Orlin: használj workaroundot, Ctrl+Shift+B és ott töröljél.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27148) Raul227


Raul227
aktív tag

Hogyan lehet beállítani, hogy az opera mini keresőmotorja Google.hu legyen, ne co.uk. Kint dolgoztunk akkor átváltozott, nem találom hol lehet visszatenni

(#27149) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv. Random időközönként letöltődik egy " digiconnect.swf " fájl. Ezzel mit lehet kezdeni? Ha jól gondolom, akkor valami a flash player-hez lenne, a kiterjesztés alapján. Nekem viszont nincs, és nem is volt flash telepítve.
Továbbá a 47-es verzió óta a gyorshívón lévő oldalaknak a színei minden indításkor másak, mint alapvetően kellene, illetve ahogyan eddig volt. Pl.: A Facebook-nak ugye alapvetően kék, na most ez nálam sárga lett, a Twitch az lila, ez fekete lett, és így tovább, de nem mind..változó. - Ami érdekesség, hogy ha megnyitom ezek közül bármelyiket, amiknél a háttérszín megváltozott, akkor visszaáll az összes. Ezzel mit lehet kezdeni? Olvastam korábban is panaszkodtak megjelenési hibákra, de eddig nem volt, és nem is intel van, hanem 5930k + 1080, ami nvidia.

Hiába tettem vissza az előző verziót, felrakja magátol a 47-et. Nem lehet ezt valahogy letiltani, hogy ne frissítsen automatikusan? Avagy a fenti problémákra létezik-e esetleg megoldás? Vagy majd egyszer megoldódik " jóvanazúgy " alapon hagyjam a fenébe? Köszönöm.

(#27150) pc360 válasza Cr00py (#27149) üzenetére


pc360
addikt

A frissítésről már volt szó, hogy nincs értelme megakasztani. Nem véletlen érkeznek, akkor is, ha néha nem csak az előrelépés tapasztalható. Nálam is fura volt a Facebook gyorshívó színe, de most megint oké az 47.0.2631.55-ben.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.