Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) AirBooms válasza Erdei88 (#9900) üzenetére


AirBooms
addikt

Nagyon is! :K

(#9902) Erdei88 válasza AirBooms (#9901) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor ha minden igaz jövőhéten én is klubtag leszek :C

(#9903) AirBooms válasza Erdei88 (#9902) üzenetére


AirBooms
addikt

Addig is nézegesd! ;)

(#9904) Cyberpunk válasza Erdei88 (#9900) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az egy nagyon jó kis lap :K igaz hogy elsősorban munka állomásokba szánták ezért is van felszerelve minden földi jóval. Viszont a megválogatott és minőségi alkatrészeknek hála tuningban elég jól megy. Én csak ajánlani tudom. Én is ilyet akartam, de inkább lett helyette egy UD4P nekem nem ért meg + 10k-t ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9905) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

[Itt] az MSI X58 Platinum nem muzsikál valami jól :( Csak 175 MHz BCLK ;]
Viszont az én lapom szépen megy :K Pedig én még emlékszem a régi szebb időkre az MSI-nek voltak nagyon jó tuning lapjai pl: K8N Neo2Platinum jó kis NF3 Ultra.
Máig lapul egy a szekrényemben csak nincs hozzá proci.
Most már tényleg egyértelmű hogy az MSI habár nem rossz alaplapokat gyárt, de ha tuning akkor felejtős :(((

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9906) AirBooms


AirBooms
addikt

A procimat 192x21-en hajtom, de LinX alatt azt vettem észre, hogy gyakran csak 20-as szorzóval megy (több program is ezt mutatta, tehát nem csak a CPU-Z idétlenkedett és a gflops értékek is elég alacsonyak voltak). Erre kikapcsoltam a C1E-t a biosban.
Így a proci rögzített 21-es szorzóval megy, idle-ben is. Csakhogy LinX alatt megint csak nem megy mindig 21-el, gyakran csak 20-szal. A gflops értékek továbbra is ezt támasztják alá, s a monitorozó program is ezt mutatják.
Ez hogy a francban lehetséges? :F

(#9907) HSM válasza AirBooms (#9906) üzenetére


HSM
félisten

A valódi szorzóhoz csakis az I7 turbo-t használd. Amúgy elképzelhető, hogyha túl magas a hőfok, vagy túl nagy az áramfelvétel, akkor visszaveszi a turbo-t, ez utóbbi elvileg lapfüggő...

(#9908) AirBooms válasza HSM (#9907) üzenetére


AirBooms
addikt

i7Turbo is ezt mutatta.
Látod, ez lehet! Mármint a hőfok, vagy az áramfelvétel miatt... Erre nem is gondoltam... :R
Csessze meg... :W

(#9909) HSM válasza AirBooms (#9908) üzenetére


HSM
félisten

Nálam a Giga lap még olyan 150-180W körül sem vette vissza, 88 fokon.... :F Lehet a Gene-ben be kéne neki állítani vmit, vagy nem is tudom... Az Intel lapon pl. van olyan, hogy valami current limit override, vagy mi.... A hőfok meg elvileg 90-95 fok környékén, vagy picivel fölötte kapcsolja vissza általában a szorzót, de elvileg ott feleznie kéne, de lehet először csak 20-ra veszi vissza... Elvileg ez a Thermal throttling opció. Viszont sajnos nem ismerem a GENE lapot, hogy bármi közelebbit mondjak.... :(

[ Szerkesztve ]

(#9910) Zájec


Zájec
veterán

beszereztem egy OCZ 1866 kitet.
most ez lesz a Biostar lapban..

mivel a lap elég sportos, igy vannak nehézségek a beállitással, magyarul a kisújamból kell kiszivni a subtimingokat.. nincs AUTO érték, csak fix értékeket lehet beállitani... ha meg Auto-ra rakom akkor az SPD-böl elég szoros idözitéseket lö be.. 7-7-7-18...
ez kb 1560-ig elég, utána már valamit lazitani kéne...

szeretném ha egy pár beállitás beirnátok , kinek mi sikerült már korábban..

