Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) kalozhun100 válasza Lauda (#26649) üzenetére


kalozhun100
őstag

Cooler Master HAF XB-be befér mindegyik nem?:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#26652) kalozhun100


kalozhun100
őstag

GtX 980-ból melyik ajánlott? Mert most WF3 van 140kért.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#26653) blu79 válasza kalozhun100 (#26652) üzenetére


blu79
addikt

szia a WF3 állítólag nagyon jó :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#26654) ingalls


ingalls
senior tag

Ma vettem egy Black-et. Sajnos ez a 3. állatira cicergő Asus 970-em. 2 Strix és ez a Black. Mindegyik húzza neki rendesen a fals muzsikát. Mindegy, hogy mekkora fps, mindig hallani a cw-t. Magas Fps-nél persze jobban.
Kezdem azt hinni, hogy nincs is cw-mentes kártya, csak máshogyan értékeljük. Úgy belehallgatnék azoknak a házába, akik azt mondják, hogy zajmentes a kártya. Mondjuk megnézve a W3-at valami nyitott terepen és a menüben.
Volt nálam pár napig egy 280x, W3 menüben egy nyikkot nem hallottam belőle.

(#26655) cyberkind válasza ingalls (#26654) üzenetére


cyberkind
félisten

Itt van mellettem a gép 30 centire, és a Black kártyám nem cicereg, legalábbis én nem hallom, pedig kéne ha olyan lenne.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#26656) #35434496 válasza kalozhun100 (#26652) üzenetére


#35434496
törölt tag

A Gigabyte WF3 egy nagyon jó kártya.

(#26657) blu79 válasza ingalls (#26654) üzenetére


blu79
addikt

- szia és minden egyes alkalommal új kártyát kaptál? nem valami más által visszaküldöttet ?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#26658) Dr. Gonzο válasza ingalls (#26654) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Volt itt a topikban valaki aki vagy 6-7 különböző típusú 970-et próbált ki és mindegyik cicerget neki.
Valószínűleg a gépben található valamelyik komponens nem szereti a GTX 970-et. (gyanítom, hogy táp)

(#26659) ingalls válasza blu79 (#26657) üzenetére


ingalls
senior tag

A 2 Strix a vizes boltból voltak, a black meg egy helyi kollégától.
A Black nagyon hűvös, megy rendesen, de ez a cw... Mind a három alkalommal elém tettek többet is, hogy válasszak. 3-ból 3-szor belehúztam a gyagyiba. Engem nem zavarna egyébként a füles miatt, de a környezetem már érzékeli a frusztráló "alapzajt".

(#26658) puttonyos: Elképzelhető, bár reméltem, hogy a Corsair nem bóvli tápokat gyárt. :( És érdekes módon a korábbi (8800 GT, 5850, 5870, 7870, 7970, 280X) kártyáim nem cirmogtak! Egyetlen alkalommal hallottam 7870-et hangosabbnak, a Stalker menüjében. Sehol máshol.

Tényleg elkerül a szerencse ebben a témában :)

[ Szerkesztve ]

(#26660) blu79 válasza ingalls (#26659) üzenetére


blu79
addikt

hát akkor neked nagyon nincs szerencséd :( , sajnos

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#26661) maross válasza ingalls (#26659) üzenetére


maross
veterán

gyánús...ha esetleg van masik tap a kornyezetedben, akar jobb akar rosszabb, tegyel vele egy probat.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26662) eldarin


eldarin
tag

Nálam ugyan annak a kártyának teljesen más hangja van különböző tápokkal. Giga G1 970 egy 750 wattos akármilyen cheiftec táppal eléggé cicergett, aztán lecseréltem egy Corsair RM 550-re és ezzel teljesen elhallgatott, ajánlanám másik táp próbáját ha több kártya is cicereg ugyanabban a gépben.

(#26663) gainwardgs válasza ingalls (#26659) üzenetére


gainwardgs
addikt

Sajnos a corsair tápok hajlamosak a cicergésre, főleg amiben seasonic bél van.

(#26664) SoulReaver válasza eldarin (#26662) üzenetére


SoulReaver
veterán

+1

Egy próbát megér!

A változó áramfelvétel (szintén) "hullámoztatja" a tápfeszültséget, ugyanis Ohm törvénye alapján a tápegység nullától némileg nagyobb belső ellenállásán, valamint a hozzávezetések ellenállásain az áramtól függő feszültségesést produkál. A tápegység kimenetein jelen levő kapcsolófrekvenciás zavar, valamint a VGA és/vagy alaplap által felvett áramimpulzosokból eredő váltakozóáramú komponenseket eredményező pulzálás interferenciát okozhat, melynek frekvenciája a hallható tartományba eshet.

itt a teljes cikk.

