Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) natë válasza Halo (#5010) üzenetére


natë
nagyúr

Jó lett, nem a CM7 telepítésével volt gondom, gyári ROM-ot akartam visszarakni, s a factory reset elmaradt. Az írást természetesen már olvastam sokszor. :R

(#5052) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Feltettem tegnap a WajkIUI legújabb változatát. Elég szépen muzsikál, és tetszenek az UI változtatások is. Pár apró dolgot vettem észre, amire kérnék tanácsot, ha tudtok:
- minden bekapcsolásnál megjelenik egy szürke képernyő, a bal felső sarokban egy fehér négyzettel. Ilyenkor a home gombbal tudok a lockscreen-re lépni utána felold és minden jó.
- az SMS app mindig FC-t dob, ha legördítem a főképernyőjét (conversations). Ahogy észrevettem mindig ugyanannál a beszélgetésnél fagy ki, ahogy odaérek a gördítéssel. Elképzelhető, hogy van pl egy link az sms-ben és azt nem szereti?
- SMS írásakor nem jelzi ki, hogy mennyi karakter van vissza?
- az első hívásnál nem jelent meg a hívás fogadása képernyő. Bekapcsológomb, feloldás, status bar lehúzása és úgy tudtam felvenni a hívást. Ez előfordulhat többször is? A következő hívásoknál minden jól működött...
- tárcsázóban lehet-e olyat beállítani, hogy ha megnyomom pl. a 3-as (DEF) gombot, akkor É betűre is keressen?
Egyelőre ennyi!

Amúgy összességében jónak tűnik, CM7 minimálisan gyorsabbnak tűnt, de ez egyáltalán nem zavaró. Eddig minden progi szépen megy rajta, FC csak SMS appban volt, újraindulás még nem.
És egy jó tanács, amivel én is szívtam: CM7-em volt nordicon és a custom recoveryben nyomtam wipe data/cache-t. A CEE felrakása után bootloop volt az android logonál 5 próbálkozás után is. Utána gyári recoveriben nyomtam egy FR-t és megjavult minden. Tehát alap rom csere előtt gyári recovery -> wipe data/cache!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#5053) rum-cajsz válasza Heimdallr75 (#5050) üzenetére


rum-cajsz
őstag

igen.
tudom, hogy ott a kereső gomb is, de nekem így kényelmes....

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#5054) natë válasza Papesz123 (#5032) üzenetére


natë
nagyúr

Ez jó dolog, egy a probléma vele, hogy így nem zárt a telefon, ergo zsebben nem túl egészséges hordani :)

(#5055) Heimdallr75 válasza rum-cajsz (#5053) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ahha... értelek... akkor ha a főképernyőn hosszan nyomod a menü gombot és ott elkezded gépelni az nem nyerő... (nem a címtárba gondoltam)

الغريبة في هذا الكوكب

(#5056) rum-cajsz válasza Heimdallr75 (#5055) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ja, az nem jó.
De elégedett vagyok a dialer One-nal, zsírfecskének kell új tárcsázó :D

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#5057) Heimdallr75 válasza rum-cajsz (#5056) üzenetére


Heimdallr75
őstag

:D akkor sorry, hosszú volt az este :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#5058) zsirfecske válasza rum-cajsz (#5056) üzenetére


zsirfecske
addikt

nekem ugyan nem! :)

mira72:
azért az hogy neked megy még semmit nem jelent, nekem 0808-tól kezdve disconnectelt a wifi (oké, router és beállítás dolog lehet de így már nem áll helyt a megállapításod), és lehet hogy a korábbiakkal se ment volna (ezt nemtom, itt szálltam be).

(#5059) Mosquito76


Mosquito76
csendes tag

Sziasztok!

A következő gonddal találkoztam. Gyári 2.2-es androidot raktam a telóra, (telepítés után volt factory reset) minden megy rendesen, de ha fotózok a gyári kamera progival, akkor a gps koordinátákat negatív előjellel menti el, és ha megnézem gúgli térképen, akkor átteszi a fotózás helyét a déli féltekére.
Clear data / Clear cache majd újraindítás megvolt, ez nem oldotta meg.

