Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Varshi válasza ludsimon (#8700) üzenetére


Varshi
aktív tag

No, látod milyen ügyes voltál?

(#8702) fasyrt válasza ludsimon (#8699) üzenetére


fasyrt
őstag

A 10 éve forgalmazott nyomtatókról most derül ki, hogy bírják-e 10 évig. Szerintem olvass vissza: [link]. Talán a Canon IP3000-es jó lesz neked.

(#8703) ludsimon válasza fasyrt (#8702) üzenetére


ludsimon
veterán

Az a baj, hogy ezt már újonnan nem lehet megkapni. :)

Samsung SL-M2070 ez milyen? Erről olvastam jó véleményeket még. Gyári toner bele 13k és 1000 oldalt nyomtat ami 13Ft/oldal és az nekem 8 évre elég. :D
Havi 5-10 oldal nyomtatásánál nem nyomtatnék többet.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8704) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni otthonra egy lézernyomtatót, valami nagyobbacska példányt. Szüleimnek Canon MF3110 van már elég régóta, például ez nagyon tetszik. Tudjon scannelni és elég a fekete-fehér nyomtatás. Mit érdemes néznem a használtak közül? OLX-en találtam egy 3110-est, de azt írja róla az eladó, hogy "Papírt áthúzza szépen,de nem nyomtat és nem szkennel." Ezzel érdemes lenne foglalkozni? Árban nem gondolkodtam még, 30-40e Ft-ig szerintem jó vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm!

https://barbieripnk.hu/

(#8705) [-HERO-] válasza ludsimon (#8700) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Ugyan így indultam el nyomtatót venni hogy max 20k-t költök rá.
Pont egy lézeres samsungot szemeltem ki 18k huf ért wifivel.
Csak aztán elkezdtem osztani szorozni, 15k bele a toner, ami tud kb 1000 oldalt.

Így kikötöttem egy epson l355 nél, igaz hogy 60k volt a nyomtató de 1700 huf bele 70ml tinta.
Erre már lehet mondani hogy szinte ingyen van! :D

Ha neked csak nyomtató kell akkor ott az epson l300.
KB 47-48 körül lehet megkapni.
De mivel nagyon keveset nyomtatsz így neked nem biztos hogy megéri a dolog.

Annyit még hozzátennék, hogy én is keveset nyomtatok, de minden évben tonert kellett töltsek az előző lézeresbe, meguntam.
Egy toner töltés is 3 k huf körül mozog és a lapszám amit tud elenyésző a 70ml tintához képest.

Plussz sosem lehet tudni mikor ugrik be egy rokon hogy most azonnal kéne 200 oldalt nyomtatni mert SOS.
Nálam már volt ilyen, nem is egyszer :)

[ Szerkesztve ]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#8706) bbalazs84


bbalazs84
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék színes tintasugaras nyomtatót, ami olcsó és a patron se legyen hozzá drága. :)
A színminőség/felbontás egyebek nem érdekelnek

A legfőbb szempont hogy a színes patron olcsó legyen hozzá és a nyomtató is minnél olcsóbb legyen.
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8707) bbalazs84 válasza bbalazs84 (#8706) üzenetére


bbalazs84
csendes tag

Közben olyan irányban indultam el, hogy ez a legolcsóbb szines tintapatron amiben minden szin benne van: (3000Ft - 200 oldal, 5%lefedettségnél):

HP 650 Ink Advantage (CZ102AE) háromszínű tintapatron és ez ezekbe a nyomtatokba rakható:

HP DeskJet Ink Advantage 1015
HP DeskJet Ink Advantage 1515
HP DeskJet Ink Advantage 2510
HP DeskJet Ink Advantage 2515
HP DeskJet Ink Advantage 2516
HP DeskJet Ink Advantage 2545
HP DeskJet Ink Advantage 2645
HP DeskJet Ink Advantage 3315
HP DeskJet Ink Advantage 3345
HP DeskJet Ink Advantage 3515
HP DeskJet Ink Advantage 3545
HP DeskJet Ink Advantage 4515

melyik legyen?

