Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Benőke válasza Bogyó bá' (#19999) üzenetére


Benőke
őstag

Hát nézőpont kérdése a dolog.
Hiába Lenovo, sajna a Gar így is csak 1 év. És a garanciális ügyintézés sajna MO -n a NEM ThinkPad esetében eléggé macerás. Illetve ez esetben csak 2 évre bővíthető. Tehát +1 év.
Proc erősebb, de Multimédiához az integrált VGA már jóval harmatosabb.
Nincs megkövezés, de szerintem nincs markáns különbség. Összeszerelési minőségben sincs semmi extra. Mondjuk ezt a típust nem láttam de pl az e205 az mondjuk Acer szintet sem üti meg.
Teljesen vállalható. Speciel már unom a fekete meg szürke notikat, de ebben a kategóriában a Lenovo -nak is van egy pár színes notija.

(#20002) Gabor970 válasza Benőke (#20001) üzenetére


Gabor970
addikt

.. a lenovo nálam is a garanciális ügyek miatt abszolut kiesik sajna. Pedig jó áron lenne E-450-es netbookjuk is :(

Kollégám lenovo netbookja valami mérethiba miatt a billentyűzet bal oldalán folyamatosan szétakad. Nem voltak hajlandóak vele érdemben foglalkozni, mert az szerintük mechanikai probléma, ami biztos sérülés eredménye. Semmi sérülés nincs természetesen, csak valahogy nem sikerült méretpontosra a két összetartozó darab.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#20003) Andyka0908 válasza Bogyó bá' (#19999) üzenetére


Andyka0908
tag

Ebbe a Lenovo E130-as netbookba milyen integrált videkari lehet, Intel HD3000-es lehet benne? Azok amúgy mennyit bírnak?:)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#20004) Benőke válasza Andyka0908 (#20003) üzenetére


Benőke
őstag

Sima Intel® HD Graphics. Semmi 3000!. :)

(#20005) Andyka0908 válasza Benőke (#20004) üzenetére


Andyka0908
tag

Semmi további megkülönböztető szám, sorozatszám nincsen? Azokba is van különböző nem? :B

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#20006) Benőke válasza Andyka0908 (#20005) üzenetére


Benőke
őstag

Intelnél ez elég kusza. A Franc se igazodik ki rajtuk. :)

(#20007) Andyka0908 válasza Benőke (#20006) üzenetére


Andyka0908
tag

[Ez szerint] Intel HD Graphics 4000 van benne, de hogy ezekbe a leírásokba mennyire lehet bízni. :D :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#20008) arcszesz válasza Andyka0908 (#20007) üzenetére


arcszesz
aktív tag

HD 2000 van benne picit csökkentett órajellel. [link]
Nem nagy szám, de szerintem egy netbookba bőven elég.

(#20009) Benőke válasza Andyka0908 (#20007) üzenetére


Benőke
őstag

Az az asztali core i3/i5/i7 -ben van (Ivy Bridge), nem hiszem hogy azt engednék. Na meg nem hivatalos leírás.

(#20010) Andyka0908 válasza Benőke (#20009) üzenetére


Andyka0908
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. :)

Nem akartam beleokoskodni, csak kíváncsi voltam rá. :))

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#20011) tvse1995 válasza Bogyó bá' (#19999) üzenetére


tvse1995
senior tag

Köszönöm a választ neked és a többieknek is! :)
Nagyon szimpatikusnak tűnik a kis lenovo.
Milyen akku időkre lehet számítani ezzel a pentiummal?

(#20012) Bogyó bá' válasza tvse1995 (#20011) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha annyit bír 6 cellás akkuval, mint az én e125-ösöm Brazos E-450-nel , (Brazos TDP:18W, Intel TDP:17W), akkor valós 6-6,5órára számíts. (Majdnem full fényerő /13 a 15 fokozatból, wifivel netezve, vagy éppen Office-ozva)

(#20001) Benőke: "...Összeszerelési minőségben sincs semmi extra. Mondjuk ezt a típust nem láttam de pl az e205 az mondjuk Acer szintet sem üti meg..."

Nekem az általam ajánlott gép Brazos-os verziója van (Thinkpad Edge e125), és messze jobb anyagokból, messze jobb minőségben van elkövetve, mint akár egy Acer, Asus, vagy éppen a Lenovo S205. Ezek mind kommersz, belépő szintű gépek. Mindet megnéztem, megtapogattam, mielőtt a sajátomat márciusban megrendeltem.

