Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) peu407 válasza LógaGéza (#7248) üzenetére


peu407
senior tag

Persze,írjál nyugodtan.

(#7252) peu407 válasza epzon (#7249) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm.Akkor spórolás,ha nincs más alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#7253) hatnor


hatnor
tag

Sziasztok!

Írtam már a színes lézernyomtatós topikba is, de most kicsit olvasgattam a hozzászólásokat és nem nagyon ajánlják a színes lézernyomtatót.

Katalógust kéne nyomtatnom kb. 3000 oldal, kb. 10% szín van egy oldalon, halvány szürke háttér, a szöveg pedig fekete.

Ehhez kellene, nekem nyomató! Epson l110, l210 és l300 típusokat néztem most hirtelen, mert a festék hozzá 2000ft/flakon. Illetve az Epson workforce-at. Ez a két fajta között csak a nyomtatási sebesség a nagy különbség vagy van valami más is?

Ezek is olyanok mint a régiek, hogyha nem nyomtatok vele egy hónapig, akkor beszáradnak?

Ennél olcsóbb/hasonlóárú/kicsit drágább(100k alatt) hasonló ft/oldal költségvetésű nyomtató van-e a piacon? Esetleg lézerben?

üdv: hatnor

(#7254) epzon válasza hatnor (#7253) üzenetére


epzon
őstag

sok különbség van az L széria és a WorkForce között. Számodra talán a legfontosabb a tinta. A workforce tintája egy gyantás pigment tinta ami vízállóvá teszi a nyomatot, az L széria tintája egy dyetinta, ami nem vízálló.

Nyilván ez árban is megmutatkozik, mert a WorkForce 10ft felett nyomtat egy átlagos (ISO szerinti) nyomatot.

Ezen kívűl sebességben, teljesítményben és szolgáltatásokban van még különbség.
Eredeti festékkel használva fél éveket is kíbirnak száradás nélkül.

Szóval az első kérdés, milyen tintára van szükség? Vízálló nem vízálló

(#7255) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok! 5 patronos tintasugaras nyomtatót keresek a következő paraméterekkel:
Az ára kb 30e körül legyen, az utángyártott patron meg kb. 4-500 Ft körül.
Eddig a Canon Pixma 4700 tudta ezt, de már nem lehet kapni...

Köszönet előre is

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#7256) Gergőke88 válasza Dexter68 (#7255) üzenetére


Gergőke88
addikt

Canon ip 7250.
De ha belefer akkor epson L210.

(#7257) Dexter68 válasza Gergőke88 (#7256) üzenetére


Dexter68
addikt

A Canonhoz ölég drágán mérik a tintát... pont ezt nézegettem, hogy a 11 ml-s patron már XL-nek minősül. Vége lett a jó világnak? Vagy mennek lejjebb a tintaárak? (tudom, hogy az utángyárott tinta a nyomtatóipar torrentje, de azé mégis, na....)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#7258) Skini


Skini
csendes tag

Sziasztok!!

Barátnőm nyomtatót szeretne venni, körülbelül 15-20 ezer forint között, (multifunkciósat, szóval szkennerrel :D). Alacsony patron ár mellett. (pár száz forintos utángyártott kivitelbe, ha még tudtok ilyet)

(#7259) buci30 válasza Skini (#7258) üzenetére


buci30
addikt

23ezer:
HP Deskjet Ink Advantage 3525 e-All-in-One nyomtató
(CZ275C)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#7260) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem, légyszi!
Irodába keresek kis méretű fekete-fehér lézernyomtatót, ethernet interfésszel. Lehetőleg minél olcsóbbat, havi legalább 5000 oldalas terhelhetőséggel. Más elvárásom nagyon nincs is irányában, de egyszerűen megőrülök, hogy amikor találok egy jó típust, és ráállunk, akkor pár hónapon belül beszüntetik a gyártását, vagy az adott típusnak, vagy az egész termékvonalnak.
Évek óta használtuk az Epson Aculaser 2000-2300nd típusokat nagy megelégedéssel, erre teljesen megszűnt az Epsonnál minden ilyen típus. Megtaláltuk a Samsung ML-2955nd-t, vettünk belőle párat, tök jó, meg minden, erre most szerettem volna még rendelni, és ezek is megszűntek. A HP-nél sem találtam ebben az árkategóriában ilyen kategóriájú nyomtatót. A Samsungot nagyon megszerettem: 29 ppm, 12 000 oldal havi terhelhetőség, remek konfigurációs-adminisztrációs webfelület, duplex nyomtatás, 50 000 oldal élettartam, és mindez bruttó 26 000 forintért.
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2399504,00.asp?tab=Specs

Mit gondoltok, lehet még valami ilyesmit találni ilyen árért?
Előre is köszönöm szépen a hozzászólásokat!

