Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Carasc0


Carasc0
őstag

Hali emberek!

Eddig csalódás az egész gép. Hangos mint az állat (csendes mód bekapcsolva de semmi!). A fénymásolás egyszerűen borzalmas. Egy szimla jó minőségben nyomtatott szöveget egyszerűen olyan erősebben nagyon picit mosottabban fénymásolja. Magyarul nem ugyanolyan minőségben jön ki a fénymástolt papír. Gáz.

Beállítási lehetőségek szegényesek. Nem tudok színerősséget állítani a driver által feltelepített beállításokban. Pl. megkérem a Mr. gépet hogy picivel több sárgával nyomtasson. :W

Szóval hiányoznak azok a szeritem alapfunkciók ami megvolt a régi Canon MP500-ba.

Mivel ma vettem a készüléket Office Depotba. Visszafizetési lehetőség van??? :F

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7952) Gergőke88 válasza Carasc0 (#7951) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nincs. Maximum akkor ha hibás. Mondjuk ha tényleg szarul másol akkor elvileg ezzel visszaveszik.
Mondjuk ha belegondolsz akkor ez a nyomtato egy 20e ftos gep alapjaira epul. Csodakat nem szabad tole varnod...

(#7953) Carasc0 válasza Gergőke88 (#7952) üzenetére


Carasc0
őstag

Azért elvárhatom tőle, hogy egy fekete fehéren nyomtatott szöveget úgy fénymásoljon hogy egyezzen az eredeti a fényeltte. Lefényeli, de valahogy mintha nagyon picit erősebb lenne a szín és mos.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7954) Carasc0 válasza Carasc0 (#7953) üzenetére


Carasc0
őstag

Egyszerűen úgy fénymásol mintha picivel félkövérebbek lennének a betűk a fénymásolt példányon. Arról nem is beszélve hogy ha 2 oldalon nyomattal rendelkező lap egyik oldalát akarom fénymásolni, akkor a baromarcú érzékeli, és az alakzatnak megfelelő pici festéket is rászórja a lapra. Mi ez már!!! :W

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7955) Carasc0 válasza Carasc0 (#7954) üzenetére


Carasc0
őstag

Másik érdekesség! FEj igazítása sem sikerül. Nyomtat nekem négyzeteket de mindig látok olyanokat amibe vannak fehér sávok. Hiába igazítom 3-4x akkor se. továbbá folyatja a feketét. Volt olyan lap, amelynek a az egyik sarkába fekete paca jelent meg. Gyári hibás a készülék? :F

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7956) robit1973


robit1973
aktív tag

Sziasztok!
Erről mi a véleményetek?
Otthoni felhasználásra kellene, nagyon keveset nyomtatok ( kevesebb, mint 50 oldal/hónap ).

(#7957) epzon válasza Carasc0 (#7955) üzenetére


epzon
őstag

A beüzemelés jól láthatóan rá van ragasztva a készülék tetejére, telepítéskor külön felhívja rá a figyelmet, szóval emiatt a gép okolható a legkevésbé

Fejigazításkor sosem lesz olyan hogy nincs benne fehér vonal, azt kell megtalálnod, hogy melyikben látszik ez a legkevésbé (de ezt is írja üzenetben a készülék). De ez nem hiba, mindegyik gép így működik (epson) és ha beállítod, garantáltan jó minőséget fog nyomtatni.

A csatolt képen láthatod, hogy hol tudod állítani a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#7958) atala válasza Carasc0 (#7955) üzenetére


atala
Topikgazda

Én mindig nagy felbontású papírral végzem a fej igazítást, mert annál jön ki a legjobban a mintázat. Sima fénymásoló papírnál nem lesz olyan részletes.

(#7959) Carasc0 válasza epzon (#7957) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Köszönöm a választ, sokat segítettél. Menjünk sorba!

1. Beüzemelés!

Nek bazira nem volt egyértelmű ez a csapállás dolog. Most már mind1 végülis, de csak most már tintaöblítéssel tudok utántölteni. Igaz szerintem másképp nem is lehet, mert ez egy folyamat. Ha a gépben kifogy, akkor utántölteni kell öblítéssel. Gondolom ez megy a végletekig. Nos én olyan funkciót kerestem amit a legején csinál a gép 15-20-ig. Szívattyúzás újból vagy valami ilyesmi. De ha nincs hát nincs. OK. Ez pipa.