Sajnos valóban csak egy év a gyári gari, de az egyik webshopban volt egy akció tavasszal, amikor is a bolt vállalt 3 év garanciát a gépre (számlán is 3 év gar szerepel), így ezzel éppen jól jártam.

Amivel ezek a kis Thinkpad Edge-k különbek a többinél (Acer, Asus9 szolgáltatásban: beépített pöcökegér, alapból 4 GB ram és további néggyel bővíthető, alapból 7200RPM-es vinyó, a vinyóhoz ráadásul van gyorsulásérzékelő is, így hirtelen mozdulatra kiparkolja a fejet, megelőzve az adatvesztést. Matt kijelző, amit nem lehet eléggé túlértékelni szabad téren, vagy utazáskor!!!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20013) tvse1995 válasza Bogyó bá' (#20012) üzenetére


tvse1995
senior tag

Elég jól hangzik az a 6 óra.
Neked ha a brazos-os és a pentiumos közül kellene választanod akkor a pentiumot vennéd?

(#20014) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok!

Én is szemezgettem a Lenovo E130 i3-as verziójával.
Mivel nekem annyira nem sürgős, így lehet, hogy megvárom amíg megérkeznek az Ivy Bridge-es változatok.
Utána néztem és találtam egy egész jó ismertetőt. [link]
Ugyan nem a mi piacunkra szánt modellek, de nagy eltérések nincsenek.
Ami fontosat találtam, hogy hiába 1600MHz-es RAM van benne, de akkor is csak 1333MHz-en fog futni, mert ennyit tud a CPU.
A másik még fontosabb, hogy csak 7mm magas HDD van bennük, azaz SSD cserénél erre is figyelni kell.
Ami még a bajom, hogy a HDMI kimenet max 1920x1200 felbontást tud külső monitorra kiadni, bár ritka a nagyobb, ezért is szemezek az X230-cal (Displayport), de az egy másik állatfaj.

(#20015) KMT


KMT
addikt

Jelenleg egy 15"-os fenevadot használok, kisebbet szeretnék. A 10"-osok azért már elég kevesek nekem, úgyhogy 11-12" között milyet érdemes venni? Utazás, netezés, szövegszerkesztés mellett jó lenne, ha elvinné a 720p-s filmeket ha szükséges. Erre alkalmasak az atom és társai szintű (keveset fogyasztó) procik?

80e körül jó lenne megúszni, úgyhogy keveset használtakra szorulok szerintem...

(#20016) Benőke válasza KMT (#20015) üzenetére


Benőke
őstag

Intel Atom önmagában nem igazán. Csak ION -al. Inkább AMD C 30/50/60 E 350/450 ... stb

(#20017) tope válasza KMT (#20015) üzenetére


tope
addikt

Acer 722-es C60-as procival kb még bele is fér.

(#20018) Bogyó bá' válasza tvse1995 (#20013) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még szép! Kvázi ugyanannyiért dupla teljesítmény: nem "netbook", hanem netbook méretű, teljes értékű szubnotebook.
Sajnos, mikor én vettem, még sejteni sem lehetett, hogy az Intel "beengedi" ezeket a jó kis procikat ebbe a szegmensbe.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20019) tvse1995 válasza Bogyó bá' (#20018) üzenetére


tvse1995
senior tag

A lényegesen gyengébb igp ellenére is?

(#20020) KMT válasza tope (#20017) üzenetére


KMT
addikt

Igen, végül is használtan tényleg beleférhet. Csak félre kell tennem az Acer-fóbiámat, nálam mindig is a leggyengébb márkák közt szerepelt. :F

Ezekre a netbook-okra ennyire a fényes kijelző jellemző? :(

(#20016) Benőke
Akkor az atom felejtős.
Érdekes ráguglizni, hogy "atom ion". :))

(#20021) Benőke válasza tvse1995 (#20019) üzenetére


Benőke
őstag

Gyengébb proc esetén ugye a HD videók jelentik a mumust. Lásd Intel Atom.
Azért van az Atom mellé az ION, vagy az AMD Brazos amiben van használható IGP legalábbis ami kiszámolja amit ki kell a proc helyett...