[ Szerkesztve ]

(#26665) Dr. Gonzο válasza ingalls (#26659) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Corsair nem gyárt tápokat, csak matricáz.
Hullámzó a beszállítói minősége.
Én tennék némi pénzt, hogy a tápcsere megoldaná.

(#26666) bombibmw


bombibmw
veterán

Mindegyik kártya cicereghet.
Nálam egy kártya sem csinálta.
V700-am volt a G1-eknél [link] és most egy XFX TS430-nál sem cicereg egyáltalán a WF3.
Nagyban tápfüggő is a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#26667) Lauda válasza bombibmw (#26666) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam is szinte cicergesmentes a black a v700 mellett, de inkabb cicergesmentesnek mondanam. Viszont az o tapja is seasonic beles mint a v700. Bar lehet elteres a belsokben is. :K

(#26668) ingalls


ingalls
senior tag

Jó meggyőztetek. Beszúrom egy 550 fsp mellé és hamarosan jövök a tapasztalatokkal.

(#26669) SoulReaver válasza Lauda (#26667) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nálam xfx 550 pro van, egyedül a future mark első tesztjében cicereg, ott is csak akkor, amikor eléri az 500 fps-t. 2000 körüli fps nél is ugyan úgy cicereg, nem lesz hangosabb. Örülök, hogy jót fogtam ki, de szerintem az is közre játszik, hogy ez már rev. 1.1

(#26670) balint107 válasza makkai (#26643) üzenetére


balint107
aktív tag

A mini gigabyte GTX 970 esetleg. Az biztosan beférne. Szerintem a ref-től még mindig jobb.
[link]

(#26671) ingalls


ingalls
senior tag

Megtörtént a tápcsere, s láss csodát: 550 wattos FPS ajtókitámasztóval egy pisszenés nélkül teszi a dolgát a Black. Hát ilyet! Ezt jól benéztem. Leváltottam 2 kártyát, és a harmadik cseréjében gondolkoztam, mert nem voltam hajlandó a HX620-ban kételkedni... Hihetetlen.

Milyen tápot ajánlanátok, Black tulajok, ami mellet jól megy a kártyátok?

Köszönöm az ötleteket és a segítséget mindenkinek! :R

(#26672) Lauda válasza ingalls (#26671) üzenetére


Lauda
félisten

[link] Nalam ezzel kussban van. Viszont ez is seasonic, mint az xfx 430. Senki meg nem mondja, hogy milyen kombinacio es tap eseten lesz csendben.

[ Szerkesztve ]

(#26673) h1mpi válasza ingalls (#26671) üzenetére


h1mpi
nagyúr

az új eVGA széria az perfekt.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#26674) #Morcosmedve válasza bombibmw (#26666) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem volt egy nagyon jól menő GTX 970 G1-m (AsicQ 81%) és az is cicergett 100FPS felett, 980 G1 is, de az halkabban, V700-al szintén (30-40cm-ről).
A véleményem még mindig az, hogy összetett a cicergés oka, pl. a többi komponens érzékeny, a kártyára :F
Én az alaplapra gondoltam viszonylag sokat, nagyon tuningos/drága lapok vlszg mas szinten vannak minőségben (tápra is igaz lehet!)...aztán lehet hülyeség és űber random a cw...kb. lehetetlen kideríteni, de az tény, hogy 780-780Ti idejében 6-7 VGA-m volt, abból egy cicergett, open desk-en az orrom alatt, szvl azt inkább nemnek mondanám.

Szerk.:
Am. még a topic elején 970 alatt cserélt valaki tápot és neki semmi se változott meg...lutri

(#26669) +SoulRiever-: lutri ugyan úgy a rev verzió is...

(#26673) h1mpi: tényleg jók, főleg árban bár nem tudom, mennyit változtatnak a belsején, de szerintem a V700 abszolút csúcs a Goldok közt.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#26675) Cucuska2 válasza balint107 (#26670) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az már feljött, csak megijesztettem, hogy elég erős hangja van. :(

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#26676) glspeter1 válasza ingalls (#26671) üzenetére


glspeter1
őstag

Én egy ilyet használok és csak 1000 fps felett cicereg. :K

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#26677) Dr. Gonzο válasza ingalls (#26671) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Szintén Asus GTX970 Balck mellett, Cooler Master V700 a táp nálam.
Hangját nem hallottam egyiknek sem eddig.