2.Köszi a színkorrekciós ablakot, alighanem akkor ez megoldva. A fúvókás tesztnél amúgy amikor pár csikot nyomtat akkor a sárgát bazira nem látom.... Ultra halvány... Nem tudom ez e a normális de ha adagolhatok neki akkor jó.

3. Hang! Mega hangos ez a masina. Este tuti nem tudok vele nyomtatni mert ha ez megszólal egész város hallani fogja. Van valami csendes mód de lófüttyöt nem ér. Canon ehhez képes hangtompító pisztály hangot sem adott ki. :/

4. A csíkok problémát elfogadom OK ez Pipa.

5. Fénymásolás és paca! Egyszerűen ez kiveri a biztosítékot. Kezdem a fénymásolással. Illusztrálom a fénymásolást itt:

"Ez a mondat nyomtatva lett" (ez az a lap amit fénymásolni akarok)

"Ez a mondat nyomtatva lett" (ez pedig a fénymásolat)

Nem ennyire durván, de látszik hogy megvastagítja a betűket. Sőt ha a fénymásolni kívánt lap másik oldalán van valami, azt is érzékeli és pici-mici festéket oda is szór, mintha árnyéknak látná.... Borzalmas. Lehet sz*r a papír?

Miért pacál? 2 lapnál is tapasztaltam fekete színű pacát. Mint egy kis fröccs lenne. Ez ellen mit tegyek?

Előre is köszönöm! :R

Gergő: Több ember véleménye is érdekel! :K

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7960) Gergőke88 válasza Carasc0 (#7959) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha tényleg szarul fénymásol miért nem viszed vissza?
Nem is értelek komolyan mondom.... :U

(#7961) net84 válasza atala (#7947) üzenetére


net84
őstag

Elmagyarazod nekem ezt a szobai vilagitas - fenykep eltunes dolgot? Ugy a fizikai resze erdekelne...
Nem ragaszkodom az utangyartott tintahoz, sot! ha visszaolvasol, lathatod, nagyon is elegem van belole...a gyarival megegyezo, gyari tintat nem nehez osszeszedni. Volt szerencsem latni es osszehasonlitani a ciss rendszeres nyokatot a gyarival (nem pigment alapu).
De! Az Epson nem lesz elore lepes, inkabb visszalepes. Nincs direkt nyomtatas, nincs vizallosag. Az, hogy a fenykep "vizallo" lesz, az esetemben masodlagos. Foliara meg mindig nem nyomtat. Vizallosag a Canonnal sincs, de direkt nyomtat. Igy visszalepes nem lesz, csak a "dragabb" nyomtatas.
Elfogult vagyok, teny. De meggyozheto lennek, ha lenne ertelmes alternativa. Egyelore nincs.

Read only...

(#7962) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Új nyomtatót szeretnék vásárolni. Eddig egy Hp Laserjet P1005-őt használtam.

- ez nagyon ritkán lenne használva havi max. 20-30 lap.
- nem baj ha csak fekete fehér
- olyan 15e HUF-ot szánnék rá (+/- pár ezer)
- nem lenne baj ha nem egy vagyon lenne bele a toner vagy a patron és könnyen beszerezhető
- megbizható strapabíró legyen

A segítséget előre is köszönöm!

(#7963) Gergőke88 válasza tankraid (#7962) üzenetére


Gergőke88
addikt

Samsung 2022 ha lezert szeretnel tovabbra is.
Ha jo a tintasugaras akkor HP ia1515.

(#7964) KTU válasza Gergőke88 (#7963) üzenetére


KTU
addikt

És miért jó a Samsung lézer?
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7965) Gergőke88 válasza KTU (#7964) üzenetére


Gergőke88
addikt

2 ev garancia. Viszonylag olcso. A kezdo toner a felhasznalasod alapjan kb 25 honapig eleg lesz.

(#7966) epzon válasza Carasc0 (#7959) üzenetére


epzon
őstag

ezt a pacát nem értem, ha pacáz vidd vissza és kicserélik újra

ha jól értem a másolásnál az a baj, hogy túlságosan is sok mindent érzékel?

(#7967) Carasc0 válasza epzon (#7966) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Kicseréltettem. Most már jó! Fénymásolásnál még mondjuk még mindig úgy érzékelem hogy a betűket felerősíti, picivel vastagabbnak látszanak. A sok minden érzékelés probléma meg valószínűleg papírtípus gond lehet. Sebaj... Többi gond megoldva...... Működik....:) :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7968) hermandani


hermandani
tag

Sziasztok!
Nyomtató vásárlásban szeretnék segítséget kérni.
Régen volt 1 tintasugaras nyomtatóm. Utáltam, mert 6ezerért kellett bele patron kb havonta.
Most kipróbálnék egy lézerest.

