Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) FireKeeper válasza vond (#50294) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszi, azóta már be is izzítottam, jónak néz ki, persze a verdiktet majd 2-3 év 24/7 használat után mondom ki rá :D

azért remélem jobban bírja majd mint az a thosiba ami alapból volt benne (nem az enyém az eszköz am), 2014tavaszán gyártották de már kb tele volt szektorhibákkal...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#50302) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Na ma én is berendeltem egy WD Red 2TB-ot, kíváncsi leszek én is :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50303) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok!

HTPC-t epitek. HDD is kene bele, min. 4TB, de nem tudok donteni. Fontos hogy csendes legyen. 99%-ban filmeket tarolnek rajta (1080p).

50e a maximalis keret.

WD Red amit neztem es bele is ferne a keretbe. Van ennel jobb alternativa?
Neha jol jonne hordozni a winyot, erdemes akkor inkabb kulsot venni? Vagy vegyek egy hazat a belsohoz ha el kell vinnem?

(#50304) Blue Thunder válasza Sholom (#50303) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Teljesen jó választás a red talán nincs is jobb alternatíva....természetesen ha hordozni akarod akkor érdemes külső házat venned, én is most veszem a Captiva-nak külső házát ami satás, usb 3.0-ás....sajnos vannak olcsóbbak is de elég silány márkákban, ami drágább az meg 7-8k-nál kezdődnek, jelenleg a captiva-t veszem 4600k-ért (bár sajnos most látom hogy neked min 4TB kell a captiva max 3TB ír)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50305) King Unique válasza Blue Thunder (#50304) üzenetére


King Unique
titán

A Captiva elég olcsó 3,5" USB 3.0 ház, a többi csak drágább. Annál olcsóbbat nem nagyon találni, max használtan, vagy 2.0-ba.

Amúgy másik topikban agyaltunk rajta, hogy ez a 3 TB-os limit sem teljesen biztos. A gyártók sok esetben az alapján tüntetik fel, hogy ők (annó) mekkora HDD-vel tesztelték. Ha nem tesztelnek folyamatosan az új, nagyobb merevlemezekkel is, mint pl. a Sharkoon a 8 TB-os vinyókat [link], akkor a korábbi infó manapság már pontatlan lehet.
Egyik fórumtárs találta EZT az oldalt, ahol ASMedia vezérlős külső házakban próbálgattak 6-8 TB-os vinyókat és simán kezelték őket. Igaz firmware függő is, de legtöbb esetben már az új firmware van rajtuk gyárilag. Ellenben xy gyártó oldala ilyen vezérlős házaknál van, hogy csak pl. 4 TB-ig említi a HDD támogatást, mert ők csak akkorával tesztelték...

Szal oda akarok kilyukadni, hogy ha ez a Captiva rack is vmi újabb ASMedia chipes, akkor van esély rá, hogy 3 TB-nál nagyobb HDD-vel is megbirkózik. Esetben majd a másik topikban beszámolhatsz róla, ha megjön.

[ Szerkesztve ]

(#50306) Blue Thunder válasza King Unique (#50305) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Szerintem is csak egy mérvadó lehet úgy mint például az alaplapoknál hogy milyen ramokat kezel, mert nyílván ott se tudnak minden ramot tesztelni...asszem jó sok ideig tartana :))
Én nem tudok majd nyilatkozni majd legfeljebb a kolléga ha esetleg ő is ilyet venne, mert én csak egy 2 terrás vinyót veszek most :K
Bár nem tudom mennyire jó minőség lehet mert LeC oldalán ezt az egyet láttam (mondjuk azt hiszem nem a gatyi fajtákat árulja), de szerencsére itt Szegeden is van boltban.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50307) King Unique válasza Blue Thunder (#50306) üzenetére


King Unique
titán

Nem is a gyakorlati HDD-kezelés része érdekelt, hanem hogy milyen chip van benne, milyen firmware és egyéb dolgok? Arról talán majd tudsz nyilatkozni itt és megköszönnénk. :K

[ Szerkesztve ]

(#50308) Blue Thunder válasza King Unique (#50307) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Természetesen beszámolok róla :K

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50309) Kolondrum

Ez a parkolósdi 254-re állítva nem javult.
Naponta vagy 20 parkol úgy, hogy bekacsolom a notit meg ki. Egy boot alatt mit csinál? Vagy nem real time mutatja a dolgot?

