Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) #72042496 válasza ImACeltic (#17150) üzenetére


#72042496
törölt tag

C8-on a Dynamic Tone Mapping nélkül sem sötét a kép Game módban. Még azt se mondanám, hogy sötétebb, inkább csak más egy kicsit. Én személy szerint kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#17152) Tengri válasza FollowTheORI (#17149) üzenetére


Tengri
senior tag

A TV:
VESA 300x200
Súly: 16,3 kg
A konzol:
VESA: 100x100-tól 400x400-ig
Súly: 40 kg-ig
Tehát mindenben megfelelő és most 15 ezerért van 18,5-22k helyett.

Én is ezt vettem hozzá. Amúgy a Hama-k tényleg nagyon jók :K

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#17153) rendon válasza Tottu (#17147) üzenetére


rendon
tag

Nekem B7 van, és valóban kicsit sötétebb a HDR game mód, mint a HDR eredeti mód. Viszont az egyik haveromnak Samsung ks9000 van, és neki is sötétebb egy kicsit amikor HDR-re vált a kép.

(#17154) Tottu


Tottu
senior tag

Élőben még nem láttam, hogy mennyire lehet sötét a B7 HDR Gaming módban, de együtt lehet vele élni?
Vagy szerintetek a C8 hosszútávra jobban megéri?

PS4-el használnám és ahogy néztem még ezt is figyelembe kell venni, mert az MS-nél még az Xbox-ra is adtak ki frissítést a HDR megfelelő kezeléséhez.

rendon: :R Téged mennyire zavar a sötétebb kép?

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#17155) ImACeltic válasza #72042496 (#17151) üzenetére


ImACeltic
őstag

Lehet, hogy ez is személy függő, de 13:10-nél elég nagy a különbség az AC Origins-ben. [link]

Én is főleg PS4 Pro-hoz veszem majd az OLED-et, B8 és C8 között vacillálok, de egyre jobban C8 felé húzok.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#17156) Pro Koryak válasza Tottu (#17147) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Bizony, már a b8 is jobb hdr game módban, mint a b7 = világosabb a képe.

(#17157) Partizan182 válasza Tottu (#17154) üzenetére


Partizan182
senior tag

Egyáltalán nem sötét. Minden nap megy rajta ps4, több hdr mint nem. Soha eszembe sem jutott hogy sötét lenne (világosabb mint a 135 nitre állított SDR mód).

Ha meg mégis sötét lenne (pl mert napfényes szobában játszanátok) a dinamikus kontraszt emeli az APLt.

(#17158) rendon válasza Tottu (#17154) üzenetére


rendon
tag

Azért nem kell megijedni, nam olyan sötét az. ☺ Főleg akkor kicsi a külömbség, ha az adott játékna a HDR beállitását testre szabhatod. De egy minimálisan akkor is sötétebb lesz, a másik kép módhoz képest. Ezt akkor fogod csak észreveni ha átváltasz HDR game módbol, HDR eredetire. De mondom úgy hogy, akinek led tévéje van, az is megkérdezte tölem hogy, a HDR nálam is sötétebb?

(#17159) FollowTheORI válasza ImACeltic (#17155) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet hogy így látványos... de mostmár jópár HDR game-et kitolva B7-en azt mondom, ez egy fikarcnyit sem zavaró... semmi sem volt annyira sötét hogy ne lehetett volna játszani vele, vagy zavaró lett volna.

Nyilván aki most vesz tévét annak már B8 vagy C8, hisz nagyon más alternatíva nincs is már (LG-nél)... de ez nem akkora probléma hogy a B7/C7-et gyalázni vagy kukázni kéne, vagy rohanni sokszázezerért cserélni. :)

Sőt a legtöbb játék engedig a beállítások optimalizálását segítséggel, ahol be tudod lőni neked milyen fényerő meg gamma jó (játékon belül). Meg még mindig ott van a tévén is tudsz állítani, ha kellene... de nem kell általában.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17160) jugeen válasza ImACeltic (#17146) üzenetére


jugeen
addikt

Audio Decoder: EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, DTS, DTS-HD, DTS Express, WMA, apt-X, ADPCM, LPCM, MPEG-1, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby AC-4

Virtual Surround: Dolby Atmos

(#17161) fifth81 válasza Pro Koryak (#17141) üzenetére


fifth81
tag

Koszi a valaszokat.
Tavaszig nem tudok varni mar sajna. Orokke nem mehet ez :)
Es mi a velemeny az E8-rol?
Mindenki a c8 dicsoiti de E8 nem latni sok irast. Vagy ez azert van mert nincs nagy kulonbseg a c8 es e8 kozott?

Okotber vege fele tervezem a vetelt.

