Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) _BM_ válasza izomhod (#16995) üzenetére


_BM_
senior tag

"sokat látok linuxszal. ezeket le lehet szedni, és wint helyette?"

Mint a vöcsök.

(#17002) izomhod válasza _BM_ (#17001) üzenetére


izomhod
senior tag

format cé, aztán feltúrok rá egy win7 startert, meg a honlapról leszedem a drivereket, oszt kész?

(#17003) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Egy újabb jelentkező is akadt. Ez lenne[link]. Tudom, hogy ez nagyobb, mint egy netbook, de nekem, pontosabban az asszonynak azt hiszem pont jó lenne. Szerintetek milyen lehet ez a termék?

Köszi: Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#17004) Armagedown válasza Pribi (#17003) üzenetére


Armagedown
őstag

Végül is jó , mert a célnak megfelel :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17005) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

Egyik lány ismerősöm szeretne egy netbookot magának, így karácsonyi/ újévi ajádnéknak.
Semmi extra elvárás, tehát amire kell: Böngészés, ritkán 1-1 film, ritkán 1-1 office dokumentum szerkesztése... Szóval mondhatni, hogy csak netezésre kell...

A maximális keret olyan 70 ezer forint körül mozogna.

Tudnátok mondani olyan gépeket, amik ebbe a kategóriába beleférnek?

Köszönöm előre is!

''a walesi srác aki legenda lett''

(#17006) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Azt írták itt is kérdezzek rá így megteszem.

Huh mát tisztára összezavarodtam. Tiszta káosz ez az egész.

ASUS 1215B-RED062M

PROCESSZOR: AMD E-450 1.66GHz
MEMÓRIA MÉRET: 3Gb
MEMÓRIA TÍPUS: DDR3
KÉPERNYŐ ÁTMÉRŐ: 12,1"
FELBONTÁS: 1366x768
LED KIJELZŐ: Igen
INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD6320
MEREVLEMEZ (HDD): 500 Gb
130 Ezer

Vagy
Lenovo ThinkPad Edge Plus E325

Processzor:AMD E-450 Dual-Core (1.65Ghz, 1MB L2)
Chipkészlet: AMD A50M (Hudson M1) Fusion™
Memória: 4 GB DDR3
Kijelző:13,3" HD WXGA LED Anti-glare TFT (1366 x 768)
Winchester:320GB SATA 7200rpm
Videókártya:AMD Radeon™ HD 6320
140 ezer
Mind a kettő Win 7 op rendszerrel van ami kell is. Mind a kettő piros. Feleségemnek lesz és piros kell.

Szerintetek? Asusról sok rosszat írtok. Valóban mellé fogás lenne ? Nekem teszik, de ha tényleg nem okés...

Játék nem lesz hanem HD film TV-re, netezés, Mail és Exel.

(#17007) _BM_ válasza izomhod (#17002) üzenetére


_BM_
senior tag

Telepített Linux esetén több kell, mint format c. Kérdezz rá a particionálós topikban a hogyan továbbról. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17008) fcriss válasza Khaosz55 (#17006) üzenetére


fcriss
tag

Esetleg ez a pink Vaio?

(#17009) izomhod


izomhod
senior tag

ma sikerült egy ilyet beszerezni végül

http://www.edigital.hu/Tablet/Dell_Inspiron_DUO_1090_tablet_piros-p285791.html

bővebben

félig netbook, félig tablet

csajnak vettük, nagy az öröm:)

[ Szerkesztve ]

(#17010) SirRasor


SirRasor
őstag

Hoi!

Nem értek ilyen kis gépekhez, úgyhogy egyszerűbb kérdezni:
Akárhol van akciózva ASUS EEE 101 ~55k-ért. Ismerősnek kell, és érdeklődik, hogy jó-e, illetve ennyi pénzért van-e jobb. Ötletek? Herélt Win7-et dobnék rá, gondolom az elég gyorsan menne rajta.

Köszönöm!

Make Love not war!

(#17011) tothir válasza SirRasor (#17010) üzenetére


tothir
tag

Nekem minix van, N455 Atommal és 1 GB Rammal, win7 ultimate szépen megy rajta, persze nem sebességbajnok, de el lehet lenni vele.

(#17012) izomhod válasza SirRasor (#17010) üzenetére


izomhod
senior tag

én is néztem ma ilyet

8 gb ssd ebben legalábbis

ha csajnak lesz, win starter jó ezekre, nagyobbat nem tennék rá:)

[ Szerkesztve ]

(#17013) SirRasor válasza izomhod (#17012) üzenetére


SirRasor
őstag

Áhh tökéletes, akkor ajánlom ezt neki! Pláne amit ajánlottak, hogy 16 gb-os microSD-vel még megfejelni, és máris van kis +háttértár.