[ Szerkesztve ]

(#8708) ludsimon válasza [-HERO-] (#8705) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez most zavaros.
A por hogy szárad bele? :F

undefined

(#8709) bbalazs84 válasza bbalazs84 (#8707) üzenetére


bbalazs84
csendes tag

Sziasztok végül is ezt néztem ki: HP Deskjet Advantage 1515

A nyomtató ára 20.000Ft alatt van és a színes patronok ehhez voltak a legolcsóbbak (3000Ft - 200 oldal, 5%lefedettségnél): HP 650 Ink Advantage (CZ102AE).

Mi a véleményetek? Jó ez hogy minden szín egy patronba van? Mennyi idő alatt szárad be ha nem nyomtatok vele semmit?

[ Szerkesztve ]

(#8710) atala


atala
Topikgazda

Nem kellene az első hozzászólásba, vagy a fejlécbe beleírni, hogy Olyan nyomtató nem létezik, ami ultra, hiper alacsony költséggel nyomtat, és a patron hozzá ultra, hiper olcsó?
Most már naponta érkezik olyan hozzászólás amiben ilyen nyomtatót keresnek.
Én is szeretnék ilyen álom nyomtatót, ami 10e Ft, 1Ft-os lapköltséggel nyomtat eredeti kellékkel, és elmegy legalább 10 évig gond nélkül.

Én megértem, hogy ezt csak utánjárás és kérdezősködés után tudja meg sok ember, éppen ezért kellene megelőzni ezeket a kérdéseket.

(#8711) bbalazs84 válasza atala (#8710) üzenetére


bbalazs84
csendes tag

Jogos. De inkább a kérdés az melyek most a legjobb ár érték aranyu szines nyomtatok.

(#8712) Varshi válasza bbalazs84 (#8711) üzenetére


Varshi
aktív tag

Na de mindenkinek más az "érték". Túl sok az egyedi paraméter.
"ja, és még tudjon wifi-t, duplexet"...

(#8713) [-HERO-] válasza ludsimon (#8708) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Hol írtam olyat hogy a por beleszárad? :F

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#8714) ludsimon válasza [-HERO-] (#8713) üzenetére


ludsimon
veterán

Félreolvastam. :DDD

Miért kellett utántölteni évente? :F
Ha sokat nyomtatsz akkor igen, után kell tölteni.

undefined

(#8715) [-HERO-] válasza ludsimon (#8714) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Mert évente azért így vagy úgy de nyomtat az ember 1000 oldalt.
Az nem egy veszett mennyiség.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#8716) ludsimon válasza [-HERO-] (#8715) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi, hogy elolvastad, csak 3 sort kellett volna.
[link]
"Samsung SL-M2070 ez milyen? Erről olvastam jó véleményeket még. Gyári toner bele 13k és 1000 oldalt nyomtat ami 13Ft/oldal és az nekem 8 évre elég. :D
Havi 5-10 oldal nyomtatásánál nem nyomtatnék többet.
"

"Mert évente azért így vagy úgy de nyomtat az ember 1000 oldalt."

Akkor most mivan? Keveset vagy sokat nyomtatsz?
Olyan kamukat nyomsz ide, hogy az hihetetlen!
[link]
"Annyit még hozzátennék, hogy én is keveset nyomtatok, de minden évben tonert kellett töltsek az előző lézeresbe, meguntam."

83 oldal havonta az nem kevés, bár kinek mi... Cégnél naponta nyomtatnak ki ennyit nyilván való, de én említettem, hogy havi 5-10 oldal nyomtatásáról van szó.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8717) [-HERO-] válasza ludsimon (#8716) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Én kérek elnézést hogy felrántottad az iszapot, vegyél samsungot nyomtass havi 10 oldalt és mindenki boldog lesz.
Megpróbáltam segíteni és leírni a tapasztalatokat, ha te ezt kamunak veszed akkor sajnálom.
Mivel írtam is hogy töltettem a tonert és NEM eredetit vettem bele, valószínű hogy nem tudott már 1000 oldalt, plussz azt is bele kell számolni hogy fogalmam nincs hogy a családban rajtam kívül ki és mennyit nyomtatott.
DE akármennyire hihetetlen egy ÚJRATÖLTÖTT toner kifogyott egy év alatt, ez akkora kamu hogy már lassan én sem hiszem el lol.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#8718) Varshi válasza [-HERO-] (#8717) üzenetére


Varshi
aktív tag

A jótett mindig elnyeri méltó büntetését.

