Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Lajkó


Lajkó
őstag

Erről nem találok semmit! Se teszt, sem leírás arról hogy mennyit bír egy XL partonnal, illetve hogy mennyire jó ez a CISS hozzá!

Tudnátok segíteni?

(#8252) FeRRaR1 válasza spyduck (#8250) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link]

Ezt rendeltem meg ma, 3 óra utánajárást követően.

(#8253) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok!

Céges nyomtatóval kapcsolatban már segítettetek. Most egyik kollégám szeretne venni egy masinát. 30k lenne a keret, fotónyomtatás a cél. Jó minőségben, lehetőleg nem drágán szeretne tartós képeket. Nem kell multifunkció, még A4 nyomtatási lehetőség sem. Ebben a kategóriában mi lehet most a bestbuy?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8254) Rolly válasza Rolly (#8249) üzenetére


Rolly
veterán

erre valaki?

plusz kédés, ha veszek spéci utántölthető patronokat a WP-4545-be akkor a L tintatartályos nyomtatóba való tintával tölthetem? A nyomtatás minősége nem fog változni? :)

[ Szerkesztve ]

(#8255) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Nyomtató vásárlása elé állított a sors mivel a mostani HP A909A nyomtatóm már nem igazán hajlandó működni és többet nem akarok már rá költeni . Az igazat megmondva nagyon elegem lett ezekeből a tintasugaras nyomtatókból, mert fej tisztítása címén egy csomó festéket és papírt elpazarolt.

Na tehát most egy lézernyomtatót próbálnék meg, hátha jobb lesz. Igazából Fekete fehér is simán megteszi , mert eddig sem igazán nyomtattam színest , de valahogy mindig elfogyott :S A keret olyan 30k körül mozog de ha olcsóbb az persze nem baj. A legfontosabb szempont , hogy olcsón tudja festéket cserélni és viszonylag nagy kapacitása legyen. Toner terén támogatottban gondolkozom, , tintasugarasnál is évekig azt használtam mert töredék áron ugyan olyan minőségben tudtam nyomtatni. A havi nyomtatási mennyiség nem lenne eget rengető, most már csak nekem kéne , amíg egyetemre járok.

Előre is köszönöm a segítséget.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8256) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy otthoni multi készüléket vennék.
Havi átlag 50 oldal, szkenner, fénymásoló kell (kb. fele mennyiség másolás lenne) Néha esetleg egy-egy fényképet is kinyomtatnék vele. Wifi nem követelmény.

Ez alapján ki is néztem a HP 3525-t, de elgondolkodom a 5525-n is, vajon megér-e 4e Ft-al többet.
Néztem teszteket is. [Ez] az oldal szerint a 3525 nem bírta el a 180 grammos fotópapírt. A 5525 jobb lenne ebben szerintetek?
Vagy válasszam a HP 2645 készüléket? Ebben nincs wifi, de ha egyéb tulajdonságokban jobb, akkor inkább e felé hajlanék.
Holnap délután készülök megvenni a nyomtatót, addig minden tanácsot, tapasztalatot szívesen veszek.
Köszönöm!

(#8257) kerekfej


kerekfej
addikt

Canon nyomtatóba lehet HP tintát beletölteni szerintetek? A két gyártó tintájának alapanyaga merőben különbözik vagy csak minimális eltérések vannak?

(#8258) epzon válasza kerekfej (#8257) üzenetére


epzon
őstag

honnan van HP tintád? Nem hiszem hogy az erdeti HP tinta hanem valami kínai hulladék amire azt mondják HP kompatibilis vagy ilyesmi

(#8259) atala válasza Rolly (#8254) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem WP 4025-ös nyomtatóm van, ami a 4545-nek a kistestvére. Én is utántölthető patronokat használok. Ezek már nem is patronok, hanem kazetták, mert 100ml-es és oldalra kell betenni.
Arra kell figyelni, hogy ezek a nyomtatók pigmentes durabrite tintát használnak, és csak pigmentes tintát szabad beletölteni. Ha dye tintát töltesz bele, és összekeveredik, egy jó ideig nem fogsz tudni normálisan nyomtatni vele.