(#7261) epzon válasza ggg1 (#7260) üzenetére


epzon
őstag

és mennyiért nyomtattál ezekkel a típusokkal?

EPSON M200DN - ha lézert keresel
EPSON WP-M4015DN - üzleti tintasugaras, csak feketével nyomtat, az viszont br 2,5 Ft- lehet eredeti kellékkel

(#7262) ggg1 válasza epzon (#7261) üzenetére


ggg1
aktív tag

Köszönöm szépen a tippeket, mindjárt utána is nézek.

Ez a Samsung jött be eddig a legjobban.
Az Acculaser drágább is volt 37 000 Ft, 50 000 old. élettartam, kb. 3 Ft/old toner.
A Samsung 26 000 Ft, 50 000 old. élettartam, kb. 1,5-2 Ft/old toner.

Ráadásul a Samu nem is csak egy egyszerű tonerkazetta, mert a szelénhenger, meg minden bele van építve, töltik is, így még olcsóbb.
Eredeti kellékek nem játszanak, csak utángyártott, mert itt mennyiséget nyomtatunk.
Tintasugarassal szerintem inkább nem szeretnék próbálkozni, eddig csak ráfaragtam, szerintem azok nem erre valók, de ha rábeszélsz...
Ez az M200DN mennyibe kerül, milyen élettartam, és mennyi bele a festék, ha utángyártott?

(#7263) ggg1 válasza epzon (#7261) üzenetére


ggg1
aktív tag

ANYÁM! Ez most csak valami vicc, áprilisi tréfa, ugye? :-D

Beírtam pár toner-keresőbe ezt az Epson AL-M200DN-t. Utángyártott nem jött ki semmi, a gyári festékkazetta 2500 lapos 30000 Ft. :-DDD
Hát, rendesen kikerekedett a szemem. Ezzel odaállnék a főnököm elé, gyakorlatilag azonnal ki lennék rúgva! :-D
Attól tartok, nem tudnám megmagyarázni neki, hogy az eddig vett 2500 oldalas, 5000 forintos toner hogy lett hirtelen hatszor drágább. A nyomtató maga elég szimpatikus, bár kb. 30%-kal drábább, mint a Samsung, viszont az Epson hivatalos oldala a specifikációban / technikai paramétereknél semmit nem ír a készülék vagy a fő egységek tervezett élettartamáról. Ez egy nagyon optimista feltételezés a részükről a vásárlókkal szemben, nekem ugyanis nem is engedik, hogy megvásároljak egy olyan készüléket, aminek a gyártó nem mondja meg a tervezett élettartamát, enélkül ugyanis nem is lehet tervezett nyomatköltséget számolni.

Más ötlet? :-D
(egyelőre szeretném megtartani az állásomat) :-D

(#7264) ggg1 válasza buci30 (#7250) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia, Buci30 és Skini!

A #7258-as kérdésre is írom ezt, talán mindkettőtöket érdekel. Egyikőtök olcsó multifunkcióst keres, másikotok jó iPhone nyomtatót.
Én találkoztam nemrég az Epson Expression Home XP-202 nevű nyomtatóval, most már XP-205-té alakult, és csupa jó dolgot mondhatok róla. Színes, multifunkciós, wifi-s gép, kimondottan okos és univerzális, bármivel bárhogy jól együttműködik. Nálam az volt a feladat, hogy tudjon színesben nyomtatni, plusz egy-egy oldalt fénymásolni önmagában is számítógép nélkül, ha kell, és jól működjön együtt iPhone-okkal és iPad-ekkel.

Én 15 000 forintért vettem, tehát még az ára is nagyon jó. Most 18 000-be kerül, úgyis jó.
Közvetlenül is lehet hozzá wifi-n csatlakozni, ha nincs hálózatban, de, úgy gondolom, mindenhol van egy router, így mindenképpen érdemes hálózatba kötni, mert azok az eszközök, amikről nyomtatni fogsz rá, biztos szintén kapcsolódnak a routerhez - már csak az internet végett is -, és akkor minden eleve mindenhez kapcsolódva van, nem kell külön csatlakozni.

Az én konfigurációmban tehát a nyomtató wifi-n kapcsolódik az access point-hoz, és ezen keresztül kapcsolódik hozzá több iPhone, iPad, több laptop, és asztali gépek is, amik nem is rendelkeznek wifi-vel, hanem etherneten keresztül kábellel csatlakoznak a routerhez. Ezekkel kb. 2 éve stabilan és folyamatosan működik a kis gép, nagyon meg vannak vele elégedve. Ezeken kívül én még kipróbáltam egy androidos eszközről is, az is ment. Az App Store-ból és az Android Play Áruházból letölthető az iPrint alkalmazás, ami települ a telefonra, táblagépre, és azzal nyomtat, de, ha jól emlékszem, közvetlenül támogatja az Apple AirPrint szabványt is.

