Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74651) Héliosz válasza norbertoth (#74649) üzenetére


Héliosz
tag

OLED-eknél ez lutri, simán kifoghatsz olyan panelt ami nem homogén, szerencsére az LG ilyen téren nagyon korrekten cseréli ezeket a paneleket.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#74652) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Hulye kerdes, de van valami alapvetoen bevett tisztitoszer, amit ajanlana a legtobb topiklako egy C1 tisztitasara?

PSN ambushka8989

(#74653) syIex válasza ambushka (#74652) üzenetére


syIex
veterán

Mikroszálas kendőt használunk a legtöbben, "szert" nem. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#74654) salapp válasza ambushka (#74652) üzenetére


salapp
addikt

Pár csepp víz és mikroszálas, de csak, ha a gyerek megfogdosta vagy a kutya orrlenyomatát szeretnéd óvatosan eltüntetni. Akkor se rányomva, körkörös mozdulatokkal törölni.
Egyébként heti párszor Pronto Duster, Swiffer (MüllerMarkt) jellegű porolóval átfutni a felületen (vagy inkább csak felette egy pár milliméterrel)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74655) NoMagix válasza salapp (#74654) üzenetére


NoMagix
addikt

Nálunk a CX a konzolon kicsit buktatva van felakasztva, nincs teljesen függőlegesen így az alja egy picit kb. 2 cm-rel beljebb van, alig van rajta por, talán havonta letörlöm egyszer egy mikroszálas kendővel.

[ Szerkesztve ]

(#74656) alaves válasza norbertoth (#74649) üzenetére


alaves
addikt

C1-nél számításba kell venni, hogy ha WBE kijelző van a TV-ben, akkor is nagyobb a valószínűsége, hogy a csere kijelző WBC lesz, amelyek általában kevésbé homogének (LG vonatkozásában). Lásd nálam.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#74657) Vhiktor válasza Dicker (#74581) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Zidoo Z9X.

Ha a legjobb dv támogatás kell akkor még ugoss am6b plus.

De ennek ellenére én a zidoot venem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74658) Vhiktor válasza Ijk (#74603) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Emlékeim szerint gamma 0, csucsfeny max. Hdr tone mapping: gradiaton preferred.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74659) ambushka válasza salapp (#74654) üzenetére


ambushka
aktív tag

Koszi, pont a kutyaval volt a baj, a tv elott razta meg a jatekat es kapott a nyalbol a kijelzo is :D

PSN ambushka8989

(#74660) Vhiktor


Vhiktor
Topikgazda

Érdekesség, hogy a legutóbbi C1 amit kalibráltam 808 nit fényerőt tudott WBC panel volt benne 470 órával. Ez volt a legtöbb amit C1-nel mertem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74661) tobias88888 válasza Celtis (#74636) üzenetére


tobias88888
őstag

Más technológia, de a samsung monitorom kb 15 halott kék pixellel érkezett. Mivel bal felül volt és kevésbé lehetett látni ezért hagytam a fenébe. Másfél évre rá már csak 1db halott, szóval tényleg meg tudnak javulni idővel (fél éve még 3 volt)

(#74662) norbertoth


norbertoth
senior tag

55" CX-hez ez jó konzol lehet szerintetek? Mindenképp olyat szeretnék, ami jobbra balra igazítható, vagy kifelé húzható kicsit.
[link]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#74663) tthom válasza norbertoth (#74662) üzenetére


tthom
senior tag

Nekünk hasonló van 55" normál LEDesre. Lehet, hogy nem pont ugyanez a márka, de szerintem kicsit még overkill is, olyan brutál.. Bazi nagy csavarokkal lehet rögzíteni a falra és bőven megfogja, kb. nehezebb, mint a tévé. :)

Szerk: azt nézd meg, hogy a csatlakozókba nem kavar-e bele. Én csak szemre tudtam, így néhol kicsit necces..

[ Szerkesztve ]

(#74664) Héliosz válasza norbertoth (#74662) üzenetére


Héliosz
tag

Jó hozzá. Max 400x400 a konzol, a CX pedig 300x200 tehát a konzol lefedi ezt a méretet, szóval jó kell legyen. Súlyban is okés. :)

[ Szerkesztve ]

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#74665) norbertoth


norbertoth
senior tag

A cx van vagy 19kg állvány nélkül, gondolom ez csak elbírja. Te is tudod balra jobbra mozgatni illetve előre hátra? Mrgnéztem elvileg kompatibilis is, vesa 300x200-as. Na nem mintha olyan sűrűn mozgatnám, egyszer beállítom és annyi, de ha valami módosítás lenne a szobában nem lenne baj ha nem az egész állványt kellene balra szerelnem 5-10 centi miatt.