(#8260) Rolly válasza atala (#8259) üzenetére


Rolly
veterán

és valahol lehet vásárolni gyári durabrite tintát palack kiszerelésben? és ha igen hol? :)

[ Szerkesztve ]

(#8261) zolnagy válasza zolnagy (#8256) üzenetére


zolnagy
őstag

Megvettem az 5525t.

(#8262) kerekfej válasza epzon (#8258) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha utángyártott, akkor megegyezhet a kettő gyártónál a tinta viszkozitása és alkotóelemei?

(#8263) epzon válasza kerekfej (#8262) üzenetére


epzon
őstag

ha utángyártott akkor nem egyezthet meg a gyári minőséggel. az meg hogy a két gyár minősége megegyezik e azt nem tudom, meg nem is tudom melyik elemére gondolsz.

(#8264) Varshi válasza kerekfej (#8262) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szerinted?

(#8265) Varshi válasza Rolly (#8249) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én elég nagyüzemben hajtom az L355-öt, heti 200-500 lap mindig megvan általában (és 90%-a egy menetben), de volt már napi 1000 is. Viszont egyedül.

Szerintem akkor gondolkozz ilyesmiben, ha max. 2 embernek kell nyomtatni, és nem állandóan/rögtön kell a nyomat, mert szerintem kínos kivárni, hogy a másik illető esetleg 2oldalasban nyomtat 200 oldalt. Ami jellemzően 3-szori papírbetöltés a megfordítással együtt, de azt leszámítva se gyors. Én a nyomatok minőségétől se vagyok elájulva, aránylag sűrűn kell fejet tisztítanom.

Ha viszont az idő mindegy, illetve sok a színes oldal is, akkor bátran.

[ Szerkesztve ]

(#8266) Rolly válasza Varshi (#8265) üzenetére


Rolly
veterán

számlák szerződések specifikációk lennének nyomtatva vele ... a számlákon a fejléc és a szerződéseken a vízjel színes de nem létfontosságú, hogy színesben legyenek kinyomtatva ugyanez igaz a borítékokra is ...

jelenleg egy wp-4545-ös nyomtató van már csak az az egyik irodában a tervezett új irodába kéne valami gazdaságos és jó nyomtató ... a két iroda 4-5 km-re van egymástól :) így kellene a külön nyomtató :)

(#8267) atala válasza Rolly (#8260) üzenetére


atala
Topikgazda

Természetesen nem árulnak gyári tintát. Utángyártottat lehet venni. Az, hogy milyen minőségű, az lutri.
Tudok egy helyet, ahol lehet venni kiváló minőségű pigmentes tintát, de nem tudom, hogy viselkedik papíron, mert ezt transzfer papír nyomtatásra ajánlják. Állítólag ugyan úgy lehet használni papírra is. WP4025-höz van nekik színhelyes ICC profil. Talán az jó a 4525-höz is.Én még csak most fogok átállni rá, kb 2 hét múlva tudok majd bőbb infót mondani róla. Egyébként 10e Ft/ 200ml. Ebből ugye 4 színt kell megvenni.

(#8268) KTU válasza atala (#8267) üzenetére


KTU
addikt

Ezek esetleg jók lehetnek??? :F

T66414A, T66424A, T66434A, T66444A
Epson L355W nyomtatóhoz valók, és még
Epson L100
Epson L110
Epson L200
Epson L210
Epson L210 MFP
Epson L300
Epson L550FN

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8269) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, szerintetek mi éri meg jobban, melyik megbízhatóbb és gazdaságosabb?

HP P1102 + utángyárott toner
vagy
Epson WorkForce M200

Napi pár oldalra kellene. A szkenner része vonzó az M200-nak, de nem tudom mechanikailag bírja-e.

(#8270) atala válasza KTU (#8268) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem, mert ezek dye tinták. Pigmentes tintát kell keresni.
Pl ilyet.
[link]
Nem tudom, milyen a minősége.

(#8271) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok,

Irodába keresek nyomtatót - jelenleg egy HP Officejet 6700 típusú multifunkcionális készülék van bent, de ebbe az eredeti tintát véve kb. 20-23 Ft/oldal jön ki átlagos használattal. Nincs

Mit ajánlanátok a fekete-fehér nyomtatás kiváltására:
- legyen wifi-s;
- ~1500 oldal / év terhelést kellene bírjon;
- ne legyen túl drága (ekkora terheléssel visszahozza az árát minél előbb).