Ha mindez nem lenne elég, ezekkel az eszközökkel nemcsak nyomtat, hanem szkennel is, tehát a készülék síkágyas szkennere közvetlenül küld a telefonokba és természetesen a PC-kre is, amit azok képbe vagy pdf-be menthetnek. Ha emlékeim nem csalnak, még a Google Drive-ból/-ba is közvetlenül dolgozik (Google Cloud Print).
A szoftverek, driverek, wifi-kapcsolat mind nagyon jók és stabilak.
A kellékanyagokról nem tudok beszámolni, de aki használja, még nem panaszkodott.

http://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/epson/expression-home-xp-205-p103257983/termek-leiras.html

(#7265) epzon válasza ggg1 (#7262) üzenetére


epzon
őstag

írtam

EPSON WP-M4015DN - br 2,5 Ft-ért nyomtat EREDETI festékkel, Vagy az eredeti akkor sem érdekes ha megfizethető???

Amúgy túl sokat az utángyártottal sem spóroltatok ugyanis az M2000, M2300 élettartama min 200 000 oldal, 100 000 oldalnál kell maintenance unitot cserélni, nektek meg elment 50 000-et

(#7266) ggg1 válasza epzon (#7265) üzenetére


ggg1
aktív tag

> írtam
> EPSON WP-M4015DN - br 2,5 Ft-ért nyomtat EREDETI festékkel,
> Vagy az eredeti akkor sem érdekes ha megfizethető???

Köszönöm szépen a választ!
Amint írtam, kétszer is, nem tintasugaras nyomtatót keresek, hanem lézert. Egyébként pedig a 2,5 Ft/old egyáltalán nem olcsó. Az említett Samsungok, ha csak 50000-et fognak menni (ez egyelőre becsült, mert még egyik sem ment tönkre, eddig még csak az Epsonok mentek tönkre), akkor mivel 26000 Ft az áruk, ez oldalra vetítve 0,5 Ft/old. 1,5-2 Ft/old bele a festék, vagy ha töltetjük, még olcsóbb.

Ezzel szemben az EPSON WP-M4015DN ára 60 000 felett van, tehát 2x-3x drágább a készülék, és még drágábban is nyomtat, és ráadásul tintasugaras.
Ilyen árkategóriában akkor mért nem ajánlasz inkább egy Kyocerát, ami 50 000 Ft a készülék, 100 000 oldalanként kell felújítani, ami 40 000 Ft, és 1 Ft/old alatt van bele a toner. ???

> Amúgy túl sokat az utángyártottal sem spóroltatok ugyanis az
> M2000, M2300 élettartama min 200 000 oldal, 100 000 oldalnál
> kell maintenance unitot cserélni, nektek meg elment 50 000-et

Hát igen, az Epson Aculaserek sajnos valóban csak 50 000-et mentek, több, mint 4-5 db készülék. Határozottan cáfolnám, hogy 100 vagy 200 ezer oldal volna az élettartamuk. 50-60 ezer körül minden elképzelhető része kezdett szétesni, nem csak a nyomtatómű, és be ne magyarázza nekem senki, hogy ez az utángyártott toner miatt volt! Ez a maintenance unit meg egy vicc! Ezekben a nyomtatókban csak a dob 50 000 oldal körül elszáll, és egy új dob 67 000 forint, míg maga az új nyomtató 37 000 volt, amiben ugye új dob is van. Ezért dobtuk ki mindet, mikor a dob megadta magát.

Szóval, valakitől, más értelmes ötlet?
Vegyek Kyocerát?

(#7267) epzon válasza ggg1 (#7266) üzenetére


epzon
őstag

"és be ne magyarázza nekem senki, hogy ez az utángyártott toner miatt volt! "
az kizárt, ezek az ugy tonerek még meg is hosszabbítják a gép élettartamát....

vegyél kyocerát és daráld le az is 50-60 000 oldal alatt
jah amúgy azok az epsonok kyocera alapú gépek voltak....

(#7268) QwErTy42 válasza ggg1 (#7266) üzenetére


QwErTy42
addikt

De bezony...

A dobot jobban igénybe veszi a kevésbé finom por. Szó szerint lekoptatja róla a fényérzékeny réteget.
Tudom nehéz elképzelni de por és por között is hatalmas különbség van. Mert egy kémiailag növesztett tojásdad formájú valami elgördül a felületen, míg a homokszemhez hasonlítható zúzott porok durva szemcséi úgy viselkednek mint a smirgli...