(#8719) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt! Kis irodai nyomtatot vennek. Egy epson workforce pro wf-5690dwf van kinezve, de nem vagyok biztos a dologban. Havi cirka 1000 oldal lenne nyomtatva. Tudtok ennel jobbat?

E30 (oo=[][]=oo)

(#8720) atala válasza soldi3r (#8719) üzenetére


atala
Topikgazda

Én még megnézném a helyedben a WP-4525 DNF nyomtatót. Ha jól nézem, csak a sebességben van különbség, de nem vészesen.
Nekem a kistestvére van WP-4025, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Nagyon gyors, és megbízható. Tölthető 100ml-es kazettákat használok, megbízható utángyártott pigmentes tintával, 1 Ft-os lap költséggel.

(#8721) ocscsaba


ocscsaba
tag

Ez a multifunkciós fekete lézeres készülék Brother DCP-1512E jó lehet kis igényekre viszonylag hosszú távra.
Az officedepot.hu honlapján láttam meg. A készülékhez + 1000 lap kapacitású fekete tonert is adnak gyakorlatilag a nyomtató árában.

[ Szerkesztve ]

(#8722) soldi3r válasza atala (#8720) üzenetére


soldi3r
veterán

Megkerdezem, kivancsi vagyok. Milyen arra szamitsak? Amit mondtam az olyan 100k korul van.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8723) epzon válasza soldi3r (#8719) üzenetére


epzon
őstag

nézd meg ezt a videót: link

(#8724) atala válasza soldi3r (#8722) üzenetére


atala
Topikgazda

Amit te néztél, az alsó hangon is 126e Ft. Amit én ajánlottam az 70e-ért már kapható.
Ahogy elnézem az 5690-es nagyobb tudású, gyorsabb készülék, de a másik is gyors nekem elhiheted. Nálam a WP4025 kicsit gyorsabb a lézerem sebességénél.

(#8725) soldi3r válasza atala (#8724) üzenetére


soldi3r
veterán

Brutto 101k huf, ez biztos. Rakerdeztem a masik tipusra is, meg varom a valaszt, koszonom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8726) epzon válasza soldi3r (#8725) üzenetére


epzon
őstag

hol nézted?

(#8727) ludsimon válasza [-HERO-] (#8717) üzenetére


ludsimon
veterán

3000 huf utántöltésért szép is lett volna, ha 1000 oldalt tudsz nyomtatni. :D

Amúgy néztem, hogy házilag is után lehet tölteni és akkor csak port kell venni.

undefined

(#8728) Pali79


Pali79
aktív tag

Arra jutottam, hogy a meglévő Epson Aculaser M2000-et kell valami hasonlóra cserélnem, így a fő szempontok: automatikus kétoldalas, elfogadható árú nagykapacitású kellék, nem lenne baj ha tudna hálózatot.
Tudtok ajánlani valamit?

(#8729) soldi3r válasza epzon (#8726) üzenetére


soldi3r
veterán

Sehol, egy arajanlatban kaptam. Viszont jogos az eszrevetel, az is oda van irva, hogy az eredeti ar 110k+afa.
Ez eddig nem nagyon tunt fel, csak az utolso elotti oszlopot neztem, az pedig 80k+afa.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8730) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok!

Céghez szeretnék nyomtatót venni ca. havi 1000 nyomtatásra.
Fontos hogy tudjon scannelni is, illetve örülnék, ha nem lenne olyan tetű lassú mint a mostani hp deskjet 1510. Elvárásom még az lenne, hogy színesen is tudjon nyomtatni és jó lenne ha az ára illetve a fenntartása sem lenne horribilis (főként a patroncserére gondolok.)
Mindegy hogy hagyományos vagy lézeres-e.

