Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) Clay válasza Gigi01 (#30899) üzenetére


Clay
senior tag

Hát ha az lcd-t kiemelt képmódban használta, max-ra felhúzott élességgel, akkor, ahhoz képest, persze, hogy "fakónak" látja. De az borzasztóan hamis kép.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30902) daneel_hu válasza Gigi01 (#30900) üzenetére


daneel_hu
addikt

Biztosra nem, de az eddigi beszámolók alapján sajnos valószínűleg ez a helyzet.
De azt is látni kell, hogy 2018-as modellek óta nagyságrendileg kevesebb a panasz ilyesmire.

(#30903) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Azt el tudnà magyaràzni valaki, hogy régen az volt a mondàs, hogy HDR hez min 1000 nit fényerô kell meg minél nagyobb annàl jobb, most nézegettem az oledeket ha jól làttam 3-400 körül vannak míg a Qledben volt asszem 3k is, persze engem nem zavar mert oled is képes kisütni a szemem mikor a filmben egy làmpa van, de azért érdekelne, hogy miért van ez

Xbox One: bandymnc

(#30904) daneel_hu válasza bandi0000 (#30903) üzenetére


daneel_hu
addikt

Biztos, hogy nem 3-400 körül van.
A GZ2000 pl ha jól tudom eléri az 1000 nitet.
2018-tól szerintem bőven 700 felett tudnak.

(#30905) renatto válasza daneel_hu (#30902) üzenetére


renatto
őstag

Az elmúlt évben alig emlékszem 1-2 beégéses panaszra, szóval szerintem már a 2017 is jól bírják. Egyéb jellegű problémára sokkal több panasz volt/van.


MÁS: Az LG B9 elég erős zuhanásban van a megjelenés óta eltelt pár hétben. Az edigital-ban az 55B9 már "csak" 520k. Kiváncsi vagyok, most hogy más gyártók is próbálkoznak olcsóbb termékekkel, az LG mennyire állítja be ennek az árát.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30906) junior19 válasza bandi0000 (#30903) üzenetére


junior19
senior tag

Csináltak teszteket átlag felhasználókkal korábban, s a felmérés azt mutatta, hogy a 20000:1-hez kontraszt már jó felhasználói élményt adott, ha jól emlékszem felette ott is már több embernek sok volt a fényerő.
Az Olednél hiába emeled a csúcsfényesség értékét, attól a fekete szint még 0, vagy nagyon közel marad, így a "kevesebb" csúcsfénysűrűség érték ellenére megmarad a kontraszt értéke.
Ha lcd-nél emeled a háttérvilágítás értékét, ott lényegesen jobban emelkedik a fekete szint értéke.

codec project

(#30907) Celtis válasza daneel_hu (#30885) üzenetére


Celtis
veterán

Tehát lefordítva, semmilyen bizonyított műszaki alapja nincs a bejáratás mendemondának.

(#30908) djnice válasza bandi0000 (#30903) üzenetére


djnice
veterán

Itt egy lista a teljesség igénye nélkül, hogy a különböző filmeken mekkora a max/átlag fényerő, ahol megvan adva gyárilag a metaadatokban: [link]
A MaxCLL és MaxFALL értékek lényegesek, ahol a CLL jelenti a filmben előforduló maximum fényerőt nit-ben, ezeket az értékeket használja a TV a tone mapping-hoz. Azért látszik hogy a HDR-hez nem árt az 1000 nit fényerő, ahogy te is írod.
Az más kérdés, hogy a legtöbb lejátszó ki sem küldi vagy rosszul küldi ki ezeket az értékeket, szóval arra is figyelni kell.

(#30909) daneel_hu válasza Celtis (#30907) üzenetére


daneel_hu
addikt

A beégésre sincsen "műszaki bizonyíték", hacsak nem fogadod el a RTINGS hosszútávú tesztjét annak. Illetve a felhasználói beszámolókat... a RTINGS teszt mellesleg 2017-es LG készülékeken készült el.
Ettől még azt gondolom a beégés létezik.

Még a topikban is többször volt olyan jelenség a vásárlást követő órákban, hogy tele volt a készülék különféle IR-el, illetve nagymértékű inhomogenitást tapasztaltak. Ezek a problémák aztán az első pár nap használata után megszűntek. Emiatt aztán türelemre voltak intve a friss tulajdonosok. Erről hallottál vagy olvastál a műszaki leírásokban? Én nem. :)

A bejáratásnak akkor lenne értelme ha az első párszáz órában az oled exponenciálisan gyorsabban öregedne mint később. Tehát mondjuk az első 200 órában elveszíti a fényerejének 1-2%-át, majd arra az értékre beáll. Ezt nem tudjuk valóban.
Ártani viszont nem ártasz a bejáratással.