Lehet ez az Intel már rendelkezik akkora erővel hiába csak 1,4GHz hogy IGP nélkül is megy a HD videjó. Nem tudom.

Akku üzemidőben az AMD Brazos jobban bírja a strapát. Persze felhasználási módtól függ. Akinek proc erő kell az valóban ezt az Intel Penyát is nézegesse alaposan. Akinek nem ez a lényeg az Brazos. Főleg ha üzemidő is számít akkor inkább C60. 7 órát is kibír ha óvatosan használod. ASUS 1225B.

(#20022) Zolexx válasza Bogyó bá' (#19999) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Hmm, nincsen valakinek esetleg ilyen gépe amiben ilyen Intel Pentium 977 1.40GHz proci van? Úgy akárkinek:D
Örülnék ha valaki tudna nyilatkozni róla. :)

Jövő hónapba lehet én is veszek egy ilyen Lenovot.

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#20023) tope válasza KMT (#20020) üzenetére


tope
addikt

Hát ami még szóba jöhet az az ASUS, de az többe is kerül pl C50-el is

(#20024) KMT válasza tope (#20023) üzenetére


KMT
addikt

Nem abban van "fixálva" a RAM?

(#20025) Benőke válasza KMT (#20024) üzenetére


Benőke
őstag

Hát sajna fix valóban. Eleve 4GB -al kell venni. Erre oda kell figyelni.

(#20026) Gabor970


Gabor970
addikt

kicsit okosítom magam netbook vonalon. Tényleg mindent elöntött a brazos vonal. Nekem úgy tűnt, INTEL platformnak nem sok babér teremhet már. Most nézegettem összehasonlító teszteket grafikus oldalról, és meglepett, hogy azért az ION 2 bőven partiban van a 6320-al is. kb a 6310 és a 6320 közt helyezkedik el félúton, vagyis nincs igazi különbség. Az ATOM 525 pedig a maga 2X1,8 GHz tempójával gondolom szintén nincs igazán lemaradva az AMD-től, ráadásul az intel megoldásánál van egy gyenge 3150-es graf vezérlő, ami keveset fogyaszt ha nem kell szufla, és okosan csak szükség esetén indul az ION2. Gondolkodóba ejtett, mert a népszerűség csökkenése miatt háttérbe került Intel megoldás barátságos árakon elérhető.

Mi a véleményetek a fentiekről?

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#20027) endre1989


endre1989
csendes tag

Hali! Szerintem Sony Vaio-t abba biztos vagyok hogy minden idők legjobb notebookja.

A.S.A.P.

(#20028) Benőke válasza Gabor970 (#20026) üzenetére


Benőke
őstag

Olvass a 3150 graf vezérlő után kicsit. Már kukázták is. Az első az utolsó driver egyben. Nincs további támogatás. Nem szabad megvenni. Atom jelentősen nincs lemaradva, de most csak a neve adja el a terméket nem az hogy piacvezető termék. Inkább Pentium vagy Brazos. Na meg ION2 is biztos jó. Árban nem tudom hol van. Fogyasztásban az AMD a jobb jól eltalálták...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20029) Gabor970 válasza Benőke (#20028) üzenetére


Gabor970
addikt

rosszul gondolom, hogy netezés vagy pl torrent, office, stb alap nem gpu igényes műveletek esetén az a kukázott 3150-as vezérlő is elégséges? Hiszen amiről épp most írok (MSI WIND U100 atom 270) még gagyibb, mégis elég ilyesmire.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#20030) Benőke válasza Gabor970 (#20029) üzenetére


Benőke
őstag

Nem gondolod rosszul. Teljesen jó.
Egyetlen probléma vele hogy nem lesz több driver. PL W8 -ról is le kell mondani. Ill csak W7 32bit -re van driver. Ill hogy bizonyos funkciók nem is lesznek elérhetőek.

Egyébként ha nem baj hogy csak W7 32bit és nem nem baj ha nem viszi a Full HD -t. Akkor nó problem. Ez is jó.

A Mostani géped még sokáig fogja élvezni a driver támogatást, függetlenül attól hogy "gagyibb"...

Nem javaslom továbbra sem az új N/D szériás Intel Atom -ot senkinek. Egyszerűen melléfogtak alaposan a IGP -vel. Régebbiek jobbak.

