Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Mulderpapa válasza Mercutio_ (#23000) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Szintetikus tesztekben több pontot kap (tudom ez nem teljesen mérvadó) és egyre több program fogja kihasználni a 4 magot, ami hosszabb távon előnyösebb.
Az Intel Celeron N2930 nem Atom, azok tudtommal a Z jelölésűek.
Ettől függetlenül single threadben tényleg valamivel gyengébb, mint az 1007u.

[ Szerkesztve ]

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#23002) Pferi válasza Mercutio_ (#23000) üzenetére


Pferi
senior tag

Szia! Tudnál linkelni esetleg egy tesztet ahol a Bay Trail Celeron processzorokat vetik össze a 1007-es vagy 1017-es régebbi Celeronokkal? Olcsó netbookot csak ilyen processzorokkal találtam.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#23003) szekzol válasza Mulderpapa (#22998) üzenetére


szekzol
tag

Köszönöm a válaszod.
Paraméterei alapján tetszik az Acer E3-111 de még annyira új, hogy nem nagyon találtam felhasználói véleményeket hozzá. Használtál már ilyen gépet? Vagy van az ismerettségi körödben olyan aki használ?
Ha igen akkor:
Milyen az általános minőségérzet?
Könnyen szerelető (memória, akku, HDD)? A V5-ösnek úgy tudom könnyen leszerelhető az egész alsó burkolata.
Passzív hűtés miatt nem melegszik nagyon?

Érdekes amit Mercutio_ ír, nem tudom, hogy ez a processzor felépítésbeni különbség mennyit jelent teljesítményben, napi használatban. A V5-131 már egy bevált típus, ez mindenképpen mellette szól.
Fogyasztásban az E3-111 biztosan jobb, ez a 4 cellás akkut figyelembe véve nem elhanyagolható.
Ha általában nem használják ki a programok a 4 magot akkor az E3-111-ből is elég lehet a 2 magos verziót használni, nem lesz lassabb (mondjuk az az 5e Ft nem számít)?
Vásárlás előtt körbe akarom járni a dolgot mert nem vagyok az a sűrűn cserélgetős fajta...

(#23004) Mulderpapa válasza szekzol (#23003) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Csak tesztelésre volt nálam rövid ideig.
Minőségérzetre jobb, mint a V5-131, szerencsére nem ilyen fényes, lakkozott fedlapja van (legalábbis az ezüst színűnek) és szerintem elegánsabb is, a touchpad mérete valamivel nagyobb.
Szerelhetőség szempontjából közel sem olyan jó, nincs külön "szerelő nyílás" az akku beépített, a memória pedig az alaplap túloldalán van, tehát cserénél darabokra kell szedni, bár a 4 GB-os verziónál ennek nincs jelentősége. A HDD cseréje szerencsére viszonylag egyszerűen kivitelezhető, "csak" a komplett alsó burkolatot kell leszedni. A mostanában megjelent gépek sajnos mind ilyenek, a 12"-os Asusoknál még a RAM is forrasztva van az alaplapra.
Különösebb melegedést nem tapasztaltam, de mint mondtam nem használtam tartósabban, viszont hangja csak a merevlemeznek volt, amíg le nem lett cserélve SSD-re. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#23005) Benőke válasza szekzol (#22997) üzenetére


Benőke
őstag

Acer V5 tökéletes.
Az új cerkák ne tévesszenek meg számozásban a N2930 egy lassú proci mert 4 maggal tudja azt hozni mint a 1017U cerka 2 maggal.

A N2930 természetesen előnyökkel is rendelkezik, pl jóval kisebb a fogyasztása, gondolom ha kihajtja az ember, akkor már egál lesz, de mivel 4 mag így hiába a 4 magos jó össz teljesítmény, a napi használatban a 1017U gyorsabb pörgősebb élményt ad három év után is. Lehet 1017nél picit erősebb procit is keresni, de akor a keretet túl lőjük.

Esetleg érdemes lehet használt business szintű gépeket nézegetni használtan, mert 80k környékén adnak még 1 év garal i3/i5/i7 -es gépeket is.

(#23006) szekzol válasza Benőke (#23005) üzenetére


szekzol
tag

Mulderpapa , Benőke,
Köszönöm a segítségeteket, alszom rá 1-2-t és döntök.
Úgy érzem, bármelyiket választom, nem lesz nagy zsákbamacska egyik sem. Mindkettő mellett szólnak előnyök és kisebb hátrányok vegyesen.