(#26678) ingalls


ingalls
senior tag

Nem ide tartozik, de most akkor az én Corsair-em kuka, vagy csak a Black-kel nincs összhangban? :U

Kösz mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#26679) Lauda válasza ingalls (#26678) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a tapodnak semmi baja. :) Csereld le valamire ezt meg elpasszolod. A kerdes, mit vegyel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26680) tailor74 válasza ingalls (#26671) üzenetére


tailor74
őstag

Nálam ilyen FSP táp dolgozik, és se a giga g1 970, se a mostani asus black nem cicereg vele...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26681) bombibmw válasza #Morcosmedve (#26674) üzenetére


bombibmw
veterán

Egyetértek.
Akkor kiegészíteném annyival,hogy a többi komponens is ludas lehet a jelenségben.
Mondjuk kiindulva abból,hogy a 13k-s XFX tápom és a 18k-s lapom sem egy felsőkategória,kizárnám,hogy csak ilyen minősítésű összetevők lehetnek jók a cicergés elkerüléséhez.
Az a baj,hogy próbálgatni nincs nagyon lehetősége senkinek.
Ki kell fogni a jó összeállítást. :D

Most például elkezdtem megint a FC4-et és az átvezető jeleneteknél(aminél szépen ki kéne jönni a cicergésnek 600fps-sel) sincs semmi hangja a kártyának,pedig odahajolok közel hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#26682) Cucuska2 válasza ingalls (#26678) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én annó ITX gép építésnél megvettem a legolcsóbb lapot, amivel azóta szívok is, mert csak 2 sata van rajta, és vettem egy 350W-os be quiet! tápot. Na most, ezek mellett, csak nagyon sok FPS-nél cicereg.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#26683) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Tiszteletem Mindenkinek!
Egy ideje bújom a fórumot de minél inkább belemélyülök annál tanácstalanabb vagyok. GTX 980 vásárlás előtt állok. Ami igazán szempont lenne az a hűtés illetve hogy legyen backplate rajta, részben esztétikai okokból részben azért mert nem szeretem ha lóg a kártya a súlya miatt.
Amiket eddig leszűrtem: Asus: jó hűtés jó teljesítmény egyesek szerint túl drága. MSI: ha minden igaz a leghalkabb, jó teljesítmény. GIGA G1: rengeteg jót olvasni róla, jól húzható, viszont hangos. (A hang nem nagyon zavart még de ha szobaventillátor szerű hangot ad majd később az lehet probléma.)
Egy kicsit a Gigabyte megoldása felé húz a szívem mivel a mostani kártyám is az, ellenben az ASUS nagyon tetszetős.
Full HD felbontás a lényeg nem akarok feljebb váltani még legalább 1-1,5 évig.
A piszkos anyagiak nem számítanak mert meg tudom oldani.

Előre is köszönöm a válaszokat.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#26684) balint107 válasza XXArcAngelXX (#26683) üzenetére


balint107
aktív tag

Ezen nem is csodálkozom, mert fórumokon aztán tényleg mindenki mindent mond. Szerintem, ha bizonytalan vagy keress fel egy Guru3D tesztet, vagy hasonló szintű alapos átvizsgálást. Itt PH-n is esetleg. Az Asusnak pont, hogy nem jó a hűtése, viszont valóban drága. Az MSI-t sokan nagyon dícsérik, és amit néztem róla valóban nem tűnt rossznak. A Gigabyte G1-el, sokaknak az a baj, hogy nyugalmi állapotban nem áll le a ventije, pedig a többinek meg igen. De semmi "zajra" nem kell ettől gondolni. Nekem 970-em van, még terhelésen is kussol a kártya, bár ha valakinek zero ventis gépe van, lehet észreveszi, hogy van videokártya is a gépben, mert zümmög benne egy kis szúnyog. Én gondolkodás nélkül G1-eset vennék, második körben esetleg MSI-t. De így valóban nehéz látatlanba eldönteni, hogy mindenki mindet mond. :/ Mondom nézz utána ilyen jellegű tesztekbe. Az talán jobban megbízható. :R

(#26685) mlinus válasza XXArcAngelXX (#26683) üzenetére


mlinus
őstag

az asus szvsz felejtős..
giga és msi nagyon jó, msi halkabb, giga jobban hűt.

(#26686) #Morcosmedve válasza mlinus (#26685) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

igen, ez így van! annyi, hogy a gigabyte nal erdemes biosban levinni az idle fordulatot, mert azert irjak sokan hangosabbnak, mert uresjaratban tuljaratja a ventit, de az teny h gyarilag a G1en kisebbek a limitek.

© asszongya'hogy

(#26687) balint107 válasza #Morcosmedve (#26686) üzenetére


balint107
aktív tag

Na ez az, hogy "azt írják" Nekem meg ma jön meg a 3. Gigabyte GTX 970-en (gari), és sem a sima WF3-nak sem G1-nek nem volt "túljáratva". Ment 35, 30%-on, de nem volt hangja. Pedig ezt "mondják" a 970-nél is. Ezért érdemes normális tesztet nézni inkább, ha bizonytalan az ember. :U

Szerk.: Vagy mikor valaki panaszkodik a hangra, lehet csak azért mondja, mert mikor egyáltalán nem megy egyetlen venti sem, az mégis halkabb annál, ha igen. Pedig én is fokozottan érzékeny vagyok a gépzajra. De a giga 970 halkabb az összes korábbi szériánál, és hűvösebb is. Akár Asus, MSI vagy giga.

