Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) sityupityu válasza orosziem81 (#69300) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Azért még nem kell a legrosszabbra gondolni. Írtad, hogy visszajött az ereje. És ez nem attól van, hogy olajat tettetek pluszban a benzinhez. Biztos ami biztos nézzetek egy kompressziót, de nem hiszem hogy gond lenne vele ha most megint jó lett.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69302) Doki16


Doki16
addikt

A Peugeot robogóiról mi a vélemény? Van bármi köze hozzájuk a francia gyártónak vagy ezeket is kínaik gyártják ahol keeway-t és tárasít? :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#69303) macilaci78 válasza Dtomka (#69287) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nem tudom felvenni a forgalom ritmusát, akkor külső sáv közepe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69304) macilaci78 válasza spanglee001 (#69288) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt használom, rázkódik, de nem állítódik el. A giroszkópot kikapcsolom, mert az úthibákon elfordul a kép. A fólián keresztül is érzékel a tapi, de szenvedősen pontatlan. Alapvetően elégedett vagyok, tudatosan nem az állítható nyakút vettem. Fent van a tükör mellett, gps-hez használom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69305) lbence válasza gabe_ (#69298) üzenetére


lbence
aktív tag

Suberen akkor lehet hogy állítok, a Simsonon is játszottam azzal, csak ott nem kellett lebontani hozzá a fél bódét. :)

(#69306) spanglee001 válasza macilaci78 (#69304) üzenetére


spanglee001
addikt

nemmegy a link :DDD de megoldottam normál méretű telefontartót veszek, meg egy normál méretű telefont is, ne az s9be égessem bele a gps-t, és szarjam el az akkuját jó arra egy olcsóbb teló is, csak a gps kell fusson rajta :B

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#69307) macilaci78 válasza spanglee001 (#69306) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Így jó? Ebben is több méret érhető el, azt teszel bele, amit akarsz.
Jó vastag, bumszli, így navik is beleférnek, de adnak hozzá egy vastagabb és egy vékonyabb szivacsot a vékony telefon alá, szépen hozzáfeszül a fóliához, nem mozdul el a tokban.
Nem mozdul el sem a nyaka, sem a feje. Autós tartónál tapasztaltam, hogy minél rövidebb szára legyen, annál stabilabb.
Ami bajom van vele, hogy ha hátulról süt a nap, nem látom a kijelzőt. Illetve rázkódik, mint a fene. De nyugodt forgalomban azért lehet követni, sűrű forgalomban meg úgyis akad piros lámpa...
Még annyi, hogy van a tokon egy kis fém gyűrű, ebbe akasztottam madzagot, amit meg a tükörszárra akasztok, így ha le is esik, nem vesztem el. Nem lenne humorom a Hungárián visszafordulni érte. :D

Ha gondolod, kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69308) spanglee001 válasza macilaci78 (#69307) üzenetére


spanglee001
addikt

mire megjön aliról meg is öszülök, van hasonló magyarban is normál méretű telókhoz , egy p9 litet vettem kicsi könnyű és bírja a navit, és erre tokot sem teszek, mint pl az s9+on elég komoly méretű armort tettem :DDD [link]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#69309) perge666 válasza perge666 (#69245) üzenetére


perge666
veterán

Erre senki?

(#69310) sityupityu válasza perge666 (#69309) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Egy szakszerű lekezeléssel nem lehet helyrehozni a jelenlegit?
Ha a nap jó részében kinn áll egy motor, akkor simán benne van, hogy már egy múlva is meglátszik annak a következménye a kipufogón.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69311) syler123 válasza sityupityu (#69235) üzenetére


syler123
veterán

Sziasztok!

Hát ma lekötöttem a riasztót / távról indítás, kiderült hogy nem ennyire egyszerű, mert ilyenkor nem lehet leállítani a motort :D

Ilyen riasztó van a robogóban.

Más formában meg gondolom nem éri meg lekötni, mert maximum annyit érek el hogy nem lesz riasztó, de kevesebbet sem fog fogyasztani, mert ennek a résznek meg kell kapnia a tápot az akkutól.

[ Szerkesztve ]

(#69312) perge666 válasza sityupityu (#69310) üzenetére


perge666
veterán

De biztosan helyre lehetne hozni,csak vajon meddig bírná?
Ha a gyári festése ilyen hamar rozsdázik,akkor a házi barkács sem lesz tartósabb.
Az Aprilis SR kipuja is ugyan ilyen volt,2X kezeltem,fújtam le 2 év alatt és utána is veszett csúnya volt.
Kéne rá valami krómozott kipufogó,az tutira tovább bírja,már csak ha a Simsonéból indulok ki.

