Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Partz válasza allein (#394) üzenetére


Partz
senior tag

Ez azért van, mert rossz beállításokhoz szoktál. Mindenki aki először lát kalibráltat tévét, azt mondja sokkal rosszabb lett a kép. Én azt mondom úgy lehet megszokni, ha pár hétig csak az új kalibrált beállításokkal használja valaki a készüléket. Utána visszarakod a régit elfogsz csodálkozni azon, hogy tudtad ezt a túlszaturált förmedvényt nézni. Egyébként kalibrált tévék azért is jobbak mert sokkal több részlet kijön a képen, ami a feltolt színbeállítások mellett egyszerűen nem látszik. Például egy fa erezete, a felhők fodrozódása, meg ilyen finom részletek. (hdr ezek miatt is nagy előrelépés, de ebbe nem akarok belemenni megint)

Itt egy rövid tájékoztató videó, mivel jobb a kalibrált beállítás, két egyforma tévénél.

*Kár hogy a régi tévét nem kalibráltattad, szerintem meglepődtél volna.

Strezi

Az új kalibráló szoftvereknek (CalMAN 5.6+)egyébként külön van oled profiljuk is, hdr támogatással. Csak itthon nem tudom ki foglalkozik ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#402) allein válasza Partz (#401) üzenetére


allein
addikt

Lehet igazad van :K Mindent meg lehet szokni, egyelőre próbálom megszokni :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#403) hunspikey válasza qqzs (#392) üzenetére


hunspikey
őstag

Az kemény... Én amikor magamnak lőttem be a WB trackingemet - akkor kereken 9000 K-ra kalibráltam szemre. János mérte vissza - és hibátlan gamma trackinget nyomtam, illetve a 9000 K-en az RGB trackingem is tökéletes volt, csak az én szememnek 9000K az ahol fehér a fehér és nem piszkos fehér - sárgás szar

Szerintem ahány ember annyi féle WB a jó.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#404) hunspikey válasza qqzs (#385) üzenetére


hunspikey
őstag

Általában azt értik rajta, hogy hány ponton nyúl bele. Azaz pl nálam a plazmán 10 IRE értékenként lehet tehát a gamma 10 pontosan kalibrálódik, aztán a 3 fő szín tengely illetve a szekunder színek ami így 6 pont. Ezért egy tipikus kalibráció 10 + 6 pontos. Szerintem az LG oled 20 ponto n azaz 5 IRE értékenként tekerhető. Kérdés kell-e.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#405) qqzs válasza hunspikey (#404) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, leesett mar mi ezek a pontok.
Szerintem a 9000K az mar nem feher hanem kek. a 6500 is mar majdnem faj a szemem mintha hegeszto ivbe kene neznem :)

allein: de akkor nincs visszajarkalas a filipshez megszokasi ido alatt !! :) Es ne felejtsd hogy a philipsnel meg a ambilight is rontja a valosagot :) Egyebkent milyen beallitason nezted a philiset? hogy hivtak a picture beallitas (cinema standard vivid vagy nem tudom ott mik vannak)

Partz: kalibrinek calman van

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#406) allein válasza qqzs (#405) üzenetére


allein
addikt

Megnézem majd otthon. Csak az a helyzet, hogy a hálóban van a Philips :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#407) #94529552 válasza qqzs (#405) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyetértek, hogy ne legyen visszajárkálás ,és ezért szerintem a Philipset le kellene takarni, amíg meg nem szokja az újat. Másképp nem tud át állni rá a szeme.

(#408) allein válasza #94529552 (#407) üzenetére


allein
addikt

Megteszek tőlem minden telhetőt :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#409) hunspikey válasza qqzs (#405) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez úgy alakult, hogy heteken keresztül tekergettem magamnak és mindig egy picit hidegebbre "kalibráltam" :)

Most már szépen nézem János profiljára épített sajátot - nekem csak a gamma tracking nem tetszik - mármint a referencia - szeretem ha sötétebbek a sötét tónusok: IRE30 -6; IRE20: - 15; IRE10: -30 - 2.4-es gamma mellett, a kalibrált RGB trackingnél nincs jobb bááááár azért a ciánt egy picit letérítettem :D :D :D

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#410) qqzs


qqzs
őstag

Nem eppen oled specifikus, de ha settings gombot nyomvatartjuk egybol advancedbe megy.