Ez előttem szólónak igaza van: azok a gépek az utolsó csavarig Kyocera-k voltak. A szitázott felirat és a matrica egyedül, ami megkülönbözteti tőlük.

Nem sűrűn fogsz olyan nyomtatót kapni a 100 rongy alatti kategóriában, amelyiknek a fényhengere kibírna 200+ ezer oldalt. De leginkább az 50-100 ezer oldal a reális. Nem véletlenül cserélik az irodánkban is a fél-egy milliós irodai lézerekben is a dobot "pár" oldalacska után.
Az hogy meg a mechanika beszarik 100+ ezer oldal után egy 50-60 ezres nyomtatónál teljesen természetes.
Egyik gyártó sem csinál annyi pénzért olyan teherbírású gépet, mint amilyenek a kis szekrény méretű félmillás gépek.
Ezen nem kell csodálkozni.

A 2,5 forint oldalanként olcsó, ha a piaci árakat nézzük. Az hogy valaki 10 fillérért akar nyomatni, már egyéni preferencia és sz-rrágás kérdése( komolyan felmerül ilyenkor bennem a kérdés, hogy papírra azért fussa-e a kismagyarvállalkozásoknak :W ). Mert bizony az árral együtt a minőség is csökken, csak ezt a tényt sokan nem hajlandóak elfogadni.
Nem véletlen ez a hattalmas bölcsesség nagyanyáink szájából: "Olcsó húsnak híg a leve".

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7269) ggg1 válasza epzon (#7267) üzenetére


ggg1
aktív tag

"vegyél kyocerát és daráld le az is 50-60 000 oldal alatt
jah amúgy azok az epsonok kyocera alapú gépek voltak..."

Köszönöm szépen a választ és a jókívánságot is!

Valaki másnak van még esetleg ötlete, hogy milyen típust volna érdemes vennem a fentiek tükrében?

Zárójel: Lehet puffogni, meg okosnak látszó dolgokat mondani, de csak kis fejszámolás kell hozzá: ha egy nyomtatóba 3-szor, 4-szer, 5-ször annyi pénzért veszem meg a festéket, azért, hogy gyári legyen, akkor sokkal rosszabbul járok anyagilag, még akkor is, ha a készülék esetleg dupla annyi ideig működik, és a dob 50000 helyett 100000 oldalt nyomtatna. Még ilyen feltételek mellett is többet buknék a festék felárán. De természetesen mindenki tudja, hogy ettől nem fog sokkal, vagy egyáltalán tovább üzemelni egy gép, viszont a gyártónak valahol be kell szednie a pénzt. Az egyikben például az elektronika szállt el, az ethernet interfész. Kíváncsi vagyok, az mennyivel ment volna tovább, ha gyári festékpor van benne, és kiadok plusz 30-40 ezret festékre a nyomtató élettartama alatt, amiből gyakorlatilag vehetnék is egy új nyomtatót.

Egyszerű fejszámolás: le kell osztani nyomtatott oldalra, hogy hány oldalt nyomtat a gép, míg tönkre nem megy, hozzáadni a festék árát oldalra vetítve, és megvan az össz költség.
Ugyan ki az a hülye, aki megvesz egy dobot 67 000 forintért egy nyomtatóba, hogy az esetleg elmenjen még 50 vagy 100 ezer oldalt, amikor fele ennyiért kap egy új nyomtatót, ami elnyomtat ugyanannyit, mint a régi az alkatrészcserével. Talán majd ha ésszerű áron adják a cserealkatrészeket és a festéket, és nem azon akarnak egyes gyártók meggazdagodni, mert a gépek árán a piaci verseny miatt nem tudnak, akkor majd más lesz a rentábilis, és ésszerű lesz az, amit mondasz.

Addig viszont ez pénzkidobás, és csak a gyártó anyagi érdekét szolgálja, még akkor is, ha a gép előbb tönkremegy.

A Kyocerákba egy 7200 oldalas festékkazetta utángyártott nettó 2800 forintba kerül, pl. a TK-18, 3600 forint a TK-130, tehát 0,5 Ft az oldalköltség. Magyarázhatod nekem napestig, hogy az Epson is Kyocera alapú, de ezek felesleges információk, főleg, hogy sokkal drágább bele még az utángyártott festék is. Ha megvenném egy Epsonba a gyári festéket, és emiatt négyszer tovább menne a készülék (feltételezzük!), akkor is sokkal drágább lenne az oldalra vetített költség, ami a gép és a festék összárából adódik.

Szóval a demagógia helyett inkább a matek, ami hasznosabb fogódzó a kérdésben.

A tanácsokat viszont tényleg mégegyszer köszönöm szépen, bővítem a látókörömet a különböző nézőpontokkal.

