Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47701) NoLF válasza bobsys (#47666) üzenetére


NoLF
addikt

Koszi de usabol eleg volt egy idore :)

Inkabb rio lesz ez sztem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47702) parandroid válasza EQMontoya (#47700) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha még hozzáteszem, hogy ekkorra már volt a Combo csomagterében vagy egytonnányi gépalkatrész az érzékenyebb fajtából, ami nemcsak az autó menetdinamikáját rontotta, de illett vele vigyázni az áthibáknál is, mert összértékben meg volt vagy 40k EUR, akkor pláne nem volt annyira vicces a dolog. Mindegy, megálltam, megnéztem alaposan a navin, merre kell menni (ezt mulasztottam el indulás előtt, de akkor örültem, hogy a lengyel kollégák végre bepakoltak, meg hogy az autó nem ült le végleg a súly alatt), visszaállítottam északot északra, és onnét rendben voltunk. Buktam ugyan vagy 1,5-2 órát, de az kétségtelen tény, hogy szép helyeken jártunk.

Ja, karbantartó kolléga azért nem vezetett, mert előző nap géphiba miatt is este későig dolgozott, meg amikor hazaértünk, még neki kellett beszerelnie az alkatrészeket, hogy végre mehessen minden, szóval nem csak az én napom volt elbaszva. ;]

Azt mindenesetre megtanultam, hogy térképet indulás előtt nézünk mindig, és kétszer ellenőrizzük, hogy merre van észak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47703) fokukac válasza parandroid (#47702) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, térképet indulás előtt nézünk mindig, és én, mint volt tájékozódási futó, alapvetően hiszek abban, hogy értelmes ember, még ha egyik országból a másikba is megy, főúton, akár símán a kiírások alapján is odatalálhat, már ugye, ha tudja, hogy nagy vonalakban merre kell mennie, mely városokon át vezet oda az út.

A GPS meg ugye a hülyéknek lett kitalálva, és még az okosakat is elhülyíti az által, hogy elfelejtenek gondolkodni, de hogy valakinek azzal legyen baja, hogy irányba állítja a térképet (azt látod, amerre mész), na, ilyet még nem hallottam.
Te nem doom-oztál anno soha??? :P
Ha nem tudod hol vagy, meg hogy merre kell menned, mit érdekel, hogy merre van észak? Menj, amerre mutatja... :))

Ui. amúgy, ha kiszállsz, és megnézed a fák mohás oldalát, az is segíthet... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47704) EQMontoya válasza fokukac (#47703) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az órára és a napra nézés már túl mainstream? :)

Same rules apply!

(#47705) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

valami esőt mondanak vagymi

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47706) fokukac válasza BlacKSouL (#47705) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem csodálom.

most nézem a wikipédián, hogy Pestnek óceáni éghajlata van. :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47707) mmdms válasza BlacKSouL (#47705) üzenetére


mmdms
addikt

egész éjszaka esett

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#47708) fokukac válasza BlacKSouL (#47705) üzenetére


fokukac
nagyúr

itt már szakad, de remélem, megy tovább Mordorba is... :U
a Deák téri óriáskeréken nem szívesen ülnék most, ahogy nézem, több méteres kilengése lehet...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47709) EQMontoya válasza fokukac (#47708) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kemeny piffpuff vot, BME előtt leszakadt pár ag a felső rakpartra, Óbudán a hegyről mindenfelé ömlött a víz az utakon, stb.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#47710) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Szép, szép. De nem ezt akartátok? ;] Hadd recsegjen, kell ez a mezőgazdaságra

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47711) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mai délutáni vihar egyenleg,mínusz egy virág és majdnem egy összezúzott kocsi hátsó.Kettőt bekaptam a párkányról...

[ Szerkesztve ]

(#47712) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#47710) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Amúgy aszondták, akár 10 fokot is eshet a hőmérséklet.
Volt 38, -10 az pont 18 ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47713) bandus


bandus
veterán

Nem semmi kis vihar volt, szerencsere sikerult atveszelni a dugot, majd a metro sem allt meg alattam :) mar csak 3-4 ora munka itthonrol es a lehult lakasban egy oriasit fogok aludni! :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47714) Phvhun


Phvhun
őstag

Milyen alkoholos itallal érdemes keverni a gyömbéres kinley-t hogy finom legyen?

Sör erősségűre akarom bekeverni, és a whiskey nem játszik.

Valakinek van ezzel tapasztalata?

(#47715) BlacKSouL válasza Phvhun (#47714) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Metaxa - lesz belőle sunginger

csak hidegen jó, melegen émelyítő lehet...meg ütős :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47716) Tim82 válasza BlacKSouL (#47712) üzenetére


Tim82
nagyúr

Zavart érzek az Erőben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47717) BlacKSouL válasza Tim82 (#47716) üzenetére


BlacKSouL
addikt

avart érzel az erdőben, vagy mivan? ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47718) Tim82 válasza BlacKSouL (#47717) üzenetére


Tim82
nagyúr

A betűzéssel is gondok vannak, nem csak az alapműveletekkel? ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47719) Phvhun válasza BlacKSouL (#47715) üzenetére


Phvhun
őstag

Remek ötlet, köszönöm!