Eladó: GTS450

(#411) Strezi válasza hunspikey (#409) üzenetére


Strezi
őstag

Ez úgy hangzik mint egy újabb sikersztori a kalibrálással :DD

Ahogy itt olvasom, nem győzitek kalibrálás után visszaállítani a TV-ket, vagy már konkrétan az eladáson gondolkodtok :F

Én ezekután maradok inkább a saját beállításoknál és élvezem továbbra is :C

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#412) allein válasza Strezi (#411) üzenetére


allein
addikt

Nem fogom eladni :D Próbálom megszokni a kalibrált módot :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#413) Strezi válasza allein (#412) üzenetére


Strezi
őstag

Hajrá ;)

Én azt vettem észre, hogy ugyan kezdetben nem annyira szemet gyönyörködtetőek (bazáriak) ezek a beállítások, ugyanakkor olyan sem lesz hogy valami anyaggal különösen rossz lesz. Én most ezt élvezem ezekkel a "konzervatív" beállításokkal, hogy minden anyag amit mostanában néztem egyformán jó. Nincsenek kiógó esetek.

Pl. ugyan olyan élvezetes a Holnap határán töksötét végjátéka mint a SarWars sivatagi jelenetei vagy pl a családi fotók.

Most két hétig nem vagyok otthon, már kezd hiányozni :O

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#414) cszn válasza Strezi (#411) üzenetére


cszn
őstag

Én mondjuk plazmával nyomulok, de az elv ugyanaz. Amióta kalibráltattam, én hozzá se nyúltam, igaz én csak sötétben használom és csak filmet nézek rajta. Szerintem azért nem érdemes babrálni vele, mert ha valamerre túlhúzod, akkor lehet, hogy egy bizonyos stílusban és módban fényképezett anyag szép lesz, de egyrészt nem helyes, másrészt meg egy teljesen más anyag meg épp rosszabb lesz. Ha mondjuk kizárólag animét néz az ember, akkor lehetne értelme eltolni valamerre, de filmek és tv esetén, tehát normál használatnál, csillióféle fényképezést kell megjelenítenie és ezek elméletileg mind a kalibrált állapotban jelennek meg helyesen. Ugyanide tartozik még a hideg-meleg színhőmérséklet is. Mindenki elsőre azt mondja nálam, hogy sárgás, de a filmek igazolják, hogy nem az.

[ Szerkesztve ]

(#415) hunspikey válasza Strezi (#411) üzenetére


hunspikey
őstag

Lassítsunk egy picit - a Kalibrálástól számomra lett nézhető. A gyári THX egy botrány a kalibrálatlan pro móddal meg nem jutottam egyedül semmire. Szerintem kötelező a kalibrálás - nem hülye vagyok hogy háromszor is hívtam már különféle eszközökhöz. Az más tészta, hogy én szeretem a sötét, nyomdai szóhasználatban erősen terhelt képi világot. A színességet, szín helyességet nem bántottam - ott nincs kérdés, hogy a kalibrált a legjobb vagy sem.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#416) CheGhost válasza Strezi (#411) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Valamelyik topikban írták szerintem, hogy a kalibrálással kapod meg azt a képet, képi világot, színeket, amelyet a rendező, vagy a film készítője megálmodott. Emellett a színek visszaadása a valóság (vagy ahhoz közeli) arányokat mutatja, ahogy a feljebb linkelt bemutató videóból valamennyire látható, a fekete vagy akár a fehér árnyalatok nem buknak be, hanem jól elkülöníthetőek maradnak, emellett a többi szín is a "helyén van". (pl. a hegycsúcs árnyékos oldala). Illetve ahogy az előző hsz-ban hunspikey is írja, nincs gond a kalibrálással.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#417) #94529552 válasza hunspikey (#415) üzenetére


#94529552
törölt tag

A kalibrálástól lett számodra nézhető az OLED tévé?

CheGhost Valahol leírják, hogy mit álmodik egy rendező, mert én még nem láttam ilyet? Azoknak a demo videóknak nem szabad bedőlni.