Amit én néztem: legolcsóbb wifis fekete-fehér lézernyomtató (Samsung SL-M2022W vagy esetleg Xerox Phaser 3020V_BI - bár úgy láttam, a Xeroxot nagyon szidjátok), amivel kijönne 10Ft/oldal ár, tehát az 1500 oldal/év átlaggal számolva ~1,5 év alatt visszatermelné az árát.

Van jobb opció ennél?
Nem wifis nyomtatót mennyire bonyolult beállítani ethernet kábellel (Cisco EPC3925 router mellett)? :F
Ti mit ajánlanátok? :R

(#8272) thiclyoon


thiclyoon
aktív tag

Sziasztok,
nyomtatót keresek
szempontok:
legyen minél olcsóbb, nem kell nekem hogy mindent tudjon, elég annyi amennyi kell :DD
-tudjon szkennelni
-fekete-fehér elég
-sokáig lenne használva, és sokat, jó lenne ha nem esne szét fél év után
-jó lenn, hogy ha wifin küldök neki valamit, azt ki tudja nyomtatni, bár ez nem feltétel; de ha ezt nem tudja, akkor ha egy windows 7-tel ha összedugom menjen, ne kelljen vacakolni
-minél halkabb, minél gyorsabb legyen :D

azt hiszem ennyi lenne, mit tudnátok ajánlani?
esetleg írhattok többet is, hogy x tud mindent, y olcsóbb, de nem tud szkennelni, z meg olcsó mindent tud de zajos, stb.
köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#8273) Powermetal


Powermetal
csendes tag

Hali!
Multikeszuleket szeretnek venni,ami fenykepet is nyomtat.
Kb 20ezret tudok raszanni,ebbol szeretnem kihozni a legjobbat!

(#8274) epzon válasza zsero (#8269) üzenetére


epzon
őstag

mechanikailag biztosan bír annyit mint a HP lézer, és most ugye 3 év garancia is van rá, részletek: www.nyomtasskevesebbert.hu

a kérdés hogy a napi pár oldal mit takar, ezt egy egyszerű matekkal ki lehet számolni melyik éri meg neked jobban

(#8275) epzon válasza cuko (#8271) üzenetére


epzon
őstag

ha olcsón nyomtató készüléket keresel akkor ne lézert nézz

EPSON M100 - ha hálózatos verzió kell
EPSON M105 - ha wifis-t szeretnél

ezekehez a kezdő tintamennyiség: 11 000 oldal és utána 6000 Ft-ba kerül a 6000 oldalas GYÁRI festék ami azt jelenti hogy 1 Ft/ lap költséggel tudsz nyomtatni

ráadásul most 3 év garanciával regisztráció után

(#8276) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok !

Otthoni felhasználásra szeretnék nyomtatót venni , havi 150-200 oldalt nyomtatok .
Ami lényeges :
- színes
- jó minőségű legyen a végeredmény
- költséghatékony
- scannelési lehetőség

A budget is többé kevésbé az elvárásoknál megfelelően alakul , ahogy itt nézegettem az Epson m200 megfelelő lenne , de azért ha van olyan ami megfelelne a követelményeknek 70.000 alatt azt nem bánom :)

Jelenleg egy HP M1132 használok , az eredeti tonner ára horror, az utángyártottal meg sokszor fakó a végeredmény és a nyomtatás is elég költséges, egyszóval elegem van belőle . :(((

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#8277) epzon válasza merkucyo (#8276) üzenetére


epzon
őstag

helló

az M200 nem színes hanem csak feketében nyomtat
L355 ami még szóba jöhet szerintem

(#8278) cuko válasza epzon (#8275) üzenetére


cuko
aktív tag

Szia,
köszi a választ! :R

Közben én is jobban utánaolvastam ezeknek az "1Ft-os" Epsonoknak, és egyre szimpatikusabbak (csak a nagyobb kezdő beruházás a probléma vele, de ugyanakkor simán behozzák az árukat).
Mivel kicsi a különbség köztük árban, inkább az Epson L355-öt nézem, mert ez teljesen felváltaná a jelenlegi HP 6700-ast.