(#50310) Klara_


Klara_
őstag

Seagate Momentus SpinPoint M9T 1.75TB-al (ST1750LM000) van valakinek tapasztalata?
Kulso USB 3.0 racke (DeLock 42486) menne. Nagyon tetszik az ara, plane a 2TB-os tesohoz (ST2000LM003) viszonyitva. Adattar lenne videokhoz.

(#50311) whited


whited
addikt

Üdv
Egy Macbook pro-hoz szeretnék egy 1TB-s külső hdd-t venni.
Ami a kikötésem, hogy lehet valamivel kisebb méretű is, viszont gyorsan tudjak írni-olvasni vele.
Ha lehet, a méret 2,5" legyen maximum
Használt is szóba jöhet, akár innen az apróról is :R

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#50312) King Unique válasza whited (#50311) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ezen topikokban (1 | 2 ) érdeklődj inkább. Lehet gyárilag szerelt kivitelőt is venni és külön a ház + hozzá a vinyó = külső vinyó megoldás is akár szóba jöhet.

Illetve az is kérdés majd, hogy elég vmi egyszerűbb, puritánabb, vagy egy Machez dizájn és egyebek terén is jobban passzoló kell? Mert pl. a WD népszerű My Passport vonalánál akad külön PC és MAC sorozat is. Persze utóbbiak rendre felárasak, ahogy pl. USB 3.0-hoz viszonyítva a Thunderbolt is. Csatlakozótípusból gondolom elég előbbi is, illetve utóbbinak egy ilyen, viszonylag kis teljesítményű merevlemeznél nincs is értelme. Max, ha nincs a gépen 3.0, mert korábbi gyártású, amin csak FW800 & TB van.

(#50313) madle válasza whited (#50311) üzenetére


madle
őstag

Én WD MyPassport Ultrat használok már egy éve (1TB) ha jól tudom ebben WD Scorpio Blue 5400rpm 2,5"-os vinyó van. Nekem eddig teljesen hibátlanul működik, ezen minden van, torrent, filmek, képek, zene dok....
Most akarok venni egy másik külső vinyót csak a képeimnek, ha bármi van ezzel, esetleg nagy hirtelenséggel behal, legyen mentve másik helyen is.

Keresgéltem, de szerintem maradok ugyan ennél a típusnál, teljesen meg vagyok vele elégedve. Láttam egyébként árgépen egy két ember lehúzta, és még oda is írja, hogy Kínából rendelte..... na mondom, biztos össze vissza verték az úton mire ideért és persze hogy meghal a vinyó.

(#50314) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

WD winyára gondoltam, sima asztaliba, film, játék, mp3 lenne rajta tárolva és torrent, dc... (nem erre lenne rátöltve, csak erre áthelyezve és visszaosztva) 2 v 3tb-osra gondoltam, melyik lenne ideális választás? red vagy purple vagy blue széria? éjszaka áll a gép, energiagazdálkodásban az lenne, hogy sose állítsa le a winyát

Előre is köszönöm

Edit: ja és még olyan, hogy [link] ilyen lapom van, ez felismeri a 3tb-osat is?

[ Szerkesztve ]

(#50315) jim bcs válasza csikosdapro (#50314) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

red

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#50316) bolic válasza csikosdapro (#50314) üzenetére


bolic
őstag

Valószínűleg nem fogja felismerni a 3TB-osat, mert nem UEFI a lapod. Tehát max. 2TB rendszerwinyót használhatsz, másodlagosan persze bármit berakhatod a windows támogatástól függ, ha jól emlékszem Windows 7-tól felfelé.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50317) M107 válasza csikosdapro (#50314) üzenetére


M107
addikt

:R

GPT particióval igen másodlagosként.
Windows 7-8.1-10 azért ajánlott és egyben GPT particíóval leformázva, de csak mint írtam másodlagosként.

