Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Lacielvtárs válasza FollowTheORI (#17600) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm neked is az infót :R
Az oled fény és a kontraszt azon az értéken van alapból :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#17602) Partizan182 válasza FollowTheORI (#17600) üzenetére


Partizan182
senior tag

DV mellett nincs Active HDR, nem kell dinamikus metaadatot szimulálni hisz DV ezt tartalmazza. Fent leírt anomáliákat viszont okozhat, ami még lehet hogy az ABL rángatja (full fehér háttér), utóbbival nem lehet mit kezdeni.

(#17603) mimic1979 válasza Partizan182 (#17602) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Sziasztok!

Adott a B7V , és nem igazán van időm , energiám arra hogy állítgassam próbálgassam, van hogy napokig nem is kapcsoljuk be, de a fórumot szívesen olvasom.
Kérdésem hogy az emlegetett Active HDR hogyan kapcsolom be, és hogy egyáltalán jó az nekem?

(#17604) junior19 válasza mimic1979 (#17603) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Itt megkeresed az Aktív HDR-re vonatkozó részt, s megcsinálod, amit írnak.

codec project

(#17605) Partizan182 válasza mimic1979 (#17603) üzenetére


Partizan182
senior tag

Dinamikus kontrasztot alacsonyra fokozatra rakod. HDR10/HLG jel esetén működik, többi képmódban (DV / SDR) valódi dinamikus kontrasztként működik (tehát kerülendő).

(#17606) FollowTheORI válasza Partizan182 (#17602) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát erről nem olvastam hogy a DV kilövi... lehet... ettől független segíthet. :)

(#17602) Partizan182

Az ABL nem lehet mert akkor Neo lenne sötétebb nem Morpeus jelenete... hisz azt írja a sötétebb arcbőrnél a fehér is sötétebb... az meg ellentmondás.

De az is lehet csak szar a forrás.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17607) Partizan182 válasza FollowTheORI (#17606) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ja, ugye az Active HDR lényege hogy az aktuális frame alapján dinamikus metaadatot generál és annak megfelelően alakítja a tone curve-öt. (HDR10+ is ezt csinálja egyébként). DV-nél ez felesleges, ott megvan a jelenetspecifikus metaadat.

Az említett jelenetnél olyan erős a fehér spotlámpa hogy teljesen kimossa Mr. Fishburne színét, látni kéne a konkrét jelenetet hogy tudjuk mi történik.

A lenti rész pl szinte biztos rángatja az ABL-t:

[link]

Cinema Home-ra kell rakni és mindent defaulton hagyni, úgy a legfaszább a DV képe. (Jó, pici trumotiont kaphat ha nagyon zavar a judder).

(#17608) Batyops


Batyops
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy Hdr game modban mit csinál a dinamikus kontraszt? Ugyanis azt olvastam hogy Game modban nem működik az Aktív Hdr.
Azt olvastam hogy ha alacsonyra vagy közepesre van állítva akkor az segíthet a sötétebb jeleneteknél. Ti milyen beállításokkal használjátok Hdr-game modban?

(#17609) Partizan182 válasza Batyops (#17608) üzenetére


Partizan182
senior tag

Mérést még nem láttam róla, de azt beszélik hogy kiemeli a PQ ívet, magyarul fényesebbé teszi a képet. Nekem nincs bekapcsolva, sose találtam sötétnek a HDR képét, sok játékban pedig állítani is tudod a fényerőt (pl. a Pókemberben is, de én defaulton hagytam).

