Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) qqzs válasza Partz (#249) üzenetére


qqzs
őstag

Blackfridayon lattam 30millios tevet 23ert az edigitalnal. nem akartam hinni a szememnek hogy ilyen arkategoriaban is ugyanolyan %os arresek lehetnek mint lejjebb

Eladó: GTS450

(#252) Partz válasza qqzs (#251) üzenetére


Partz
senior tag

Felső kategóriás tévéken többszörös haszna van a gyártóknak, teljesen más az árazás.
A Sharp kereskedelembe szánt 8K tévéje 130 ezer dollár. :)

Kiderült sajtótájékoztató után, a zárt ajtók mögött tartott Lg bemutatón. Az összes idei csúcskategóriás oled tévé síkpaneles lesz, ahogy néztem a G6 csúcs szérián, a csatlakozók átkerültek a soundbarra, ezért lett jóval kisebb az elektronika. Amennyiben falra szereli az ember, a talppal falnak fordított soundbart kell rögzíteni, és ezen ül a 2,57 mm "vastag" tévé.

Ezen kívül lesz még, E6 szintén síkpaneles. C6 egyetlen hajlított, és a B6 sík 3D nélküli alapmodell.

Ebből a hajlított tévék hanyatlása látszik. Kis érdekesség, mikor tavaly megjelentek az első síkpaneles EF9500 oled tv-k az amerikai piacon, ötször annyi kelt el belőlük, mint a hajlított EG9600 verzióból.

[ Szerkesztve ]

(#253) allein válasza Partz (#228) üzenetére


allein
addikt

Voltam ma MM-ben. Megnéztem a 950-et és a 930-at is :K Ottani muki nem ajánlja az OLED típust :DDD Mondtam neki, hogy 55" érdekel és nem érdekelnek az android típusok. Ajánlta a 950- est és egy UHD Samut is. Viszont nekem nagyon bejön az OLED design is, csak kellene valami anyag amivel le tudom tesztelni a 3 típust. Milyen anyaggal érdemes tesztelni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#254) Partz válasza allein (#253) üzenetére


Partz
senior tag

Véletlenül nem egy Samsung promóter volt? Elképzelni nem tudom miért nem ajánlotta, ha az ember rászánja a pénzt. Én tuti megkérdeztem volna kíváncsiságból, max megmosolygom magamban.

Azzal tesztelném amire használnám. Különösebben ezek a tesztanyagok nem érdekelnek. Ha pl főleg sportot néznék, a mozgásmegjelenítést. Ha filmes vagyok, valamelyik kedvenc film részletét. Ha a kontraszt érdekel, valami sötét anyaggal. Ha videó játék, az input lagot nézném. Szerintem ez teljesen egyénfüggő. (de a design lenne az utolsó ilyen szempontból)

Közben Samsung sajtótájékoztató.

Semmi hír oled-ről. SUHD lcd tévék (most már kimondják hogy quantum-dot, a nano kristály helyett), az összes ilyen tévé megkapja Uhd Premium Plecsnit. Megmondták, hogy ez a tuti, mert az ember nem barlangban néz tévét, és ennek van a legnagyobb fényereje! Továbbra is erőltetik a curved vonalat. (mindig jót mulatok ezeken a Samsung féle marketing baromságokon)

Márciusban jön az UBD-K8500 uhd blu-ray lejátszójuk. Első lépések a nagyobb felbontás felé, Lg-nek és Samsungnak is a csúcs lcd tévéje 8K-s lesz idén.

(#255) qqzs


qqzs
őstag

A multkori hdr eszmecserenek a tanulsagait le tudna valaki vetiteni foto nezegetesre/editalasra esetleg?

Meg tenyleg kivancsi vagyok mit gondoltok a webos3-at megkapjak az ez eviek is?

Es sehol nem talalok arrol infot hogy ezek a csodak mikor kerulnek boltokba. Ja meg a feltekerheto teve is kimaradt ? :)

Eladó: GTS450

(#256) Partz válasza qqzs (#255) üzenetére


Partz
senior tag

Tavaly kapott frissítést az 1.0 verzió, megkapott pár fontosabb 2.0 újítást. De nem a teljes verziót, mert hardverileg állítólag nem volt teljesen kompatibilis. Idén is ilyesmire számítanék.

