Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Assdak válasza JackFeryll (#26850) üzenetére


Assdak
őstag

Persze, biztos van, csak az ilyen 1000RPM-en hangtalan kijelentéseken borzolom a szemöldököm =)

(#26852) mnorbert17


mnorbert17
tag

Na megjött az Evga-ra a backplate végre...

Na majd most méregetek hogy ér-e valamit vagy csak szép...mondjuk az is relatív. Elájulva nam vagyok tőle.

(#26853) Erdei88 válasza mnorbert17 (#26852) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem marha jól néz ki vele. Alig várom, hogy megérkezzen az enyém is!

(#26854) Asbee válasza Assdak (#26849) üzenetére


Asbee
veterán

Nem is mondtam, hogy a terhelés függvénye. De értelem szerűen a terhelés és a hőmérséklet kapcsolatban van. Simán van olyan terhelés, hogy a venti 59-60 fokon ugrál és így a venti is ki be kapcsol.

(#26855) Lauda válasza mnorbert17 (#26852) üzenetére


Lauda
félisten

Van tapipad a backplate es a vga kozott valahol?

(#26856) mnorbert17 válasza Lauda (#26855) üzenetére


mnorbert17
tag

Csak a processzor mögött 4db kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#26857) Speed® válasza mnorbert17 (#26856) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azok távtartók kvázi..szomorú, hogy nem lett oda (is) gap-pad kitalálva, amivel besegíthetne a hőleadásban (még ha csak azt is kompenzálná esetleg ezzel, amennyit ront a PCB szellőzésén..).

(#26858) Reggie0 válasza Speed® (#26857) üzenetére


Reggie0
félisten

Aki gap-pad-et akar oda, az most is megteheti.

(#26859) Erdei88 válasza mnorbert17 (#26856) üzenetére


Erdei88
veterán

Milyen anyagból van a backplate? Műanyag?

(#26860) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

ASUS GTX970 Turbo

Valakinek infója a hűtés hatékonyságáról és zajáról?

[ Módosította: Speed® ]

(#26861) Speed® válasza Reggie0 (#26858) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nyilván..de ennyiért beleférhetne gyárilag is, hogy ne rontson a hűtésen :U
Egyébként nem vagyok meggyőződve róla, hogy ebben a formában aláférne.

a347
Refnél minimálisan jobb, de nem kell csodát várni, inkább dizájn az egész..

[ Szerkesztve ]

(#26862) a347 válasza Speed® (#26861) üzenetére


a347
aktív tag

Melyik márka 970oc-je ajánlott vétel?
A régi Giga 670oc helyét venné át egy i5 3570 társaságában.

[ Szerkesztve ]

(#26863) cyberkind válasza a347 (#26862) üzenetére


cyberkind
félisten

Asus Black.

Paranormal Cocktivity

(#26864) Speed® válasza a347 (#26862) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amelyik szimpibb/olcsóbb. Tökéletes darab nincs..még a Giga G1 sem az ;p

(#26865) Assdak válasza Asbee (#26854) üzenetére


Assdak
őstag

Igen, előfordulhat, de amit te írtál,
"szobahőnél játszol, elmegy a gpu 76 fokig, tálcára mész játékból, venti leáll, vissza játékba, hirtelen felmegy 76 fokra megint, "

Csak erre reagáltam. Normális körülmények mellett 76 fokról nem fog bezuhanni a kártya rögtön 60 alá, és visszaváltásnál sem fog kilőni 76 fölé.

(#26866) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! A minap vettem egy Giga Gtx970 G1 Gaming-ot. A doboz kibontása után kiderült, hogy a fóliát már felbontották, a doboz se volt tökéletes állapotban, a viszont a kártya tökéletesnek tűnt, ujjlenyomat se volt rajta. Szerencsére nem cicereg. Hogyan kellene letesztelni, mivel ezek után nem teljesen bízom hogy tökéletes.

