Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73701) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Sziasztok! A Philips 806-rol sok jót olvastam, de ugye az tavalyi modell. Az idei 807-es mikor várható? Illetve árat sem találtam ezzel kapcsolatban.

(#73702) b. válasza FuRiONight (#73701) üzenetére


b.
félisten

Bekerült a Flatpanel adatbázisába tegnap, innentől kb 2- 3 hónap. Tippre nyáron esetleg szeptember IFA.e. Árrol nincs infó.
Előszőr a 907 és 937 fog bemutatkozni B&W soundbarral.
m
A 807 és a 707 is EVO panelt fog kapni.

937

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73703) FuRiONight válasza b. (#73702) üzenetére


FuRiONight
őstag

Mindenképp megvárom mit tud LG C2-höz képest, illetve árban hol lesz. Van infó hogy ez modell megkapja a Google TV rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#73704) b. válasza FuRiONight (#73703) üzenetére


b.
félisten

Állítólag a mostaniakat is tudják frissíteni rá. Én nagyon remélem nem kapja meg , hogy őszinte legyek.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73705) FuRiONight válasza b. (#73704) üzenetére


FuRiONight
őstag

Előbb vagy utóbb biztos megkapják, kérdés csak mikor :)

(#73706) titanium_100


titanium_100
tag

Lg c2 a c1-hez képest + 200 ezer ft, megéri? 😬 65"-ban nézegetek. Én mint halandó user, vennék észre különbséget a kettő között? - Mert a zsebem igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#73707) koxminator válasza titanium_100 (#73706) üzenetére


koxminator
senior tag

itt egy videó

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#73708) FuRiONight válasza titanium_100 (#73706) üzenetére


FuRiONight
őstag

Szerintem akkora felárat nem ér meg. 20%-al fényesebb és újabb képfeldolgozó rendszer, viszont hangzás terén visszalépés!

(#73709) HWSW válasza Vhiktor (#73617) üzenetére


HWSW
tag

A Telekom droidos kütyüje, smartboxa tudja a HDR-t. 115 csatornából 63 HD. Amint arra a bemenetre állítom a TV-t, ahol a smartbox lóg, kiírja, hogy HDR jel. Ha ott nézek SDR csatornát (mittomén Pesti TV, Izaura TV, Dikh TV), akkor is él a teóriád?

[ Szerkesztve ]

(#73710) blakey válasza HWSW (#73709) üzenetére


blakey
titán

Nem "kell" az SDR jelet HDR-re alakítani, maradjon SDR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73711) Boogie33


Boogie33
senior tag

Üdv! kérnék egy segítséget, az alany egy C1, tegnap néztünk egy 2160p HDR filmet, és kb 30 percenként kifagyott a lejátszás, utána ha újra indítom, oda tekerem, megy tovább. Azt írja hogy fájl nem felismerhető. Ez hiba vagy nincs valami jól beállítva ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#73712) ribarszki válasza Boogie33 (#73711) üzenetére


ribarszki
őstag

Gépen próbáltad? Nem sérült a file?

(#73713) Vhiktor válasza HWSW (#73709) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ahogy @blakey mondja, az sdrt sdr-ben kell nézni.

Bár én kíváncsi lennék arra, hogy hdr tv adás esetén mekkora a logó fényereje, ha nagy akkor tartanék tőle, hacsak hdr jel esetén nem alkalmaznak más logót a tv csatornák.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73714) ricsip válasza Boogie33 (#73711) üzenetére


ricsip
addikt

legújabb jamesbond szopatott engem ugyanígy, az nkóron fent levő egyik 4k dolbyvision változat 15 percenként menetrendszerint kilépegetett

dűne szintén ugyanezt játszotta

[ Szerkesztve ]

-

(#73715) Blaise válasza titanium_100 (#73706) üzenetére


Blaise
veterán

Én emiatt rendeltem most 65 C1-et, 570ezer HUF volt, a 65C2 950ezer HUF...no comment, biztosan jobb, de 40% felárat nem ér meg, ráadásul nem valószínű, hogy a közeljövőben konszolidálódnának az árak.

