Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48801) concret_hp válasza parandroid (#48794) üzenetére


concret_hp
addikt

én mondjuk mindig olyan elfoglaltságot találtam magamnak, ahol max 20% a nők aránya, de inkább 10 és alatta :D szóval ez nem mindig működik :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48802) bobsys válasza tildy (#48797) üzenetére


bobsys
addikt

Nincs projekt manager, kis osszegu deal, en vagyok egyedul ott. Ezen het penteke elott nem jon meg a vas es azt meg utanna be kell rakni telepiteni valami OSt es utanna kezdhetek csak en dolgozni. A heten korbenezek, hogy van-e valami masik gig amibe bele tuduk ugrani reszmunkaban.
[/es lehet meg accountot sem kapok, hanem valami helyi arc leul mellem es neznie kell, hogy mit csinalok :W OFF]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#48803) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Villámkérdés elektrósoknak.
Ha nem melóban lennék, nekiállnék rendesen, de most csak rákérdezni van időm.
Adott egy 24V-os hálózat (táp), illetve 4 db, egyenként 12V-os, egyenáramú, 6W-os LED-es fénykeltő egység (gyárilag gépjárműbe szánt).
Kérdés: kell-e, és ha igen, milyen alkatrészt bekötni és hogyan, ha szeretnénk normális módban működésre bírni a LED-eket? Mind a 4 LED-et be kell kötni, és (egyelőre) nem tudjuk, hogy a tápegység egyen- vagy váltó.
Köszöntem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48804) emvy válasza BlacKSouL (#48803) üzenetére


emvy
nagyúr

A legtisztabb az lenne, ha kitalalnatok, hogy egyen- vagy valtoaram, es utana raraknatok egy 12V-os stabilizalt tapot.

while (!sleep) sheep++;

(#48805) BlacKSouL válasza emvy (#48804) üzenetére


BlacKSouL
addikt

99% hogy egyen.
Azonban már nem vagyok róla meggyőződve, ahogy arról sem, hogy ami nekünk kell, az 24V -e, vagy más.
Garázskapu felhúzó motorban lenne ugyanis átalakítva a világítás, mert a gyárilag bele szerelt izzó kb. glimmlámpa fényerejű...
Na most új problémám, hogy attól, hogy a motor maga DC24V, nem biztos, hogy az izzó is. De nem nálam van, úgyhogy majd pontosíttatom az illetővel. Aztán visszatérek.

Mindentől függetlenül: ha mondjuk DC 24V-ot kap az izzó is, akkor hogyan tovább? Mert gyakorlatilag lesz 2 db vezetékünk, amit valahonnan az eredeti izzófoglalatból kiforrasztunk, és abból kéne kiindulni. Akkor kap delejt, ha a motor működik, vagyis felhúz vagy leereszt. Stabilizált tápot ha megemlítem, akkor lesz hümmögés, mert eredetileg 2 ujj között megcsippenthető alkatrészekről álmodott az illető. :) De ha stabilizálni kell, akkor afelé megyünk.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48806) bobsys


bobsys
addikt

Letezik olyan eszkoz amivel a kabel TV-t wireless tovabbitod? Valami ado amibe bedugod a koax kabelt a vevot meg a set top boxba es akkor nem kene szetszabdalnom a falat az uj kabelnek.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#48807) e=mc² válasza bobsys (#48806) üzenetére


e=mc²
őstag

Valami ilyesmi kellhet neked, amin van coax.

Vagy ilyen.

Bar RCA-ra tobb fele eszkozt is talalhatsz.

Ambulimax Provider

(#48808) gaborbol válasza bobsys (#48806) üzenetére


gaborbol
őstag

Szerintem olyan nagyon nincsen, amit felettem linkeltek talan a legkozelebbi megoldas. Az konkretan nem a koax jelet tovabbitja, hanem a belteri egysegre megy ra, es az abbol kijovo jelet hozza at-kuldi vissza a taviranytio jelevel egybe a TV-re.

