Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) epzon válasza Graphics (#7798) üzenetére


epzon
őstag

Szerintem a 4525-nek, de azt le tudod ellenőrizni valamelyik kellékes webáruházban.
pl. www.webaruhaz.hu

(#7802) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok itthonra kéne egy nyomtató és kérném a segítségeteket.

Ami azt illeti elég ritkán nyomtatok változó de úgy 2 hónap és fél év között. Akkor is keveset, de többnyire akkor a tipikus "tegnapra kell", mindenféle képen szeretnék színeset is nyomtati és a beolvasás-t is jó ha tudja.
Kétoldalas nyomtatás Átfordítással nekem tökéletes.
A Nyomtatót ha nem használom áramtalanítani szoktam.

Tudom ekkora nyomtatási "igénnyel" jobban járnék ha nem vennék semmit. De jó az ha van itthon gép.
Mostani gépem Tintás (volt) De annak ellenére, hogy keveset nyomtattam Szerintem túl hamar adta meg magát.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#7803) epzon válasza DrJános (#7802) üzenetére


epzon
őstag

és akkor mennyit nyomtatsz amikor kell?

ilyen felhasznlásra én lézert vennék, és szerintem a színesről mondj le sok gondot megspórolsz magadnak
mono lézer multifunkciósban meg mindegy is melyiket választod, amelyikhez legolcsóbb a toner

(#7804) DrJános válasza epzon (#7803) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hát az is változó.

Van amikor csak pár oldal vagy ha megyünk valahova akkor 1-2 térkép részlet, átlagosan max 10 oldal.

Igazán sokat akkor nyomtattam mikor készültem a Szakmunkás vizsgára és kinyomtattam a tételeket.
Akkor fogyott minden bőven :DDD

Esetleg Színes lézerből van ami nem gázos? Nem tudom melyik gyártó melyik modellje a jobb.
Tudom, hogy lézer esetén sokba kerül egy tooner / ha kell a fényhenger.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#7805) epzon válasza DrJános (#7804) üzenetére


epzon
őstag

alapvetően nem a gépek a rosszak, hanem az üzemeltetésük a drága
szóval azt vedd meg ha ragaszkodsz a színeshez, amelyikhez a legtöbb kezdő tonert adják

(#7806) DrJános válasza epzon (#7805) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszönöm a segítséget. :C

Amit így gyorsba találtam azok közül ezt tetszik a legjobban. [samsung-clx-3305]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#7807) QwErTy42 válasza DrJános (#7806) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ennyi pénzért ne vegyél nyomtatót!

Vegyél egy kétpatronos HP-t azzal sokkal jobban jársz! Pl egy deskjet ink advantage 1515-öt 15 ezer forintért!
Gyárilag kapsz egy teljes szett festéket, amivel kb másfél évig nyomtathatsz.
Ahhoz kérlek szépen 3500 forint egy 360 oldalas fekete és 3000 forint egy 200 oldalas színes patron.
Üres színessel is nyomtat feketét és a nyomtatófej a patronon van.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7808) Jocky


Jocky
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, hogy szerintetek melyik nyomtató gazdaságosabb a kettő közül? HP Deskjet Advantage 2545 vagy CANON PIXMA MG3550?
Előre is köszönöm!

(#7809) _adaml21_ válasza epzon (#7795) üzenetére


_adaml21_
őstag

Amennyiben lemondunk a színes nyomtatásról, mi a helyzet?

(#7810) Matykoh


Matykoh
tag

Sziasztok!
Vettem egy HP Deskjet 2545-ös nyomtatót. Tud valaki segíteni, hogy HP-s e-mail címet hogy kell létrehozni? :D

(#7811) Gergőke88 válasza Matykoh (#7810) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha az eprintre gondolsz, azt itt tudod regisztrálni:
ePrint

(#7812) Matykoh válasza Gergőke88 (#7811) üzenetére


Matykoh
tag

Igen, erre. Viszont fogalmam sincs a nyomtató kódjáról. Állítólag kinyomtatta, vagy ilyesmi, de nekem semmit nem csinált.

(#7813) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Milyen nyomtatót vegyek?
Iroda, 500-1000 oldal havi nyomat, fele színes, 5% színes képeket tartalmaz
Ami most van: Xerox Phaser 3250 (60%-os toner, de csíkoz, új után gyártott toner a polcon)
HP Officejet 6500A

Az új nyomtatótól elvárás: fax, szkennelés, ADF tető, színes nyomtatás, hálózatba integrálhassuk, Win7 driver, olcsón üzemeltethető, garis szupport.

