Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) runner 125 válasza cuko (#18998) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen, az alapvető dolgokat már előttem leírták.

Mindig elmondom/juk, h a 10"-os gépek nagyon nagyon mobil célokra jók. Az-az utazáshoz, folyamatos szállításhoz, autóban, tereken való gépeléshez, esetleg főiskolás célokra.
Arra, h az ember minimálisan első számú gépnek is használja kevés.
Nem csak a gyengébb C50/C60-as hardver miatt, hanem a 10"-os, 1024x600 pixel felbontású kijelző végett is.

Az Acer-t 1 év gari, külföldi - néha problémás - szerviz miatt én nem javasolnám.
Lenovo-ból jelenleg csak a Thinkpad Edge széria érhető el hasonló árban, de gondolom ezrket néztétek. Mattfekete, retró jellegű, nem éppen csajos, inkább üzleti vonalra hajazó gépek.

Lenovo-ból még lehetséges alternatíva az S205 lett volna, viszont ezt kb. 2 hónapja már nem forgalmazzák, kifutott.

Ha, hajlandóak vagytok kicsit megtolni a keretet, 100k környékén már kapható az Asus 1225B - 11,6"-os, AMD E450-nel szerelt netbook 4 színben.
Kategóriájában jelenleg a csúcs. Van USB3.0 és 2 év háztól házig gari.

Vagy, marad a használt piac. 70-80k környékén már nagyon frankó típusokat találni, pl: Asus 1215N D525-tel, vagy szintúgy E450-nel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19002) cuko


cuko
aktív tag

@ AxBattler, NathanCullen, runner 125:
Köszönöm szépen a segítséget!

Hát igen, ez volt a bajom nekem is mindig a számítógép-vásárlással - van rá X keret, de ha megtoldom még egy picivel, akkor már kijön egy jobb, de ha azt még egy picit többel, akkor még jobb.. szóval nehéz meghúzni a határt. :)

C-50 és C-60 között érezhető a különbség amúgy? Benchmarkokat nézegettem, és ott átlag 20%-kal több pontokat kapott a C-60; ez érződik "normális" felhasználásnál, sebességben is?

(#19003) Bogyó bá' válasza cuko (#19002) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igazán nagy különbség inkább a 10" (1024x600) és a 11,6" (1366x1024) között van. A 10"-ossal nagyon nehéz együtt élni, processzorteljesítménytől függetlenül...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19004) runner 125 válasza cuko (#19002) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Hát igen, ez volt a bajom nekem is mindig a számítógép-vásárlással - van rá X keret, de ha megtoldom még egy picivel, akkor már kijön egy jobb, de ha azt még egy picit többel, akkor még jobb.. szóval nehéz meghúzni a határt.:) "

Ez jelen esetben nem helytálló tézis, mivel 100k fölötti összeget felesleges bármilyen másik ugyanúgy E450-nel szerelt netbook-ért kiadni, (gondolok itt egy Sony Vaio-ra pl.) már ez a 100k-s kategória is csúcsnak nevezhető jelenleg kategórián belül. A kövi csoport már a subnotebook, ami üzleti vonal, és jó húzós áruk van.

Itt most az a legfőbb kérdés, h beéritek-e az 1024x600-as, 10"-os kijelzővel, vagy felléptek a 2. kategóriába (kettő van :) ) és élvezitek a jobb felbontást, jobb használhatóságot, gyorsabb gépet.

Gyakorlati különbség szerintem minimális lehet a C60 javára. Az csupán annyoban tér el a C50-től, h terhelés hatására az egyik mag órajelét 1,33Ghz-re növelni 1-ről.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19005) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősömnek keresek netbookot 10"körüli méretben, 70-80.000 Ft-ért.
Főleg nappaliból internetezni, esetleg dokumentumokat szerkeszteni kell, semmi extra elvárás nincs.
Fontos a WiFi, és előny a 3G modem is, mivel mobilnettel lesz használva.
Merevlemezből 250Gb körül lenne jó.
Tudtok tippeket adni?