(#73716) KoNZoLik@ válasza Blaise (#73715) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1 :K Én is ugyan ennyiért vettem 1 hónapja, nekem egy tévé sem ér 1 milliót :N

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 823 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73717) Boogie33 válasza ribarszki (#73712) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hát ott nem, majd kipróbálom. Ma is nézek majd filmet a TV-n majd kiváncsi leszek.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#73718) Boogie33 válasza ricsip (#73714) üzenetére


Boogie33
senior tag

Ez a film is onnan van :DD

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#73719) Boogie33 válasza Vhiktor (#73617) üzenetére


Boogie33
senior tag

Milyen beálitásokat javasolsz normál tvzéshez hd és normál csatornákhoz higy minimalizálja a beégés veszélyt ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#73720) alaves válasza HWSW (#73709) üzenetére


alaves
addikt

'HDR policy: Adaptive HDR'-re állítsd át. Az 'Always HDR' értelmetlen, csak akkor kell HDR-re váltani a TV-nek, ha a forrás tényleg az.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73721) alaves válasza Boogie33 (#73711) üzenetére


alaves
addikt

Egyértelműen fájlhiba, inkább másik 'rilízt' tölts le vagy megpróbálhatod ismét ugyan azt, hátha akkor nem lesz hiba.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73722) alaves válasza Boogie33 (#73719) üzenetére


alaves
addikt

100-120 nit fényerő (OLED pixelek fényereje: ~25-35) + 'Képernyő mozgása: be' + 'Logó fényességének beállítása: magas' + igénybevétellel arányos sűrűséggel futtatott 'Pixeltisztítás' kombinációval hosszú távon is elkerülhető a beégés.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73723) kiske13 válasza alaves (#73722) üzenetére


kiske13
tag

A logók fényerejét nem alacsonyra kell állítani?

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73724) alaves válasza Vhiktor (#73617) üzenetére


alaves
addikt

Majd ha van időd úttörő munkára, érdemes lenne megmérni egy tetszőleges logón vagy bármely statikus elemen (akár pl. egy 2%-os piros ablakon, ahol a kép többi része mondjuk 50%-os szürke) hány nitre csökkenti a magas logó védelem beállítás a statikus elem fényerejét. 33-as OLED fényen gyakorlatilag már nem látom a csökkentést, viszont aktív mert a környező terület 'sötétítése' az látszik.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73725) alaves válasza kiske13 (#73723) üzenetére


alaves
addikt

Nem, rosszul nevezték el a beállítást. Az algoritmus erősségét állítod, tehát a magas beállítás csökkenti legjobban a statikus elemek fényerejét.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73726) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok,

650e ft körüli áron melyik most a legjobb Oled tv?
Sony A80 és A90 között valóban olyan nagy a különbség?

(#73727) KoNZoLik@ válasza vepe (#73726) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

LGC1, és még marad a balatoni lángosra is 80K-d😉

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 823 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73728) Vhiktor válasza vepe (#73726) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen nagy.
Ha nem ragaszkodsz a sonyhoz akkor az a90j szintjét simán hozza az LG C1.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73729) vepe válasza KoNZoLik@ (#73727) üzenetére


vepe
senior tag

:U A C1 jó készülék?, akkor gondolom a c2 még jobb?

Vhiktor: Sok helyen azt írják nincs nagy különbség, de az tényleg meglepett, hogy a C1 kb olyan jó mint az a90

(#73730) Vhiktor válasza vepe (#73729) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Fényerőben nagy különbség van az A80 es 90 között, másban nem igazan.

Véleményem szerint a C1 meg jobb is mibt az A90j.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73731) ΞΔGLΞ válasza vepe (#73729) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én hétfőn láttam a C1 és a mezei A8 tevéket pontosan egymás mellett aaz MM-ban, nem is volt kérdés, hogy egyszerűen szebb a Sony képe, nem láttam a beállításokat, de nyilván mind a két téve ilyenkor ki van maxolva. Nem tudom mi a lfszt csinálnak az LG-nél, de a tévéjük csak akkor frankó, mikor a két típust nem látod egymás mellett. Vagyis az LG oled tv jó, de a Sony más szinten van.

