Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) chab7 válasza natë (#6449) üzenetére


chab7
addikt

Sorry útközben írtam és 2 lett belőle.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#6452) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Miért ilyen kevés az sms karakterek száma? vagy lehet ezt állítani?

(#6453) zsirfecske válasza chab7 (#6440) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez a marketes PIN kód túlzás, max gyerekzárnak jó, de a gyerek meg ne lépkedjen be a marketre. mondjuk legrosszabb esetben megvesz egy 20 dolláros office csomagot, de akkor is a saját google accodra szóval ki lehetne bírni nélküle :)

más:
nem értem a moto europe-ot miért írnak ilyet a facebook oldalukon
- hello, i am using a motorola defy and have to say i am loving it. now that defy+ will launch soon and that it has android 2.3.3 will there be and android 2.3 update on defy also?
- Motorola Europe Hi Adrian, the DEFY will remain on 2.2 - thanks for the question.

ugyanezt a m2 kapcsán feltett defy kérdésre. nem figyelnek az usa-beli google történésekre, vagy nem érdekli őket? pont bármi lehetne még ebből. mondjuk inkább ne legyen moto 2.3.4 verzsön, ha a cm7 ennyivel jobb. vagy írják mögé hogy nem lesz 2.2-nél újabb, csak a bootloadert nyitják meg :DD

(#6454) atedg


atedg
tag

a MIUIcamera tud olyat hogy a hangerő gomb lenyomására élesít , elengedésre exponál.

próbáltam kiszedni és feltenni a nordic-ra de "problem parsing" -ot mond

van rá mód vagy másik alkalmazás ami ilyet tud?

(#6455) atedg


atedg
tag

a MIUIcamera tud olyat hogy a hangerő gomb lenyomására élesít , elengedésre exponál.

próbáltam kiszedni és feltenni a nordic-ra de "problem parsing" -ot mond

van rá mód vagy másik alkalmazás ami ilyet tud?

(#6456) natë


natë
nagyúr

Azon agyalok, hogy a CM7, a kiszivárgott kínai romok miben nyujtanak többet a gyári 2.2.2 Froyonál? Az akkuidő urban legend, a sebességben nem venni észre difit, ha az ember jó Launchert használ. Költői kérdés: miért is jó az átlag usernek a váltás? :U

(#6457) Wajk válasza zsirfecske (#6453) üzenetére


Wajk
addikt

ezért a válaszért szívesen pofánvágnám őket

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#6458) rum-cajsz válasza zsirfecske (#6453) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem tudom a Te baráti társaságod milyen, de az enyémben sűrűn előfordul, hogy a sörözés közben asztalon felejtett telefonokról viccesnek szánt SMS-ek mennek ...
Na ellenük pont jó, hogy nem kell viccből kifizetnem egy programot amit nem használok.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6459) csabi94 válasza chab7 (#6438) üzenetére


csabi94
őstag

Hali! Mondanám mindenkinek, hogy úgy néz ki, valóban mennek vele a class 10-es kártyák. Tegnap délután óta semmi gond nem volt vele, pedig előtte kb fél óránként kellett eljátszanom az akksi ki-be-t :D

Ja és a tegnapi nightly-val szerintem már tényleg sokkal jobb az üzemidő is. :)

(#6460) Nxn908xxx válasza csabi94 (#6459) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Az igaz!Az üzemidő tényleg sokat javult ezzel a nájtlival! :C

(#6461) feketepeti válasza rum-cajsz (#6458) üzenetére


feketepeti
aktív tag

SOHA nem hagyom az asztalon a telefonom :D Frappáns megoldás szerintem.

(#6462) csabi94 válasza Nxn908xxx (#6460) üzenetére


csabi94
őstag

Ennek nagyon örülök :D :C
Asszem, mostmár én is rászoktam a nightly-k telepítgetésére :D Már fennt is van a mai :)

[ Szerkesztve ]

(#6463) Maximum1 válasza Wajk (#6428) üzenetére


Maximum1
őstag

"A konyha kérdést feszegetve én a HTC Kitchen-t (Figyelem Maximum1)-t használom a ROM"módosításhoz", szóval..."
Ez aztán az igazi "reszelés". :Y
Olyan konyhára gondoltam amit egy alap user is elér és nem tud hibázni.
Te láttál már konyhát, Tudod miről beszélek.