Budapesthez érvényes koordináta: Lat: 47.52 fok, Long: 19.16 fok, de a fényképben a Lat: -47.52 fok (jó érték, csak negatív előjellel).
A GPS test progival minden ok, és a kamera progi is rendesen megtalálja magától a koordinátát, és kiírja, hogy Budapest.

Nálatok is csinálja? Észrevettétek már? Tudtok esetleg valami megoldást?

A fórum alapján egyébként sikerült tuningolni a telóm, és 1200 MHz-en (65 vsel) stabilan megy, érezhetően gyorsabb minden funkció.
Quadrant standard 1630 környékére megy fel, bár ilyen órajelen ennél nagyobb értéket is olvastam itt, de még így is kétszerese egy Samsung Galaxy S -nek.
Nem gondoltam volna, hogy ennyi plusz kihozható ebből a telóból.

üdv.: Gábor / Mosquito

(#5060) Heimdallr75 válasza Mosquito76 (#5059) üzenetére


Heimdallr75
őstag

a GPS részt megnézem 2.3 verzióban hogy csinálja.
2.3-al 2500 körüliek jönnek ki quadrantban :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#5061) croli válasza rum-cajsz (#5022) üzenetére


croli
aktív tag

Tehát akkor mindig néma lesz a kamera!!??
Nekem meg úgy kellene hogyha néma a teló akkor nincs kamerahang ha meg normál a teló akkor van erre nincs semmi lehetőség

(#5062) CoolBoy323 válasza croli (#5061) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

alapból így van...

(#5063) croli válasza CoolBoy323 (#5062) üzenetére


croli
aktív tag

na ezt nem értem mi van így alapból??

(#5064) CoolBoy323 válasza croli (#5063) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

h ha néma a teló, akkor nincs kamera hang...

(#5065) croli válasza CoolBoy323 (#5064) üzenetére


croli
aktív tag

akkor nekem valami gáz van mert ha lenémítom akkor is van kamerahang!!

(#5066) chab7 válasza CoolBoy323 (#5064) üzenetére


chab7
addikt

Ezt én is tanúsítom.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5067) croli válasza chab7 (#5066) üzenetére


croli
aktív tag

Nézelődtem a kamerabeállításaiban és kivettem a shutter tone-t de akkor meg akkor sincs hang ha normál áll a telefon

(#5068) chab7 válasza croli (#5067) üzenetére


chab7
addikt

:Y na nekem meg ilyen opció nincs jelen :D Viszont ha leveszem a telefon hangját fotózás előtt akkor nincs shutter hang.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5069) croli válasza chab7 (#5068) üzenetére


croli
aktív tag

milyen verziót használsz (rom)??

clockwork MOD recovery-t honnan lehet letölteni első hozzászólást olvastam de ott mikor rámegyek van egy halom link melyik az??

[ Szerkesztve ]

(#5070) chab7 válasza croli (#5069) üzenetére


chab7
addikt

0814 nightly van fent (még a 0815 nem tettem fel mert az akksi használat drasztikusan javult a 0814-el, bár lehet csak azért mert most nem otthon tartózkodom és itt mások a térerő viszonyok, ki tudja)

SndInitDefy_1.4_2.apk keress és azt tedd fel (szabof1 leírásában nézd, ott részletesen minden ott van)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5071) croli válasza chab7 (#5070) üzenetére


croli
aktív tag

nem ez van fent marketon??
az nem jó(ha az van fent)??

(#5072) RootRulez válasza chab7 (#5070) üzenetére


RootRulez
félisten

Rajta van a mem karimon a 0814 nightly, szted akkor tegyem fel? A progik meg is maradnak, ha nem wipolom a cache-t. igaz? WiFi-t, mobilntet próbáltad, megy vele faszán?

═════════════════════════════════════════

(#5073) croli válasza chab7 (#5070) üzenetére


croli
aktív tag

Letöltöttem a marketről és telepítettem na most folyamatosan világít a zöld led mit csináljak vagy rosszul csináltam valamit???