[ Szerkesztve ]

(#30910) rothfb válasza Celtis (#30907) üzenetére


rothfb
veterán

Ez igaz fordítva is egyébként. Azt sem írta le senki, hogy nem kell.
Visszatérve a lényegre, én azért vagyok a híve annak amit renatto is írt, mert műszakilag belegondolva, semminek sem tesz jót (elektronikai alkatrészekről beszélek), ha azonnal csúcsra járatva használja valaki. Áramköröknek, abban lévő alkatrészeknek. Aki kicsit is műszaki, az szerintem egyet ért velem.
Főleg igaznak tartom a fenti véleményem egy olyan összetett és bonyolult eszköznél, mint egy oled tv.
Nekem ez a véleményem. Neked meg az ellenkezője és tiszteletben tartom.

(#30911) renatto válasza Celtis (#30907) üzenetére


renatto
őstag

Szó nem volt bejáratásról, csak azt írtam, hogy az első pár hétben jobban figyeltem rá (statikus tartalom). Ennyi és nem több. Lehet mendemondázni, de azzal hogy valamire jobban vigyázok az elején, biztos nem ártok.

Vagy van esetleg "bizonyított műszaki alapja" hogy az óvatosabb használat káros/felesleges?! Jah, hogy az nincs. Mendemonda?! ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30912) wolfattila


wolfattila
csendes tag

Ha vkit érdekel a szegedi media markt-ban van egy pana 55 fz800 kiállítási darab 300.000 Ft. Amúgy csak egy hipotetikus kérdés vett már vki kiállítási darabot?

(#30913) Clay válasza daneel_hu (#30909) üzenetére


Clay
senior tag

Ha nem lehetne az első bekapcsolás után HDR tartalmakat nézni, vagyis 100%-on használni a készüléket, akkor a gyártó figyelmeztetne rá. Ha az RTINGS-en lenne olyan összehasonlító teszt, ahol kiderülne az, hogy azok a készülékek kevésbé hajlamosak a degradálódásra, ahol volt pár száz órás "bejáratás", akkor lenne miről beszélni, de nincs. A gyártástechnológia nagyon sokat fejlődött az elmúlt 30évben, ezzel minden műszaki beállítottságú ember tisztában van. Az új autókat nem kell bejáratni, nem kell olajat cserélni az első ezer km után, mint, akár 10-15 évvel ezelőtt, ha vettél mostanában új autót akkor ezt el is mondják a szalonban. A digitális erősítőket se kell bejáratni, mint mondjuk a csöveseket, a hangfalakat viszont igen, de erre a használati utasításukban fel is hívják a figyelmet.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30914) Celtis válasza daneel_hu (#30909) üzenetére


Celtis
veterán

Ömlesztve a válaszok.

Az érvelésed logikailag helytelen. Abból, hogy két független "A" és "B" dolog nincs megemlítve valahol, de "B" dolog igaz, nem következik, hogy "A" is igaz,

Pont mivel műszaki ember vagyok, nem fogadom el bemondásra a dolgokat, hanem érteni akarom, hogy miért történik valami.

Soha nem írtam, hogy ne vigyázzunk a készülékre. Én is hímes tojásként bánok velük. Nyilván ha vigyázunk rá az nem árt, sem az elején sem később. Mindössze azt vonom kétségbe, hogy a "bejáratás" műszakilag indokolt lenne, főleg, hogy pont 2 hétig.
Bármilyen cikket, tesztet, alapos ellenérvet kíváncsian várok, de ami itt elhangzott azok egyike sem az.

(#30915) renatto válasza wolfattila (#30912) üzenetére


renatto
őstag

Kiállítási darabot - OLED esetén - biztos nem vennék. Amúgy két hét és jön a Glamour napok, amin biztos lesznek jó akciók.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30916) wolfattila válasza renatto (#30915) üzenetére


wolfattila
csendes tag

Tényleg, meg nemsokára karácsonyi aksöntime :R Nem is akartam megvenni csak megláttam.....