Ket helyen lattam eddig ket kulonbozo dobozt, az egyiknel folyton kesett a hang 1 masodpercet a masikal meg volt egy 1-2 masodperces keses a taviranyitoval, mert a tavolban levo belteri vegzin a muveletet nem az elotted levo dobozon. Na azon mire bealitottam 4 usert meg a fix IP-t a hajam egnek allt. Es persze a rendes belteri a pinceben volt, tv nelkul. A tv amit meg neztunk a masodik emeleten.

Lehet van olyan doboz amin minden megy csont nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#48809) BlacKSouL válasza emvy (#48804) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, 24V az izzó is.
Tehát akkor a következő kérdés, hogy baszkódjunk-e mi a házi buher stabilizálóval, alkatrészekből, vagy keressünk neten, ittott valami készen kaphatót? :)
Mert amúgy van ám hirtelen előkapható villanyszerelő a társaság körül, de rá már csak a tevékeny részét bíznánk. Egyébként viszont szeretünk barkácsolni, buherálni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48810) NoLF


NoLF
addikt

Utolso este braziliaban. Vegyes erzelmek, osszessegeben pozitiv elmeny, ugyanakkor aki ide tervez latogatni, az beszeljen portugalul mert maskeppen alig-alig fog boldogulni... Sosem kepzeltem volna hogy sgy rohadt szot nem beszel angolul az emberek 99%a :/

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48811) EQMontoya válasza NoLF (#48810) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor ma még be köll rúgni! :)

Amúgy ezekre a népekre jellemző, hogy nem beszélnek angolul, Madridban pl. alig beszélt valaki, pedig az mégiscsak egy európai főváros.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#48812) tildy válasza fokukac (#48798) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm, hat juniusban kezdtunk neki, januar 19-en akartak elesiteni. Mar tavaly oktoberben latszodott, hogy nem fog menni, de csak nem hittek nekunk. Aztan lett belole iden majus. Csak tudnam akkor miert kapnak a projektmanagerek annyit amennyit....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48813) EQMontoya válasza tildy (#48812) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a trend azért ebben az iparágban megdőlni látszik, a PM-ek jobb helyen erős senior fejlesztők szintjén keresnek.

Same rules apply!

(#48814) fokukac válasza tildy (#48812) üzenetére


fokukac
nagyúr

Te sem változol :)
9 hónap! Vajon mire céloztam..? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48815) parandroid válasza fokukac (#48814) üzenetére


parandroid
nagyúr

A projektmenedzsment nem tréfadolog, te meg itt vicceskedel, pfuj.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48816) tildy válasza fokukac (#48814) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm, hogy nem kene dolgozni? Csak beneztem a melohelyi gepbe, kicsit hianyzik mar. Az tuti, hogy nem tudnek 3 evig megulnipeluscsere, etetes, bufiztetes, peluscsere , ruha mosogepbe ki-be, sz.rjuk le anyat, sz.rjuk le apat kombot tolni itthon. Szerencsere nem is kell.

Imadom a gyereket, most meg mar kezd kinyilni az ertelme, kivancsi, szoval jobb lesz :) Multkor mar besegitett apjanak diabloban. Nyomta a spacet a labaval.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48817) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

