Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) adamssss válasza -vitya- (#30599) üzenetére


adamssss
veterán

Állítólag jövőre lesz 50" alatt. Én 47-re tippelnék. Szerintem 43 alatt egy darabig még nem lesz.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30602) Celtis válasza -vitya- (#30599) üzenetére


Celtis
veterán

Vegyél egy 65-ös OLED-et és inkább bútor oldalról keress megoldást. Ma már úgysem divat a szekrénybe dugott TV. Az addig volt jó, amíg volt egy nagy doboz a TV háta mögött.

(#30603) daneel_hu válasza Celtis (#30602) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért szerintem tök jó ötlet a fél (1?) millás tévét igazítani a filléres bútorhoz, nem? :DD
(nem fordítva) :O

(#30604) chros válasza janos666 (#30598) üzenetére


chros
őstag

"A Sony-nál a színkezelés szokott elszállni Game/Graphics módokban (ahol alacsony a lag és/vagy átmegy a 4:4:4)"

Ezt nem tudom, hogyan viselkedik, 4:4:4-el biztosan tud 23p judder free lejatszast.
Ha ez igy van, akkor csak a samu lesz a megvalto! :D

(#30605) -vitya- válasza daneel_hu (#30603) üzenetére


-vitya-
őstag

ne kötözködjetek már :P
csináltatott bútor, és rohadtul nem volt olcsó - piszok jól néz ki, és a nem túl nagy helyre tökéletes kihasználtságot hoz...

Tehát inkább kivárom a jó öreg 41-es samsung 4k led tv-vel, míg pár év (, de azért remélem 5éven) belül meg nem jelenik az ekkora méretű oled

Ezért kérdeztem, hogy van-e bárkinek infoja arról, lesz-e kisebb méretű oled tv.

-=Витя=-

(#30606) Celtis válasza -vitya- (#30605) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor jöjjön az obligát megjegyzés. 41 vagy 43-as méretben semmi értelme a 4K-nak hacsak nem 1 méterről nézed.

(#30607) Celtis válasza chros (#30604) üzenetére


Celtis
veterán

Csak az 50i lejátszást nem tudja.

(#30608) renatto válasza adamssss (#30601) üzenetére


renatto
őstag

Úgy rémilk pont 50" az, nem alatta. Bár ahogy előttem is írták 50 alatt nem sok értelme van a 4k nak (bezzeg mobilon ;] ).

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30609) -vitya- válasza Celtis (#30606) üzenetére


-vitya-
őstag

mivel a munkasarkom része, egy L alakú asztallal egybeépített szekrényszett, ami részt vesz a PC megjelenítésében, így 3 monitoros rendszerként, elég sokszor van, hogy 1 méterről nézem :)
Épp csak mikor már nem dolgozom, a széket félretolva a kanapéról pont kellemes távból TVként is használható. Szóval na, tudok/értek mindent, nem kell többet megjegyezni! :) a helyzet adja itt a lehetőségeket, ezeket pedig kihasználtuk

-=Витя=-

(#30610) renatto


renatto
őstag

LG szerint a QLED nem QLED, így megy a harc Samsunggal.

Ennek korábbi előzménye, hogy LG már jelezte, hogy a Samsung féle 8k tévék nem felelnek meg a nem rég meghatározott szabványnak, így nem valós 8k..... Viszont egy másik 8k szabványnak megfelel és Samsung szerint elég egy logó is... Kezd ez is olyan lenni mint az ilyen-olyan "HDR" harc.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30611) FollowTheORI válasza adamssss (#30601) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

49 lesz elvileg a legkisebb OLED... legalábbis az LG-nél.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30612) gologolo


gologolo
tag

Valaki próbált USB2-es portra USB3-as gigabites ethernet átalakítót dugni? Gigabit nem jön át de a 4k remuxokhoz több mint korrekt 300-400Mbit elvileg elérhető. Legalábbis az Amlogic topic összefoglalójának 10b. leírása mintha erről szólna. Valakinek tapasztalat?

@tothl:
Köszi a tippet, de nagyon megnyerte a tetszésem az LG beépített lejátszója, ha egy mód van rá olyan lehetőséget keresek ahol azt használhatom továbbra is

(#30613) janos666 válasza gologolo (#30612) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem itt még senki nem próbálta, de tegnap már mutattam ezt, hogy többek szerint működik: [link]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30614) gologolo válasza janos666 (#30613) üzenetére


gologolo
tag

Köszi, akkor még tudat alatt egyből elvetettem ezt, mert azt gondoltam ha nincs a tv-nek usb 3-as portja akkor kapásból 100mbit-re korlátoz és nem lesz teljesítmény többlet. Rendelek alzáról valami hasonlót.