(#47720) fokukac válasza BlacKSouL (#47715) üzenetére


fokukac
nagyúr

Azért a ginger csajokkal csak óvatosan ám... :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47721) NoLF válasza Phvhun (#47714) üzenetére


NoLF
addikt

Szerintem csakis mmmm sweet lemonade!

Amugy esetleg southern comfort.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47722) fokukac válasza ToBeY (#47711) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem szvsz a múltkor így tört be a szélvédőm, hogy viharban valakinek az erkélyéről ráesett valami. Valószínűleg egy festékes vödör, aminek a festéknyomai ott vannak a mai napig az aszfalton.
Persze bizonyítani nem tudom, 36 ezer Ft volt a szélvédő-csere, szinte ingyen volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47723) ToBeY válasza fokukac (#47722) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez megérdemelte volna,mert mindig úgy rááll a kapura,hogy alig lehet kijönni rajta.Múltkor egy babakocsis anyuka nem is tudott...

(#47724) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Ezek mire valók?
[link]
Ez a hajvágó készletben van, hodrászok lönyben!
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#47725) Viszlát válasza Tav-Csoves (#47724) üzenetére


Viszlát
addikt

Távtartók a hajvágáshoz, felteszed a hajvágóra és ezzel könnyedén adott hosszúságúra tudod vágni a hajad. Általában jelzik is rajtuk, hogy hány mm-esek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47726) Tav-Csoves válasza Viszlát (#47725) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Igen, ez így is van, viszont ez a tartó ferde, a többi sok pedig egyenes. Mitől ferde ez a 2 db a többihez képest? :)

(#47727) Viszlát válasza Tav-Csoves (#47726) üzenetére


Viszlát
addikt

Azok az átmenetek nyírásához vannak, tehát ha nem egyforma hosszúságúra akarod, hanem (ahogy általában szokták) fej felső részén hosszabb, alsó részén rövidebb, akkor ezekkel tudod az átmenetet szépen megcsinálni. Azért van belőle kettő, hogy mindkét oldalon könnyű legyen levágni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47728) NoLF válasza Viszlát (#47727) üzenetére


NoLF
addikt

Latom elkestem, apam mesterfodrasz. Pont arra valok amit irtal ;) :R

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47729) fokukac válasza NoLF (#47728) üzenetére


fokukac
nagyúr

Naugye, menjetek mind borbélyhoz..! :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47730) NoLF válasza fokukac (#47729) üzenetére


NoLF
addikt

nekem nem artana ismet elnezni, tekintve hogy januarban kaptam otthon utoljara kezelest... mint chewbakka, ugy festek. :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47731) tildy válasza fokukac (#47729) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi a bajod a hosszu hajjal? :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47732) szőröscica válasza fokukac (#47729) üzenetére


szőröscica
addikt

Bordély nem jöhet szóba? :F

(#47733) Viszlát válasza NoLF (#47728) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem csak volt egy fodrász barátnőm úgy 15 éve, hihetetlen milyen felesleges dolgok megmaradnak az ember agyában. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47734) fokukac válasza tildy (#47731) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem semmi.
ez csupán egy klasszikus film-idézet. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47735) EQMontoya válasza tildy (#47731) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem pl. az, hogy genetikailag alkalmatlan vagyok rá. A hajam durvább autonómiával rendelkezik, mint a székelyek valaha fognak, 5 centi fölötti hossz esetén erősen kezelhetetlen.

Same rules apply!

(#47736) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok topiclakók :D Nem találtam erre jó topicot, talán ktt tud valaki segíteni.
Barátnőmmel feljöttünk Pestre, de nem terveztünk semmi programot. Tudtok Pesten belül valami ingyenes helyet ahol nem unjuk el magunkat? Margitsziget kilőve, az már megvolt párszor
Fikát nem kérek, a kekszet szeretem :D :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#47737) Tim82 válasza SidCorky (#47736) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kirándulásnak pl. Hármashatárhegy.

Lazulásnak Kopaszi-gát szvsz van olyan jó, mint a Margitsziget.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47738) SidCorky válasza Tim82 (#47737) üzenetére


SidCorky
senior tag

Köszi, a Kopaszi-gátat meglessük :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#47739) BlacKSouL válasza SidCorky (#47736) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Erzsébet kilátó(ingyenes) BKK-val busszal vagy fogaskerekűvel(nem ingyenesek) vagy libegővel (nem ingyenes)
Citadella gyalog (ingyenes)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47740) e=mc² válasza SidCorky (#47736) üzenetére


e=mc²
őstag

Barmelyik nagyobb plaza...

