Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) pc360 válasza Örni (#26200) üzenetére


pc360
addikt

Akkor ott valami más bibi lesz. Itt, ugyanezen a setupon teljesen jól működött a próba alapján.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#26202) Örni válasza pc360 (#26201) üzenetére


Örni
senior tag

Fogalmam sincs mitől, de most meg jó lett... :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#26203) myke01


myke01
senior tag

Miért van az ( lehet az ) ,hogy az Opera böngésző asztali változatát nagyon kevesen használják világszerte ?
A múlt hónapban például csak 1 % volt eme oldal szerint ,és folyamatosan esik vissza . Egy másik cikkben olvasható ,hogy a kutya sem használ már Opera-t asztali környezetben .
Gondolom ezt fejlesztői oldalon is mérik ,érzékelik .
Elképzelhető ,hogy arra a sorsra jut az Opera ,mint a kis böngésző-fejlesztő cégek ,amelyeknek se szeri se száma ( akik pl. chromium alapra "faragják" a saját böngészőjüket ) ?

(#26204) Örni válasza myke01 (#26203) üzenetére


Örni
senior tag

Tudtommal már rég Chromium alapú az Opera. Meg megvették vagy megveszik a kínaiak.
Amúgy én sem tudom miért használják ilyen kevesen, én nagyon szeretem, más gépére is ezt rakom fel :) Gondolom nem sokan tudnak róla, nincs marketing.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#26205) myke01 válasza Örni (#26204) üzenetére


myke01
senior tag

Nem a "Chromium alap" volt a kérdés , azt vágom én is ,hogy arra épül már pár éve :K , azzal nincs is gond . A konkurenciát alázza még úgy is ,hogy csak 32 bit-es az Opera .

(#26206) #27441408 válasza Örni (#26204) üzenetére


#27441408
törölt tag

Sokakat zavar az is, hogy kínai lett mielőtt bárki megint a torkomnak ugrik elég megnézni, a különböző fórumokat satöbbi, meg persze abban is igazad van, hogy nem annyira van neve mint a legnagyobb 3-asnak.

myke01Az opera már kb 10 éve is csak 5%-os böngésző volt, szóval sose volt "nagy", szerintem a kérdés, hogy ezt a kínai tulaj mizériát mennyire nyelik le a felhasználók és hogy 1általán mit kezd a böngészővel az új tulaj, mobilos körökben hatalmas neve van az operának, szóval nem gondolom, hogy megszűnne, már csak azért sem mert ki tudja így, hogy kínai lett a tulaj pl kínába hányan kezdik el használni reklámozzák e stb. Szerintem megszűnni biztosan nem fog max nagyon kicsike lesz...

[ Szerkesztve ]

(#26207) #27441408 válasza myke01 (#26205) üzenetére


#27441408
törölt tag

Operának most nagy vonzereje az eszement gyorsasága a reklámblokker miatt , szerintem szempont, hogy a cég ezt , hogyan tudja népszerűsíteni.

Nekem most pl azért az opera az 1-es böngésző mert az AngryBirds ezen működik a facén szépen akadás mentesen vagy csak kissé akadva, ha meg már a játékra ezt használom akkor ezen böngészek is.

[ Szerkesztve ]

(#26208) pc360 válasza #27441408 (#26206) üzenetére


pc360
addikt

Szerintem ez senkit nem érdekel. Nincs ráírva.
Itt a marketing hiány az egyetlen tényező.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#26209) #27441408 válasza pc360 (#26208) üzenetére


#27441408
törölt tag

Abban meg régen sem volt erős az opera, legalábbis az asztali böngészőnél biztos nem, pedig most a beépített blokkolóval ezt a gyorsaságot megragadhatnák marketing szempontból, mert főleg gyengébb gépeken laptopokon ez számít.

(#26210) dqdb válasza #27441408 (#26209) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera 9-től kezdve volt beépített szűrési lehetőség, ami az Opera 15 kiadásával tűnt el. Akkor sem váltotta meg ezzel a feature-rel az Opera a világot, most sem fogja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26211) #27441408 válasza dqdb (#26210) üzenetére


#27441408
törölt tag

Főleg úgy, hogy kb 5-ödszörre sikerült vele megetetnem az egyedi szűrőlistámat....