Köszi héliosz neked is! :)

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#74666) zsozsa74 válasza norbertoth (#74662) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Jó! Pár hete egy ilyennel tettem fel egy 65 colost. Még nem szakadt le... :D És frankón huzigálható, elég jó szögben forgatható. Én spec Hamát vettem, hamá vót a bótba. Ezt legalább ismerem.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#74667) tthom válasza norbertoth (#74665) üzenetére


tthom
senior tag

Jam, simán mozgatható. Én főként a csatlakozók buzergálása miatt "szoktam" kintebb húzni, de lehet oldalra is, igen, csak akkor valamennyire félre terheli. De nem lesz gond.

(#74668) Kratos75


Kratos75
csendes újonc

Fél vesém eladva, így a 65 collos Panasonic JZ1500 megrendelve...(Panasonic plazmát fog váltani) pro és kontra jöhet arcok :R :R

(#74669) ricsip válasza zsozsa74 (#74666) üzenetére


ricsip
addikt

Hama nem fog megrogyni pár hónap után a súly miatt? Nem az az érdekes a falban milyen mélyre fúrt csavarok tartják, azok valószínűleg egy kocsit is megtartanak. Hanem a csuklós mechanika, amivel ki-be tudod húzni, ill. jobbra-balra, az szokott a gyenge láncszem lenni, aztán "megrogyik" a terheléstől.

[ Szerkesztve ]

-

(#74670) zsozsa74 válasza ricsip (#74669) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Kiderül. Az értékeléseknél jókat írtak róla. De ha az megrogyik, akkor mi nem? 27 kg a tévé, azt hiszem a konzolra 40 kiló maxot írtak. Szóval bőven bírnia kellene.

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#74671) tthom válasza Kratos75 (#74668) üzenetére


tthom
senior tag

Na, várjuk! Én is nagyon gondolkodtam rajta, de valahol azt írták, hogy olyan a felülete, mint egy tükör, így elbizonytalanodtam.. :F

(#74672) Calogero válasza tthom (#74671) üzenetére


Calogero
addikt

Mint a legtöbb Oled tvnek.

(#74673) tutitibi válasza Kratos75 (#74668) üzenetére


tutitibi
senior tag

Én az LZ1500 vagy LZ1000-re várok....

(#74674) tthom válasza Calogero (#74672) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, de azért van amelyik kevésbé, van amelyik jobban.. Azt gondoltam, hogy ez relatíve felső kategória, hátha kevésbé..

(#74675) alaves válasza tthom (#74671) üzenetére


alaves
addikt

A Panasonic mérnökei is tudják, hogy bármilyen tükröződés gátló réteg ront a képminőségen és a közép, valamint a felső kategóriás OLED-eken ezért nem is alkalmazzák. A 980-on és az 55A80J-n van enyhe tükröződés mentesítés. A JZ1500-nál talán csak az OLED936-os és persze a JZ2000 lehet jobb (nem csak a hang, hanem a képfeldolgozásért felelős hardver).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#74676) _Balee_


_Balee_
aktív tag

1,5-1,7 méterről nézve a TV-t, milyen méretet érdemes venni? Durva lenne a 77 col?

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#74677) tobias88888 válasza _Balee_ (#74676) üzenetére


tobias88888
őstag

Egyéni preferencia, de itt van egy általános ajánlott méret: [link]

Szerintem hatalmas lenne amúgy, 2.2mrol nézem az 55ost és mozira is tökéletes

(#74678) ForRedGlory válasza _Balee_ (#74676) üzenetére


ForRedGlory
félisten

~2 m-ről nézünk egy 77-es TV-t. Nekem tökéletes, de az tény, hogy tornáznia kell a szemnek, ha a teljes képernyőt be akarja látni. Én így szeretem, mozisabb az élmény. :DDD

Az a 1.5 nagyon közel van.

[ Szerkesztve ]

(#74679) salapp válasza _Balee_ (#74676) üzenetére


salapp
addikt

Ha jól megbirkózik a készülék a 4K alatti felbontással, akkor is 2-25 méterig inkább 65" és 2,5 méter felett 77", 4 méter felett már 83" vagy projektor az ideális.

tthom: Ahogy alaves is írja, a 65A80/83J paneljén van egy semi-glossy bevonat. Van ilyenünk itthon. Éppen csak arra való, de arra tökéletes, hogy nem éles kontúrokkal jelenik meg benne a tárgyak tükörképe. Szerintem ez neked is elegendő lenne. A képe (720p-től felfelé már akár 1 méterről is) pazar, lapos tévékhez mérten a hangja is szerethető az acoustic surface audio megoldás miatt. Ajánlom.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74680) Elemental válasza salapp (#74679) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem ez a bevonat hasonlónak tűnik, mint ami a pana plazmán volt. Bőven elég.