valami ilyesmire gondolok amit HSM-nek küldtek az OCZ-töl ::

esélyed sincs auto-n 1500@CL7 felett járatnod. Ezt küldte nekem az OCZ support:
Try these settings:
tCL = 7
tRCD = 7
tRP = 7
tRAS = 24
tRFC = 92 (or higher)
tRRD = 4
tWR = 10-12
tWTR = 4
tRTP = 4
1T/2T Timing = 2T
QPI voltage = 1.35V
DRAM voltage = 1.65V

az érdekelne hogy cl 8 és cl9 -nél mennyire változnak ezek az értékeke,,:::
tRFC = 92 (or higher) ??
tRRD = 4 ??
tWR = 10-12 ??
tWTR = 4 ??
tRTP = 4 ??

tudom hogy ramos kérdés de elég szorosan tartozik a procihoz , igy nem minösül off-nak , hanem nagyon is on !
mielött még valami off-olo megszólalana...
elég szomoruan vettem észre hogy tegnap nagytakaritást kellett rendezni a topikban...
úgylátszik keményebben kell felépni a rendbontok ellen , mert nem értenek a szépszóból.. mindenki próbáljon a topik tartalmához méltoan viselkedni és fórumozni.. ;)

(#9911) Overlocker válasza Zájec (#9910) üzenetére


Overlocker
veterán

Próbáld ezeket:

tCL = 8(9)
tRCD = 8(9)
tRP = 8 (9)
tRAS = 24 vagy 29
tRFC = 92/110
tRRD = 4/5
tWR = 10-12
tWTR = 4-5
tRTP = 4-5
1T/2T Timing = 2T
QPI voltage = 1.35V-1,4v
DRAM voltage = 1.65V

(#9912) Zájec válasza Overlocker (#9911) üzenetére


Zájec
veterán

köszi Overlocker :R ilyesmire gondoltam..

tehát a tRFC -vel akár 100 fölé is kell menni...

(#9913) #97544192 válasza Zájec (#9912) üzenetére


#97544192
törölt tag

Látod, hogy HSM-nek is oda van írva, hogy 92 or higher. Szerintem ha az OCZ ezt adja meg, akkor nem lehet baj, ha pedig igen, akkor gariban cserélik. Járasd csak úgy, ha ez kell neki... :)

(#9914) Overlocker válasza Zájec (#9912) üzenetére


Overlocker
veterán

Általában trfc 110-ig működnek a ramok "rendesen", felette instabillá válnak eddig tapasztalatom alapján..

(#9915) AirBooms


AirBooms
addikt

Nos, azt hiszem én befejezem az i7 tuningot. A 920-am 3800 MHz-en, 3600 Uncore-ral, 1600 CL ramokkal kellemes feszek és hőmérsékletek mellett, HT off módban a HD 4890 VGA-mmal sosem látott csodás módon "repíti" a Flight Simulator - végre!
Nálam ez volt a cél, erre pedig a gépem tökéletesen alkalmas.
Mással meg úgysem játszom.
Ha pedig belebotlanék mégis valami gépigényesebb alkalmazásba, akkor még mindig vannak tartalékaim a lementett durvább profilokban!
:C
Köszi mindenkinek a segítséget! :R :R

...ja, és a csúcson kell abbahagyni! Legalábbis nem árt... :C

[ Szerkesztve ]

(#9916) bim válasza AirBooms (#9906) üzenetére


bim
veterán

picit térj vissza később erre a tesztre mert a hő miatt veszi lejjebb 20-ra.. :(

(#9917) Sheltem77 válasza AirBooms (#9915) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Én még mindig megmosolygom, hogy egy ilyen gépen és csak 1 játékkal játszol és azis 2004es ;)

Amúgy a "kellemes hőmérsékletek" alatt mit értesz? Hány fok a max 3800al?