Köszönöm a segítséget :)

Make Love not war!

(#17014) izomhod válasza izomhod (#17009) üzenetére


izomhod
senior tag

na se ethernet csatlakozó, se vga, vagy dvi port, igazán fasza!

(#17015) Badr Hari


Badr Hari
csendes tag

Sziasztok!
Meglepő de Netbook vásárlása előtt állok, így lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

Általános felhasználásra szeretnék gépet, semmi extra, de azért legyen használható még egy darabig.
Office, internet, filmek. Maximum képszerkesztés és egy-két régebbi játék amire használnám, de leginkább az office, internet, filmek. Így a fórum olvasgatása és egy számtekboltos eladó után az alábbiakra jutottam:

Asus 1015BX-BLK086S EEEPC Fekete -- 75-78 000 ft

+ 1GB DDR3 (csak 2GB-ig bővíthető)

AMD® Dual-Core™ C50
1GHz / 1MB L2 Cache 9W
1GB / DDR3
ATI Mobility™ Radeon® HD 6250
HDMI / DSUB
Akku (mAh):
5200
Akku (idő):
7.5 óra
USB 3.0 nincs

----------------------------------

ACER NOTEBOOK Aspire One 722 - C62 Fekete -- 102 000 ft

AMD Ontario C-60 Brazos APU (1 - 1,33GHz, Turbo Core, 1MB cache, 9W)
2 GB DDR3
AMD Radeon 6290
HDMI van
48 W (6-cellás) Li ion akkumulátor. Akár 5 óra akkumulátor üzemidő
USB 3.0 van

Nekem meglepően olcsónak tűnik az Asus! ennyivel kisebb a teljesítménye?
Esetleg érdemesebb lenne egy Lenovo IdeaPad S205 W7 59-311703 (ez már kb. 120e)?
Winchester méretben nekem megfelelne a 320gb bőven!
Ami nekem az ASUS-ban tetszik az a hosszabb üzemidő, de ez a kisebb proci miatt van. Érdemesebb lenne a nagyobb? Esetleg a Brazos lenovo?
1 DB DD3-as memória elég a HD filmekhez? Ugye az ASUS csak 2 GB-ig bővíthető, az elég? Esetleg a több memória kell és emiatt a lenovo s205?

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#17016) Macsek1988 válasza Badr Hari (#17015) üzenetére


Macsek1988
tag

Üdv!

Nekem S205-ös Lenovom van. Sokkal használhatóbb a C-50/C-60-nál az E-350/E-450 proci. Szerintem aki türelmetlen fajta jobb a gyorsabbat venni, meg időt állóbb is. Egyébként mindkettő bőven kiszolgálja az embert ilyen igényekkel, amiket írtál.
Asus-al csak annyi a baj, hogy kicsi a felbontása 1024... Weblapoknál sokat kell lefele és oldalra!!! is görgetni. Egyébként nem rossz gép taperoltam. Masszívnak is néz ki. Kérdés mennyit szánsz rá és meddig akarod megtartani. Ha 1-2 év után túladsz rajta felesleges 40k-val drágábban megvenni a Lenovot szerintem. Én hosszú távra vettem 3+ év.

Jah és verjétek már ki a fejetekből, hogy "2GB-ig bővíthető". Komolyan az eladókat nyakon verném egy mákdarálóval. A nyamvadt Win Starter tud csak 2GB-ot kezelni, ennek semmi köze a hardverhez. A memória kezelés a DDR3 vezérlőtől és a slotok számától függ. 1 slot 4GB-ot kell, hogy kezeljen. Én is elküldtem melegebb éghajlatra a MediaMarkt-os "műszaki" embert, mikor odajött és azt mondta, hogy 4GB-ig bővíthető a Lenovo. Kb az arcába röhögtem és mondtam neki, hogy jó lesz az 8-nak is, mivel 2 slotos. Olvass utána jobban jársz, minthogy IQ huszár eladókat vagy bolti specifikációkat nézegetsz. Ha valamilyen specifikációt néz valaki érdemes a gyártó oldalán tenni azt, mivel az adja a legnagyobb valóságalapot, vagy még az sem, de közelebb van a valósághoz.