(#30917) Anonymus23 válasza wolfattila (#30916) üzenetére


Anonymus23
veterán

Debrecenben ugyancsak MM-ben volt ebből az FZ800-ból ugyancsak kiállított darab, 320k.
Öcsémnek kellett "gyorsan" egy 4k, amivel dolgozni tudott egy határidős munkát ezért Szerdán bementünk venni egy TV-t.
A fenti 55FZ800 volt kirakva, én azt hittem, hogy csak a kiállított darab ára ennyi, de mint kiderült az újnak is. Volt is belőle még 2 db külső raktáron, új bontatlan, de már este volt, nem hozták be.
De tök normálisak voltak:
Odaadták a kiállítási darabot, 2 nap múlva (akkor értünk rá megint) meg átcseréltük egy zsír újra.
A kiállítási darab alul szépen be volt égve, ahogy kell, szerintem az már a kezdetek óta így megy, és valami karácsonyi akció szöveg része beégett.
Normál tartalom mellett semmi sem látszott belőle, csak amikor direkt figyelt az ember. :K

;) - The Power of the Light Side

(#30918) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Érdeklődnék LG oled tulajoktól, hogy Dolby Vision-os anyagoknál, ha a film dual stream-es, azaz van alatta DV és HDR10 is, akkor a tv belső lejátszója Dolby Vision-ban indítja a filmet, vagy HDR10-ben?
Nyilván csak mp4-es, vagy lemezformátum jöhet szóba.
Konkrét filmek, amire gondolok (Venom 2160p.mp4, vagy Alita 2160 UHD Bluray lemezformátumban (BDMV/Stream)).

Köszi.

(#30919) renatto válasza YxVs (#30918) üzenetére


renatto
őstag

Az mp4 biztos, hogy DV-ben indul. A Venomot így néztem meg. Még az eredeti 7.1 DD+ hangot is kiküldte a tv. :K

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30920) so_ha válasza justaview (#30860) üzenetére


so_ha
senior tag

Intelligensen összeszedett lett a hozzászólásod, azok számára is akik nem rendszeres olvasói a topiknak. Köszi! :R

(#30921) alaves válasza renatto (#30915) üzenetére


alaves
addikt

LG OLED kiállítási darab megvehető, ha valakinek nem gond a kijelzőcsere procedúra. Az első kijelzőcserekor (logó helyének kifakulása) tőlem meg is kérdezte a szerelő, hogy kiállítási darab-e a készülék, mert az sem gond, mindenképpen cserélik.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30922) YxVs válasza renatto (#30919) üzenetére


YxVs
senior tag

Köszi a választ. A tv belső médialejátszója kiadja a DTS, esetleg HD hangokat is az AV erősítő felé?

(#30923) renatto válasza YxVs (#30922) üzenetére


renatto
őstag

Sajnos MKV fájlból nem, de a DolbyDigitalPlus 5.1/7.1-et igen, ami lehet Dolby Atmos is, amit a stream-elős appok használnak (Netflix, Amazon...). Ez többnyire 384-768kbps, de pl pont a Venom 1.536kbps, a max pedig 3.000kbps lenne ARC-on így.

A 2019-es 9-es szária már képes rá eARC-on keresztül, de a belső lejátszó + mkv esetét nem tudom.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30924) stilo18


stilo18
addikt

Nagyon szépen esik az B9 ára, már "csak" 519k az 55-ös.
Előző héten 599k volt.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30925) MrBazsi válasza stilo18 (#30924) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Tavaly ilyenkor kezdtem el nézegeteni a B8at, mindenhol 500 körül volt, C8 kb 50el drágább volt, aztán november közepére BF-re lement 400ra. nem tudom h ez idén is várható e B9nél, hasonló áresés, de bfre tuti lejebb megy valemennyit...

(#30927) stilo18 válasza MrBazsi (#30925) üzenetére


stilo18
addikt

Csak ugye a B9 később jött be a piacra, mint a B8...

Kíváncsi leszek én is. Vennék B9 - et a C9-el szemben is, ha olyan árra esik...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30928) renatto válasza stilo18 (#30927) üzenetére


renatto
őstag

Én úgy érzem, most a B9 jóval olcsóbb lesz a C9-nél és most jóval rövidebb távon be is esik.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30929) stilo18 válasza renatto (#30928) üzenetére


stilo18
addikt

Igen, nekem is ilyen érzésem van amúgy...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30930) vdc


vdc
tag

Ma egy 55C9 tulajdonosává váltam. Az rtings-nek megfelelően beállítottam mindent.
Tudtok abban tanácsot adni,. hogy mit érdemes és hogyan megnézzem, hogy minden ok a panellal? Tartalmat nézve eddig ok.