(#17610) Batyops válasza Partizan182 (#17609) üzenetére


Batyops
aktív tag

Most azon gondolkozom hogy esetleg Home cinema HDR modban megpróbálom úgy hogy az összes képjavítót kikapcsolom hátha úgy nem olyan vészes az input lag. Azért ha megnézed hogy kapcsolgatsz a Hdr Game mod és a home cinema vagy a technicolor között azért eléggé szembetűnő a különbség. Nem azt mondom hogy sötét a hdr game mod csak pl. a pont a pókembernél voltam még az elején egy irodaházban és a sarokban volt egy iroasztal na mondjuk az a sarka a szobának totál sötét volt és olyan érzésem volt hogy egy csomó részletet bukok a kép ezen részén. Igaz hogy mondjuk a legtöbb jelenetnél egyáltalán nem érzem ezt , de mégis érdekelne hogy ez miért van még akkor is ha csak egy egy résznél észrevehető a dolog. Aztán persze lehet csak túl gondolom mert nem tettem át mondjuk home cinema módba hogy úgy több részlet látszik-e.

[ Szerkesztve ]

(#17611) jugeen


jugeen
addikt

Nézte valaki, hogy a mostani C8 FW frissítés mit tartalmaz?

(#17612) #72042496 válasza jugeen (#17611) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én csak akkor nézem ezeket, ha valamire konkrétan várok, például egy új funkcióra vagy bugfixre. A C8 szerintem az eredeti szoftverrel is rendben van, ezért nem követem a változásokat.

Jó, a BFI szörnyű benne, de azt úgyse használom. (Ha vibrálást akarok nézni, akkor bedugom valamelyik padláson porosodó CRT-t. :) )

[ Szerkesztve ]

(#17613) McKalton


McKalton
tag

Végül az új Sony AF9 mennyire lett jó, vagy jobb mint az AF8 képminőség, oprenszer és DV támogatást illetően?
Nem látok még teszteket róla. Médiamarktban most sok tv akciós többek között ez is.

Hardwired!

(#17614) G_P válasza McKalton (#17613) üzenetére


G_P
tag

Egyelőre még nincs a boltokban, csak meg lehet vásárolni, elvileg a jövő héten fog kikerülni a boltokba.

(#17615) Partizan182 válasza Batyops (#17610) üzenetére


Partizan182
senior tag

Válts át SDR-be, sztem az íróasztal széle ott is sötét lesz. Láthatóan van az engine-ben ez a régi fajta HDR effect (amit anno a Half life 2 hozott), sztem az csinálja.

Ha SDR-ben látszik de HDR-ben nem akkor lehet gond.

(#17616) Pro Koryak válasza McKalton (#17613) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Várd meg, amíg tesztelik.
Pl. nemsokára, mert eddig már eljutott Vincent:
[link]

(#17617) FollowTheORI válasza Partizan182 (#17607) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No várj, én más dologra gondolok szerintem... oké hogy Active HDR, de a tone mapping az nem telejesen ugyanaz.
Tone mappingot minden tévé csinál minden forrásról... ez ugye a "szabvány görbéhez" közelítése a tartalomnak (amennyire értem/tudom).
Ez minden filmnél más attól függően mire van masterelve.
Statikusnál ugye az a baj, hogy a legsötétebb és a legfényesebb értékek az egész filmnél végig egy fix tartományra vannak leképezve... az oké hogy ebből csinál az Active HDR (próbál) jelenetfüggő dinamika tartományt is képezni... de a tone mappinggal ehhez még korrigálja a túl sötét vagy túl világos értékeket is... ez a kettő nem ugyanaz. :)

És attól még hogy a DV jobb mert nem az egész film alatt fix a skála, hanem minden jelenethez lehet külön dinamikatartományt rendelni, de ettől még az adott tévé (mert a megjelenítők mind különböznek) csinálnak saját tone mappingot is, és az LG-é is ebben még plusszban tud segíteni a túl sötét vagy túl világos jelenetek "normalizálásával" a tone mappingban is (dinamikusan).
Nyilván ha nincs dinamikus tone map, akkor a tévé végig egy skálán mozog ebből a szempontból is.