Nah szóval, Asus 4 GB-ig zabál memót és elég jelenleg is, ha nem vársz tőle csodát és nem zavar, hogy nem fér el a kijelzőn az egész weblap. Legtöbb igen, de egyre kevésbé fog.
Aspire 722-es meg 12" 1366x768-as felbontással. Ez már mindenre jó felbontás szempontjából, főleg netezni. Viszont elég kicsi a betű. Ha jó a szemed bátran. Ugyanaz mint az Asus teljesítményre, csak C-60-as proci valamelyes emelt órajellel 1,3GHz*2 az 1Ghz*2-höz képest, de olvass utána.
Lenovo-ra viszont 2 év gari van, ha magyarországi. Acerre meg csak 1, asus 2 év. Ez is szempont.
Ha Win7-et akarsz futtatni a gépen az én véleményem az, hogy 2GB a minimum, hogy gördülékeny legyen a rendszer. Nekem 1,3GB-ot eszik meg indítás után és alaposan ki van gyomlálva. Csak egy Avira+1-2 lenovos progi indul az s205-ön. Win 7 Home Premium.

üdv
Macsek

szerk: Ha képszerkesztést komolyan csinálod akkor 4GB memó a min, ha játszol kell az e350/e450-es proci a lenovóval. (Sőt így is kevés....)

[ Szerkesztve ]

(#17017) Badr Hari válasza Macsek1988 (#17016) üzenetére


Badr Hari
csendes tag

köszönöm a választ, hasznos volt!
viszont felvetődött egy újabb dilemma! matt vagy fényes legyen-e a kijelző? utánajártam és elég sokan szidják a fényes kijelzőt, viszont a lenovos205 bizony fényes... mondjuk találtam is egyet 2gb memóriával, e-450 procival 1,6-os és 110 e ft.
egy lenovo n200-asom van, utánanéztem szintén fényes. nekem eddig nem tűnt fel, hogy használhatatlan lenne, mert sokan írták a fényesre hogy nagyon-nagyon sz*ar....
vélemény?

(#17018) Pete55555 válasza Badr Hari (#17017) üzenetére


Pete55555
addikt

Fényes: szebb, tisztább a képe, de kültérben, fényben jobban tükröződik, kevésbé olvasható.
Matt: kevésbé szép a kép (értsd: alig van különbség) viszont kevésbé tükröződik, így fényben is olvashatóbb.
Ezek után döltsd el neked mi a jobb, mert ilyen nincs, hogy a fényes vagy a matt jobb-e általánosságban. A felhasználás módjától, és a user szokásaitól függ.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#17019) tothir


tothir
tag

[link]
Ehhez a netbookhoz mit szóltok?
Ebben már N455-ös atom proci van, ami nem rossz.
Más kérdés, hogy a win7 felmenne rá?
Starter gondolom igen, de ultimate is?
Vagy azt felejtsem el?

(#17020) Studiossrác válasza tothir (#17019) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Szia.

Nekem nagyon nem tetszik ez a gép! Én is nézegettem, de elég gyenge szerelésűnek tűnik! Ez vele szemben a kifogásom!

Amúgy nem rossz benne a proci(persze netbookokban nézve), 1 gb ram win7 starternek elég....ultimate felmenne-e rá? Nemtudom, én a netbookomat starterrel használom.

(#17021) Thunderzolee válasza tothir (#17019) üzenetére

8GB-os SSD-re nem fér semmilyen normális oprendszer.
Meg különben is, mire használnád?
1Gb ram még a Starternek is kevés. Persze el lehet vele lenni, de én biztos nem szúrnák el 60ezret egy ilyenre, ebben nincs normális VGA se.

Hiába az N455 nem minden. :(

Mire akarsz használni netbookot?
Ennyi a max. keret?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17022) tothir válasza Thunderzolee (#17021) üzenetére


tothir
tag

Egész napos melóra, egy progi futna rajta, semm iextra amúgy.

(#17023) Armagedown válasza tothir (#17022) üzenetére


Armagedown
őstag

ha munkára kell , akkor szerintem ne vedd meg ezt a hulladékot, mert a hajad fogod tépni és bánni hogy megvetted

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17024) tothir válasza Armagedown (#17023) üzenetére


tothir
tag

Igen, de azt látom, hogy a mamória bővíthető itt már, processzor nekem elég lenne szeritnem,.
Csak attól félek, hogy edigitalban nem teszik bele a gépbe a plussz 2 GB Ramot.
Kis ráfizetéssel le tudnám igy cserélni a 2és fél éves gépemet, és igy lenne egy továbbra is használható gépem 2 év garanciával.
Ha valakinek van tapasztalata memóriabővítésben, az ne habozzon, írja le a tapasztalatát:)