(#6464) Halo válasza rum-cajsz (#6458) üzenetére


Halo
senior tag

nem beszélve arról, hogy nem csak pár dolláros, hanem 10-12K HUF cuccba is bele lehet szaladni, s hála a 15 perces visszatérítésnek... lehet észre se veszed, hogy megszerezték neked a cuccot, csak a banki sms-ből, jóval később.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6465) #71562240 válasza zsirfecske (#6453) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha bebizonyosodna, hogy tényleg "the DEFY will remain on 2.2", akkor én is átváltanék főzött ROM-ra, pedig eddig hűséges voltam a gyárihoz. Na, ezt csak nem merik megkockáztatni a Motorolánál...

(#6466) feketepeti válasza #71562240 (#6465) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Ezt nem megkockáztatják, ez náluk üzletpolitika!

Meg másnál is, 1-2 komolyabb frissítésnél ritkán jön ki több...

(#6467) Nxn908xxx válasza #71562240 (#6465) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Ha eddig nem atták ki rá...100% hogy nem is fogják már.

(#6468) Edsdame


Edsdame
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, elhangzott-e már, most megkönnyebbülésemben leírom, hátha valakinél gond van: sikerült tégláznom a telefonomat (majdnem), és a sima gyári ROM-okkal sem volt hajlandó elindulni. Olvastam valahol a tippet, hogy ha T-mobilos a készülék, akkor azt a ROM-ot kell rá visszapakolni, és csoda történt: működik a telefonom. Pár idegrángást kaptam ezalatt. :D

(#6469) Halo válasza Nxn908xxx (#6467) üzenetére


Halo
senior tag

szerintem se valószínű... hiszen akkor minek a Defy+???

igazából nincs benne vas-változás, csak a soft lesz új - de mivel nincs vasváltás, a szoftot tuti át fogják ügyeskezű emberek "portolni", pakolni miegymás.

Ha lenne a defyre 2.3, vagy még több, akkor ki a fene venné meg a +-t? Így aki picit se ért a dologhoz, vagy nem meri, az inkább bevállalja az új telefon vásárlását... ami mint korábban mondtam 70-80K között van német oldalakon már...
Itthon a zugéknál lesz vagy 90 körüli kezdőára - szolgáltatóknál meg karácsony körül 50-60K kártyás ár, előfizu nagyjából olyasmi, mint ami most van a Defynek.
Viszont az új készülék odavág majd a régi árának. Azok fognak még jobban járni, akik merik felrakni az újabb romot, az immár még olcsóbb készülékre :)

személy szerint jobban örültem volna valami több plusznak... így majd jön a Defy2, ami már NFC-csipes lesz, pl... (remélem a csipet jól írtam). No, az már előrelépés lenne, igaz itthon nagyjából 3-4 év lesz mire jobban elterjed a telefonnal történő fizetés. Vagy lehet még több...?
Addigra meg itt lesz a 8 magos Goofy - a Google-Motorola vízálló, autóálló készüléke :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6470) atedg válasza Halo (#6469) üzenetére


atedg
tag

háááh ez a goofy a hét vicce :))

[ Szerkesztve ]

(#6472) chab7 válasza feketepeti (#6466) üzenetére


chab7
addikt

De még mennyire üzletpolitika. Anno a HTC Polarist is igazán azért vettem meg mert arra ígérték hogy idővel Android is lesz rá (ha nem is így konkrétan ígérték de volt valami hogy majd rátehető) aztán máig csak nagy neheten összefőzött és tele buggal romok vannak. Igaz, közben el is avult hardveresen szegénykém.
Defy-al is vagy az van hogy valóban nem lesz 2.3 gyári, mert minek is a cég szerint, ők kihoztak egy modellt amin az van és kicsit még fel is tupírozták (más kérdés hogy felhasználói oldalról bolond aki ennyi miatt cserél) - vagy az van hogy azért kommunikálják hogy marad 2.2-n mert legalább jópár embert így rá lehet venni hogy cseréljen (vannak/lesznek ilyenek bőven, lásd akik mai napig nem mernek csak gyári romot használni. Köztük jobban vannak esélyesek akik majd váltanak mintsem hogy cm7-et tegyenek fel) aztán meg egyszer csak mikor már kb lement ez az aki váltana az váltott időszak lehet mégis kidobnak valamicske 2.3-at de csakis azért hogy a régi Defy tulajok közül meg lehessen tartani valamennyit a márkánál - ne csalódjanak akkorát. Ráadásul addigra kb olyan típusuk is lesz ami már elgondolkodtatja a Defy tulajokat, hogy "hmmm, végülis kiadták azt a 2.3-at, és itt ez a jó kis új típus, lehet erre kellene váltanom". Na de az a 2.3 kb annyi lesz mint a mostani cm7.
Szóval az üzletpolitika az ilyen, nem nagyon érdemes a gyárira várni. Azon drukkoljunk inkább hogy a bootloader nyíljon ki, mert azt ugyanezen oknál fogva esélyesebbnek látom. Meg lehetne vele a Defy tábort tartani egy jó ideig a Defy mellett - a jobban főzhető romokkal, és nekik még dolguk sincs vele - míg olyan Moto cucc nem jön ki amire már váltanak.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#6473) mszl válasza rum-cajsz (#6437) üzenetére


mszl
aktív tag

Köszömöm!!!!!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#6474) Titi76 válasza norbert0929 (#6378) üzenetére