(#17162) krx21 válasza Tottu (#17147) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem kérdés: egyértelműen inkább 65B7 mint 55B8... Többször játszottam velem HDR játékkal, soha fel nem merült, hogy sötét lenne...

(#17163) krx21 válasza fifth81 (#17161) üzenetére


krx21
nagyúr

Képminőség szempontból a C8 és a E8 ugyan az... Csak a kivitel a különbség.

(#17164) sakal83 válasza fifth81 (#17161) üzenetére


sakal83
addikt

En b7et vennek ha becsuszik 400k ala a c8 pedig 500k felett van. Kb ugyanaz az osszes oled. Sznobhatasra jatszanak a gyartok:) 5 ev garis legyen az a lenyeg!!!

Vagy ha kb a 65b7v annyi mint az 55c8 akkor a 65ost. A nagyobbnak van ertelme.

[ Szerkesztve ]

(#17165) allein válasza allein (#17123) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Meghallgattam a Heos Home Cinema soundbart és meghallgattam egy Fokal soundbart is: Dimension + Cube 3. Hát a Heos sehol sincs a Fokal mellett.

Egy gond van, TV előtt nem fér el a Fokal :DDD

Nyílván a HEOS szolgáltatás téren többet tud nyújtani.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17166) sakal83 válasza allein (#17165) üzenetére


sakal83
addikt

Ez jo aron van most relativ

(#17167) G_P válasza Tengri (#17152) üzenetére


G_P
tag

A Media Martkban van a saját márkás ISY, azok is jók szerintem, szokott dolgom lenni velük, és sokat javult az anyagminőség mostanában.
Sőt, simán lehet, hogy a Hama is gyártja konkrétan, mert nagyon hasonló a csavarkészlet is a Hamához, mint az ISY-hez.

(#17168) #72042496 válasza allein (#17165) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudod falra szerelni a tévét és berakni alá a soundbart?

(#17169) allein válasza #72042496 (#17168) üzenetére


allein
addikt

TV mögött régen egy ajtó volt, most gipszkarton van :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17170) #72042496 válasza allein (#17169) üzenetére


#72042496
törölt tag

A szemforgatós szájliból úgy értem, hogy ezzel valami probléma van, de csak annyit tudok elképzelni, hogy gyengének tartod a gipszkartont.

Pedig össz-vissz 16 kilós az 55B7, annyit talán még a legegyszerűbb gipszkartontipli is megtart egyedül. Egy ilyesmi fémdübelekkel felrakott konzolt még kitépni is durva lenne a falból. (Nekem hat darab fogja, mert volt itthon és hadd szóljon. Jövőre a bontáskor talán kipróbálom, mennyit is bír.)

[ Szerkesztve ]

(#17171) G_P válasza allein (#17169) üzenetére


G_P
tag

+1 szavazat a gipszkartonra, simán el kell bírnia. Csatolok is egy képet a Rigips karton tehebírásáról.

Ha a Balik911 által ajánlott tiplivel teszed fel, 4 darabbal, simán el fogja bírni.

Illetve én a soundbart a falikonzolra tenném rá.
Például erre
Ezt rászereled még a tv hátulján a falikonzolra, és úgy a soundbarral együtt megy fel a falra.
Ez akkor igazán király, ha forgatható a konzol, és a tv-vel együtt forog a soundbar is, és úgy néz ki, mintha lebegne alatta. Személyes kedvencem ez a megoldás :K

[ Szerkesztve ]

(#17172) #72042496 válasza G_P (#17171) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nahát, ez a linkelt profil a soundbarhoz de marha jó. :R

Találtam egy jó kis videót is a gipszkarton teherbírásáról. (Az mondjuk érdekes, amikor szakad már ki némelyik a falból és mondják hogy "hát, erre már nem tennénk többet". Én a felét se. Plusz behajolnak elé, miközben rajta van többtíz kiló.)

[ Szerkesztve ]

(#17173) allein válasza G_P (#17171) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen urak, (#17170) Balika911 :R :C :C :C jó a videó :DD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17174) G_P válasza #72042496 (#17172) üzenetére


G_P
tag

Én is nagyon szeretem, sok ilyet installáltunk már, és eddig mindenkinek kivétel nélkül tetszett :K :)

(#17175) allein válasza G_P (#17171) üzenetére


allein
addikt

Ilyen soundbar tartót hol lehet itthon vásárolni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17176) Pityu89


Pityu89
senior tag

Ikeában is lehet kapni ilyen falat.