Köszi: Gábor

(#19006) bigdady válasza runner 125 (#18971) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ma olvastam valahol, hogy a lenovo külföldre viszi itthonról a szervízét :)

(#19007) haris válasza honyike (#19005) üzenetére


haris
őstag

70-80 ezerért csak az alap gépet kapod meg, abban meg nincs 3G modem
Ha 3G modem fontos, akkor feljebb kell tornászni a keretet 100ezer fölé picivel
Merevlemezből már nemigen van 250-nél kisebb, az nem gond

[ Szerkesztve ]

(#19008) PazsitZ válasza bigdady (#19006) üzenetére


PazsitZ
addikt

A thinkpad-okét még nem. [link]
Bár a hivatalos oldalon jelenleg még látok egy pesti support helyet, ahol nincs thinkpad-ra korlátozva.

- http://pazsitz.hu -

(#19009) AxBattler válasza bigdady (#19006) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de csak az Ideapad-ok mennek ki lengyelbe!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19010) Armagedown válasza honyike (#19005) üzenetére


Armagedown
őstag

ASUS EEEPC 1015BX-BLK054W
Ez szerintem megfelelő, de nincs benne 3g modem
Ha csak otthol netezne vele, akkor kell egy wireless router is, és akkor nincs szükség külön mobilnetre

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19011) runner 125 válasza honyike (#19005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen, 3G modemmel ennyiért nincs új gép, max apróról valamelyik HP, azokból úgy tudom volt modemes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19012) honyike


honyike
aktív tag

Köszönöm a tippeket, és a segítséget!
Akkor 3G nélkül az EEE-n kívül van még tippetek? Ugye nem nekem lesz, és mivel hölgyről van szó, a kinézet sem utolsó dolog! :)

(#19013) Armagedown válasza honyike (#19012) üzenetére


Armagedown
őstag

A megadott értékhatáron belül nem találtam megfelelő gépet, itt vagy egy ami biztos tetszene neki :
ACER Aspire One 722

és ez :
ASUS EEEPC 1225B-RED021W

Én az Asust ajánlom, az éri meg a legjobban, csak kicsit drága...

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19014) runner 125 válasza honyike (#19012) üzenetére


runner 125
nagyúr

Legkisebb kategória netbook piacát elég erősen uralja az Asus. Max. 1-2 Acer, de azokra csak 1 év gari van, s az is külföldre szól.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19015) vilmaboy válasza runner 125 (#19014) üzenetére


vilmaboy
őstag

runner 125: + többiek

Kérlek foglalj nekem állást anyagminőség és meghibásodás kérdésében... Elég sok kritikát olvasok az asusokról. Miszerint nem tuti az anyagminőségük, nagy a meghibásodási arányuk, lassu a szervizük stb... neked milyen tapasztalataid vannak ezzel? Másrészről pedig nagyon sok teszt dícséri pláne a 1225b anyagminőségét. a grafit pedig plusz még gyönyörű is belőle. Ápropó grafot. Nem látok sok webshopban csak piros, fekete és fehéret. mi van a grafitokkal?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19016) runner 125 válasza vilmaboy (#19015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az 1225B már 11,6"-os, én az előbb 10"-os gépekről beszéltem.
Előbbi kategóriában már elérhető pár Thinkpad Edge is, amelyek akkuban jobb teljesítményt nyújtanak.

Nekem a mostani 1215N a 3. Eeepc-m, volt 900-asom, 1005-ösöm és a mostani.
Anyagminőséget tekintve nyilván nem EliteBook kategória, de nekem egyikkel sem volt problémám soha.
Annó a 900-as pl. a plüsstokjában leesett az autó tetejéről a betonra. Felkészültem a legrosszabbra, de csak a zsanér mellett lévő műanyag nyomódott meg egy kicsit, illetve pattan ki a helyéről.

