Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) Mizurichi


Mizurichi
tag

Félreértés ne essék. Viktor nagyon jó munkát végzett nálam amikor bekalibrálta a Sonyt. Azóta is elégedetten nézem nap mint nap.Ezt többször közöltem is vele és ide is le írtam. Azt is elismerem hogy jó tv a c1, ár érték arányban valóban a legjobb , bár nem tudom 83 collban mit kértek volna érte. Engem a c1 utáni "sőőőt" zavart de nagyon. Bár elég sokáig bírtam hogy nem szóltam hozzá. De nem bírtam tovább magamban tartani. Bocsi 😀Egyébkent valoban jo otlet lenne egymas mellett ossze hasonlitani a kalibralt változatokat. 😀

(#73802) Vhiktor válasza Mizurichi (#73794) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Nem tudom honnan jött ez a b1 dolog, soha nem írtam ilyet. Mindig azt írom hogy kb c1 szint.

Ami nálam a c1et az a90j felé emeli az egyetlen egy dolog, hogy azonnal leaadja a max fenyerejet ellentétben a sonykkal.

Ugyanazt mondjak mint én, kiegeszitve azzal hogy a szinkezelo rendszere nem az igazi(hiaba sirnak evek ota azert, hogy valtoztassanak rajta), amit viszont én soha nem mondtam.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73803) Mizurichi válasza Vhiktor (#73802) üzenetére


Mizurichi
tag

C1 jobb mint a a90j sőőőt, a c1 alatt b1 van, magyarul azt sugalltad számomra hogy kb a a90j kb b1 szintjén van.

(#73804) Vhiktor válasza Mizurichi (#73801) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Lehet a sőt nem kellett volna, mert mas megvilágítást ad annak amit mondani akartam volna. :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73805) Mizurichi


Mizurichi
tag

Itt ragadnám meg az alkalmat, ha esetleg Győrben van valakinek kalibralt c1-e, és meg engedné hogy még nézzem, nagyon hálás lennék. Természetesen viszonoznam a vendeglatast az a90j -el.
Köszi előre is.

(#73806) Mizurichi válasza Vhiktor (#73804) üzenetére


Mizurichi
tag

Igen, Viktor erre céloztam. Bocs ha kissé nyers voltam. 😀

(#73807) Vhiktor válasza Mizurichi (#73806) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Semmi probléma :)

Én is megneznek egymás mellet 2 ilyen tvt.

Ez olyan mint amikor eloveszem valamelyik régi PS2es játékot és elborzadok, hogy milyen vacak kinézete van amikor az emlékeimben sokkal szebbnek tűnt.

Tehát tényleg egymás mellett optimális osszehasonlitani őket, mert az emlékezett csalhat.

Ezért írok mindig a mérések alapján.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73808) Mizurichi válasza Vhiktor (#73807) üzenetére


Mizurichi
tag

Győrben kalibraltal C1-et vagy esetleg G1et?

(#73809) Vhiktor válasza Mizurichi (#73808) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Szerintem nem, nem emlékszem egyikre sem.
Majd csak fogok, van már címem.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73810) jimpo válasza Vhiktor (#73807) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ha nem is élőben. De itt megnéznek több OLED-et egymás mellett. :K

Stryd Next Gen

(#73811) Jorgi Kormi válasza powerup2 (#73797) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Hisense oledet kell venni és nincs vita . ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#73812) salapp válasza Jorgi Kormi (#73811) üzenetére


salapp
addikt

Sőt, egy Hisense és egy LG OLED-en élére állítva egy Samsungot és teljes a koreokínoid gyönyör.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73813) Jorgi Kormi válasza salapp (#73812) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ejnye -bejnye , te kis "japcsi" párti. Lassan minden kínai lesz , még a koreai is . ( Már a fokhagyma sem makói , hanem kínai.) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#73814) titanium_100


titanium_100
tag

450-700e Ft között 65"-ban melyik a 4 legjobb oled vétel?

[ Szerkesztve ]

(#73815) Héliosz válasza titanium_100 (#73814) üzenetére


Héliosz
tag

Hogy melyik a legjobb, azt nem tudom, de hogy ez az egyik legjobb, az fix: [link]

:R

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#73816) salapp válasza Jorgi Kormi (#73813) üzenetére


salapp
addikt

Ezért is termesztjük már magunknak az összes jó magyar hagymafélét is. :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73817) b. válasza Héliosz (#73815) üzenetére


b.
félisten

Nagyon durva az új Sony A95 OLED 1,2 milliós 55" és 1,6 milliós 65" ára...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73818) Methox91 válasza b. (#73817) üzenetére


Methox91
junior tag

pedig pont abból terveztem vásárolni egy 83 colos példányt.