(#69313) BlackPriest válasza perge666 (#69312) üzenetére


BlackPriest
őstag

ebay-en 50 körül láttam krómozottat, de az nem a 30 évvel ezelőtti minőség (egyéb veteránhoz utángyártottból kiindulva). én szezon elején meg végén rendberaknám a helyedben, annyit csak kibír

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#69314) perge666 válasza BlackPriest (#69313) üzenetére


perge666
veterán

Nekem nem olyan egyszerű a kipufogó le és fel szerelése,nem hogy évente 2X,de 3 évente se szeretném leszerelni. :B

Nézegetek akkor,meg lehet megkérdezem a szervízt,de ők biztos jó drágán fogják csinálni.........

(#69315) Armahun válasza syler123 (#69311) üzenetére


Armahun
addikt

Szia, nekem hurricanban volt. Egyszer sikerült lecsúsznia az akkuról a sarunak és sehogy nem tudtam leállítani a motort, csak ha befogtam a légszűrón a lukat. :DDD
Végül is azért vettem ki, mert esős időben beázott a doboz és a relében forrt a belefolyt víz.
Nálam egyszerű volt a kikötés a csatlakozó lehúzása után csak két kivezetést kell összekötni a motorban. Gugli biztos tudja, hogy nálad melyik kettő az.

Elméletileg csak ennyi:

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#69316) sityupityu válasza perge666 (#69312) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Pont a krómozást akartam javasolni, csak azt hittem, hogy az nem tetszene neked.
A gyárilag krómozott csövek minőségében nagyon nagy szórás van, és sokszor nincs is arányban a cső árával.
Vettem gyárilag krómozott 35-40 ezer forintos középkategóriás rezonátort aminek gyakorlatilag kifogástalan volt a minősége, érezni lehetett, hogy van anyag rajta. Viszont vettem olyan közel 70 ezer forintos csövet is aminek meg csapnivaló volt a minősége.
A legjobb ha valakivel lekrómoztatod a jelenlegit, viszont sajnos ez nem olcsó mulatság, rendesen elkérik az árát.
Meg még az lenne a legegyszerűbb megoldás amit már javasoltak, hogy egy évben 1-2 alkalommal leszeded a csövet és helyrerakod. Persze ha nincs rá idő vagy mód stb, akkor ez nem opció neked. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69317) syler123 válasza Armahun (#69315) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Azt nem tudod ezek melyik kivezetések? Mármint amit össze kell kötni.

Semmit az ég világon nem találok erről. Ugye nem egy top márka terméke a robogóm, így kb semmi ilyesmit nem találok róla.

[ Szerkesztve ]

(#69318) Armahun válasza syler123 (#69317) üzenetére


Armahun
addikt

Elméletileg azt a ami a képen van.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#69319) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Itt a szezon, zümmögnek a kétkerekűek. na de van más következménye is. Kifogynak az olajkészletek ha 4t motorolajat említünk! Íme egy kis ízelítő. 3 benzinkútból csak egynél találtam megfelelő motorkerékpárba való olajat.

Weben 1600ft alatt. Közvetlen az üzletben Mol kútnál! 3750FT, hogy rohadjon meg :W

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#69320) Debilon válasza Stonerice (#69319) üzenetére


Debilon
addikt

nem meglepő, a benzinkúton minden sokkal drágább

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#69321) macilaci78 válasza Stonerice (#69319) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És mennyibe kerül a dobozos kóla?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69322) gabe_ válasza Stonerice (#69319) üzenetére


gabe_
őstag

Benzinkúton benzinen kívül semmit... :))

Sovány szakácsban sose bízz!

(#69323) sityupityu válasza Stonerice (#69319) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A többieknek igaza van, nem is értem, hogy miért ott nézelődsz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69324) syler123 válasza Armahun (#69318) üzenetére


syler123
veterán

Igen, elméletileg :D Hát nem mertem így összekötni.

Nekem ilyen kábelek vannak.

Tulajdonképpen ha kép szerint csinálnám, akkor a pozitívot kötném össze a direction light-al. Nem tudom ez a helyes bekötés-e. De ha direction light alatt az indexet érti, akkor nem hinném :D

Viszont a motort le tudom állítani az oldaltámasszal. Csak ugye ha az tönkremegy, akkor nem tudom leállítani.

