Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) nagy.matyika válasza szmegma (#27494) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Ma GTAV-öztem egy kicsit, mert fura volt látni, hogy itt mindenki szidja, hogy 970-en játszhatatlan. Textúrák, tükröződések, víz, részecskék, tesszaláció mind mind maxon. Látótáv is. Egyedül az árnyékok vannak normálra visszavéve és mindenhol (ha nappal van, ha esik), betonstabil 59 FPS. Ja mindezt úgy, hogy AB 3748 mega VRAM használatot mért csúcsban.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#27502) davidsone válasza nagy.matyika (#27501) üzenetére


davidsone
addikt

Teljesen játszható vele. én azt vettem észre az erdős füves területeken dombokon vissza esik rendesen akkor 30 körül van de ez nem a vga hibája...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27503) nagy.matyika válasza davidsone (#27502) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Érdekes, hogy régen is olvastam ezt a problémát, de én személy szerint nem tapasztaltam!

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#27504) davidsone válasza nagy.matyika (#27503) üzenetére


davidsone
addikt

hát nálam így van ez tuti. Te meg örüljél :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27505) Szinyák válasza iceool20 (#27500) üzenetére


Szinyák
őstag

jogos, én olvastam félre azt hittem ez titan x sli , meg lepődtem ,hogy elég szarul muzsikál közel 1 misiért :D

Szinyák

(#27506) balint107 válasza nagy.matyika (#27501) üzenetére


balint107
aktív tag

A GTA V az a szerencsés eset, hogy a legtöbb gépen játszható, viszont meg lehet vele ölni egy GTX 980-at már FullHD-ban is. Az adwanced optionssal érdemes vigyázni, annak is az egyik csúszkájával, egyébként 2X MSAA-n ki lehet maxolni 970-el 45-60 városban 70 fps felé kell számítani. :U

[ Szerkesztve ]

(#27507) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

[link]

Mitől van, hogy pár óránkén kis fagyás és fekete képernyő után ez fogad?

(#27508) nagy.matyika válasza balint107 (#27506) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Advancedben, minden On-on van, a extended distance scaling pedig félen. Így is gyakorlatilag fix a 60 fps. Kimentem direkt a redneck csávó repteréig, a város közepétől monitoroztam, teljesen egyenes a görbe. Nekem marha jól fut :DDD

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#27509) regener válasza Kephamos (#27507) üzenetére


regener
veterán

Mert hibás ez a driver, rakd fel a legfrissebbet (353.62) abban már javítva van.

(#27510) Kephamos válasza regener (#27509) üzenetére


Kephamos
addikt

Áhá! Már frissül is! Köszönöm!

(#27511) davidsone válasza Kephamos (#27507) üzenetére


davidsone
addikt

Valószínű a driver szarozik próbáld meg másik verzióval

ja már látom írták... :)

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27512) iceool20 válasza nagy.matyika (#27508) üzenetére


iceool20
tag

GTA V úgy van megcsinálva, hogy bizonyos hardvereken nem is enged minden grafikai beállítást.. pl amit egy brutál kártyán tudsz állítnai az nálunk vagy szürke vagy nem látszik...
De jól nyomod ha stabil 60-ad van mert nekem gtx970-el húzott i5 4690K mellett kb 37-50 fps között ugrálok :D

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#27513) iceool20


iceool20
tag

Najóóó régebben léptem be xD Most így driver frissítés óta télleg megvan a stabil 50-80 :DDD
Viccet félretéve Vsync bent akkor stabil 60 ha kikapcs akkor ugrál van ahol simán a 80-is megvan...