[ Szerkesztve ]

(#418) Strezi válasza #94529552 (#417) üzenetére


Strezi
őstag

Ő egy plazma tulajdonos ;) Úgy már érthető ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#419) Strezi válasza CheGhost (#416) üzenetére


Strezi
őstag

Szerintem pont ezt írtam én is, normál mondatokban a következő hozzászólásomban(412) :C

Egyébként egy valós gond van(lehet) a szokásos kalibrálással, a cél fehér megvilágítás értéke. Na annak semmi értelme OLED-en 120-körül, bőven afelett is tökéletes lehet a feketeszint is így az érzékelt kontrasztot is fokozza.

Még jó hogy ezeken a TV-ken az OLED light-tal lehet húzni a teljes tartományt a Contrast és Brightness után!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#420) AVhelper


AVhelper
senior tag

Röviden: kalibrálni, azaz a szabványoknak megfelelő képbeállítást előállítani azért kell, hogy ugyanazt a képet láthassuk a képmegjelenítővel, mint amit a filmkészítők láttak az általuk használt - és értelemszerűen szabványoknak megfelelően beállított - képmegjelenítőiken.

(#421) qqzs


qqzs
őstag

Kivancsi lennek hogy nektek a expert patter 1esen levo vilagos es fekete skala egybefolyik valamelyik vegen vagy nem? nekem csak akkor kulonul el a feket ketharmada ha a brightnesst 60re allitom vagy gammat 1.9 re

Eladó: GTS450

(#422) Strezi válasza qqzs (#421) üzenetére


Strezi
őstag

Contrast 88 korul huzza szer 234-nel a tetejet.
Brightness 54-nel lesz nalam lathato 17 is.

Ketto hat egymasra is kicsit, lehet hogy nalad valamennyire elternek ezek. Gama 2.2 mellett.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#423) CheGhost válasza Strezi (#418) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Abban igazad van, hogy plazma-tulajdonos vagyok, DE mindösszesen 1-2 percet ment/láttam, amikor ellenőrizem, hogy a képernyő hibamentes. Egy sajnálatos dolog miatt nem láttam azóta.

Viszont kalibrált monitor és lcd tv-n láttam előtte és utána, és el tudom mondani, hogy van különbség közte. A fontos megjelenítőimet, ha eljön az ideje kalibráltatom.

A szófordulat, amit írtam, mi szerint "ahogy a rendező megálmodta" alatt a vágás és egyéb utómunkák során visszanézett anyagot értem...

Nem kell egyetérteni, én így gondolom, más máshogy.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#424) allein válasza Strezi (#413) üzenetére


allein
addikt

No, The Martian BD50 kalibrált sötét mód, egész jó :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#425) Strezi válasza allein (#424) üzenetére


Strezi
őstag

Mmmm fincsi lehet! Kijött már BD-n [úgy látom nem hivatalosan]????
Arra pont emlékszem a moziból. Ott a fekete szint csapnivaló volt, de a mozgás jó az elején ahogy siklik a kamera a mars felett..
Ideje beszereznem!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#426) Strezi válasza AVhelper (#420) üzenetére


Strezi
őstag

A környezeti fényerő meghatározása nélkül csak találomra lehet kalibrálni. Mint az életben sokminden a TV-nézés körülményei sem tökéletesek legtöbbször.

Láttam már filmiparban, sötét sátorban dolgozó colorist-ot megköpködve, mert rajta kívül mindenkinek sötét lett a végeredmény :))

Legfontosabb, hogy a tulajdonosnak tetszen a végeredmény, és ha ehhez az kell hogy a műszeres kalibrálás után még 50%-kal feljebb csusszanjon a fényerő, akkor ez van.

Én ezért sem fogom ezt a TV-t kalibráltatni, mert most is elégedett vagyok vele nem kell egy plusz megerősítés hogy milyen fasza :P

Csak hangosan gondolkodom, hosszú nap volt ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#427) allein


allein
addikt

Sziasztok. Nagyon erős fénynél a képernyő elsötétül, számomra ez zavaró. Hol lehet ezt kikapcsolni, tudja valaki?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#428) Strezi válasza allein (#427) üzenetére


Strezi
őstag

Nem lehet! Megadott a maximálist telnesítmény amit leadhat. Ebből lehet 320-as fényerő a képernyő max negyedén vagy 100-körűli a teljes képernyőn. Ne nézd az intézőt teljes képernyőn ;) kb az az egyetlen alkalom amikor zavaró.