(#73819) tobias88888 válasza titanium_100 (#73814) üzenetére


tobias88888
őstag

Philips 65OLED806 is ott lehet a top 4-ben, főleg hogy ahogy olvasom alzán valaki 480ert hozzajutott nemrég. (ha inkább a 450 és nem a 700 a cél)

(#73820) Kisszaboo válasza tobias88888 (#73819) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Ott van bizony. 468 volt. Annyi sem lesz többet.

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73821) titanium_100


titanium_100
tag

A philipsen én is nagyon agyalok. Csak sajnos -lehet ez az én hülyeségem - de nem tartom olyan menő márkának mint a többi gyártót, nem prémium márka a közhiedelemben, mert nagyon sokáig nem voltak rendes tévéik. S a tv a nappali dísze kell legyen :DDD

(#73822) S e t h


S e t h
nagyúr

Lehet rosszul emlékszem, a c1 megvásárlása esetén voltak kedvezmények amelyeket lehetett aktiválni?
Amazonra aktiválnám, de lehet keverem telefonos kedvezménnyel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#73823) madkiller válasza titanium_100 (#73821) üzenetére


madkiller
őstag

Mondom úgyhogy még nem volt philipsem, de az ambilightal simán a nappali dísze lehet.

(#73824) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv !
Nekem pár napja van Philips OLED 806 TV-m , és olvasgatom itt a Philips-es hsz-eket (van néhány ).
Az mit takar a beállításoknál , hogy SDR xy , HDR xy beállítás ? A fogalmakat értem , csak hogy ezt hogy kell érteni ? Hogy különböző forrásokhoz vannak különböző beállítások ? Pl . HDMI1 Xbox - ehhez x beállítás , HDMI 2 tv box - ehhez y beállítás ?
Thx

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#73825) konzumpro válasza mcwolf79 (#73824) üzenetére


konzumpro
senior tag

Forrásonként más-más beállítások lehetségesek, meg ha HDR típust játszol le, arra más beállítások érvényesek, mint az SDR-re.

[ Szerkesztve ]

(#73826) mcwolf79 válasza konzumpro (#73825) üzenetére


mcwolf79
veterán

Tehát forráson belül is maga váltogatja ? Mert csodálkoztam rajta , hogy a Fortnite az default brightness-szel jó , de viszont a World of warships (ez ugye HDR-es) default brightness-szel olyan sötét . Tehát ha utóbbinál emelem a brightness-t akkor az az összes HDR -es tartalomra lesz érvényes , az SDR tartalmakra nem fog vonatkozni ?
Remélem érthetően fogalmaztam :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#73827) junior19 válasza mcwolf79 (#73826) üzenetére


junior19
senior tag

Jól értelmezed, csak nem egy műsorra, játékra, filmre kell beállítani a brightnessel a fekete vágási szintet. Illetve így nem tudjuk, mit takar pontosan neked a sötét kifejezés.
Lehet a kép általánosan sötét a számodra, ezt okozhatja az, hogy fényesebb képhez vagy szokva, illetve okozhatja az is, hogy sdr esetén magas panelfényerőt használsz, így sötétnek hat a hdr-es anyag az sdr-hez képest.
De a sötétet okozhatja az is, hogy fekete vágási szint rosszul van beállítva, sok sötét részletet nem látsz, s maga az egész kép ettől sötétebbnek tűnik.
S azért kell megfelelő mintát használni ennek beállítására, s nem egy filmet, vagy játékot, mert azokról nem tudjuk milyen szintre készítették. Beállítod egy adott filmhez vagy játékhoz, az már másiknál biztosan nem lesz megfelelő, s így állandóan változtatnod kell az értéket.
Míg ha megfelelő minta használatával állítod be, akkor azt fogod látni, ahogyan az adott anyagot elkészítették.

codec project

(#73828) anrab válasza titanium_100 (#73821) üzenetére


anrab
addikt

Ezek szerint 13 éve nem menő ambiligt-os tv-ket vásárolok amik nem rendes tv-k.
:F

(#73829) titanium_100


titanium_100
tag

Mondjuk ennek szerintem elírták az árát, fényévekkel olcsóbb mint bárhol máshol.

[link]

(#73830) anrab válasza mcwolf79 (#73826) üzenetére


anrab
addikt

Csinálj egy kép visszaállítást. Beállítások kép beállítások és piros gomb.
Minden tv adás, film sdr, ami nem hdr, dolby v. amit ki is ír a tv.
Az sdr oled kontraszt 30, + - 5.
A hdr, dolby v. oled kontraszt 100 de veheted lejjebb.
A brightnes maradjon 50, esetleg + - 1.
A környezeti fény ki, mert sötétíti a képet.
Az Eco szintén.
Általánosságban ez így jó.