Mit ajánlanátok?
Előre is köszi.

(#8731) Pali79 válasza reflxx (#8730) üzenetére


Pali79
aktív tag

Szerintem az Epson L355 jó választás, de kétség kívül sokkal drágább mint a mostani nyomtatód.

(#8732) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Nyomtatókérdésben szeretném a segítségeteket kérni.
Kb. 20-25K keretből szeretnék venni nyomtatót. Ami fő szempont, hogy lehetőleg színenként cserélhető patronjai legyenek, illetve scannelni is lehessen vele. Fotónyomtatásra és dokumentumok nyomtatására egyaránt használva lenne.

Várom a javaslatokat.

Üdv,
Balázs

(#8733) scream24


scream24
senior tag

Üdv Urak.
Teljes sötétség van nálam nyomtatás ügyben, ezért is érdeklődnék. :DDD
Igazából itthoni használatra kéne jobbára csak fekete-fehér nyomtatásra havi max 100 oldal nyomtatására. Nem ártana ha lenne benne wifi, vagy hálóba lehetne kötni.
Nem tudom ez jó választás lenne e: HEWLETT PACKARD DeskJet Ink Advantage 2545 Wifi
Vagy lenne valami jobb választás? Gondolva a későbbiekre is, amikor tonert kell cserélni. Nem várok csodát, tudom, hogy az ilyen olcsóbb szegmensben nem lehet túl jó árban nyomtatni, csak keresném eme kategoria legjobbját. :) Előre is köszönöm a segítséget.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#8734) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Irodába keresek nyomtatót. Pályázatból lesz beszerezve, ezért van rá keret, kb. 80.000 Ft.

Az elvárások:
- tudjon fénymásolni
- tudjon hálózatban nyomtatni, lehetőleg wifin
- tudjon hálózatba szkennelni, lehetőleg felhőbe, vagy FTP-re
- legyem megbízható (nem érdekel hány év gari van rajta, ha fél évente javítani kell akkor inkább kivágom az ablakon a garival együtt)
- legyen nagyon kényelmesen használható, ne kelljen sokat csesztetni, hogy pl. beállítsam a hálózati részét
- Win 8.1-el lesz használva

Amik nem annyira fontosak:
- a lapköltség nem elsődleges, mert nem nyomtatunk sokat, kb évi 2000 - 3000 lapot.
- tintás, vagy lézer, nekem mindegy
- nem számít, hogy színes e, vagyis csak nagyon ritkán lenne előny, ha színes lenne

Nem tudom, van még más szempont?

A lényeg a kényelem, jól működjön, jó szoftverek legyenek hozzá, és beleférjen a keretbe.

Ja és mindig is szerettem volna egy Xerox, vagy Kyocera nyomtatót, de meggyőzhető vagyok bármiről.

[ Szerkesztve ]

(#8735) geza844


geza844
aktív tag

Figyejjetek, olyan létezik, hogy berakok a scanner-be mondjuk 20 lapot, elindítom, visszaülök melózni, és pár perc múlva Dropbox-on van az egész 1 db PDF-ben összefűzve? Vagy beleér a bilibe a kezem? :DD De ha mégsem, akkor milyen gép tudja ezt, és mennyiért?

(#8736) atala válasza geza844 (#8735) üzenetére


atala
Topikgazda

Szerintem amelyiken van lapbehúzós szkenner, és hálózatos nyomtató, az mind tudja. Sőt, nem is kell hálózatos. Az én nyomtatómnál (brother DCP-7065) be lehet állítani, hogy melyik mappába tegye a be szkennelt iratokat. Itt ha beállítom a dropbox mappát, akkor oda teszi. Ha fájlt állítok be, akkor az összeset egy pdf-be teszi.

(#8737) atala válasza geza844 (#8735) üzenetére


atala
Topikgazda

Na, kipróbáltam neked, igen, működik.