Néztem több GPU-Z screenshotot, és azt vettem észre hogy nálam eltér a bus interface (második helyen 16 helyett 8), ill. a bandwidth, a pixel és texture fillrate kevesebb.

Ráadásként ez az üzenet írása közben kifagyott a gép, és 1 perc után kékhalál fogadott, le is fotóztam:

Hardveraprón vettem egy jól értékelt eladótól, aki kiskeren keresztül árusítja. Szerintetek?

(#26867) #Morcosmedve válasza N3gro (#26866) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Előszőr is, le kéne resetelni a biost, és megnézni ugy, hogy a Bandwitdh melletti kérdőjelet meg kéne nyitni, aztán ha mozog a kis ablakban az animácio, akkor felemeli idle ből, mert lehet hogy csak üresjáratban megy ennyit. Ha nem nagyon akaródzik tiszta windows-al kéne próbálkozni.
Bios reset után, tuninggal kapcsolatos dolgokat ne állítsál vissza, nézd meg, hogy alapon megy-e normálisan.

Szerk.:
Egyébiránt nem ártana leirni a konfigod, hogy lássuk miben is probálkozol a kártyával. (a kibontással kapcsolatban annál érdeklődj, akitől vetted. gigánál, csak a hűtőn van folia, amugy máshol se zár, se semmi, egyedül az antisztatikus zacsin van egy cellux csik)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#26868) N3gro válasza #Morcosmedve (#26867) üzenetére


N3gro
aktív tag

Kitöltöttem az adatlapomon a konfigomat. Az antisztatikus zacsin nem volt cellux, viszont látszik rajta hogy volt rajta, mert ott van a ragasztó nyoma. A Bus interface nem változik render esetén sem. A BIOS-t hogy tudnám resetelni?

Szerk: rakom fel a szűz Win8.1-et.

[ Szerkesztve ]

(#26869) #Morcosmedve válasza N3gro (#26868) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor az bizony bontva volt :(

Egyébként be tudod állítani a BIOS-t, ugye? Lehúzod a tápegységről a kábelt, nem kikapcsolod. Utána 1 percre kipattintod az elemet a VGA fölül, majd vissza az elem, vissza a táp és lehet indítani, jó párszor lehet újraindul, aztán kéri hogy lépj be a BIOS-ba, de mivel nem ismerem, azért nyomkodjad a Del-t, hogy lépjen be, aztán a memória mehet vissza X.M.P-be, illet a boot sorrend, boot eszközök, ugy, ahogy voltak. Egyelőre enyni, aztán nézd meg a VGA-t. HA nem, akkor Keresd meg hol lehet beállítani a sávszélt, ha lehet bármennyit is, tedd a maximumra.

Szerk.: BIOS reset után boot-old a win 8.1 intallert, hogy már "újonnan" telepítse.

MÁS:

CPU-t 3570k-ra érdemes lenen cserélni és egy olyan 4,2 GHz-re (legalább) feltuningolni, értelmes fesszel, 15k plusz árban lévő jobb CPU hűtővel, mert nem fogja kihajtani a mostani, habár, megnézed neked elég-e így.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#26870) N3gro válasza #Morcosmedve (#26869) üzenetére


N3gro
aktív tag

Bocs, félreértettelek, mert azt hittem hogy a VGA BIOS-t kellene resetelni. :DDD Oké, megpróbálom az alaplapon.

(#26871) #Morcosmedve válasza N3gro (#26870) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azt max frissiteni lehet. Mivel dual bios-os, picit macerább, hagyjuk a vegere.

© asszongya'hogy

(#26872) Speed® válasza #Morcosmedve (#26869) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az elem kipattintása helyett van ám CMOS jumper is ;p A procija meg nem vészesen gyenge, lévén Z77 a lap, mehet neki a +600MHz 4 magra. 3570Kra csak akkor költsön, ha ennél többet akar, de megfelelő beállításokkal (1080P+AA) nem lesz gondja.