2 órával ezelőtt a 32-esek terén egy nőt próbáltam kikerülni rollerrel, aki az okostelefonját bámulta. Kierültem, de suroltam, és attól tartottam, hogy baja lett, ezért hátra akartam nézni, de elestem.
A nő odajött hozzám sűrű bocsánatkérlsekkel. Mondtam semmi baj, és nem hibáztatom, mert én is folyton bámulom a telefont.
Egy csomó arclemosó kebdőt tépett elő a táskájából, s azzal próbáltam felfogni a vérem, mert hát a jobb térdem és két tenyerem jócskán lehorzsolódott.
Itt jön a lényeg:
- Elmegyek a Szentkirály utcai patikába ragtapaszért. - mondta a lány.
Erre mondom neki nem kell.
- de de kell! És ment is abba az irányba. Na frankó. El telt 5 perc, s a sebet elnézve tudtam, hogy ez nem egy ragtapasz lesz. Hát elmentem abba a patikába, ahol a patikusok is először hülledeztek, majd az egyik patikis ellátott, majd a patika melletti orvosi rendelőben kaptam tetanuszt is az orvisról.
Lényeg 2.0:
Megkérdeztem a patikusokat utána, hogy nem járt egy lány/nő aki ragzapaszt akart venni?
Határozott nemel válaszoltak.
Kérdem én, miért szédített?
(Gondoltam leírom Nektek a mai történetem :B )
Képek:http://imgur.com/6B9Yp7j
http://imgur.com/jxI9tWU
http://imgur.com/58Mtg7M

[ Szerkesztve ]

(#48818) concret_hp válasza Tav-Csoves (#48817) üzenetére


concret_hp
addikt

valld be, hogy a s*ggét akartad megnézni és elbambultál ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48819) bobsys válasza concret_hp (#48818) üzenetére


bobsys
addikt

es miert nem a csaj seggerol rak fel kepet? :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#48820) Tothgera30 válasza tildy (#48816) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nyomta a spacet a labaval. - Cuki lehet. Videót. ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48821) Tav-Csoves válasza bobsys (#48819) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Mert szembe jött velem. ;)

(#48822) EQMontoya válasza Tav-Csoves (#48821) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez nem feltétlen kizáró ok. :)

Same rules apply!

(#48823) Tav-Csoves válasza EQMontoya (#48822) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

:D legalább nevettem ezen :)
Áhh sokkos állapotban nem gondol az ember ilyenre.

(#48824) Tav-Csoves válasza EQMontoya (#48822) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Kár hogy nem mondtam neki,:
Már ha így beléd estem,
Jelölhetek 'fészen'?

(#48825) fokukac válasza Tav-Csoves (#48817) üzenetére


fokukac
nagyúr

Lényeg 1: miért nem szedted fel? Vagy legalább ápoltathattad volna magad... :U
Lényeg 2: miért nem a csajról töltesz fel képet? Együttérzek, meg jobbulást, de kit érdekel a szőrös lábad? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48826) Tav-Csoves válasza fokukac (#48825) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

A lány szinte már rohant nekem tapaszért. :D

(#48827) fokukac


fokukac
nagyúr

Egyéb, komolyabb téma.
Egy órája jöttem haza, és meghülyült a computerem, egyszer csak hangos lett.
Nézem, hogy az svchost.exe az egyik magot teljesen kihasználja, így 25%-kal terheli.

Akkor kezdi el csinálni amikor már úgy 5 perce böngészek, firefox-szal.
Háromszor újraindítottam, nem történt semmi.

Most felraktam egy ad-aware-t, még nem is futott le a keresés, és abbahagyta, nem tudom, miért.

Olyan 5 éve volt valami hasonló vírusom, van most ilyen megint?

SZerk: közben lefutott az ad-aware, nem is talált semmit.
Az Avast sem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48828) BlacKSouL válasza fokukac (#48827) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ereszd rá ezt is, kicsit hosszú lesz, de alapos. Aztán ha ez se talál semmit, akkor nézd át a FF-t, hogy nem akad-e be valami beépülő. Nekem néha 1-1 kiegészítő meghülyül. Érdemes azokat is megnézni nincs-e frissíthető köztük.
Flasht tiltsd le ha még nem, illetve mindig rákérdezre állítsd.
Mindazonáltal van egy progi amivel meg tudod nézni, hogy az adott svchost.exe szálat mi futtatja. Mert azok mögött is több dolog állhat. Egy időben a windows update is azt pörgette.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48829) emvy válasza fokukac (#48827) üzenetére


emvy
nagyúr

Ahogy a neve is mutatja, a service host folyamat mindenfele szolgaltatasokat futtat. Siman lehet, hogy valami Windows Update futott, vagy akarmi hasonlo, nem kell rosszra gondolni.

while (!sleep) sheep++;

(#48830) BlacKSouL válasza emvy (#48829) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mi is volt az a progi amivel meg lehetett nézni amolyan faszerkezetben, hogy mi mit futtat? Ezer éve nem használtam, így most sehol nem találom.

