Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) #51970304


#51970304
törölt tag

Sziasztok ! Aprilia SR 2000-2004 morini karbis hengerfejet nem tud véletlenül valaki? Egyszerűen nem találok sehol.Erre a hengerfejre lenne szükségem :

(#69452) sityupityu


sityupityu
Topikgazda

Itt egy nagyon jó kis videó, amit az sracing osztott meg pár napja.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69453) akos727 válasza sityupityu (#69450) üzenetére


akos727
senior tag

Karbinál én arra gondoltam, h szorul és nem tud rendesen nyitni, csak megint az időszakosság, ami miatt furcsálnám.

(#69454) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

1 olyan kérdésem lenne, hogy így pár napot közlekedhetek-e a motorral, vagy nem ajánlott? Konkrétan annyi értek a robogóhoz, hogy berúgom és húzom a gázt.

Teszek be képet, ez valami hajtóműolaj vagy mi lehet ez?

(#69455) sityupityu válasza syler123 (#69454) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ez nem mostani friss folyás, hanem már jó ideje szivároghat ott lassan. Tömítés gond, de nyugodtan mehetsz vele, semmi gond nem lesz. Milyen robogó egyébként?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69456) syler123 válasza sityupityu (#69455) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! :R

Ez egy Motowell Magnet rs.

Holnap elviszem azért a szerelőhöz. A földön egy pici folt volt, nem vészes, eddig azt nem láttam. Mondjuk ebben szerintem még cserélve sem volt. Már azért is megéri elvinni szerelőhöz, talán azt még meg tudják csinálni. (Kiskőrösön szinte senki nem vállal robogó szerelést, pedig néha jó lenne ha ránéznének.)

[ Szerkesztve ]

(#69457) tween


tween
őstag

Adott egy Dellorto 17-es karburátor. Ha fel akarom újítani, akkor lehet hozzá típus szerint kapni valami szettet, vagy egyenként kell összebogarászni az összetevőit?

[ Szerkesztve ]

(#69458) sityupityu válasza tween (#69457) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Jobb így összebogarászva a kisebb készleteket, mert lehet, hogy egy nagy készletben olyan is lenne ami nem is kéne neked. Nézelődhetsz itt is, de itt van a hivatalos oldal is.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69459) mumtaz válasza spanglee001 (#69443) üzenetére


mumtaz
senior tag

Én sem azért írtam, hogy azt vegyél.
Jó az a kerékpáros cucc is.

Egyébként az enyém ilyen volt: [link]
Az meg nem semmi, mennyire felmentek az árak. 13000-ért vettem három éve, most meg... :(

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#69460) mumtaz


mumtaz
senior tag

Srácok. Valaki tudna segíteni? Jetforce-ban kellene teló szimeringet cserélnem. A gond az, hogy sehol nem találok infót róla, hogy milyen olaj és mekkora mennyiség kell bele. Nincs semmi adat. Sem mennyiségről, sem típusról. A Jetforce-nak nagyon jó futóműve van gyárilag. Ha mondjuk picit keményebb az olaj, az még nem baj, de az sincs meg, milyen a gyárija. :(

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#69461) mumtaz válasza mumtaz (#69460) üzenetére


mumtaz
senior tag

Na ok. Nagy nehezen jól eldugva a neten találtam infókat: "Fork: 0.12 l per tube (ESSO UN
IVIS 46 or AGIP H LIFT 46"

Holgy ez az olaj minek felel meg, az még nincs meg. De az létezik, hogy telónként csak 1,2 deci olaj kell bele?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#69462) nyogo83 válasza mumtaz (#69461) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nem tunik kevesnek.
Ahhoz kepest, hogy pl egy Suzuki SV 650 vagy egy Honda CBR 900-hoz kepest szinte fogpiszkalo meretu a teleszkop, es azokba kell ilyen 4,8-5,4dl.

Ami az olajat illeti, azok "sima" 46-os hidraulikaolajak. Pl ilyen [link]

Egyebkent pl Beta RR Enduroban megy ilyen olaj meg, de ott megadjak melle azt is, hogy vagy ez vagy SAE 15W-s villaolaj kell.

[ Szerkesztve ]

(#69463) sityupityu válasza mumtaz (#69460) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én is pont ilyen meló előtt állok. Valahogy nincs kedvem hozzá. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69464) martillo


martillo
tag

Egy olyan kerdesem lenne, hogy Keeway RY6 robogo, fojtas ki lett veve kb 100km-el ezelott.
Azota van egy olyan tunetem, hogy egy adott sebessegen tartva a gepet, majd onnan hirtelen csutkagazt huzok, akkor egy pillanatra meghokol/megtorpan a gep. Ha szep lassan huzom, akkor nincs ilyen tunet.
Kb 40-45km/h-nal probaltam, hogy arra beallok es hirtelen csutkagaz.