(#30615) janos666 válasza gologolo (#30614) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A chipset, illetve talán azon belül is még az OEM által esetleg átírható device ID a lényeg, hogy felismeri-e a WebOS driver-e, szóval a "valami hasonló" nem biztos, hogy működni fog. Ha nagyon érdekel, akkor nézz utána, hogy milyen chip, és keresgélj, de szerintem nem fog csak úgy bármelyik polcról lekapott átalakító működni.
(Persze ha vissza tudod vinni kipróbálás után, akkor vegyél hat félét és tartsd meg, ami jó. :D)

Illetve még arra figyelj, hogy a menüben nem lesz nyoma. Húzd ki az integrált portból a kábel-t kapcsold ki a WiFi-t, és használj DHCP-t a router-en (ha nem tudod mi az, akkor valószínűleg azt használsz) és próbálgasd, hogy működik-e (lehet, hogy egyszer be kell dugni, várni pár percet, majd újraindítani a TV-t, ilyesmi, passz, mert semmit nem fog kiírni a TV, hogy épp mi történik). Azt hiszem még a firmware frissítés és hasonlók sem feltétlenül működnek majd (az OS / progik egy része nem lát majd netet), csak a filmlejátszás (az nem WAN, hanem LAN).

A tegnapi linken olvashatod, hogy van akinek nem működött a TP-Link féle, ugyan olyan Realtek RTL8153 chipsetes kütyü sem, csak az a Cable Matters féle. Persze ettől még akár valami más chipset is jó lehet (csak nem tudjuk).

Vagy vedd meg az egyik legolcsóbb 2 antennás AC-s WiFi AP-t (másképp 867 Mbit/s, amiből lesz úgy max 400-500 tényleges) és told be a TV mögé/mellé (csak az csatlakozzon rá, semmi más, dedikált SSDI, minimumra lehúzott txpower). ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30616) junior11


junior11
veterán

Review Panasonic GZ2000

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30617) Strezi válasza janos666 (#30615) üzenetére


Strezi
őstag

Sajnos meg tudom erősíteni, hogy a TP-link USB3 - GBe adapter nem megy. Volt kéznél, kipróbáltam ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#30618) stilo18 válasza junior11 (#30616) üzenetére


stilo18
addikt

A beégés kockázatának csökkentése az új hűtőrendszerrel illetve az 1000 nites fényerő előtt le a kalappal...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30619) gologolo válasza janos666 (#30615) üzenetére


gologolo
tag

Uhh ez így erősen kompromisszumosnak hangzik, hogy innentől csak úgy van pl Youtube hogy átrakom a kábelt a 100mbites portra majd filmnél vissza. Szerencsére tegnap este még nem rendeltem meg a Linksys-t.

Akkor tényleg marad a router, itt viszont ez a lehúzott jelszórás nagyon tetszik, nem is tudtam hogy lehet ilyet. Eddig megmondom őszintén azért viszolyogtam ettől a megoldástól mert nem akartam hogy 5GHz-es jellel szétbombázza a nappalit. Adnék neki 0.5-1 méter hatótávot aztán kész. Azért vennék egy normál 4 antennásat hogy később ha esetleg kell más eszköznek is ne kelljen újra venni.

(#30620) alaves válasza stilo18 (#30618) üzenetére


alaves
addikt

Srácok, tegyünk egy jó, csapágyas, csendes ventit a TV mögé és nekünk sem fog kifakulni a kijelző :) Komolyra fordítva, ha tényleg tartós a cucc, akkor megérheti az árát a GZ2000.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30621) stilo18 válasza alaves (#30620) üzenetére


stilo18
addikt

Ugye C9-et szeretnék, mondom ránézek azért... Millió felett az 55 még.. :(

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30622) alaves válasza stilo18 (#30621) üzenetére


alaves
addikt

Azért mondtam, hogy ha tartós (mondjuk 6-8év) akkor éri csak meg. Akkor ezek szerint janárban tett hozzászólásomban közel jól tippeltem, hogy WOLED piros szubpixel fényét adó rubrene kristály erősen hőérzékeny, ezért ez a hűtésrendszer. Mondjuk alacsony OLED fénnyel is hasonló hatást érhetünk el.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30623) Tutu7030 válasza stilo18 (#30621) üzenetére


Tutu7030
veterán

Elnéztél valamit, nem?
[link] MM-ben a legdrágább, 650db ezres.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#30624) stilo18 válasza Tutu7030 (#30623) üzenetére


stilo18
addikt

GZ2000-re írtam.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30625) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

a héten ha minden jólmegy, meghozzák a 65b8 at nekem is. A szobám közben, nagy meszelés-festéseken megy keresztül, szóval ha meg is jön, egy ideig nem lessz beüzemelve. Ha valakinek van esetleg falon 65B8, megtudná nekem mégni a rászerelt akasztó, és a TV tetejéig hány CM hosszú, mert szeretnénk a konzolt előre felhejezni. Illetve első beüzemelésnél, ha kihagyom a frissítést akkor nem csesződik el az a valami amiről írkáltok? még mindíg nem értem mik ezek a frissítések xD

