Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) pepejoe


pepejoe
tag

S.O.S.

Hellosztok. Barátom 200e FT-ért szeretne Sony Vaio laptopt venni. De mivel csak böngészés, netezés, HD film nézésree kellene szerintem sok rá a keret. Tudnátok altervativát rá adni. Fontos lenne a garancia is!
Köszi

(#20402) Gianni27 válasza Benőke (#20395) üzenetére


Gianni27
őstag

Dehogy nincs alternatíva, pl. Celeron-M 877 ULV, Pentium-M 977 ULV. Ezek mind Sandy Bridge alapú procik, a Core i3-i5-i7-ek rokonai.

Ezek ugyanúgy 17W fogyasztású procik, mint a Brazos-ok. Már a 877-es Cerka is 30%-al gyorsabb az E450/E2-1800-nál.

[link]

Az Acer 756 pl. aksi időben csak azért nem olyan jó, mert nem 6 cellás aksi van benne, hanem csak 4 cellás.

Egyébként a mostani top Brazos proci hozza a 10 évvel ezelőtti P4 3 Giga szintjét, számítási teljesítményben. Most az APU-s csiliviliket ne nézzük, de olyan sokat az nem is számít.
Ezzel érdemes kalkulálni. Más kérdés, hogy alapdolgokra még jelenleg is megfelelő ez a szint, ill. meg lehet szokni egy lasabb gépet is.

(#20403) Gianni27 válasza pepejoe (#20401) üzenetére


Gianni27
őstag

Pl:

[link]

A gari kiterjeszthető 3 évre.

(#20404) Gianni27 válasza Benőke (#20395) üzenetére


Gianni27
őstag

Pl 115e-ért nem hiszem, hogy rossz alternatíva Pentium 977 ULV-vel, a Lenovo Thinkpad Edge E130-as:

[link]

Sőt találtam E130-at Core i3 ULV-vel is, 120+fa, ha ennek normális nagy akksija van, akkor alternatíva lehet Acer V5-171-re is, bár már a Pentium 977-es is az.

[ Szerkesztve ]

(#20405) Gianni27 válasza haris (#20399) üzenetére


Gianni27
őstag

Az nagyon szép eredmény - köszönhetően a gyári nagy aksinak. Sajnos az Acer mostanában ezzel spórol..

(#20406) Mercutio_ válasza Gianni27 (#20402) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért ezek erősen kiherélt szandik, még ha proci teljesítményben tényleg jók is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20407) Benőke válasza Gianni27 (#20402) üzenetére


Benőke
őstag

Lehet hogy nem csak a HSZ -m első sorát kellett volna elolvasnod. :D

Felküzdöttem a W7 -et a masinára (ASUS 1225B aki nem olvasná), mellesleg érezhetően lassabb a vas. Mire felmászott minden frissítés, kitéptem a hajam, amúgy sincs sok. :D
Na de az aksi jól bírja nagyon jól... Ubinál jobban. Bár Ubi most rossz irányba kanyarodott szóval Mint megy majd a helyére, de kb7 órányi használat után még volt benne 17% szufla. Energia gazdálkodásban nagyon jó a W7.
Ebben csak böngészés megy Wifi volt, idő 90% -ban alapjáraton volt a masina.
Késő este volt nem volt energiám kivárni meddig bírja még, és rá kellett tenni a töltőre, mert ma kellett a masina az asszonynak...

[ Szerkesztve ]

(#20408) LordVader80 válasza Gianni27 (#20402) üzenetére


LordVader80
senior tag

Esetleg abban tudnál-e segíteni, hogy a HD graphics 2-3-4000 trió teljesítményben melyik AMD oldali APU-val egyenértékűek, vagy százalékosan körülbelül hogy alakul az eltérés?
:R

May The Force Be With You!

(#20409) Árjaharcos88 válasza Benőke (#20395) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Az Atom miért ne vinné a HD filmeket? Viszi az, nyugodj meg :)

(#20410) Benőke válasza Árjaharcos88 (#20409) üzenetére


Benőke
őstag

Nem ION ról beszélünk. Hanem mondjuk D2700 esetében mellbevágó hogy mikor megnéztem a 720p is eléggé nyögvenyelősen ment... :U (Röcögött a kép és a hang is.)
Miközben a C60 Full HD ben akadásmentes...