Pár kérdés hozzá:
-Mennyit bír ki a lézeresben a patron? Gondolom a gyári többet, utána ha veszek az mennyit bír? Utángyártottról / újratöltöttről mi a véleményetek? Árban kb mennyi ezekbe 1 patron?
-Mik a jó márkák, amikhez olcsó a patron és sokat bír? (és könnyű hozzájutni akár egy alap boltban is)
-Néztem, vannak ilyen nyomtató, fénymásoló, scanner egyben készülékek. Ilyesmire gondoltam, ami tud színest is.
-30ezer Ft-ból (+/- pár ezres) mit lehet kihozni a fenti kritériumok alapján?
-Ha tudtok ajánljatok valami jót :)

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget :)

(#7969) atala válasza net84 (#7961) üzenetére


atala
Topikgazda

Nyomtattan régebben képeket a régi canon nyomtatómmal amiben még utángyártott tinta volt töltve tölthető patronokba. Jó minőségű tintának mondták.
Kitettem a munkahelyemen a falra. Közben megvettem a mostani nyomtatómat (Epson WP4025) amivel eredeti durabite tintával nyomtatok. Azzal is készítettem a képet, és az is kint van a falon. A régi fénykép fél év után teljesen beszürkült, elhalványodott. Az eredetivel nyomtatott még mindig virul, semmi sem látszik rajta. Nem volt közvetlen napfénynek kitéve, csak a szobai világítást kapta, meg esetleg ami szórt fénnyel volt jelen nappali fény. Tehát ha valaki fotót akar nyomtatni, azt ne utángyártott löttyel tegye.

(#7970) atala válasza epzon (#7966) üzenetére


atala
Topikgazda

Ezt a pacázást nem először olvasom a külső tartályos nyomtatóknál. A múltkor is panaszkodott valaki pacázásra, de az nem L355, hanem valami régebbi típus volt.

(#7971) atala válasza net84 (#7961) üzenetére


atala
Topikgazda

Még az jutott eszembe, hogy ha vízálló nyomatot akarsz sima fénymásoló papíron, akkor olyan nyomtatót vegyél ami durabite tintát használ. Ha olcsóbban akarod megúszni, akkor tudok egy céget, ahol tényleg kiváló minőségű pigmentes, vízálló tintát lehet venni, aránylag jó áron. (10e Ft/200ml).
Igaz, a cég ezt a tintát transzfer papír nyomtatásra (póló dekorálás) ajánlja, de állítólag ugyan olyan jó bármilyen papírra. Amiben van valami, mert a transzfer papíron is egy ugyan olyan bevonat van ami a fotópapírokon is. Én még nem próbáltam, ezért még nem tudok véleményt mondani. Fél éven belül átállok én is arra a tintára. Adnak hozzá IC profilt is a színhelyes nyomtatáshoz. Egy bökkenő van, hogy csak pár nyomtatóhoz van IC profil, amiket Ők is árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#7972) Janker


Janker
csendes tag

Sziasztok.

Szeretném a tanácsotokat kérni.
Szükségem lenne otthoni munkára egy multifunkciós lézernyomtatóra, csak szöveg nyomtatására.
Az első nyomtatnivaló adag egy nagyobb tétel (7-800 oldal), a következő hónapokban havonta kb. 50-100 oldal.
Szkenner fényképek, régi dokumentumok rögzítése miatt szükséges.
Alapos böngészés után ezekre gondoltam:

HP LJP M1132
Brother DCP1512E

Valószínű, hogy a kezdő tonerek nem lesznek elegendőek, ezért plusz tonert is szereznék be.

Az első mellett szól, hogy utángyártott tonert viszonylag olcsón lehet beszerezni. Bár nem tudom, ez mennyire ajánlott ennél a típusnál (is).
A második mellett a 3 év garancia.

Kerestem teszteket és vásárlói véleményeket, egy-két kirívó esetet kivéve megbízható gépeknek tűnnek.
Aki esetleg használja ezeket a típusokat, szívesen fogadom a tapasztalatait. Illetve egyéb javaslatokat is.

Előre is köszönöm!

Omnibus moriendum est

(#7973) robit1973 válasza hermandani (#7968) üzenetére


robit1973
aktív tag

Színes, multifunkciós lézer 65 ezer körül kezdődik. Vagy le kell mondanod valamiről, vagy marad a tintasugaras. Én most ilyenben gondolkodom: [link]. 3000 Ft körül vannak hozzá a gyári patronok. és elméletileg többet lehet velük nyomtatni, mint az átlagos patronokkal.