(#30626) chros válasza Akhilles01 (#30625) üzenetére


chros
őstag

"ha kihagyom a frissítést akkor nem csesződik el az a valami amiről írkáltok"

Ne is frissitsd! Ha szerencsed van 4.*-es firmwarrel jon, s akkor vissza tudsz majd mennni 4.10.25-re s hatasosan letiltani a frissitest: [link]

(#30627) Dzséék válasza stilo18 (#30621) üzenetére


Dzséék
újonc

Én is azt néztem ki 55-s méretben, csak még drága... :) Szerinted Black Friday környékén már osztogatni fogják fél millió környékén a tvt?
Én akkor tervezek vásárolni.

(#30628) stilo18 válasza Dzséék (#30627) üzenetére


stilo18
addikt

Én év végére/következő év elejére érzem az árcsökkenést.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30629) rothfb válasza Akhilles01 (#30625) üzenetére


rothfb
veterán

Én azért a helyedben kipróbálnám megérkezés után. Az oké, hogy kipróbálás után elteszed.
Gondolom netről rendelted, tehát ott van a 14 napos elállási idő, ha valami gond van a készülékkel.

(#30630) torma1981 válasza chros (#30626) üzenetére


torma1981
veterán

Amúgy mi a gond a frissítésekkel? Valami hiba volt?

(#30631) renatto válasza Dzséék (#30627) üzenetére


renatto
őstag

edigital-nál van már B9 is, szóval azt is érdemes lehet majd figyelni. Jelenleg még drágább a C9-nél (mivel később jelent meg), de ez biztos változni fog. BF-kor tuti beakciózzák vagy a B vagy a C sorozatot....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30632) Robi BALBOA válasza torma1981 (#30630) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Valamit elcsesz a HDR körül.
Mondjuk nekem az új fw-vel jobban megvannak a finom szürke részletek, nem bukik egyből feketébe(pedig elvileg itt nem stímmel valami), meg a régi fw valahogyan soha nem akarta igazán az igazságot a Wifivel kapcsolatban, a legújabb ilyen szempontból is príma.

Más: Egy nagyon kicsi tinting volt a panel bal oldalán, feltűnt az utóbbi időben, hogy mintha már még kevésbé látszódna(eddig is csak enyhe volt), ma néztem a Sarkvidék című filmet és full tinting mentesnek tűnt. Létezik az, hogy idővel kicsit javult a dolog!? :DD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#30633) Akhilles01 válasza chros (#30626) üzenetére


Akhilles01
junior tag

és ez a visszalépés ez ilyen maszek netről leszedős téma gondolom. Netet nem fog kapni a a TV, így nem is tud frissíteni igaz?

(#30634) chros válasza Akhilles01 (#30633) üzenetére


chros
őstag

Ugy nem, es igen, a netrol kell letolteni a regit.

(#30630) torma1981:"Amúgy mi a gond a frissítésekkel? Valami hiba volt?"

Ki volt mar targyalva sokszor, a gammat csesztek el, es a B8 eseteben nem is javitottak (me'g?). Itt pl egy elegedetlen B8 felhasznalo reakcioja: [link] :D

(#30632) Robi BALBOA: "full tinting mentesnek tűnt. Létezik az, hogy idővel kicsit javult a dolog!?"

Valszeg valtozik idovel, de hogy teljesen eltunjon?! :) Nezd meg ezzel is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30635) Robi BALBOA válasza chros (#30634) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem azt mondom, hogy full eltűnt, de a jó mégjobb lett. :DDD
Ha lesz időm meglesem ezekkel is, és újból nyilatkozom.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#30636) Akhilles01 válasza chros (#30634) üzenetére


Akhilles01
junior tag

kérhetek egy biztonságos linket hozzá? Ha szerencsém lessz 4 es lessz, és külső HDD-ről már telepíthető is? nem igényel netet?