Ajj, Process Explorer
Asszem.
Kukac, ezzel nézd meg olyankor mikor látod hogy pörög.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48831) fokukac válasza emvy (#48829) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hello!

Közben kiderült, hogy tényleg a windows update volt.
Mondjuk nem is egészen értem a dolgot. Manuálisra van állítva, ő értesít, én manuálisan telepítek, amikor olyanom van.
Július közepe óta nem frissített, de nem is szólt.
Aztán most ennyit tekert, és utána, miután manuálisan elindítottam a windows update-t, talált 44 frissítést.

Mindegy, most lefutott, egyelőre jónak tűnik.

Ui. mondjuk lehet, hogy ki kéne gyomlálnom a privacy-t sértő frissítéseket...
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48832) emvy válasza fokukac (#48831) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha Androidos telefonod van, akkor szard le a privacyt erinto valtozasokat, a telefonod sokkal problemasabb egyebkent is.

while (!sleep) sheep++;

(#48833) EQMontoya válasza emvy (#48832) üzenetére


EQMontoya
veterán

Komoly embernek nincs olyan. :) Se droid telefonom, se fácsén nem vagyok, így szerintem csak nagyjából tudja az NSA a farokméretem, nem pontosan.

Same rules apply!

(#48834) emvy válasza EQMontoya (#48833) üzenetére


emvy
nagyúr

de kukacnak az van, asszem..

while (!sleep) sheep++;

(#48835) bandus válasza emvy (#48834) üzenetére


bandus
veterán

nem, az új bányától kapott ájfónt, én úgy emlékszem :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48836) fokukac válasza bandus (#48835) üzenetére


fokukac
nagyúr

Van egy nexusom, és egy ájfónom is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48837) concret_hp


concret_hp
addikt

van valakinek ötlete, a stadionok környékéről miért jön mostanában örökké a tüctüc?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48838) EQMontoya válasza concret_hp (#48837) üzenetére


EQMontoya
veterán

Biztos ultra-hangos a zene. ;]

Same rules apply!

(#48839) concret_hp válasza EQMontoya (#48838) üzenetére


concret_hp
addikt

sajnos az én fülem is hallja, szóval nem :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48840) fokukac válasza concret_hp (#48837) üzenetére


fokukac
nagyúr

tüc-tüc, everywhere!

Ui. amúgy vicces, hogy lassan keverednek a szerepek.
Újabb és újabb szereplők sírnak a meleg/hideg, zaj miatt. :)
A zaj eddig az én reszortom volt

Amúgy pedig itt a megoldás:
BME Egyetemi napok.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48841) EQMontoya válasza fokukac (#48840) üzenetére


EQMontoya
veterán

Osztán a BME campusától hallatszana el a stadionokig? Az azért kemény vóna. :)

Same rules apply!