Opció: fénymásolás, full duplex.

Az eszköz Budapest XI. kerületben üzemelne. (Újbuda Központ és Újbuda Center közt félúton).

Milyen nyomtatót vegyek?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#7814) epzon válasza macilaci78 (#7813) üzenetére


epzon
őstag

helló

ha a legolcsóbb üzemeltetésű gépet keresed akkor az EPSON L550 - most 3 év garral regisztráció után, annyi hogy ez nem duplexes, illetve ez a gép azt tudja hogy nagyon olcsón nyomtat/másol ~ 1 Ft színesben. Azaz ne várj tőle nagy csodát (sebesség, funkció, szolgáltatás) de szerintem havi 500-1000 oldalra ideális

vagy ha már komolyabb gép akkor EPSON WP-4525DNF -ez már kifutó státuszban van, vagy az utódja a WP-5620DWF

ezek már mindent tudnak és kb lézer utángyártott toner költségben dolgoznak

(#7815) QwErTy42 válasza macilaci78 (#7813) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ami még a két utolsó Epsonnak alternatívája lehet a:
HP Offijet Pro 8600, 8610 (duplex) vagy
HP 8600 Plus, 8620 (fullduplex).

Ingyenes, regisztrációhoz kötött 3 éves garancia (következő munkanapon történő futárszolgálatos cserével) érhető el ezekre a gépekre.
Fenntartásuk a két utóbbi Epsonnál egy fikarcnyival barátibb. 4 vs 5 forint fekete illteve 16 vs 20 forint színes lapköltség.

A leggazdaságosabb a külső tintatartályos megoldás, ellenben sebességben(02:10-től), szolgáltatásban és papírtálca kapacitásban (csupán 100 lap bemeneti) elmarad a komolyabb Epsonoktól ( 500+ hátsó laptálca) vagy a HP nyomtatóktól (500).

Amennyiben mégis az L550 mellett döntesz, mindenképpen ajánlott bővítened a garanciáját 10+ ezer forintért 3 évre.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7816) epzon válasza QwErTy42 (#7815) üzenetére


epzon
őstag

most 3 év garanciával vannak a külső tartályos gépek is, regisztráció után, ingyenesen
www.nyomtasskevessbert.hu

(#7817) QwErTy42 válasza epzon (#7816) üzenetére


QwErTy42
addikt

Új infó. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7818) Skaidy


Skaidy
csendes tag

Sziasztok!

Otthonra szeretnék venni egy nyomtatót, elég ritkán használnám, akár 1-2 hónap kihagyásokkal, és főleg feketét nyomtatnék, ezért lézer nyomtatóra gondoltam. Jó lenne ha tudnék vele szkennelni is.
Max ár: 40k

Tudnátok nyomtatót ajánlani erre a célra?

(#7819) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Havi 100-300 oldal nyomtatására (főleg számlák, néha színes ez+az), és 100-200 oldal szkennelésére mit javasoltok? Érdemes lapadagolósban gondolkodni?
Jelenleg egy Epson SX-218 van napi használatban, de már kezd nagyon tré lenni amit nyomtat, fejtisztítás se segít neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#7820) epzon válasza DoItYourself (#7819) üzenetére


epzon
őstag

Attól függ, hogy a szkennelés az egyszerre történik vagy mindig csak 1-2 lapot kell. Utóbbi esetben nem fontos a lapadagoló,

Egyébként az EPSON L210 jó választás lehet, olcsón nyomtat és sok kezdő festéket is kapsz hozzá

(#7821) _adaml21_ válasza epzon (#7795) üzenetére


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Köszönöm a választ az előző kérdésemre, most már látom, hogy ebben a nyomtatási mennyiségben a tintasugaras jobban megéri, mint a lézer.
Olyan kérdésem lenne még, hogy mennyiben változna a helyzet, ha A3-as nyomtatás is lenne?

Megj: Nagyon szimpi az az Epson L550 is, nagy kár érte, hogy nem duplexes :(

(#7822) epzon válasza _adaml21_ (#7821) üzenetére


epzon
őstag

nem kell a duplexet túlmisztifikálni, mennyit tudsz vele megspórólni havonta?

A3-as külső tartályos EPSON az L1300 és az L1800, de ezek csak nyomtatók
Brothernek vannak A3-as multis gépeik, pontos típusokat ott nem tudok.

