Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11751) sniper elite


sniper elite
senior tag

Egy kis reggeli tuning 4.5GHz-en :B
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11752) sniper elite


sniper elite
senior tag

Van valakinek tapasztalata Intel X25-M 160GB SSDvel? Gondolkozom egy megvételében! Elvileg a piac leggyorsabb SSDje, tesztekben jó hasznát venném! :)

(#11753) westlake válasza sniper elite (#11752) üzenetére


westlake
félisten

es ennek mi koze a core i7-es topikhoz? asszem van ssd-s topik :U

Play nice!

(#11754) #97544192 válasza sniper elite (#11752) üzenetére


#97544192
törölt tag

[Kérem, távozzon IDE]

Amúgy nekem van, elég gyors, tesztekben főleg.

[ Szerkesztve ]

(#11755) CSorBA


CSorBA
őstag

Régóta olvasom a topicot, mostanában csak az tűnt fel, hogy sniper mondatainak a végén 90%-ban felkiáltó jel van! :DDD De most a 975EE-d 4500-t megy, ugye ez nem a max? :U

(#11756) #97544192 válasza CSorBA (#11755) üzenetére


#97544192
törölt tag

Azzal a léghűtéssel csoda, hogy még megy 4500-at. :)

(#11757) HSM válasza #97544192 (#11756) üzenetére


HSM
félisten

Nem is prime fut, és még így sincs fenn semmi realtemp, vagy ilyesmi... Ez az eredmény gyakorlatilag egy validnak elfogadható..... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11758) #97544192 válasza HSM (#11757) üzenetére


#97544192
törölt tag

Végülis az is valami. De mit nem adnék egy Realtemp képért... Mellesleg a szellőzés sem lehet olyan jó, a dzsungeltől. :(
Sajnálom azt a procit, főleg hogy golden FPO. :O Miért nem Lauda, vagy a te kezedben van... Nem tudom. :DDD

(#11759) CSorBA válasza #97544192 (#11756) üzenetére


CSorBA
őstag

Akkor most 500, jó legyen 700Mhz került cirka 200k-val többe? :F Bocs de ezt átlagemberként fel nem foghatom...Most mielőtt félreértené bárki is, nem sniper ellen mondom ezt, hanem a proci ellen... ;]

szerk.: Az az 1,456V nem sok? Vagy alapból több a defaultja?

[ Szerkesztve ]

(#11760) #97544192 válasza CSorBA (#11759) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hogy ért volna 200k-val többe? 100k-bol meguszta a váltást, gondolkozz már! :) [link]
Egyébként a frekvencia is számít a melegedésbe, de az hogy 1.456V, még rátesz egy nagy lapáttal...

[ Szerkesztve ]

(#11761) Szatesz válasza #97544192 (#11760) üzenetére


Szatesz
őstag

Föleg ha ranyomna egy LinX et ;]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11762) #97544192 válasza Szatesz (#11761) üzenetére


#97544192
törölt tag

Akkor valószínűnek tartom, hogy lelőné magát a proci. 100 °C körül már resizik, nem? Annyi a tjMax végülis.

(#11763) CSorBA válasza #97544192 (#11760) üzenetére


CSorBA
őstag

A 920 és 975EE viszonyára értettem a 200k vagy mennyi difit :)

(#11764) CHIPman válasza sniper elite (#11751) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Gyenge. Sárpac ennél jóval alacsonyabb feszen 7.2GHz-et ért el! :DDD :DDD
(még mielőtt valaki hülyének nézne, tudom, hogy csak bug volt)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11765) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Valaki tudna egy tesztet mutatni arról, hogy i7 single, dual és triplechannel között mekkora különbség van?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11766) Lauda válasza CHIPman (#11765) üzenetére


Lauda
félisten

[link] [link]

Zájec: Bizony igy van. :)

[ Szerkesztve ]

(#11767) Zájec válasza katt777 (#11748) üzenetére


Zájec
veterán

képzeld el amikor bekerül egy szerverbe egy ilyen proci , stock hütéssel és nem alulfeszelve, megy éjjel -nappal több éven keresztül.... na az az igazi rabszolgaélet..
3év garit válal az intel, innentöl kezdve szerinted melyik rendszergazdát érdekli hogy hány fokos a proci ... meghát a höfokvédelmet nem viccböl rakják bele,, ne lehessen megsütni a procit.... szerinted ha ez rontana az élettartamán akkor nem alacsonyabb höfokvédelemmel látná el az intel?........