(#30931) fuzics válasza vdc (#30930) üzenetére


fuzics
csendes tag

Ma megneztem az 55 C9et. Tetszik. Avforums on azt írták, hogy az 55C9 55E9 nél fekete képnél és /vagy kikapcsoláskor egy hisss hang van.
https://www.avforums.com/threads/lg-oled-c9-owners-and-discussion-thread.2227517/post-27419712
Remélem nálad nincs ilyen.
Holnap szeretnék egy 55C9 et rendelni.
Kíváncsi vagyok a tapasztalaidra.
Köszönöm

(#30932) atom18 válasza PuMbA (#30888) üzenetére


atom18
aktív tag

Filmnél (1080p, 2160p) is kell a 3 vagy csak a tv-nél javasolt?

(#30933) adamssss válasza vdc (#30930) üzenetére


adamssss
veterán

Paint-ben festesz magadnak 4k-s teszt képeket (értelem szerűen homogéneket) és kirakod. Végig nézed, hogy nincs-e pixelhiba. (sanszos, hogy lesz 1-2 de ezen nem rugóznák sokat)
Itt már azt is látni fogod ha inhomogén a panel. Állítgasd a fényerőt, hogy biztosan kijöjjön ha valami nem stimmel!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30934) PuMbA válasza atom18 (#30932) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, ott maximum 1. 24 képkockából sokkal nehezebb képhiba nélkül interpolálni, mint 50-ből.

[ Szerkesztve ]

(#30935) daneel_hu válasza Celtis (#30914) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az érvelésed logikailag helytelen. Abból, hogy két független "A" és "B" dolog nincs megemlítve valahol, de "B" dolog igaz, nem következik, hogy "A" is igaz..."

Ebben van valami még akkor is ha vulkáni az érvelés. ;]
Inkább azt mondanám, aki 99x nekiment a falnak, az valószínűleg 100-asszorra is neki fog menni.
Részemről ami a technikai leírásban van a használatra vonatkozóan (nem sok minden), azt erős fenntartásokkal kezelem, kb az sem igaz amit kérdeznek.
Inkább a felhasználók véleményére vagyok kíváncsi.

Ti azt mondjátok, hogy ami a műszaki leírásban van azt fogadjam el, vagy amennyiben valami fontos dolog létezne a beüzemelést tekintve arról biztos lenne szó a leírásban.
Tiszteletben tartom a véleményeteket.

A gyártónak az az érdeke, hogy vegyél egy tévét, és a gari lejárta után vegyél egy másikat.
Ezt vagy úgy éri el, hogy szét***dik a tévéd nagyságrendileg 2-3 év alatt (könnyedén), vagy marketing oldalról fogja erőltetni a vásárlásodat.

De ma megint előveszem a kis füzetecskét olvasgatni.
Hátha... :K

[ Szerkesztve ]

(#30936) Tulku


Tulku
veterán

Félve kérdezem OFF-ban...
Van eladó Pana Oled az aprón, de mintha ismerős lenne a nick név és pont augusztusi beégés gond miatt...tehát lehetséges, hogy nem cserélték a panelt, avagy cserélték de kiábrándult?
Üssetek ha hülyeség....csak érdekel a jövő vásárlásait illetően...

(#30937) Huntszy


Huntszy
tag

Sziasztok!

A "Milyen TV-t vegyek?" topicba írtam be tegnap a nagy dillemmámat miszerint nem tudom, hogy egy új, 70" 4k VA paneles LG-t vegyek ami méretével és egyéb tulajdonságaival egészen meggyőzőtt vagy ebben az árkategóriában (340k HUF) nézzek egy kisebb OLED masinát (még ha nem is idei modellt, ha lehet egyáltalán valahol újonnan kifutó vagy kifutott szériásat venni).

A teljes kis regényem a részletekkel itt.

Ha bárki tudna segíteni + infókkal, tapasztalatokkal, esetleg ajánlásokkal ebből az árkategóriából annak nagyon hálás lennék :)

(#30938) Tengri válasza Tulku (#30936) üzenetére


Tengri
senior tag

tinting lesz az nem beégés.
[link]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#30939) renatto válasza Tulku (#30936) üzenetére


renatto
őstag

Ő volt. Lehet vett most akciósan nagyobbat.
Vagy lehet vett végre egy LG-t. :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30940) renatto válasza Huntszy (#30937) üzenetére


renatto
őstag

320k volt még tegnap is Euronicsban az 55B8, ma már 350k. Két hét és jön a Glamour napok ott még lesz biztos valami akciós OLED.