(#17025) surmen


surmen
csendes tag

Sziasztok! Netbookot szeretnék venni, ehhez kérnék segítséget, olvasgattam a fórumot, de már elvesztem a gépek között :F
80-90em lenne rá, netezésre lenne főleg, amit szeretnék ennyi pénzért:
minnél jobb proci, hdmi kimenet, memória nem lényeg az később bővítve lesz úgyis(4Gb a terv), belső hdd és legalább 4-5órás használat irodai felhasználás mellett, opr. nélkül! (win7-et szeretnék rajta használni)
Dell és HP márkákat preferálnám, de más márka is szóba jöhet azt mondjátok h sokkal jobban megéri :)
Mondanátok jó ár/értékű megbízható gépeket!Köszi

(#17026) tothir válasza tothir (#17024) üzenetére


tothir
tag

Most olvasom, hogy a win7 starter csak 2 GB Ramot tud kezelni?
Abban ne is reménykedjek gondolom, hogy más verzió felmegy a 8 GB tárhelyre igaz?

(#17027) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Úgy néz ki hogy tényleg aktuális lett egy strapabíró netbook vásárlása. Sajnos tavaly eladtam a Samsung N150-esemet (N450/160GB/1GB DDR2/6 cell), de most pótolnám, mert tényleg hiányzik és úgy alakította a sors hogy kell egy könnyen hordozható, kicsi gépecske. Szóval fontos lenne a 10"-12"-os matt kijelző, 2GB DDR3, N570-es CPU, minimum 3150-es VGA, 250-320GB HDD, 6 cellás akksi, lehetőleg matt felület, legalábbis ne látszódjanak a karcok ha hurcolászom magammal. Milyen gépek közül válogathatok ilyen kritériumok mellett, természetesen lehet használt is, de inkább csak új és újszerű gép legyen (fél évnél ne idősebb)?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17028) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok.

Atom N455 és az atom N280 között mi a különbség? Egyáltalán számottevő ezeknél a kis gépeknél?

Másik: integrált vga kérdésem lenne. Gma 3150 és a Gma 950 között mekkora a teljesítménybeli eltérés?

Köszi a válaszokat.

(#17029) Tothgera30 válasza Studiossrác (#17028) üzenetére


Tothgera30
Ármester

N280 - (512K Cache, 1.66 GHz, 667 MHz FSB) 2.5 W
N450 - (512K Cache, 1.66 GHz) 6.5 W

VGA-knál pedig szerintem ez a video nagyjából megmutatja hogy mennyi különbség van közöttük.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17030) Studiossrác válasza Tothgera30 (#17029) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Köszi :R

(#17031) odrif


odrif
MODERÁTOR

Up!

20 éve a Prohardveren

(#17032) Armagedown válasza Studiossrác (#17028) üzenetére


Armagedown
őstag

a Brazost egyiket sem éri el , ha újat akarsz venni és jót , akkor felejtsd el az Atomot

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17033) odrif válasza Studiossrác (#17028) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem is az AMD Brazos platformmal szerelt gépeket ajánlották.
Vagy azokat a típusokat amihez nVidia ION, vagy inkább ION2 video-gyorsító tartozik.
De gondolom ezeknek ára jócskán a 100K felett van.

20 éve a Prohardveren

(#17034) tothir válasza Armagedown (#17032) üzenetére


tothir
tag

Az a baj a brazossal, hogy drága, ha 70ért lehetne kapni ilyennel szerelt netbookot, akkor oké, de 90-100ért vannak a legolcsóbbak, azért meg már inteles celeront veszek ami dupla akkora teljesítményre képes.

(#17035) Armagedown válasza tothir (#17034) üzenetére


Armagedown
őstag

mutasd meg hogy hol van celeronos gép annyiért , azt ne felesd ki hogy maximum 12 inches legyen a kijelző

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17036) tothir válasza Armagedown (#17035) üzenetére


tothir
tag

Nekem az midnegy, 15ös is jó, lenovomat 90ért vettem.
Persze akinek kicsi kell az más.

(#17037) Armagedown válasza tothir (#17036) üzenetére


Armagedown
őstag

itt a netbookokról van szó, a 15 inches az nem az.
Hurcolászni jobb a kisebb gépet hidd el

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17038) odrif válasza Armagedown (#17037) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Egyetértek.
Ki is néztem magamnak egy aranyos kis Toshiba Portege R500 kis régi gépet, de volt aki azt javasolta hogy ne vegyek olyat mert már nem korszerű.
Például weboldalakon fellelhető flash videoktól is térdre rogy.
Pedig nagyon tetszene.