Mi okozhatja ezt szerintetek, vagy ez normalis?

(#69465) sityupityu válasza martillo (#69464) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Vagy sok levegőt kap a hirtelen, vagy sok benzint. Valamelyik a kettő közül. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69466) nyogo83 válasza sityupityu (#69463) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

En tavaly ota huzom-halasztom,de kb mintha a fogorvoshoz kellene menni :DDD
Hamarabb nekiallok generalozni, csak a teleszkoppal ne kelljen pepecselni.

(#69467) sityupityu válasza nyogo83 (#69466) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Fúú, sose szerettem. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69468) mumtaz válasza nyogo83 (#69462) üzenetére


mumtaz
senior tag

Köszönöm szépen az infót.
Netem nagyon eldugva találtam csak egy pici szösszenetet, ahol ezekhez az olajokhoz írja, hogy kb. SAE 15W.

sityupityu: Nekem sincs sok kedvem hozzá, de a jó Budapesti utak kifingatták mindkét telóm szimeringjeit, és álló helyzetben nem hogy pici olajfolyást látni, hanem konkrétan megáll az olaj a felnin. A régi jetforcé ugyanígy szét ment. Egyébként a régiét fogom megcsinálni, aztán azt rakom be.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#69469) dtsdexter válasza sityupityu (#69467) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Nekem nem volt vele gondom, csak szét kell hozzá borítani az egész elejét ... utálom. De még mindig olcsóbb olajat meg féktisztítót venni, mint új teleszkópszárat :).

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#69470) csocsosvuk


csocsosvuk
újonc

Sziasztok!

Gondolkodom rajta, hogy a két kis Scarabeo 50 2T kap egy nagytestvért. 125 ccm-et nézegetek. Esetleg valaki hajt ilyet? Tapasztalatok? Esetleg tipus hibák? Rotax blokktól kell félni? Injektoros, vagy ott is inkább a karbis ajánlott (első blikkre azt keresek)? Ha valaki használja, fogyasztás tapasztalatok, ilyesmi?
Károgás előtt rendszámmal és jogsival keresek nagyobbat ;) Egyre többet megyek városban, és bizony azt veszem észre, hogy a kis szöcskével járok hetek óta, a Keeway rkv 125 meg otthon pihen... Az fog eladó sorban kerülni.

" A semmi az nem semmi, mert ha semmi, akkor az már valami, a valami pedig nem semmi..."

(#69471) blizzrd válasza sityupityu (#69435) üzenetére


blizzrd
aktív tag

No, szivato nelkul indul rendesen bar tegnap egesz nap kint allt, es ugyan tobbet kellett inditozni, de lenyegesen kevesebbet mint szivatoval. Lehetseges hogy a szivato kabele magaban a motor kabelkotegeben van valahol megtorve es azert szarakszik?

(#69472) x50benelli


x50benelli
csendes tag

Rendeltem a benellire egy gianelli reverse kipufogót, szombaton felszerelem rá, kíváncsi vagyok lesz-e javulás gázreakció terén. Az utazó sebességen is dobhatna +5km/h-t.

[ Szerkesztve ]

(#69473) akos727 válasza x50benelli (#69472) üzenetére


akos727
senior tag

Gyári hengerre rakod? Karbid mekkora? Fúvókázni kell majd valószínűleg, de görgő csere is esélyes.

(#69474) x50benelli válasza akos727 (#69473) üzenetére


x50benelli
csendes tag

Egyelőre full gyári, ha jól tudom 17-es a gyári karbi.

(#69475) sityupityu válasza blizzrd (#69471) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ki kéne mérni, hogy működik e egyáltalán az a szívató. A fene tudja így.

(#69474) x50benelli A karbiméret az teljesen rendben lesz, viszont hangolni azt mindenképp kell majd. Ha ezt nem teszed meg, akkor nem hogy jobban, hanem jóval rosszabbul fog menni vele mint a gyári csővel. Görgőznöd kell majd, a gyári kontrasztrugó szintén biztos, hogy nem lesz jó, pluszban még az elindulásnál a kuplung nyitását is be kell lőni erősebb kisrugókkal különben az elindulásod nagyon gyatra lesz. És ahogy mondták, egy-két számmal feljebb kell majd menni a főfúvókával is. Hogy mennyivel, azt majd a próbakörök és a gyertyakép eldönti. Nem olyan egyszerű dolog ám, hogy felrakunk egy ilyen csövet. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69476) x50benelli válasza sityupityu (#69475) üzenetére


x50benelli
csendes tag

Köszönöm a válaszod, ez így elég soknak hangzik egyszerre. Személyes átvétellel rendeltem, és volt készleten, így nem lenne olyan nagy parasztság visszamondani.
Gianelli next van máshol akciósan. Ez kifejezetten 50-esre való, gondolom ezt már tényleg csak fel kéne "dobni" vagy itt is lenne egyéb teendő?