(#20411) Benőke válasza Gianni27 (#20404) üzenetére


Benőke
őstag

Lenovo -k nem rosszak, de hátast nem dobok tőlük. Sokan istenítik, de baromi sok a hibás darab és minőségben sem olyan jók garos ügyintézést pedig inkább hagyjuk ACER fényévekre lekörözi. Csak a nevük a jó, mert annó IBM volt.

Megnéztem élőben a 205S Lenovot még azt is nézegettem. Hát elég vacak kívülről, és nem a kinézet, nyekereg ropog recseg, zsanér már most nem bírja jól. ASUS ilyet nem ismer... De szerintem még az ACER is bőven jobb ennél. Persze nem ThikPad ről beszélek.

Nem egy kategória a 100k környéki gépekkel. Lehet nem sok a 15k különbség még sem egy kategória.
Ráadásul csak 1 év gar van, (Sajnos Acer is, mikor az EU -ban minden elektronikai termékre kötelező lenne a 2 év gar..) mondjuk ha baj van akkor az az egy se biztos hogy ér valamit, mert a szerviz az a hagyjuk kategória.

(#20412) Árjaharcos88 válasza Benőke (#20410) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

N2600-ról írtam.

(#20413) Benőke válasza Árjaharcos88 (#20412) üzenetére


Benőke
őstag

Ha neked viszi hát királyság... :))

(#20414) Bogyó bá' válasza Benőke (#20411) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez úgy nettó hülyeség, ahogy van: azért a 15-20 ezer forintnyi (tehát alig 15%-os) különbségért egy "más világba" tartozó gépet kapsz kézhez, ha Lenovo Thinkpad Edge-et veszel:
63Wh-s akksi, gyors 7200RPM-es vinyó, alapból 4GB, és simán duplázható memória, matt kijelző, a vinyó védelmére gyorsulásérzékelő, pöcökegér, stb.
Volt már a kezedben ilyen gép egyáltalán? Egyszer vedd kézbe egy helyen, egymás után: Acer, Asus, Lenovo (na nem az S205-öst, mert az ugyanolyan "bóvli", mint a két A. betűs gyártmányai...)
Választhatsz: "régi" Brazos E-450, "Új" Brazos vagy Sandy-bridge Celeron, Pentium:
x121e, e125, e130, e135...
Ha a kiviteli minőség és a szolgáltatások különbségét nem érzed, akkor a teljesítménybelit azért észre fogod venni: mindegyik legalább másfélszer erősebb, mint a belépő C-60-asok. Ezt mind megkapod a fent említett 15-20 ezer forintos árdifferenciáért.

Tudom, hogy ez így elég erős megfogalmazás, de oldalak óta írkálod a butaságokat....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20415) Gianni27 válasza Bogyó bá' (#20414) üzenetére


Gianni27
őstag

Egyelőre még Lenovo-t nem teszteltem, de fogok.

Netbook minőséggel kapcsolatban, az Acer viszont nagyon jó, bárki bármit mond. Főleg az új házas 725, 756, vagy V5-171, de a 722 is egyben volt. A 1225B-ben, ami volt nekem, pl. kotyogott az aksi.

A matt kijelző meg biztos jó, de egyes panelek hiába mattok, csak 185-200 luxot tudnak. és egyébként meg mosott, átlagos a panel képe. A fenti Acerek meg fényesek, de 230-260 luxxal simán lehet kint is használni napsütés mellett, ráadásul nagyon szépek a színei is.

Árban viszoint tényleg jó a Lenovo, 115-ért van Sandy 977-es, vagy E2-1800-as gép, 150 bruttóért meg Core i3-as is. Ez viszont itthon árban már felső kategória, a többségnek így is az Acer 725 marad best buy 85-ért.

(#20416) Gianni27


Gianni27
őstag

Ez valóban jó ajánlat bruttó 113.000-ért, Lenovo Thinkpad Edge E2-1800-al, matt kijelzős, nagy aksival:

[link]

És hasonló árban kapható Pentium 977-el is, E130 néven:

[link]

Viszont ezekben is 320-as HDD van, 5400 rpm-es, mint a kategóriában mindenhol.

