Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Gergőke88 válasza Szatyor95 (#7750) üzenetére


Gergőke88
addikt

Felesleges tobb penzt kiadnod ritka hasznalat eseten.
Ha havi 200-300 oldalt nyomtatnal akkor Epson l210. Ezt olcso uzemeltetni, cserebe buta.

(#7752) epzon válasza Pepe8 (#7742) üzenetére


epzon
őstag

Nem, nem vízálló.

A pigment tinta önmagában azt jelenti, hogy nem a beivódik a papírt belsejébe hanem a papír felületén tapad meg. Ez azért fontos hogy ne áztassa a vékony papírt nagyobb fedettség esetén sem (lézer minőség), viszont ennek a vízállósághoz semmi köze.

Az epson pigment tintáját körbeveszi egy gyanta réteg amitől vízálló lesz a tinta minden felületen. Viszont az epson piezo technológiával nyomtatat ami egy hideg nyomtatási eljárás, azaz a gyanta nem érzékeny rá, míg a hp/canon pedig terhmo technológiával azaz hővel nyomtat, amire érzékeny a gyanta. Ezért nincs ilyen tintája más gyártónak csak az epsonnak.

A hp pont ezért fejlesztette ki a color lock papírt hogy legyen valami hasonló megoldás.

(#7753) epzon válasza Pepe8 (#7741) üzenetére


epzon
őstag

0,3mm a minimális margó, névjegynél nem hiszem hogy közelebb nyomtatnál szöveget a széléhez
szerkesztésnél még attól szerkesztheted úgy hogy 12 fér el

(#7754) Gergőke88 válasza epzon (#7752) üzenetére


Gergőke88
addikt

Illetve a pigment tinta nem keverik egymassal.

(#7755) Szatyor95 válasza Gergőke88 (#7751) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Féltem, hogy Epson lesz az esetleges drágább eshetőség. Pont egy DX4400 miatt keresek nyomtatót, mivel olyan gyönyörűen gyűri a papírt, hogy szívem szerint vinném origami versenyre. Az meg csak mellékes, hogy az eredeti patront fel sem ismeri sokszor. Mindezt úgy, hogy már az Epson szervizét is megjárta emiatt. Szóval azt hiszem meggyőztél, hogy nézzem meg jobban azt a HP-t. Ami még beugrott, az a Cannon. Esetleg nekik van alternatívájuk ebben az árkategóriában, vagy szavazzak bizalmat a HP-nek?

Nyugodj békében Integra!

(#7756) kecskesadam válasza Gergőke88 (#7749) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

Köszi. :R Megkeresem. Remélem, meg is találom.

(#7757) epzon válasza Szatyor95 (#7755) üzenetére


epzon
őstag

ha gyüri a papírt akkor nézd meg a papírbemenetet, mert szinte biztos hogy belesett valami
eredeti patront meg fel kell ismernie, olyan nincs hogy nem ismeri, maximum akkor ha a chipet megfogtad szóval érdemes egy száraz ruhával vagy zsebkendővel megtörölni.

amúgy az L210-hez már nem kell patront venni, mert tubusból lehet utántölteni a festéket

(#7758) Szatyor95 válasza epzon (#7757) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Végignéztem vagy 5-6 alkalommal, de semmi nincs benne, ami nem oda való. Még a csúszka is pont jó helyen van, szóval a papír sem lötyög, vagy púposodik ki. Pedig nem ismeri fel sokszor. Ha meg is fogtam a chipet, maximum gumikesztyűvel, mivel csupasz kézzel nem szeretek festék közelében nyúlkáni. Az megint más kérdés, hogy eddig egyszer sem folyt még ki tinta. Ráadásul van a családban egy ugyan ilyen nyomtató, az pöccre elfogadja. Csak az meg nem nyomtat szintén. Arról a tubusos töltésről hallottam, tetszik is a dolog, csak mostanra tartok az Epsontól.

Nyugodj békében Integra!

(#7759) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Multi készülék vásárlását tervezem itthoni használatra. Nézegettem a fórumot ajánlottátok az epson L-sériát. Az lenne a kérdésem hogy az L210 és az L350 között minőségbeli vagy tudásbeli különbség van e? Nekem a wifi nem lényeg.