(#7823) DoItYourself válasza epzon (#7820) üzenetére


DoItYourself
addikt

A lapolvasás nagyobb adagokban történik, ezért gondolkozok az ADF-es gépekben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#7824) epzon válasza DoItYourself (#7823) üzenetére


epzon
őstag

akkor esetleg még ezt tudom ajánlani

EPSON WP-4525DNF - ez duplexes, kéttálcás, lapadagolós

(#7825) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Milyen nyomtatót ajánlanátok a következő feladatokra?

Nemzetközi vizsgahelyen színes okmányok nyomtatása

kb 100 oldal havonta és nagyon rendszertelen.. néha több nap egymás után, néha 3 hétig semmi..

hálózatos kell legyen.

gondolom lézerben kellene gondolkodnunk...

előre is köszi

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#7826) epzon válasza mandju (#7825) üzenetére


epzon
őstag

nem nem fontos lézerben, pláne nem ha bizonyítvány, mert pl a lézer tonerport le lehet kaparni, még a tinta beivódik, azt sehogy nem tudod roncsolás nélkül eltávolítani

EPSON WF-5110DW - vízálló tinta, fele annyiért nyomtat mint egy lézer, duplex, hálózatba köthető, wifis is
hátsó papítálcából a keményebb papírt is simán viszi.

(#7827) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Sziasztok.A3-ast tudo nyomtatót keresnék épitész feleségemnek irodába.nem sokat lenne használva. :R az előző csilli villi hp a3-ast tudo nyomtatoja 2évet sem birt ki,szines patronokat állitolag ritkán használta beszáradt és állitolag valamit karcolt.nem értek annyira hozzá.amit keresnék:A3-as méretet
tudo nem kell,hogy szines legyen,esetleg lézer.minél több év garancia.sürgős lenne.válaszokat előre is köszönöm.

bendeguz_HUN

(#7828) epzon válasza bendeguz76 (#7827) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

EPSON L1300 - tintasugaras, de egy A3-as nyomat kb 2-3 Ft-ből kijön színesben is, EREDETI festékkel
plusz most 3 év garanciával, ami a nyomtatófejre is vonatkozik

itt egy rövid bemutató videó róla

(#7829) QwErTy42 válasza epzon (#7828) üzenetére


QwErTy42
addikt

Csinos a hölgy a videóban. :C

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7830) bendeguz76 válasza epzon (#7828) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

köszi a gyors választ.multifunkcios kellene azt elfelejtettem irni :B

bendeguz_HUN

(#7831) epzon válasza bendeguz76 (#7830) üzenetére


epzon
őstag

akkor a brother protáján érdemes körül nézni,

viszont ha nem kell A3-as ban másoln akkor hosszú távon megérné külön szedni egy multifunkciós A4-es nyomtatóra és erre az Epson A3-as. Hónapok alatt megtérülne a beruházás és ez biztosítja a legolcsóbb nyomtatási költséget.

(#7832) bendeguz76 válasza epzon (#7831) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

ezt ajánlotta neki valaki Develop ineo 185.

bendeguz_HUN

(#7833) QwErTy42 válasza bendeguz76 (#7832) üzenetére


QwErTy42
addikt

Oszt kellékanyagot hun fog talá'ni hozzája?! :F
Azt mondták hogy milyen a garanciális és szervizháttere?

Lehet hogy én vagyok szakbarbár de még életemben nem hallottam erről a márkáról.

Inkább nézz egy szebb-jobb brothert! Pl ezt: A3, duplex nyomtatás és másolás is A3-ban,nagykapacitás patronok(1200 színes, 2400 fekete), baráti fenntartási költségek, 3 év gari... cirka 100 pénz

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7834) epzon válasza bendeguz76 (#7832) üzenetére


epzon
őstag

ez csak feketében tud nyomtatni

amúgy ez a minolta B brandje... nulla szolgáltatással, ahhoz képest drága is
és ha majd egyszer hozzá kell nyúlni, akkor dörzsöli a kezét aki ajánlotta...

akkor már ezerszer inkább egy brother

(#7835) DoItYourself válasza QwErTy42 (#7833) üzenetére


DoItYourself
addikt

Épp tegnap keresgéltem, és találtam egy olyan tintás Brothert (MFC-J4410 DW), ami A4 duplex, kézi A3, ADF-es, multifunkciós, 40-42eFt br. A gyári tintapatron drága hozzá, de utángyártott van olcsón.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#7836) QwErTy42 válasza DoItYourself (#7835) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha kellő rendszerességgel használod, akkor jó lehet az utángyártott is. Viszont még véletlenül se hagyd magára a nyomtatót 1-2 hétre, mert belerohad a festék és kukázhatod a gépet.
Értelemszerűen a gyári 3 éves garancia is bukik egy ilyen megmozdulással.

