Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) #72042496 válasza torma1981 (#17090) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nézd meg az ikeás UPPLEVA kábelcsatornát. Konszolidáltan mutat és szerintem praktikus is.

[ Szerkesztve ]

(#17102) DamianB válasza Joshi (#17097) üzenetére


DamianB
őstag

Logikus amit mondasz végül is az LG monopol helyzetben volt , van . Na mindegy kíváncsian várom mi lesz a folytatás.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#17103) Joshi válasza NY_A (#17100) üzenetére


Joshi
titán

Figyelj, lehet ezt ragozni egy biztos. A Samu QLED még drágább is mint egy OLED, egyszerűen a legtöbb vásárló nem ad ki ennyi pénzt tévéért mint amennyibe ezek a tévék kerülnek. Vagyis aki esetleg kiadna annak meg nincs rá pénze, vagy csak a józan ész azt diktálja hogy nem kéne. Előbb-utóbb telítődik a prémium piac, a geekek és gazdagok se váltogatják évente a készülékeiket főleg úgy, hogy az új modell adott esetben nulla előrelépést jelent.

(#17104) Pro Koryak válasza DamianB (#17102) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha már itt tartunk, a pana 55fz800 is 550e, aminek elvileg a legjobb a képminősége.
Pár hónap és 500e alatt is lesz. Akkor már inkább ezt, mint az lg b8/c8 ugyanennyiért...igaz nincs és nem is lesz dolby vision.

Azért sem fogyott a foci vb alatt annyi oled, mert max 5-10% akciók voltak a nyitóárakhoz képest, ami röhej + még mindig baromi magas.
A mostani akciós árak meg már 100-200e Ft-tal alacsonyabbak, mint a nyitóár. :R

Joshi:
550e sok egy 55"-os oledért, de akkor az 1 misi is ugyan úgy sok a 65"-osért!

(#17105) Joshi válasza Pro Koryak (#17104) üzenetére


Joshi
titán

"550e sok egy 55"-os oledért, de akkor az 1 misi is ugyan úgy sok a 65"-osért!"
Sok? Rengeteg. :O De hát a Geekek már csak ilyenek. Nem gazdagok, geekek. :DD

(#17106) belan válasza Joshi (#17099) üzenetére


belan
addikt

Ez jó benne van )))))

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17107) DamianB válasza Pro Koryak (#17104) üzenetére


DamianB
őstag

Wow most nézem hogy az is milyen árban van tudtam már év elején hogy nagyon jó lesz a nyár vége. Én majd PS4 prot tervezek venni és ahhoz nézem a tvket meg persze a laptopom mellé . Év végére terveztem mindkettőt venni de nem alakult olyan jól az évem úgy hogy napolom a témát de azért figyelemmel követem a dolgokat.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#17108) alaves


alaves
addikt

Van-e valakinek tapasztalata, hogy OLED-en nézve win7-nél jobb-e a videokép minősége win10 alatt? Minden más azonos (hardware, player, stb.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#17109) PuMbA válasza alaves (#17108) üzenetére


PuMbA
titán

A hangminőség tuti jobb, szóval már ezért érdemes volt 10-re váltani régebben is :)

[ Szerkesztve ]

(#17110) allein


allein
addikt

Sziasztok. Egy 55" méretű B7 készülékhez, melyik soundbar ajánlott? Hálóban van a készülék, nincs helyem komoly házimozi rendszerre. LG SJ9 vs. Heos Home Cinema.
300.000 HUF vs. 200.000 HUF.

Szoktunk elég gyakran filmezni, PS4 is erre a TV készülékre van kötve.

Szerk: esetleg más márka ajánlott? Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17111) dgyuri0123 válasza PuMbA (#17109) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A hangminőség tuti jobb, szóval már ezért érdemes volt 10-re váltani régebben is"

Igen... ha van "jó" minőségű (külső) dac, no meg egy audiofil hangrendszer mögötte... A tévé hangszóróit inkább hagyjuk...