[ Szerkesztve ]

(#9918) kris75


kris75
aktív tag

Hello!
" kellemes feszek és hőmérsékletek mellett, HT off módban a HD 4890 VGA-mmal "
itt mit jelent a HT off kifejezés?
Esetleg a BIOS-ban a CPU beállításoknál van? Ha be van kapcsolva az mit jelent a működés közben? Nekem be van kapcsolva,ha kikapcsolom mi fog történni?
Bocs a sok kérdésért :R :R :R
Kris

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#9919) #97544192 válasza kris75 (#9918) üzenetére


#97544192
törölt tag

HT = 8 Threads. Ha ki van kapcsolva, akkor csak 4 Threads van, magyarul nem 8 szálon megy a proci, nincsenek virtuális magok, csak fizikai magok...
Remélem érthető volt. :D Ha többet akarsz meg tudni, keress rá a Hyper Threading kifejezésre. ;)

(#9920) AirBooms válasza Sheltem77 (#9917) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát ez van, annyira szarul írták meg az FS2004-et, hogy a bemutatás után 5-6 év kellet, amíg megfelelő hardvert lehetett alátolni. Arról meg nem tehetek, hogy a játékok nem érdekelnek, nem kötnek le...

bim: Talán majd visszatérek és megnézem, mitől van ez, de majd, ha hűvösebb lesz a lakásban, mert most 30 fokot mutat a hőmérő idebennt.

kris75: még annyit tennék hozzá BR4D hsz-éhez, hogy a HT (virtuális magok) kikapcsolásával kicsit kevesebb feszen lehet stabilizálni a procit és a hőtermelése is csökken pár fokot. Ha az ember nem használ olyan programot, amihez jól a jön a plusz 4 négy szál, akkor felesleges használni szvsz

[ Szerkesztve ]

(#9921) knbs válasza Sárpac (#9893) üzenetére


knbs
senior tag

3.8/3600-HT-on Nalam egy picivel tobb feszt kert mint nalad, de 100% loadnal is epphogy 70 fok alatt maradt szoval tokeletes. A 3800-s uncore-hoz mar tobb fesz kell, igy maradt 3600-n, de a HT-t maar bekapcsoltam, ha mar Boinc megy.
A tobbi proci feature-el hogy allsz? Mik vannak be/ki kapcsolva nalad?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#9922) Cyberpunk válasza AirBooms (#9920) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ja. Ilyen még a LockOn is nem tudom ismered e, ha megvan akkor megnézhetnéd azt is hogy hogy fut. Nekem az a kedvenc szimulátorom csak ha mindent feltolok az egekbe akkor hajlamos durván beszaggatni, pedig ez is egy 2003-as játék ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9923) AirBooms válasza Cyberpunk (#9922) üzenetére


AirBooms
addikt

LockOn meg van szintén eredetiben, mert mindenki dícsérte, de annyira másképp kell irányítani a gépeket az FS2004-hez képest, hogy már nem tudtam átállni a megszokás miatt. Szóval most nincs is fenn a gépen. De lehet, hogy felrakom... :K

Mellesleg lehet, hogy ezen a gépen megnézem majd az FSX-et is. Még az előző konfignál egyszer próbáltam, de erősen szaggatott, s nem hozott grafikában sokat az FS2004-hez képest, más téren pedig semmit sem. Úgyhogy uninstal lett belőle.
De ezt a topikot inkább itteni témákra használjuk... :R

[ Szerkesztve ]

(#9924) Sheltem77 válasza AirBooms (#9923) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Tehát hány fokos most maximum 3800on a procid mondjuk Linx alatt?

(#9926) Sheltem77 válasza AirBooms (#9925) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Akkor hasonlóak a hőfokaink, nálam OCCT teszt alatt 3600mhz en(1.12V) 71 fok a maximum realtemppel mutatva fél óra után(zalman cnps10 extremeel), afelé nem megy. De még ez ugye mindig egy kis levett oldaló f*s miniatx ház, remélem azért majd HAF932 dob rajta 3-5 fokot minuszba.

[ Szerkesztve ]

(#9928) Sárpac válasza knbs (#9921) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Csak az eist megy a c1e nem mert úgy fagy néha!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9929) knbs válasza Sárpac (#9928) üzenetére


knbs
senior tag

Pontosan, azzal nalam is vannak gondok.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#9934) Sárpac válasza Lauda (#9933) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nálam csak 30,5C van!:DDD
Proci 42-50C idle. Aszem hétvégén polírozok!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9935) #97544192 válasza Sárpac (#9934) üzenetére


#97544192
törölt tag

Nekem is 50°C idle. :(

(#9936) Lauda válasza Sárpac (#9934) üzenetére


Lauda
félisten

Az is jo sok, szvsz felesleges a polir. :)

Nekem idle 37-40, igaz most alapon megy.