A csúcs oled tv-k G6 / E6 széria, első negyedév (március). Az olcsóbb modellek C6 / B6, első félév (június). Mire hozzánk elér pár hónap csúszás közbe szokott jönni. Sőt a tavalyiból kiindulva, lehet a C6 / B6 lesznek a karácsonyi modellek.

[ Szerkesztve ]

(#257) Partz válasza qqzs (#255) üzenetére


Partz
senior tag

"Ja meg a feltekerheto teve is kimaradt ?"

Sajtótájékoztató, az idei év termékeinek bemutatása.
A feltekerhető kijelző, és a fejlesztések, a holnap nyíló kiállításon.

(#258) qqzs válasza Partz (#257) üzenetére


qqzs
őstag

Köszi a valaszokat.
Árakról mit gondolsz? Már tényleg csak egy hajszál választ el egy 920astol és nem szeretném árzuhanás előtt megvenni. Amilyen zuhanás volt az elmúlt egy két évben ezen a téren...

Eladó: GTS450

(#259) Partz válasza qqzs (#258) üzenetére


Partz
senior tag

Az árak év végére szoktak lemenni, a tavalyi modelleket ezek alá lövik valamivel. Az elején minden drága, a 65" G6 állítólag 10 ezer dollár környékéről indul, mondjuk ez mire megjelenik már olcsóbb szokott lenni. A Samsung UBD-K8500 uhd blu-ray lejátszója állítólag 400 dolláron nyit.

[ Szerkesztve ]

(#260) joey04 válasza Partz (#252) üzenetére


joey04
titán

Na alakul ez!

Mire bemondja az unalmast a G30-as plazmám már lesz olyan OLED ami nekem kell. Vagyis hajlításmentes, fhd modell 50-55" környékén. És még a 3D-t sem kell fölösleges pluszban megfizetnem ezek szerint. Már csak az "okos" rendszert kell kivágni belőle és tökéletes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#261) krx21 válasza joey04 (#260) üzenetére


krx21
nagyúr

Mire tönkre megy a G30, addigra már valószínűleg nem is lesz fullhd csak 4K oled... :DDD

(#262) cszn válasza Partz (#248) üzenetére


cszn
őstag

Szomorú. Ez viszont egy elég jó kis teszt az egyetlen OLED-jükről. Kár hogy senkinek nem lesz ilyen. :DDD :(

[ Szerkesztve ]

(#263) allein válasza Partz (#254) üzenetére


allein
addikt

Jó reggelt. Igen, az ember Samsung-os volt :D Rákérdeztem és én is mosolyogtam, nem tudom pontosan visszaidézni mit mondott. BD filmek, hétköznapi tv nézés és természetesen sport közvetítések amire használnám az 55" -ös méretű tv-t. Játszani is szoktam, erre a célra megfelel a mostani 32" -os 9... szériájú Philips-em :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#264) hunspikey válasza cszn (#262) üzenetére


hunspikey
őstag

Viszont a srácok hiába mondták, hogy két éves cikkel linkeltem - az ez év január negyedikei általad linkelt cikk is kerek perec leírja, hogy az LG a kalibráláskor szükségszerűen eltekergetett csúszkákkal artifactol. Ebből mi az igazság, akkor most rossz a szoftverük vagy sem. Akinek van és kalibráltatta az írjon már valamit első kézből legyen kedves.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#265) qqzs


qqzs
őstag

Hogy megy ez a tv kalibracio? Lehet tevet kalibralni Spyderrel is? A monitornal tudom hogy a profilt valtoztatja de tevenel mit?

LG szerint a most bejelentett tevek apristol lesznek magyarorszagon elerhetoek.

Egyebkent ez a szuper soundbar/melynyomo a teve alatt biztos jo de mit kezd vele az akinek mar van masik/jobb?