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50318) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Egy 4tb - os winyót szeretnék venni ,ilyet :

[link] 4TB Seagate Sata3 HDD , ST4000NM0033

Kérdésem az lenne hogy ezt a win 7 felismeri egyből, vagy kell valami különleges beállitás , formázás stb ?
(mert nagyon nem értek hozzá )

Vagy egy külső usb. 2.0 ás külső házban lenne, vagy a gépben a mostani 2 tb-os helyére.
Csak adattárolásra (mentésre,..... nem is állandó használatra )

Elöre is köszi a segitségeteket !

[ Szerkesztve ]

(#50319) jim bcs válasza maxika2004 (#50318) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem rossz a constellation, de csak vegyél egy WD Red-et.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#50320) Skillet


Skillet
addikt

Sziasztok. Kezdek lassan kifogyni a tárhelyből. Ahogy nézem, a 3tb-osak vannak jó ár/tárhely arányban, de inkább a nagyobbat (4tb) venném, gondolva a jövőre is. Green. Ilyenkor szokott sokak haja égnek állni. Nos, az új hdd egy htpc-be kerülne. Ssd-n fut a rendszer és a torrent pedig egy 2.5" hdd-n. A tárhely nem folyamatosan lenne forgatva. Nagy sebességre nincs szükség. Így is felejtős a green?
Mindenképpen red-et ajánlotok? A green 40e körül van, a red pedig majdnem 50. Mivel az adataimat biztonságban szeretném tudni (még akkor is, ha csak filmek), ha a red az ajánlat, akkor inkább kifizetem a többletet.

Képeimnek pedig felhőt keresek, melyiket tudnátok ajánlani?
Köszönöm

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#50321) tpeter77 válasza tpeter77 (#50298) üzenetére


tpeter77
addikt

érdekes dolgot tapasztaltam.
Tegnap 10 óra körül leformáztam az új Black merevlemezt majd elindítottam a HD Sentinelben egy felület tesztet, méghozzá az utolsót, az újrainicializálós tipust.
Rendben lefutott minden tegnap estére, és ma reggel néztem meg a Sentinel adatait, és látom, hogy a Load/Unload számláló 78-ot mutat.
24 óra elteltével, úgy hogy csak lemezteszt, meg formázás volt, de még könyvtárak sem voltak rajta.
Készítettem boot pendrive-ot, megnéztem WDIDLE3-mal, hogy mit mond rá, de ki van kapcsolva rajta az idle funkció.
Megnéztem a Blue lemezt is, azon is le van tiltva.
Jó, újraindítok, belépek a Sentinelbe, hogy megmutassam a számokat, erre mit látok?!
Load/unload számláló 3-ra csökkent :Y Ezt hogy?! Mi ez az egész?

(#50322) Kolondrum válasza tpeter77 (#50321) üzenetére

Elérte a 600.000-et és újra indul, mint a motornál amikor átfordul az óra és ismét bejáratós a gép. :DD Boccs de ez kellett.

(#50323) cidalain válasza tpeter77 (#50321) üzenetére


cidalain
veterán

Most add el, új, alig használt lemezként :Y

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#50324) jim bcs válasza cidalain (#50323) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#50325) tpeter77


tpeter77
addikt

:)) :))
Ha vkinek nincs ellensége, szólok hogy jöjjön ide érdeklődni, mert itt talál nemcsak egyet, kettőt vagy hármat is akár. :)

(#50326) Kolondrum válasza tpeter77 (#50325) üzenetére

Itt csak barátaid vannak. Szoktam mondani a melóban, is csak barátok vannak. :))

(#50327) csikosdapro válasza M107 (#50317) üzenetére


csikosdapro
tag

azaz másodlagosként felismeri a 3tb-osat?

(#50328) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, sokan ajanljatok a Red 2..4TB, de az 1TB-os is ajanlott? Altalanos felhasznalas, adatok, torrent, stb (nem win, arra van ssd)
Western Digital (WD10EFRX) Red 1TB

OK

(#50329) Z_A_P válasza Z_A_P (#50328) üzenetére


Z_A_P
addikt

Letelte az ido :(

Azt akartam meg, hogy ha lehet, ne kapcsolgasson le a HDD, majd ha kikapcsolom a gepet, akkor a vinyo is pihenhet, addig ne. Ezt tudja a Red? Vagy ehhez Purple kell? Egyaltalan mi az elonye a Red-nek? Mivel 15%-al dragabb mint a Purple.