[ Szerkesztve ]

(#69325) Ricsi505


Ricsi505
újonc

Szevasztok! Nemrégiben vásároltam egy Keeway matrix 50 robogót potom áron,esztétikailag jó állapotban,viszont az bennne a bökkenő,hogy másfél éve azért lett félretéve mivel nem indult ismeretlen hibából kifolyólag.Hazahoztam,szétszedtem,karbit pucoltam,benzintartáyt és szürőket is kitisztítottam,összeraktam de mégsem indul!A motrával nem lehet probléma,mert belenéztem és nincs benne rendellenesség,ugyanakkor gyujtása is van! Tudnátok segíteni,hogy merre kutakodjak,esetleg mit nézzek meg?

(#69326) sityupityu válasza Ricsi505 (#69325) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha ki lett tisztítva minden és van szikra is de mégsem indul, akkor érdemes lenne nézni egy kompresszió értéket is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69327) forandor válasza Ricsi505 (#69325) üzenetére


forandor
tag

Vagy csak jól megszívat az automata szívató. Hidegindító spray-vel (féktisztító) jól megküldeném.

Ilyenkor érdemes alaposan rákérdezni a leállás körülményeire. Egyszer csak nem indult; Menet közben hagyott cserben; ... ; Haljak meg báttya: full gyári; Eskü így vettem :D.

(#69328) spanglee001


spanglee001
addikt

hol tudom leengedi malaguti f12 ből a keverékolajat? vettem motul 710 2T-t az ajánlották sokan és lecserélném, de nem tudom hol kell leengedni :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#69329) sityupityu válasza spanglee001 (#69328) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A tartály alján keresd meg a kivezető csövet. Viszont ez biztos, hogy burkolatbontással jár. Én a helyedben egy hosszú vékony cső és egy nagyméretű fecskenő segítségével szedném le. Föntről bedugod a vékony csövet ahol az olajat is betöltötted.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69330) x50benelli


x50benelli
csendes tag

Üdv.
Midland 2T olajjal van valakinek tapasztalata? Kormányvégsúlyt rendeltem, de kötelező az 5e Ft rendelés, így hozzátettem 2l ilyen olajat. 1l-el nem érte el pont az 5e határt....

(#69331) macilaci78 válasza sityupityu (#69329) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha abból indulok ki, hogy a Spy olajtartálya milyen idomtalan, én tuti nem szenvednék a cső dugdosásával, inkább az a 3-4 csavar a burkolat bontásakor.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69332) martillo


martillo
tag

Realisan hany km-re elegendo 1liter olaj egy 2T motorba?
2x0,5literben toltottem az elso litert a mociba, az elso fel liter durvan 500 km-t tartott ki, ez normalis? Ez kb pont a bejaratas idoszaka volt.

(#69333) macilaci78 válasza martillo (#69332) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1:40, 1:50 szokott lenni az arány.
500 km-t elment 5 dl olajjal, de mennyi benzin ment bele?

3 literes átlagfogyival 30:1-hez jön ki, ezt én sokallom.
5 literes átlagfogyival 50:1-hez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69334) martillo válasza macilaci78 (#69333) üzenetére


martillo
tag

3.8 volt az eddigi atlag.
Akkor ezt meg figyeljem tovabb es lehet, hogy allitani kell majd valamit rajta?

(#69335) macilaci78 válasza martillo (#69334) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor az 38:1 arányt jelent, ami már majdnem 40:1. Szerintem ne babráld, amíg a második flakont meg nem bontod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69336) Stonerice válasza Stonerice (#69319) üzenetére


Stonerice
őstag

Végül Motul 5100 4T 10W-40 4liter lett megrendelve!
Közben voltam máshol is. Itt a környéken az UNIX költözés miatt zárva.
2 motorosbolt a Repsolt tolja 3000 ft tól felfelé. Motul pedig 5 ezer HUF 1liter :Y
Autósboltba lett volna de pont lefoglalta egy szerelő az utolsó 2 flakont.

#69323 sityupityu.
Én naiv azt gondoltam, hogy valaminek a gyártója olcsóbban adja a saját termékét! Illetve hosszú hétvégén ezek voltak délután nyitva
:DDD Áhh, igazad van teljesen abszurd lenne.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#69337) sityupityu válasza macilaci78 (#69331) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Jó, de ne a Spy-ból induljál ki. :)
Amúgy mitől lenne szenvedés? Pár perc alatt le lehet így szívni az olajat. Gyorsabban megy mint egy-két motornak lebontani a burkolatát, pluszban még megbontani a csövet is.
Hogy ha az szenvedés, hogy ez miatt megvenni külön a fecskendőt meg a csövet stb, akkor az megint más, nálam a garázsban ilyen dolgok alapból vannak, hiszen bármikor kellhetnek másra is.