Rossz anyagminőség alatt szerintem az eddig felületkezeléskre gondol a nagyközönség.
Ezt alá is írom. Az 1005-ös szériában mutatkozó fényes felületek piszok kényesek voltak. Minden szöszmösz, ujjlenyomat meglátszott rajtuk. Tisztán gyakorlatilag nem lehetett tartani, s mindezek mellett iszonyúan karcolódtak.

Nagy lenne a meghibásodási arány? Hm, én ezzel sem találkoztam. Nézz be Eeepc topikba, abszolút nem jellemző.
Nem kevered véletlenül az X, K szériával? Mert, azok tényleg hulladékok.

Sajnos a szervizre való igaz, h akadt panasz. Általában jellemző, h 5 munkanap alatt vissza is kerül a gép. Notebook kapcsán volt egyszer olyan cikk, h alkatrészhiányra hivatkozva 1-2 hónapig bent volt a user gépe, illetve az egyik - talán 700-as eeepc - teteje végigrepedt, a tulaj váltig állította, h nem lett leejtve. Noh, ezt sem ismerte el a szerviz.

Az 1225B-hez még nem volt szerencsém, fotók alapján az anyaghasználatra szerintem nem lehet panasz. Nekem is a grafit verzió tetszik a legjobban, azt piszkosul eltalálták.
Sajnos még a nagykerben sem elérhető, nem tudom mikor - vagy egyáltalán kerül-e belőle - a magyar piacra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19017) haris válasza vilmaboy (#19015) üzenetére


haris
őstag

Szia
csak cáfolni tudom a minőségproblémát.
Nekem egy Asus eee2g-m volt, 2 évig használtam, tavaly szeptemberben cseréltem le egy Lenovo e125-re, most a lányom fészbúkozik vele, tökéletes, pedig napi használatban volt (és van most is)
A feleségemnek 3,5 éve vettük egy eee904HD-t, ami most is tökéletes, egyedül az akkuja kezdi megadni magát, mamár csak 45% a z eredeti teljesítményének, úgy kb 2órát bír. Más baj nincs vele.
Azon kívül, hogy a mai gépekhez képest lassú a benne lévő HDD és a 900MHz-es CeleronM.
De böngészéshez, facebookra tökéletesen elég, a youtube 480p-ig megy rajta

(#19018) vilmaboy válasza runner 125 (#19016) üzenetére


vilmaboy
őstag

Most hogy mondod valóban a K sorozatot ratyizták erőssen. Köszönöm a kommenteket. Még mindig vívódok a Lenovo és az Asus 1225b közt. Az asus javára szól mondjuk, hogy usb 3.0 van rajta és 2 év garos. Nem utolsó sorban gyönyörű. A lenovo winyója 7200-as vagy 5400-as az is? nem emléxem.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19019) Bogyó bá' válasza vilmaboy (#19018) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lenovo: 7200RPM HDD, matt kijelző, pöcökegér, 63Wh akksi, gyorsulásérzékelő a HDD védelméhez.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19020) vilmaboy válasza Bogyó bá' (#19019) üzenetére


vilmaboy
őstag

Már álltál ki a Lenovo mellett több ízben. Pár nappal ezelőtti hozzászóllásodban említettél: ThinkVantage, Gyorsulásérzékelős vinyóvédelem, a webcammal arcfigyelős energiagazdálkodás. A thinkvantage micsoda is pontosan? a driverletöltő? gyorsulás érzékelő az oksa. a webcamos energiagazdálkodás nem fogyaszt sokat, hogy egyfolytában megy a webcam telep esetén? Nem veri vissza nagyon az üzemidőt? Neked amúgy Lenovo-d van?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19021) haris válasza vilmaboy (#19020) üzenetére


haris
őstag

Szia
Nekem Lenovo e125 van, de ha ma vennék, akkor az Asus 1225B venném.
Miért?
-2 év garancia,
-usb3,0

A HDD védelemről én is kifejtettem a véleményemet nemrég:
nem rossz ha van, de nem a legfontosabb,

Webkamerát én élből kikapcsolom, ha tehetném még le is ragasztanám, kiszerelném, eltüntetném a házról, szerintem teljesen felesleges fícsőr...