Az L355-höz adott +2 tintapalack a kezdeti becsült 10ezer oldal felett nyújt még többet, vagy azzal együtt számolva tud annyit?
Nyomtatnak csak feketéből feketét ezek a típusok?
Van bármi lényeges dolog, amire még figyelnem kellene?

M200-ast nem forgalmazzák Magyarországon? Se google, se árgép, se az Epson saját viszonteladó keresője nem dobott találatot rá. :F
Köszönöm még egyszer a segítséget! :R

(#8279) Rolly válasza epzon (#8274) üzenetére


Rolly
veterán

szeretem ezt az oldalt :) ...

ebben a hszben feltett kérdésekben tudnál segíteni?
[link]

(#8280) epzon válasza Rolly (#8279) üzenetére


epzon
őstag

más már félig válszolt rá :)

szóval elég sok félét néztél ki

amit el kell dönteni első körben
mi fontosabb a szolgáltatás vagy a lapköltség

ugyanis a workforce gépek baromi jók (saját tapasztalat) mindent tudnak amire szükség lehet lézerhez képest fele áron dolgoznak

a külső tartáloys széria teljesen alap szolgáltatást nem nagy terhelésű gépek viszont fillérekért nyomtatnak

tehát döntsd el hogy melyik a fontosabb és az alapján már legalább a kategóriát le tudod szűrni és azon belül már könnyebb gépet választani

itt mindegyikről találsz videót, ez is segíthet a választásban: link

(#8281) epzon válasza cuko (#8278) üzenetére


epzon
őstag

egy palack kb 4000 oldal nyomtatására elegendő
azaz 3 palackot kapsz a csomagban ami 12 000 oldal feketére elég
plusz minden színből 1-1 ami 6500 oldalra elegendő

nyomtatnak csak feketéből is, de ha a kérdés arra vonatkozik e hogy ha kifogy valamelyik szín akkor nyomtat e tovább akkor igen a válasz. Bár ez itt elég ritkán következik be.

akkor rosszul kerested :) pl: M200

amit érdemes tudni az itt van a videókban érdemes megnézni őket link

ami a legfontosabb, ahogy az előbb is írtam, ezektől a gépektől semmi extrát nem kell várni, olcsón megbízhatóan és problémamentesen nyomtatnak, ez a fő feladatuk
ha sok extra funkcióra van szükség akkor arra ott az Epsonon belül a WorkForce széria

(#8282) Rolly válasza epzon (#8280) üzenetére


Rolly
veterán

hát nehéz döntés lesz az már biztos ... de lehet akkor a workforce marad...
köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#8283) Powermetal válasza Powermetal (#8273) üzenetére


Powermetal
csendes tag

Kerlek szepen ajanljatok egy ilyen multikeszuleket!
Ajandekba szeretnem venni meg a karacsonyi roham elott.
Tartos legyen,jol scanneljen,fenykepet is szepen nyomtasson.
Persze mindezt az arahoz(kb 20.000-) kepest.

(#8284) epzon válasza Powermetal (#8283) üzenetére


epzon
őstag

canonok között néz szét
az ár eléggé leszűkíti a választást,

(#8285) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Sziasztok, otthonra szeretnék egy új nyomtatót venni. Olyan 300-500 lapot nyomtatok havonta, csak szöveg, színekre nincs szükség. Valami irányt tudnátok adni?
Köszönöm!

(#8286) epzon válasza BazsiBazsi (#8285) üzenetére


epzon
őstag

hp 1102 utángyártott tonerrel
vagy
EPSON L120 - színes tintás, de színesben is 1 Ft-ért nyomtat eredeti festékkel

(#8287) BazsiBazsi válasza epzon (#8286) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Köszönet :)

(#8288) Powermetal válasza epzon (#8284) üzenetére


Powermetal
csendes tag

A Pixma szeriaval szemezek.
konkretan ezzel:
https://ipon.hu/webshop/product/canon_pixma_mg5550/522873
ez kicsit dragabb mint a plafon,de ha szerintetek megeri,raszanom!
Koszi!

(#8289) epzon válasza Powermetal (#8288) üzenetére


epzon
őstag

nincs különbség megbízhatóságban csak szolgáltatásban
azaz ha neked ez jobban tetszik vedd meg,

(#8290) xXxian válasza xXxian (#8253) üzenetére


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Erre tudnátok mondani valamit..?