OK

(#50330) King Unique válasza Z_A_P (#50329) üzenetére


King Unique
titán

A Red általánosan ajánlott adattárolási célra, mérettől függetlenül. 24/7 használatra tervezett, strapabíró NAS HDD.

"ne kapcsolgasson le a HDD, majd ha kikapcsolom a gepet, akkor a vinyo is pihenhet, addig ne. Ezt tudja a Red?"
Ezt elsődlegesen az oprendszer vezérli, illetve pl. külső házakban az ottani vezérlő. Ha gépbe téve azt akarod, hogy ne állítja le, akkor pl. HDS-ben tiltod a leállítást * = összes lemez, vagy megadod a sorszámát 0,1,2 stb. [link].

[ Szerkesztve ]

(#50331) Z_A_P válasza King Unique (#50330) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi :R
Belso lesz. Most latom hogy van 1TB Blue 35%-al olcsobban mint a Red, olvasgatva a topic-ot arrol sincs semmi rossz irva, hmmm, megfontolando.

[ Szerkesztve ]

OK

(#50332) #16695808 válasza Z_A_P (#50331) üzenetére


#16695808
törölt tag

jó lessz a blue nekem is van csak torrentre

[ Szerkesztve ]

(#50333) tpeter77


tpeter77
addikt

WD Black download oldaláról lehet letölteni három progit, amit nem tudom mire valók.
- Acronis True Image WD Edition Software
- Acronis Aligntool
- Advanced Format Software
kellenek ezek nekem? Vagy ne foglalkozzak velük?
úgy tudom gyárilag AF-es a lemez, akkor ezt miért kell külön szoftverrel újra létrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#50334) cidalain válasza tpeter77 (#50333) üzenetére


cidalain
veterán

True image: merevlemez mentese image fajlba, visszatoltes image fajbol, hdd copy, particio copy
Aligntool: particio eltolo progi (ssd-nel nagyobb jelentosege van, hdd-nel nem tudom)
Advanced format: gondolom tud melyformazni, esetleg formazni es teleirni a winyot random infoval, igy visszallithatatlanna teve az addig tarolt tartalmat

Aztan javitson ki valaki ha tul sok a hulyeseg a commentemben

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#50335) profchaos


profchaos
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene...

2,5"-os HDD-t szeretnék venni, elsősorban adattárolásra.

Lehetőleg nagy élettartamú és gyors legyen. 500Gb körüli, lehetőleg olcsó is... :D

Miket ajánlotok?

Köszi előre is! :R

(#50336) tpeter77 válasza cidalain (#50334) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi!

(#50337) jim bcs válasza profchaos (#50335) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Scorpio Black 500GB WD5000LPLX (nagyon csendes ! mehet adatnak is)
WD Scorpio Blue 500GB WD5000LPCX
WD Scorpio Blue 1TB WD10JPVX

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#50338) tpeter77 válasza jim bcs (#50337) üzenetére


tpeter77
addikt

külső házba téve mediaplayerhez vagy tvhez kötve parkolnak ezek, mint a red vagy Green?
vagy az összes 2.5" és 3.5" Black parkolása gyárilag titva van?

(#50339) Velocity


Velocity
aktív tag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne. Dell notebookba keresek winyót SSD mellé (17es dög, 2 hely van benne). Eredetileg 2db 320as WD Black (WD3200BEKT) volt benne, de mind a kettő elesett... már egy jó ideje 0% kondicióval mennek (~950 napot ment mindkettő, egyik 3000, másik 9000 indulás/leállással HardDisk Sentinel szerint).

Szóval a helyzetet megelégelve most vettem egy 120GB-os Samu 850EVO-t, illetve vennék mellé valami méretes HDD-t.

Alapvetően WD-ben gondolkozom, néztem több videót, fórumot, ahol a színeket hasonlítják, de nem lettem sokkal okosabb, hogy red/green/blue/black közül melyik a jó választás...