(#69477) akos727 válasza x50benelli (#69476) üzenetére


akos727
senior tag

Nexttel is valószinüleg 1-2 kisebb beállítás is szükséges lenne. Görgő-kontraszt-fúvóka trióval sajnos sokat lehet (és kell) játszani. Viszont egy Reverse+beállítás kombó után fülig érne a szád. Érdemes egy jó robogó szerelőt keresned, akinek van több féle alaktrésze és végig tudjátok zongorázni ezeket. (és ugye így a végén csak 1 szett görgőt, 1 fúvókát, 1 kontrasztot kell venned). Kérdésedre válaszolva, több eséllyel lesz plug and play egy nexttel, de jobb ha állítgattok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#69478) lagoon79


lagoon79
tag

sziasztok, 2008-as derbi gp1 rev tulaja lettem nemrég. Sajnos érteni nem értek a robogókhoz, ezért kérdésem lehet hülyeség lesz: baromi nehezen indul meg a gép, jó nagyon kell pörgetni hozzá. Egy szerelő azt mondta, h ez a röpsúly miatt van. Ha könnyen indulna, akkor a végsebességéből vesztene sokat. Ez tényleg így van? köszi

(#69479) akos727 válasza lagoon79 (#69478) üzenetére


akos727
senior tag

Nagyvonalakban így van a variátor váltónál, de nem feltétlen nyernél illetve veszítenél sokat, lehet kisebb léptékben haladni a beállításokkal.

(#69480) lagoon79 válasza akos727 (#69479) üzenetére


lagoon79
tag

köszönöm a választ!
most óra szerint (sztem nem) 80 körül van a vége a 100 kilómmal, de az indulás keserves. ez csak beállítás kérdése vagy új alkatrész kéne hozzá? (pl. könnyebb röpsúly).

(#69481) x50benelli válasza akos727 (#69477) üzenetére


x50benelli
csendes tag

Szerintem akkor maradok a nextnél, nekem csak annyi kell, hogy tudja utazóban a 60-at, mert most az 55 fekszik neki, egy kis állítgatás nem okozna problémát, de cserélni nem akarok ezen kívül dolgokat az éven, mert kevés km (4300) van benne, és nagyon megkímélt gép.

(#69482) akos727 válasza lagoon79 (#69480) üzenetére


akos727
senior tag

Keserves alatt úgy érted, hogy nem forog, hanem lassan belendül? Vagy forog de nem gyorsul? #6

Benelli: Kis állítgatás alatt is pl görgő cserét értek, csak kisebb súlykülönbséggel. Én már régen voltam benne a robogó tuningban, így sajnos nem igazán emlékszem, hogy egy next ténylegesen mennyi beállítást igényel gyári kémény után. Az fix, hogy reverse-el vagy erősebbel borzalmas lenne, ha egyéb dolgok maradnának ahogy vannak.

(#69483) lagoon79 válasza akos727 (#69482) üzenetére


lagoon79
tag

igen, de nem is igazán nincs ereje, hanem olyan mint mikor kocsiban pörgeted a motort, de nem engeded fel a kuplungot. aztán mikor már pörög mint az állat, akkor meg is ugrik egyből. addig viszont helyben áll. görgő = röpsúly?

(#69484) x50benelli válasza akos727 (#69482) üzenetére


x50benelli
csendes tag

Értem, köszi. Még egy görgő csere belefér, de akkor majd szombaton kiderül mit mutat a nexttel.

(#69485) akos727 válasza lagoon79 (#69483) üzenetére


akos727
senior tag

Mintha kocsit pörgetnéd, de nem engednéd fel a kuplungot egyáltalán vagy csúsztatod? Ha pörgeted és állsz, egyszer csak kilősz, akkor erős kuplung rugóra utal, viszont ha nagyon pörög, de a fordulathoz képest nem megy, vagy a kuplung csúszik vagy könnyű a görgő. Görgő=röpsúly igen (de ezeket a kuplungokat is röpsúlyos kuplungnak hívják, de ez most ne tévesszen meg téged, mert a gyorsulás-végsebesség relációja a görgőktől függ inkább)

(#69486) lagoon79 válasza akos727 (#69485) üzenetére


lagoon79
tag

ahogy mondod: pörög-pörög, aztán egyszer csak meglódul/kiugrik.ez alapján a kuplung rugós rész lehet az igaz. elvileg jövő héten átnézni egy szerelő srác, majd akkor rákérdezek. köszönöm, sokat segítettél!