(#23007) Mercutio_ válasza Mulderpapa (#23001) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugyanaz a Silvermount architektúra család mindkettő (N, Z), csak fogyasztás és sebesség alapján szegmentálva asztali/mobil/tablet/server felhasználás szerint (és gondolom feature-ök terén is van eltérés szokás szerint)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23008) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Fateromnak kellene egy olcsó netbook munkára 10-13" közötti méretben.
Szinte csak office lenne használva+1 céges program(de az se proci zabáló), de jó lenne ha legalább youtube nem szaggatna 720p -be :D
Most egy Fujitsu Siemens Esprimo V5555-e van, Dual Core T3200 2,0GHz társaságában.
Teljesítménybe ez alá ne menjünk, ssd-vel jobb lenne, de anélkül is jó.
Árban kb. 90 ezer a határ.

Szín, kijelző mindegy, inkább az akksi legyen nagyobb.

Esetleg van valami win 8.1es tablet strapabíró billentyűvel ilyen árba, vagy hasonlóba?

[ Szerkesztve ]

(#23009) Benőke válasza Kreash (#23008) üzenetére


Benőke
őstag

SSD -vel 90 -ben nem fog elférni.
Max használtan.

Ha fentebb olvasol néhány hsz -t megtalálod a választ neked is. Acer V5.

(#23010) smkb válasza Kreash (#23008) üzenetére


smkb
őstag

Acer B115 széria... az N3530 bőven erősebb a T3200-nál, zsírul nyomja az 1080p youtube videókat is, miközben a cpu max 6 wattot eszik, 48whr akkuval szerelik 3 év gari. Ennek olcsóbb kivitelei a V3-111 széria pl, illetve az N2930-al szerelt B115.

(#23011) Kreash válasza smkb (#23010) üzenetére


Kreash
aktív tag

Köszönöm mindkét választ.
De nem tudok még dönteni, az a 90 ezer amit írtam, az már a felső határ, b115 -ösök meg 99 környékén vannak.

Először én is V5-t néztem ki u1007 +2gb illetve u1017+4gb párosával.
Illetve most nézegettem még a N2830 -el szerelt Acer E3-111 et.
Csábító a fogyasztása,kevesebb mint felét eszi a 1007-1017eshez képest.
Órajele is bőven nagyobb.
Ráadásul a v5 u1017es és a E3-111 N2830 -es 1 árban is van.
Melyiknek lehet jobb az üzemideje?

[ Szerkesztve ]

(#23012) Mercutio_ válasza Kreash (#23011) üzenetére


Mercutio_
félisten

A bay-trail atom procik és az 1007u Ivy alapú celeron más architektúra, csak a magszám és a max frekvencia nem mond "semmit" az egymáshoz viszonyított teljesítményről.

1-2 szálas teljesítményben az 1007U érezhetően erősebb, nem véletlen a fogyasztásbeli különbség.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23013) Kreash válasza Mercutio_ (#23012) üzenetére


Kreash
aktív tag

Akkor marad a 1007u val szerelt.
Thx mindent.

(#23014) Mercutio_ válasza Kreash (#23013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért próbáld ki mindkettőt valahol, lehet, hogy amire neked kell az N-es procival szerelt is tökéletes, és ha a fogyasztás/üzemidő is szempont érdemes utána olvasni melyik mekkora akkuval van szerelve, mennyi időt bír egy feltöltéssel adott használat mellett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23015) Kreash válasza Mercutio_ (#23014) üzenetére


Kreash
aktív tag

Böngészés és office feladatra mindegyik tökéletes szerintem.Youtubot is viszi mindegyik, ha már 720p nem szaggatt akkor nincs gond.
Üzemidő lenne tényleg csak a lényeg, mert faternak helyszínen kell használni ügyfélnél,és kellemetlen egyből bedugni :)

[ Szerkesztve ]

(#23016) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek a topicban! Családi netbookunk, egy seashell 1001p már kezd gyengusz lenni a feladatokhoz, és elgondolkoztam a cseréjén.

Kérdés, hasonlóan masszív felépítésű netbookot gyárt még valaki? Időközben volt egy kis brazos HP Pavilion gépünk, de annak szétestek a zsanérjai+a fedlapja se volt az az atomstabil kivitel.