(#17110) allein: 300k egy soundbar-ért? A helyedben keresnék használtan sztereó (vagy mozi) erősítőt, dacot, hangfalakat. Egy soundbar kizárólag a tv hangszóróinál lesz jobb. Annyit tudnak, hogy hangosak, dübörögnek, de a hanghűségük 0. Öreg, de nagyon komoly mozikombájnok vannak 80e környékén, amiknek már tényleg jó hangjuk van.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17112) jugeen válasza allein (#17110) üzenetére


jugeen
addikt

LG SJ9-nél újabb SK10Y

[ Szerkesztve ]

(#17113) allein válasza dgyuri0123 (#17111) üzenetére


allein
addikt

Ahogy írtam nincs helyem házimozi rendszernek a hálóban. A nappaliban a 65" C6 házimozival van összekötve :DDD

Viszont mostanában gyakrabban nézünk filmet a hálóban.

(#17112) jugeen - megnézem mi tud. De a Denon Heos-t nagyon dicsérik.

Szerk: a wireless soha nem fog olyan hangot nyújtani mint amikor kábelem van összekötve a rendszer.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17115) dgyuri0123 válasza allein (#17113) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Értem. Te pénzed, arra költöd, amire akarod.. ;)
De ha valóban 0 helyed van, akkor megértem a soundbart...úgy ahogy.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17116) jugeen válasza allein (#17113) üzenetére


jugeen
addikt

Én biztos a Denon-t venném. Az SK-t csak azért linkeltem, mert újabb és tesztek szerint jobb, mint az SJ.

(#17117) Pro Koryak válasza allein (#17110) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Esetleg soundbart olyantól érdemes, aki csak hangfalakat gyárt több 10-100 éve, nem pl. mosógépet...

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17118) dgyuri0123 válasza Pro Koryak (#17117) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én biztos valami Ilyesmit vennék inkább és még pénzem is maradna. He esetleg kevésnek bizonyulna a hálóba a mélye, még mindig van 150k egy subra... ha tényleg annyira fontos. De ez legalább nem műanyag szappanos doboz, hanem magnézium házas hangsugárzó..

Vagy.. ez ha a pénz nem számít és ehhez már nem kell semmit pótolni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17119) Joshi válasza jugeen (#17114) üzenetére


Joshi
titán

Sony megint elszállt az árakkal, de legalább most már nem drágább a ZF9 mint az AF9. :D

65” AF9 £3999 (€4699)
65” ZF9 £3799 (€4499)

(#17117) Pro Koryak akkor tévét is. ;]

(#17120) allein válasza dgyuri0123 (#17118) üzenetére


allein
addikt

Megnézem, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17121) adamssss válasza allein (#17110) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Nekem Heos-om van. Nem hallottam meg az LG-d de ez biztosan baromira jol szol. Tiszta szivbol merem ajanlani.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17122) jugeen válasza allein (#17120) üzenetére


jugeen
addikt

Az LG méret ügyileg hatalmas, 65”-os tv szélességű.

(#17123) allein válasza adamssss (#17121) üzenetére


allein
addikt

Nekem még nincs semmi, szándékozom vásárolni valamit. Ezért kérdeztem rá itt a topikban.

(#17122) jugeen - igen, néztem én is, hogy a 65" TV-hez passzol. Lehet marad a HEOS :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17124) so_ha válasza torma1981 (#17087) üzenetére


so_ha
senior tag

Igényes, és nem túl drága kábelmanagement a Meliconi Ghost Cube rendszere.

Meliconi magyar oldala.

Meliconi kábeltakaró- és polcrendszere az MM-ben.

(#17125) so_ha válasza so_ha (#17124) üzenetére


so_ha
senior tag

Aki több pénz szánna rá, Meliconi Ghost Design 2000.

(#17126) Joshi válasza so_ha (#17124) üzenetére


Joshi
titán

Én eleve úgy oldottam meg, hogy a bútor anyagából készítettünk egy kábelmanagementet. Lehet hogy nem a legdizájnosabb, de teszi a dolgát. Habár most azért lehet látni egy HDMI kábelt, mert a VR miatt ki kellett vezetni elérhető közelségbe a kábelt.