A 7-es sorozatnál ugye az a baj, hogy ezt beletették az Active HDR és dynamic tonemapping algorimussal együtt a dinamikus kontraszt low opció alá.
8-as sorozatnál nem véletlen lett kiemelve külön menüpontra.

Szóval mivel az hogy forrás fix, vagy dinamikus még nem zárja ki a tone mapping optimalizálást mellé... az is kell... más egy 800 egy 1000 vagy 4000/10000 nites forrás és kijelzők is széles skálán mozognak, más egy 800-1000-1500-2000 nites kijelző is amire leképeznek ("mappingolnak") ugye.

Szerintem a DV-nek nem szükséges kizárnia a dinamikus tone mapping-ot.
Most az lehet hogy az LG a 7-es vagy akár a 8-as szériánál is tiltja ezeket... de szerintem ez nem triviális.
Én erről nem olvastam sehol hogy a DV ezt tiltaná... oké 7-es sorozaton game módban nem megy ez... de film alatt én sehol nem olvastam hogy ne menne, akármilyen a HDR forrás.
8-as sorozaton meg szvsz pláne nem. :)
Hisz ez az egyik újítása...

Szóval számomra ez még nem tuti hogy DV esetén kilőve a dynamic tone mapping és nem segít.
Igaz meg lehetne nézni változik e valami... mondjuk most épp nincs egy deka DV anyagom se kipróbálni. :)
Mondjuk ebből is látszik mekkora probléma ez... szinte minden forrás HDR10-es ma még (meg szerintem a közeljövőben is), mivel a Dolby elég szarrágó cég licenszelésben és díjakban. Nem véletlen nem terjed ez annyira, főleg a megjelenítőknél.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17618) Partizan182 válasza FollowTheORI (#17617) üzenetére


Partizan182
senior tag

DV chip (Sonyban sw) elvileg tudja hogy milyen készülékben lakik és az adott gép korlátaihoz igazítja a tone curve-öt. A tv elektronikája pedig már ezt kapja meg, szal elvileg tv oldalon már nincs mapping. Papíron a Pana ezért sem támogatja mert nem akarják feladni a kontrollt hogy a digitális jelbôl hogy lesz képpont-vezérlés.

Az egész DV ilyen fekete doboz, nyilván a konkrét algorimusokat nem hozzák nyilvánosságra, ez maga a termék. De majd valaki kiigazít aki jobban vágja. Ettôl még a din kontraszt mókolhatja a jelet (mittomén, a színeket is felveheted 100-ra, DV ezt nem lockolja ki), de ez nem az az active hdr ami HDR10/HLG jel esetén játszik.

(#17619) Joshi válasza Partizan182 (#17618) üzenetére


Joshi
titán

Hosszútávon pont ezért lesz felejtős a DV, a Dolby egyszerűen nem ad hozzá kellő kontrollt. A HDR10+ pedig kitalálja a dinamikus adatot mert a gyakorlatban nincs is ott? Hú bakker, ennek a témának komolyabban utána kellene menni, mert ez így egyre gázabb. :O

(#17620) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17599) üzenetére


Joshi
titán

Basszus. Húzd már ki a tévédből azt az Apple fost, mert az olyan kép üzemmódokat generál, hogy a hajam égnek áll! :Y :O

(#17621) Kovacs_Peter válasza Joshi (#17620) üzenetére

:-) valamit kitalálok most már egy fokkal jobb lett ezzel a tartalom egyeztetés beállítással.

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17622) McKalton válasza Partizan182 (#17618) üzenetére


McKalton
tag

Ez: " DV chip (Sonyban sw) " Az új AF9-re is igaz?

Hardwired!

(#17623) Partizan182 válasza McKalton (#17622) üzenetére


Partizan182
senior tag

Szinte biztos, sehol sem írták hogy változtatnának a DV implementáción.