(#7974) net84 válasza atala (#7971) üzenetére


net84
őstag

Utáltam és sosem támogattam az utángyártott tintát. Sőt! a ciss rendszert sem, de szerintem ez lesz a jövő. több mint 8 évet lehúztam az informatikában, abból 3-at szervízvezetőként. Láttam nem kevés nyomtatót, technológiát. Fél évvel ezelőttig csak gyári patront raktam a Canonba. Aztán közölték, hogy nincs patron, vagy 1-1,5 hét alatt megjöhet rendelésre, de horror áron. Kényszer szülte, hogy kellett valami, ami elérhető.
Normál fénymásoló papírra pont nem érdekel, hogy milyen minőségben és vízállóan nyomtat-e, ha érdekelne, akkor OKI LED-ben gondolkodnék (meg ha felvetne a pénz a kellékanyagra, fogyó/kopó alkatrészekre...).
Amit nyomtatok: grafikai vázlatok, fotók saját és céges célra, cd/dvd felületeket (a legapróbb adatmentés tartalomjegyzékét is a nyomtatóval iratom a lemez tejére, ha grafikai anyagot adok le, akkor a grafika egy markáns eleméből csinálok egy cd felületet és megnyomtatva adom át a lemezt), nagy ritkán vasalós textil transfer papír.
Amit nyomdába viszek: öntapadós fóliák (a legtöbb A4-es méret, figyelmeztető, cég táblák, info táblák), dekor elemek szintén fóliára, alacsony és nagy példányszámú szóróanyag (oldható tintával nem akarom nyomtatni, az nagyon ciki, amikor kenődik az ügyfél kezében a névjegykártya).
Ezekből szeretném a legtöbbet "egy" géppel megoldani. Nem mindegy, hogy egy 10-20k-s keretből 7-14k-t a nyomdának fizetek ki vagy nálam is marad annyi, amiért megérte 8 órán keresztül babrálni a táblájával, esetleg kedvezőbb árat tudok mondani a megrendelőnek...

Read only...

(#7975) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
A Nyomtató Canon MG 4250 típusú.
Scannelésnél hol tudom beállítani, hogy több oldalt tudjak egy pdf doksiba beolvasni?
Alapból csak 1 oldalt olvas be.
Üdv,
GBoy

(#7976) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra szeretnék egy multifunkciós lézerkészüléket, 40-50 ezer forint körül.

Nem kell színes, elég a fekete-fehér, látom, ahogy visszanéztem a topikot, hogy ez is fontos.

Azt látom, hogy ebben a kategóriában minden készülék csak manuális duplexet tud, de azzal, hogy melyik márka (Canon, Samsung?) a leginkább költséghatékony, nem vagyok tisztában.

Mit tudnátok ajánlani?

Janker kolléga pont ezt kérdezte, ez a 2 típus jöhet szóba ezek szerint:
HP LJP M1132
Brother DCP1512E

[ Szerkesztve ]

(#7977) Gergőke88 válasza BomiBoogie (#7976) üzenetére


Gergőke88
addikt

A Hp mellett szol az olcso toner. Hasznalhato darabok mar 5e ft korul kaphatoak hozza.
Viszont aki ilyet akar venni gyorsan tegye, mert mar kint van az utodja ami mar nem ezt az olcso tonert hasznalja.

(#7978) BomiBoogie válasza Gergőke88 (#7977) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi a választ.

Igen, láttam, már sok helyen nem kapható.

(#7979) Gergőke88 válasza BomiBoogie (#7978) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
Ahogy látom itt még elérhető jó árban.
[link]

(#7980) epzon válasza atala (#7971) üzenetére


epzon
őstag

amúgy van olyan papír amin vízálló lesz a sima tintával nyomtatás is link

ennek hátránya hogy kicsit drágább mint a normál 80gr-os iroda papír, illetve nincs belőle típusválaszték csak irodai papír és kész

de ha éppen ez kell akkor még mindig a legproblémamentesebb és egyszerűbb megoldás

(#7981) epzon válasza atala (#7970) üzenetére


epzon
őstag

elég sok ilyen géppel találkoztam és a pacázás általában akkor fordul elő
1, nincs a papírvezető jól ráállítva a papírra
2, konkorodik a papír széle
3, nem megfelelően volt a papírméret beállítva és mellé nyomtatott a nyomtató

(#7982) KTU válasza gameresboy (#7975) üzenetére


KTU
addikt

[link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7983) LámaZ


LámaZ
addikt

Olvasgatom ezeket a hozzászólásokat a nyomtatóvásárlás gyötrelmeiről.
Nyomtatómegosztásban senki nem gondolkodik?
(Például, a Miutcánkon.)