(#73831) Kisszaboo válasza S e t h (#73822) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Kevered a telefonnal. A TV esetén szépen bemész pl. a Média Marktba és megveszed . Sajnos nincs kuponosdi.....

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73832) Kisszaboo válasza anrab (#73828) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Én 10 éve veszek nem menő, rendes tévéket . Szart, ami ugye Philips....

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73833) Vhiktor válasza tobias88888 (#73819) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

65-os méretben valószínűleg ez a best buy vétel. N gondolkodnék sokat rajta.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73834) OPiiPO válasza ribarszki (#73799) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73835) S e t h válasza Kisszaboo (#73831) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem sikerült megérteni a kérdést, sebaj.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#73836) arn77 válasza Vhiktor (#73776) üzenetére


arn77
aktív tag

Nemsokára látni fogsz 83-as C1-et.
Gyűjtöm az üzemórát a kalibráláshoz. ;)

(#73837) Pro Koryak válasza sub71 (#73751) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Én pl. rühellem, ha valamit rám erőltetnek."
Ez önmegnyugtatásnak tökéletes, amúgy az életed kb 95%-át így éled le...

Szerinted. ;)

(#73838) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Itt már mintha vki említette volna :
Androidos TV-n (egész pontosan Philips OLED 806) egy az egyben működik a torrent ? Tehát rádugok a TV-re egy külső tárolót , letöltök és elindítok egy torrent klienst, majd egy videó lejátszóval simán lejátszom a letöltött anyagot ?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#73839) anrab válasza S e t h (#73835) üzenetére


anrab
addikt

A samsungnál volt egy nagy lehetőség vagy 1 hónappal ezelőtt. Egyszerre több kupont is lehetett aktiválni és kb. féláron vagy éppen ahogy kijött elhozni akár a legújabb készüléket.

(#73840) anrab válasza mcwolf79 (#73838) üzenetére


anrab
addikt

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#73841) so_ha


so_ha
senior tag

AVS fórum (2022.06.01.): Így lehet C2-ből G2-őt "varázsolni".
C2 55" in C2 Mode 872 Nits; C2 55" in G2 Mode 1029 Nits

YouTube (2022.06.04.): How To Unlock Your LG C2 To G2

(#73842) alaves válasza so_ha (#73841) üzenetére


alaves
addikt

+ egy érdekesség: 'JB compensation interval: 500'. Ha ez gyári beállítás, akkor mégiscsak érdemes elgondolkodni az igénybevétellel arányos időközönként futtatással (eddig 2000 volt a service menüben).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73843) so_ha válasza alaves (#73842) üzenetére


so_ha
senior tag

Valóban, és mind a két opciónál 500. Egy nappal korábbi (05.30.) hozzászólás 77C2-nél is ugyan ez, így valószínűleg gyári paraméterezés az új modelleknél.

(#73844) DamianB válasza ribarszki (#73799) üzenetére


DamianB
őstag

LG GX óta nem fejlődik az oled ipar :U ( :DDD )

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#73845) Vhiktor válasza arn77 (#73836) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ámen :C
Már allig várom:)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73846) titanium_100


titanium_100
tag

Tudja valaki ez a tv miben különbözik tudásban a 806-hoz képest? [link] Melyik a jobb?

(#73847) salapp válasza titanium_100 (#73846) üzenetére


salapp
addikt

Középső állványon van a készülék, nem két lábon.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73848) Pro Koryak válasza so_ha (#73841) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kár, hogy ezt Vivid képmódban tudja, amit normális ember nem használ. Pl. Sony A90J is tud Vividben ~1000nitet.
Az 500ó meg valószínű nem véletlen lett ennyi, mivel C2-ben semmi plusz hűtés nincs.
G2 is 500ó lett?

(#73849) salapp válasza Pro Koryak (#73848) üzenetére


salapp
addikt

Vajon nem rövidíti meg - heatsink ide vagy oda - az ilyen csúcs fényerő hajszolás az OLED panelek életét? Lehet, hülye kérdés, csak bennem felmerült.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73850) Pro Koryak válasza salapp (#73849) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Heatsink amiatt is van. Pana 2000 szériánál nem tartanék tőle + HDR-nél lép életbe, ott meg ugye nem állandó a max. fényerő.
C2-nél nincs értelme átállítani, habár gari lejárta előtt visszaállítod és sírsz, dehát ez beégett :O és máris mehet az LG féle "panelcsere program". ;]
Pár napja néztem tök sötétben Obáj van Kenobáj sorozat: Obáj + Véder lézerkardoznak este, kiégette a szemem a világos lézerkard fénye = :Y :Y :O :O :O :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.