(#20417) Bogyó bá' válasza Gianni27 (#20416) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Biztos, hogy 5400-as? Eddig minden (általam ismert) Thinkpad Edge-ben 7200RPM-es, 320GB-os Hitachi Travelstar volt. Egy éppen itt porosodik az asztalomon, mert a gépembe SSD került, és még lusta voltam venni egy külső házat neki...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20418) Gianni27 válasza Mercutio_ (#20406) üzenetére


Gianni27
őstag

Hiába herélt, így is több cache maradt benne, mint a Brazos/Brazos2-ben:

[link]

(#20419) Gabor970


Gabor970
addikt

eszembe jutott, mi van az MSI WIND netbookokkal. Hát a gyártó honlapján is csak azt látom, hogy leálltak ezzel a vonallal. Én személy szerint sajnálom, mert nagyon meg vagyok elégedve a régi WIND U100-ammal. Végtelen strapabíró (pókerezés közben érte már pár fizikai behatás) akkuja 4,5 év kíméletlen bánásmód után is 83%-os, a kijelzpzsanér ugyanolyan stabil, mint új korában, és sorolhatnám még. Nem romlott el soha, félévente kiportalanítom, és ennyi. Megy, megy és megy, gyakran napokig kikapcsolva sincs, 7W idle, ideális letöltésre is.

viszont végre egy windowsos tablet : [link]

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#20420) Gianni27 válasza Bogyó bá' (#20417) üzenetére


Gianni27
őstag

Én megnéztem több webshop-ban, és 5400-at írnak mindenhol, de személyesen még nem volt nálam ilyen gép. Képről, ránézésre jónak tűnik, de szintén ránézésre nem mondanám semmivel sem minőségibbnek a hasonló Acereknél.

Egyébként érdekes dolog ez a márkabuziság, most pl. Lenovo telefonom van, ami egy full gagyi kínai telefonnak számít a Samsungok ill. iphone-okhoz képest, amúgy jó darab. Notiban a Lenovonak azért van hírneve, mert tudat alatt sokan még az amerikai IBM-el azonosítják, és ezt jól ki is használja a cég. Egyébként meg a Lenovo 100% kínai cég, míg az Acer, Asus taiwani, de a taiwaniak is ferde szemü kínaiak egyébként. Úgyhogy most max arról megy a vita, hogy melyik kínában gyártott, kínaiak által összeszerelt "kínai kacat" a jobb:)

(#20421) Gianni27


Gianni27
őstag

Találtam Lenovo-s tesztet, méghozzá az egyik legkomolyabb oldalon:

[link]

Sajnos azt írják, hogy a matt panel ellenére sem lehet használni nagyon kint, annyira gyenge a fényereje, hogy nappali szobában is maxon kell járatni:

"The LED backlight has a brightness of 173 cd/m², which falls to 142 cd/m² in the bottom right corner. Despite the matte display surface, the laptop is not suited for use in bright surroundings, as even indoors use requires the maximum brightness"

Az kis Acerek panelje (722/725) sajnos nagyságrendekkel jobb:
"We observed a maximum brightness of 245 cd/m2 and a very even brightness distribution. The Aspire One 722 makes a surprisingly good impression in outdoor use as the smaller screen makes it easier to avoid reflections. The fact that the decent brightness is available on battery power also helps. As a result, it is possible to view and work with screen content, assuming one can work in a good place and avoid direct sunlight."

[link]

Nálam már ezért sajnos alapból kiesik, az Asus 1225B-t is azért adtam el egyből, mert feltűnően gyengébb volt a 722-es után. A V5-171 hasonlóan jó ilyen szempontból.

Kár érte, mert minden más szempontból nagyon jó gép. Ha valaki nem szokott hozzá jobb kijelzőhöz, akkor viszont nem lesz gond azzal sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20422) Benőke válasza Bogyó bá' (#20414) üzenetére


Benőke
őstag

Több dolog így egyszerre.
Nem olvastad el figyelmesen ellenben válaszolsz, Amit persze szintén nem gondolsz át.

Miért is kéne 15-20K -t még kiadni egy másik gépre? Mert egy épkézláb olyan érv sem volt amiért érdemes. Mondjuk net és egy szövegszerkesztő miatt mért kéne erősebb proc? Miért? Miért kéne gyorsabb vinyó? Miért? Pöcök egér? Használja azt valaki? A TouchPad is csak szükség megoldás mert jónak nem jó még az sem. (Mondjuk alma kivétel mert azok jók.)
Erősebb proc többet eszik, gyorsabb vinyó szintén többet eszik. Magyarul csökken az üzemidő. Több memória? ASUS elbaxta nincs vita. 2Gb -al elmegy. Linux Röhögve... Még a W7 is elzakatol rajta...
Miféle szolgáltatások? Mondjuk például mi? Megveszed használod... Ezzel nagyjából le is záródott a szolgáltatások köre... garanciát leszámítva. Az meg a ThikPad -et leszámítva pont hogy nem jó a Lenovo -nál.