(Költözés utáni kép, úgy nézzétek a kupit)

(#17177) daneel_hu válasza Pityu89 (#17176) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha ez "kupi", akkor szerintem TE nem tudod mi az. :C

(#17178) G_P válasza allein (#17175) üzenetére


G_P
tag

Én egy helyet tudok, a Mammut Media Marktot, de ott több félét is tartunk, van olyan is, amihez tartozik egy sín is(kép alatta), van ez az egyszerűbb is, szóval van választék. A tv és a soundbar típusa alapján érdemes választani.
De ha valami kérdésed van, nyugodtan írj privátot, szívesen segítek :)

(#17179) allein válasza G_P (#17178) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, előtte akkor egyeztetek veled priviben, elnézést az OFF-ért.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17180) Retro11


Retro11
senior tag

Sziasztok!

Balika911 invitálását elfogadva :D , csatlakoznék ezen topikhoz.

Megközelítőleg két hete vettünk egy LG 65C8PLA készüléket, amit nagy megelégedéssel használtunk, egészen ma estig.

HP 6. részét néztük épp, amikor a képen is látható csík jelent meg a tv-n. Legutóbbi kikapcsolás óta, már be sem lehet kapcsolni a tv-t, vagyis bekapcsoláskor is megjelenik a képhiba, majd kikapcsol a tv.

Nem tudom van-e összefüggés, de tegnap is, és ma is fura módon szétesett a kép a blu-ray lemez lejátszása közben, úgy kb. 2 - 2.5 óra játékidő után, majd jött a képhiba. Ha semmi nincs a tvhez csatlakoztatva, akkor is jelen van a hiba.

Kíváncsi leszek, hogy új készüléket adnak, vagy javítani próbálják ezt.

Leírom majd a fejleményeket, hogy nyoma legyen. Mindenesetre, kicsit elgondolkodtunk, hogy ennyi pénzért, ez így rendben van-e.

Üdv,
Retro11

[ Szerkesztve ]

(#17181) vonSux válasza Retro11 (#17180) üzenetére


vonSux
őstag

Nyilván nincs rendben, de bármennyibe is kerül, hibás darab előfordul. Kellemetlen, de biztos vagyok benne, hogy gariban javítják/cserélik. Írd majd a fejleményeket.

(#17182) Joshi válasza Retro11 (#17180) üzenetére


Joshi
titán

Megoldás: Sony, Panasonic. ;]

(#17183) alaves válasza Retro11 (#17180) üzenetére


alaves
addikt

Nincs ez így rendben.
Voltak olyan idők amikor 24 óráig ment egy TV mielőtt kijött a gyárból...
...és voltak egyértelmű válaszok:
ha TV, akkor Sony
ha kazettás deck, akkor Nakamichi...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#17184) sakal83 válasza Joshi (#17182) üzenetére


sakal83
addikt

A panasonic legendasan hires a magyar szervizerol:) olvass be a topikjaba. A kedvenc sajat tortenetem: megvasaroltam a tvt kis hiba volt. Felhivom oket. Tanacs: majd a gari lejarata elott jelezzem. Jelzem kijonnek. 4 hetig raulnek. Majd kijelentik hogy nincs baja... a tveert mar en megyek mert raultek ujra. Elhozom. Itthon veszem eszre: a felsokategorias tv kijelzoje osszekarcolva... egyik tagnak a forumon 6-8 honapig probaltak foltozni a tvjet...

(#17185) krx21 válasza sakal83 (#17184) üzenetére


krx21
nagyúr

Ugyanakkor az LG garanciális ügyintézésével pedig igen jók a tapasztalatok...

(#17186) #72042496 válasza Retro11 (#17180) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnálom, hogy ilyen apropóból kellett beírnod, de remélem, hogy hamar rendezi az LG.

(#17187) sakal83 válasza krx21 (#17185) üzenetére


sakal83
addikt

Szemely szerint nekem sokkal jobbak. Ahogy a forumban is szinte csak pozitivat hallani.

[ Szerkesztve ]

(#17188) Joshi válasza krx21 (#17185) üzenetére


Joshi
titán

Ez addig ok amíg gariidőn belül romlik el valami. Vagyis utána is kedvesek az ügyféllel, csak akkor már fizetni kell mint a katonatiszt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17189) yodamastah válasza Joshi (#17188) üzenetére


yodamastah
őstag

Gari időn kívül ki javít ingyen?

(#17190) dgyuri0123 válasza Joshi (#17188) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sem a Sony sem a Panasonic nem készül az örökkévalóságnak...már régóta nem. Ne gondold, hogy neked kevesebb az esélyed egy meghibásodásra, mint egy LG tulajnak. Viszont, próbálnál meg egy 1db alpixel hibával rendelkező kijelzőt kicseréltetni a Sony szervizzel... jól el is hajtanának, hivatkozva a pixelre vonatkozó szabályzatra, ezt borítékolom. Az LG szerviz ezzel szemben szó nélkül panelt cserélt nálam. Ja és innen kezdve hosszabbodik a garancia, mert fődarab csere esetén automatikusan újraindul a garanciaidő... erről papírom is van.