(#17127) so_ha válasza Joshi (#17126) üzenetére


so_ha
senior tag

Az olaszok rendszerét (vagy hasonlót) is el lehet asztalossal is készíttetni (ha van egy kis műszaki érzékünk megtervezni), ha valakinek a lakása nem minimalista stílusban van berendezve, és csak 5letet akar lopni, de igényes és egyéni megoldásban gondolkodik.

(#17128) tutitibi válasza so_ha (#17125) üzenetére


tutitibi
senior tag

Villámvédelem ?

Nálam villámvédős elosztók vannak plusz az automatánál a villanyóra után is vagy túlfeszvédő a biztosítékok mellett.

(#17129) Joshi válasza tutitibi (#17128) üzenetére


Joshi
titán

Nekem meg mindenre kiterjedő lakásbiztosításom. :DDD

(#17130) tigipuf válasza Joshi (#17129) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ja ,igazad is van hiába véded a hálózatot,láttam én már közelben becsapó villámot,szerintem ott is talál utat ahol elvileg le volna védve a rendszer.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#17131) arnocost


arnocost
csendes tag

LG OLED b7v tulajoktól kérnék segítséget. Valaki letudott már játszani Dolby TrueHD hangcsatornát film alatt? :W

(#17132) Joshi válasza arnocost (#17131) üzenetére


Joshi
titán

Igaz hogy nem LG OLED-em van, de szerintem ezt csak külső lejátszóval és erősítővel lehetséges. Esetleg a True-HD core sima Dolby Digital 5.1 hangját tudod optikán keresztül kitolni a tévéből. ;)

(#17133) adamssss válasza arnocost (#17131) üzenetére


adamssss
veterán

Master hd-t a 910 is lejatszik gondolom a truehd-t is.
Viszont azokon a bogre hangszorokon ugysem lehet semmit sem hallani belole. Szerintem nem is szolaltatja meg hanem csak a dts core-t

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17134) Joshi válasza adamssss (#17133) üzenetére


Joshi
titán

"Szerintem nem is szolaltatja meg hanem csak a dts core-t"
Abból is sztereót csinál. :D

(#17135) arnocost válasza Joshi (#17132) üzenetére


arnocost
csendes tag

Igen a dolby része az kimegy HDMI(ARC) -on a Denon AVR-X540BT erősítőmre csak a truehd nem. Optikát még nem próbáltam, de az lesz a következő.

(#17136) Joshi válasza arnocost (#17135) üzenetére


Joshi
titán

HD hang a büdös életbe nem fog kimenni a tévédből, ne is próbáld. Csak a core fog kimenni az előbb leírtak alapján. HD és 3D HD hangok csak HDMI eARC-on keresztül fog kimenni, de ez még nem támogatott.

(#17137) arnocost válasza Joshi (#17136) üzenetére


arnocost
csendes tag

Oké, rendben! Köszönöm a segítséget! Akkor majd médialejátszón keresztül.. :R

(#17138) tutitibi válasza arnocost (#17131) üzenetére


tutitibi
senior tag

Igen, de ahhoz nem kellett OLED TV. PC-ről egy jó erősítővel.

(#17139) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,

Melyiket érdemesebb bevásárolni?

LG OLED55b7
LG OLED55b8
LG OLED55c8
LG OLED55e8

Olvasgattam es neztem par ertekelest es a c8 fele huz a szivem, foleg hogy most elegge jo aron van az elmult par honappokkal (es a belepo araval) szemben.
Viszont ami aggaszto szamomra -nem tudom Ti hogy vagytok ezzel-, hogy nincs benne DTS tamogatas a tobbihez kepest. Tovabba hangzast amit kiad a 2x20W hangszoro a talpazat vezeti a nezo fele. Ami azert problema mert en falra szeretnem rogziteni a TV-t akkor ugye meg nincs talpazat.

Ha mar falra szerelheto konzolnal tartunk. Tudnatok vmi jot ajanlani hozza? Az euronicsban vmi hama-t ajanlottak.

Elore is koszi a valaszokat.