Add el a picsába , nem neked való ez a tv ;]

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#429) qqzs


qqzs
őstag

Hat en komoylan nem ertem. Olvasom a avforumosokat is olyanikat irnak hogy csak ugy sasolom a filmeket tartalmakat, de en nem latok semmit. Nezek netflixet 4kban, meg sorozatbaratokat sdben , 3d hd-t meg mindent de nekem semmi nem jon elo.
Van a near black issue. Hogy a fuggoleges savokat latjak sokan sotet jeleneteknel. meg valami blockines ami szerintem csak a videotomorites letojja azt hog yaz oled meg tudja jeleniteni a nagyon sotet tonusok kozti kulonbseget. nem tudom mi van meg de tobb ezer hozzaszolason keresztul ragodnak rajta. Nekem meg olyan mintha egy ablak lenne a falon olyan elethu meg minden szinte csak expert modban van ateve warm 1esen. Neha photo mode. Neztem a mulesiklast atkapcsoltam sport modba. haaat az nagyon gaz volt.

De ez a legujabb. Komolyan kivancsi vagyok mit kell neznem es miylen beallitasokkal ahhoz hogy elsotetuljon a kepernyo.

Azt se irtad meg allein hogy a philipset milyen kepmodba nezted regebben. csak mert az adna valami elkepzelest hogy mi a szokatlan neked a vilag legelethubb tevejebe. (csak kivancsisag, attol meg neked lehet rossz )

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#430) allein válasza Strezi (#428) üzenetére


allein
addikt

Kezdem megszokni és nem szándékozom már eladni, Samsungnál is volt ha jól emlékszem ilyen, hogy magától visszavette a fényerőt. Pedig a kalibrált sötét módon nézem a TV-t. Mondjuk ez a jelenség akkor jelentkezett amikor youtube-on néztem valamit, képernyővédő is bekapcsolt :D Érdekes mert Netflixnél nem kapcsolt be a képernyővédő.

(#429) qqzs - Philips-et régen egyéni módban néztem ami majdnem ugyanaz volt mint az élénk, ami a beállításokat illeti. Most már váltottam energiatakarékos módra :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#431) qqzs válasza allein (#430) üzenetére


qqzs
őstag

Regi LG-men volt olyan hogy kornyezeti fenyhez igazitotta a fenyerot, ha felkapcsoltam a villanyt felvette a fenyerot ha lekapcsoltam levette hogy ne vakuljak a sotetben, de nem szerettem, sose talaltam el az izlesemet.

Ezeken nincs ilyen valoszinu az van amit strezi mond valami vedelmi automatika, bar tenyleg kivancsi vagyok hog ylehet elocsalogatni, milyen oled fenyero es milyen tartalom kell hozza. Nem emlekszel pontosan mit neztel amikor tortent?

A philipsen a megszokasod szerintem a leheto legrosszabb az elenk minden teven eltuntenti a reszleteket arra valo hogy a boltban ravonzza a tekinteteket. Es ha ezt szoktad meg komoly elvonokura szukseges. Az eco mod ugyanennek az ellenkezoje az se a keppel foglalkozik hanem az aramszamlaval. Van azon is biztos valami expert vagy foto mod arra kene rakni amig elvonozol :)

Nektek is lotyog a taviranyito hatlapja? Az enyem majdnem fel mm-t es meg kattog is amikor a kezembe veszem.

Eladó: GTS450

(#432) allein válasza qqzs (#431) üzenetére


allein
addikt

Nálam is jelen van a távirányító hátlap probléma. Azért ez elég gáz, hogy egy ilyen kaliberű TV készüléknek ennyire futja csak távirányító téren :U Most nem akarom a Philips-et dícsérni, de a 6 éves készülékemnek fém távirányítója van, érezni a minőséget :K

Philips-en megnézem majd melyik mód áll legközelebb a mostani LG kalibrált módhoz :D Nem tudom nem nézni a Philips-et, ahogy korábban írtam ez a készülék van a hálóban.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#433) Strezi válasza qqzs (#431) üzenetére


Strezi
őstag

A 930, 910 teljes képernyőben valahol 100 alatti megvilágítást tud egységnyi felületen, a 4K modellek pedig már 200felett. Adott az amperszám, amit nem haladhat meg az összes pixel meghajtatása.