Jelenleg a két gép kb. azonos áron van, ennyiért szerintem jobb vétel az ASUS, mert nekem a 2év garancia többet ér, mint a Lenovo név. Ha oda is vennél még garit, akkor kb 10-12ezerrel többe fájna, és akkor még mindig nincs usb3,0 ami ma még nem létkérdés, de idővel lehet hiányozni fog.
(Tudom a Lenovo-n van pöcökegér, de "naés"...Én szinte sosem használom, csak a tapipadot)

Ja és lehet hogy 7200as a HDD, de attól még a gép nem gyors, pl bogyo112 is cserélte SSD-re, ergó tök mindegy milyen HDD az ami nincs végül a gépben :-)

[ Szerkesztve ]

(#19022) Cyrin válasza vilmaboy (#19018) üzenetére


Cyrin
addikt

nálam az asus 1000H most lesz nyáron 4 éves, és tökéletes, akkuidővel sincs probléma...

(#19023) vilmaboy válasza haris (#19021) üzenetére


vilmaboy
őstag

Nekem is a szívem az asushoz húz ippen az usb miatt és a gar miatt, mint azt te is kifejtetted. Amúgy a 1225ben a kamera letakarható, pontosabban elfedhető egy kis zárlemezzel :)

Szoktatok biztosítást venni a gépeitekhez? Menyibe kerül a balasetbiztosítás rá. Ha leejtem vagy ilyesmi...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19024) runner 125 válasza vilmaboy (#19023) üzenetére


runner 125
nagyúr

ipon.hu-nál lehet venni a gépekhez, ott is meg is tudod nézni. De, a feltéleket alaposan át kell olvasni, mert ha ekkora biznisz lenne ez a biztos, minden megunt gépet összetörne mindenki.

Ezt te tudod, h megéri-e - pontosabban ki van-e téve a netbook ekkora kockázatnak. Enyém nincs, mivel van egy frankó netbook táska (nem zacskó, füles táska), amiben ha kell visszük. Házon, kerten belül meg általában asztalnál van használva.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19025) haris válasza vilmaboy (#19023) üzenetére


haris
őstag

Még egy jó pont a szememben, de én már megvettem az enyémet, és csak emiatt nem cserélném el, mert szeretem.
Biztosítás??? Mi az hogy leejted :Y
Ne ejtsd. Én eddig egy gépemet sem ejtettem le.
Mindig tokban tartom a táskán belül amikor szállítom, így ha odacsapom, nem nagyon árthat neki, de ha a gép a kezemben van nem ejthetem el... :F
De ha félsz, köss biztosítást

(#19026) vilmaboy válasza haris (#19025) üzenetére


vilmaboy
őstag

fél a bánat :) Csak láttam, h van ilyen. azért kérdeztem, h valaki vett e már igénybe ilyesmit. Én sem légycsapónak használom a gépeimet :) Lekopogjam még egy sem esett le a kezemből, pedig már volt néhány munkámból fakadóan a kezemben :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19027) Bogyó bá' válasza vilmaboy (#19020) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, E125-öm van, lassan 2 hónapja, és tulajdonképpen meg vagyok vele elégedve (némi bővítgetés után), pedig igazából nem netbookra lett volna szükségem, hanem egy 12"-os szubnotira. Elsősorban melóra kell, idegen helyen, néha terepen is, főleg irodai jellegű feladatokra. A munkahelyemtől közel 2 évvel ezelőtt erre a célra egy 10"-os, egymagos atomos Samsung N150 netbookot kaptam, de - mindazonáltal, hogy jól megépített, masszív kis gép nagy akksival, szintén matt kijelzővel (!) - nagyon hamar kényelmetlenné vált a használata egyrészt a lassúsága, de főleg az 1024x600-as kijelzője miatt. Még a legkisebb excel-táblákat is jobbra-balra / le-föl folyamatosan görgetni kell, mert nem fér el semmi, mindennek csak egy kis sarkát látom. Ez a gép a mai napig nálam van, de saját pénzből (!) inkább bevállaltam a kis Lenovo-t (drágábbra nem tellett...), hogy ne kapjak agybajt állandóan.