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8291) Varshi válasza xXxian (#8290) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szerintem ez nem fog menni.
Megnéztétek, mennyiért hívnak elő a közeli DM-ben, stb.-ben?
Sok helyen csak elhozni kell, már neten be lehet küldeni.

(#8292) xXxian válasza Varshi (#8291) üzenetére


xXxian
senior tag

Kolléga szeretne otthon szórakozni ezzel. Nekem Canon 540-esem van, szépen nyomtat, de ha nem Spar/Tesco leértékelésből (1000/szín) veszem a tintát nem olcsó, én is tudom. Talán akkor sem, ha ennyiért veszem, nem számoltam még ki soha...

Már van vagy 7 éve hogy vettem, nem ismerem a jelen piacot, van-e 30 körül olyan (mint pl. a külső tartályos Epson) ahol megoldották hogy olcsón nyomtass.

Ezért jöttem ide, szakértői tanácsért. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8293) Varshi válasza xXxian (#8292) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ami olcsón nyomtat fényképet, az az L-szériás Epsonok világa, tehát nagyságrendileg ×2 árban nézelődj (bár most láttam valami akcióban asszem 210-est),
ha viszont SZÉP fotót akarsz, akkor L800, azt meg le se írom, mert olvasni is fáj, ha 30e-re készültél.

(#8294) xXxian válasza Varshi (#8293) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi, továbbítom az infót. Canonokkal mi a helyzet mostanság? Ez a 2 "nagy" márka van akikkel számolni érdemes?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8295) jezo78


jezo78
csendes tag

Sziasztok!

Néztem az Epson L szériás nyomtatóit, konkrétan az L300 -ast.
Kérdésem az lenne, hogy ezen típusoknál a beszáradástól mennyire kell tartani? Van, hogy akár 1-2 hónapig nem nyomtatok és sajnos eddig soha nem jött össze, hogy figyeljek a 1-2 heti legalább 1 oldal nyomtatásra.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8296) epzon válasza jezo78 (#8295) üzenetére


epzon
őstag

most 3 garancia van az L300-ra regisztráció után - www.nyomtasskevesebbert.hu
azaz ha 3 éven belül bármilyen okból beszáradna a fej akkor azt garanciában javítják ingyen.

nekem a leghosszabb idő ami eltelt használat nélkül 6 hónap volt, 2 fejtisztítással tökéletes volt a fúvókateszt.
a beszáradástól ma már nem kell tartani, csak arra kell vigyázni hogy közvetlen hő közelébe ne tegyük pl radiátor mellé, illetve a nap ne süsse állandóan

(#8297) jezo78 válasza epzon (#8296) üzenetére


jezo78
csendes tag

Ok, köszi! Ez így teljesen vállalható.

(#8298) cuko válasza epzon (#8281) üzenetére


cuko
aktív tag

Hú köszi, ezt tényleg benéztem, szerintem elírtam a keresésnél, mert "*márka* *típus* ára" keresőszavakat írom be mindig, most újra megnézve pedig tényleg dob a google (viszont abban a boltban ahol nézelődtem tényleg nincs m200-as)! :R

Értem, egyre szimpatikusabbak ezek az Epsonok, szerintem pont egy ilyen típusra lenne szükség az irodában, de azért még utánaolvasok a WorkForceoknak is. Még egyszer köszi a segítséget!

(#8299) taknyí


taknyí
senior tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm szeretne nyomtatót venni, ruhaiparban dolgozik (kis vállalkozás), melynek része a modellezés. Képeket is nyomtatna. Ár-érték fontos, illetve a hozzá való patronok nagysága (ne kelljen állandóan cserélni), ára.
Előre is köszi.

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#8300) pumpa2


pumpa2
csendes tag

Sziasztok! 28 000 Ft.-ból gazdálkodva szeretnék nyomtatót vásárolni, fontos lenne a szkennelés, nem szükséges hogy színes legyen. Idegen tőlem ez a témakör ,nem tudom tintasugaras vagy lézer a jobb választás számomra. Használat,max. havi 3-400 oldal nyomtatása.(fenntartási költsége melyiknek kedvezőbb) Esetleg konkrét típust ajánlva, megköszönném, nagy segítség lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.