(#7760) epzon válasza atish15 (#7759) üzenetére


epzon
őstag

hatalmas különbség nincs a kettő között, de azért nem csak a wifi a különbség
más a sebesség az L355 javára (nyomtatófej más) kicsit jobban viszi a keményebb papírokat

(#7761) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Nyomtatót keresnék. A legfontosabb szempont az lenne, hogy olcsón lehessen vele nyomtatni, ne kelljen 100-200 oldalanként patront cserélni. Az, hogyha multifunkciós, és olyan, hogy mondjuk szkennelni egyszerre több lapot is tud (mármint folynton beszívja őket, és nem kell egyesével cserélgetni), az nagyon jó lenne, és tudjon dupla oldalasan nyomtatni (esetleg fénymásolni is). Továbbá nagyon jó lenne, ha Wifi-ről is tudna nyomtatni, vagyis mondjuk nem kellene, hogy a gép mellett legyen, hanem egy másik szobában is lehetne. Az, hogy színesen is tudjon nyomtatni az nem lenne fontos.
Ezeket figyelembe véve mi lenne számomra az ideális? Eddig brother lézernyomtatóban gondolkodtam azonban itt és a többi topikba is szétnézve elgondolkodtam az epson tintasugarasokon (Epson Workforce M205 ha jól tudom mindent tudna amit szeretnék).

Köszönöm!:)

(#7762) epzon válasza laci06 (#7761) üzenetére


epzon
őstag

Szia

M200-as egészen pontosan, 11 000 oldalra elgendő kezdő tinta van hozzá és egy 6000 oldalas palack 6000 Ft-ba kerül, mindez eredetiben. Ez viszont nem tud duplexet és nem wifis.

(#7763) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segitsegeteket szeretnem kerni, nem tudom, jo helyen jarok-e.

adott lenne egy canon mp230 nyomtato.
easy photo print -ex szoftverrel szeretnek borderless nyomtatni, mint korabban, de miota win8on lefrissitette magat a szoftver mar nem tudok, csak bordered kepeket nyomtatni.

nalam jelenleg igy nez ki, nincs valaszhato opcio ahol felkinalna a borderless nyomtatasi lehetoseget:

elore is koszi valaszotokat!

:R

markbellus.hu 

(#7764) laci06 válasza epzon (#7762) üzenetére


laci06
senior tag

Ha jól láttam létezik M205 is, csak nem igazán elterjedt, és az Wifi-s.
És milyen hasonlóan olcsón fenntartható nyomtató lenne ami tudja a Wifi-t, és a duplexet is?

(#7765) epzon válasza laci06 (#7764) üzenetére


epzon
őstag

tényleg létezik, de azt a fajtát nem árulják európában szerintem, ahogy látom ez valami dél amerikai modell

egyelőre duplexes ilyen külső tartályos gépek nincsenek, de szerintem a duplexnek nincs is akkora jelentősége úgy általánosságban (persze ha tudod hogy te úgy fogsz nyomtatni, mert megvan a fix feladat akkor ok, de jellemzően nem használják a duplexet az emberek, mert elfeljtik bekapcsolni beállítani)

Van még az EPSON WP-M4525DNF ami olcsóbban nyomtat mint a lézerek, duplexes, de nem wifis

(#7766) roby42


roby42
csendes tag

Sziasztok!
Költséghatékony multifunkciós készüléket szeretnék,esetleg cd nyomtatási funkcióval is.Ezelőtt Canon mp640 volt.
Itt nagyon dicsérik az Epson L120-at.Melyik az ehhez hasonló Epson multifunkciós készülék,amihez ugyanilyen tintapatronok kellenek?
Köszi

(#7767) epzon válasza roby42 (#7766) üzenetére


epzon
őstag

Szia

Multifunkciós az EPSON L210, L355, L550

(#7768) roby42 válasza epzon (#7767) üzenetére


roby42
csendes tag

Köszi,közben néztem a 355-t.Ha lemondok a cd nyomtatásról,akkor Epson L355 lesz,viszont a Canon PIXMA MG7150 nyomtat lemezre is.Nehéz eldönteni,a Canon már kétszer is 3 év után fejhibás lett,Epsonom még nem volt,de itt jókat hallani róla.