Nézegettem vásárlás előtt az említett ASUS-t is, bár talán (jóval) elegánsabb, mint az enyém, de emez annyival masszívabbnak, "iparibbnak", időtállóbbnak tűnt, hogy komolyan számításba sem vettem. Mivel én tényleg kiviszem akár az "erdőbe" is, ez nagyon nem mindegy. Már a kis Samsung netbooknál beleszerettem a matt kijelzőbe (szabadtéren a fényesen semmi nem látszik magamon és a mögöttem lévő dolgokon kívül), így erről sem voltam hajlandó lemondani, ez is kizárta a legtöbb márkát ebben a kategóriában.

Sikerült a p*x-nél a március eleji nagyon kedvező akciójukban 3 év garanciával (ráadásul garanciafutáros, háztól házig) és ingyen házhozszállítással, 116 ezer buttó magyar forintért megvenni.

Megvéve azzal szembesültem, hogy - bár a tesztek alapján számíthattam volna rá - hogy bizony az E-450 Brazos a 4GB rammal is jóval lassabb, mint számítottam. Igazából - mivel ez az enyém, nem a melóhelyemé - szerettem volna teljes értékű szubnotiként használni, nem csak az irodai feladatokra. Ehhez viszont elég karcsúnak tűnt.

Némiképp sikerült - plusz ráfordítással - növelni a teljesítményét: kapott még egy ugyanolyan 4 gigás Samsung memóriát, mint amilyet a gyártó is szerelt belé, illetve az asztali gépemből (ahová hamarosan új, nagyobb fog kerülni) átszereltem az SSD-met is.

Villámgyors messze nem lett, de egészen elfogadható az igen. (Vagy én szoktam meg, mindegy végülis...)

A merevlemez védelmet, az arcképfigyelőt csak mint a Lenovo szoftvertámogatás részét, érvként említettem meg a típus mellett. Én mindkettőt kipróbáltam, de a webcam nem érdekel (Biosból már ki is van kapcsolva a kártyaolvasóval együtt), a HDD-védelemre meg az SSD beszerelése óta semmi szükségem.

A jó öreg 64GB-os A-DATA SSD-vel volt egy kis "gond", de egyik topictársunk javaslatával ez is megoldódott: a 7 mm-es vinyó helyére csak úgy tudtam bepiszkálni, a 9,5mm vastag meghajtót, hogy - garanciavesztéssel - kihámoztam a burkolatából. Érdemes már eleve slim kivitelűt venni. Kétfelé partícionáltam, az összes általam használt program (közte 2 régebbi játék is) a 40 GB-oson van (10GB szabad hellyel), az adataim meg a maradékon. Ha nem hagyok rendetlenséget, rendszeresen takarítok, akkor el fogok férni rajta hosszú távon is.

Na szóval: a Lenovo a gyárilag Win7-tel szerelt modelljeihez (hiába csak Edge, mégis csak Thinkpad, ugyebár) szuper jó, vállalati környezetben is alkalmas szoftvertámogatást biztosít, ennek alapja a már említett ThinkVantage program is, melynek segítségével az összes létező frissítést (dedikált Lenovo drivereket, programokat, BIOS-t) pár pillanat alatt naprakészen lehet tartani.

Az oprendszer nélküli gépekhez is elérhetővé tette a weblapján, tehát ha külön veszel Windowst, miután a ThinkVantage-t letöltöd és telepíted, annak elindításával a gyárilag előtelepített gépek szoftverkörnyezetét pár perc alatt simán összeszedi, telepíti.

Pár naponta érdemes rákattintani, mert nagyon gyakran ad ki a Lenovo frissítést, új driverelket, stb. a gépeihez.