(#73732) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#73731) üzenetére


krx21
nagyúr

Miden bizonnyal a Sony kiemelt profilja nincs úgy eltúlozva mint az LG-é…

(#73733) salapp válasza vepe (#73726) üzenetére


salapp
addikt

Épp csütörtök óta van itthon egy 65A80J. Van egy 55A8 is. Mindkettő fantasztikus.
Most a 65A80J ismét picit olcsóbb lett, 630ezer (MM, Emag, Sony kp szalon).
Ha belefér, és nem valami speciális gamer szempont vezérel, akkor vedd a Sony-t, imádni fogod.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73734) alaves válasza ΞΔGLΞ (#73731) üzenetére


alaves
addikt

Vhiktor azért ajánlja a C1-et, mert nagyon jól kalibrálható, tehát jól közelhozható a referencia értékekhez. Más kérdés, hogy a képfeldolgozás koncepciója minden gyártónál kicsit más, amelybe kalibrációval nem teljesen lehet belenyúlni. Ehhez még hozzájön az egyén szubjektív megítélése is. Speciel nekem is jobban tetszik az LG-nél a Philips képfeldolgozása.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73735) vepe válasza salapp (#73733) üzenetére


vepe
senior tag

Köszönöm srácok mindenkinek, Sony párti vagyok egyébként, sok tv-m volt már és mindig mellette döntöttem, viszont az LG sem rossz sőt szerintem a samsungnál jobb..

Az A80 és az A90 között egyesek nagy különbséget írnak/mondanak, míg másik kb észrevehetetlen különbséget, ezért is kérdeztem erre a két típusra. A boltokban nehéz dönteni, mert a felhasználóknál derül ki, hogy x-y készülék végül is milyen. Egy Sony KD-65XD9305-ről akarok váltani, ha fényerőben azt tudja az a80 nekem bőven jó lenne, csak olyan készüléket sem szeretnék, aminek nincs elég fényereje.

(#73736) Vhiktor válasza alaves (#73734) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Több oka is van.
Nagyobb, konzisztensebb fényerő, sokkal szinhelyesebb kép kalibralas után illetve a gyári kalibració is sokkal jobb a mostani C1eknel mint bármelyik sonynal.
A sonyknak fura a hdr kezelese, a csúcs fényerő eléréséhez több 10 másodpercre van szükségük, ez hdr filmeknél baj, mert a nagy fenyereju jelenetek sokszor csak pár másodpercig tartanak ebben az esetben a sony csak 5xx fenyerot tud a közel 800 helyett ami nagyon nem mindegy.

Sony mellett szól, hogy a panelekre kevésbé jellemző a vertical banding illetve a kepfeldolgozo azon belül is a a mozgas interpolacios algoritmusuk jobb, de aki 23.976 HZen nézi a filmeket azoknak ez mindegy valamint azoknak is akik nem használnak semmilyen kepjavito algoritmust.

Illetve gamingben lg verhetetlen.

Persze az egyéni ízlés nyom a legtöbbet a választásban és ez így is van jól.

Ha van lehetőség egymás mellett megnezni több modelt akkor azt kell választani ami jobban tetszik. De a kialllitott tvknel vigyázni kell mert simán úgy állítják be őket hogy annak legyen tetszetosebb képe amelyiket el akarják adni

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73737) Vhiktor válasza Vhiktor (#73736) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Illetve ami sony mellett szól, hogy gyárilag nincs black crush.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73738) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!
C1-nel játékhoz van valami tippetek beállításban?
Illetve mit érdemes még beállítani? (panelkezelés, stb)
Olyan trükk nincs, hogy bekapcs. után menü, vagy alkalmazás induljon el? (nincs csatorna szolgáltatás)
Köszi!

(#73739) KoNZoLik@ válasza Dicker (#73738) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Game mód kb ennyi ,semmit sem kell állítgatni, nekem legalábbis így tökéletes :K

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 823 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73740) kornel1000 válasza ΞΔGLΞ (#73731) üzenetére


kornel1000
tag

Teljes mértékben egyetértek veled. Itthon egy C1 és A8 van. Lg jó tv, viszont hang és képminőségben a Sony más ligában játszik.