Mással nem hinném, hogy kampányolhatnak, szerintem a VPN igen keveseket érdekel,,

[ Szerkesztve ]

(#26212) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Win7-ről akarok Win10 OS-re váltani. Előtte C partícióról mentem ezeket a könyvtárakat:
...\AppData\Local\Programs\Opera
...\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable
...\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable
Felteszem a 10-es OS-t, telepítem az Operát, felülírom a mappákat azokkal amiket 7-en mentettem. A kérdés, működni fog, 10-en is minden olyan lesz mint most a 7-es OS-en?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#26213) pc360 válasza tknof1871 (#26212) üzenetére


pc360
addikt

A három jelzett mappából csak itt lehet érték, ebben van a konfigod:
...\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable

De ezt így nem tudom megmondani, hogy mennyire tartalmaz rendszerspecifikus dolgokat. A cache-re és egyéb szemetekre úgysem lesz szükséged, és ily módon nem ajánlom a teljes felülírást. Inkább használd a szinkront, ha már egyszer be van építve!

A mentett jelszavakat nem fogja tudni az új rendszer alatt használni, azokat amúgy is újra be kell pötyögnöd (ezek kimentésére ezt a progit tudod használni), azon kívül meg mi marad?

• a beállításaid: amit lássuk be, 3 perc alatt át lehet futni
• a könyvjelzőid + a speed dial: ezt intézi a szinkron, de biztonsági másolatot is készíthetsz ezzel
• az extensionok: ezekről tudsz screenshotot készíteni, az esetleges adblock szabályaid pedig be tudod dobni egy TXT-be

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#26214) AtHoS válasza pc360 (#26213) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A jelszavakat szinkronnal át tudja vinni, csak ugye itt volt egy kis galiba a múltkoriban, bár az pont a jelszavakat nem érintette komolyabban a titkosítás miatt

Egyébiránt ha megtalálja a konkrét profil mappa útvonalát, amit a Névjegyet lekérve seperc kideríteni, minden gond nélkül költöztethető akár gépek között is, figyelembe véve, hogy a jelszavak ezzel a módszerrel nem hordozhatóak. Arra muszáj a kényelmesebb szinkronizálást vagy a kényelmetlenebb átpötyögést választani, de esetleg külső jelszókezelő is szóba jöhet.

Én a hosszabb távú kényelem miatt az utóbbi kialakítást használom és nem használom az Opera jelszókezelőjét

read-only mode on the forum

(#26215) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok!

Miért van az hogyha Operából, Indavideót akarok lejátszani akkor azt írja , hogy külföldön tartózkodom és probáljam meg később stb. ?
:))

(#26216) mexel válasza Gali199qd (#26215) üzenetére


mexel
veterán

Nekem is ezt írja néha. Egyszerűen nem néztem ott videót olyankor :DDD Nem mindig van így

[ Szerkesztve ]

(#26217) Gali199qd válasza mexel (#26216) üzenetére


Gali199qd
tag

Igen , de az a baj ,hogy a legtöbb sorozat ott fent van :D

(#26218) #27441408 válasza Gali199qd (#26217) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem jó.

(#26219) dqdb válasza Gali199qd (#26215) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Lehetőségek:
1. be van kapcsolva az Opera Turbo
2. be van kapcsolva az Opera VPN
3. a szolgáltatód nemzetközi, és néha külföldi IP címet oszt (itt tudod ellenőrizni, hogy a nagyobb adatbázisok szerint hol vagy)
4. az Indavideo hibás geolokációs adatbázist használ, és külföldre tesz bizonyos IP címek esetében

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26220) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Az utolsó Opera frissítés óta néha megzakkan a böngésző és új fülön nem hoz be egyetlen oldalt sem, csak teker a kis karika a fülön (mondjuk megnyitott fület lehet közben frissíteni és szépen frissül is :F ). Ha ilyenkor kilépek belőle, akkor egy opera processz bennragad a memóriában, amit a feladatkezelővel sem lehet kilőni (win10x64) és nem is lehet elindítani a beragadt processz miatt. Géprestart persze megoldja.

