Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Mercutio_ válasza Bitlisz (#15999) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, akkor ez a tipikus 1 termékből 1 darab 1 napig reklám-akció :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16002) Bitlisz válasza Mercutio_ (#16001) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Mindegy, akkor lesz egy 522-es, C-60, fekete. Nem sz.roztam AcerShopból megrendelve.
Az SSD-t már beszereztem (64GB Samsung SSD 470), meg van 2GB mem, és folyamatban egy egér is (QuietSmooth-Wireless, hogy ne zavarjak a kattogással),
meg van egy ilyen is.
Szerintem az SSD-re tolok win8-at osz jóccakát.

Nem vártam tovább, max 85ezret szántam rá.
Ideális kb ez lett volna (vagy más 11,6", E-450-el, 6cellás akksival, matt kijelzővel ~100ezerért):
Samsung NP305U1A-A02UK
11,6col, és még mindig 2,5-3x gyorsabb a tiédJ
de még kinn is drága…350font, ami 120ezer…pedig ez is ha 100-at érne, itthon meg drágább is lesz, ha lesz...

(#16003) RaiDan válasza Motaba78 (#15994) üzenetére


RaiDan
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

(#16004) trabirider19


trabirider19
tag

Hali

Azt szeretném megkérdezni, hogy Acer 522-nél az hogy Aspire One AO522-BZ465 AMD C-50 1GB 250GB 10.1" itt a c50 az mit jelent?

Előre is köszi
Üdv
Lali

(#16005) trabirider19


trabirider19
tag

Valamint segítség kéne, mert nem találom a különbséget a 2 gép között.
http://us.acer.com/ac/en/US/content/model/LU.SES0D.010
http://us.acer.com/ac/en/US/content/model/LU.SES0D.212

Légyszi mondjátok meg mi az eltérés és melyik ajánlottabb.

Köszi

(#16006) haris válasza trabirider19 (#16004) üzenetére


haris
őstag

C50

Kellemes olvasgatást :-)

Na jó könnyitek.
A c50 az AMD APU (CPU+GPU együtt)
CPU rész: 2 mag 1Ghz órajellel,
GPU rész:Radeon 6250

(#16007) haris válasza trabirider19 (#16005) üzenetére


haris
őstag

Összehasonlítottam őket, és tökéletesen egyezik a két konfig.
Akkor miért nem azonos az áruk?
Én feladom...

(#16008) Armagedown válasza haris (#16007) üzenetére


Armagedown
őstag

én is néztem őket , egyformának tűnik mindkettő.

#16005
az olcsóbbikat kell venni :) :)

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16009) Bitlisz válasza trabirider19 (#16005) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Az egyiknél: "HD 6250 graphics with dedicated 256MB"
Vagyis kapott külön 256mega ramot, nem a rendszerből veszi el.
Bár mondjuk erről ha valaki HDMI-n 1080p-be kitenné a képet, arra lehet kevés lesz....

(#16010) trabirider19


trabirider19
tag

Köszönöm a válaszokat.
akkor már csak az a kérdésem hogy mi a különbség a c50 és a c60 között és melyik mért jó?

(#16011) Bitlisz válasza trabirider19 (#16010) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

C-60 jobb egy fokkal.
Rövid ideig (~2perc) fel tudja turbózni a processzor órajelét 1GHz-ről 1,3-ra, a GPU-t ("integrált videókártya") meg 276MHz-ról 400-ra (ami egyébként itt HD 6290 típus, C-50-ben HD 6250). Saccra olyan +30% lehet a hatása, pl program indítgatásoknál jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#16012) trabirider19


trabirider19
tag

Ezt is köszi!

Újabb kérdés:
Szerintetek http://us.acer.com/ac/en/US/content/home ez az oldal mennyire megbízható, ha átirányít egy másik rendelési oldalra, ilyen amazon.com vagy ilyesmire?
Mit tudtok az ilyenekről?

(#16013) Bogyó bá' válasza Bitlisz (#16009) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az csak elírás lehet: az AMD APU-khoz nem lehet dedikált memóriát illeszteni. Nincsenek ilyen kivezetések a procin.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16014) Bitlisz válasza Bogyó bá' (#16013) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ez jó...akkor nincs különbség...

(#16015) aag válasza Bitlisz (#16011) üzenetére


aag
őstag

Rövid ideig (~2perc) fel tudja turbózni a processzor órajelét 1GHz-ről 1,3-ra,

Valóban 120 másodperc után visszaveszi?