Eladó: GTS450

(#266) Partz válasza cszn (#262) üzenetére


Partz
senior tag

Van egy olyan sejtésem, hogy a friss fejlesztésű panelekre épülő tévéket az Lg betudja mutatni így év elején első kézből. Mire ezek eljutnak a konkurenciához, kész termék formájában idő igényes. Én arra számítok megint év végén lesz idei panellel szerelt Panasonic tévé, erre már volt korábban ígéret. Közben volt egy Sony sajtótájékoztató is, ők se mutattak semmit oled fronton.

(#267) qqzs


qqzs
őstag

kalibraciot megtalaltam hetvegen kiprobalom kicsit bonyolultnak tunik elsore

gondoltam itt is erdekes, hogy van netflix magyarorszagon par oraja, mar porog is az elso honap ingyenes :)

ja es remelem pentekre megjon a 920as is :))

Eladó: GTS450

(#268) hunspikey válasza qqzs (#267) üzenetére


hunspikey
őstag

van aki szidja a netflix képminőségét - neked mi a véleményed?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#269) qqzs válasza hunspikey (#268) üzenetére


qqzs
őstag

4K elsore SD-ben jott, varni kell par percet mire HD lesz es csak teven lesz 4K az a 24 db anyag ami van.
Neztem parat de nem dobtam hanyatt magam tole igaz meg csak desktopon neztem 3K monitoron
ugyfszolgalat azt mondta majd beindul az csak varjak mert meg ujak vagyunk most csoportositodik at a vilagsavszelesseg :)

de ingyen lehet egy honapot probalni paypallal is

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#270) Partz


Partz
senior tag

Avforums csinált egy gyors technikai videóinterjút, mit változtattak az idei paneleken tavalyhoz képest.

(#271) Strezi


Strezi
őstag

Netflix az 55EG910-en:

Megy egy éjszakai kép:

Rá kellett jönnöm hogy abszolult alkalmatlan mind a telóm mind az ősöreg fényképezőgépem hogy visszaadja a TV képét :(((

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#272) allein válasza Strezi (#271) üzenetére


allein
addikt

Szép :C Nagyon gondolkodom a 930V típuson :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#273) hunspikey válasza Strezi (#271) üzenetére


hunspikey
őstag

Ne izgasd fel magad - még a legjobb DSLR sem fog át még annyit se mint egy kivénhedt plazma képe. Ezt tudom mert fotósok vagyunk a nejemmel és számtalanszor néztem. Szóval nem lehet lefényképezni egy kattintásból, multiexpóból HDR-t fűzni meg... - lol- Egyszerűbb levenni plazmán a "kontraszt" csúszkát, gondolom OLED-nél meg luminencia lehet a neve - ez ugye a fehér szintet közvetlen befolyásolja. Told le 50 nit környékére és akkor gyönyörűen le fogod tudni fényképezni és mivel a fényképezőgéped csak 11-12 blendét lát a kimenete a gépnek ugyan olyan kontrasztos lesz mint amikor te szabad szemmel bámulod a 16 blendés képet.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#274) krx21 válasza hunspikey (#273) üzenetére


krx21
nagyúr

Az hogy mivel fotózod az csak 1 dolog, de min nézed vissza az a másik... ;)

(#275) Partz válasza Strezi (#271) üzenetére


Partz
senior tag

A lényeget látja, akit érdekel. Nem is mondtad, hogy van külön egy 21:9-es oled tévéd, a sötét szobában! ;] (ezzel csak a kontrasztot akartam érzékeltetni, mielőtt valaki félreérti)

qqzs

Azt hiszem te mondtad volt egy Sony X900-asod, amit visszaküldtél a zavaró fénybeszűrődés miatt. Ezt a képet egy random youtube német teszt videóból vágtam ki, itt megnézheted az egészet ha érdekel.

Bal oldalon az Lg 55" EF950V oled tévéje, jobb oldalon az általad említett Sony 65" X9005C lcd tévéje. Így talán szemléletesebb miért nem ajánl az ember ips paneles lcd-t felső kategóriában.

(#276) allein válasza Partz (#275) üzenetére


allein
addikt

Én 46" F7000-es Samumon is a fekete pont olyan mint a jobb oldali TV készüléken :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#277) Partz válasza allein (#276) üzenetére


Partz
senior tag

Ott valamivel jobb a helyzet, úgy emlékszem az F7000 széria VA paneles 1:3000 körüli kontraszttal. Bár hibáktól az se mentes.