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#27514) nagy.matyika válasza iceool20 (#27512) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Én egy szürke beállítást láttam, azt is advancedben. Félre értesz, nem azt mondtam, hogy full fullon elmegy, hanem, hogy ésszerű határokon belül stabilan, 60 FPS-el marha szép részletességgel fut. Ha valaki komplexusos, akkor elhiszem, hogy a jó isten erőforrása sem elég, de nekem ez a plafon. Ha felnyomok mindent maxra, akkor sem látom már annyival szebbnek a dolgokat, hogy még egy kártyát bepattintsak emiatt. Sőt, valaminél konkrétan különbség sincs. A 3.5 GB Vram probléma meg már egy ideje meg van oldva, ez egy tök jó kártya ennyiért.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#27515) ittakary válasza nagy.matyika (#27501) üzenetére


ittakary
nagyúr

tudsz küldeni egy screenshotot a beállításaidról?

(#27516) iceool20 válasza nagy.matyika (#27514) üzenetére


iceool20
tag

Nem nem értelek félre! Gondoltam, hogy nem maxoltad ki... csak te megtaláltad az arany középutat a legjobb minőség/jétszhatóság terén :) Igaz most nekem is szépen fut... a driver frissítés óta nem játszottam semmivel szinte :( Most kíváncsiságból meglestem és szépen fut már itt is :P

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#27517) davidsone válasza iceool20 (#27516) üzenetére


davidsone
addikt

én is régebbivel néztem... :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27518) nagy.matyika válasza ittakary (#27515) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Tessék ;] Most néztem, hogy a fű normálon van, azzal még kísérletezek még egyet, de így tökéletesen fut. Na megnéztem high-on mert láttam nv oldalán, hogy nagy a difi. Így már van egy két 55-57 FPS drop, de ha leveszem az MSAA-t, akkor megint sehol semmi gond. (mondjuk lehet, hogy nekem van rossz szemem, de az FXAA és az MSAA 2X között, ekkora felbontásnál nem veszek észre különbséget, se monitoron, se pedig TV-n. Javítsatok ki ha tévedek :) Így most volt 3820 MB-os VRAM használatom is.

Még egy személyes észrevétel. Az árnyékokat direkt vettem le olyanra, amilyen. Egyszerűen a high és a very high nekem taszítóan természetellenesen néz ki.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#27519) Reggie0 válasza Speed® (#27482) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert ne kene maxra huzni? Igazabol van az az arkategoria ami folott atfordul a kerdes es inkabb ugy hangzik, hogy ha kifizettem n*100ezret(n>=2), akkor miert ne huzzam maxra.

(#27520) nagy.matyika válasza nagy.matyika (#27518) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Direkt végig néztem NV oldalát, a particle density, tessellation high vs very high beállítás között kb nincs szemmel látható különbség. Konkrétan önámításnak tartom. Extended distance scaling is szintén 50-100% között inkább már csak az erőforrás igényt növeli, de azt nagyon.

Na mindegy, ez az én saját véleményem, ha valaki esetleg máshogy látja vagy gondolja, akkor tisztelettel tartom. Nekem ez így ezen a középkategóriás kártyán is marhára megfelel. Eddig mindent élvezettel játszottam "minimális kompromisszummal", bár én nem is tartom annak.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#27521) iceool20 válasza nagy.matyika (#27518) üzenetére


iceool20
tag

Am itt egy jókis videó melyik beállítás mit csinál megéri e vagy sem maxra tolni ;)

Lessétek meg nyugodtan nagyon jó!

[GTA V]

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#27522) nagy.matyika válasza iceool20 (#27521) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Kösz, igazából én csak a mérés miatt indítottam el a játékot. Nagyon rég óta nem játszok már vele :)

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#27523) iceool20 válasza nagy.matyika (#27522) üzenetére


iceool20
tag

Nincs mit :) Igaz már én is csak azért használom :D Másodszor vettem meg... elsőre ps3-ra még megjelenés előtt és most pc-re is előrendeltem :) Nem bántam meg. De pont elég volt 3* végigtolni :D

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#27524) ittakary válasza iceool20 (#27521) üzenetére


ittakary
nagyúr

ezt a videót az első hozzászólásba szeretném linkelve látni! hatalmas segítség mindenkinek!