Na, röviden ennyi, mert már görcs állt a mellső lábamba a sok írástól, no meg hát munkaidő van, dolgozni sem árt....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19028) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#19027) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ja, még egy gondolat, az előbbieket összefoglalva: a kis Lenovo egy netbook teljesítményű, (majdnem) netbook árú kis gép, de kivitelében, profizmusában messze túlnő ezen a kategórián: egy kicsit lassú, de egyébként munkaeszköznek is tökéletesen alkalmas profi üzleti szubnoti.

Kár, hogy a Lenovo-tól nem kapok semmit sem ezért az ömlengésért.... :N

szerk: addig is tessék olvasgatni!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19029) Wlac


Wlac
Ármester

Kicsit beszállok én is a mérlegelésbe.
Körülbelül egy hónappal ezelőtt vettem egy Lenovo E125-öt, így arról tudok véleményt írni.

A gép E350-es processzorral szerelt, ami ugyan sehol sincs az asztali gépek, vagy a notebookok teljesítményéhez, én kellemesen csalódtam benne. Eredetileg filmezésre és böngészésre akartam használni, ezen téren nem is kellett csalódnom benne: több ablakos/böngészős netezésnél sem lassul, és simán viszi az 1080p-s filmeket is. Ilyen téren tehát rendben van, az elvárásaimnak megfelelt.

Körülbelül két héttel ezelőtt akadt pár videóanyag, amit meg kellett volna vágnom, és jobb eszköz híján az E125-öt használtam. Féltem nagyon attól, hogy mennyire öli meg a Powerdirector 10 a gépet, de abszolút pozitívan kellett csalódnom. Ne értsetek félre, nem ezen fogják elkészíteni az Avatar 2-t, azonban netbookhoz képest teljesen kellemes használni a programot, menet közben nincsenek problémák (ilyenkor még inkább a RAM dolgozik, amiből nem árt a 4 giga), egyedül a renderelés dög lassú, de még így is vállalható a dolog.

Játékok közül egyedül a Sniper Elitet, illetve a GTA San Andreast próbáltam. Előbbit maximum beállításokkal viszi, a GTA beállításai is a High körül mozognak. Mivel nem játszani vettem a gépet, ezért újabb cuccokat nem is próbáltam vele futtatni, de ha kéritek, hétvégén megnézhetek egy-kettőt az elmúlt évekből, bár a gyengécske processzor miatt nem hiszem, hogy annyira jól menne minden.

A E350-es processzor ugyan teljesítményre nem a legütősebb, azonban az akkumulátoridőre nagyon jó hatással van. Sokat vonatozok, így fontos volt nekem, hogy három-négy órát elmenjen a gép. Nos, bekapcsolt WiFi-vel maximum fényerőn az öt órát simán hozza, WiFi nélkül filmezéssel (SD filmek) pedig a 7-et is. Az előző gépem 8 perces menetidejéhez képest ez körülbelül a Nirvána a számomra.

Amikor a gépek között válogattam, én is az Asus 1225B és a Lenovo E125 között vacilláltam. A döntésem végül is egy jó ajánlat miatt esett a Lenovo-ra, de a támogatottsága miatt egyáltalán nem bántam meg.
A Thinkvantage egy állati jó program, minden drivert és szükséges (meg kevésbé értékes) kiegészítő programot automatikusan lehúz a gépre, rengeteg időt és szenvedést megspórolva ezzel nekem. Mivel itthon én játszom a rendszergazdát, az elmúlt évek alatt a tköm tele lett a sok driver-vadászattal, illetve azzal, hogy egy csomó időm elment, mire egy újratelepítés után használható lett a gép. A Lenovo ezt megspórolja nekem, emiatt jár nekik a pacsi.

Sokan emlegetik a pöcökegeret, mint előnyt az Asushoz képest. Az elején próbálkoztam én is barátkozni vele, azonban mint kiderült, nem teljes értékű eszköz van a gépben, hanem egyfajta butított változat, amivel nem lehet "kattintani", így számomra el is bukott a dolog. A pöcökegérhez tartozó gombokat használni szerintem kényelmetlen (pedig a tenyerem inkább péklapát, mint kiskanál).