Titi76
aktív tag

Azért tölt lassabban mert csak 380mA-el tölt. A fesz nem igazán számít (5.7 vagy 5.6V).
Kérjél vagy vegyél olyat ami legalább 850mA-el tölt. Én sokszor egy Apple iPod/iPhone töltővel töltöm azzal még gyorsabb a töltés mint az eredeti Moto mert ez 1A-el tölt (1000mA).

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#6475) Titi76


Titi76
aktív tag

Feltoltam a legújabb Nightly-t (0831). Végre lecserélték az idétlen nyulas boot képernyőt. Szép Google&Cyanogen kombó logó van helyette.

és megjelent a mobilarena android alkalmazás is

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#6476) spurika válasza Titi76 (#6475) üzenetére


spurika
senior tag

Valóban nekem is nagyon tetszik.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6477) mira72 válasza Titi76 (#6475) üzenetére


mira72
őstag

hát az má régóta van

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#6478) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Defy vásárlásán agyalok, és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
mi a különbség a Motorola Defy MB525 EU és a Motorola Defy MG között (ha van egyáltalán) ?

A másik: én úgy gondolom hogy nem érdemes várni a Defy+ -ra. Jól gondolom ?

Köszi
tomi

(#6479) spurika válasza mira72 (#6477) üzenetére


spurika
senior tag

Igen régóta tudom, de ügyes dolog mindenesetre.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6480) csapee válasza Titi76 (#6474) üzenetére


csapee
senior tag

Én az Aldiban vettem egy ilyet:
[link]
Lehet használni autóban és otthon, ezen kívül több telefonhoz is jó.
Kb. ugyanannyi idő alatt tölt mint a gyári.

Csapee

(#6481) salamester


salamester
csendes tag

Hogyt letezik hogy ien nagy kulombseg van a 2.2 frojo es 2.3 cm7 kameraja kozot. Sot sokszor meg a 2.2 frojo soteteb kepet is keszitet. Mert rontsa el enyire a kepet

2.2 Frojo Kep1
Fenyes nappal frojo : Kep2
2.3 cm7 Kep3

[ Szerkesztve ]

sala..

(#6482) Edsdame


Edsdame
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam a Frozen Eclairt, ahogy itt szerepel:
http://mobilarena.hu/tema/proba/hsz_5293-5293.html

Amikor először recovery mode-ban akartam rebootolni utána, megakadtam a Motorola töltőképernyőn, kb húsz perce azt bámulom. Valami ötlet, mit tehetnék vele?

Köszi!

(#6483) Titi76 válasza mira72 (#6477) üzenetére


Titi76
aktív tag

Hát 26.-i még tuti nyulas volt uh. max 5 napja az a rég... ;)
(Bár az is lehet hogy kihagytam pár Boot-os Nightlyt, azért volt nálam a rabbit)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#6484) chab7 válasza Edsdame (#6482) üzenetére


chab7
addikt

Ez nem még azelőtti mikor nem volt gyári 2.2 ???
Olvass csak innen visszafelé szabof1 leírásában van bootloop-ra is írás, na de itt a [link] hogy le ne merüljön a teló.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#6485) Edsdame válasza chab7 (#6484) üzenetére


Edsdame
csendes tag

Köszönöm, nézem. :)

(#6486) #59070464


#59070464
törölt tag

Sziasztok!

Nekem csak egy egyszerű és gyors kérdésem lenne. Ha veszek a T-nél egy Defy-t és rászeretném tenni a CyanogenMod 7.1.0 RC1-t, ahhoz függetleníteni kell a telefont vagy egyből mehet rá a T függőre?

(#6487) RootRulez válasza #59070464 (#6486) üzenetére


RootRulez
félisten

:W alapból független...

═════════════════════════════════════════

(#6488) chab7 válasza #59070464 (#6486) üzenetére


chab7
addikt

Ezzel a kérdéssel próbálkozz akkor ha már a kezedben lesz a T függős, de csakis akkor ha függő lesz.