(#8738) geza844 válasza atala (#8737) üzenetére


geza844
aktív tag

Hát ez marha jó! :) Akkor végre teljesül egy álmom :)

Akkor az elvárások listáját még ezzel bővíteném, szóval legyen rajta lapbehúzós scanner, és Dropbox-ra tudjon scannelni automatikusan összefűzött PDF-be.

(#8739) padika11 válasza Varshi (#8691) üzenetére


padika11
tag

Köszi a választ!

Egy hónapra átlagban szerintem 50-100 oldalt nyomtatnék max. A lényeg, hogy standard nyomtatópapíron is szép legyen a szöveg és a színes képek is részletgazdagok legyenek. Fontosabb lenne a minőség, minthogy nagyon olcsón megússzam. (persze nem akarok túl drágán sem nyomtatni, valami középmegoldás lenne a jó). Én egy Canon pixma ip7250et néztem ki. Amiket te javasoltál is tetszenek de nem szeretnék ennyit kiadni most nyomtatóra. Vagy ekkora példányszámnál már megéri a flakonos utántöltős epsonokból választani?

Üdv.

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#8740) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Egyik barátom kérését tolmácsolnám felétek. Nyomtató vásárlásra adta a fejét és a következő feltételek szerint kellene ajánlani egy jó gépet:

- Nem sokat nyomtatna naponta, kb. 10-20 oldalt
- Olcsó legyen a patron bele/feltöltése
- A patronhoz hozzá lehessen jutni könnyen, ne kelljen az internetről megrendelni és 1-1,5 hetet várni rá
- Fekete fehér nyomtatás
- Gyors, korrekt, megbízható, könnyen kezelhető gép
- NE Xerox legyen
- Az ár 20.000 - 25.000 Ft között kb.

Köszönöm a segítséget!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8741) Varshi válasza padika11 (#8739) üzenetére


Varshi
aktív tag

Tehát évente akár 1000 színes oldalt is nyomtatnál? Ez egy kisebb vagyon, ha drágán dolgozó nyomtatód van. :-|
És biztos lenne más is mellé, lenne "elrontott oldal", stb. Ergó a 20K-s nyomtató árát még egyszer kifizeted patronra már az első évben.

> Vagy ekkora példányszámnál már megéri a flakonos utántöltős epsonokból választani?

Én feltétlenül elgondolkodnék rajta. A kezdőkészletet próbáld meg átváltani forintra, és vond le az árból. Úgy már hogy tetszik?

Sajnos amit írtál, azt nem ismerem. Ráguglizva a tinta-árak meg nagyon szórnak, majd 10-szeres a különbség a legolcsóbb utángyártott és a gyári között. Vélhetően a minőségkülönbség nem ekkora, de fene tudja.

Ha viszont nincs annyi pénz, hogy a drágábbik dolgot vedd, akkor nincs miről beszélni. :)

(#8742) Varshi válasza devil-k (#8740) üzenetére


Varshi
aktív tag

Átlag havi 4-500 oldal? Azért erre elég komoly választék van, 25K-ból sok mindent megkapni, viszont az "egyéb szolgáltatások" tekintetében lehetnek különbségek, pl. tudjon-e szkennelni.

Szóval lehet erre mono lézer meg "olcsón dolgozó" mono tintást is ajánlani, én nem merem venni a bátorságot, hogy ajánljak. :)
Egy biztos: ha mellétesz még 10ezret, olyat kaphat (L120), aminél kábé évente kell csak tintát vennie 2e Ft-ért.
Az L100 régebbi meg butább, de majdnem belefér a keretbe is.

--

A másik "iskola" a minél olcsóbban be, majd aztán "majd kigazdálkodjuk valahogy". Erre a Canonok tökéletesek, mert az ugy. tinták árában akkora a szórás, hogy majdhogynem az Epson árai alá mennek. Csak nekem már halt meg, száradt be (pont Canon) a gyári tintával is (elsőre még bevittük szervizbe, másodjára már csak a kábelét tartottuk meg...), egy ugy. tintát nemtom meddig bírja el a fej. Ha rendes minőséget veszel, egy akciós kifutó termék (az általában régi, tehát van hozzá ugy. patron) bőven jó lehet sok évre.

