Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39001) bbazsy válasza ixtom (#39000) üzenetére


bbazsy
őstag

én ha nem bukok meg semmiből, akkor már júni 23ra végzek is...
úgy, h 5 már megvan:D

..

(#39002) bandus válasza bbazsy (#38999) üzenetére


bandus
veterán

azért nem minden esetben van így. legtöbb helyen minimum 3-as a megajánlott jegy.
egyéb kedvezmények pl az elővizsga, vagy az írásbeli vizsga alóli mentesség, de ezekért összességében 90% felett kell teljesíteni a zh-kon. fontos tárgyakból meg úgysincs megajánlott jegy.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39003) bbazsy válasza bandus (#39002) üzenetére


bbazsy
őstag

nálunk az eddigi 4 félévem alatt most volt először vizsgazh, eddig nem találkoztunk vele. szal akármilyen 'nagy' is a szint hozzá, de ha van lehetőség, az egyértelműen jó.
ezt a félévet is úgy húzom talán ki, h minden ilyet megcsináltam + leghúzósabb tárgyból én mentem oda, h na mégis had jöjjek 2 héttel vizsgaidőszak előtt, mert különben valszeg megőrülök nyárra...

3 BMEs(s?)el lakok együtt, tudom mikor végeznek.. kedves volt most is, egyik jan10. -én pakolt haza, én még jan 31 délután is vizsgáztam... :D

[ Szerkesztve ]

..

(#39004) norbiphu válasza bbazsy (#39003) üzenetére


norbiphu
senior tag

hát nálunk a 4 félévem alatt mikmakból járt megajánlott jegy, akinek a zh átlaga 4 v 5 volt. meg volt prog2-őn, és kódtechen de ott csak azok akik nagyon aktívak voltak az órán, meg pluszfeladatokat csináltak (pár ember).

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#39005) venember83


venember83
nagyúr

Látom a megy a beszólás, tolerancia nulla. No nem baj...

(#39006) bandus válasza venember83 (#39005) üzenetére


bandus
veterán

kémkedünk, kémkedünk..? ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39007) nike_ válasza venember83 (#39005) üzenetére


nike_
addikt

Visszaolvastál?

(#39008) philoxenia válasza tbs (#38970) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mert akkor /20-25éve/ még nem igazán volt IT, vagy teljesen más volt . Persze a hardver is feszt változik, de például a Stevék /Ballmer és a Jobs/ hány évesek lehetnek?
Sok szakmára igaz ez, ahol a fejlődés olyan gyors, hogy a régi technológiát elsöpri.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39009) adalbert1 válasza philoxenia (#39008) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért a Stevék esetéhez hozzátenném azt is, hogy ők tipikus példái a tbs által is említett vezetői pozíciónak, nem hinném hogy hardware-software fronton aktívan részt vennének már bárminek a fejlesztésében is.

(#39010) DelArco válasza (Kolombusz) (#38964) üzenetére


DelArco
aktív tag

én azt tanácsolnám hogy orvosnak semmiképp ne menj ha nem érdekel.
szerintem az annál nagyságrendekkel nehezebb egyetem hogy csak úgy elvégezd.
rengeteget kell vele szenvedni és ha nincs meg hozzá valami plussz pl. az hogy szeretnél orvos lenni hogy nagyon érdekel a téma akkor rettentően nehéz lesz.
plussz ha inkább az informatika érdekel (a mérnök infóból gondolom) akkor nem tudom mennyire megy a kémia és a biológia. mert azokat ott elég keményen kell nyomni.

a mérnök informatika viszont egy egészen jó szak énis ilyet tanulok.
szerintem ha elkezded utánna még ráérsz eldönteni pontosan ezenbelül hol akarsz elhelyezkedni. ebben a körben elég sok lehetőség van.
nem mondom hogy ez könnyű de ha ez érdekel akkor szerintem ezt válaszd.

persze csak szvsz az egész :R

Youth hides the key to salvation

(#39011) (Kolombusz) válasza DelArco (#39010) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hát, a biosz az megy, meg az még valamennyire érdekel is.
Éppen a kémia sem rossz (az elmúlt 2 hónapban ki sem nyitottam a kémia könyvem és ötösre irtam az érettségit), csak azt nagyon utálom. Illetve inkább fogalmaznék, hogy egyáltalán nem érdekel.