(#69336) Stonerice "Én naiv azt gondoltam, hogy valaminek a gyártója olcsóbban adja a saját termékét!"

Akkor ezek szerint mégsem? :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69338) spanglee001 válasza macilaci78 (#69331) üzenetére


spanglee001
addikt

pont elértem a csövet éppen, lehúztam és szivárgott is kifelé :F nomindegy elkezdtem fújni a tartályba akkor megindult jobban kb 10 percig fújtam a parkolóba :DDD és kb 2,5-3 decinél aludt el az oljalámpa feltöltés közben így tudom hogy az is jó és kb mennyi olaj van benne ha világít. motul 710 2T olajat raktam bele, 3000ft-os liter áron, remélem az való malaguti f12 100c3 legaláébbis ezt ajánlották akkor gondolom 2ütemü a gép :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#69339) spanglee001


spanglee001
addikt

hülye kérdés, de sikerült találnom telefon tartót, de kormány szerelhető, ott meg nincs hely :DDD
hogyan tudnék a visszapillantó felfogatására eszkábálni egy kormány méretű csövet amire ráfogassam? :DDD
próbáltam szigszalaggal megvastagítani a kormányszárat nem volt sikeres :DDD valami ötlet?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#69340) lbence


lbence
aktív tag

Megjött a Giannli Go kipuf, jobban gyorsul a gép, és a végsebesség is kicsit magasabb lett.
Szerintetek egy Malossi Multivar varióval lehetne még kicsit dobni a teljesítményen? :)
Aztán abbahagyom a költekezést. :)
(Piaggio Zip 50-es, 2013-as)

[ Szerkesztve ]

(#69341) sityupityu válasza lbence (#69340) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ez a cső amit vettél csak minimálisan jobb a gyárinál, de nem lényeg, mert ha minden gyári lenne egy multivario akkor is dob a menetteljesítményen. Leginkább dinamikusabb lesz tőle a motor és minimálisat a végsebességen is javít. Tehát igen, érdemes erre áldoznod, érezhető lesz a hatás.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69342) lbence válasza sityupityu (#69341) üzenetére


lbence
aktív tag

Azért érezhető a cső hatása is a menetteljesítményen, a régi gondolom már el is volt kokszosodva.

(#69343) sityupityu válasza lbence (#69342) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Persze, azért is írtam úgy, hogy minimálisan jobb. Nyugodtan vedd meg a variot, meg fog változni tőle a motor. A görgőkkel sem kell kísérletezgetned mivel ez a cső szinte a gyárinak felel meg, ezért nem kell hangolgatni semmit sem, mehet bele a gyári méret (súly).

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69344) lbence válasza sityupityu (#69343) üzenetére


lbence
aktív tag

Köszi! A motoros üzletben is nagyon ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#69345) lagoon79


lagoon79
tag

Sziasztok, 2015-ös 50-es Szuzuki Address robogót érdemes venni? A 110-es nagy tesóról sokat, róla viszont vajmi kevés infót találok. köszi

(#69346) lagoon79 válasza lagoon79 (#69345) üzenetére


lagoon79
tag

illetve még egy 2008-as Derbi GP1. köszi

(#69347) tween


tween
őstag

Mai nap a melóhelyen sikeresen elhagytam az indító kulcsot. Pótkulcs nincs. Mit javasoltok?

(#69348) perge666 válasza tween (#69347) üzenetére


perge666
veterán

Keresd meg. :))

(#69349) suste válasza perge666 (#69348) üzenetére


suste
veterán

Vagy roller hazáig, ha nincs kormányzárban :)
A legolcsóbb megoldás egyébként kiherelni a gyujtáskapcsolot, és akkor csavarhúzóval is indíthatsz....

(#69350) spanglee001


spanglee001
addikt

abból van gond ha nagyobb akkut teszek a motorba?
mármint yb4l van benne de kitudja, gyárilag mi való bele mert ez az 50es malagutira hozza a 4AH, 125malára már 9ah az enyém meg 100as az önindítot nemigazán tekeri csak lökdösi de beindulni beindul, csak ha már akkut veszek akkor vennék értelmeset meg zselést, szóval gond lehet belőle, ha pl 6AH-t teszek bele?

szerk: találtam 5ah zselést az biztos jó és olcsó is :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.