Legyen minden jó!

(#7984) Varshi válasza epzon (#7966) üzenetére


Varshi
aktív tag

> ezt a pacát nem értem, ha pacáz vidd vissza és kicserélik újra

Emlékezzünk rá, nekem is volt ilyen gondom. Cseréltettem 1 hónapon belül.
A cseredarab se "hibátlan", de mondjuk 100-ad annyi a hiba, heti 1-2 oldalon látom, inkább csak a sarkokban. (mintha összefüggene azzal, hogy állítva rakjuk be a lapokat, amik ha 1-2 napig úgy maradnak, akkor "pöndörödnek")

Viszont a lap alsó és felső peremén a "tintakosz" továbbra is jellemző. Én 100-150 oldalakat nyomtatok egyszerre: ott nagyon feltűnő oldalról/felülről nézve a papírköteget. 1-2 lapnál nem.
Viszont vicc, hogy radírral (!) el tudom egész jól tüntetni. Azér' gáz.

És tényleg hangos. :D Cserébe lassú. Hálószobába nem való. Ahogy itt már mindenki mondta: 20e Ft-os nyomtató szintje, aminek az üzemeltetése brutál olcsó, nem a funkciói/képességei miatt annyi az ára.

(#7985) llillia


llillia
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Óvodába szeretnénk venni nyomtatót, fénymásolót. Elsősorban a gyerekeknek nyomtatnánk színezőket, feladatlapokat, ahogy számoltuk havonta kb 1000-1500 oldalt. Kaptunk ajánlatot tintasugaras nyomtatóra / Epson L550, illetve Epson L330/, most 3 évre kiterjesztett garanciával is lehet kapni. Szerintetek nyugodtan megvehetjük. Több éve spórolunk egy jó fénymásolóra, és egyikünk sem ért hozzá, hogy mire is érdemes figyelni. Elolvastam egy összehasonlítást a lézeres és tintasugaras nyomtatók összehasonlításáról, de nem lettem okosabb.
Köszi előre is , ha valaki tud segíteni.

(#7986) epzon válasza llillia (#7985) üzenetére


epzon
őstag

Szia

Azt kell tudni ezekről a nyomtatókról (Epson L355/L550) hogy szolgáltatásban/tudásban nem a legeslegjobb gépek, VISZONT megbízhatóság (pláne most a 3év garanciával), üzmeltetési költségben verhetetlenek

Szóval azt kell eldönteni hogy mire van szükség és mit tudtok megfizetni.

Egy színes lézer nyomtató hasonló árkategóriában kb 10 Ft-ért nyomtat egy fekete oldalt és 40-50 Ft-ért egy színeset, és a kezdő toner mennyiség kb 1000 oldalra elegendő, utána egy szett toner kb 60-80 000 Ft, azaz 1 hónapon belül kell ezzel a költséggel számolnotok

Ezek a tintások kb 0,5 Ft-ért nyomtatnak egy fekete oldalt és 1,3 Ft egy színes oldal nyomtatási költsége és a kez.Kezdő tinta 12 000 fekete és 6500 oldalnyi színes AZAZ fél -1 évig nem kell a tintával foglalkozntok Lassabbak mint a lézerek az tény.

Itt egy videó ahol mindent láthatott és el is magyarázzák a működést

Havi 1000-1500 oldal nem sok, sőt ezek után lehet többet is nyomtatni, hiszen alig kerül valamibe.

Én nyugodtan ajánlom nektek

(#7987) epzon válasza Varshi (#7984) üzenetére


epzon
őstag

Tudom hogy neked volt ilyen gondod, de nekem azóta se jelezte ezt mást, és addig sem úgyhogy nem azt mondom hogy nem fordul elő ilyen csak nem általános, elég ritka.