(#11768) HSM válasza Zájec (#11767) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez nem jött be.... Egy tisztességes szerverben olyan huzat van, hogy az agyad kiviszi... :U Egy szélcsatorna az egész... És a szélcsatornában van egy termetes vörösréz vagy hőcsöves tégla a procin... [link] [link] És egy kép a hot-swap ventik nélkül: [link](Ez pl. egy dupla prockós yorkos IBM X3650, ilyent már üzemeltem be, nem semmi kis gépezet... ;] )
Arról nem is beszélve, hogy egy tisztességes szerverteremben 18-22 fok van klímával belőve... :U

Amúgy az Intel doksijában is elismert tény, hogy nem emlékszem pontosan mennyinél, de bizonyos hőfok felett rövidül az élettartam, és nem ajánlják úgy használni... :U

[ Szerkesztve ]

(#11769) HSM válasza Zájec (#11767) üzenetére


HSM
félisten

"3év garit válal az intel, innentöl kezdve szerinted melyik rendszergazdát érdekli hogy hány fokos a proci"

Erre még annyit, hogy én afféle rendszergazdaként dolgozom, és igenis érdekel, hogy hány fok van a gépben (persze, csak ha nem profi szervergép lát el fontos szerver-feladatot), mert kutyának sem hiányzik a szívás, hogy miért hibázik/fagy/belassul/bohóckodik a szerver, mire rájön, melyik komponens melegszik túl, vagy hol pukkant el egy kondi idő előtt a melegtől... :U

[ Szerkesztve ]

(#11770) westlake


westlake
félisten

elmeletileg a napokban kapok meg egy xeon-t ;] igaz, hogy nem 3845-os az fpo-ja, de attol meg lehet jo ;)

Play nice!

(#11771) Lauda válasza westlake (#11770) üzenetére


Lauda
félisten

Az intelnel dolgozol vagy mi van? Nem Te vagy a [kepen] veletlenul? :P ;]

(#11772) westlake válasza Lauda (#11771) üzenetére


westlake
félisten

neeeem.. nekem nincsen ilyen jo szerkom :DDD az az egeszben a jo, hogy most mar akarhanyszor kicserelhetnem a xeonom-at, de ugy gondolom, hogy ha 1.2 volton megy 4.1ghz-en, ez nem szukseges :D
az lesz vicces, ha egy olyan procit kapok, ami megjobb ennel (eleg kicsi a valoszinusege) es a mostanit meg vissza kell kuldenem az uj helyett.. azt meg szepen visszarakjak a raktar polcara.. jobb esetben bekerul egy workstation-be, amiben evekig fog 0-24-ben mukodni alapfeszen, 2.66ghz-en :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11773) #97544192 válasza Lauda (#11771) üzenetére


#97544192
törölt tag

LOL :D :D :D
westlake ott fogja a kis Xeon cuccost. Tudjuk, hogy te vagy az, westlake! ;]
De amúgy elég durva, amit művelsz, te tényleg Intelnél dolgozhatsz. :U :Y

[ Szerkesztve ]

(#11774) Lauda válasza westlake (#11772) üzenetére


Lauda
félisten

Valoban kicsi az eselye, h jobbat kapsz, de ha nem kerul semmibe probalgasd csak oket. :DDD

BR4D: :DD

[ Szerkesztve ]

(#11775) Szatesz válasza westlake (#11772) üzenetére


Szatesz
őstag

Siekrült mar valami szép eredméynt csinalni a Classified lapocskaval? Kivancsi lennek rá mittud...Föleg azzal a procival... :DD

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11776) katt777 válasza Zájec (#11767) üzenetére


katt777
félisten

Ja, hát a proci élettartamát ismerve nem fog 3 év alá menni az még csökkenéssel sem, de nem kizárólag erről van szó. Ahogy HSM-is mondta, egy ingadozó proci is milliós veszteségeket tud okozni egy cégnél. Én anno bankban rendszergazdaként szívtam a többiekkel együtt, amikor az áramszolgáltató 20V-tal magasabb áramot küldött a hálózatba, ami nem kis tuning :DDD , és hiába volt ott bármiféle védelem + jó hűtés, mert lekapcsolt az egész hálózat - annyiszor könyvelés restart.
És mint mondtam, egy 100°C-os proci rendesen hevíti a környezetét, és ha mondjuk bent van még a gépben egy VGA (nem mindegy egy terhelés alatt 90°C körül dolgozó karinak, hogy 50 v. 100°C-os proci van mellette), vagy érzékenyebb RAM-ok, azoknak is lehet bajuk, az alaplap egységeiről nem is szólva. Mint amikor felrobbantanak egy embert, de a cipőjének semmi baja nem lesz. :DDD
Persze mindenki addig hagyja hevülni a hardverét, amennyire akarja. :R

CHIPman: 1500Ft volt az LGA775-1366 átalakítóm.