De egy dolog: ne higgyük, hogy ezek az öröklétnek készültek!

(A legelső nyomtatónk 1994-ből egy HP Deskjet 520-as, sokat nyomtató irodai alkalmazásban, ami a mai napig működik, pedig több 10e oldal lehet már benne 15 év alatt, nemrég 2 év állás után bekapcsolva csak pár csíkot húzott, sima fülpiszkálós fejtisztítás után használható. Új patronnal meg új fejet is kapsz. Az más kérdés, hogy tökre nem modern, és semmi extrát nem tud, még USB-je se volt. A közben mellé vett színesekből már több is kihullott a sorból.

Erről jut eszembe, a múlt héten láttam 10e-ért a Tescóban valami belépő HP nyomtatót. Olcsó ugy. patronokkal nagyon sokáig ki lehet húzni, az 7 Ft-os lapköltség egyáltalán nem tragikus, de egy év alatt biztos kifizeted a nyomtató árát többszörösen. Valamit valamiért.

És még rengeteg dolog van, ahogy a kocsiválasztásnál is. Sebesség, zaj, extrák, súly, méret az asztalon stb.
A döntés a tiéd. :)

[ Szerkesztve ]

(#8743) devil-k válasza Varshi (#8742) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm a választ! Ezek szerint jobban járna, ha az általad linkelt Epson-t venné? Egyéb szolgáltatások nem fontosak, mivel egy trafikba menne a nyomtató.

Az örök-érvényűségben pedig nem hiszek. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8744) Varshi válasza devil-k (#8743) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mivel lehet hozzá +2 év garit venni, én elgondolkodnék rajta.
Egész egyszerűen a 2000 Ft-ért 70 ml (!) eredeti gyári tinta olyan kulcsszó, amit ahhoz hasonlítanék, hogy vennének Trabantot is újra sokan, ha 0,5 litert fogyasztana 100-on.
És ez azért nem Trabant, hanem minimum egy F Astra. :)

(#8745) devil-k válasza Varshi (#8744) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szuper! Valószínűleg ez lesz! Nagyon hálás vagyok! :R

Még egy fontos kérdés:

Ugye megy csak fekete patronnal is? Nem kell színeset is venni, ha nem akarok? És nem fog "cseszegetni" miatta?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8746) epzon válasza geza844 (#8734) üzenetére


epzon
őstag

Szia

EPSON WF-5620DWF
mindent tud amit szeretnél és nem is nyomtat drágán, ráadásul regisztráció után 3 év garancia

(#8747) zsombi54


zsombi54
csendes tag

Helló!
Tudtok javasolni nekem légy szíves, olyan nyomtatót ami: tud scannelni, össze lehet hangolni vagy kábelen vagy bluetooth-on, androidos telefonnal vagy tabettel és minél kisebb (A4-es lapnál nagyobbat nem kell tudnia beolvasnia) és lehetőleg nem túl bonyolult mert az illető nem egy szakmai zseni :). Válaszokat előre is köszönöm!

(#8748) geza844 válasza epzon (#8746) üzenetére


geza844
aktív tag

Köszi! Nagyon jónak tűnik. Csak kicsit az a bajom vele, hogy 90k-be kerül, és 80k van rá elkülönítve a pályázatban, ami miatt kicsit macerás lenne elszámolnom. Találtam viszont 78k-ért csomagolássérültet belőle! Az meg szabad venni? Ha regisztrálom arra is érvényes a 3 év gari? Egyébként azt a plusz garit ki adja? A gyár? Hogyan lehet érvényesíteni ha van vele valami?

(#8749) epzon válasza zsombi54 (#8747) üzenetére


epzon
őstag

A3-at kell tudni vagy csak amerikai a4-et?

(#8750) padika11 válasza Varshi (#8741) üzenetére


padika11
tag

Az a gond, hogy 35 ezernél nem akarok többet rászánni. Ami csak a flakonos epsonok belépőjére elég, az L120-ra. Az L355 és az L800 már nagyon sok, ennyit nem akarok nyomtatásra költeni. Az L120-nak mennyire gyenge a minősége?

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.