Úgy hozzávetőlegesen A Sony X9005C ips panel kontrasztja 1:1000
Plazmáknak vége felé olyan 1:20 000 volt.
Az Lg EF950V oled paneljénél 1:400 000 -et mértek. Ez a mérőműszerek hibahatárán belüli értéke, szóval nehéz definiálni, papíron még magasabb a kontraszt. Az idei hdr oled modelleknek megint másfélszeresére nőtt a fényereje.

(#278) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

OLED-nél (mennyire) jelentkezik amiről itt írnak, miszerint mély a fekete, de a sötét részletek elvesznek rajta? Gondoltam, megkérdezem, úgy a legtisztább. :)

(#279) qqzs válasza #72042496 (#278) üzenetére


qqzs
őstag

Meg nincs elo tapasztalatom de a DELL oled monitor topikba irtak olyat hogy pl webes grafikus munkara nem jo mert olyan reszleteket lehet rajta kidolgozni sotet tonusokba amit ha a megrendelo normal monitoron nez nem lat semmit belole :)

Eladó: GTS450

(#280) Strezi válasza #72042496 (#278) üzenetére


Strezi
őstag

Csak beállítások kérdése, nem szükségszerű. Sőt gyakran probléma hogy más kijelzőkön nem látható kopmpressziós vagy vidó artifaktok is láthatók amiknek nem kellene amúgy ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#281) #72042496 válasza Strezi (#280) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szuper, köszi az infót! :)

(#282) qqzs


qqzs
őstag

Remelem az oled szereti a hideget mert a tevem a futaroknal alszik a hetvegen :) :(

Off de hatha van valakinek surround fejhalgatot keresek. Sony MDRDS6500 vagy Senheiser RS 175? Esetleg massal tapasztalat van? Minnel kisebb alapzaj es a minnel erezhetobb terhatas ami szamit

Eladó: GTS450

(#283) adamssss válasza qqzs (#282) üzenetére


adamssss
veterán

A meleget nem szereti. Attol bomlik. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#284) qqzs


qqzs
őstag

A Sony uj technologias topicban a 37-38 ugyanarrol vitatkozik amit lejebb kérdeztem a pupilla meg hirtelen fenyvaltozas és az oled sotet részletei viszonyarol csak ott jobban megfogalmazzak

Eladó: GTS450

(#285) allein


allein
addikt

Sziasztok. 910V és a 930V között mi a különbség, azt tudom, hogy a 910V tavalyi kiadás, 930V pedig 2014.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#286) Strezi válasza allein (#285) üzenetére


Strezi
őstag

910:
- WebOS 2.0, nagyon jól kezelhető
- kisebb esély lila elszineződésre fehér képernyőn
- kisebb esély sötétedésre a képernyő széle felé
- szerintem szebb kivitel és fehér hátlap

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#287) allein válasza Strezi (#286) üzenetére


allein
addikt

910V - 800.000 HUF vs. 930V ami 640.000 HUF- MM árak :U Fekete hátlap nekem szimpatikusabb :C És van itt valaki a hardverapron aki árul újonnan (csak kipróbálta) 930V típust és 500.000 HUF :K :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#288) Partz válasza Strezi (#286) üzenetére


Partz
senior tag

+javított cms (910 jobban kalibrálható)
-nekem a 930 jobban tetszik! :P


910 talpáról ez jut eszembe :DDD

Panel tekintetében amúgy azonos a kettő, 910 új köntösben apró hibajavításokkal.