(#7769) QwErTy42 válasza roby42 (#7768) üzenetére


QwErTy42
addikt

A Canont még utángyártottal etetve is ötször drágább üzemeltetni, mint az Epsont.
A Te döntésed, hogy a gazdaságosság fontosabb vagy a funkció.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7770) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Sziasztok, valakinek van gyakorlati tapasztalata Epson L800-zal? Mennyire hajlamos a beszáradásra?

x gon' give it to ya

(#7771) ocscsaba válasza fordfairlane (#7770) üzenetére


ocscsaba
tag

Mi már egy bő éve használjuk, van, hogy be se kapcsoljuk, de van, hogy nyomtatjuk rajta a fényképeket, föleg naptárszezon idején. Eleinte észleltem beszáradásra hajlamot, csináltam is karbantartást, és utána minden rendben ment. Mostanában itt olvastam, ha sokat nyomtat vele az ember, akkor érdemes a tintatartály dugóját kihúzni és levegőt engedni, hogy a vákuum ne okozzon beszáradást. Ezt alkalmazva tényleg nem is kell karbantartást végezni. Jól bevált a nyomtató, igazi igénytelen igásló, fénykép minőségben elég vele nyomtatni, hogy az ember haladjon is a munkával.

(#7772) atala válasza roby42 (#7768) üzenetére


atala
Topikgazda

Manapság már egyre jobban kiszorul a CD/DVD lemez. Én is nyomtattam sokat CD-re, de most meg már minden pandrive-on, és küldő merevlemezen van, és az van csatlakoztatva a lejátszókba, tv-kbe.

(#7773) fordfairlane válasza ocscsaba (#7771) üzenetére


fordfairlane
veterán

Köszi. Én is fotókat szeretnék nyomtatni, egyszer-egyszer fekete-fehér szöveget, de arra ritkán van szükség.

Az L800-hoz hasonló multifunkciós változat vajon létezik?

x gon' give it to ya

(#7774) QwErTy42 válasza fordfairlane (#7773) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem tudok róla.
A kelet-európai piacon legalább is nincs.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7775) fordfairlane válasza ocscsaba (#7771) üzenetére


fordfairlane
veterán

Még egy kérdés: Körülbelül, átlagban kb. mennyire jön ki a lapköltség? Mondjuk A4-re.

x gon' give it to ya

(#7776) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok,

Ismerősömnek kellene ajánlanom egy színesben nyomtatni tudó és scan-elő/fénymásoló multifunkciós gépet.
Megbízható, egyszerű, ne túl drága legyen lehetőleg. Gondolom ez így nehezen jön össze, de valami okosat ajánlhatok légyszíves.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#7777) epzon válasza fordfairlane (#7775) üzenetére


epzon
őstag

Nincs még 6 színes multifunkciós külső tartályos gép.
10x15cm-es méretben kb 9-10 Ft a nyomtatási költség
A4-ben ~ 40-50Ft

ez a tinta, ehhez jön még a papír

(#7778) csodacsoki


csodacsoki
tag

Sziasztok!
30eFt körül tudtok ajánlani multifunkciós készüléket?
Csak otthoni használatra kellene, havi pár alkalommal nyomtatnánk vele fényképeket, pár dokumentumot és a másolo/scanner funkciot is hasznalnank párszor.

Szerk.: Pontosítok HP Envy 4502 e-All-in-One Wi-Fi Printer vajon jó választás? :F

[ Szerkesztve ]

(#7779) Gergőke88 válasza csodacsoki (#7778) üzenetére


Gergőke88
addikt

Dizajnos keszulek, de egy HP ia 5525 nala jobb valasztas, es olcsobban uzemeltetheto is
Egyebkent ezt az envyt hol nezted ki?