(#7270) epzon válasza ggg1 (#7269) üzenetére


epzon
őstag

akkor mi a kérdés? kyocera és kész

(#7271) ggg1 válasza QwErTy42 (#7268) üzenetére


ggg1
aktív tag

Köszönöm szépen a részletes választ! Teljesen egyetértek!

Az én alap kérdésem nem az volt, hogy olyan nyomtatót akarok, ami minél tovább nyomtat, még azzal sincs semmi bajom, ha a gagyi festék miatt valami hamarabb tönkremegy benne. Én pont arról írtam még az elején, hogy mennyire meg vagyunk elégedve ezekkel a kis primitív nyomtatókkal, amiket az utóbbi években 25-35 ezres árkategóriában vettünk, mert ezek is elnyomtatnak 50-60 ezer oldalt az utángyártott festékkel, és így az összköltség nagyon megéri. Volt nekünk is korábban szekrény méretű Konica Minolta, meg kipróbáltunk mindent, de azok sem voltak összköltségben jobbak ezeknél, bármilyen jó gépek voltak, mert fajlagosan magas volt a karbantartási költség.

Ahogy föntebb írtam, ezekbe a kis gépekbe is sokért adják a kellékanyagot, az alapgép viszont olcsó, így teljesen felesleges azon rágódni, hogy 50 vagy 100 ezret nyomtat-e, mert egy dob kétszer annyi, mint egy új gép. Egyszerűen józan megfontolásból nem vagyok érdekelt, hogy a gép sokáig üzemeljen, és ennek érdekében kifizessem a kellékekre a költségek többszörösét.

De ez nekem nem is volt az alap kérdésem, hanem azt írtam, hogy az a gondom, hogy mire találok egy jó típust, addigra beszüntetik a gyártását, és újat kell keresni.

A mostani számításunk szerint egy Kyocera az utángyárott szar tonerrel, de 0,5 Ft/lap költségen még akkor is olcsóbb lesz minden eddiginél, ha 50 000 oldal után tönkremegy a gép. De azért reméljük, hogy nem fog. A Kyocerához a teljes felújító kit viszont kb. fele annyiba kerül, mint egy Aculaserbe csak egy dob. Így a Kyocerákat, lehet, hogy nem kell majd kidobni 55 000 oldal után.

"A 2,5 forint oldalanként olcsó, ha a piaci árakat nézzük."

Különösen így van ez akkor, ha azt vesszük, hogy már sem két forintos, sem ötven filléres nincs. :-D De egy olyan cégnek, amelyik százezreket költ nyomtatásra, a tized forint oldalanként is sok pénz.

"Az hogy valaki 10 fillérért akar nyomatni, már egyéni preferencia és sz-rrágás kérdése"

Hát erre inkább nem válaszolok semmit, én nem személyeskedni jöttem ide.

Mégegyszer köszönöm a tanácsot, és hogy ilyen részletesen leírtad a véleményedet!

(#7272) ggg1 válasza epzon (#7270) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hát igen. Ha nem tudtok jobbat, vagy olyat, ami miatt még gazdaságosabb lehetne, akkor marad a Kyocera. Ez még nem volt bennem sem ilyen egyértelmű, amikor az első hsz-t írtam, de közben én is sokmindenkivel beszéltem, meg utánaolvastam, így, ha nem tudunk jobbat, akkor ez lesz.

Most találtam használt Kyocerát fillérekért, és a felújító kit is nagyon baráti, szerintetek merjem megvenni?
Jó állapotú külsőre, és épp az első felújítási periódus végén van.

Korábban egy másik cég részére vettünk egy Kyocerát felújított, újra forgalomba hozott állapotban, és 3-4 év után még mindig nem ment tönkre, igaz az nincs annyira terhelve, és más jellegű a felhasználás: multifunkciós FS-1118mfp volt. Ebbe a legpöpecebb a toner, a TK-18.

(#7273) #95590400 válasza ggg1 (#7271) üzenetére


#95590400
törölt tag

itt van 2 db promóter, egyik epson, a másik hp...
felénk, több helyen most már azt csinálják, h régebbi, egykor drága, felújított nyomtatókat vesznek számlával/garral, mint pl. HP LaserJet 2420

[ Szerkesztve ]

(#7274) ggg1 válasza #95590400 (#7273) üzenetére


ggg1
aktív tag

"felénk, több helyen most már azt csinálják, h régebbi, egykor drága, felújított nyomtatókat vesznek számlával/garral"

Szia!

Igen-igen! Felénk is. :-)
Látod, eggyel előbbi hozzászólásban épp most írtam, hogy a Kyocera FS-1118-at is használtan, de felújítottan vettük. Egyébként épp most raktam le a telefont, kollégámmal megkonzultáltuk, hogy akkor Kyocera lesz. Átnéztük az anyagköltségeket, és találtunk használtan felújítottat is. Van ismeretségem, aki Németországból hoz be ilyeneket, HP-t, Konica Minoltát, nagygépeket, felújítani, holnap megkérdezem, van-e Kyocera.

