Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) Tyler Durden

Holnap hozzák a TV-t, ilyenkor nyugodtan szólhatok a futárnak, hogy várja meg amíg kibontom? El szeretném kerülni az olyan kellemetlen szituációt, hogy esetleg sérült a panel vagy vmi egyéb gond van vele..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30502) arn77 válasza Tyler Durden (#30501) üzenetére


arn77
aktív tag

Media Marktól felénk az MPL szállít. Embere válogatja, hogy megvárja e míg kicsomagolod.
Kicsomagolásnál hasznos, ha videofelvételt csinálsz. 65 inchnél kell segítség is szerintem. Ha nem látsz sérülést a dobozon, akkor elvileg nincs gond.

(#30503) Gigi01 válasza arn77 (#30502) üzenetére


Gigi01
őstag

Én úgy tudom nem a hely számít,hanem a méret,szerintem nem az MPL fogja vinni,hanem a másik szállítójuk,ahogy nálam,2 emberkével.

(#30504) daneel_hu válasza Kriszbmx (#30452) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez még elég jónak tűnik a fotók alapján, szerintem az E8-asom sem sokkal jobb.
De nagyon sok függ attól milyen érzékenységet választ a fényképező(telefon?) amikor elkattintod a masinát.

Ez úgy lenne releváns ha mindenkinél befotóznánk DSLR-el, manuálisan és ugyanolyan környezeti körülményekkel. :)

Ha ezt normál tartalom mellett kiszúrod akkor penge vagy... vagy már odahalózod a problémát. :D

(#30505) daneel_hu válasza Tyler Durden (#30501) üzenetére


daneel_hu
addikt

Topikösszefoglalót olvastad?

(#30506) Tyler Durden válasza daneel_hu (#30505) üzenetére

Igen már túl vagyok rajta. Egyedül amiatt aggódom, hogy jó panelt fogjak ki..
Jelenleg tűkön ülve várom a futárt :U

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30507) daneel_hu válasza Tyler Durden (#30506) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tint mindegyik 65 coloson lesz, szerintem a tiéden is.
Banding mértékkel, de az is lesz. (az enyémen van egy picit sötétebb folt a bal felső sarokban, cserébe nincsenek csíkok - persze ez is csak 5% szürke tesztábrán látszik)

Elsőként a pixelhibákat szűrd ki, mert olyan nem lehet.
+ Messzemenő következtetéseket az első 100 órában azért ne vonj le.

Szerintem ha van rá mód, ne rakd fel a falra mert önmagában szép látvány a tévé. (talppal) :)

[ Szerkesztve ]

(#30508) Tyler Durden válasza daneel_hu (#30507) üzenetére

Nem terveztem, tv állványon lesz, emiatt az üveges cucc miatt szerintem elég jól fog kinézni (: Tesztábrákkal meg akarom nézni, hogy miként fest a panel, remélhetőleg pixelhiba nem lesz. Bejáratás után pedig megint végignézem, hogy ha esetleg van foltosodás az eltűnik e stb..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30509) daneel_hu válasza Tyler Durden (#30508) üzenetére


daneel_hu
addikt

Zsír.
Na akkor majd referálj milyen a cucc. (ha megjön és kipróbáltad) :D

(#30510) Pro Koryak válasza Tyler Durden (#30501) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A futárnak meg kell várnia, amíg kibontod!
Alá kell írnod a szállítólevelet, hogy átvetted/átnézted és nem találtál sérülést.
Ha átnézés nélkül írod alá, az már a te dolgod.

(#30511) Tengri válasza Pro Koryak (#30510) üzenetére


Tengri
senior tag

A gyakorlatban sajnos nem mindig működik így. Nem egy futárcéggel találkoztam már ahol a futár úgy meg van terhelve kiszállításokkal, hogy a kicsomagolás és leellenőrzés már nem fér bele.
Volt olyan mosogatógép rendelésem, ahol maga a cég tulajdonosa hozta ki a készüléket és ő sem tudta megvárni a kicsomagolást csak a csomag sértetlenségének a megvizsgálását. Mikor visszaküldtem, pont erre az általam adott jóindulatra, illetve a 14 napos elállásra hivatkozva vitettem vele el.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#30512) Tyler Durden válasza Pro Koryak (#30510) üzenetére

Nagyon rendesek voltak, megvárták a kibontást, sőt segítettek a helyére rakni. Nekem a talp rész egy kicsit furi, hogy ez tartja az egész tv-t, meg az a 4 csavar amit bele kellett csavarni..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30515) Pro Koryak válasza Tyler Durden (#30512) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szép az a tv, talán nagyobb odafigyeléssel gyártották/tesztelték, mint az alatta lévő típusokat.
:R

(#30516) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

ki is emeltétek a panelt?