Még mindig nem világos mért kéne egy olyan gépre kiadni +20k -t ami nem bírja olyan sokáig ellenben erősebb, ami persze egyáltalán nem lényegtelen csak épp az extra erőre nincs semmi szükség. Akinek az erő számít ezekkel nem is foglalkozik...

Szóval ugyan nincs rá szükség, de érdemes olyanért több pénzt kiadni mikor az üzemidő a lényeg és pont ott meg csorbát szenved? Biztos átgondoltad alaposan?

Nem csak akkor jó ha nagyobb erősebb, gyorsabb.

Biztos jó az az e130 de hogy a többi nem jó az a nettó hülyeség.

(#20423) KMT válasza Gianni27 (#20416) üzenetére


KMT
addikt

Csak ezek nem 15-20, hanem 30 ezressel drágábbak egy 725-nél... Jó kérdés, hogy ez megéri-e (nekem). Fene abba a matt kijelzőbe, túl csábító. :DDD

(#20424) Benőke válasza Gianni27 (#20420) üzenetére


Benőke
őstag

ThinkPad valóban nem épp vacak, de a többi tucat termék szerintem is. Egy egy széria jobban vagy rosszabbul sikerül, de mind ugyan az.

(#20425) Gianni27 válasza KMT (#20423) üzenetére


Gianni27
őstag

Fent írtam, hogy ne bánjad a matt kijelzőt, mert a 725-ös fényese sokkal jobb a teszt szerint is, és saját tapasztalat alapján is.

(#20426) Gianni27 válasza Benőke (#20422) üzenetére


Gianni27
őstag

A gyorsabb proci nem feltétlen fogyaszt többet, pl. E450 17W, E2-1800 18W, Celeron 877 17W, Pentium 977 17W, de az (ebben a kat-ban) erős i3-2367M is 17W, sőt a csúcs ivy-s HD4000-es ULV i5 3317M is 17W-os. (V5-171-ben az is elérhető)

Az igaz, hogy a C60 mindegyiknél kevesebbet fogyaszt.

Viszont az üzemidő ebben a kategóriában elsősorban az aksitól függ. Sajnos a jelenlegi Acereknek ez az egyetlen komolyabb hibája, a közepes 4 cellás 2500mAh/37Wh aksi. Ez van a 725/756/V4-171-ben is, 3.30-4.00h üzemidőt tudnak i3-C60 viszonylatban.

A Lenovo (és a 1225B) kétségtelen előnye a nagy akksi, és a 6-7 órás üzemidő. Kinek mi a fontosabb.

A 85 ezer vs. 100, 115 vagy akár 150 ezer Ft egyéni dolog. Én pl. 5 éve nem játszom, de a gyengébb procis gépek sima böngészésnél, beágyazott youtube videós oldalak görgetésénél rendesen küzdenek, akadoznak. És ezen az APU semmit sem segít. Erősebb procival ez is gördülékenyebb. Ennek ellenére a C60-ast továbbra is jónak tartom, jelenleg is elvagyok vele bőven. Viszont E2-1800 helyett meggondolnám a Sandy 977-es rendszert, ami ugyanannyi árban de akár az ULV-s i3-at is, ami 100%-al gyorsabb a Brazos2-nél + 20 ezerért.

(#20427) Bogyó bá' válasza Benőke (#20422) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Arra próbáltam rávilágítani, hogy míg a C-60 vagy Atom procival szerelt abszolút belépő szintű 11,6"-os netbookok csak egy "újabb kütyü" otthon, a tablet, a médialejátszó, a hordozható MP3 player mellett - leginkább csak arra valók, hogy este "ágyba vidd" a Facebookot, meg a sokadik torrentfilmet, miközben a nem sokkal drágább, jóval erősebb procival, sokkal masszívabb házzal, szabadtéren csak borotválkozásra alkalmas fényes helyett matt kijelzővel, cseppálló billentyűzettel, bla-bla-bla szerelt Lenovo Thinkpad Edge-k pedig teljes értékű hurcibálós számítógépek, netbook árban!