20 éve a Prohardveren

(#17039) Macsek1988 válasza Badr Hari (#17017) üzenetére


Macsek1988
tag

Ha Te nem látsz különbséget a matt és a fényes között, akkor szerintem mindegy nem? :)

Egyébként a matt kevésbé tükröződik, ha napsütés vagy fény éri. Bár nekem az asztali monitor matt és azért elég jól visszatükröz sok mindent.

Fényes kijelzőknek sokkal szebbek a fekete-szürke színei. Élettel telibb. Zavaró napsütésben vagy ha lámpa fénye belevilágít. Én 95%-ban beltérben használom az S205-öst, így nem nagyon zavar. Bár nyári tapasztalataim nincsenek vele.
Nekem a sötét árnyalatai miatt jobban tetszik, mint a matt, de ha kültéren sokat használod, akkor lehet hogy célszerűbb egy matt kijelzős gép. A legjobb, ha megnézel egy áruházban (MediaMarkt vagy társai)-ban egy matt kijelzős és egy fényes kijelzős gépet.

Fényesnél előny, hogy kikapcsolt kijelzőnél lehet borotválkozáshoz használni, mint tükör :D

Egyébként tényleg a használat módja határozza meg. Én is olvastam sok rosszat róluk, kicsit féltem is, de engem egyenlőre nem zavar.

Ha S205-ös mellett döntesz, akkor figyelj oda, hogy 2 év magyarországi garisat vegyél, mert erre annyi jár. A külföldiekre csak 1 év van!

(#17040) Armagedown válasza odrif (#17038) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem jó kis gép , és annyi előnye van hogy van benne optikai meghajtó , a procija meg nem Atom

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17041) Thunderzolee válasza Armagedown (#17040) üzenetére

Nem is a procival van gond..
Inkább az Intel GMA950-el.. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17042) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Hali,

Aki AMD E350 vagy E450 processzor mellett linuxot használ, írja már meg, hogy milyen verzióval, böngészővel megy minden akadás nélkül!? Haveromnál sajnos egy flash-es honlap is 100% ra terheli a procit és belassul a gép debian alatt.

[ Szerkesztve ]

(#17043) Bagolyli válasza H A M M E R (#17042) üzenetére


Bagolyli
csendes tag

Lubuntut 10.10 és Puppylinuxot Mackpuppyt .Opera v. Crom Firefox kinek melyik tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#17044) odrif válasza Thunderzolee (#17041) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

:R

20 éve a Prohardveren

(#17045) Pantok


Pantok
aktív tag

Van egy Acer aspire one 522 C6-os netbookom, nemrég vettem ajánlásotok alapján.
Nagyon bevált, mindenben megfelel az igényeknek, egy "problémám" volna vele, miszerint elég sokat használom mobilnettel ami persze működik rendesen, csupán a marhanagy kiálló pendrive zavar, milliószor jobban tetszene ha ez benne lenne a gépben.

Ismertek hasonló minőségű/teljesítményű gépet belső 3g modemmel? Lehetőleg nem sokkal drágábban. (bár tudom általában több 10kval többet szeretnek elkérni azért hogy a 3000forintos 3g modemet beleszereljék...)
Köszi

(#17046) bigdady


bigdady
nagyúr

BUÉK!

Ezekbe a netbookokba milyen ramot kell venni? Asus eeepc 1015bx.
thx

(#17047) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

C50 vs. N570. Melyiket érdemesebb megvenni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17048) Bogyó bá' válasza Tothgera30 (#17047) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha szándékozol rajta filmeket nézni, akkor a C-50-et (sokkal jobb IGP). Ha nem akkor inkább a kétmagos Atomot, mert "processzorban" az az erősebb.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17049) Tothgera30 válasza Bogyó bá' (#17048) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hmmm, az a gond hogy még én sem tudom, főleg Divix filmeket nézek rajta úgy is és net, illetve régi játékok néha (LAN miatt). Előtte N455-ös CPU-val szerelt gépem volt, azt szerettem, de kellene az a plusz amit egy kétmagos ad. Viszont ha jól tudom akkor az 1Ghz-es Fusion-t lehet 1,3Ghz-en hajtani (OC).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17050) Pete55555 válasza Tothgera30 (#17049) üzenetére


Pete55555
addikt

Ha játszol is, akkor a c-50 egyértelműen. Ez egy c-60-as Acer, de a c-50 sem sokkal gyengébb.

...Szeretem leracsniztatni...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.