(#73741) madkiller válasza Dicker (#73738) üzenetére


madkiller
őstag

HLG-t kapcsold be. Én a témát RPG-re állítottam, mivel főleg tps játékokkal játszom és úgy érzem ez akar az lenni.

[ Szerkesztve ]

(#73742) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Megjött a Philips 65OLED806, most kezdem jobban felfedezni a készüléket.
Olyannal találkozott már valaki hogy a panel nem középen van hanem kb 2mm-el jobbra el van tolodva az egész???? :Y :Y :Y

Magyarul, a bal oldalon nagyobb hely van a káva és a képernyő közt mint jobb oldalt:
Vagy én vagyok hülye vagy itt valami nem kerek :D

(#73743) atus72


atus72
senior tag

[kép] Jobb oldalt

[ Szerkesztve ]

(#73744) b. válasza atus72 (#73742) üzenetére


b.
félisten

Szerintem az a képernyővédelem lehet. Az miatt látod úgy az tologatja jobbra balra a beégés elkerülése miatt. nálam is néha jobban látszik. A képen nem tudom mit kellene látni :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73745) atus72 válasza b. (#73744) üzenetére


atus72
senior tag

tanulmányozom, sajnos feltűnt hogy nincs középen mert a pixelekre háklis vagyok :D
ugy látom másokat is idegesít :D
"Hey guys, can we do something with pixel shift (orbiting) on Philips OLED screens. This feature is not needed when watching anything without fixed element on the screen and it ruins whole experience of watching TV because even though I'm trying not focused on the edge of the screen my eyes are constantly attracted by thicker bezel on one side. I think Philips should give us an option to turn it on/off and probably that can be done with future software update. Can we somehow address this issue to Philips, some kind of petition or anything else, any ideas!
"

[ Szerkesztve ]

(#73746) blakey válasza atus72 (#73743) üzenetére


blakey
titán

Pixeleltolás, később máshol lesz eltérés majd sehol. Ez is egy beégés elleni védelem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73747) b. válasza atus72 (#73745) üzenetére


b.
félisten

Ugyan ezek az emberek fognak sírnia legjobban ah beég az OLED képernyő. Ez így jó ahogy van, szükséges védelem. 65" méretben én még 1 centit sem vennék észre amúgy..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73748) salapp válasza b. (#73747) üzenetére


salapp
addikt

Tényleg nem értem. Ha nem fiam Sony A8-a jött volna a tévézősbe nekünk, akkor - az ambi és a P5 Engine mellett - éppen a Philips tévékben megtalálható többféle panelvédő megoldás miatt lett volna 806-os a választott. Kicsit irigylem is most az intelligent logo dimming-et. :-)
Bár az A8 ettől még egy csoda. Máris imádom, de ami fontosabb, feleségem is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73749) uszid94


uszid94
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogyan tudom beállítani az lg cx3 tv-én, hogy minden egyes bekapcsolt állapotú ciklusban a tv automatikusan 2-3 óra múlva kikapcsoljon?! :o 4 órás üzemelés után találtam ilyet, ezt az időt meg lehetne rövidíteni?! :o + időzítőt is találtam, csak az azért nem jó, mert a barátnőm nem is akarja használni. Ez a problémám, hogy hazajön munkából max nézi 1 órán keresztül a tv t utána már alszik… es minek menjen a tv miközben ő alszik…. Nem is bírja felfogni, mert suta, mint egy faék…
válaszokat előre is köszönöm!

(#73750) Pro Koryak válasza salapp (#73748) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az tényleg jó, hogy rád erőlteti a gyártó, ha akarod, ha nem, mivel nem lehet kikapcsolni sem azaz nézzed, hogyan mozog a kép ide-oda. :O
Lassan 3éve használom az FZ800-at 90%-ban tévéadásra + semmi védelem nincs bekapcsolva, kizárólag a 4óránkénti megy és semmi probléma.
Én pl. rühellem, ha valamit rám erőltetnek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.