(#48842) BlacKSouL válasza fokukac (#48840) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azt mondd nekem megfele, hogy mit jelent a Nexusban az óránál bekapcsolható éjszakai mód. Mert azt látom, hogy lesötétít, és kirakja az órát, de aztán lezár a képernyő, és onnantól semmi értelme.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48843) fokukac válasza EQMontoya (#48841) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nézd, én minden évben szoktam hallani a 13. kerületben is, ami azért legalább 7 kilométer.
Tegnap is hallottam, de nem vészesen.
Voltak olyan évek, hogy olyan hangos volt, hogy rezonált az ablakom - pedig mondom, nagyon messze van, de kevés épület árnyékolja le a közvetlen közelében.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48844) BlacKSouL válasza fokukac (#48843) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Akkor jól látom, hogy túl nagy ott arrafelé az élet? :) Mert itt felénk meg kb. olyan, mint a 60-as években egy 600 lakosú kis faluban ahol a kocsma is csak 8-ig volt nyitva. Csak mondjuk itt 35 000 lakos volna, de kb. szökőévente van tuctuc. Az is csak 22:00-ig maximum. Illetve a többségi lakosok által a mercédeszből meg ajudiból üvölt a Nótárméri meg a kisgrofó minden nap, de azt nem veszem 7 km-re elhallatszó zajnak. Kismoszkvából kiscsernobil lett. Azért filmet forgatnak, bár nem tudom mit emelnek ki ebből a környezetből...de igazából nagyon nem is a környezettel van ám a baj..

Oda kell költözni, ahol csak akkor van tuctuc, amikor mi akarjuk. Annál ritkábban, de ennél meg gyakrabban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48845) concret_hp válasza fokukac (#48840) üzenetére


concret_hp
addikt

nemnem zajra én ölök rég óta ;]
augusztusban is hallattszott csomószor, szóval nem az.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48846) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Nem találtam jobb helyet neki, remélem itt elfér.... tud valaki budapesten normális kauciómentes autókölcsönzőt ahol nem csesznek át és nem akarnak lehúzni? Találtam egy csomó olcsó helyet neten, de a weboldaluk alapján (egy félkezű vak ovis különbet szerkeszt...) nem nagyon bíznék egyikben sem... Köszi előre is :)

(#48847) lenox válasza vwpolopg (#48846) üzenetére


lenox
veterán

Mondjuk nem szoktam Budapesten autot berelni, de en meg kauciorol nem hallottam, csak. pl. biztositas onreszet fedezo letetrol. Biztos kauciora gondolsz? Vagy lehet, hogy nem tudom jol a kaucio fogalmat autoberles eseten... Amugy hitelkartyarol befoglalni szoktak, nem levonni, es ha esetleg megis levonnak, akkor a banknal megreklamalhatod/visszaszerezheted, szoval elvileg nem olyan egyszeru lehuzni.

[ Szerkesztve ]

(#48848) vwpolopg válasza lenox (#48847) üzenetére


vwpolopg
őstag

Kauciónak hívják azokon az oldalakon amiket néztem. 2 féle kölcsönzőt találtam, van a drága ahol netes utalással történik minden, az oldaluk is korrekt, cserébe az árak az egekben... nekem kb. 4 órára kell egy dobozos vw caddy szerű kisteher, nem akarok ezért vagyonokat fizetni... és van a közepes és olcsó kölcsönző, ahol készpénzes kauciót kell letenni, jellemzően 25-300 ezer közötti összegeket láttam, illetve ahol nem kérnek kauciót. Na egy ilyen kéne ami megbízható...

Szerk. Az lehet az összeg amit Te mondasz, bizt. önrész, de hatalmas a szórás...

[ Szerkesztve ]

(#48849) lenox válasza vwpolopg (#48848) üzenetére


lenox
veterán

Es ha csak 4 orara kell, akkor nem jossz ki jobban, ha faszival egyutt berled? Akkor pl. nem szoktak semmit kerni letetkent, vezeti maganak, es kesz. Ahogy nezem Bp-en belul 3-4k orankent, plusz 2k kiallasi dij, meg ha rakodni is kell, akkor 1k/fo/ora. Szoval 20k-bol kijon.

[ Szerkesztve ]

(#48850) vwpolopg válasza lenox (#48849) üzenetére


vwpolopg
őstag

Vidékről kell költözni, cirka 200km összesen. Így már meredekebben emelkednek az árak a költöztetőknél, meg egyéni árajánlatkérések stb... :D Jobban szeretném magamnak megoldani a cuccaim áttelepítését :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.