WD10JFCX - WD Red 1TB 5400rpm 16MB SATA3 ~22.500
WD10JPVX - WD Blue 1TB 5400rpm 8MB SATA3 ~18.000
WD7500BPKX - WD Black 750GB 7200rpm 16MB SATA3 ~20.000

ezek vannak kinézve... szerintetek melyik az, amelyiket érdemesebb lenne megvenni. Vegyek inkább "csak" 750est, mert ér annyival többet a Black címke, meg a 7200rpm, de bukok 25% helyet?
Vagy vegyem a Red-et kicsivel drágábban, picit lassabban (már ami a fordulatszámot illeti - ha ez egyáltalán érezhető különbség) de a 750hez képest 33%-kal nagyobb méretben? Esetleg ússzak rá a legolcsóbbra mert mondjuk a 8MB és a 16MB sincs akkora eltérés? Árban nincs olyan számottevő eltérés, nem 2000 Ft-on fog múlni a dolog. Nekem a Red tűnik jó választásnak, de az is lehet, hogy tévedek, szóval ezért gondoltam, inkább megkérdezlek titeket :)

Továbbá ha valakinek van ezen felül javaslata akkor azt szívesen meghallgatom. SSHD-ra nincs szükségem, csak egy megbízható és jó HDD-re.

Köszi előre is

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#50340) Skillet válasza tpeter77 (#50338) üzenetére


Skillet
addikt

a parkolás és a leforgás is más.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#50341) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Média lejátszóba keresek 3,5-es HDD-t 2TB-os méretben, de ha esetleg behalna az asztali PC-mben lévő vinyó, akkor vésztartalék gyanánt abban is használni tudjam/lehessen.
Legyen nagyon megbízható!!!
Lehetőleg halk/kevésbé melegedő is.
Ne legyen csillagászati az ára.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50342) ocsb


ocsb
csendes tag

Szervusztok!

Jelen pillanatban fogyott el a hely az 500as ssdmről. Egy Apple MacBook Pro-t használok 13colos mid 2012, azaz még van benne optikai meghajtó. Mivel elfogyott a hely ezért keresek, most egy hdd-t az optikai meghajtó helyére. Tudnátok nekem ajánlani pár darabot? Alapvetően adattárolásra lenne használva illetve bootcamppel azon futna egy windows 7.

Köszi :) :)

(#50343) jim bcs válasza ocsb (#50342) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Blue 500GB WD5000LPCX
WD Blue 1TB WD10JPVX
WD Black 500GB WD5000LPLX
WD Red 750GB WD7500BFCX
WD Red 1TB WD10JFCX

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#50344) ocsb válasza jim bcs (#50343) üzenetére


ocsb
csendes tag

köszönöm szépen :)) :))

(#50345) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ebben a 15-17k árszegmensben egy PC-be rendszerlemeznek ez a WD megfelelő lenne, igaz?
Láttam ezt, csak greenben ami lassabb de az összefoglaló alapján is jól jön az a +fordulatszám, gyakorlatilag felár nélkül :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#50346) Predator2 válasza Predator2 (#50341) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50347) M107 válasza Predator2 (#50346) üzenetére


M107
addikt

:R

WD Purple 2 TB a média lejátszó miatt. De nyugi asztali gépben is tökéletesen megy.
[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50348) Glaz-dozfhut válasza M107 (#50347) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ja, nekem is már négy van belőle a gépben. Bár az ajánlása kamerarendszerekbe vonatkozik, azaz folyamtos írásra 24/7-ben. A kitételeinek megfelel, mert halk is és nem melegszik és megbízhatónak is mondanám, de nincs régóta nálam, hogy bizton állíthassam, utána meg nem néztem a meghibásodási arányoknak. Az ára sem olyan veszedelmes, mert a Rednél olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#50349) M107 válasza Glaz-dozfhut (#50348) üzenetére


M107
addikt

:R

:K ;)

HDS 4.30 helyett 4.60 használj, ajánlott.

UI

Szép lemez mennyiség... mennyi idősek ?

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50350) Glaz-dozfhut válasza M107 (#50349) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azt mondod? Még kettőt be tudnék nyomni valahogy, meg van külső is. Mármint a lilák milyen régiek? 2db 9-10, 2 db meg fél hónaposak durván közelítve. Ami a képen van az a legrégebbi.

- Glaz-doz-fhut -

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.