(#289) Strezi válasza allein (#287) üzenetére


Strezi
őstag

650-ért vettem a 910-et. Edigital...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#290) Strezi válasza Partz (#288) üzenetére


Strezi
őstag

930 már kifutott, abban garantáltan régebbi panel van. Azért fejlődöt a QC - is ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#291) allein válasza Strezi (#289) üzenetére


allein
addikt

Igen, Edigitálban valóban annyi :C Egyébként elég borsos ígyis az ára :Y

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#292) Strezi válasza Partz (#288) üzenetére


Strezi
őstag

Képekről nekem is szögletesnek tűnt, de élőben teljesen rendben van. Nem mintha nekem kellene :))

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#293) Partz válasza Strezi (#290) üzenetére


Partz
senior tag

Ahogy én követem az Lg panel fejlesztését. Tavaly év elején még tervben sem volt a 910. Akkor úgy állt a történet, hogy csak uhd paneleket fognak gyártani, illetve forgalomban marad a 930. Mint utólag kiderült minimális mennyiségben még folytatták az fhd panelek gyártását. Teszteket nézve a 910 mért fizikai tulajdonsága, mint a max fényerő viszont elmarad a 2015-ös uhd panelekétől (megegyezik a 2014-es modellekével). Összességében a panel lehet hogy újabb gyártású, de ezek az egy évvel korábbi technológián alapulnak, a gyártástechnológia ettől még finomulhatott.

Idei szériák színlefedettségét, fényerejét megint növelték tavalyhoz képest, ez lesz a G6/ E6 széria. (nyilatkozták Lg-től többek közt változtatták a vörös foszfor összetételét) Viszont raktáron maradt egy csomó tavalyi panel, illetve ezek gyártása még most is zajlik. Valószínű ez nem kuka lesz, hanem megy az olcsóbb kategóriába, C6/ B6 vagy a még be sem jelentett készülékekbe.

De ez csak az én teóriám.

(#294) Strezi válasza Partz (#293) üzenetére


Strezi
őstag

Cikk alján van összehaszonlítás 910 és 930 között: Igen részletes review

A lényeg, hogy a 910 ben biztosan újabb gyártású panel van, a gyártástechnológia és a minőségellenörzés (QC) pedig sokat fejlődött. Ha hasonló árban lehet megvenni a kettőt, akkor mindenképpen a 910 éri meg jobban!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#295) hunspikey válasza Partz (#277) üzenetére


hunspikey
őstag

Legyünk pontosak: kereken 1:41.000 kontrasztot tudott az utolsó generációs Pana

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#296) hunspikey válasza Partz (#293) üzenetére


hunspikey
őstag

Én nagyon kíváncsi vagyok a HDR-re de nincs még tapasztalat, hogy mennyire süti a panelt, amikor 500+ nites tartalmat kell mutatni. Azt sem tudjuk, hogy lesz-e panel limit - magyarul mekkora felületen tudja majd az ígért fényességet.

OLED tulajok - néztetek már IRE 1 - 5 ig slide-okat - hogy ábrázolja?

Az AVS fórumról letölthető kalibráló lemezt már valaki elemezte? Kellenének vélemények.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#297) Strezi válasza hunspikey (#296) üzenetére


Strezi
őstag

Első TV-n néztem, de fényképezni ott is nehéz volt. Ott, anélkül is látszottak a hibák.
Sőt, én csináltam AVforums-ra 16 - 27 RGB 4K slide-okat ;) Azok pontosabbak mint az IRE-s %, 272727 az 5%. AVS lemezen én nem találtam meg a 1-5% képeket...

Ezen a mostanin nem láttam problémát filmnézés közben, így nem is nézegettem már rajta tesztképeket.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#298) qqzs válasza hunspikey (#296) üzenetére


qqzs
őstag

honna lehet letolteni? en a neten talaltam amivel 4:4:4 et meg 5% szurket meg 3d athallast lehet ellenorizni

Eladó: GTS450

(#299) qqzs


qqzs
őstag

na megjott a 920as. becsszora nem ujracsomagoltat kuldenek , raktarba rakerdezve stb, erre van egy csomo ujj meg tenyerlenyomat a kepernyon :( szerintetek doboz tetej dupla cellux meg az ujlenyomat nem egyertelmuen ujracsomagolast mutat?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#300) Strezi válasza qqzs (#299) üzenetére


Strezi
őstag

Debizony! ;] Viszont nem értem ezen miért csodálkozol, hiszen hetek óta írtad hogy egy bemutatódarabra alkudozol :F De nem az első dolog, amit nem értek veled kapcsolatban :W

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.