(#7780) csodacsoki válasza Gergőke88 (#7779) üzenetére


csodacsoki
tag

Kulfoldon élek, az Argosban láttam:
[link]

Viszont ahogy bementem, találkoztam a Canon Pixma MG3550-el, így ár alapján végul ez lett.
[link]

Kipróbáltam, nekem teljesen megfelel, nyomtattam pár fotot is, nekem eddig nagyon bejön, egyelöre nem bántam meg a megvételét. Arra a pár dokumentumra itthoni használatra szerintem böven elég lesz. :)

(#7781) TBT válasza csodacsoki (#7780) üzenetére


TBT
addikt

Én is e között és a HP Deskjet Ink Advantage 1515 All-in-One nyomtató között vacillálok. Még nem tudom melyiket vegyem (árban azonos). HP-m már volt, nem volt gondom vele, de most mégis a Canon felé hajlok. Szimpatikusabbnak tűnik.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#7782) Gergőke88 válasza TBT (#7781) üzenetére


Gergőke88
addikt

Patron arakat megnezted hozza?

(#7783) TBT válasza Gergőke88 (#7782) üzenetére


TBT
addikt

Igen. 2x annyi, mint a HP patronok árai, de felszereltségben jobb a Canon.
Ha szebben nyomtat pedig külön öröm. És talán az illesztőprogram nem épül be úgy a Windows-ba, mint a HP cuccai. :D

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#7784) QwErTy42 válasza TBT (#7783) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem nyomtat szebben, mert mindkét nyomtató a három alapszínből dolgozik fotók esetén, a feketét egyáltalán nem használják. Így a fekete mindkét gép esetében kompozit-fekete lesz, ha fotót nyomtatsz (fotó módban).
Ellenben az, hogy konkrétan fele annyiért nyomtat a HP az elég nagy előny.
Majd ha patront kell venned, akkor rájössz, hogy miről beszéltem.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7785) TBT válasza QwErTy42 (#7784) üzenetére


TBT
addikt

Tudom, mert a mostani nyomtatómba is 6-7000 Ft a patron. És a mostani is HP, csak már cserére érett.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#7786) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kis cég számára keresek ideális lézernyomtatót , mivel én jelenleg a tintasugaras világban nem látok túl sok rációt... Hamar kifogyna. Tapasztaltuk.

Ezért olyan mono-lézernyomtató keresek, amely mondhatni a legkisebb, rendelkezik fénymásolási funkcióval.

Semmi más egyéb hasznos újkori ficsőr nem kell.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#7787) Gergőke88 válasza Graphics (#7786) üzenetére


Gergőke88
addikt

Neked is azt javaslom, hogy elsősorban ne a méret alapján válassz, hanem a későbbi kellékanyag ára legyen a szempont.
Eredeti vagy töltött tonerrel szeretnéd üzemeltetni őket?
1-2 típus
HP 1132, Samsung 2070,

(#7788) Graphics válasza Gergőke88 (#7787) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Természetesen fontos a későbbiekben a kellékanyag ár, ahogy írtad.

Nos hát amire van lehetőség, ha töltött toner nem kavar be nála, akkor azzal :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#7789) Gergőke88 válasza Graphics (#7788) üzenetére


Gergőke88
addikt

Akkor egyértelműen a HP 1132-t javaslom.

(#7790) Graphics válasza Gergőke88 (#7789) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy másik röpke kérdés, ha nem multifunkciós készüléket kérdeznék, hanem sima mono-lézernyomtatót, akkor mi lenne az ajánlott :) ?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#7791) Gergőke88 válasza Graphics (#7790) üzenetére


Gergőke88
addikt

Van ennek a típusnak 1 funkciós változata az pedig a P1102.
Viszont árban olcsóbb sokkal a Samsung 2022 de annak a tonerja drágább.

(#7792) TBMC válasza TBMC (#7763) üzenetére


TBMC
addikt

valaki? :F

markbellus.hu 

(#7793) epzon válasza Graphics (#7786) üzenetére


epzon
őstag

havi hány oldal nyomtatását tervezitek?