Az egyetem valószinűleg azért érdekesebb, mert legalább nem a növényi szaporodást, meg a tömény/hig savak és különböző fémek reakciót, valamint hasonlókat oktatnak, hanem olyasmit, aminek esetleg köze is van a szakmához.

Mérnök infóból csak a telekommunikációs irány érdekelne.

(#39012) kicsitomi88 válasza bandus (#38994) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Néha elszoktam gondolkodni azon, hogy min is húzzam fel magam. Mostanában jöttem rá, hogy sokkal nyugodtabb az életem, ha a kötözködős, minden hülyeségre adott kioktató válaszok adását mellőzvén teszek mindent.

Beköszönt ide valaki, egy topikba, egy nyilvános fórumon, egy gyerek. Benned mi játszódik le ilyenkor? Jobban érzed magad? Ugye nem?

90 87.5 87.8 87.5

(#39013) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!
Rájöttem a titokra hogy lehet valakiből PH! félisten:
[link] :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39014) (Kolombusz) válasza kicsitomi88 (#39012) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Egy olyan gyerek, aki mellesleg sokat jár ide és pontosan tudja, hogy nem véletlenül nyílt az a másik, ON TOPIC nevű hely, ahová köszöngethet. Itt maradnak a begyepesedett, bunkó parasztok, akik kinéznek mindenkit, elrontói minden jónak (chatnek), viszont cserébe jól elbeszélgetnek. És nem járunk át a másikba téríteni.

(#39015) venember83 válasza (Kolombusz) (#39014) üzenetére


venember83
nagyúr

Khm, de attól még egy kölyök. S megjegyzem ugyanaz a chat folyik itt is, mint eddig, csak a hsz-ek hosszabbak s mások beszélgetnek. Valódi változás ez szerinted?

(#39016) kicsitomi88 válasza (Kolombusz) (#39014) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Neked mekkora probléma az életedben ez? Mennyire releváns dolog az a mindennapjaidban, hogy egy kissrácot lecsesszetek ezért(tudom nem te voltál)? Fontos dolog ez?

90 87.5 87.8 87.5

(#39017) bandus válasza kicsitomi88 (#39012) üzenetére


bandus
veterán

"Mostanában jöttem rá, hogy sokkal nyugodtabb az életem, ha a kötözködős, minden hülyeségre adott kioktató válaszok adását mellőzvén teszek mindent."

de úgylátszik még nem tudod 100%-ig a gyakorlatba ültetni az új filozófiád.

Vénember: nem mi nyitottunk magunknak másik topikot... a kettőt pedig nemhinném, hogy össze lehet hasonlítani.
de nemkell a flame, akinek nem tetszik, ne olvassa. énsem nézem mi folyik a sziahánypohárvizetittálmárma topikban.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39018) norbiphu válasza venember83 (#39015) üzenetére


norbiphu
senior tag

És az, hogy két topikban kell beszélgetni? :) Én Gambit véleményével értek egyet, amit vagy itt írt feljebb, vagy a másik topikban, pontosan sajnos nem emlékszem.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#39019) Thrawn válasza Dr. Romano (#39013) üzenetére


Thrawn
félisten

Ennél messzebb nem is lehetsz a valóságtól...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#39020) Lortech válasza (Kolombusz) (#39014) üzenetére


Lortech
addikt

Jól látod, mondjuk elég bunkóság így leugatni itt mindenkit, meg ahogy előadja magát néhány ember, mintha minimum ő szarta volna az OFF TOPIKOT. Ha jól emlékszem neked sem volt különösen ellenedre még egy ideje a köszöngetés, mert jópár alkalommal láttam tőled. Szóval talán vissza lehetne venni az arcból, nem hiszem hogy nem lehetne normálisan viszonyulni a másikhoz, és normálisan reagálni, nem ölt embert. És én is meg akartam neki magyarázni, hogy nem kéne, csak nem így. De megelőztetek.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#39021) (Kolombusz) válasza venember83 (#39015) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Annyival jobb, hogyha elkezdtem valakivel egy beszélgetést, akkor azt át is látom, nem kell átrágni magam az ötvenhatodik huszározáson.