(#27525) iceool20 válasza ittakary (#27524) üzenetére


iceool20
tag

Hmmm... ezt a topicgazda tudja majd oda tenni nemde? :U

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#27526) h1mpi válasza iceool20 (#27525) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ezt max a gta topicba lehetne betenni ide biztos nem

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#27527) Lauda válasza h1mpi (#27526) üzenetére


Lauda
félisten

Amiben pedig ott az nvidias guide, ami aztan tenyleg centinkent a szadba ragja mit es miert allits. :D

(#27528) h1mpi válasza Lauda (#27527) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Geforce experience majd optimalizálja :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#27529) he7edik.


he7edik.
addikt

Urak,

Hogy muzsikál a GTX970 2K-ban?

Égő szöveg a flém vázon

(#27530) szmegma válasza nagy.matyika (#27501) üzenetére


szmegma
aktív tag

Neked milyen 970-ed van?

TV: JZ1000

(#27531) snecy20 válasza iceool20 (#27521) üzenetére


snecy20
veterán

De fura, sokszor normálon néz ki a legjobban és legrealisztikusabban...akkor minek kimaxolni? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#27532) iceool20 válasza snecy20 (#27531) üzenetére


iceool20
tag

Itt egy igen jó kérdés :D

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#27533) ittakary válasza regener (#27509) üzenetére


ittakary
nagyúr

nagy szar ez a whql GTA5 alatt...

353.49-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international.hf

ez nálam sokkal jobb

(#27534) regener válasza ittakary (#27533) üzenetére


regener
veterán

Nemis ondtam hogy mindenki frissítsen, csak mivel neki 353.30-as van ami majdnem minden kártyával TDR-t dobott így gyorsabb volt belinkelni a 1,5napos WHQL-t mint kikeresni a .49-es hotfixet.

[ Szerkesztve ]

(#27535) vatoteam


vatoteam
tag

Nekem crash-el a launcher... Ötletem sincs mitől, mindent próbáltam már...

(#27536) davidsone válasza h1mpi (#27528) üzenetére


davidsone
addikt

az egy forintot nem ér de néha használom :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27537) snecy20


snecy20
veterán

Egyelőre nálam 2-4%-kkal lassabbak a játékok Win10 alatt 8.1-hez képest, csont ugyanolyan beállítások mellett. :) Talán az új driverekkel ez a dolog rohamléptekben javul majd.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#27538) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Engem egy dolog nagyon idegesít benne és nem tudom hogy lehet megoldani.
Mikor játszom, pl a StarCraft2 sorozatból valamelyiket, akkor olyan csinál, hogy ha írnak nekem Skypon akkor is mutatja, belassítja a játékot, és jobb szélen a képernyőnél látom hogy ki mit ír nekem.
Marha idegesítő, valamikor ez miatt veszítettem el partit, mert valaki rám írt...
Hiába van a játék beállítva teljes képernyőre.
Ti tapasztaltatok már ilyet?

Azért akadnak még durva bakik, pl amit észrevettem, hogy néha fixálja, automatikusan fut a játék alatt a függőleges szinkron, mivel hogy lassú a monitorom, baromira idegesíti a StarCraft2 alatt a Fix60 fps, erre a majma gondol egyet fix 60 fps megragad a játék a 120-140 helyett WQHD-ban, csak újraindítás segít.

Vannak itt gondok kérem szépen.
Bár a Blizzard is dolgozik a problémán, gőzerővel tolja ki a Windows10 es javításait hétről hétre.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#27539) maross válasza snecy20 (#27537) üzenetére


maross
veterán

Nalam +80-300%-kal nott az fps rosszabb esetben,tobbi jateknal meg 120000%-kal, ahogy igertek :DDD . Sajnos uninstallalnom kellett a frapset mert csak 9999-ig irja ki az fpst, es felek hogy beleeg a monitor sarkaba :O .