(#17140) Tengri válasza fifth81 (#17139) üzenetére


Tengri
senior tag

Ha az Euronics-ban ezt ajánlották akkor jó konzolt ajánlottak. :K

Én is C8 felé hajlok ha lemegy 500k-ra az ára, illetve mellé veszek egy hangprojectort.

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#17141) Pro Koryak válasza fifth81 (#17139) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szerintem várj még pár hónapot, kb. novemberig, ha mindenképpen még idén akarsz oledet venni. Ekkor szoktak beindulni a valamit is érő akciók.
Persze köv. tavasszal még olcsóbb lesz, de nem lehet örökké várni.

(#17142) energomatt válasza fifth81 (#17139) üzenetére


energomatt
senior tag

A bevásárlás az asszonyok dolga. Azt érdemes esetleg megvenni, ami neked úgy tűnik, hogy éppen érdemes. Később derül ki, hogy valóban érdemes volt-e.

(#17143) ImACeltic válasza fifth81 (#17139) üzenetére


ImACeltic
őstag

[link]

Itt azt írják, hogy van DTS támogatás a C8-ban is.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#17144) jugeen válasza ImACeltic (#17143) üzenetére


jugeen
addikt

DTS van, DTS Vitrual:X nincs

[ Szerkesztve ]

(#17145) arnocost válasza tutitibi (#17138) üzenetére


arnocost
csendes tag

Nyilván oledet a filmek miatt vettem. Adott 5.1es házimozi meg PC is, kényelmetlen manuálisan indítgatni a filmeket, de ameddig beszerzek egy jó mediaplayert, addig jó lesz pc-n is. :)
Csak picit bosszant a dolog, hogy oled meg minden, de a truehd-t már nem tudod élvezni. :(

(#17146) ImACeltic válasza jugeen (#17144) üzenetére


ImACeltic
őstag

Tehát ha például valaki kikölcsönzi enkórról az XZ filmet, aminek DTS Virtual hangsávja van, akkor azt egyáltalán nem játssza le? Másik, hogy ugye a Dolby Atmos-t elvileg támogatja, nyilván ahhoz olyan hanguccot is kell kiépíteni, de a lényeg, hogy arra a hangsávra nem fogja azt mondani a TV, hogy nem játszom le?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#17147) Tottu


Tottu
senior tag

Sziasztok,

Reménykedem, hogy idén még lesz 5 éves garancia az LG részéről, így akkora időzítem a TV vásárlást.

A két TV, ami a kiszemelt lenne:
- LG 65B7V
- LG 55C8

Alapvetően a 65" felé húzok, mert kb. jó 2,5m lenne a nézési távolság, viszont ebben a méretben csak a B7 jöhetne számításba az árak miatt. 65"-os C8 már túl van a lélektani határon.

A kérdésem: B7 esetén a HDR Gaming mód továbbra is nagyon sötét vagy jött már ki hozzá firmware update? Ez az egyetlen dolog, amitől tartok B7 esetén és húzok C8 felé, mert gondolom egyre több játék fogja támogatni a HDR-t és nem szeretném nélkülözni ezt a feature-t. Nézelődtem a neten és redditen találtam topikot ehhez kapcsolódóan, de ez se tűnik annyira jó megoldásnak mint, amit egy C8 tud.

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#17148) #72042496 válasza Tottu (#17147) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem biztos, hogy lesz még az idén 5 év gondoskodás ackió. Ha lesz is, a 65B7 bármikor kifuthat a Euronicstól (más, promócióban résztvevő cégnél már most sincs), a C8 meg olcsóbb lehet mint most.

A B7 Game mód HDR-re nekem azt írták itt pár hónapja, hogy nem sötét.

[ Szerkesztve ]

(#17149) FollowTheORI válasza Tengri (#17140) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg kell nézni a specijét, ha a súlyt bírja meg a méret passzol akkor igen... a hama cuccok jók.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17150) ImACeltic válasza Tottu (#17147) üzenetére


ImACeltic
őstag

A B7 nem tudja amit a B8 vagy a C8 például már igen, a dynamic tone mapping-et, ami javítja a túl sötét képet HDR game módban.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.