(#16016) Bitlisz válasza aag (#16015) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Majd holnap talán megmondom:)

(#16017) aag válasza Bitlisz (#16016) üzenetére


aag
őstag

Előre is grat. a géphez! Kíváncsian várok egy friss élmény-beszámolót!

(#16018) Boxi88


Boxi88
őstag

aag és Bitlisz

Ezt a magasröptű beszélgetést :W

Ezt olvassátok el! Csak, hogy tisztába legyetek vele mekkora vadságokat írtok...

(#16019) aag válasza Boxi88 (#16018) üzenetére


aag
őstag

Persze, tudom, de hagy informálódjon mindenki elsőkézből. :K

(#16020) Bitlisz válasza Boxi88 (#16018) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Na, te (ezt most inkább kitöröltem), azért nagy vonalakban igaz volt. Legalább valaki válaszolt:)
Max annyiban nem volt igaz, hogy max 1 magot turbóz, és a GPU-t is csak akkor, ha nem a procit éppen nem.
Gyanítom a 30%-os teljesítmény többletet sem hozza, de az lehet, hogy valamivel pörgősebbnek tűnhet (az elérhető infók alapján).

(#16021) Boxi88 válasza Bitlisz (#16020) üzenetére


Boxi88
őstag

..."nagy vonalakban igaz volt"...

"Vagyis kapott külön 256mega ramot"

"Rövid ideig (~2perc) fel tudja turbózni a processzor órajelét"

Jó nagy vonalakban igaz... és akkor most én sem írom le amit gondolok!

(#16022) Bitlisz válasza Boxi88 (#16021) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Okoska, képzeld ezeket nem egy helyen leírták:
"Vagyis kapott külön 256mega ramot"
"Rövid ideig (~2perc) fel tudja turbózni a processzor órajelét"

Esetleg van ilyen cuccod?
Blah...stílusból faraghatnál...ehh, nem értem én a mai fiatalságot.

(#16023) Bogyó bá' válasza Bitlisz (#16022) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Baromságokat sok helyen leírnak.... ...még itt a PH-n is. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16024) Bitlisz válasza Bogyó bá' (#16023) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Jah, csak nekem meg elmegy a kedvem, hogy ph-zzak, mikor ilyen "magasröptű vadságozós" egyének szólnak be a segítőkészebbeknek...
Na, majd talán visszanézek, ha ezt kipihentem.

(#16025) Boxi88 válasza Bitlisz (#16024) üzenetére


Boxi88
őstag

Ha téves információkat adsz másoknak akkor kenheted a hajadra a segítőkészségedet! Márpedig ebben a témában nagyon nem vagy jártas, ez kiderül azokból amiket írsz...

(#16026) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Az ACER Aspire One 257-N57CQBB-ről mi a véleményetek?

Paraméterekben jó. Viszont 1 év gari és Acer :) Meg szabad venni? Vagy hasonló árkategóriában tudnátok jobbat ajánlani? Bármelyik Bp-i üzletből?

Köszi előre is!

(#16027) vscotina válasza The.Bali (#16026) üzenetére


vscotina
aktív tag

10.26-a óta a termék nem elérhető sok sikert hozzá

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#16028) trabirider19


trabirider19
tag

Hali

Újabb kérdés:
Szerintetek http://us.acer.com/ac/en/US/content/home ez az oldal mennyire megbízható, ha átirányít egy másik rendelési oldalra, ilyen amazon.com vagy ilyesmire?
Mit tudtok az ilyenekről?

Köszi
Üdv Lali

(#16029) Bitlisz válasza trabirider19 (#16028) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Minek rendelnél USA-ból?
De megbízható. Sok cég direktben csak amazonon árul.

(#16030) Mercutio_ válasza The.Bali (#16026) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt jobbra fent a keresőbe beírod, hogy GMA3150 nyomsz egy entert és látni fogod miért nem ajánlott az a netbook.

Egy tizessel ugyan drágább, de ez sokkal jobb választás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16031) Macsek1988 válasza Mercutio_ (#16030) üzenetére


Macsek1988
tag

Jó a színe :D
Most erősen elgondolkoztam, hogy ér-e a C-60-as Acer 522-es 10-el többet... C-60 nem nyújt annyi pluszt vagy igen?

(#16032) Gabor970


Gabor970
addikt

mi a véleményetek, ha eddig egy 2Gb ramos Atom N270-es netbookom volt (amit már bizony gyengécskének érzek) akkor ha az eredeti E-350-es tervem helyett, anyagi okok miatt alább adom C-60-ra (szintén 2G ram) akkor mennyivel kapok kevesebbet teljesítmény vonalon? Illetve azért jól érezhetően gyorsabb gépem lenne, mint az N270-es atomos masinám?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#16033) Motaba78 válasza Gabor970 (#16032) üzenetére


Motaba78
őstag

az n270nél minden gyorsabb lenne, de természetesen gyorsabb lesz a c60as gép mind cpu mind gpu ügyileg.