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27540) Lauda válasza regener (#27509) üzenetére


Lauda
félisten

Olvastam, hogy volt akinel problemazott ez a driver gta5 alatt. Tobbieknel mi ujsag, probaltatok mar? Most a 8.1pro-n vagyok es legutobb a 353.30-at telepitettem fel.

ÁdiBá Koszonom az informaciot! :) Igazibol engem nem ez erdekelt volna, a windows10-el egyelore nem is foglalkozom. Azon gondolkodom, hogy frissitsem-e az nvidia drivert es erdekelne, hogy mik vele a tapasztalatok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27541) ÁdiBá válasza Lauda (#27540) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Semmi probléma nincs a Windows 10 alatt a GTA5-el.
Én a Windows 8-assal többet szívtam megjelenés napján a GTA5-el mert a felhasználó nevek miatt nem tudtam belépni, de szerencsére már annyira helyre állt a játéknak az online felülete, hogy gyorsabban letudom tölteni a programot, mint egyesével dobálni befele a rengeteg DVD lemezt...
Rakták volna inkább BluRay lemezre a pics@ba...
Szerintem egy megfelelő PC-ben alap mai világban egy író, még ha nem is XL lemezes de egy BD BluRay író simán.
Ugyan úgy megy ahogy a Win8.1 PRO x64 - esemen ment, nem lett se lassabb se gyorsabb.
Én nem tapasztaltam érdemi változást, viszont a magyarosítást a játékhoz úgy várom mint a messiást... Akkor megint végig fogom játszani. :B

(#27542) h1mpi NE is említsd, én csontra azt hittem valami felhőbe ment hogy mindig be kell jelentkezni ilyenek.
Erre nézem, sehol semmi mentés... pfffu.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#27542) h1mpi válasza ÁdiBá (#27541) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én az újratelepítés miatt játszom újra, mert a mentések mentek a levesbe :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#27543) Televan74 válasza ÁdiBá (#27541) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ma már nem menő az optikai meghajtó. OP. rendszert USB -ről, játékot netről telepít a legtöbb felhasználó.;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27544) davidsone válasza Televan74 (#27543) üzenetére


davidsone
addikt

2 éve nem láttam cd-t dvd-t ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27545) ÁdiBá válasza Televan74 (#27543) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nekem az összes filmem BD25 - BD50 en van rajta. Ez miatt nekem kell a TV-hez is, meg a géphez is egy BluRay lejátszó.

Tudom mi megy, mikor fényképezek a telommal, előbb jelzi nekem a Windows OneDrive része a fotokat, mint hogy ide ültem volna a géphez, hogy felmásoljam a dolgokat.

Ez a jövő.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#27546) iceool20 válasza Televan74 (#27543) üzenetére


iceool20
tag

ááá én a gta V-öt előrendeltem csak az 7 db dvd miatt XD :D Nameg jól fest a polcon :)

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#27547) nagy.matyika válasza szmegma (#27530) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Gigabyte G1-em van :DDD Teljesen meg vagyok vele elégedve. Igaz mivel Hynix memóriák vannak rajta, így picit a memória része anti tuningos, de a GPU elég szépen megy :) A memóriának sajnos 7400 Mhz-nél vége van.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#27548) snecy20 válasza nagy.matyika (#27547) üzenetére


snecy20
veterán

Annyira ne sajnáld. Ugyanilyen kártyám van csak Samsung memóriákkal, de felesleges feszegetni a határokat a memóriákkal, gyakorlatban semmit nem hoz a tuningjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#27549) nagy.matyika válasza snecy20 (#27548) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Ne haragudj, de már hogy ne hozna? Többet hoz, mint a GPU tuning.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#27550) davidsone válasza nagy.matyika (#27547) üzenetére


davidsone
addikt

a g1 a wf3-hoz képest csak annyiban különbözik h van rajta backplate v. feljebb van húzva?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.