[ Szerkesztve ]

(#9937) sniper elite válasza Sárpac (#9934) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nálam 22-24fok van de légkondival persze, elvileg, ha levesszük a gép oldalát, akkor a jobb levegőzés miatt, akár 10 fok is lehet a különbség! Nálam a gép oldalában is van egy venti, de ha nagyon gázos a kettő vga kártya miatt a helyzet, pl 90fok a kártyák hőmérséklete, akkor leveszem az oldalát, és egyből 80 alá megy! De a coolerek szabályzásával is meglehet kicsit könnyíteni a dolgokat, csak az kicsit hallható! Bár ilyenkor nem nagyon kell izzasztani a procit, és a többi hardvert, alapból nem egészséges!

(#9938) knbs


knbs
senior tag

Nalam 19 fok,de legkondi nelkul, nalunk sajna nincs olyan kanikula mint nalatok :( Sziveseben rohadnek a Balcsin az tuti!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#9941) Sheltem77 válasza Roland18x (#9939) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

:D

Nálam idle 47-50 fok

[ Szerkesztve ]

(#9942) Sárpac válasza Lauda (#9936) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Akkor is megpolírozom olvastam, hogy akár 8-10C-t is hozhat loadba idle meg 5-6ot ha sz@r az ihs felülete ez meg nem, hogy sz@r hanem egyenesen egy trágyadomb kb. 20%-ka érintkezik a hűtővel!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9943) Lauda válasza Sárpac (#9942) üzenetére


Lauda
félisten

Ahogy gondolod. 8-10 fok kamu, tegyel ra egy jo pasztat es kesz.

AirBooms: Fut rendesen az biztos, foleg huzva es terhelve. Amit felvesz a tapbol, az hoenergiakent tavozik belole. :)

[ Szerkesztve ]

(#9944) #97544192 válasza Sárpac (#9942) üzenetére


#97544192
törölt tag

Én csak a garancia miatt nem políroznám, de te tudod. :)
Amúgy meg azért van a paszta, hogy ne 20% érintkezzen, hanem több. :DDD

(#9945) AirBooms válasza Lauda (#9933) üzenetére


AirBooms
addikt

Az tuti, hogy egy-két fokot a gép is hozzátesz a szobahőmérséklethez. Rádiós kölső-belső hőmérő mutatott délután olyat, hogy benn szobában két fokkal volt melegebb, mint kinn! Az nem semmi - tényleg fűtök vazze! :DD

Amúgy most egy csomó load után HT on-nal idle 47-50 fokosak a magok. (Szoba hő 32 fok!)

(#9946) Sárpac válasza #97544192 (#9944) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Paszta 0.05-0.1mm-ig vezet "jól" utána akármilyen is egyre jobban szigetel szemre van ahol 0.5-0.6mm hézag is van nagyjából 1/3 résznél mind2 oldalon különösen az egyiken marha nagy!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9947) aero. válasza Sárpac (#9942) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

8-10c az totally kamu, max 3-4c, fél milimétereket meglátni az meg különös képesség lehet, no de te tudod, lökj alá egy réteg mx kettőt, már ha nem az van :)

Sajnos ilyen melegben a procik se bírják. :(

btw, sok sikert a polírhoz, ha belevágsz.

(#9948) Sárpac válasza aero. (#9947) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Fogsz egy tolómérőt meg a procit és a fény felé fordítva csodálkozni fogsz olyan mint egy dombság!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9949) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Core i7 920 3800/3600 CPU 1.1875V QPI 1.28V
5órás folyamatos terhelés után
Boinc után idle
Boinc 1project
Boinc 2project
Boinc 3project
Boinc 4project
Boinc 6project
Boinc 8project

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9950) knbs válasza Sárpac (#9948) üzenetére


knbs
senior tag

A paszta nem hozza azt ki? Vagy ennyire rossz lenne az a kupak? Ilyen melegben sztem nem gaz az a 42-50 idle hofok.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.