(#17624) Drakk


Drakk
tag

Szeretném a segítségetek kérni.
Elég sok tesztet, leírást, összevetést olvastam az LG C8 és a Samsung Q9FN tévékkel kapcsolatban.
Nekem az OLED TV nagyon tetszik, a színek, a Dolby Vision, a WebOS (most is ilyet használok), DE túl sok helyen olvastam a beégésről és az OLED öregedéséről.
Az én TV használatom kb. 4-5 óra TV és filmnézés, illetve ha a fiaim hazajönnek akkor PS4 Fifa folyamatosan több órán keresztűl.
A fenti használat alapján, illetve a tapasztalatok alapján mennyire valószínű és gyakori a beégés?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#17625) adamssss válasza Drakk (#17624) üzenetére


adamssss
veterán

Ez a beeges tul van hypeolva. Ne aggodj miatta!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17626) yodamastah válasza Drakk (#17624) üzenetére


yodamastah
őstag

[link]

Mondjuk a fifa ennel rosszabb beeges szempontbol. En is nyomom neki a ps4et, nagyon nem izgulok.

Napi 3-4 orat megy a fifa, az 3-5 ev mulva mar latszani fog. Ez mondjuk tobb ezer ora játék, ami nem kevés...

(#17627) Kovacs_Peter válasza adamssss (#17625) üzenetére

én is így gondolom normál használatnál nem hiszem hogy gond lenne , vagy hamarabb lecseréli az ember minthogy kijönne , meg aztán újabb típusokban mindenfele védelem van ennek a meggátolására.

[ Szerkesztve ]

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17628) McKalton válasza Partizan182 (#17623) üzenetére


McKalton
tag

Az hogy szoftveres a DV a Sony tvknél miben rosszabb mint mondjuk az LG-nél? Ott dedikált chip van?

Hardwired!

(#17629) Joshi válasza McKalton (#17628) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem jó vagy rossz kérdés. A Sony csak elődekodolt DV jelet fogad, magyarul nem számol semmit csak megjeleníti azt. Az Oppo 203/205 asztali lejátszók tudják ezt, és persze a Netflixről is elődekódolt "kész" metaadat jön. Valami ilyesmi a magyarázat.

(#17630) Partizan182 válasza Joshi (#17629) üzenetére


Partizan182
senior tag

+1, a lényeg hogy nem feltétlen működik vele minden DV eszköz, Oppokat, de az Apple TV-t is frissíteni kellett hogy belekerüljön az előkódolás.

Ha kompatibilis eszközzel használod akkor nincs különbség.

(#17631) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Azt lehet tudni, hogy B7 panel ha szervizelni kell a tv-t meddig lehet készleten? A B8 panel a B7-tel egyforma nagyságú? Ha beégés van pl akkor lehet,hogy B8 panelre cserélnének egy B7 tv-t?

[ Szerkesztve ]

(#17632) UberMutant válasza torma1981 (#17631) üzenetére


UberMutant
őstag

mire beég B8 se lesz

(#17633) Kovacs_Peter válasza torma1981 (#17631) üzenetére

úgy gondolom ilyen alkatrészek évekig rendelkezésre kell hogy álljanak pont az ilyen szervizelési estekre

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17634) torma1981 válasza Kovacs_Peter (#17633) üzenetére


torma1981
veterán

Én is erre gondoltam. De azért tuti nem halmoztak fel nagy mennyiséget mert a B8-as panelt lehet már olcsóbban gyártják mint anno a B7-et. Tehát nem lenne értelme.

(#17635) AkosKJ


AkosKJ
tag

Sziasztok.

Akik értenek hozzá, ennél a 3 fajta Lg oled között mi a különbség??