(#30637) chros válasza Akhilles01 (#30636) üzenetére


chros
őstag

Ez a UK oldalrol van, de OLED*B8PLA-khoz is jo: v04.10.25
Pendrive, net nem kell, csak belso wifi es az elozo linkben minden le van irva :)

[ Szerkesztve ]

(#30638) vdc


vdc
tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
55C9 vásárlásán gondolkozom és pár dologba belefutottam a keresgélés közben:
Több cikkszám is előkerült. Meg tudja valaki mondani, hogy van e egyáltalán különbség és ha igen akkor mi:
LG OLED55C97LA
LG OLED55C9MLB
LG OLED55C9PLA

A másik kérdés, hogy nálam 500k alatt lenne az ideális ár, ez szerintetek mikor jöhet el az eddigi tapasztalatok alapján?
Néztem a T-nél is ott most olcsóbb, mint a többi helyen 549k és 22 havi 0%-a adják. Van valakinek tapasztalata a T-től történő vásárlással kapcsolatban?

(#30639) daneel_hu válasza vdc (#30638) üzenetére


daneel_hu
addikt

LG OLED55C9PLA az európai piacra szánt cucc.

De itt megnézheted mit jelent az LG utolsó három betűjelölése.
http://en.tab-tv.com/?page_id=7111

(#30640) renatto válasza daneel_hu (#30639) üzenetére


renatto
őstag

Az "MLB" sajos ebből nem derül ki (másból sem, korábban kerestem már) , pedig az volt a MediaMarkt-ban és az Euronics-ban most is van, így annak "hivatalosnak" kell lennie.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30641) daneel_hu válasza renatto (#30640) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor fel kell menni a hivatalos LG-weboldalra, minden ott van leírva.

MLB és PLA különbözik a talpban és a panelnél is van differencia, a PLA (picture on glass, tehát olyan mint az E (üvegre van applikálva a panel), a másik valami Alpine Slim kialakítás (ez nem tudom mit jelent, de biztos nem üveg).

Összességében eléggé másképpen néz ki a két készülék.
Viszont ha az MM forgalmazza mindkettőt, akkor valószínűleg ezek európai piacra lettek szánva.

Amúgy meg nem akarok senkit sem megbántani, de ha 500k-t akarsz elkölteni akkor (szerintem) érdemes élőben megnézni a két készüléket. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#30642) jookomak válasza chros (#30637) üzenetére


jookomak
őstag

Szia. Próbáltam a downgrade-et a leírásod alapján, de amint a telefonon rámegyek a menüben, hogy software update, egyszerűen nem történik semmi. Pendriveon rajta a mappa, fájl. Hol lehet a hiba? 55b8

(#30643) vdc válasza daneel_hu (#30641) üzenetére


vdc
tag

Teljesen jogos. A Media marktban már néztem, de nem néztem a pontos típust, mert azt hittem, hogy a másik verzió nem EU-s, szóval csak webshopban lehet megvenni.

De az MM-ben még mindig csak a PLA-t látom. Legalábbis a webshopban.

[ Szerkesztve ]

(#30644) renatto válasza daneel_hu (#30641) üzenetére


renatto
őstag

LG oldalán sincs semmi, csak az hogy MLB nincs 77"-ban. Majd ha járok MM/Euronics-ban majd rákérdezek.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30645) daneel_hu válasza vdc (#30643) üzenetére


daneel_hu
addikt

Eddig csak a PLA és az LLA volt itthon kapható, LLA csak a 77C8-nál. (ez mind 2018-as modell)
MLB jelölés csak a 2019-esek esetén van, eddig nem láttam ilyet egyik LG-modellnél sem.
Biztos európai, mert a magyar nyelvű LG oldalon választható készülék.

(#30646) daneel_hu válasza renatto (#30644) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor honnan a túróból tudom szerinted? :)
Ott van minden, csak klikkelni kell.
Szerintem csak design és anyaghasználatbeli különbség van a két készülék között.

[ Szerkesztve ]

(#30647) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem mint új 65e8 tulaj.
Visszaolvastam sok hozzászólást és látom hogy a pixelt, a tintin-t és a panelt érdemes megnézni. Számomra a pixel ok de a panelt és a tintin-t hogy hol tudom megnézni milyen vagy jó e? A Plusz garit megéri rákötni a tv-re? Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy milyen a tv lejátszója külső vinyóról én jónak látom, érdemes használni így vagy maradjak ahogy az előző tv-en is használtam, hogy pc-tv.

Előre is köszönöm!

(#30648) renatto válasza daneel_hu (#30646) üzenetére


renatto
őstag

Az LG oldalán összehasonlítva az MLB <I> PLA készüléket, semmi különbséget nem hoz. Így tényleg csak dizájn lehet.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30649) daneel_hu válasza renatto (#30648) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tudom azért írtam, hogy rá kell klikkelni a modellekre és végigolvasni a speckókat.
Én elolvastam. :P

(#30650) chros válasza jookomak (#30642) üzenetére


chros
őstag

Mi a jelenlegi firmware verziod? Ha 5.* akkor ezert, LG eltavolitotta "okosan" ezt a funkciot.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.