(#5074) croli


croli
aktív tag

Közben megoldottam

Bocs a dupláért

(#5075) chab7 válasza RootRulez (#5072) üzenetére


chab7
addikt

Aha, minden megy. Progik beállítások csak wipe data esetén nem maradnak (wipe cache meg dalvik az amúgy is kell (szerintem előtte is meg utána is érdemes), hogy ne legyenek bosszantó bugok.

Bár hozzáteszem, hogy pont egy hétre hazautaztam anyumnak segíteni a ház körül ezt azt és pont egybe esett ezzel a 0814 felrakása. Tehát lehet, hogy az akksihasználat ugyanaz csak én kerültem olyan helyre ahol a hálózat keresés kisebb és emiatt nem merül annyira. A térerőt nem pálcikával jeleztetem amúgy hanem dBm értékkel és otthon 90-100 itt meg 75-80. A wifi jel is a lakásban itt fullon van míg otthon csak közvetlen a router mellett jelez full jelet. Ráadásul itt 50cm vályog fal van otthon meg szilikát. Router itt edimax, otthon linksys wrt54lg. Lehet ezek a különbségek játszanak be, lehet hogy változott valami a nightlyban, így nem tudom, majd 22.-e után kiderül ha hazamegyek.
Buszon is kevésbé merült, mint múltkor, bár most a kijelző nem sokat ment, főként csak fm rádióztam, de így a 3 órás buszút alatt csak pár % ment le. Múltkor azért volt mérgesmadár meg maps is.
Na majd pár nap után kiderül, valóban változott -e valami.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5076) RootRulez válasza chab7 (#5075) üzenetére


RootRulez
félisten

Most üzlet lesz és hívást várok szla kell a teló, utána sztem felteszem. :K

═════════════════════════════════════════

(#5077) croli


croli
aktív tag

Az nem baj ha SndInitből a marketos verzió van fönt (1.9)??
http://androidunderground.info/telefonok/motorola/defy/789-motorola-defy-a-cyanogenmod-7-cm7-telepitese-kezdknek ez alapján szeretném telepíteni a cm7-et és ott írja mikor bemegyek a bootmenube akkor 0.6.1 legyen és az van
tehát így bele merjek vágni??
ja és visszatérni hogy lehet majd hivatalos gyári 2.2-re RDS Lite-tal felrakom és kész (csináltam a custom recoveryvel is egy backupot azt is simán visszatölthetem??)

(#5078) chab7 válasza croli (#5077) üzenetére


chab7
addikt

Ha 0.6.1 akkor jó lesz, azzal megy a telepítés. Gyárit visszatenni meg igen, csak RSD Lite és feltolod neki a JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_CEE.sbf
(Nálam legalábbis ez volt az a gyári amire frissített a moto progi mikor még "szűz" volt a telefon.)

Backup-ot nem tudom, még nem kellett nálam. Csak a szűz gyári van meg sbf fájlban amit majd csak akkor teszek vissza ha esetleg szervíz kell (de ne kelljen), vagy esetleg annyira összekócolódik a CM7, hogy elölről kellene kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5079) nbukta77


nbukta77
addikt

Felraktam a 14.-ei nightlyt. Basament-et mire kell állítani? Alapból a central europe4.5.1-85-ön van.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#5080) croli válasza chab7 (#5078) üzenetére


croli
aktív tag

És melyiket érdemes első cm7-nek felrakni defy-n
RC0 vagy RC1??

és amit adtam oldal linket abban benne van a market mert halottam hogy van olyan amelyiken nincs benne a market az típikus hiba??

[ Szerkesztve ]

(#5081) Tex


Tex
senior tag

Nah befejezte pályafutását nálam a WIUI 1.8.12 a csengőhangokat is keveri ez volt az utolsó csepp a pohárba, estére felrakom az Rc1V2-t.
Egyébként tetszene, meg ami működik az jó, de besokaltam. :F

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#5082) chab7 válasza croli (#5080) üzenetére


chab7
addikt

Véleményem szerint nem kell az RC változat, ha egy 3.4.2-179-CEE van fent előtte akkor mehet az utolsó nightly.

nbukta77: Az jó maradhat azon.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5083) Moon_Walker válasza nbukta77 (#5079) üzenetére


Moon_Walker
tag

Kell egyáltalán állítani??
Én még sosem állítottam ilyeneket egy nájtlin sem.