Azért mert Intel nem kell nekik padlóra feküdni. A következő Atom -jobb lesz saját IGP megint. Mostani körülmények között az AMD C 30/50/60 - E 350/450 E2-1800 a jobb választás vagy a notebook ból netbook -ba visszabutított Intel Pentium.

(#20031) tvse1995


tvse1995
senior tag

Gondoltam körbenézek aprón is, hogy van e valami ebben a kategóriában ahol keresgélek és találtam egy Lenovo X121e-t 80k-ért.
Egy gond van vele, hogy az alaplap és a kijelző cserélve lett gariban amiből már csak egy hét van hátra. :F
Ti tudva ezeket bevállalnátok?

[ Szerkesztve ]

(#20032) Benőke válasza tvse1995 (#20031) üzenetére


Benőke
őstag

Elméletileg a csere időpontjától újra indul a gari a cserélt alkatrészekre.

(#20033) tvse1995 válasza Benőke (#20032) üzenetére


tvse1995
senior tag

Ez nem lenne rossz.
A garancia kiterjesztést csak a vásárlással egy időben lehet venni vagy bármikor a garancia ideje alatt?

(#20034) Benőke válasza tvse1995 (#20033) üzenetére


Benőke
őstag

Hát ezt a gyártó ki szokta kötni. Acer nél a kiterjesztési csomagban van benne hogy mikor kell/lehet Van vásárlást követő 180 napos és 90 napos is.

(#20035) haris válasza tvse1995 (#20033) üzenetére


haris
őstag

Néha lehet használni a keresőt ami topikon belül is keres

Itt a válasz a lenovos garancia kérdésedre
;)

(#20036) kirusz1


kirusz1
őstag

Sziasztok tudnátok ajánlani jó ár értékü uj nootebokot 70-100.000 között.főleg netezésre lenne használva előny lenne a könnyü suly.előre is köszi

(#20037) Gianni27 válasza kirusz1 (#20036) üzenetére


Gianni27
őstag

Acer Aspire One 725, vagy Asus 1225B C60-al, de csak kicsit kellett volna visszaolvasni:)

(#20038) kirusz1 válasza Gianni27 (#20037) üzenetére


kirusz1
őstag

köszi :R

(#20039) skristof


skristof
tag

üdv

barátnőnek kellene netbook, szokásos alap dolgokra: net, office, filmezés. sajnos a keretösszeg nem túl acélos, 70-80 lett belőve (bruttó). ebbe ugye többnyire intel atomos fér bele, de itt alattam ajánljátok az acer 725-öt iponéknál 85 ennyi minimális pluszt bőven megér, ugye? kategóriájában ez a bestbuy, ár/érték arány?

sajnos 1-2 héten belül kell, szóval a jelenlegi piac játszik

köszi :))

(#20040) kirusz1 válasza skristof (#20039) üzenetére


kirusz1
őstag

Igen nekem ajánlották én rendeltem egyet a héten jön meg irok róla ha gondolod.specifikációk szerint jónak tünik

(#20041) Benőke válasza skristof (#20039) üzenetére


Benőke
őstag

Hali.
Nem mindegy mekkora kijelzővel kell.
A 10,1" nagyon pici de ennél kisebb használható notebook nincs az már tablet.
Ezek között lehet válogatni, itt még 70k alatt is kapsz gépet.

11,6" a következő. Ezek már a használhatóbb méretet képviselik, és a súlyuk sem veszélyes. Ellenben már azért nagyobbak, de bőven kényelmesen cibálhatóak.

Ez a két méret a netbook. Esetleg némelyik 12,1" még belefér.

Proc végső esetben Intel Atom. Javaslom esetleg a kifutott darabokat használtan ha nem baj. Ami a legjobb vétel ebben az árkategóriában az az AMD C60, esetleg C50. Intelből Pentium -ok de azok már 120k környékén vannak.
Minimum 2GB ram legyen benne 1Gb -al ne vedd meg csak akkor ha a saját szemeddel láttad, hogy bővíthető. ASUS nál be vannak forrasztva sok esetben és nem bővíthető. Fix 1GB -al nem sokra mész.
Windows 7 Startert felejtsd is el. Csak a szenvedés lesz vele. Win 7 Home Se több se kevesebb vagy valami Linux.