Varosliget, Normafa

Ambulimax Provider

(#47741) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Szeretem, mikor adnak a vásárlói elégedettségre.
Seikotól rendeltem +1 szíjelemet az órához. Mivel japán belpiacos, nyilván rendelik ők is.

Máj 15: mailben rendelem.

Máj 28:
Tc.

Megrendelés folyamatban, beérkezéséről értesítjük(kb. 4 hét)

Azóta csönd.

Ma írtam egy levelet:
Tisztelt ***,

Az Önök kommunikációs attitűdjét (gyakoriság, válaszidő, részletesség) átvéve szeretnék érdeklődni rendelésem állapotáról: no?

Üdvözlettel,
***

Jött is egy órán belül a válasz, hogy ja, amúgy megjött. Hátbazz... Gyökerek.

Same rules apply!

(#47742) Tav-Csoves válasza Viszlát (#47727) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nagyon szépen köszönjük! Édesanyám nevében is (családi fodrászunk)

:R

(#47743) fokukac


fokukac
nagyúr

a szél belefújta a kedvenc nyakkendőmet a fagyimba. :)
praktikus viselet :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47744) tope válasza fokukac (#47743) üzenetére


tope
addikt

Ne fagyizz nyakkendőbe ;)

Végre Péntek, azt hittem vége se lesz a hétnek, igaz holnap meg korábban kelek mint a héten, mondjuk céges kis összeröffenés, lesznek vagy 5-600-an, főzöcskézés, sport, eszem-iszom ...

(#47745) fokukac válasza tope (#47744) üzenetére


fokukac
nagyúr

jó.

végre péntek. De azért még dolgoznom kéne, mert még a múlt heti határidőre bevállalt sincs kész... :)

Más téma. SZeretek a MArgitsziget mellett lakni.
A múlt héten egy vmi modern operát próbáltak egész héten minden este, hogy pénteken és vasárnap előadják.
Az e heti menü a Carmina Burana, hétfő óta minden este ez megy, úgy 7-től 11-ig. De csak próba, az előadás ma lesz, és persze vasárnap. Este 8-kor. Fél 7-kor értem haza, és azóta is folyamatosan próbálnak. És ki tudja, hogy mit csináltak napközben? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47746) ToBeY válasza fokukac (#47745) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bleki a hideg miatt panaszkodik,te pedig zaj miatt,szerintem cseréljetek lakást. :)

[ Szerkesztve ]

(#47747) fokukac válasza ToBeY (#47746) üzenetére


fokukac
nagyúr

DE akkor hogy érnék be a Deák térre dolgozni? És mi lenne, ha megfagynék? VAgy félnék ott a nagy csöndben? :))

Amúgy itt most nem is a zene zavar, mert nem hangos, csak frusztrál, hogy nem voltam itthon úgy az elmúlt 5 napban, hogy ne szólt volna.
Ja várj, tegnap itthon voltam, napközben, akkor meg légkalapáltak, meg nyírták a füvet, mindkét irányból :)) Ez az én hatásom a környezetre.

A lakásban még mindig 26 fok van, de most kellemes.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47748) ToBeY válasza fokukac (#47747) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kocsival,esetleg vonattal.Picit hamarabb kell kelni ennyi. :DDD ;]

(#47749) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ez a Bled tok frankó hely. Ket ukrán stoppos egyetemista csajszit is elhoztunk az m7 utolsó kutjaig (Ina), szóval mai karmapontok is begyűjtve.

Same rules apply!

(#47750) Winner_hun


Winner_hun
félisten

3. telefonom úgy ahogy beüzemelve.

1. készülék Nokia 3310-es volt, használtam míg egyszercsak kikapcsolt és onnan nem kapcsolt vissza.
2. telefonom ZTE blade. Akkora mint a 3310-es, pont jó. Ami nagyon nem tetszett rajta az a kijelző alatti 3 db fizikai gomb. Szörnyű, nem illik hozzá. Annyi volt a kritérium hogy olcsó legyen és lehessen GPS-t is használni rajta. Szerintem navigációnak még ezt fogam használni egy ideig, legalábbis amíg nem szerzek egy (normális) univerzális tartót. Lehet körbe kéne néznem az eBay-en? A bekapcsológom és a hangszórója kezdte már megadni magát (lehet túl sok por van már benne (jóformán csak kihangosítva tudtam vele telefonálni, úgy még értettem hogy mit mond a másik..))
3. ketyere öcsém ZTE V987-ese. Az negatívum hogy hatalmas (az előző kettő után), de legalább nincs rajta fizikai gomb a bekapcsoláson és a hangerőállításon kívül. CIB tokenezés így kicsit kényelmesebb rajta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.