Komolyan, már azon gondolkoztam, hogy a seashell házba beleflexelem valahogy a Pavilion belét...

Ja, hardveresen valami időtálló megoldást szeretnék = minimum AMD Kabini vagy egy olyan intel proci, amihez HD 4000-et v jobb grafikát adnak.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23017) Benőke válasza t72killer (#23016) üzenetére


Benőke
őstag

Hát masszív házat a business kategóriában gyártanak. Újonnan az húzós árban. Használtan 1-2 év garral már 100k környékén is kaphatóak.

Ráadásul jellemzően erősebbek is a mostani divatos celeronoknál és vagy pentuimoknál atomról nem is beszélve.

Ha pedig új hát az Acer B113 ami masszívabb, bár drágább is a V% V3 duónál.

Én az N -es szuper csoda intel procikat kerülném. Sok magos, keveset fogyaszt cserébe fele olyan gyors a mindennapokban mint az előző generáció 1007u vagy 1017u.

(#23018) szoti27


szoti27
tag

Sziasztok! Munkába álltam, elkezdtem dolgozni és már nem élem a gamer életem így azt az elhatározást hoztam h megválok az asztali pc-től mert már szegényt így is facebook, munka, zene, filmek lepik el, szóval nem használom ki. Szóval egy kicsi de gyors és praktikus kis gépre vágyok. Elsősorban böngészésre, munkához(excel,word), és HD filmek nézésére használnám tv-n, nem utolsó sorban a hosszú üzemidő is fontos, meg persze vigye a windows 8-at! Utána jártam pár dolognak nézelődtem, olvasgattam teszteket! Ezekből leszűrve 2 végpontra körvonalazódtak a dolgok amelyek:

1. [link]

2. [link]

Tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban, meg persze hogy ki melyiket ajánlja! Ha esetleg tudtok még ebben az ár/érték arányban hasonló gépet amely kielégítené az igényemet, szívesen meghallgatom!

Köszönöm előre a segítséget! :))

[ Szerkesztve ]

(#23019) Mercutio_ válasza szoti27 (#23018) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindkettőnél van frissebb cucc és nincs rájuk gari.

Bár magam ellen beszélek, - aláírásom - de én ezt nézném meg a helyedben, ha adja hozzá a hazai bolti garit, akkor jó vétel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23020) szoti27 válasza Mercutio_ (#23019) üzenetére


szoti27
tag

Igazából, ilyen 55000ft lenne a maximum amit rászánnék! :U

(#23021) Mercutio_ válasza szoti27 (#23020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamit valamiért...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23022) Pferi


Pferi
senior tag

Én is uj netbookban gondolkodtam eddig de most egyre jobban hajlok egy i5 vagy i7 procival felszerelt használt HP Elitebook 12"-os gépben. 70-80.000 környékén már ilyet is kapni. Utánaolvasok jobban ezeknek a. HP subnotebookoknak. Van egy Esprimo U9200-as 12" gépem C2D T7250 processzorral, azzal is meg vagyok elégedve egyébként.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#23023) t72killer válasza Benőke (#23017) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, körülnézek majd. Nem épp a business kategória volt a cél, de hátha találok használtban egy megfizethetőt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23024) artiny


artiny
őstag

helotok

az adatlapomban levo lenovo s205 nagyon gyengenek tartom netezesre,nagyon docogos idgesito (kiprobaltam ssd-vel a PC bol atszerelve,valamennyit javult a helyzet de nem annyira hogy beruhazzak a netbookba is egyre)

Ha cserelni szeretnem olcson meguszva (11,6" meretben) akkor ez mar haladas lenne a mostanival szemben?
b113 ivy

A masik darab nagyon tetszik,hogy nincs benne venti - passziv az egesz: b115
Annyira nem ismerem a ketto cpu-t de a ketto kozott nagy a kulombseg,melyik javara? a mostani egy AMD e350

van egy masik i3 de ez mar 320€ a hasznalt,visszakuldott az uzletbe darab b113 i3 amit mar sokalok, a 280€ meg talan belefer ha eltudnam passzolni a lenovot 180€ ert

[ Szerkesztve ]