A fogyasztásról: a Lenovo általam istenített megfizethető kis gépei rendelkeznek az összes netbook közül a legnagyobb akksival, így az üzemidejük max. fényerőn használva is 6 óra körüli (Brazos E-450-nel, de az Inteles sem lehet sokkal kevesebb, mert az ráadásul nem 18, hanem 17W TDP-s.)

Ha tényleg valaki a legutolsó fillérjét áldozza egy belépő netbookra, és kizárólag tartalomfogyasztásra használja azt, akkor neki persze sokat számít a megtakarított 20 ezer forint is, de be kell látni, hogyha valaki megteheti, akkor alig több pénzért sokkal többet is kaphat: akár terepen, munkaeszközként is alkalmas gépet, mint például Haris fórumtárs és jómagam is használjuk. Nem a munkáltatóm vette, hanem saját magam, a saját pénzemből, de részben munkahelyi célokra, Ha bővebben el lennék eresztve, persze tudtam volna - alig jobbat - kétszer ennyiért is venni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20428) Bogyó bá' válasza Gianni27 (#20425) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De, csak bánja a matt kijelzőt: a Lenovo-é valóban nem túl fényerős, sőt színhelyesnek sem nevezném, viszont kültéren legalább valami látszik, nem csak a saját ronda pofám és a mögöttem lévő tárgyak tükröződnek benne. Photosoppolni nem ezen kell, de egyébként meg egészen jól el lehet vele lenni, minden helyzetben.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20429) Gianni27 válasza Bogyó bá' (#20427) üzenetére


Gianni27
őstag

Azért anyira nem gyenge az a C60-as sem. Kb. klasszik P4 2.8Ghz szint. Ha valaki türelmesebb el lehet vele lenni bőven, csak megszokás kérdése. Másrészt a komolyabb procival szerelt Acerek is ugyanazt tudják, mint az Edge-k. És hiába a matt panel, ha low end kategóriás, gyenge a fényereje, lásd a tesztekben. A kijelzőben az Acerek jobbak. A nagy aksi kétségtelen előny, de egy átlagfelhasználónak elég lehet akár 3-4 óra is, otthon meg mehet tápról is, monitorra kötve. Most már tényleg megnézek egy ilyen Lenovot, de az a fekete érdes fröccsöntött műanyag engem annyira nem győz meg mint űberminőség. A V5-171-em abszolút kellemes, masszív, igényes házban van, semmi zongoralakk nincs rajta (mint pl. Asus 1225B), nem maszatolódik. A külső ezüst borítása meg 10 cm-ről már szálcsiszolt alunak néz ki:)

(#20430) Gianni27 válasza Bogyó bá' (#20428) üzenetére


Gianni27
őstag

Naponta netezek Acer 722-vel kint, és nagyon jól használható. Az összes jelenleg kapható netbook között a legszebb kijelzője van - szerintem:)

A színhelyesség meg hasonlók, az nem szempont ebben a kategóriában nyilván.

(#20431) AxBattler válasza Bogyó bá' (#20427) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Régen a hordozható kategóriában választhattál az Atom-os gépek (hosszú üzemidő), és a használható szubnotik (megfelelő teljesítmény) között. Most szvsz mindkettőt kiváltja egy erősebb Brazos.
Az Acer tényleg jó lenne, de kiherélték a kis akkuval, külön meg nem érdemes hozzá venni, mert akkor már annyiért ott van egy Edge.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20432) Gianni27 válasza AxBattler (#20431) üzenetére


Gianni27
őstag

Nagyon jókat írnak az Edge-ről a tesztben:

[link]

"The X130e is a different story: even when compared to far more expensive laptops, the workmanship quality is amazing. The design may be old but the laptop was never meant to be part of a fashion show. The biggest disadvantage of this robust build is the heavy weight, which is noticeably higher than the competition."

A panel az egyetlen para, de most már tényleg le fogok tesztelni egyet. Azóta az újabb E2-1800-ason már van USB3 port is. A bika aksi miatt is erősen meggondolandó.

"Users should not expect amazing performance from the Fusion APU but the extremely low consumption values and the thereby resulting long battery life are great pros for the X130e, as they allow the subnotebook to be used an entire day on-the-go. The decision to upgrade to the Intel alternative (Core i3-2367M) is free for each user to make. The upgrade will deliver more performance but will come at a high price."