N3gro
A VGAn kívül van bármi más a lapba pakolva, ami miatt osztódhatnak a PCIe sávok? Ugyanilyen lapom van, nem tapasztaltam hasonló problémát, GTX780/R9-290 járt benne eddig. Igaz, nálam 2500K van, ami miatt 2.0 "csak" az X16, de megy rendesen. Egyébként a 3.0x8 ugyanezt hozza sávszélességben, szóval sokat ne agyalj rajta, ha egyébként megy rendesen, tempóra nincs negatív hatása.

A 970 bontott állapota lehet eltérő környezetben tapasztalt cicergés okán is.
Ha nálad nincs gond és hibátlanul fogja tenni a dolgát, szvsz nem probléma.
Oké, nyilván ennyi pénzért bontatlan az ideális, de ha teljes garis, nem gáz.

(#26873) #Morcosmedve válasza Speed® (#26872) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De jumpert hosszabb elmagyarazni es van, hogy nem elég... :O

Attol meg nem lehet tunnengolni csak ugy, azert mert minden magra rateszed a turbot. :N

A tobbi eszkoz a pci e on meg lehet gond, de a konfigba nem irt. :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#26874) hackeeeee válasza bombibmw (#26834) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ránéztem most, 37%-on pörög.. Mondjuk eléggé meleg is van, így lehet, hogy nem ez az alap.

@Speed(R): Van, csak van melyik lapon macerásabb megtalálni a helyét, mint az elemet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#26875) Speed® válasza #Morcosmedve (#26873) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annyira azért nincs eldugva..SATA csatik mellett, lap sarkában dekkol a 3 jumper. Mi nem elég..? Áramtalanít, ~10s átrak másik állásba, majd vissza. Kicsit egyszerűbb, mint a VGA és a procihűtő között az elemet kibányászni. Egyébként 1.60 BIOS óta nem volt VGA compatibility ápdét, ha annál frissebb van rajta (esélyes), nem az lesz a gond. Nálam ez utóbbi van fent egyébként, hibátlan, nem is piszkáltam inkább.

Teljesen "úgy" lehet tuningolni, csak limitálva van a mennyiség. 3.8G 4 magra.

[ Szerkesztve ]

(#26876) N3gro


N3gro
aktív tag

Meg volt a BIOS reset, de eddig ugyanez a helyzet. Látja hogy a kártya x16-ra képes, mégis x8-ba fut, pedig a BIOS-ban is X16-ot ír ki. A BIOS 2.00-ás verzió. Próbáltam a PCI Gen-t autora vagy 3-asra állítani, ugyanez a helyzet. Más kártya nincs a gépben. Az előző kártyám egy HD7870 volt, ott rendesen ment x16-ba.

(#26877) Speed® válasza N3gro (#26876) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kapd ki a karit, töröld át a lábait alkoholos cuccal, fújd ki jól a foglalatot (kontaktsprayt ne, inkább járasd meg benne a karit 3-4X ki-be), hátha ennyi a baja.

(#26878) BullZeye


BullZeye
veterán

Pár napja megvettem életem első Geforce kártyáját. Mindenhol arról volt szó, hogy mennyivel jobb szoftveresen mint AMD, viszont rögtön windows újratelepítés után ezt a hibát dobja ki egy pár funkciónál (pl frissítés keresése). Windows tűzfal van, ahol Nvidia engedélyezve van, routeren nem blokkolja ezt a portot. Elméletileg legújabb hotfix van fent (ami Nvidia oldalán nincs is fent...béta szekcióban)

"A Geforce Experience hibába ütközött"

De pl itt is csak tölt valamit órákig, és nem történik semmi

Ezek így normális dolgok Nvidia oldalon, és szokjak hozzá? Vagy valami nem kóser? AMDnél CCC egy hulladék volt, soha nem is használtam, viszont itt talán van 1-2 feature ami tetszik, vagy legalábbis kipróbálnám, hogy csak marketing duma, vagy valóban 1 kattintással beállítja játékot úgy,hogy jól fusson, és szép is legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#26879) h1mpi válasza BullZeye (#26878) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Pedig hidd el ez user error, ha a többi 99%-nak hibamentes.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#26880) hackeeeee válasza BullZeye (#26878) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nyilván nem lesz ott a béta szekcióban, mert nem béta. de amúgy, elérhető az nVIDIA oldalán. [link]