A touchpadet sokan szidják, szerintem azonban abszolút korrektül csinálták meg. Teljesen jól használható, egyetlen baja a mérete, azonban mivel nagyrészt egeret használok, ezért nem igazán zavar. Az viszont szimpatikus megoldás, hogyha pöcökegeret használok (ez van, extrém életem van, szeretem a határokat feszegetni), akkor kikapcsolja a touchpadet, így nyugodtan rajta lehet pihentetni a tenyerünket, nem fog bekavarni egy második jel a kurzor mozgatásába.

Ami miatt azonban mégis imádom a gépet, az a gyorsulásmérő. Haszontalan funkciónak tűnhet, azonban a megvétel napján sikerült lerántanom a gépet az asztalról. Azon kívül, hogy egy kisebb infarktusom volt, nem történt semmi baja a gépnek, a HDD teljesen ép maradt.

Az Asus javára írható az USB 3.0 (lassan lesznek olcsó tárolók is, amik ezt kihasználhatják), valamint az, hogy a webcam előtt van egy retesz, amivel manuálisan is lehet "blokkolni". Ha jól tudom, nagyobb a HDD is, ami szintén nem hátrány. Az Asusnak azonban fényes a kijelzője, ami pl. vonaton nem a legjobb.

Mindent összevetve én a Lenovo-t ajánlanám a szélesebb szoftveres támogatás és a matt kijelző miatt, nem beszélve arról, hogy az Asus-szal, mint márkával nem vagyok kibékülve (unokatesóm gépe sokszor járt a szervizben).

“The wha-"

(#19030) vilmaboy


vilmaboy
őstag

bogyo112 :R
Wlac :R
runner 125
:R

Köszönöm az állásfoglalásokat és az érveléseket... Messzemenőleg kielégítő válaszokat kaptam :) :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19031) kpal


kpal
veterán

Tudnátok segiteni venni akarnék Asus Eee PC
1001HA és az a lényeg a Win7 elmenne rajta és minden funkcója müködne pl webcam ..stb ?
Wagy valamilyen Dell mini -t nézek ?
Persze használtak nézek minnél olcsóbban és csak otthonra netre kell.

[ Szerkesztve ]

(#19032) NathanCullen válasza kpal (#19031) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Mennyi a keret? Újonnan 65k-ért a 1015BX ajánlott, ennyiért nincs jobb.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19033) vilmaboy válasza kpal (#19031) üzenetére


vilmaboy
őstag

megy egy privi :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19034) Armagedown válasza kpal (#19031) üzenetére


Armagedown
őstag

Ilyen régi netbookot ne vegyél, nem éri meg

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19035) vilmaboy


vilmaboy
őstag

a régi laptopomban egy T7100-as proci volt, Intel 965M chipsettel, Gef 8400G videokarival.

Ehez képest a 1225B, E-450-es procija ATi Mobil RadeOn HD6320 videokarival milyennek számít?

Ha a kettő teljesítményét egymás mellé tennék, akkor kb milyen eredményt kapnánk? Mennyivel erőssebb vagy gyengébb a 1225 az F3sc-nél?

Tudom lüke kérdés, de foglalkoztat, hogy milyen lenne a netbook a régi gépemhez képest...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19036) kpal válasza NathanCullen (#19032) üzenetére


kpal
veterán

Csak használt jöhetszóba nagyon max 40k tudok rászánni.

(#19037) kpal válasza Armagedown (#19034) üzenetére


kpal
veterán

Nincs extra elvárásom csak közösségi oldalak , webcamozás rokonokal, msn. Télleg csak inernetre kell. Újra nincs keret .