Annyi baj van vele, hogy A3-at csak kézi adagolással tud nyomtatni. Az meg elég macerás.
A3-at szkennelni és másolni ellenben ha jól láttam a gyártó oldalán, akkor nem tud.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7837) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Épp egy L210 vásárlásán gondolkodtam, de mivel nincs benne a promóciós termékek között, így az Epson L355 lehet a befutó. Árban ugyan drágább valamivel, de +3 év miatt megéri majd, és a wifi csatlakozás is jól jöhet :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#7838) bendeguz76 válasza QwErTy42 (#7836) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

feleségem is igy járt :((( .Akkor ha jol értem A3-as lézeres multifunkcios csak fekete,ilyen összeállitásu gép nem létezik.

bendeguz_HUN

(#7839) QwErTy42 válasza bendeguz76 (#7838) üzenetére


QwErTy42
addikt

Vannak A3-as multi mono lézerek, viszont annyira nem olcsóak. Kb 200+ ezernél kezdődnek.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7840) DoItYourself válasza QwErTy42 (#7836) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nyilván nem tud annyit, mert sokkal olcsóbb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#7841) atish15


atish15
aktív tag

Nyomtató cserén gondolkodom mert a suli miatt lehetséges hogy lesz nyomatni valóm államvizsgatételek miegymás. Most egy hp-m van és döglődik és borzasztó gazdaságtalan. Epson L210 beszerzésén gondolkodom de attól tartok hogy ha nem fogom használni akkor valóban beszárad?

(#7842) QwErTy42 válasza atish15 (#7841) üzenetére


QwErTy42
addikt

Valóban.
Annyi a különbség a gyári és nem gyári tinta között, hogy az előbbi több hónap után fog beszáradni, míg az utóbbi pár hét alatt.

A nemhasználom az egy szép kifejezés de van két opció:
- egyáltalán nem használom és évekig porosodik
- eseti jelleggel pár hetente, havi rendszerességgel nyomtatok.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7843) epzon válasza atish15 (#7841) üzenetére


epzon
őstag

Mennyi ideig nem használnád szerinted?

Én most 1 hónapot teszteltem az egyik L-es gépet és 2 fejtisztítás után tökéletesen nyomtat, de egyébként is csak néhány fúvóka hiányzott a mintából, szóval a helyrehozhatatlan beszáradáshoz bőven több mint 1 hónap állás kell.

De ha veszel hozzá 3 év gart akkor a beszáradásra is fog vonatkozni, vagy az L355-re most ingyen 3 év garancia van

(#7844) mandju válasza epzon (#7826) üzenetére


mandju
senior tag

Kösz az ajánlást.

olcsóbb megoldás nincs? 40 környékén.. vagy mindenképp javasolt ez a kategória?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#7845) epzon válasza mandju (#7844) üzenetére


epzon
őstag

számold ki

egy 40eft-os nyomtatóhoz mennyibe kerül 1 év alatt a festék amit elhasználnál, és az több vagy kevesebb mint ha veszel egy ilyen gépet

hosszú távon 2-3 év alatt 50-100eft-ot is spórolhatsz a külső tartályos megoldással egy normál patronos nyomtatóval szemben

(#7846) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

A beárazós topicban nem tudtak rá válaszolni, hátha Ti tudtok majd...
Mennyit ér ez a nyomtató ?

Illetve, ha szeretnék venni egy sima nyomtatót, semmi extra, (max wifi legyen benne...de az se muszáj, mert megoldom kábellel is ha arról van szó)...megbízható legyen, ne fogyasszon sok tintát, csak fekete szövegek nyomtatására kell és szkennelésre.
A max keret olyan 20-30e. :R

[ Szerkesztve ]

(#7847) Gergőke88 válasza asuspc96 (#7846) üzenetére


Gergőke88
addikt

Max 2-3 e ft. De annyiert se nagyon fogjak megvenni.

(#7848) asuspc96 válasza Gergőke88 (#7847) üzenetére


asuspc96
senior tag

és milyet ajánlotok ?

(#7849) DoItYourself válasza atish15 (#7841) üzenetére


DoItYourself
addikt

Heti egy tesztoldalt kinyomsz, és nem kell emiatt aggódni ;).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#7850) Gergőke88 válasza asuspc96 (#7848) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hp ia 1515.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.