(#23025) smkb válasza artiny (#23024) üzenetére


smkb
őstag

A B115-ben a 4 magos Bay Trail N3530 körbeh.gyozza az E350-et (az N3530 kb 3-4 szer gyorsabb az E350-nél kb, miközben HARMAD annyit fogyaszt. A B115-ben max 6w tdp-re van állítva a limit). Nem kicsit. Én nagyon szeretem a full passzív B115-öm, a sességével semmi gond. Direkt az alacsony fogyasztása és emiatti nagy akkuidő miatt vettem, mert már a Z3740D teljesítményével is elégedett voltam a Toshiba Encore-ban. Az Ivys B113-at a Core i3-al vedd, ha az tetszik. Utóbbi erősebb az N3530-nál, főleg egyszálon, de többszörösét is eszi (2-3x). Kérdés, hogy kell ez az i3 teljesítménytöbblete.

Itt van pár cpu mérési eredményem a B115-el :

http://prohardver.hu/tema/re_az_intel_leleplezte_a_broadwell_lapka_ujitasai/hsz_33-33.html

(#23026) Benőke válasza artiny (#23024) üzenetére


Benőke
őstag

Netezni elég az N2930 amúgy az előző generáció keresztben lenyeli sebességben. Úgyhogy mindenképpen a Intel Celeron 1017 vagy az i3, ha csak netelni kell meg elég az n2930 akkor okés. A 4 magnak ne dőlj be soha nem fogod kihasználni...

(#23027) artiny válasza Benőke (#23026) üzenetére


artiny
őstag

HMmm :U szoval a B113 ivy celeron 1077 erosebb mint a B115

és a celeron és a i3 kozott tulnagy,vagy erezheto a kulombseg // + 40-50€ a kulombség a Celeronhoz

[ Szerkesztve ]

(#23028) Benőke válasza artiny (#23027) üzenetére


Benőke
őstag

Össz teljesítményben kb egál.
A kép viszont árnyalt a 1017 többet fogyaszt és 2magos
Az új N széria viszont kevesebbet fogyaszt, viszont 4 magos.

Magonkénti teljesítménye a fele. Tehát átlagos használatban dupla olyan gyors a régi de fele annyit sem fogyaszt az új. HA üzemidő kell akkor új N széria ha sebesség, akkor a régi 1017u.

I3 -ról ne beszéljünk keresztbe lenyeli mindegyiket. :)
A kérdés, hogy neked megéri -e. Webelni az új gép is jó, egyébként a 1017 minden oldalról jó kompromisszum. Ha a pénzem meglenne rá I3 -at venném... :D
kb 50% -al nagyobb a magonkénti teljesítménye mint a 1017 -nek, fogyasztás ua.

[ Szerkesztve ]

(#23029) t72killer válasza smkb (#23025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudsz esetleg valahol összehasonlítást, mit tud az N3530 egy Atom Z3795-höz és egy AMD Micro-6700T-hez képest? Jól nézem, hogy az Atom csak órajelben+névleges fogyasztásban tér el a pentiumtól?

Nagyon gondolkodom, hogy beadom a derekam egy N3530-cal vagy 3520-al szerelt Lenovo Flex 10-re, mert a valamirevaló AMD-s cuccok sehol sincsenek (valszleg idén nem is nagyon lesznek).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23030) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv! Melyik a legerősebb felszereltségű 10"-os netbook? Hd felbontás, 4 gbyte ram, erősebb processzor érdekelne. Gondolom már csak használtban elérhető.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#23031) t72killer válasza Pferi (#23030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha netbook a kérdés, akkor talán épp a Lenovo Flex 10, Pentium N3530-cal. Ha 10"-os subnoti, akkor a határ a csillagos ég, talán még i7-es procival szereltet is kapsz 2-3k€ környékén...

Persze az is kérdés, hogy mire legyen erős? CPU, grafika? mert előbbit mindenképp intel fronton, utóbbit inkább az AMD-nél kell keresni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23032) smkb válasza t72killer (#23029) üzenetére


smkb
őstag

Mivel a Bay Trail Atomok kb elárasztották a piacot, már rengeteg 15,6-os notiban is van, sőt láttam 17,3-asban is gt820m társaságában, micro 6700T-t meg semmiben, így sajnos passz. Ha ráérsz hónapokat várni, hogy, lesz e erre épülő 11,6-os modell akkor várd ki, megérheti.