(#7275) ggg1 válasza #95590400 (#7273) üzenetére


ggg1
aktív tag

"itt van 2 db promóter, egyik epson, a másik hp..."

Epson promóter??? Nem mondod!! Ezt nem gondoltam volna!!
Pedig idáig az Epson ellen hergelt, a végén pedig kimondottan rábeszélt a Kyocerára. Meg ilyeneket mondott, hogy nem érdemes az Epsont venni, mert úgyis abban is csak Kyocera van, csak átcímkézik.
Szóval nekem nem tűnik promóternek. Én arra gondoltam inkább, hogy a Kyocera beépített embere lehet: én jöttem, és írtam, hogy milyen jók az Aculaserek, erre fondorlatosan rávezetett, hogy mik azok a sarkalatos pontok, amik miatt nem érdemes Epsont, meg Epson gyári tonert venni, pedig már éppen terveztük; és végül, mielőtt észbekaptam volna, már rá is beszélt a Kyocerára.
Ez a fordított pszichológia kérem! Úgy látom, nagyon kiképzik ezeket a Kyocera promótereket!

(#7270) epzon válasza ggg1 (#7269) üzenetére
akkor mi a kérdés? kyocera és kész

(#7276) Gergőke88 válasza ggg1 (#7275) üzenetére


Gergőke88
addikt

Te most csak viccelsz ugye? A nick nev nem tunt fel?

(#7277) ggg1 válasza Gergőke88 (#7276) üzenetére


ggg1
aktív tag

Mondom: Fordított pszichológia!

Először úgy csinál, mint ha az Epsont ajánlaná, aztán hagyja, hogy miközben végigveszed magadban a szempontokat, rájöjj, hogy azokat mind miért nem érdemes venni. Ez az indirekt rávezetés. Úgy érzed, mint ha saját kútfőből jöttél volna rá, hogy egy 30 ezres nyomtatóba baromság 70 ezerért alkatrészt venni, meg hogy a tízszer annyiba kerülő kazettában lekerekített szemű tonerek vannak, és emiatt a nyomtatónak hosszabb lesz az élettartama, és a mechanikus alkatrészek is szívósabbak lesznek tőle! Igaz, ezek a gyári tonerek annyival drágábbak, hogy az árkülönbözetből több új nyomtatóra is futja.

Szóval ezekre ilyen szép körmönfont és indirekt módon rávezet, és amikor már kellően behergelt az Epson ellen, akkor bedobja, hogy jó, akkor vedd csak a Kyocerát, tulajdonképpen az Epson is az, csak az Epson harmad annyi tonert tesz egy kazettába ötször drágábban. Szóval így szépen rávezet arra, ami az eredeti terve volt, hogy a Kyocerát megvetesse veled.

Durva, nem? És most már hiába szeretnék Epsont venni, valami jó kis tintapatronosat, ez az általa belémszugerált hang szól folyton a fejemben: "Vegyél Kyocerát! Vegyél Kyocerát! Akkor most mi a kérdés még?! Kyocera lesz, és kész! Kyocerát fogsz vásárolni! Engedelmeskedj!"

Szóval, bárhogy is próbálkozom, nem tudok mit tenni. :-(

(#7278) epzon válasza ggg1 (#7277) üzenetére


epzon
őstag

Dupla fordított pszichológia!

(#7279) Dexter68


Dexter68
addikt

Nézegetem az ajánlott EPSON L210-et.
A kérdésem az, hogy ez nyomatminőségben mennyiben különbözik az L110-től, illetve az L300-tól? Azt még látom, hogy ebben van szkenner, amire nincs szükségem, mert van külön szkennerem, de a felbontásuk kb. ugyanolyan.

A másik kérdésem az lenne, hogy ez a felbontás kb. a fele a Canon IP4700-nak. Fotót sokkal szarabbul nyomtatnak, mint a Canon?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#7280) ggg1 válasza epzon (#7278) üzenetére


ggg1
aktív tag

Egy sima, egy fordított! :-D
Azt hiszem, megtanulok pulóvert kötni!
Ha kirúgnak az állásomból, mert nem vettem elég lekerekített szemű tonert, akkor is legyen mibűl megélnem! :-D

(#7281) atala válasza Dexter68 (#7279) üzenetére


atala
Topikgazda

Az én nyomtatómnak (epson wp 4025) 4800x1200 a felbontása, 3 pl-es csepp mérettel, és szép képeket nyomtat. Én is féltem, hogy mivel nem fotó nyomtató, majd szar lesz a fotó, de kellemesen csalódtam. Persze minden relatív. Aki nagyon vájt szemű, és hiper-szuper fotópapírt használ, az biztos látja a különbséget.