[ Szerkesztve ]

(#26688) Erdei88 válasza balint107 (#26687) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem sem volt a problémám a G1el idle.

(#26689) Lauda válasza XXArcAngelXX (#26683) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

980-bol amit javasolnek, asus strix, giga wf3 (felesleges a g1), msi gaming, palit jetstream.

(#26685) mlinus Mi a baj szerinted az asussal?

[ Szerkesztve ]

(#26690) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#26688) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem volt, mert nem probléma, hanem csak tulzottan jár, bőven hallani, ha leveszed!

© asszongya'hogy

(#26691) ittakary válasza Erdei88 (#26688) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem sem, semmit nem hallok a gépemből üresjáratban, pedig tele vagyok ventikkel: 4 db Corsair AF140, 1 db AF120, Giga G1 970 :)

bombibmw: akartam neked én is irni, hogy mit keres nálad az a 970, nem erről volt szó pár hónapja amikor megvettem tőled a ventiket, de láttam már megkaptad a megjegyzést mástól :D

[ Szerkesztve ]

(#26692) Dr. Gonzο válasza ingalls (#26678) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ne kukázd ki, semmi baja.
Egyszerűen gerjednek egymással a komponensek. Más VGA-val tökéletesen működhet.

(#26693) balint107


balint107
aktív tag

Ma is tanultam valami újat. Megjött a 3. Gigabyte GTX 970-em (gari csere most). Ez a második G1 gaming változat, ami nálam jár. Az előző valami eszméletlen cicergett, ezért gariztattam. A legelső változat a sima

WF3 a gagyibb hűtéssel 1342 mhz-en ment és 62 fok 62% venti volt a csúcs nála.

A korábbi G1 gaming 1380 mhz-en ment és 60 fok 60% venti volt a max
(mikor 50% tuninggal felpörgettem 1430 mhz-re, akkor volt 64 fok 64% venti)

A mostani G1 gaming 1392 mhz-en megy és 73 fok 73% venti

Kérdem én ez mi az isten? Több mint 10 fokkal melegebb és 10%-al hangosabb. A végén tényleg veszek egy MSI 980-at..(/B)

[ Szerkesztve ]

(#26694) ittakary válasza balint107 (#26693) üzenetére


ittakary
nagyúr

ott volt valami buhera :U vadonat új csomagolású volt? voltak ujjlenyomatok a kártyán?

nem is tudom nekem volt e 75°C környékén valaha... maximum 1500 körüli órajelen, de 1400 körül még sosem!

(#26695) MiklosSaS válasza balint107 (#26693) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A Palitom meg 1500 MHz-en sem volt 70 folott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26696) bombibmw válasza ittakary (#26691) üzenetére


bombibmw
veterán

Mindenki nyugodjon le a pi...ba!
Jön itt majd még más is. :D

Jók azok az AF-ek nagyon.
Kicsit sajnálom is,de úgysem tudnám őket felhasználni most.
Berakok ma 3db Phobya G-silent-et,kíváncsi vagyok rájuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#26697) Erdei88 válasza #Morcosmedve (#26690) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha az idle hang negatívum, akkor lehet probléma :D

Nálam a gyári Corsair ventik 800rmpen "elnyomták"

(#26698) ö T i


ö T i
csendes tag

Üdv!

„A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt”

Mostanában nektek nem írt ki ilyet a windows (7, 8.1)?? Állítólag ez valami TDR hiba....
Asus GTX970 Strix Vga-m van valamikor ki szokta ezt nekem írni 3 napja csak simán böngészek 15 perc alatt 2 szer írta ki....

Akinek van valami infó várom. :) köszi

* Most 2 napja nem kaptam üzit vissza raktam egy régebbi nVidia drivert (350.12) + nod32 őt futtattam ami talállt pár virust azóta az sincs :)

(#26699) Dr. Gonzο válasza ö T i (#26698) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Na erre én is kíváncsi lennék! Ismerősöm 970 Strix-e is csinálja Project Cars alatt, meg akad neki néha.

(#26700) Zorel válasza ö T i (#26698) üzenetére


Zorel
senior tag

+(#26699) puttonyos:

Ez a hotfix driver (GeForce Hotfix driver 353.49) javítja a problémát, de ha valamiért mégsem szeretnéd feltelepíteni, akkor az is segít ha kikapcsolod a böngészőbe a hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.