Ezt a helyzetet nem tudom, hogyan lehetett volna még kezelni. Mert az semmiképp nem volt jó, ahogy eddig volt. Legalábbis néhány embernek. Szó sincs itt kettészakadásról, továbbra is azzal beszélgetek, akivel akarok. A most folyó társalgásba például valószinűleg ugyanúgy nem szálltak volna be a chatelők, mint ahogy most sem teszik. Viszont széjjelszmájlizták volna az egészet, én meg kereshetném a válaszokat.

Úgyhogy így most jó.

Lortech: igen, volt köszöngetés. Az ember próbál alkalmazkodni, de elegem lett ebből a semmit kibeszéljük jó hosszan témából.

[ Szerkesztve ]

(#39022) VladimirR válasza Dr. Romano (#39013) üzenetére


VladimirR
nagyúr

azt aruld meg el, hogy olyan hulye hogy lehet valaki, mint pl te is
mutass kerlek egy olyan post-ot toled, amiben nem lehuzol, valamit, vagy belekotsz valakibe
csak egyet, egy oilayn igazi szakmait

utana esetleg - mondom esetleg - leszolhatod moonman-t (akinek erzeem szerint a kisujjaban tobb tudas van, mint benned osszesen, ha a microsoft szoftverei kore terelodik a szo, de lehet egyebkent is)

[ Szerkesztve ]

(#39023) Olcsi


Olcsi
senior tag

Már megint témánál vagyunk! Csak figyelemelterelésképpen: nem tud valaki valami olcsó és jó szállást a velencei-tó környékén? Nem árt, ha elfogadnak üdi csekket. (de akkor ez most off? :F eh...)
#39022: pfff...hihetetlen...itt ufók jártak, vagy mi??

[ Szerkesztve ]

(#39024) Dr. Romano válasza VladimirR (#39022) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ohh... látom egy engem 100%-ig ismerő emberke, ilyennel sem találkoztam még életemben, ez megér pár privit :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39025) ladybug válasza Olcsi (#39023) üzenetére


ladybug
őstag

Itt nézz körül.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#39026) Olcsi válasza Dr. Romano (#39024) üzenetére


Olcsi
senior tag

Szerintem sosem volt még ekkora kihasználtsága a privinek itt. :D

(#39027) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv.
Lett új konfigom, szeretném beleírni az "avataromba" a cuccaim közé. De nem találom a jóégre se, h hol lehetne. A "beállításaim (teljes)"-ben is csak forumos beállítások vannak... komolyan valaki mondja már meg 1x beírtam, de az még a régi forum motor volt, azóta meg nem nagyon nyúltam hozzá.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#39028) Olcsi válasza ladybug (#39025) üzenetére


Olcsi
senior tag

Köszi...lehet, hogy én vagyok a gyengeelméjű, de hogy kell városonként szállást keresni? Pl. Gárdony és Velence... :R

Bandit21: felmész az oldal tetejére, majd egy fekete sávban keresel egy olyat, hogy adataim... Ott megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#39029) VladimirR válasza Dr. Romano (#39024) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, nem ismerlek 100%-ig, csak annyit tudok rolad, amit itt mutatsz magadbol
az meg nem tobb, mint egy 3-as iq-val rendelkezo hulyegyerek, aki megszallott modon utalja a majkroszoftott, holott tobb, mint valoszinu hulye barmi mast is hasznalni

anyadek biztos buszkek lennenek rad...