(#20433) KMT válasza AxBattler (#20431) üzenetére


KMT
addikt

Hol kapsz 100e-ért Edge-t? (Sőt a 722 már 70e körül is megy, de a 725 is 85-)

(#20432) Gianni27
Azért az a fényerő tényleg nem sok... No meg ezt is hol kapod meg?

(#20434) Benőke válasza Bogyó bá' (#20427) üzenetére


Benőke
őstag

Ennél jóval többre van most is használva mint amit leírtál.

Persze napfényben jobb a matt kijelzős, meg talán irodában is ha háttal ül valaki az ablaknak, de spec jobban szeretem a fényeset.
Cseppálló billentyűzet? Ez biztos? Mondjuk ez végre talán egy hasznos dolog, bár eddig egy notimba sem öntöttem Kv -t se kakaót. Mondjuk ezt úgy sikerült hogy nem billegek felette bögrével. :)

A kis C60 -as Linuxal is elhúzza 7 órán át. Ez a lényeg. Szöveg szerkesztésnél táblázat kezelésnél bőségesen elég is ez az "erő". Böngészéshez is. Persze látszik rajta hogy nem egy kapkodó idegbeteg, de egyáltalán nem zavaró...

Nem a legutolsó fillér volt csak olyanért nem adok ki feleslegesen amire nincs szükségem. Azért mert csak? Minden szintnél van egy 20k val drágább ami picit jobb...
Nagyon meg vagyok vele elégedve. Hasonló célokra 3 év múlva is elég lesz. A többihez meg ott asz asztali gépem 23" monitorral i5 procival...

Ezek a terepes dolgok annyira határ dolgok, annyira kevesen használják így, majd ha kell ezzel foglalkozni akkor odafigyel arra az ember, egyébként felesleges...
Az hogy van aki így úgy használja az még nem azt jelenti hogy ez minden napos. A két kezemen meg tudnám számolni hogy 3,5 év alatt hányszor mozdítottam el az asztalról a notimat.

(#20435) Benőke válasza Gianni27 (#20429) üzenetére


Benőke
őstag

Nekem a zongoralakk is tetszik, legalábbis így fehérben jó. :D

(#20436) Bogyó bá' válasza Benőke (#20434) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

" ...A két kezemen meg tudnám számolni hogy 3,5 év alatt hányszor mozdítottam el az asztalról a notimat. ..."

Na, ezért használok én asztali gépet szinte mindenre. A picikét csak akkor, ha menni kell. Azt viszont elég sűrűn kell.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20437) Mercutio_ válasza Bogyó bá' (#20436) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kölyköknek egyetemre hurcibálni teljesen jó a C-60-assal szerelt acer, most asszony is kapott egy 725-öt (4GB ram-os verzió) hétvégén megkérdezem mennyire tetszik neki :D ha döcög belepattintok egy 120-as SSD-t megnézem úgy, mert esélyes, hogy a vinyó is visszafogja valamennyire.

Egyébként PS és brutális méretű sokképletes excel-ek kivételével minden átlagos program rendesen fut rajtuk, egyedül a betöltés tart esetenként kicsit tovább.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20438) LordVader80 válasza LordVader80 (#20408) üzenetére


LordVader80
senior tag

erre egy kis grafikus teljesítmény összehasonlítás valakitől?

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#20439) hege1989 válasza Árjaharcos88 (#20412) üzenetére


hege1989
tag

Most tervezek barátnőmnek venni egy ilyen procival szerelt asust. Mielőtt a többiek megköveznének azért választotta ezt mert szebb és hordozhatóbb mint a többi.

Gondolom neked is ilyen proci van a gépedben vagy már találkoztál vele. A win7 fut rajta rendesen(starter vagy hp?)? Felhasználói programok(chrome, office, pdf viewer) mennek szépen akár párhuzamosan is?

Van valakinek Asus 101CH típusú gépe? Kérem írjon róla egy kis beszámolót.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#20440) Mercutio_ válasza hege1989 (#20439) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az adatok alapján kicsi az aksija és a kijelző felbontása (1024x600) kényelmetlen lesz a weblapok 720p-re optimalizált olvasása (nem csak fel-le de adott esetben oldalra is görgetni kell minden egyes sor elolvasásánál) én a helyedben rááldoznám azt a plusz pénzt és vagy - ha az asus-hoz ragaszkodsz - egy 1225B-t vagy egy Acer 725-öt vennék.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20441) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Az E130-ak tetszenek, de még két dolog nem világos. Egyrészt megéri-e az i3 a 977-tel szemben (árban kb +20%, de teljesítményben +50 - kérdés, hogy ez mennyire érezhető). Másrészt nem találtam arra választ. hogy msatat kezel-e.