Neked kell eldöntened 70" vagy jó (hibátlan) minőség. A különbség nem kicsi! Sem képméretben, sem minőségben. Mikor anno vettem a tévét, engem is lenyűgözött, hogy nem láttam hol van a kép széle, sötétben az alul/felül fekete csík nem "világított". Miután többnyire sötétben filmezünk így én erre voksoltam és nem bántam meg! Jól gondold meg, mert később bánhatod (akár azt is hogy kicsi a tévé)...

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30941) daneel_hu válasza Huntszy (#30937) üzenetére


daneel_hu
addikt

Csak a saját nevemben beszélhetek de...

70" vs 55" az nem kérdés szerintem.
Még ha 70" vs 65" lenne (65 az oled), akkor gondolkodóba esnék de egy 70 colos tévé mindenképpen überelni fogja élményben az 55-öst.
Szerintem nincs az a képminőségbeli differencia amely ezt kompenzálni tudná.

(#30942) Tulku válasza Tengri (#30938) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor jól emlékeztem...de mivel nem volt feloldása a dolognak (mit mondott a szerviz) ezért mertem megkérdezni...

(#30943) vdc válasza adamssss (#30933) üzenetére


vdc
tag

Vannak olyan színek, amiket mindenképpen érdemes megnézni? Elnézést, ha naív a kérdés, de elsőre az RGB színei jutottak eszembe.

(#30944) Tengri válasza Tulku (#30942) üzenetére


Tengri
senior tag

A hirdetésnél megkérdezheted hogy hogyan folytatódott a történet, de inkább privátban nehogy harag legyen belőle, ha érdekel a TV. Szerintem a fórumon nem fogja már megosztani.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#30945) adamssss válasza vdc (#30943) üzenetére


adamssss
veterán

RGB, sárga, fekete, fehér, szürke. Elméletileg ennyinél különböző fényerőn kijön minden bibi.

Huntszy: Én már csak OLED-et vennék viszont ilyen mértékben már a méret is igen fontos tényező. A 15" nem kis különbség. Neked kell eldöntened.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30946) stilo18 válasza Huntszy (#30937) üzenetére


stilo18
addikt

Nagyon jó kérdés szerintem.
Kíváncsi leszek mit döntesz majd.

Nekem tv-nél 500k körül van a lélektani határ, szeretném ha jövőre lenne egy 65-ös oledem, de ezen az úton amin jársz, milliószor futottam fejben már én is.

Oszd majd meg légyszi hol lyukadtál ki a végén. :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30947) Pro Koryak válasza Huntszy (#30937) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha sok filmet nézel = 21:9 képarány, akkor az 55" nagyon kicsi.
Minimum kellene 65" oledből, de az nem fér bele a keretbe.
LG topikot átnézted már a kinézett típussal kapcsolatban?
Annyi még lehet, ha neten veszed = 14napod van, hogy ha nem jönne be a gyengébb képminőség + valami más negatívum, visszaküld.

(#30948) Celtis válasza Huntszy (#30937) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a méret különbség jelentős. Nem egy liga az 55-ös TV bármilyen jó is a képe.
Szerintem a VA panel miatt a fekete megjelenítéstől sem kell különösebben tartanod az LCD esetén. De azért az csak egy gyengébb képességű, 60Hz-es TV.

Azt javaslom, hogy weben rendeld meg a 70-est, Próbáld ki otthon, és ha nem találod kielégítőnek a minőséget, akkor cseréld egy kisebb, de jobb minőségű TV-re.

(#30949) Tulku válasza Tengri (#30944) üzenetére


Tulku
veterán

Annyira nem foglalkoztat, csak kíváncsi voltam, itt többet tud-e valaki...de nem üzletet szeretnék rontani, csak a későbbi garanciális ügyintézések miatt szerettem volna tudni a szerviz hozzáállását....

(#30950) Huntszy válasza Celtis (#30948) üzenetére


Huntszy
tag

Köszi a választ neked is és a többieknek is. Ezzel kapcsolatban lenne is egy off kérdésem. Ez a 14 nap akkor is 14 nap ha neten rendelem de amúgy személyesen veszem át mondjuk az MM áruházban nem pedig kiszállítást kérek? Vagy az már személyes vásárlásnak számít és nem él rá?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.