Azaz, nálad ez nem fogy annyira jelentkezni. Kalibráltan pedig soha.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#434) qqzs


qqzs
őstag

taviranyito nyikorgas megoldva, beleraktam egy dorzsiszivacs darabot :)

Eladó: GTS450

(#435) Strezi


Strezi
őstag

Igen jó review a 910-ről, HDR-rel, legjobb LCD-kkel való összehasonlítással, kalibrálással ...: http://www.cnet.com/products/lg-55eg9100/

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#436) Strezi


Strezi
őstag

Megnéztem a The Martian-t végre a TV-n is! Sokkal jobb mint a moziban volt ;) Persze ehez kell a komoly(abb) hang is.

Gyönyörűek a pásztázások mind a film elején mind közben a marson! Űrjelenetek is szuperek.

Remélem hamarosan lesz a TK-ban 4K rip is. Mivel én alsó, felső csík nélkül nézem, kicsit nagyítva van a 1080p anyag jelenleg.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#437) allein válasza Strezi (#436) üzenetére


allein
addikt

Korábban említettem, hogy BD50 The Martian című filmet nézem, film az volt de még nem BD50 változatban :K Pár perccel ezelőtt belenéztem a BD50 változatba és ENG sávval, mennyire más. Asszony nem bírja követni a filmet és a felíratot is :F Ezért csak magyar szinkronnal nézünk filmeket :(((

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#438) Strezi válasza allein (#437) üzenetére


Strezi
őstag

Szerencsére nálunk perfekt a párom (angol nyelvtanár + négy év NewYork) meg a gyerekek is angolból.

Mere van BD50? Dobj már egy linket a boltra privátban ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#439) hunspikey válasza Strezi (#433) üzenetére


hunspikey
őstag

Ezek szerint a HDR képesség is adott esetben csorbulhat a tartalom képernyőfelület-kihasználás százalékának függvényében - magyarul jön a PBL jelenség amit már annyira jól ismerünk az előző technikából fakadóan...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#440) Strezi válasza hunspikey (#439) üzenetére


Strezi
őstag

Nem igazán gyakorlati probléma ;)
Már most tudnak a 4K modellek valahol 320 nitet teljes képernyőn, 400 felett pedig lokálisan (25%). Rosszul emlékeztem a 200-ra...

Az idei modellekben pedig már hozzák a 600nit fehér szintet, ami megfelel a HDR szabvány OLED spacifikációjának (>=540). Nomeg, nem igazi "use case" a teljes fehér képernyő HDR filmben ;]

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#441) qqzs


qqzs
őstag

Mar jopar filmen tul vagyok es parszor belefutottam a kockasodas temakorbe. amikor feketehez kozeli arnyalatokat kockas hatarvonal valaszt el. Ami szerintem csak azert van mert a tomorites nem foglalkozik a nagyon kozeli arnyalatokkal foleg olyan feketebe amit lcd mar meg se tud jeleniteni.
Csak azt nem ertem hogy ha olyan kozel vannak ezek az arnyalatok akkor miert kulonulnek el annyira egymastol. mert ok hogy az oled lathatova teszi a a lcd-n elveszlik aszurkesegben de nem kene olyan elesen latni ezt megsem ha kozeliek az arnyalatok. Lehet nem tudom jol megfogalmazni a dilemmamat. mikor pl az expert egy pattern nezem alig latom a kulonbseget a skalan feketebe ha ezek a arnyalatok a filmen egymas mellett vannak megis sokkal jobban elkulonulnek. angol topickan azon rugoznak hogy ez a teve hibaja es visszakuldjek e vagy nem de szerintem csak szoftveres tomoritesi gond de megsem ertem miert lathato ennyire

Eladó: GTS450

(#442) AVhelper


AVhelper
senior tag

Az LG B6 és C6 szériákban lesznek a megfizethetőbb OLED TV-k.