Szatesz: Az a(z SLI) Classified csak azt jelenti, hogy SLI működőképes benne, nem azt, hogy ez aztán a klassz lap. :)

westlake: Szörnyű pazarlás lenne! :D

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#11777) CHIPman


CHIPman
nagyúr

OCZ3P1333LV3GK 3x1 1333 CL7 Platinum kitje van valakinek? Ha igen, hogy megy tuningban?
katt777: Akkor is jobban megéri vsz a P6T SE, mert rakhatok mellé még RAM-ot. Az UD3R-hez kell vennem átalakítót(még így is 2k-val olcsóbb), de csak 4 foglalata van.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11778) CHIPman


CHIPman
nagyúr

LOL, mit találtam. :Y
[link]
Állítólag az ASRock lett a legjobb. :Y

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11779) HSM válasza CHIPman (#11778) üzenetére


HSM
félisten

Egészségükre kívánom... Szívás rulez... :U Be nem vállalnám, az 100%... :U

(#11780) Lauda válasza CHIPman (#11778) üzenetére


Lauda
félisten

Maga a th a LOL, innentol fogva barmi lehet a gyoztes. ;]

(#11781) katt777 válasza CHIPman (#11777) üzenetére


katt777
félisten

Ja, hát én is nézegettem GB-ot, MSI-t, le is tettem róluk. Egyik ebben butított, másik abban. Igaz, a P6T is "csonkolt", de nem annyira.

CHIPman: Én nézegettem Asrock lapokat, azok, főleg az árukhoz képest, elég jónak tűntek. Valahol azok is ASUS-ok. :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#11782) sniper elite válasza HSM (#11757) üzenetére


sniper elite
senior tag

Gyakorlatilag játszottam 1 órát, szóval stabil, nem a primeból áll a világ! Lehet neked a mániád órákig nyomatni, csak azért hogy legyen terhelve a proci, de nálam elég a komoly játékokkal tesztelni!

(#11783) HSM válasza sniper elite (#11782) üzenetére


HSM
félisten

Én játszom a 920-amon 5 órát is 10 Ghz-en még annál is komolyabb játékokkal!
Ja, és még az 50 fokot sem éri el közben!

A Prime meg nem mániám, de azért a semminél többet ér, egy realtemp ablak társaságában.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11784) Cyberpunk válasza sniper elite (#11782) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát a játék csak önmagában nem fogja igazolni hogy stabil a beállításod. Mert egy game soha nem fogja neked mind a 8 szálat 100%-ra leterhelni. De ez visszafelé is igaz úgyhogy a másik véglet sem járható hogy csak CPU stressz teszteket nyomat az ember. A kettő együtt viszont már ad némi bizonyosságot.
De te még jó helyzetben vagy mert ott a 975 csak feljebb tolod a szorzót emelsz némi feszt és már megy is. :C Úgy hogy egy ilyen procitól nem nagy eredmény az a 4,5GHz viszont egy 920-as tol annál inkább. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11785) Szatesz válasza katt777 (#11776) üzenetére


Szatesz
őstag

Dehogynem... A legjobb lap jeleneleg az X58 asok között...Sokan leggel csinalnak vele 240-245 BCLK kat is:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11786) sniper elite válasza Cyberpunk (#11784) üzenetére


sniper elite
senior tag

Érdekes megfigyeltem amit én rakok ki eredményt sose nagy szám, mások 920-at húzzák 4 gigára, akkor meg már megy a taps, na mindegy ez már csak így lesz... :U

(#11787) westlake válasza Szatesz (#11785) üzenetére


westlake
félisten

irtam a topikjaba, hogy nekem a xeonnal sem megy 221 fole :O most mar tenyleg csak a masdik 8 pines tapcsati alakalmazasa lehet megoldas.. (vagy en vagyok rettentoen bena) ;)

#11786: ..es szerinted ez miert van igy? egyreszrol a felhasznalok 95%-anak az a velemenye, hogy a 975-os proci 1000$-ert egyaltalan nem jo ar/ertek aranyu.. ennyi penzert egy processzornak siman 4.5ghz-en kellene mennie 1.2 voltton.. mas kerdes, hogy az extreme tuningnal tenyleg kijon a kulombseg (mondjuk itt sem mindig!).. masreszrol (szerintem) egy 920-astol nem annyira kis teljesitmeny, ha megy 1.2 voltton 4ghz-en.. ez a processzorok 15-20%-ra lehet igaz.. mutass mondjuk egy nitros eredmenyt, ahol 5.5ghz-en megy a gep es maris tobb lesz az elismero hozzaszolas.. mar bocs, de a jelenlegi eredmenyeidben (a harvereid eredmenyeiben) tenyleg nincs semmi kirivo..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11788) P00By