(#74681) Partz válasza tutitibi (#74673) üzenetére


Partz
senior tag

Németek már tesztelik az LZ2000-t, ígéretesnek tűnik.

(#74682) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Melyik tévét ajánlanátok 55 colos méretben: Sony A80J vs LG C1? PC-ről néznék filmeket, sorozatokat, néha kábeltévét. Játszani nem akarok rajta.

A Sonyban tetszik, hogy tudja a DTS-t, van rajta USB3 (gigabites UTP port miatt érdekes) és hogy Google TV van rajta. Most Kodival nézek filmet, ami a windowsos PC-ről fut. Ezt eléggé megszoktam már, kellőképpen gyors. A TV-re telepíthető androidos KODI mennyire lassú? Erről van valakinek tapasztalata? A lassúság alatt azt értem, hogy maga az app lassan indexeli be a távoli könyvtárat. Egy Xiaomi Mi Box 3-at próbáltam, az katasztrófa volt.

Az LG C1-ben az tetszik, hogy mindenki ezt ajánlja és állítólag ennek a legjobb a szerviz háttere, illetve olcsóbb is.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74683) HUNgabus válasza Partz (#74681) üzenetére


HUNgabus
senior tag

nem találtam se a tesztben se külön rákeresve hogy tudja e az HBO Max-ot, már csak hiányzik ami kéne natívan, többi megvan :C

(#74684) KoNZoLik@ válasza oszkarfincs (#74682) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

"Az LG C1-ben az tetszik, hogy mindenki ezt ajánlja és állítólag ennek a legjobb a szerviz háttere, illetve olcsóbb is."

Akkor szerintem meg is válaszoltad magadnak ezt a kérdést 👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 818 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#74685) _Balee_ válasza salapp (#74679) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Átrendezve a nappalit, 2-2,3 méter kihozható belőle. Szóval
a 65 col az ideális. C2 lesz egyébként, az 55-ös CX-et vàltja.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#74686) bnorci71 válasza oszkarfincs (#74682) üzenetére


bnorci71
addikt

Igaz Philips Android, de a Kodi ugyan olyan gyors mint a J4105 HTPC-n
Ha a Pc csak forrás és kel a DTS hang akkor el tudod dönteni egyszerűen melyik legyen.

Sony telefonnal van szerviz tapasztalatom, hát rágott alma csak kullog utána.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#74687) P1eTr0 válasza HUNgabus (#74683) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Ugyan a JZ2000 esetében kérdeztem rá a Panasonicnál, de azt mondták, tárgyalnak az ügyben... Én bizakodó vagyok :D

Szerintem az LZ típusnál is hasonló a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#74688) Rison77


Rison77
senior tag

Csak beleugrottam egy LG C1-be. :D Elképesztő tényleg. Első fejvakarós kérdéseim, emagról vettem, garipapírt csak mellékelték kitöltetlenül,evvel így foglalkoznak még ha ((((netalán))) szervízre kerülne a sor? Illetve ezeket panel teszteket hogyan tudom futtatni, halott pixel, illetve a pink tint ellenőrzés miatt? Hivatalos leírásban a picture/ picture test van, de nálam nincs ilyen opció. :F

(#74689) fulton


fulton
addikt

Sziasztok. Mai napig elhangzik tőlem minden alkalommal mikor leülök filmezni hogy: gyönyörű képe van ennek a tvnek :D nem mult el a varázs, még mindig rá tudok csodálkozni mennyire jó mozi élményt ad, azok a színek, a kontraszt..az egész megjelenítés. Egyáltalán nem bántam meg az oled et.
Jut eszembe, néztétek már a qoled el összelőve MM ben vagy máshol? mi a vélemény ? :D