(#7282) epzon válasza Dexter68 (#7279) üzenetére


epzon
őstag

Az L110 és az L210 ugyanaz a nyomtatófej, azaz semmiben nem különbözik.
Az L300 kicsit gyorsabb mint az L110 de nyomatminőségben szintén nincs különbség.

Ahogy atala is írta, egy automata előhívóhoz képest bőven szép képet fog nyomtatni bármelyik, persze ha a tökéletes színhűséget keresed akkor az nem ebben az árkategóriában van (L800).

[ Szerkesztve ]

(#7283) w.miki


w.miki
veterán

20k alatt milyen multis (scan + print) wifis nyomtatót ajánlanátok, ami megbízható, és takarékos is?
pl. HP Deskjet Ink Advantage 2545 szerintetek jó?
ezek az Ink Advantage nyomtatók tényleg gazdaságosak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#7284) Gergőke88 válasza w.miki (#7283) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jo valasztas.
A lapkoltseguk a kategoriajukban kiemelkedo.

(#7285) SaGa59


SaGa59
őstag

Sziasztok!

Tintasugaras, multifunkciós (hálózat, scanner, másoló) nyomtatót keresek.
Ki kell váltani egy HP LJ6MP-t (lassan 20 éves lesz és a gyári toner árából kapok egy új nyomtatót, az utántöltöttek meg a tapasztalataim szerint inkább rosszak, mint jók, mert ez a típus ma már igen ritka és elkoptak amik még vannak), meg egy Epson DX3800-ast. Ez utóbbi csak 6-7 éves, de már az első pillanatban kiderült, nem volt túl jó választás. Ritkán használjuk, ilyenkor mindig sokat kell szuttyogni, mire tényleg hadrafogható. Gyári patronnal és utángyártottal egyaránt. Nem hittérítést kérek, hanem tanácsot. Véleményt a nyomatókról és nem rólam.

A feladat: havi 10-500 oldal (nem elírás, néha tényleg csak havi 10-20 oldal kell), alapvetően fekete-fehér szöveg, de időnként színes és akkor a minőség is kell. Nem fotó, inkább rajzok, könyvborítók, ilyesmik. Kell a scanner és a kétoldalas nyomtatás (automatikus. Tudom, kézzel is megoldható, de mindig macera, sokszor elcsúszik, stb...). Nem kell ADF, de ha van, akkor az is jobb, ha kétoldalas. Nem kell fax, de kell valamilyen hálózat. Ethernet és WiFi egyaránt megfelel.
Ha lehet, a tinta legyen olcsó, de az elsődleges inkább az, hogy ha hetekig nincs bekapcsolva, akkor is max egy tisztító menet után legyen üzembiztos, ne csíkozzon és ne fogyjon ki a patron csak a tisztításoktól, illetve ne járjon le. Azaz ne kelljen kidobálni félig töltve. A kiépítés nálam olyan, hogy a nyomató és a számtógép használaton kívül áramtalanítva van, de naponta 1-2 órát biztos megy, ebben az időben a nyomtató is kap villanyt, azaz ilyenkor "törölgetheti az orrát", ha akarja.
__________________________________________________________________

Ha jól értem az itteni diskputákat, a tintával kapcsolatban a megoldás valami CISS rendszerű nyomtató. Az Epson L-ekből vagy hiányzik valami a fentiekből (duplex, hálózat, scanner), vagy túl drága az induló csomag (nyomtató és tinta). Tudom, többezer oldalra elég, de akkor is sok kissé egyben kifizetni. Valahol 50 rugó körül van pszichikai a határ.

Amiket kinéztem:
[Canon MG5550 CISS rendszerrel szerelve]
[Canon MG5350]
[canon MX515]

Járható az is, hogy megveszek egy MG5550-est (az edigitalban most 28 rugó), mellé a hozzávaló CISS setet és összerakom magamnak.

Kérek véleményeket a fenti nyomtatókról, esetleg a linkelt oldalak mögött álló cégek megbízhatóságáról, esetleg ajánlatot másra, ami a fenti feltételeknek megfelel. Nem ragaszkodom a CISS-hez, a lényeg a vonal felett van.

Illetve egy kérdés: az első két nyomtató nagyjából egyforma árban és képességekben, a harmadik egy tízessel olcsóbb van benne fax, ami nekem nem jelent semmi pluszt, viszont csak 4 patronos, nem 5. Jelent ez valami komoly hátrányt?