(#30517) Pro Koryak válasza renatto (#30495) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"De a válogatott paneleket mi alapján kapja a Sony vagy a Pana?!"

Ec pec ... :DDD

(#30518) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

tudtál hozzá rendelni +garit, vagy azt személyesen kell intézni bent? mert én az oldalon, sehogy sem tudtam venni hozzá.

(#30519) Tyler Durden válasza Pro Koryak (#30515) üzenetére

Köszi szépen, tényleg ámulok és bámulok. Egyelőre elmolyoltam az rtings féle beállításokkal + belenéztem pár filmbe, de este sötétben lesz a nagy teszt (: Panelen szerencsére nincs hibás pixel, egyelőre a tesztábrákon se láttam durva tintinget, bejáratás után azért még kíváncsi leszek..

Akhilles01: igen, segítették kiemelni is a panelt, szerintem nem az elsőt cipelték ki vhova, mert nem voltak kóklerek. +garit nem tudtam hozzá rendelni, majd bemegyek személyesen és ott intézem.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30520) alaves


alaves
addikt

Nem találtam komolyabb információt, most akkor 2020-ban lesz nyomtatott OLED kijelzős TV és/vagy QD OLED TV? :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30521) Akhilles01 válasza Tyler Durden (#30519) üzenetére


Akhilles01
junior tag

segítettek bevinni, vagy kint az utcán?

(#30522) daneel_hu válasza alaves (#30520) üzenetére


daneel_hu
addikt

QD-OLED TV.
És azt veszel. :)

Amúgy nem lehet tudni szerintem.
A topikban 3 éve megy a móka arról, hogy az LG-nek lejár a szabadalma a wrgb-oled technológiára és a kínaiak majd überolcsó oleddel fogják elárasztani a világot, ehhez képest egyetlen - jelenleg - alternatív tech nem létezik a piacon csak az LG-é.

[ Szerkesztve ]

(#30523) Tyler Durden válasza Akhilles01 (#30521) üzenetére

Behozták egészen a nappaliba, ott segítettek kibontani, kivenni a tv-t és felrakni a helyére. Maximálisan korrektek voltak, sajna ez ritka manapság..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30524) chros válasza alaves (#30520) üzenetére


chros
őstag

Samu Oled valszeg csak 2 ev mulva lesz eloszor (2021), s valszeg horror aron :)

(#30525) Pro Koryak válasza daneel_hu (#30522) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"a kínaiak majd überolcsó oleddel fogják elárasztani a világot"
Ja, csak a képminőség is olyan "überolcsó" lesz, valószínű. :O

(#30526) alaves válasza daneel_hu (#30522) üzenetére


alaves
addikt

Igazából egy majdani Sony microLED TV-re fáj a fogam. :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30527) nismoka válasza alaves (#30526) üzenetére


nismoka
addikt

Parancsolj. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#30528) daneel_hu válasza alaves (#30526) üzenetére


daneel_hu
addikt

271 millio huf ;)
jó várakozást! :P

(#30529) atom18 válasza Tyler Durden (#30512) üzenetére


atom18
aktív tag

Én is rendeltem egy 65e8-at és azt mondták holnapra érkezik. Mivel én még új és ilyen drága tv-t nem rendeltem ezért olyan kérdésem lenne, hogy úgy kérted/kérdezted meg őket, hogy kibonthatod-e vagy segítenek illetve be is kapcsoltad vagy csak külsőre nézted meg? Adtál +kpt a segítségért vagy szokás? Azt hiszem az én kérdésem ennyi lenne de ha még van valami amit nézzek figyeljek meg akkor ne tartsd magadba :)

(#30530) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Ahogy fent említettem ha minden jól megy akkor holnap érkezik a 65e8. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy amit [link] itt írnak ez alapján állítok be képet jó lesz illetve van e olyan ezen kívül amit mindenképp érdemes ki illetve bekapcsolni? A Pixel hiba kivételélével van más olyan fontos dolog amit érdemes megnézni?