Két egymástól teljesen különböző gépen is tapasztaltam, bár mindkét gépen win10x64 az OS

read-only mode on the forum

(#26221) Dictator^


Dictator^
veterán

Mitől lehet, hogy ha nyitva van az Opera (legújabb build), akkor a Counter-Strike Go és a Diablo 3 is szaggatva megy (legalábbis a mozgás szaggatott). Az fps stabil 60. Ha bezárom minden okés.
16 giga ramom van, nincs tele sem a memória, sem a proci nincs maxon.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#26222) AtHoS válasza Dictator^ (#26221) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Régebben volt olyan probléma, hogy "beakadt" a GPU gyorsítás miatt a VGA órajel és nem kapcsolt fel magasabb terhelés igény esetén sem (AMD). Szóval egy driver frissítés esetleg megoldhatja a problémád

Legfrissebb Crimsonnal nincs gond D3 alatt

read-only mode on the forum

(#26223) Gali199qd válasza dqdb (#26219) üzenetére


Gali199qd
tag

Igen bevan kapcsolva a Turbo , de az mit müdosít a dolgon?
Ha a VPN-t bekapcsolom akkor az meg a Turbot kapcsolja ki . :DD

(#26224) Dictator^ válasza AtHoS (#26222) üzenetére


Dictator^
veterán

Nvidia van, és abból is az utolsó előtti driver.
De felrakom a legújabbat, hátha..
Köszi azért

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#26225) attisx válasza Gali199qd (#26223) üzenetére


attisx
addikt

A Turbo csak annyit változtat, hogy az Opera izlandi szerverein zavarja keresztül az adatforgalmad (hogy amit csak lehet tömörítsen... ) ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#26226) pc360 válasza attisx (#26225) üzenetére


pc360
addikt

Pont ezért.. Egy csomó ilyen igénytelen magyar weboldal vagy szerver elérhetősége kizárólag MO-ra van korlátozva, és semmit sem közvetítenek Izland vagy egyéb ország felé.

Gali199qd: Indán sorozatot nézni? Szerintem begyulladna a szemem, ha ilyet kéne tennem. 720p alatt kifejezetten rossz érzés még egy YouTube videót is megtekinteni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#26227) Gali199qd válasza pc360 (#26226) üzenetére


Gali199qd
tag

Értem :) hát na ez van most XD rossz internet , töltögetni nem nagyon tudok mert lassú a netem , úgyhogy marad az online nézés :D

(#26228) attisx válasza pc360 (#26226) üzenetére


attisx
addikt

"Pont ezért.."

Nyilván. Ezért írtam én is azt, amit...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#26229) pc360 válasza attisx (#26228) üzenetére


pc360
addikt

:F

"csak annyit változtat"

Az a "csak" a hiba forrása lehet konkrétan.
Nem volt értelme annak, amit írtál. És még most sincs.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#26230) Dictator^ válasza AtHoS (#26222) üzenetére


Dictator^
veterán

1170/7010-en megy a kártya most. Legújabb Nvidia driver.
Megint szaggatott a mozgás, de az fps fix 60. Ha bezárom az operát jó. Hol keressem a hibát?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#26231) pc360 válasza Dictator^ (#26230) üzenetére


pc360
addikt

Lenne egy frappáns ötletem... zárd be az Operát játék idejére.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#26232) attisx válasza pc360 (#26229) üzenetére


attisx
addikt

Picit fentebb dqdb alaposan leírta a probléma okát. Mire a kolléga megkérdezte, hogy a Turbo mit módosít. Erre irtam én, hogy "csak" annyit hogy külföldi szervereken küldi át az adatforgalmat. De igazad van helytelenül használtam a "csak" szót, ha idézőjelbe teszem talán jobban átmegy az enyhe irónia...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#26233) Dictator^ válasza pc360 (#26231) üzenetére


Dictator^
veterán

Youtuberól hallgatok zenét általában és viccnek tartom, hogy ilyen config mellett, nem tudok normálisan játszani alatta.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#26234) pc360 válasza attisx (#26232) üzenetére


pc360
addikt

Okés, én úgy láttam, hogy az indavideós problémára reagáltál, de ezek szerint nem voltam elég figyelmes az előzmények áttekintésénél. Az már tuti, hogy bal lábbal keltem ma.

Dictator^: Próbáld ki Chrome alatt is! Ha fent van, kíváncsi vagyok, ott mit produkál.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#26235) #27441408


#27441408
törölt tag

Frissített az opera és most hasít mint egy Lambo. :)

(#26236) brd válasza Dictator^ (#26233) üzenetére


brd
nagyúr

Ha driver nem segít rajta, akkor próbáld ki, hogy kikapcsold ki a HW-es gyorsítást az Opera-ban!

A legújabb Operával használja valaki dqdb Portable Passwords nevű okosságát? Működik vele rendesen?

The only real valuable thing is intuition.