(#19038) vilmaboy válasza kpal (#19037) üzenetére


vilmaboy
őstag

Itt már nézted?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19039) AxBattler válasza kpal (#19036) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez jó alternatíva lehet, ráadásul garis. :K
Tudom, hogy 50k, de inkább próbálj hozzá gyűjteni még, mert ennél olcsóbban értelmes gépet nem kapsz.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19040) AxBattler válasza kpal (#19036) üzenetére


AxBattler
félisten

A legolcsóbb 11,6'-os gép, amit eddig láttam. Asszem' Logout-on van róla ismertető...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19041) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Helló mindenki!

Olyan netbookot keresnék ami képes ramba dual-channelre. Tárhelybe 300 gb körül elég. Árkategória 75-85 közt sorolnám be. Nézegettem már egy csomó netit, de annyi van, hogy elveszek a tengerbe, mert nem szoktam minden nap aktuálisan foglalkozni a gépekkel és nem tudom melyiket válasszam. Eddig ezt néztem ki ami bejönne.

Üdv!

(#19042) Bogyó bá' válasza Stylewars_kp (#19041) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sem az atomos, sem a Brazossal szereltek nem mennek dual channelben, még azok sem, amelyekben 2 memóriafoglalat van.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19043) Stylewars_kp válasza Bogyó bá' (#19042) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Aou. :U Tipp? Vagy inkább hagyjam a dualt jó a szimpla is?

(#19044) runner 125 válasza Stylewars_kp (#19043) üzenetére


runner 125
nagyúr

Milyen céljaid vannak, mire szeretnél netbook-ot venni?

Jó, ha tisztában van vele mindenki, köztük Te is, mert nem biztos, h ez a legjobb kategória számodra. Ha, komoly teljesítmpényre van szükséged, elképzelhető, h jobban jársz egy használt, üzleti géppel.

Egyébként, ha marad a netbook, a 1015BX ebben a kategóriában jobb választás. Keress rá, windóz nélkül talán még 65k körül is elérhető.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19045) Stylewars_kp válasza runner 125 (#19044) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Net, doc néha film ennyi. Újba kell garival, ajándék lesz!

(#19046) vilmaboy


vilmaboy
őstag

A 1225B-ben mekkora méretű winyó van? 1,8" vagy 2,5"? Ha ezt ssd-re cseréllem, akkor milyen vastag megy bele? Ebbe a 7mm-es kell?

Tudom már kérdeztem, de nem talállom a kommentet. A 4GB ram az 1 slotban van benne és van még egy szabad slot memónak a gépben? Tehát benyomhatom alapból a másikba is a 4 gigás modult, vagy 2x2 van a gépben és kell vegyek 2db 4gigást, hogy 8 legyen?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19047) runner 125 válasza vilmaboy (#19046) üzenetére


runner 125
nagyúr

A gyári HDD 2,5"-os, szerintem SSD-ből is mehet bele ekkora.

Nem, biztosan 2 x 2gb van benne. Ha, neked 8gb RAM kell, akkor venni kell 2 x 4gb-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19048) vilmaboy válasza runner 125 (#19047) üzenetére


vilmaboy
őstag

Bocs kimaradt. Sata2?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19049) tamasiak


tamasiak
csendes tag

Sziasztok!
Megvételre ajánlottak egy ilyen gépet.
Nincs még tapasztalatom ezzel a kategóriával.
Megbízhatóak, mennyire bírják a nap használatot (net, doc, pdf)?
Dell Inspiron Mini 10v Obsidian
Intel Atom N455
2GB DDR3 1333MHz
10.1" TFT
integrált 0.3Mp kamera,
320GB 5400rpm SATA HDD,
Intel GMA 3150 grafikus vezérlő,
6 cellás akkumulátor 48WHr,
stb.

Esetleg van vmi ajánlatt típus ~80e kategóriában?
Választ előre köszi!

(#19050) vilmaboy válasza tamasiak (#19049) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ha megnézed 3 centivel feljebb runner 125 kommentjét, akkor épp ilyesmit javasolt. 80 körül már új gépet kapsz garral... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.