(#443) hunspikey válasza qqzs (#441) üzenetére


hunspikey
őstag

le kéne tesztelned, hogy hogy emel ki a feketéből tesztábrával, ha mész IRE 1-től szépen mondjuk 10-ig bezárólag. Illetve gradienset is néznék, hogy RGB mennyinél bukik be.. Nem lehet, hogy az RGB range van rosszul megadva? Normál esetben 16-235-ig kéne látni (RGB)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#444) qqzs válasza hunspikey (#443) üzenetére


qqzs
őstag

ez jo otlet, a vastaggal jelolt reszt kifejtened bovebben legyszi? :)

"le kéne tesztelned, hogy hogy emel ki a feketéből tesztábrával, ha mész IRE 1-től szépen mondjuk 10-ig bezárólag. Illetve gradienset is néznék, hogy RGB mennyinél bukik be.. Nem lehet, hogy az RGB range van rosszul megadva? Normál esetben 16-235-ig kéne látni (RGB)"

Eladó: GTS450

(#445) Partz válasza Strezi (#440) üzenetére


Partz
senior tag

Ott valami nem klappol. Én úgy tudom a 2015-ös 4k modellek 150 nitet tudnak teljes fehér képernyőn (a full hd EG9100 kb 100 nit, ahogy írtad). 320 nit 25%-on, 400 nit 2%-on, 500 nit a felső küszöb, de itt már tolódnak a színek a hideg árnyalatba, ez nem kalibrált érték. (ezek nagyságrendi értékek)

Az idei modelleknél ezek az értékek megint emelkednek, 600 nit lesz a csúcs fehér, színhelyes megjelenítés mellett. Közben az első előzetes az idei G6 modellről.

"We were happy indeed with the uniformity we saw in the Value Electronics showroom. Displaying 1%, 2% and 3% above black patterns revealed only a few latent columns of differing brightness, and the performance improved still after letting the display calculate its uniformity offsets as part of the aforementioned process. Of course, it’s not perfect, but similarly to Panasonic’s OLED implementation, we feel that it’s now at the level where it’s no longer a deal-breaker, given the other strengths of this display technology.

Input lag measured using a Leo Bodnar tester came in at 34ms, representing improvement of at least one frame over previous LG 4K OLEDs."

[ Szerkesztve ]

(#446) Partz


Partz
senior tag

Ma a Philips (TP Vision) jelentette, a Panasonic mellett idén az év végi szezonra, ők is készülnek 55"-os oled tévével Európa szerte. Szintén az idei Lg wrgb oled panelt fogják használni, hasonló árazásra lehet számítani mint a koreaiak.

Egyéb érdekesség, mert voltak találgatások itt fórumon. Az idei CES-en bemutatott több oled monitor, köztük a Dell, Samsung féle oled panelt használ, és nem Lg-t.

(#447) cszn válasza Partz (#446) üzenetére


cszn
őstag

Ez utóbbi viszont elég meglepő. Lehet, hogy valami kísérleti cucc, direkt azért nyomják csak kevés modellben.

(#448) balisz válasza qqzs (#444) üzenetére


balisz
senior tag

A fekete-szintet már beállítottad ilyen vagy hasonló ábrán? Ha nem akkor szerintem ezzel kezd.
Ahogy az ábrán is látszik, van egy reference black érték, ennek mindenképp feketének kell lennie, a 17-es árnyalat pedig éppen hogy látsszon. Az RGB range beállítás azért fontos mert 0-255 range esetén látszódnak a refernce black alatti árnyalatok is, a Blu-ray filmek viszont a csak a 16-235 közötti árnyalatokat használják, ezért ha rosszul van beállítva akkor a fekete helyett szürkét fogsz látni.

(#449) hunspikey válasza balisz (#448) üzenetére


hunspikey
őstag

Igen, ez az az ábra, csak egy baj van vele, hogy statikusan nem ér általában semmit abból kifolyólag, hogy máshogy jelenítik meg a TV-k illetve a médialejátszók az állóképeket mint a video anyagot.

Ezt az AVS mpeg file-t kell megtalálnod! És azt kell használni.

Helyesen kalibrált fekete / gamma értékeknél a 16 már villog, viszont a reference black meg fekete marad. Fent 230 - ig illik látni (másik video) de ott szerintem nem baj, ha fölé is megy valamelyest. De ne teljesen mert ott megint nincs videójel a normál tartalomban ezért a filmeken globális kontrasztvesztést okoz a 2350 feletti értékek megléte.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#450) balisz válasza hunspikey (#449) üzenetére


balisz
senior tag

Persze, nem is úgy gondoltam hogy így csináljon vele bármit, csak a magyarázat miatt linkeltem be! Innen lehet letölteni az említett fájlokat.
A 16-os pedig a reference black. Gondolj bele, ha 16-235-ig tart a skála, akkor a 16-osnak kell lennie a teljesen feketének. Az ábrán is az van hogy 17-től kell villognia.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.