(#20442) Gianni27 válasza Szőröstalpú (#20441) üzenetére


Gianni27
őstag

Az, hogy megéri, egyrészt matek, az alapján ugye megéri. A másik kérdés, hogy van e rá keret, ill. hajlandóság többet fizetni, ill. hogy szükség van e a plussz sebességre.

E130 esetében én majdnem biztos, hogy 113-ért inkább 977-est vennék, mint 150-ért i3-ast. Ha 135-ért lenne az i3-as, akkor gondolkodnék el rajta.

(#20443) Gianni27 válasza LordVader80 (#20438) üzenetére


Gianni27
őstag

Amit linkeltem notebookcheck.net-es tesztekben alaposan kivesézték a VGA-kat is. A HD 4000-es az egyetlen, ami már összemérhető a Brazos-ok GPU-ival, de az egyrészt jelenleg csak Ivys i5-ben van, másrészt ha nem játszol, akkor semmit sem számít az egész GPU téma.

(#20444) LordVader80 válasza Gianni27 (#20443) üzenetére


LordVader80
senior tag

megnéztem, a c60-as 6290 a 345., míg a hd3000 272, hd4000 pedig 200. helyen van, most akkor hogy van ez?

May The Force Be With You!

(#20445) Árjaharcos88 válasza hege1989 (#20439) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Én egy ilyen Acert vettem a páromnak, amire használja, arra tökéletes (böngészés chrome-mal, film nézés, skype, néha 1-2 flash játék neten, fülessel még a zenék is szépen szólnak, semmi office) Az Asus nem tudom mit produkál az ilyen procival, keress róla tesztet!
Win 7 Home Premium 32 bites fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#20446) Benőke válasza LordVader80 (#20444) üzenetére


Benőke
őstag

A C60 ban lévő 6290elég gyengusz. A HD2500/4000 csak Ivy Core i3/i5/i7 -ben van másban nincs...

Ez utóbbiak sem acélosak. Arra azért elég hogy egy öregebb game elzörögjön rajta 4-5 évesekre gondolok, nem tavalyi játékokra.

(#20447) arcszesz válasza LordVader80 (#20444) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Nyers teljesítményben nincs látványos különbség a radeon és iHD igp-k között. Általános használatra mindkettő megfelelő, nem játékra találták ki ezeket.
Ami "make a difference": a radeonoknak sokkal igényesebb a felépítése. A dx, opengl, directcompute, dxva stb. támogatása is sokkal jobb. Videolejátszás terén pl. látványos a különbség, a radeon UVD3 lejátszómotorja mérföldekkel fejlettebb az intel hasonló moduljánál.
A radeonoknak általában a képminősége (képélesség, színek) is jobb, ami 1 nagy, minőségi monitort csatlakoztatva észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#20448) Feanor1031


Feanor1031
tag

Sziasztok!
Holgy ismerosomnek kellene segitseg notebook/netbook vasarlassal kapcsolatban.
A keret nem nagy 50-100 kozott lenne, raadasul ugy szeretne venni, hogy 5000 koruli torlesztovel fizet erte.
Nagy igenyek persze nincsenek, nem akar jatszani, nem akar tervezni, videot vagni... :)
Nyilvan elony, ha piros. :D
Mit ajanlanatok?

(#20449) Bogyó bá' válasza Feanor1031 (#20448) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szigorúan piros színben még ez tűnik leginkább használhatónak: [link]
Itt is lehet részletre vásárolni, bár brutális a THM: 24 havi részletre 5.399,- havi részlet jön ki, 9.980,- forint előleggel. Szerintem inkább folyószámlahitel kellene a bankotoktól, az 30% alatt szokott lenni, ráadásul tetszés szerinti ütemben bírod törleszteni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20450) Edorn válasza Feanor1031 (#20448) üzenetére


Edorn
aktív tag

Még ma, meg talán holnap az edigital.hu-nál laptopra 0% THM-van! Kérdés, hogy megnyomták-e a termékek alap árait az akció előtt... :)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.