Köszönöm :)

(#30531) Tyler Durden válasza atom18 (#30529) üzenetére

Kibontás szerintem alap, azt várja meg és kész, nem vitaalap.. Nálam nagyon jófejek voltak, felajánlották, hogy segítenek kicsomagolni majd a helyére tenni a TV-t. Ezután még azt is megvárták, hogy üzembe helyezzem, mondván ha szar a panel, már viszik is vissza. Nagyon korrektek voltak, én nem szokam külön mindenkinek jattolni, de itt adtam 2-2k HuF-t, mert nagyon meg voltam velük elégedve. Képernyôt nézzed halott pixel miatt vagy ne adj isten sérülés miatt. Nagyjából ennyi, ha vmi kihagytam, majd a többiek kijavîtanak. (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30532) alaves válasza daneel_hu (#30528) üzenetére


alaves
addikt

Erről van szó, ez az igazi HDR mozi. :C ...nyilván az 55B7-em marad egy darabig :B

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30533) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mostanában volt egy kis időm filmet/sorozatot nézni, sőt nemrég játszani a TV-vel és a legfrissebb CalMAN-el (5.10.1 RC1) is, és rájöttem, hogy egy hulladék az 5.10.03-as LG C/E/W8 firmware is. :))
- Azt eddig is tudtuk már szemre is, hogy a DolbyVision-ben bebuknak feketébe a sötétszürkék ezzel a FW-el, bár talán ez a legkevesebb (világos tartalomnál nem látszik, csak nagyon sötét jeleneteknél és ott sem annyira ocsmány)
- Mikor untam egy sötét sci-fi sorozat alatt (Nightfliers), hogy DV-vel túlzottan bebuknak a sötét részek, akkor rájöttem, hogy HDR10 módban tele vannak magentásba csapó banding hibákkal az árnyékos sötét részek HSR10 módban (itt először azt hittem a PC-vel van a baj, amiről DV helyett HDR10-el lehet küldeni a Netflix app képét, mert a TV lejátszója mindig DV-t használ, nem állítható).
- Az SDR módban nem zavart semmi ormótlan, de nyilván ha már ott voltam, lefuttattam azon is a CalMAN-t.

Ami nagyon meglepett, hogy a kalibrálással teljesen rendbe jött a HDR10 mód. Szóval a gyári LUT-ok okozzák a magentás shadow banding-et. SDR módban a legkisebb a különbség (de még itt is meglátszik, már szidom magam, hogy miért voltam ilyen hanyag egész Augusztusban, hogy lefuttassam, csak kevés időt töltöttem a gép/TV előtt).

Szóval most gyakorlatilag egyik HDR (DolbyVision és HDR10) se igazán jó a gyári LUT-okkal ezzel a legújabb firmware-el, ami kint van már több, mint egy hónapja (és friss bétát se látok). :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30534) Pro Koryak válasza janos666 (#30533) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Review: Panasonic GZ2000
20 Sep 2019 | Torben Rasmussen

"We used Professional 1 as the basis for our calibration. This mode is quite accurate and through some minor adjustments we managed to remove red tint and fine-tune the gamma curve. "

Kalibrálással nem lehet javítani a tintingen?

[ Szerkesztve ]

(#30535) Celtis válasza Pro Koryak (#30534) üzenetére


Celtis
veterán

A kalibrálás a teljes képernyőre egyöntetűen vonatkozik, a tintinget nem tudja eltüntetni. Az idézett szövegben sem tinting szerepel, hanem tint, amit úgy kell értelmezni, hogy árnyalat. Tehát a kép pirosas árnyalatát javította a kalibrálás.

(#30536) junior19 válasza Pro Koryak (#30534) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem nem, mert az egész panelre hatással van a kalibrálás, nem egy területre.
Volt pár napja is szó róla. Ha ott korrigálsz, ahol a tinting látható, akkor ott fog elszíneződni, ahol eddig jó volt.
Az idézet is arról szól inkább, hogy a szürke árnyalatnak volt egy kis piros színe, s ezt korrigálták kalibrálással.
Legalábbis szerintem.

codec project

(#30537) chros válasza janos666 (#30533) üzenetére


chros
őstag

"DolbyVision-ben bebuknak feketébe a sötétszürkék ezzel a FW-el"

Koszi a megerositest.