(#69487) akos727 válasza lagoon79 (#69486) üzenetére


akos727
senior tag

Ezen a videón láthatod kb 1:20-tól, milyen ha a kuplung magasan nyit. Eléri egy bizonyos fordulatot és mozdul a kerék. Amúgy még van szíj, kontraszt rugó, csúszkák, etc, amit érdemes átnézni, de ha már látott robogót szétszedve a srác, ezeket mind biztos megnézi.

[ Szerkesztve ]

(#69488) sityupityu válasza x50benelli (#69476) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Gianelli next van máshol akciósan. Ez kifejezetten 50-esre való, gondolom ezt már tényleg csak fel kéne "dobni" vagy itt is lenne egyéb teendő?"

Olyan rezonátor amit csak fel kel dobni nincsen csak a mesében. Az a dolog, hogy kifejezetten 50-re való egy kicsit megtévesztő. Ez csak annyit jelent, hogy megfelelő hangolás után talán valamivel jobban muzsikál (jobban leadja az erejét az ötvenes henger), mint egy olyan csővel amit inkább 70-es hengerekre használnak. Egyébként ezek csak elméleti dolgok, a gyakorlatban nagyon sok tényezőtől függnek, így a legtöbb esetben nincs valóságalapja, hogy most ez vagy ez a cső jobb egy ötvenes hengerhez. Sokkal inkább van jelentősége annak, hogy aluhengerhez vagy csak sima vashengerhez vesszük-e a kipufogót. Na itt már van értelme a dolognak, hogy milyen cső van fenn, mert teljesen más fordulaton dolgozik a két hengertípus.

(#69477) akos727 "Kérdésedre válaszolva, több eséllyel lesz plug and play egy nexttel, de jobb ha állítgattok rajta"

Mindenképp állítani kell rajta, olyan nincs, hogy nem. Ha meg egyszer neki kell állni, akkor meg teljesen mindegy, hogy milyen mértékben kell azt. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69489) Rivaul válasza sityupityu (#69352) üzenetére


Rivaul
addikt

Dolgoztam csak most van kis időm. Igen a szívató szívatott :) Szétszedtem és elég nehezen járt kézzel is. Megpucoltam, összeraktam és most hidegen is pöccre indul leállás nélkül :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#69490) sityupityu válasza Rivaul (#69489) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Örülök, hogy sikerült. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69491) akos727 válasza sityupityu (#69488) üzenetére


akos727
senior tag

Jaja persze, a kis állítás alatt azt értem, hogy lehet pár tized grammos görgő csere lehet elég, kicsivel nagyobb fuvoka cserevel, stb.

(#69492) Yosolo28


Yosolo28
csendes újonc

Tudtok ajánlani Pesten robogó alkatrészes boltot? Aerox-hoz kellene sztender ütköző gumi. Kelonál és Kelemennél nincs!

(#69493) akos727 válasza Yosolo28 (#69492) üzenetére


akos727
senior tag

Ha Budaörs még belefér. Egy telefont megérhet.

(#69494) Kriszta73


Kriszta73
újonc

Sziasztok!
Nem tudja valaki,hogy mitől ad ki kattogó hangot az Aprilia RS 50-em,miután egyesből elindulok vele?
A többi sebességben már nincs semmilyen hang. Pöccre indul,nem folyik belőle semmi,csak ez az egy probléma van vele. Segítségeteket előre is köszönöm: Kriszta

(#69495) sityupityu válasza Kriszta73 (#69494) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Lánc, váltó stb... Így sajnos nem lehet megmondani. Egy videó hangal sokat segítene.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#69496) Rivaul


Rivaul
addikt

Ha valakit érdekel. (Volt kérdés is a napokba valahol). A lidl felnyitható napszemüveges bukó most a Siófoki lidl-be M-es méretbe 12800-ért van kirakva 3db. 4 volt de ennyiért nem hagyhattam ott :) Nekem elég jónak tűnik és jól felszereltnek. Ahogy nézegettem legalább harmad áron van mint hasonló bukók. Itt is 18 volt még egy hete. Robogóhoz szerintem bőven jò. Gondoltam hát ha valakit érdekelne még :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#69497) BlackPriest válasza Rivaul (#69496) üzenetére


BlackPriest
őstag

én régebben próbáltam, de az iszonyú fos volt, gyorsan el is adtam. mindegy milyen járművön ülsz, a védelem kell

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#69498) perge666 válasza BlackPriest (#69497) üzenetére


perge666
veterán

Akkor ez is matador feeling? :))

(#69499) #51970304


#51970304
törölt tag

Sziasztok ! Piaggio NRG MC2 milyen blokkal szerelték?

(#69500) akos727 válasza #51970304 (#69499) üzenetére


akos727
senior tag

Vizhűtéses Piaggio

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.