(#23033) t72killer válasza smkb (#23032) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre ráérek kb jövő tavaszig, és fogok is várni. Ahogy nézem, a 6700T reálisan már a Cherry Trail egységekkel fog versenyezni, mire kijön, AMD-éknél mindig van egy bő fél-egy év késés a bejelentés és a boltok polcai között, ha erősebb termékről van szó...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23034) Eur


Eur
csendes tag

Helló, úgy alakult, hogy régi laptop elfüstölése miatt sürgősen szükségem lesz egy újra. Mivel minimális összegem van rá (25k max) ezért mindenképp használtat kell vegyek. Két opciót látok most, és nem tudom melyik az ésszerűbb.
- Új gyártású, kis teljesítményű netbook, 1-2 éves. Hátránya, hogy eleve kis teljesítményű. Előnye, hogy keveset használták, és általában tényleg kicsik és könnyűek. Pl: Asus Eee sorozat.
- Régebbi, de jobb teljesítményű gép. Hátránya: a kora miatt bármikor elromolhat, és ha elromlik, nehezebben szervizelhető. Előnye a jobb teljesítmény. Pl: Thinkpad R40.

Kb 2 hetem van hogy üssek valahonnan egyet mielőtt elutazok. Legfeljebb szövegszerkesztésre, emailre, neadjisten Skype-ra használnám, és viszonylag sokat cipelném ide-oda. Max 14"-ig gondolkodok, de 10-12" lenne az ideális. Igazából csak egy átvészelős gép kellene, amíg nincs lehetőségem egy jobbat venni. Megköszönnék egy kis inputot azzal kapcsolatban hogy milyen típus tűnik jobb ötletnek. Köszi.

(#23035) t72killer válasza Eur (#23034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha van választási lehetőséged, akkor újabbat javasolnék. Kb a legfontosabb tényező a RAM mennyisége, ha tudsz 2gigával rendelkező példányt (eee, wind, stb) szerezni, a win7 sima futásával se lenne gond.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23036) Mulderpapa válasza Eur (#23034) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

25k-ért szerintem ne vegyél netbookot, mert amik vannak ennyiért, azok régi 1. generációs Atom procis gépek rossz akkuval. Akkor már inkább valami kétmagos üzleti kategóriás noti, szintén rossz akkuval, bár ki lehet fogni jó akkusat is. (Lenovo X60, X61, T60, T61, HP NC6400, 6910, Dell D620, stb...) Ha integrált vga-s változatot veszel, akkor nemigazán lesz velük gond.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#23037) Eur válasza t72killer (#23035) üzenetére


Eur
csendes tag

Feltúrva az internetet az Asus Eee tűnik a legvalószínűbbnek (http://goo.gl/8Dh1FG), abból van a legnagyobb választék használtan. Jobb kategóriából csak kijelzőhibásat találtam ezért az árért, még meggondolom mennyire kergetne az őrületbe (egyik másik , [link])
Kösz a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#23038) WASPZotya


WASPZotya
tag

Hali!
A gyereknek kellene használt gép az egyetemre.
Játék nem szempont. Netezésre, filmezésre átlag felhasználásra meg amit az egyetemen adnak feladatokat szerkesztgetni kellene.
Mit ajánlotok? Notiban totál nem vagyok otthon.
Max 85e-ig mit ajánlanátok, illetve mire figyeljek?
Thx

Zotya

(#23039) Mercutio_ válasza WASPZotya (#23038) üzenetére


Mercutio_
félisten

Acer V5-131 vagy az aláírásom :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23040) MacEdm


MacEdm
tag

Melyiket vegyem meg a kettő közül?
https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_3542_Intel_Core_i7_4510U_4GB_500GB_NVIDIA_Linux_Fekete_INSP3542-16_12115.html
VAGY
https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Y510p_Intel_Core_i5_4200M_4GB_1TB_+_8GB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_59-412702_11955.html

sulira kéne a laptop , mellette ezzel játszanék wow: mop

(#23041) Benőke válasza MacEdm (#23040) üzenetére


Benőke
őstag

Rossz a topic.

Milyen NETbookot vegyek?

Egyébként link ként szúrd be ha lehet.
Egyébként meg inkább dell...

(#23042) NTonee válasza MacEdm (#23040) üzenetére


NTonee
veterán

Szerk: már semmi.