"magentás shadow banding"

Ez alatt nem tudom mit ertesz. Keppel tudod illusztralni?
Ez biztosan nem volt gond a jo regi firmwarrel?

"most gyakorlatilag egyik HDR (DolbyVision és HDR10) se igazán jó a gyári LUT-okkal ezzel a legújabb firmware-el ... hulladék az 5.10.03-as LG C/E/W8 firmware is."

:D Nem egy user hangoztatta (kulonosen ezek utan), hogy ok tobbet LG-t soha.
Akkor mi is Panat vagy Sony-t, Toshiba-t, Philips-et, stb veszunk legkozelebb? :D

"Mikor untam egy sötét sci-fi sorozat alatt (Nightfliers)"

Akkor az After Life-ot el se kezd, a Nightfliers ehhez kepest Oscar dijas! :D

[ Szerkesztve ]

(#30538) chris0000 válasza Tyler Durden (#30508) üzenetére


chris0000
őstag

tipp:szerintem úgy tudod leghamarabb kiszűrni a pixelhibát ha kikapcsolod csak a képernyőt.
ha tökéletes fekete és nincs semmi világító pont akkor jónak kell lennie..

[ Szerkesztve ]

(#30539) chris0000 válasza chris0000 (#30538) üzenetére


chris0000
őstag

menü-energiatakarékos üzemmód-képernyő KI.5 másodperc múlva kikapcsol.

(#30540) renatto válasza chris0000 (#30538) üzenetére


renatto
őstag

Ezzel csak a folyamatosan világító pixeleket fogja látni legfeljebb, de a halottakat nem. Így meg kell néznie különböző színekkel is, mert van hogy csak ott látszik a hibás...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30541) krx21 válasza chris0000 (#30538) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát így legfeljebb csak azt tudja megnézni hogy mindegyik pixel ki tud kapcsolni… A pixelhibát az RGB alap színekkel + a fehér színnel lehet leellenőrizni...

(#30542) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!Véleményetekre lennék kíváncsi.Pamasonic FZ800 vagy LG B8.utóbbit csak alzában látom a neten , illetve két számomra ismeretlen helyen,mármint a garit illetően

(#30543) chros válasza papafater197 (#30542) üzenetére


chros
őstag

Mennyibe kerulnek? Pana FZ800-ban nincs Dolby Vision, B8 firmware-e el van cseszve, nem lenne szabad frissiteni 4.*-es sorozatrol.

(#30544) chros válasza chros (#30537) üzenetére


chros
őstag

""magentás shadow banding" ... Ez alatt nem tudom mit ertesz. Keppel tudod illusztralni?"

Kozben lattam, hogy feltoltottel kepeket is, igy mar ertem: ez olyan posterization, mint HDR10 PC modban. Valoban szep, ha ez a 4.*-es firmware-nel nem volt jelen C8-on :)

(#30545) papafater197 válasza chros (#30543) üzenetére


papafater197
tag

:)Akkor mi a megoldás:)?Ilyen árkategoria?Akkor Sony Va panel?

(#30546) Gaben360 válasza chros (#30543) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem is várható javítás B8-ra?
Én sajnos frissítettem,bár nem nagyon látok változást.
Mit is kellene néznem?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#30547) papafater197 válasza Gaben360 (#30546) üzenetére


papafater197
tag

:)

(#30548) papafater197 válasza chros (#30543) üzenetére


papafater197
tag

380e

(#30549) AL


AL
addikt

Sziasztok ! Ez vajon milyen lehet ? Hitachi 55HL9000G
[link]
Vajon mennyit adnak el belőle ? Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#30550) alaves válasza AL (#30549) üzenetére


alaves
addikt

A Hitachi 2012-ben bezárta utolsó TV gyárát is. Nem tudom ki használja nevet és hol gyárthatják ezt az OLED TV-t. Az OLED TV kényes úgyhogy tényleg csak LG, Sony, Panasonic.
Pl. ez is csábító lehet, de inkább nem: https://www.mydealz.de/deals/grundig-55-zoll-4k-oled-tv-lokal-mediamarkt-erlangen-1437150
Pedig az uncsitesóm Hitachi D-3300M kazettás deck-je elég jól szólt :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.