Ha 15" környéki kell akkor nézd meg hol lehet 100k környékén vagy alatta gépet kapni és azok között nézelődj. Bőven használható darabok vannak 100k alatt is. Ill másik topic.

Egy olcsó 10,1" : [link]
(Memória bele van forrasztva nem bővíthető!)
Létezik fehérben és sötét szürkében is. A Fehér a legjobb. Nekem az van csak 11,6" -ban.

Acer ből a 722 ha van raktáron valahol vagy a 725. A 722 ből szinte már csak 3cellás akkuval van a 725 csak 4 cellásban létezik. kb annyi órát bír ahány cellás az aksi.

11,6" Acer 722 : [link]
Acer 725 : [link]

ASUS 1225B : [link]
(Ilyen van nekem is, Memória nem bővíthető)

Esetleg még őt is tudom javasolni. [link]

Acer és Lenovo 1 év gart ad, az ASUS 2 évet ahogy a többinek is ezt kéne az unióban.

(#20042) skristof válasza Benőke (#20041) üzenetére


skristof
tag

köszi a kimerítő választ, valóban, nem jeleztem a méretet

eddig egy HP Mini-t használt, így a 10.1 is jó eséllyel elég neki, viszont baromi jó lenne ha intel atom fölé tudnánk lőni (persze ezt én mondom, ő nem ért hozzá, neki az is gyors volt :D)

windóz nem kell, sőt, jó ha nem dob az áron.

de ezek az üzemidők egészen karcsúnak tűnnek, a Mini állítólag 7-8 órákat bírt (vagy csak annyit írt/hazudott a windows?)

(#20043) Benőke válasza skristof (#20042) üzenetére


Benőke
őstag

Aksi méret től függ. 3 Cellás nem fogja bírni 7-8 órákat.

Egy 6 cellás akkuval, 10,1" -es kijelzővel, és kis procival valszleg elmehet 8 órát.
11,6" -os már - 1 óra. Viszont a kicsiknek meg nagyon kilóg a nagy akku a gépből.

Nekem az ASUS 1225B 6 cellás akkuval AMD C60 -al óvatos használat mellett 6-7 órát húzza.

Ha hosszú üzemidő kell, akkor 6 cellás akku. Acer 725 4 cellás akkuval óvatosan használva lehet hogy elmegy 4 órát is.

(#20044) tope válasza skristof (#20042) üzenetére


tope
addikt

Kérdezd meg ezen terméket mennyiért adná, bőven megfelel a követelménynek.

(#20045) AxBattler válasza tope (#20044) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Az egy igen jó darabnak tűnik.

Egyébként újonnan simán jó az a 725-ös.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20046) kirusz1 válasza AxBattler (#20045) üzenetére


kirusz1
őstag

nekem is azt ajánlották rendeltem is de nem igen van raktárkészleten pedig a hétvégére lenne ajándékba :F

(#20047) AxBattler


AxBattler
félisten

Review Acer TravelMate B113-M Notebook
Nem rossz, de az etalon nekem marad továbbra is a Lenovo...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20048) sultiii


sultiii
tag

Üdv!

Csak internetezésre keresnék Netbookot, én erre gondoltam.
Kérdésem, hogy ez a proci nem nyökögne netezés közben vagyis nem lenne lassú ? Ram bővíthető 1-ről 2gb-ra?

[ Szerkesztve ]

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#20049) tope válasza sultiii (#20048) üzenetére


tope
addikt

Asus 1015BX (lehet más néven van) C50/C60-es procival pl. sokkal többet ér mint ez a Dell.

[ Szerkesztve ]

(#20050) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Saturnban van 0% THM-es akció, egy ismerős kinézett magának egy ASUS R51BX-et 80k huf-ért (szerintem elírás, R051BX-nek kellene lennie a paraméterek alapján), net, youtube, skype lenne a felhasználás. A kérdésem az lenne, hogy lehet benne bővíteni a memóriát? Vagy elég a célterületre az 1 GB Win7 Starterrel? Mintha valahol olvastam volna, hogy nem lehet bővíteni, csak nem találom már, de az is lehet, rosszul emlékszem. Tud valaki valami biztosat?

A segítséget előre is köszönöm!

solfilo

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.