(#7794) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Kis irodába keresek lézeres nyomtatót, hosszútávra, természetesen minél alacsonyabb ft/lap költséggel, utángyártott toner vásárlásától sem riadnék vissza, ha nem jár hátrányokkal (gép károsodása).
Nagyjából következő lenne a követelmény:
- havi kb. 2-300 oldal
- duplex mindenképp
- fénymásoló/scanner funkció
- lehetőleg lehessen wifi hálózatra kötni (de ha ez ritka tulajdonság, aranyárban mérve, akkor átgondoljuk)
- többnyire fekete-fehér, a színes se lenne viszont rossz... Ez mekkora többletköltséggel járna? Gondolom lehet külön cserélni fekete-fehér tonert is.
- árban elképzelésem sincs, mert nem tudom, mi az a legjobb gép, ami minden követelményt kielégítene, és az mennyibe kerül. De azért ne 6 számjegyű legyen az összeg...

Köszi előre is :)

(#7795) epzon válasza _adaml21_ (#7794) üzenetére


epzon
őstag

az utángyárott toner mindig valamilyen hátránnyal jár
- általában rosszabb a nyomtatott oldalak minősége (csikos, festékszórt lapok)
- rövidíti a gép élettartamát (jobban szórja a port mint az eredeti)
- jellemzően a kapacitása sem felel meg annak amit rámondanak

ezzel szemben a tintasugarasok már eredeti festékkel is jóval kedvezőbb lapköltséget tudnak elérni a lézeres gépekhez képest, és tudásban is többet tudnak

ha színest is szereténél akkor érdemes lehet megnézni
- EPSON WP-4525dnf - ez már kifutó modell, de elég jó gép, és az ára is már baráti nagyon
- EPSON WF-5620DWF - ez a 4525dnf utódja, gyorsabb és okosabb mint az elődje
- HP OJ8600 - hasonló kategória mint a két fenti epson

mindhárom gépre 3 év garancia van regisztráció után

(#7796) Graphics válasza epzon (#7793) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

KB 50-100 oldal fog lejönni havonta.

Ja és a kétoldalas nyomtatás lehetősége is felmerülhet. Ez lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#7797) epzon válasza Graphics (#7796) üzenetére


epzon
őstag

a felsoroltak mint duplexesek, ha kell a színes akkor a 4525 szerintem ami most megéri igazán

(#7798) Graphics válasza epzon (#7797) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi a segitseget :)

Kellekanyag arak melyiknel a leggazdasagosabbak?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#7799) Tharkoul


Tharkoul
tag

Üdv!

Jelenleg egy HP D5100 nyomtatót használunk, azonban ennek a támogatása XP után véget ért - működik Win 7 alatt is, csak nem az igazi. Nekem jó lenne így is (leginkább azért, mert nem nyomtatok), azonban apám annál többet, képeket, szövegeket vegyesen, azzal az extrával, hogy ő DVD-re is szokott. Leginkább itt problémázik Win 7 alatt a nyomtató, sokat kell vele vacakolni, hiába találja meg a "jó" beállításokat, néha random félrenyomtat, és akkor minimum két cd/dvd kuka. No meg szerintem kissé pazarolja is a tintát.

Most végképp elege lett belőle, merthogy már egyáltalán nem akar vele nyomtatni a gépe, XP alól viszont tökéletesen működik. Második partíciót nem akar miatta, átlogolni nyomtatáshoz, a virtual pc-vel nem sikerült átvágni, továbbra is Win 7 alapokkal nyomtat, szóval szeretne új nyomtatót. Az én problémám az, hogy most nagyon rákattant erre a Canon Pixma 7250-re.

Ahogy olvasom, alapvetően nem rossz, csak a legtöbbeknek a nagy problémája vele az, hogy rendkívül kicsik a patronjai, hamar kiürülnek. Nagyon extrém kérdés lesz, de:
Tudtok olyan nyomtatót javasolni 20e forint körül, ami viszonylag takarékosnak mondható, szép képeket készít, de mégis lehet vele CD/DVD felületre nyomtatni, úgy, hogy Win7 alatt sem hasal el?

Ez a D5100 viszonylag jó nyomtató volt (leszámítva a pazarlást [és nem is 20e forint volt újonnan]), csak hát tényleg nem tudjuk ezt a számára fontos funkciót összehozni vele, illetve sokszor mást se akar már nyomtatni Win7 alól.

[ Szerkesztve ]

(#7800) Gergőke88 válasza Tharkoul (#7799) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nincs mas ebben a kategoriaban cd-dvd nyomtatas funkcioval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.