P00By
nagyúr

(#11789) sniper elite válasza westlake (#11787) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát 975-tel szemben rengeteg előítélet van és ezzel együtt a tulajokkal szemben is, szóval nem hiába nem tudnak sokan örülni az eredményeknek! Szerintem ha csinálnék nitroval 5.5GHz-et akkor is csak negatív véleményeket kapnék 90%ban, mert egész egyszerűen allergiás minden 920 tulaj az extreme szériára! Szóval tök mindegy mit rakok ki! Amúgy ez a mentalitás nem csak erre a topikra érvényes csak! Persze sajnos ez már csak így marad! :U

(#11790) CHIPman válasza Lauda (#11780) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A FutureLooks-nak, a motherboards.org-nak, és az xBitlabs-nek is ez a véleménye, tehát nem a TH "hibája" gondolom. xBiték 210blck-t szedtek ki belőle, és még egy külön plecsnit is adtak neki. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11791) Szatesz válasza sniper elite (#11786) üzenetére


Szatesz
őstag

Mert az az eredmény majdnem mind1ik 920 asbol is kihozható..Ezért mondtam mutass valami minimumfeszes eredményt ...Pl 4400mhz 1.3v annak mar tapsolnanak....ÉS annyit lehet tudnia is kéne a procidnak annyi pénzért...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11792) Lauda válasza CHIPman (#11790) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor asrokkot kell venni. ;]

(#11793) katt777 válasza sniper elite (#11789) üzenetére


katt777
félisten

Miért foglalkozol azzal, akinek negatív a véleménye a munkádról? :F Így tiszta paragép leszel. Használd a gépet, tuningold, tedd közzé az eredményeket, és élvezd az életet. Én örülök a 4GHz-emnek, nem is próbálom feljebb húzni (pedig menne, de szeretem, ha a RAM-ok is maxon mennek, ahhoz meg 4.7GHz kéne), és semmi bajom azzal, aki i975-re költötte a pénzét. Az építő kritikát különböztesd meg a fikázástól!

Szatesz: Az ASUS-ból is kijönne, annyira gond nélkül megy a 200, de nem hajtok tuningcsúcsra. :)

A honlapomra feltöltöttem az i920 teszteket képekkel a szerelésről és képmentésekkel a tesztekről, valamint az adatokkal lényegében már kész, de még grafikonmentes HD4870 tesztet az új alapokkal, ha valakit érdekel, és nem tudja megvárni a logout-os megjelenést. Én szívesen fogadok minden építő jellegű kritikát és javaslatot. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#11794) Cyberpunk válasza katt777 (#11793) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tényleg te mit tapasztaltál a játékokban?
Az én gépem rendesen begyorsult a GTX260-al is az előző gépemhez képest. Bár igaz hogy én egy gyengébb C2D-ről egy E6750-ről váltottam. És jelentős gyorsulást tapasztaltam FC2-ben és Fallout3-ban bár az igaz hogy e két program fel van készítve a többmagos processzorokra is. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11795) #97544192 válasza katt777 (#11793) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ezzel én is így vagyok, ezért tartom is a 200 BCLK-t, nem szeretem az 1400 meg 1500 MHz-t... Ezzel megvan a kerek 1600, és bódottágszérétét van. :)

(#11796) mpierre


mpierre
veterán

Egy szerény eredmény: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11797) ADAM1337 válasza mpierre (#11796) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ahhoz képest hogy mennyi fesz kell neki nem melegszik olyan hű de durván.

(#11798) katt777 válasza Cyberpunk (#11794) üzenetére


katt777
félisten

Az E8400 alapból 10%-kal gyorsabb egy E6-os procinál azonos órajelen, egyébiránt én semmiféle gyorsulást nem tapasztaltam. Persze olyan beállításokkal játszom (1680x1050, 8XAA, 16XAF), amelyek az E8400 és az i920 is alap órajelen elegendő a VGA meghajtásához. Az viszont tény (tesztekben feketén-fehéren), hogy az i920 megint csak 10%-kal gyorsabb azonos órajelen az E8400-nál, illetve magasabb vele az E8400 kihajtási szintje szintetikus tesztprogramokban.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#11799) westlake válasza mpierre (#11796) üzenetére


westlake
félisten

a sebesseg szep, a feszultseg magas..

Play nice!

(#11800) mpierre válasza westlake (#11799) üzenetére


mpierre
veterán

Jogos. Csak elszállt az agyam, hogy 1,3 V-on folyamatosan kékhalált dobott a linx, az első, vagy hatodik körben. Majd megkeresem - a kisebb - ezen tempóhoz tartozó feszkót. A lényeg átléptem a 4,0 GHz-et a procival. (A proci "alapfesze": 1,25625V, szóval az is magas)
A 19×210 meg nem akar menni, nem írtam fel az adatokat, pedig már megvolt. :(((

#11797: Nem tudom, nekem soknak tűnik, ha minden igaz ma meglesz a Noiseblocker BlackSilentFan XLP kopter 128m3 max levegő szállítással. Azzal talán még jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.