(#16034) Bitlisz válasza Gabor970 (#16032) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

N270 szánalmasan lassú, és 1 magos...volt hozzá szerencsém (még az N330 is gyenge az Intel GMA-val).
C-60 papírforma szerint 1,5-2x gyorsabb lehet CPU erőben és 2 magos
Ráadásul a GPU része leveszi a terhet a prociról videólejátszás (flash/mkv...stb) ügyileg is.

(#16035) Tütüm válasza Mercutio_ (#16030) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Örök hálám Neked hogy felhívtad a figyelmem erre,épp holnap rendeltem volna meg külföldről, de így szuper! :R :R :DD

(#16036) Gabor970 válasza Bitlisz (#16034) üzenetére


Gabor970
addikt

köszi!

Ez az Acer 722 C62 egész jó lenne. Nem látom a garanciát az acershop oldalán (biztos ott van, csak kicsit eldugva)

Fene vigye, nehezen döntök nagyon......

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#16037) Tütüm válasza Tütüm (#16035) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Sajnos most írtak hogy mégsem kapható zöldben,csak technikai okok miatt látszott úgy :O

(#16038) haris válasza Tütüm (#16037) üzenetére


haris
őstag

Gondolom, nem ajánlottak helyettesítő terméket ugyanannyiért...
Gondolom nem a színe miatt vetted volna. Ha ők elb@szták, arról Te nem tehetsz, ergo a fekete is jó lesz ennyiért nem? :D
Egy kérdést (emailt) megérne, hátha...
Persze csak ha a rendelésed utasították el azzal, hogy nincs raktáron

(#16039) haris válasza Gabor970 (#16032) üzenetére


haris
őstag

Azt írod anyagi okok miatt vennél C60-at. Egy e125 brutto 108 ezer, alig több, mint a c60-as 722 vagy 522.
Vagy rosszul látom. Ahol nagyon olcsón vannak az Acerek, ott általában kiderül, hogy nincs is. Másképp fogalmazva, majd ha sehol nem lesz, mindenhol olcsó lesz :DD
Igaz hogy nem adnak hozzá windowst, de én felraktam a 11.04 ubuntut, az mindent kezel alapból, csak a VGA drivert kellett feltennem, de azt is telepítés után felajánlotta ubuntu, és jóváhagyás után le is szedte a netről, és felrakta saját maga.
Nekem windows kb 3 hétig volt a gépen, amíg tesztelgettem milyen. Mivel a warezolt win-ektől félek (lehet alaptalanul) viszont sajnáltam érte 26-30 ezret kiadni, úgy döntöttem, hogy tesztelgetem a linuxot, a win 7 árán pedig inkább egy SSD-t veszek.
Kipróbáltam sokfélét, de nekem az ubuntu tetszett legjobban.
Mikor win 7 szólt hogy aktiváljam, akkor legyalultam, azóta linuxozom. Netbookon úgysem játszom, minden más benne van alapból (táblázatkezelő, levelező, chatprogram stb.)
Ja és még valami, az oly sokat utált touchpad linux alatt sokkal jobb. Tökéletes nem lett, de használható.

(#16040) Tütüm válasza haris (#16038) üzenetére


Tütüm
aktív tag

De,amúgy azon kívül hogy 522-est akartam mindenképp, színe miatt vettem volna,már régóta kerestem ilyenben,de majd megoldom külföldi rendeléssel. Ajánlottak helyette feketét egy 10-el drágábban. Előtte másik oldalon ugyan így jártam. Ott meg egy AAHappy-t ajánlottak ami közelében sincs ennek..

(#16041) Gabor970 válasza haris (#16039) üzenetére


Gabor970
addikt

Lenovot nem vennék semmiképp sem. Ez teljesen bizonyos. Nekem a windows létszükséglet, pókerezni kell a masina.
Amúgy nem rágódom talán tovább. Inkább nem alkuszom meg, és gyűjtok még pár hétig, legfeljebb csak karácsonyra lepem meg magam azzal a 12,5"-es Samsunggal. Az mindennél jobban tetszik jelenleg. 100,000ft már a zsebemben van a célra, nem kapkodom el, a 60e-et meg majd csak sikerül összeblattolni :D

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#16042) trabirider19 válasza Bitlisz (#16029) üzenetére


trabirider19
tag

Azért rendelnék az USA-ból ,mert szállítással együtt 70-re jönne ki míg itthon megkapom 80-ért, de javítsatok ki ha tévedek és tudtok olcsóbbat acer 522-ből.