Pl. Én nem használom az experience-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#26881) BullZeye válasza h1mpi (#26879) üzenetére


BullZeye
veterán

Sejtettem, viszont tűzfal nincs fent, AV nem blokkolja, és minden más működik rendesen, szóóóval nem igazán értem, mi lehet még a probléma. :)

(#26882) Speed® válasza BullZeye (#26878) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tanulság? Utolsó WHQL. Frissítéseket meg manuálisan végezd, ha úgy érzed, ideje van. Ikszperiensz izét meg csak akkor pakold fel, ha kell valami más belőle (profilok, shadowplay, stb.). Én mindig custom rakom fel, VGA/HDMI/PhysX, többi megy a levesbe.

(#26883) maross válasza BullZeye (#26878) üzenetére


maross
veterán

"Mindenhol arról volt szó, hogy mennyivel jobb szoftveresen mint AMD"

350.12-es driverig ez tokeletesen igaz volt, utana valami eltort :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26884) BullZeye válasza Speed® (#26882) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak hát ha az ember kiad 120k-t egy kártyára, azért csak kipróbálja miket adnak hozzá szoftveresen, ha már ódákat zengtek róla. :P

Mindegy, újrahúztam drivert, hátha csak valami összeakadt benne, és megoldotta. Bár picit bosszantó ez a semmitmondó hibaüzenet :)

(#26883) maross
Na ezt jó olvasni :D

[ Szerkesztve ]

(#26885) mnorbert17 válasza Erdei88 (#26859) üzenetére


mnorbert17
tag

Az anyaga fémlemeznek tünik. És az eddigi tesztek alapján, bár nehéz a mostani hőség miatt pontossan megállapítani, de a backplate se nem javít de nem is ront a hőmérsékleteken, jól néz ki és talán a fizikai stabilitáson javít.Viszont hogy szerelés közben lecseréltem a proci és a hütő között a pasztát(noctua nt-h1) az hozott 5-7 fokot. A gyári egyébként ki volt száradva.

[ Szerkesztve ]

(#26886) Speed® válasza BullZeye (#26884) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GeForce Hotfix driver 353.49
This is a GeForce HotFix driver, version 353.49 that addresses the following issue:
Sony Vegas Pro crashes
Ha nem vagy crashelőVegas Pro user, miért kéne felrakni..? 353.30/WHQL.
Nincs baj azzal, hogy ki akarod "próbálni", de ami felesleges, az felesleges.
Gondolok itt pl. a 3DVision részre és arra, hogy más szabja meg, mit-hogyan lőjek be egy játékban..majd én kezelem saját igények alapján. Shadowplay és egyéb jóságok más tészta, amiatt nyilván joggal sír az ember, ha kéne és gond van vele.

(#26887) dilipok válasza Speed® (#26886) üzenetére


dilipok
veterán

mondjuk azert, mert pl sokunknak okozott TDR-t a whql driver, aztan az elso ami jo lett az a 353.38 hotfix, de a 353.49 hotfix raadasul sebesseget is novelt tobb jatekban. Csak ennyi :U Sajat (es tobb topiklako) tapasztalataim alapjan jelenleg a 353.49 a legjobban mukodo driver.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#26888) Speed® válasza dilipok (#26887) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó, nincs tapasztalatom Maxwell2vel, 780on meg nem szórakoztam bétákkal.

(#26889) hackeeeee válasza Speed® (#26886) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

353.38-hoz képest is gyorsult valamennyit a .49. Ha hotfix-et akar feltenni, akkor érdemes feltenni.