(#39030) bandus válasza Bandit21 (#39027) üzenetére


bandus
veterán

felgörgetsz az oldal legtetejére, és ott egy fekete sávban találsz olyat, hogy adataim ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39031) norbiphu válasza Bandit21 (#39027) üzenetére


norbiphu
senior tag

adataimnál kell. (felül van abban a fekete sávban).

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#39032) VladimirR válasza Bandit21 (#39027) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lap tetejen adataim link

(#39033) DelArco válasza (Kolombusz) (#39011) üzenetére


DelArco
aktív tag

a telekommunikációs szakirányt nem ismerem nem tudok róla nyilatkozni de igy llátatlanba is inkább az ha az orvosi nme érdekel annyira.
egyszer ültem bennt egy orvosi biokémia előadáson. hát nekem ugyanolyan unalmasnak tüntek az aminósavak vagy mik mint középsuliban anno. csak itt jóval többet beszéltek róluk. :))
sajnos igy hogy nem ismerem tökéletesen egyiket sem nem tudok annyira biztos tanácsot adni de amennyit tudok róluk annak ismeretében inkább a mérnökinfó.

melyiket jelölted meg elsőnek?

Youth hides the key to salvation

(#39034) venember83 válasza Bandit21 (#39027) üzenetére


venember83
nagyúr

ctrl+f és adataim.

mod: ilyenkor már minek...

[ Szerkesztve ]

(#39035) Dr. Romano válasza VladimirR (#39029) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Idefigyelj a stílusodból már látszik hogy lényegében magadról írtál ;) Sry hogy nem reagálok érdemben a hsz-edre, de annyira nagy marhaságot feltételezel rólam hogy értelme nem sok lenne...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39036) Bandit21


Bandit21
addikt

Hááá na az az a fekete sáv amit fél óra keresés után se jutottam el oda, h egyáltalán ráessen a tekintetem... azért köszönöm, majd szólok Rudinak, h esetleg változtassák át hupililára, h észrevegyék a hülyék is mint én... :C

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#39037) ladybug válasza Olcsi (#39028) üzenetére


ladybug
őstag

Keresőjébe beírod az adott várost, és kidobja a lehetőségeket.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#39038) Olcsi válasza VladimirR (#39029) üzenetére


Olcsi
senior tag

Jézusom...nem bírom ki... Mi történik itt? Ismeretlen embereket lealázunk, ahogyan csak bírunk. Csak remélni tudom, hogy a ph! elit többsége nem így gondolkozik. Bár jobban belegondolva...miket gondolhatnak a legtöbb felhasználóról? 0 IQ-s kis senkiházi, aki nem bír visszaolvasni, ráadásul mindig belepofázik mindenbe...
Nem volt itt ez dívat...

Ladybug: addig eljutottam, de hogy hogyan lehet szállásokra szűkíteni? pfff..Meg ez azért sem jó, mert nem találok árakat...mindegy max holnap felíhvogatom őket, azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39039) Lortech válasza Olcsi (#39038) üzenetére


Lortech
addikt

Nem tartottam túl szép dolognak, ahogy leugattak délután, de mostmár nem kéne inkább valahol valami más műsort közvetítened, ahol vevők is erre?

(Kolombusz): Az előbb én is csak alkalmazkodtam, meg most is. Egész nap azt látom a PH!-n, hogy egymás szapulása megy, anyázás, köcsögölés. Szakmai topikokban és fáradt gőzben egyaránt, és tele a hőcipőm ezzel. De igyekszem belejönni.

Thank you to god for making me an atheist

(#39040) Olcsi válasza Lortech (#39039) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nem én közvetítem a műsort, én csak nézem, és néha elmondom halkan a véleményem...
Nem értem miért lettem ennyire közellenség... undorító nézni, hogy mindenki leugat mindenkit.