"csak a zene van"

(#17191) rendon válasza dgyuri0123 (#17190) üzenetére


rendon
tag

Így van, ezt én is tudom tanúsítani. Amikor nálam kijött az LG szerelő és kértem hogy a banding miatt cseréljék, és úgy kicserélték volna hogy a tűréshatáron jóval bent voltam. Szóval simán mondhatta hogy ezt ezért nem cseréli ki. Rákérdeztem a pixelhibára, azt mondta hogy tök mindegy mennyi van, ha már 1db van, akkor is cserélik. Kíváncsi lennék a Sony ilyenkor mit mondana :D

(#17192) dgyuri0123 válasza rendon (#17191) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, mikor garanciában ki kellett volna jönni házhoz a Panasonic szerviznek, természetesen azt mondták, hogy vigyem be a tévét... 50"-os 27 kilós plazmáról beszélek... úgyhogy röhej a Panasonic is, ami azt illeti. Ez úgy 4 éve volt, nem 1982- ben... :)

"csak a zene van"

(#17193) rendon válasza dgyuri0123 (#17192) üzenetére


rendon
tag

Borzalmas lenne ezeket a tv-éket szállítani. Az LG a legkorrektebb. A Sony annyival nem jobb mint amennyivel többe kerül. És ráadásul a garancián belüli dolgokban is szigorúbbak lehetnek. Biztos nem fogják be írni a fórumba a Sony-sok, ha valakinek 1db pixel hibája lesz, és nem fogja kicserélni a Sony :)

(#17194) sakal83 válasza rendon (#17193) üzenetére


sakal83
addikt

Azért a Sony és a Pana is üti az LG-t LCD fronton magasan. Az OLED-nél ez nem így van. Az ex780 és az xe90-nel egyik LCD sem veheti fel a versenyt. Ott a felár bőven indokolt.

(#17195) G_P válasza rendon (#17193) üzenetére


G_P
tag

A Sony szervizről csak jó tapasztalatom van, egy-két helyről hallottam már vissza, hogy nagyon korrektek voltak.
Sőt, volt, hogy az egyik illetőnek garancia időn túl, de 3 éven belül romlott el a tv-je, és az alkatrészt nem kellett kifizetnie, kvázi garanciában megkapta, csak a munkadíjat kellett rendeznie.
Viszont a Panasonic szervíz valóban problémás, nagyon rosszak a visszajelzések róla, elég csak pár hsz-t olvasni a Panasonic fórumban.

(#17196) dgyuri0123 válasza rendon (#17193) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Előbb, de inkább utóbb lesz Sony / Panasonic oled topik is, de mivel 100 eladott oledből talán 3-4 db nem LG, így még várni kell pár évet szerintem. Ezért aztán nem is tudhatunk sokat azokról a hibákról, amik sújtják a két gyártót, pedig vannak hibák, ezt külföldi fórumokon olvashatod. A vertical banging és a near black ugyanúgy megvan, talán még nagyobb mértékben, mint LG-nél. Olednél szinte ez az egyetlen olyan hiba amit ismerünk és ez az ami állandó és ami bizonyos mérték felett már zavaró. Viszont azt még nem tudjuk pontosan, hogy ennek mértéke mennyit változik az évek múlásával, tehát lehet-e rosszabb, vagy éppen jobb mint pillanatnyilag. Viszont én még nem hallottam egyéb hibáról, ami meglepő, mert az elektronikák időnként megadják magukat, de LG-ről még egy ilyet sem olvastam-hallottam, pedig 4-5 éve már elég sok példány üzemel világszerte.

"csak a zene van"

(#17197) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#17196) üzenetére


Partizan182
senior tag

Tinting szvsz zavaróbb. Elég csak megnézni az Rtings beégés tesztes szürke slide-ot, a 6 tévéből 4-en ott vannak a hidegebb/melegebb színhős területek. Enyémen is van. 910-esemen is volt.

(#17198) krx21 válasza Joshi (#17188) üzenetére


krx21
nagyúr

Melyik márkánál nem?

(#17199) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#17197) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam ez a hiba ismeretlen. Én legalábbis teljesen homogénnek látom az összes szürke-fehér-színes árnyalatot... vagy csak én nem látom ? Kivéve persze a v. bandingot, mert abból akad egy sávom.

Ha valami ilyesmire gondoltál, akkor nálam ebből semmi nem látszik.
Ilyen "rózsaszín" a plazmámon volt enyhe mértékben középen, a tápegység közelében.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17200) tothl válasza dgyuri0123 (#17199) üzenetére


tothl
addikt

Az én B7em is egészen szép homogén.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.