[link]

remélem beadja de típus szerint:
1 LG OLED 55C8PLA 4K UHD Smart OLED televízió 552 ezer ( hosszú talpú)
2.LG OLED 55E8PLA 4K UHD Smart OLED televízió 595 ezer (talán egy fehér tejüveghez hasonló cucc van alull rajta)
3. LG OLED 55B8PLA 4K UHD Smart OLED televízió 549 ezer (rövid talpú )

Azt írták honlapon hogy a B7 be még az Alpa7 proci van a C8 ba már a alpa9 es illetve az E be is a 9 es csak ennyi a különbség ?
B8 és C8 közti különbség gondolom ugyan az mint előző éveseknél a proci kb meg amik itt már leírtatok.
E8 vel vagyok meglőve az csak a dizájn miatt drágább ?

Előre is köszi a választ lehet volt már akkor bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#17636) #72042496 válasza torma1981 (#17631) üzenetére


#72042496
törölt tag

Írták korábban ha jól emlékszem, hogy a panel a kerettel együtt van, fizikailag sem kompatibilisek egymással.

(#17637) UberMutant válasza torma1981 (#17634) üzenetére


UberMutant
őstag

szerintem ne várd meg, add el gyorsan

(#17638) adamssss válasza AkosKJ (#17635) üzenetére


adamssss
veterán

Dizájn, plusz jobb hangszórók de kb ennyi. Egyébként menj fel az lg honlapjára és hasonlítsd össze őket. Ott minden difit látni fogsz.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17639) sakal83 válasza Drakk (#17624) üzenetére


sakal83
addikt

Nezz az arakra is mar csak azert IS c8😀

(#17640) McKalton válasza adamssss (#17638) üzenetére


McKalton
tag

plusz van benne dual tuner, ami nincs C8-ban csak 77"-ban. Nekem ez fontos. Két külön tv csatornát nézni egyszerre.

Hardwired!

(#17641) energomatt válasza McKalton (#17640) üzenetére


energomatt
senior tag

És akinek három szeme van?

(#17642) Lelahel válasza Drakk (#17624) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Szia, nekem 2 éve van oled tv-m és a beégés borzadály! Soha többé nem veszek oled-etcid:C364EA9E-681E-4B93-A2D5-77530A953FF8

cid:EC5C7EE1-5F4A-4190-8796-71F371FA037E

[ Szerkesztve ]

(#17643) Lelahel válasza Lelahel (#17642) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Beégés

[ Szerkesztve ]

(#17644) Lelahel válasza Lelahel (#17642) üzenetére


Lelahel
csendes tag

(#17645) Lelahel válasza Lelahel (#17642) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Viasat history logotól kezdve a Viasat 3 logoig a 12-es karikán át a műholdvevó skin-is beégett. Szörnyű.

(#17646) Benoe77 válasza Lelahel (#17645) üzenetére


Benoe77
őstag

LG garanciális szerviz mit mond rá?

(#17647) Lelahel válasza Benoe77 (#17646) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Nem tudnak vele mit csinálni, az újabb típusoknál is ez van.

(#17648) djpundro


djpundro
aktív tag

Na szoval a pos9002 A Mediamarktban 2 Philipset is lattam beegve ,bevannak egve ,a menüben megneztem ,voltak sokszor kepernyötisztitas ,vagy 160 x . A Mediamarktban mind mozgo videok mennek es mindegyik teven egy ugyanaz . Ez szomoru ,ez a riziko nekem nem kell . oled megy vissza .Nem azert mert rossz ,hanem mert felek ettöl .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#17649) Partizan182 válasza Lelahel (#17647) üzenetére


Partizan182
senior tag

Valamit elbénáztál, ennél nagyságrendekkel kisebb homogenitási gondok miatt adott az LG csereutalványt. Beállításokat tudsz lôni? Viasaton kívül használtátok másra?

[ Szerkesztve ]

(#17650) Lelahel válasza Partizan182 (#17649) üzenetére


Lelahel
csendes tag

mivel lejárt a garancia buktavári van. Sport-ra van állítva a képbeállítás, néha youtube, Netflix. Mindegy, én az oleddel végeztem, kollégánál is hasonló a helyzet 2018-as modell.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.