És, a hotfix még mindig nem béta, hanem egy "javított wqhl". Arról nem beszélve, hogy teljesítményben sokkal jobb, mint az utolsó hivatalos whql driver. Ezért is nem érhető el a béta szekció alatt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#26890) BullZeye válasza BullZeye (#26884) üzenetére


BullZeye
veterán

Aha, újratelepítettem, jó is volt. Aztán restart 2x, és mintha frissíteni akarná experiencet (közben kipróbáltam igen, azonnal kiírja, hogy frissítés). Ha elfogadom tönkremegy minden benne, ha mégse akkor meg nem indul el. Hát grat nekik :D tök jó ez így meg minden, viszont körberöhögöm aki azt meri állítani minden flott Nvidia oldalán szoftveresen :D

3x telepítettem újra, és mindkétszer ez történt, úgyhogy ez már nem hiszem, hogy user error lenne :)
Hisz 49-ben lévő experience működik ahogy kell neki.

összegezve:
Működik - NVIDIA GeForce Experience v2.4.5.57
Nem Működik - 2.5.11.45

És a probléma, hogy frissítést nem találom hol lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#26891) Reggie0 válasza BullZeye (#26890) üzenetére


Reggie0
félisten

Legalis windows vagy viragboltbol van?

(#26892) Agyzuzo válasza BullZeye (#26890) üzenetére


Agyzuzo
addikt

GeForce Experience régóta full szar és amúgy sem érdemes használni, csak ha állandóan gameplay-eket rögzítesz. Egyébként egy teljesen külön csapat csinálja, látszik is.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#26893) maross válasza BullZeye (#26890) üzenetére


maross
veterán

350.12 addig amig visszater mindenki a nyaralasbol es osszedobnak egy kulturalt drivert :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26894) BullZeye válasza Reggie0 (#26891) üzenetére


BullZeye
veterán

Legális volume licences céges w7 enterprise. Nem mintha akármit is számítana ez.

Leszedtem experiencet teljesen, első találkozás, és eléggé csúnyál elhasalt Nvidia sajnos, sebaj.
Hol tudom állítani, hogy a kártyán lévő LED hogy világítson és mikor? Valahol beállítottam, hogy csak akkor világítson, ha eléri 80°C-ot. Driver mappájában van led visualiser, azzal lehet.

(#26893) maross
Nem a driverrel van a baj, az hibátlan, fel is rak egy régebbi experiencet, aztán magától frissíti egy nálam hibásra, és nincs opció, hogy ezt megakadályozzam.

[ Szerkesztve ]

(#26895) Montesantos válasza BullZeye (#26894) üzenetére


Montesantos
senior tag

experience-ben tudod állítani a ledet :)

Gabi

(#26896) Reggie0 válasza BullZeye (#26894) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak pont annyit szamit, hogy mennyi malware van benne telepiteskor, ami mar a netedet is birizgalhatja.

(#26897) hackeeeee válasza BullZeye (#26890) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem feltétlen user, de OS szintű gond sajnos simán lehet.

Véleményem szubjektív...

(#26898) BullZeye válasza hackeeeee (#26897) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha valaki leszed egy MSDN SP1-es windows-t, ugyan ne mondja nekem senki, hogy számít, hogy céges/saját/virágbolti megoldást választ, hogy aktiválja. :)

(#26899) Asbee válasza Assdak (#26865) üzenetére


Asbee
veterán

De, simán előfordul egy ilyen. Mondjuk witcher 3 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#26900) hackeeeee válasza BullZeye (#26898) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem ilyenekre kell gondolni, hanem pl. Visual C++ hiánya, vagy több belőle, simán okozhat ilyet. +net framework szintén.

Vagy, ha pl, nincs frissítve, akkor valamely frissítés hiánya, és így tovább.

Szal, de.. Számít. Pl. olyan is előforudlhat, hogy mondjuk egy játék nem indul el, mert a Visual C++ 2008 x86-os változatából fentvan 5 féle.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.