(nem kötelező megadni)

(#5084) croli válasza chab7 (#5082) üzenetére


croli
aktív tag

és ezeket hol lehet letölteni??
és miben különbözik a telepítése a nightlynak??

a wifinek vannak még hibái??

[ Szerkesztve ]

(#5085) croli


croli
aktív tag

Először is bocs a dupláért!
gps gyors vagy milyen??
nigthlyk jók mennyiben mások az rc-knél fixek??
és azokat váltogatni kell??

http://defy.tanguy.tk/ és ezek jó innen lehet őket letölteni??

[ Szerkesztve ]

(#5086) Halo válasza morfondőr (#5052) üzenetére


Halo
senior tag

az smsné a karaktervisszaszámlálás az előzőben úgy emlékszem benne volt.
most hogy mondtad, néztem, és nem találtam semmit se, amivel vissza/be lehetett volna kapcsolni...

az fc-zések, leállások a memóriakártya cserét követően megszűntek.... :( :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#5088) zsirfecske válasza croli (#5080) üzenetére


zsirfecske
addikt

én rc1-et tudom nyugodt szívvel javasolni, így szélsőséges esetben is kihagyható az a pár nap szopás amit pl. én végigvittem a wifi miatt. és bár ez "csak" 2.3.4, de legalább nem kell minden nap a nightlykat lesni :)

(#5089) croli


croli
aktív tag

Mikori nightlyt telepítsek??
mai??
cm7-110815-2122-NIGHTLY-Jordan.zip ez jó??

mi volt a wifivel és mit csináltál??
google apps-ot is linkelnél köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#5090) chab7 válasza croli (#5085) üzenetére


chab7
addikt

Nálam teljesen rendben van minden (wifi, foto, gps, stb) most a 0814 nightly van fent.
Nem muszáj váltogatni, de aki napra készen akarja tartani a CM7-et az felteheti naponta az újabbakat (nem nagy meló - zip az sd-re, reboot to recovery, wipe cache, advanced wipe dalvik, install zip, reboot, és én szoktam ujra recovery wipe cache és wipe dalvik a stabilitás miatt - ennyi)
igen, onnan lehet amit linkeltél

(amugy mindenkinek olvasni olvasni, mert a menetét is leírtam egyszer pár napja részletesebben, nem fogom hetente)

"mi volt a wifivel és mit csináltál??" - tedd már meg hogy visszaolvasod az utolsó2 napot, mert ez friss eset és nem sokat kell olvasni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5091) morfondőr válasza Halo (#5086) üzenetére


morfondőr
őstag

Közben rájöttem, hogy számlálja a karaktereket, de csak akkor jön elő, ha már 2 sornál többet írok, amikor szélesedik a mező és megjelenik a küldés gomb felett a számláló. Viszont ami elég kellemetlen - és ha jól emlékszem valamelyik korábbi changelog-ban pont ezt javították - ha ékezettel írok, akkor egyből 70 karakteres lesz egy sms. Erre valami megoldás?
Memóriakártyám class 2-es Transcend 4 gb, és még soha nem volt vele bajom, remélem most sem lesz. Csak sms appban FC-zik és mindig akkor, ha egy bizonyos beszélgetéshez lapozok.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#5092) croli válasza chab7 (#5090) üzenetére


croli
aktív tag

aham
csak nekem nincs kedvem minden nap újra törölni az összes adatot
sim kártya nélkül lehet telepíteni??

(#5093) Heimdallr75 válasza croli (#5092) üzenetére


Heimdallr75
őstag

nem törlődnek nightly frissítésnél az adataid.... leírták ezt is már.