[ Szerkesztve ]

(#23043) artiny


artiny
őstag

Helotok
van egy Lenovo s205 11,6",e-350 1,6GHZ dual,6GB ram,250HDD netbookom aminek a gyorsasagaval nem vagyok megelegedve netezesnel.
Szerintetek jobban járnék egy Asus Transformer Book Z3740 10" Grey 100TA-DK002H nel?
egyetemre,othoni agybol netezes,olvasas ra egy ilyennel? :U - 200€ eurt vennem egy honapos,jotalassal

[ Szerkesztve ]

(#23044) Mercutio_ válasza artiny (#23043) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rakd újra a rendszert előtte és csak a valóban szükséges dolgokat telepítsd, hátha...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23045) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!
A régi C2D U9400 és az újabb 1017U között lenne különbség?
Látótérbe került egy régebbi üzleti szériás kisgép amiben ez a proci lenne,4 GB rammal.
Ha nem ez akkor a már kinézett V5-131 lenne.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#23046) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!

Ez továbbra is best buy?
V5 131 Vagy ezen az áron van valamivel jobb netbook is? Ami lényeges, az a minél több üzemidő akksiról.

[ Szerkesztve ]

(#23047) Benőke válasza Biluxzsolt (#23045) üzenetére


Benőke
őstag

Hát a U9400 fele sebességet tud kb mint a 1017U Bár ugye csak 10W max fogyasztással bír szemben a 1017U 17W al...

Rossznak nem rossz az sem kérdés az ára, egyébként az üzleti kategóriás notik minősége azért jobb mint egy alapgépnek, szóval nem egyértelmű, fontos hogy mire kell...

(#23046) kovimre
Igen.

[ Szerkesztve ]

(#23048) Biluxzsolt válasza Benőke (#23047) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Hát épp arra használná az asszony amire a pici 10,1-es Acer One N270-ét,amivel meg is volt elégedve,csak a kijelző volt pici. Net,skype,fece,este még egy mese a 2 évesnek az ágyból stb.
Kinéztem a V5-131-et,500gb hdd,és 4gb rammal.
Most meg lenne egy Lenovo ilyen procival szintén 4gb rammal,120ssd.
Az új gép után vissza jönne az áfa,így épp ugyan annyiban lenne mindkettő.
Újra ugye van a 2 év gari,erre meg max 2 hó.
Páromon látom,hogy neki az új tetszene,mert az új,de szerintem a régiben sem csalódna. :) (este a bill világítás tuti bejönne neki) :Y

[ITT]nem olyan nagy a difi köztük.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#23049) Pferi


Pferi
senior tag

Sok nyűglődés után meglett az MSI WInd utódja:
[link]
Sikerült beszereznem hozzá a számlát és a garanciajegyet is, úgyhogy még van rá garancia is egy év.
Érezhetően gyorsabb mint a Wind, és tényleg olyan állapotban van mintha újat vettem volna.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#23050) Benőke válasza Biluxzsolt (#23048) üzenetére


Benőke
őstag

Dönteni neked kell, az oldalon szigorúan a technikai paramétereket veszik alapul.
A valóságban amit érzékelni fogsz, az az hogy a 1017U magonkénti teljesítménye kb pont annyi mint a másik össz teljesítménye. Csak ugye marha nehéz egy feladatot ketté dobni, így hiába van a másikban is 2 mag a legtöbb feladatot fele sebességen fogja végrehajtani. a Sokmagos elrendezés hétköznapi legnagyobb előnye, hogy szimultán mehetnek dolgok, és a rendszer működése miatt nem akadozik annyira a program amit használsz. Sebességnél nem az össz teljesítmény a lényeg, hanem a magonkénti teljesítmény... Sok program van ami ki tudja aknázni, de sok feladat van amit nem lehet megbontani, mert nem... A böngészők nem használják ki max több folyamatot indítanak, és így használják ki a lehetőségeket, de egy weblapot egy szálon fog futtatni.
Egyébként ha elégséges a régi teljesítménye, az sem rossz, de a 9400U azért már kiöregedett...Ha a 9400 nincs gar, akkor gondold át, nem a gar miatt, mert hát a gép állapota többet számít. Az Acer sem lesz egy beteges darab 2 évet simán kibír gond nélkül... Csak a másik gazdája nem mindegy, használt autónál is pont ez van... A gondos gazda többet számít mint a márka vagy a típus...

Jobban átgondolva lehet hogy a V5 lenne a jobb :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.