De ott keresd a problémát amit mondasz, hogy pöndörödik a lap, és amikor a két görgősor között átvezetődik akkor érhet bele

(#7988) Gergőke88 válasza llillia (#7985) üzenetére


Gergőke88
addikt

Csak fekete nyomtatás lenne, vagy szukseg van a szinesre is?
Ha csak fekete, akkor inkabb egy multifunkcios lezert vennek, es abba mehetne az utangyartott toner. Foleg ha kifestok, szinezok lesznek akkor a tintasugaras felejtos. Elkenodne az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#7989) llillia válasza epzon (#7986) üzenetére


llillia
csendes tag

Húúúú, nagyon köszönöm. Ez így tényleg nagyon olcsó, de 20- 40 másodperc egy lap fénymásolása? Az nekem kicsit soknak tűnik.
Ennek a CISS rendszernek köszönhetően nyáron, amikor senki nem használja a gépet, akkor sem szárad be?

(#7990) llillia válasza Gergőke88 (#7988) üzenetére


llillia
csendes tag

Néha kellene a színes is. Nem igazán kifestők ezek, inkább feladatlapok (belerajzolós, összekötős, szinezős). Most egy Hp F380-as van, de ezzel nagyon drága a nyomtatás.

(#7991) Gergőke88 válasza llillia (#7989) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha sokáig (2-3) hónap akkor mindenképpen a lézer fronton lenne erdemes nezelodni. Nem beszelve a sebessegbeli kulonbsegrol. Ha le tudtok mondani a szinesrol akkor ajanlom a HP 1132-s lezernyomtatot.
Ebbe mar kaptok 5e ft-ert tonert ami 1500 oldalra elegendő lesz. Ezzel ha nem nyomtattok honapokig akkor sem lesz problema.

(#7992) Martin107


Martin107
tag

Tudnátok ajánlani egy nyomtatót?

Szempontok:
-maga a nyomtató olcsó
-fenntartása is olcsó
-többnyire fekete-fehér szövegek, színes csak elvétve
-tudjon fénymásolni, szkennelni

Otthoni felhasználásra lenne, havi 70-80 lap-
10e-20e körül lehet már találni?

(#7993) Gergőke88 válasza Martin107 (#7992) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hp ia 1515

(#7994) llillia válasza Gergőke88 (#7991) üzenetére


llillia
csendes tag

Ez az 5000Ft-os toner gondolom ez az utántöltött. Ezt csak be kell helyezni a nyomtatóba, vagy előtte vmit kell csinálni/ csináltatni a nyomtatóval?

(#7995) Gergőke88 válasza llillia (#7994) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia. Igen csak elotte a regit ki kell venni ;).
Illetve az uj tonerbol ki kell huzni egy szalagot, ez mondjuk teljesen egyszeru, mondhatni bolonbiztos.

(#7996) llillia válasza Gergőke88 (#7995) üzenetére


llillia
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséged.

(#7997) epzon válasza llillia (#7989) üzenetére


epzon
őstag

beszáradni nem fog, lehet 1-2 fúvóka bedugul de azt egy normál fejtisztítással ki lehet javítani 2 perc alatt

ahogy mondtam nem gyors, de nektek havi 1000-1500 oldalra elegendő, úgyhogy szerintem nem az idő a szűk keresztmetszett hanem a pénz

a Gergőke által említett lézernyomtató utángyártott tonerrel történő nyomtatás is jóval drágább lesz ettől olyan 4-6 Ft egy normál oldal nyomtatása, és a minőséggel is folyton baj lesz (csikozva nyomtat, koszolhat), nem beszélve róla hogy a garancia azonnal ugrik ha nem eredeti tonerrel használjátok

szerintem nektek sokkal fontosabb a költség és a garantált működés

[ Szerkesztve ]

(#7998) Varshi válasza epzon (#7987) üzenetére


Varshi
aktív tag

Kérdés: garanciakiterjesztés vásárlásánál hogy működik ez az egész jogilag? Még sose vettem "harmadik féltől" garit.

Felmegyek egy szimpatikus webshopra, és katt-katt-megrendel? Te hol vennéd?

[ Szerkesztve ]

(#7999) epzon válasza Varshi (#7998) üzenetére


epzon
őstag

ketté lehet választani a dolgot

Megvetted a terméket valahol amire van törvényileg adott garanciád, jelen esetben 1 év.

Te szeretnéd hogy ha plusz garancia lenne a készülékre, amit az Epson vállal, ezt megint megveheted valakitől, beregisztrálod az adott módon, és innentől az Epsonnal állsz jogviszonyban, azaz nem az eladó felel a garanciáért (ő csak a hozzá szükséges dolgot adta el neked) hanem közvetlenül az Epson.

(#8000) Varshi válasza epzon (#7999) üzenetére


Varshi
aktív tag

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.