(#74690) sanzi89 válasza salapp (#74610) üzenetére


sanzi89
addikt

Nos, kb. 10 óra üzemidő van a TV-ben, még a fóliát se vettem le, hátha vissza kell küldeni, de úgy tűnik marad, szerintem nagyon jó képe van ennek az LG 55C1-nek. Pixelhiba nincs, azt ellenőriztem, a többi tipikus oled hibának majd utána járok hétvégén, de normál használat közben eddig nem tűnt fel semmi.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#74691) salapp válasza sanzi89 (#74690) üzenetére


salapp
addikt

Szerintem járasd még nyugodtan, ne görcsölj hibák keresésével. Az már önmagában jó, hogy semmi szembetűnő nincs.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74692) ΞΔGLΞ válasza HUNgabus (#74683) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincsen hbo, de egy Panasonic tévé árához képest, hogy csak egyet említsek, pl Chromecast fillérekbe kerül és máris van "minden". Amúgy is a Pana menürendszere egy óvodás tákolmány és még mindig nem akarnak leszokni róla, agyfasz közeli állapotba hoz néha engem, nagyon utálom, de persze ezt rögtön ellensúlyozza, hogy bármelyik másik típust a földbe alázzák a képminőségével. Egyszerűen a Pana mérnökök olyat tudnak, amit senki más. Lz2000 77-est a nyár végén rögtön veszek, mert addig úgysem leszünk otthon. A 83-as sony-t meg eladom.

Jah és talpa sem tetszik, már a JZ2000-nél sem tetszett, viszont a Hz2000 talpa nagyon nehéz, szögletes full fém, szálcsiszolt és már a megjelenésével is mérföldekkel szebb és prémiumabb hatást kelt. Francnak újítottak ezzel a köralakú rondasággal...

[ Szerkesztve ]

(#74693) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó napot srácok, van e már beégés? ;]
de viccet félre téve, kérnék tanácsot ötletet tőletek.
Adott kettő db OLED LG tv otthon.
Az egyik egy két éves model a másik egy új.
Mindkettőnek smart távirányítója van.
Ami érdekes hogy ki és bekapcsolni mindkét távirányító tudja egyszerre :W a tévéket , de minden mást csakis a saját távirányítója tudja vezérelni.
Ezzel még nem is lenne baj, de mit tudok tenni hogy ne egyszerre kapcsoljam be a két tv egy szobába ugyanazzal a távirányítóval? :D
van arra lehetőség hogy a saját távirányítója, csak a hozzá párosított tv kapcsolja ki és vagy be?
remélem érthető amiről gagyarászok ;]
előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74694) bala6120


bala6120
senior tag

55OLED706
Kontraszt beállításokban található Fényerő növelése funkció, melyet avforumson általában javasolnak bekapcsolni HDR, DoVi tartalmak esetén. Ez mennyire befolyásolja a panel élettartamot, beégést?
OLED kontraszt 60, Fényerő növelése Minimum beállítása is nagyon ott van.

(#74695) FingR86 válasza Lacielvtárs (#74693) üzenetére


FingR86
őstag

rakd fel az lg tv alkalmazást telóra és kapcsolgasd azzal, az hálózati alapon fogja kapcsolni.
de egy szobában két tévé milyen célt szolgál ? :D

[ Szerkesztve ]

(#74696) alaves válasza bala6120 (#74694) üzenetére


alaves
addikt

HDR10/HDR10+/DV esetén bekapcsolható, elenyésző mértékben befolyásolja a kijelző elhasználódását. SDR esetén nem javasolt a fényerő növelése opció. 60-as SDR OLED fénynél áttérnék a pixelfrissítő 500 óránkénti indítására (2022-es LG modellek gyári értéke).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#74697) alaves válasza ΞΔGLΞ (#74692) üzenetére


alaves
addikt

Úgy jártál, mint sokan mások (én is), hogy különböző TV-k vannak otthonodban, ezért különböző a képük is, még OLED-en belül is. Ha ennyire zavar és megteheted, akkor mindenhova mehet a 77LZ2000.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#74698) Lacielvtárs válasza FingR86 (#74695) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah ez mondjuk nagyon jó ötlet, ki is fogom próbálni :R
az egyik gémeléshez van, a számítógép asztalnál, a másik tévézéshez :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74699) b. válasza bala6120 (#74694) üzenetére


b.
félisten

Én közepes vagy minimum beállításon használom mindíg ,SDR vagy HDR esetén is.Avforumon rákérdeztem,ott azt írta egy szaki,hogy a philipsnél alapból ahhoz kalibrálnak.
Vincent is erre jutott ha jól emlékszem a 806 nál,hogy kikapcsolva nem ok a kép.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74700) bala6120 válasza alaves (#74696) üzenetére


bala6120
senior tag

Köszönöm, neked is b.
SDR OLED kontraszt 25, a 60 HDR-nél van, ha bekapcsolom a fényerő növelést minimumra ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.