Addig is RTFM, de alaposan legalább egy hetet vissza és akkor nem lesznek ilyen kérdések.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#6489) Edsdame válasza chab7 (#6484) üzenetére


Edsdame
csendes tag

Örök hálám! Tökéletesen működik.

(#6490) RootRulez válasza chab7 (#6488) üzenetére


RootRulez
félisten

Vagy legalábbis 2 db első hozzászólást. :K

═════════════════════════════════════════

(#6491) chab7 válasza RootRulez (#6490) üzenetére


chab7
addikt

Ja igen az kimaradt, de így is sikerült neki.
Tanulság: olvasni jó !!!!!! ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#6492) RootRulez válasza chab7 (#6491) üzenetére


RootRulez
félisten

wo wo wo wo wo wo wo wo wo wo wo wo O_o :)) ;]

═════════════════════════════════════════

(#6493) csabi94


csabi94
őstag

van ez a módszer üzemidő növelésére: "töltsd fel a telefont teljesen, kapcsold ki a készüléket, majd húzd le a töltőkábelt (amikor meglátod, hogy megjelenik a 100%-os töltöttség ikon). Vedd ki az akkut, és dugd vissza a töltőre az akku nélkül: pár másodperc múlva megjelenik az ikon, hogy ismeretlen akku kapacitás. Ekkor rakd vissza az akkut (közben ugye töltőn van maga a telefon), hirtelen felismeri a telepet, először kiírja gyors egymásutánban, hogy 20 majd 60 százalékon a töltöttség, és elkezd rátölteni az akkura. Lehet, hogy csak 1 percig tölt rá, de az is lehet, hogy még egy órán keresztül képes energiát adni neki."

ha nekem már fél órája megy a rátöltés és még mindig csak 62%-nál jár akkor jó esélyem van hogy sokkal hosszabb üzemidőm lesz? :DD

(#6494) chab7 válasza csabi94 (#6493) üzenetére


chab7
addikt

Hmmm, én ezt kétszer próbáltam, először rögtön 100%-ig töltve, aztán pár órát hagyva 100% töltés után. Mindkét esetben csak másodpercekre töltötte tovább az akksi ki-be után.
El sem tudom így képzelni, mely esetekben tölthet még rá órákat (de legalábbis fél-egy órát)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#6495) csabi94 válasza chab7 (#6494) üzenetére


csabi94
őstag

hát sajna 63-ról felugrott egyből 100-ra, de így is kicsit több mint fél órát töltött, szóval remélem hogy jó lesz.

most érdemes egyet kalibrálnom mert az nem volt még rajta csinálva mióta romot cseréltem??

(#6496) szabof1 válasza szabof1 (#6412) üzenetére


szabof1
őstag

Na, most a 0831-es nightly felrakása után újra megpróbáltam azt a Best RAM Optimization scriptet telepíteni és most rendesen bebootolt a telefon.
Vagy elbénáztam valamit először vagy az akkori nightlym (talán a 0814-es?) nem szerette.
Köszönöm a tippet Maximum1 kollégának! :R

(#6497) chab7


chab7
addikt

Egy aprócska kérdés reggelre. Hol a jó nyavajában kell kikapcsolni hogy hívás kezdeményezésekor ne kérjen megerősítést?
Már mindenhol kerestem de nem találom sehol. Remélem azért ki lehet kapcsolni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#6498) zsirfecske válasza rum-cajsz (#6458) üzenetére


zsirfecske
addikt

mindegy milyen a társaság, a pattern lockon nem jutnak át :P

grr.: gyülölöm a fórummotort, nem lehet mobilon normálisan mozogni a hozzászólás írásakor a szavak közt. 2011, mobil kor, mobilarena. vérciki..

(#6499) zsirfecske válasza #71562240 (#6465) üzenetére


zsirfecske
addikt

ha fb-n írták akkor úgy lesz, hiszen sosem írnak semmit ami nem tuti. legalábbis a mindenkori hozzáállás szerint.

moto 2.3-ra nem érdemes várni, inkább a rá épülő cm7-re.

(#6500) Narxis


Narxis
nagyúr

Na meg is volt a fagyás, root explorerben voltam és egyszer csak megállt mint a cövek. :) Aztán kikapcsolt és csak aksi ki-berakás után tudtam bekapcsolni, úgyhogy pattintom is be a CL4-es Sandisk-et.

Viszont úgy érzem nem hiábavaló az SD Card fix, pl. mikor lehúztam usb-ről akkor mndig kifagyott, de az SD Card fix óta nem, szóval valamit javított rajta de teljesen, 100%-osan nem szüntette meg a hibát.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.