(nem nagy meló - zip az sd-re, reboot to recovery, wipe cache, advanced wipe dalvik, install zip, reboot, és én szoktam ujra recovery wipe cache és wipe dalvik a stabilitás miatt - ennyi)

mivel nincs benne factory reset...

kb 3-5 perc az egész... míg reggel a kávé elkészül :D

a biztos csak az adóhivatal :D lassan 3 hónap tapasztalat után mondom szinte napi frissítéssel semmi gond vele. Eleve úgy kezded hogy csinálsz egy backupot úgyis :D

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#5094) croli válasza Heimdallr75 (#5093) üzenetére


croli
aktív tag

sima cm7-nél sem kell őket törölni ha nem szeretnéd de ez biztos ami biztos alapon működik
ja jó nem olvastam még végig

nem kávézom még!! :DDD

és rc1 wifi hibát hogy lehet kiköszöbölni??
én egy fix verziót szeretnék felrakni mert nem lesz rá mindig időm ezt boklászni

[ Szerkesztve ]

(#5095) Wajk válasza croli (#5094) üzenetére


Wajk
addikt

mi lenne ha (vissza)olvasnál is, nem csak írnál :U
szétpörgeted a topikot

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#5096) Heimdallr75 válasza croli (#5094) üzenetére


Heimdallr75
őstag

nézd használom napi szinten, nekem megér reggel 5 percet hogy frissítsek, gép sem kell hozzá.

Nem tudom mit értesz wifi hiba alatt, nekem hibátlan, csatlakozik mikor kell. mármint feléled a kijelző és intézi.

Fix verzió nem létezik, egy oprendszert mindig javítanak fejlesztenek, szerencsére :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#5097) chab7 válasza Heimdallr75 (#5093) üzenetére


chab7
addikt

OK feladom én is. Hiába írja le az ember hetente, egy hetet nem tudnak az emberek visszaolvasni olyan miatt ami érdekli őket (keresőről nem beszélve).
Innentől csak olyanra próbálok reagálni ami még nem hangozz el, vagy csak egy RTFM lesz és abból tudni hogy kevés visszaolvasással megtalálható ;)
Béke van emberek de tényleg majdnem napi szinten hangzanak el ugyanazon kérdések
.

A nightly-król még annyit mert mindig kérdés melyiket. Szerintem a legfrissebbet, mert már egy ideje készítik őket és nem sok változás van egy egy verzióban, aztán 2-3 verzió felrakása után mindenkinek kiderül mennyire stabil a saját beállításaival.
Mivel nightly (de ez még az RC-re is igaz) 100% stabilitás nem lesz minden telefonnál hiszen azért nem stable kiadás mert még fejlesztés alatt van. Akinek mindenáron stabil telefon kell annak a gyári 2.2.2 bőven elég. Aki meg szeretne többet/gyorsabbat még ha elő is fordulhat bug (nem sok és nem mindenkinél) az meg nyugodtan használjon nightly-t.

"a biztos csak az adóhivatal" :D
"lassan 3 hónap tapasztalat után mondom szinte napi frissítéssel semmi gond vele." dettó - csak nálam még nincs egy hónapos a Defy

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5098) nbukta77 válasza chab7 (#5082) üzenetére


nbukta77
addikt

Oké kösz !

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#5099) Halo válasza croli (#5089) üzenetére


Halo
senior tag

latest google apps....

CM7 XDA-s fóruma

ha a Te keresőd nem dobta volna ki... ;)

chab7:
azt hiszem anno, ezért is került megnyitásra a Mélyvíz topic... érik az Új Mélyvíz? Belépés csak tengeralattjáróval? :)

Morfondőr:
köszönöm, most csekkoltam, igazad van, ebben is meg van akkor. Azt a bizonyos sms-t töröld ki... jobbat nem tudok mondani. Remélhetőleg nem egetverően fontos.
Az ékezetes karaktereket kerülöm már sms-ben kb november óta - a Defy érkezésétől. Mondjuk előtte se nagyon szerettem az ékezetes sms-t. több idő volt úgy írni... :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#5100) croli válasza Halo (#5099) üzenetére


croli
aktív tag

kösz már rég megtaláltam én innen szedtem:
http://defy.tanguy.tk/jordan-extras/gapps/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.