(#16043) Gabor970 válasza trabirider19 (#16042) üzenetére


Gabor970
addikt

eszembe nem jutna amerikai verziót rendelni 10e Ft vélemyénem szerint nem ér annyit, mint egy normál magyarországi gari és bolti kapcsolat. SZERINTEM

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#16044) Bitlisz válasza Gabor970 (#16043) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Így van. Amazonon 289USD az 522-es, ami kb 62ezer Ft.
+ a szállítás és fizethetsz áfát is.
Simán 80felett lesz mire ideér.
És angol billentyűzet/win...
Még ha világgarancia is van (?), de nem bízom benne, hogy itthon ugyanúgy kezelnek...

Mellesleg megnéztem az amazon ezt nem szállítja ide:
"...cannot be shipped to the selected address."

(#16045) Tütüm válasza Bitlisz (#16044) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Én most rendeltem brit amazonról,ott most akciósan kapni,nekem így pendrive-al együtt 77-re jön ki áfával együtt.

(#16046) Gabor970 válasza Tütüm (#16045) üzenetére


Gabor970
addikt

legalább britt szabványos késes csatlakozó volt a tápkábelen? Mennyi is amit megspóroltál? Nekem mindenképp többet ér az a személyes kapcsolat, ami kb 8 év alatt kialakult egy helyi kisbolttal. Sosem mennék máshova vásárolni pár százalék árdifi miatt.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#16047) Bitlisz válasza aag (#16017) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nah, tegnap megjött a gép.
Hamar be is ugrott bele az ssd+4gb ram.
A szétszerelés legnehezebb része a billentyűzet kipattintás, a többi sima ügy.
Elsőre win8-at tettem fel, mondhatom tökfeleslegesen...:) De majd win7-re (vagy esetleg vmi linuxra) lesz cserélve.
Szóval a gép, kicsi, könnyű (nagyon), és főleg akksiról - ahol a hűtés fix, alacsony fordulatos - halk, de ez beállítható akár a hálózati működésre is.
A sztenderd 10colos 1024x600-hoz képes mindenképp jó ez a kijelzőfelbontás, weboldalak többsége elfér rajta.
De letekintve az ölbe azért mindkettőn elég kicsi betűméretek vannak.
Akinek ez gond, szerintem a nagyobb, 11,6-ossal is gond lehet, ha nem állítja a fontokat nagyobbra (kiszámoltam, és kb 13,7%-al nagyobb a betűméret).
Igaz win8, de a teljes boot idő (így agyontelepítgetve) kb 34sec, ebből 15 sec a bejelentkezésig (bootracer-el mérve). Alvásból instant ébred.
Programok szépen, sietősen indulgatnak (firefox, office2010...chrome/explorer kipattan az arcba).
HD lejátszás megy (KMPlayer), sőt az XBMC is tökéletesen fut, igaz nem próbáltam még fullhd-re kitenni.
Ahol érezhetően lassú az a víruskeresés (win8-ban van vmi defender), nagyobb program telepítések.
Az akksi idő szerintem lehetne nagyobb is, ami kb 5óra.

(#16048) Bitlisz válasza Tütüm (#16045) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

77 vs 83ezer? Pendrive?
Nagy biznisz:)
Szerintem ekkora különbséget nem ér meg az, hogy angol bill és töltő meg win legyen a magyarral szemben...

(#16049) Macsek1988


Macsek1988
tag

Üdv!

Írt radium: "Természetesen gyártói garancia vonatkozik rá. A billentyűzet természetesen gyári magyar, teljes magyar kiosztású."
Nem volt túl bő szavú, de a semminél ez is jobb. :)

(#16050) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Már ne haragudjatok,de hagy döntsem már el hogy nekem miért és mi mennyiért éri meg. Én kimondottan zöld színben kerestem azt meg az egész nyamvadt országban nem kapni,max ha elfekvőben van valami kisboltban. Memót mindenképp bővítettem volna,szóval garancia amúgy is ugrik,Pestre azért nem fogok felutazni 8 ezerért+helyi közlekedés ára+memória bővítés ára. angol bill nem zavar,de elvileg kapok magyart. Na,így lesz kb 3 ezerrel több mintha itthon vettem volna,de legalább olyan amilyet szeretnék nem csak pedig olyan ami azért van mert épp nem volt más.
Személyes kapcsolatot lesz**om, csatlakozó meg megoldott,win szintúgy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.