(#26237) dqdb válasza brd (#26236) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ha nem működik, akkor szóljál, aztán pár napon belül kijavítom (kivéve ha közben Operáék olyat változtattak).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26238) brd válasza dqdb (#26237) üzenetére


brd
nagyúr

Óh, köszönöm, előre is! ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#26239) korobi


korobi
aktív tag

sziasztok.
nem tudja valaki miért nem szinkronizál az opera linuxos verziói? eléggé bosszantó már visszamentem egészen a 39 verzióig de az se szinkronizál...

(#26240) #27441408


#27441408
törölt tag

(#26241) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Urak,
Újratelepítettem mobilon az Operát 2 napja és azóta görgetésnél megjelent jobb oldalon egy szürke nyíl amivel a lap aljára/tetejére lehet ugrani, hogy a nyűbe lehet eltüntetni? eddig nem volt és eléggé idegesít...
dánke! :R

-= No way back from Here =-

(#26242) R3nts válasza #27441408 (#26240) üzenetére


R3nts
senior tag

Mondjuk tényleg piszkosul gyors lett! :Y :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#26243) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ez hatalmas gyorsítás az induláson nálam okoz nem kevés lassulást, mivel az első 11 fület szépen betöltögeti a háttérben, de onnantól kezdve az összes többi csak akkor töltődik be, ha aktívvá teszem a kérdéses fület, tehát akkor még várakozhatom az adott fülön lévő oldal tartalmára, míg betöltődik.

Valahol lehet ezen kapcsolgatni, hogy ne csak az első 11 fület legyen hajlandó betölteni a háttérben, hanem pl. az összeset :F

read-only mode on the forum

(#26244) brd válasza AtHoS (#26243) üzenetére


brd
nagyúr

Az újban, nem tudom, hogyan van, de ez régen advanced setting volt és Delay loading of background tabs néven futott.

The only real valuable thing is intuition.

(#26245) AtHoS válasza brd (#26244) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jaja a "Háttérfülek betöltésének késleltetése" be van kapcsolva - eddig is be volt - ennek ellenére tapasztaltam amit írtam az új gyorsindítású verzióval. Szóval valamit nem raktak helyre vagy szándékosan rontották el bizonyos cél érdekében

read-only mode on the forum

(#26246) #27441408 válasza AtHoS (#26245) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem a felhasználók nagy többsége nem tart nyitva ennyi ablakot...

(#26247) AtHoS válasza #27441408 (#26246) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor miért gyorsítják a nagy számú fülek betöltését :F

read-only mode on the forum

(#26248) #27441408 válasza AtHoS (#26247) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mert vannak olyanok is mint te akik így használják. :C ;]

Na de tényleg az átlag szerintem max 3 fület nyit 1szerre.

(#26249) AtHoS válasza #27441408 (#26248) üzenetére


AtHoS
nagyúr

OK, de ettől még számomra ez az "új" indulásgyorsítás fícsör visszalépés és nem fejlesztés. 3 oldalnál miért kell késleltetni? Ott késleltessenek, ahol szükség van rá és ne úgy, hogy a 12. fültől kezdve már nem tölti be késleltetve sem a tartalmat.

Kikapcsoltam a Háttérfülek betöltésének késleltetését, de így odavágja az összes proci magot 100%-ra és kell neki kb. fél perc, mire használható lesz, de ilyenkor az összes fül azonnal használható. Ha rákattintok ott a betöltéskori tartalom és nem akkor kezdi el betölteni, mikor odaváltok :F

Szóval ahogy látom a reklám videóban sem véletlenül használtak 12 megnyitott fület. Ha kikapcsolom a háttérfülek betöltésének késleltetését, akkor pontosan ugyanolyan lomha lesz, mint a vidiben látható előző verzió. Lényegében alapértelmezetté tettek egy fícsört és most ezerrel reklámozzák, de legalább elbaszták a működését. Hát ehhez csak gratulálni tudok :W

Még ezt a lazy sessin dolgot megnézem a flags-ben, hátha kikapcsolt állapotban változik valami :U

read-only mode on the forum

(#26250) pc360 válasza AtHoS (#26249) üzenetére


pc360
addikt

20 fület is betölt egyből, úgy, hogy egyiket sem kezdi később - ha bármelyikre ráváltok, azok egyből aktívak, hiszen a háttérfülek betöltésének késleltetése ki van kapcsolva. Most teszteltem, mégpedig nem szöveges szintű weboldalakkal. Normális proci és SSD nyilván kell hozzá.

silver star: Ne magadból indulj ki!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.