[ Szerkesztve ]

(#39041) ladybug válasza Olcsi (#39038) üzenetére


ladybug
őstag

Itt is nézd meg.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#39042) Olcsi válasza ladybug (#39041) üzenetére


Olcsi
senior tag

Köszöntem szépen, ez már kicsit szimpatikusabb! :R

(#39043) bandus válasza Olcsi (#39040) üzenetére


bandus
veterán

ne játszd már a szentfazekat :D most ez a helyzet, majd lesz ez még ígyse. attól, hogy naponta 5-ször leírod, hogy a péhás elit ígymegúgy nem lesz jobb semmi, csak mindenkinek az idegeire mész vele. ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39044) tbs válasza philoxenia (#39008) üzenetére


tbs
addikt

"...Miért kellett nekem pont a rockszakmát választanom? Igaz, valamire érdemes szakosodni. Pedig lehettem volna akármi, lehettem volna halász. Igaz, a halászok kora hajnalban kelnek... halásznak... eladják a halat... halszagúak..."

:DDD

(#39045) VladimirR válasza Dr. Romano (#39035) üzenetére


VladimirR
nagyúr

meselj kerlek, miert marhasag azt feltetelezni rolad, hogy csak trollkodsz, a szakmai hozzaertesed meg a beka segge alatt van?
hisz akarhany ms-tal kapcsolatos topic-ba betevedek, mindben ott vagy, s gyalazod a ms-ot, a windoze-t, vagy eppen moonman-t, persze minden esetben ervek nelkul
kerdem en, ezek alapjan minek nezzelek?

(#39046) (Kolombusz) válasza DelArco (#39033) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az orvosit, de ezen még lehet módosítani, csak véglegesen júl. 10-ig kell döntést hoznom.
Legalábbis 1 évig biztosan végleges.

Olcsi: nem veszed észre, hogy még gerjeszted a vitát? Mi már egész normálisan elbeszélgettünk itt, kinéztük, akit kinéztünk, erre jött néhány hittérítő és kezdődik az egész elölről. Aki chat.hu szinvonalon csetelni akar, az go to on topic, aki szintén lazán, de értelmesen szeretne beszélgetni, az maradjon itt. Vagy járjon mindkettőbe, csak ne keverje a hardcore csetelést ide. Mert amiatt vált ketté az OFF.

[ Szerkesztve ]

(#39047) Lortech válasza (Kolombusz) (#39046) üzenetére


Lortech
addikt

Hogy van ez mostanság. Te hozhatsz döntést, hogy ahova felvettek, azon belül hova mész, a sorrend és a ponthatár nem jelöli ki implicit módon azt, hogy hova "kell" menned? Vagy hamarabb kell döntened a sorrendről, mint hogy kiderül a ponthatár?

Thank you to god for making me an atheist

(#39048) Dr. Romano válasza VladimirR (#39045) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Figy ha gondod van velem azt inkább priviben!!!
Bár komolyan mondom nem tudom miről beszélsz, sztem te nagyon durván összekevertél valakivel :D
A stílusodból meg tényleg vegyél már vissza öregem... Én egyáltalán nem beszélek veled így és egy normális embertől elvárom hogy ő sem (és én feltételezem rólad hogy az vagy nem úgy mint te másokról :((( )

Amiket írsz egyáltalán nem igazak (konkrét példákat pm-ben)... ellenben ha még ezt az értelmetlen álázást akarod folytatni akkor csak priviben és ne offold össze az OFF topicot :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39049) Olcsi válasza bandus (#39043) üzenetére


Olcsi
senior tag

Lazábban kéne vennem a dolgokat, és nevetve végignéznem, ahogyan öldöklik egymást itt az emberek...jó. Hehe... :DDD

(#39050) VladimirR válasza Dr. Romano (#39048) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor valaszolj ott, de ne ugy, mint az elobb, hogy csak a stilusomba es az arcom meretebe koss bele
kaptal egy kerdest, kerlek indokold meg, miert marhasag azt feltetelezni rolad, amit fentebb is irtam
hisz leginkabb ezt mutatod magadrol/magadbol a forumon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.