Az, hogy az MG5550-es 2 kg-val könnyebb, mint a másik kettő, nem biztos, hogy az előnyére válik. Irodai lézer kiválasztási projekteket többször is végigjátszottam már és tapasztalatból tudom, hogy van egy bizonyos tömeg, ami alatt már csak játék és nem munkaeszköz egy nyomtató, mert a mechanikát túlzottan kikönnyítették, egyszerűsítették.

Előre is köszi...

SaGa

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#7286) atala válasza SaGa59 (#7285) üzenetére


atala
Topikgazda

Kicsit álom világban élsz!
Olcsó legyen a tinta, ne fogyasszon sokat a tisztításkor, utángyártott tintával se száradjon be ha hetekig nem nyomtatsz. Ilyen nincs! A CISS-t felejtsd el, csak a gond van vele! A fejtisztítás minden nyomtatónál sokat eszik. Nem kell áramtalanítani a készüléket, és nem fog minden bekapcsoláskor fejet tisztítani. Helyette hetente nyomtatsz egy fúvóka ellenőrzést, és nem fog beszáradni.
[Epson WP4025]

Mindent tud ami neked kell. Lehet hozzá venni 100ml-es tölthető patronokat. Veszel hozzá jó minőségű tintát, és jó ideig nem kell foglalkoznod a töltögetéssel. Én sokat nyomtatok, de fél évig nem kell töltenem.

[ Szerkesztve ]

(#7287) SaGa59 válasza atala (#7286) üzenetére


SaGa59
őstag

OK, csak ennek az ára majdnem kétszer annyi, mint a 3 canon közül bármelyiknek, CISS nélkül.
Utántölthető patront meg talán aozokhoz is kapok. Illetve ennyiért már az epson L szériából is van olyan, ami tudja azt, amit keresek.

A CISS-re azért gondoltam, mert annál nem valós az a veszély, ami a patronoknál: ritkán használom, emiatt kifogyasztja a tisztítás a tintát. Az utántöltés is jó, csak macerásabb, mint a ciss tartályát töltögetni.

Áramtalanítani meg kell. Tudom, ráirogatják a gépekre a 0,3w készenléti fogyasztást, de a valós értéket nem tudjuk. De ha annyi is, sok kicsi sokra megy. Én mindent lekapcsolok, amikor nem használom. Nem sóherségből, környezetvédelemből. Emiatt zavar a tinta pocsékolása fejtisztogatásra is pl...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#7288) gg72


gg72
veterán

Létezik az Epson-nak olyan külső tintatartályos nagy kapacitású nyomtatója, mint az L110, de tud CD/DVD-re is nyomtatni?

(#7289) Gergőke88 válasza gg72 (#7288) üzenetére


Gergőke88
addikt

L800

(#7290) gg72 válasza Gergőke88 (#7289) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, hát nem semmi ára van...

(#7291) SaGa59 válasza atala (#7286) üzenetére


SaGa59
őstag

Te, mint gyakorlott utántöltő biztos tudsz válaszolni: a tinták mennyi állásidőt bírnak ki? Azaz ha nem a patronban, hanem a flakonjában áll a polcon, van-e valami időkorlát, ami után már nem használható, hanem ki kell dobni? Hány havi/évi készletet érdemes egyben megvenni?

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#7292) 4D4M


4D4M
aktív tag

Üdv,

Kicsit speciális kéréssel fordulnék hozzátok. Relatíve kisméretű céghez kellene színes multifunkcionális nyomtató. Célszerűen fax scanner ethernet. Eddig még semmi extra.
Viszont az induló költségnek 140k keret áll rendelkezésre, azonban a fő cél az volna, hogy hosszabb távon ne termeljen indokolatlan nagy költségeket, mivel havonta nem valószínű, hogy néhány száz oldalnál többet nyomtatna valaha is. Tehát az első számú prioritás, hogy olcsó legyen a fenntartása(költség/lap) hosszútávon és -amennyire ez lehetséges- nagy legyen az élettartama.
Azzal, hogy színes, ha jól sejtem a lézeres gépek kiestek még ebben az árkategóriában is, de a témában elég felületes tapasztalataim alapján a felsorolt igényeknek a lézer inkább tudna eleget tenni. Ha ebben nem tévedek elképzelhető, hogy a színességet el lehet hagyni az igények közül...

Szóval szívesen vennék néhány ajánlást vagy felvilágosítást is akár.

üdv.: A

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7293) epzon válasza SaGa59 (#7287) üzenetére


epzon
őstag

a CISS legnagyobb veszélye a ritka használat, mivel az egész rendszer át van alakítva, ezért nagyon érzékények a beszáradásra/fúvóka eltömödésre

(#7294) epzon válasza 4D4M (#7292) üzenetére


epzon
őstag

Ilyen feladatra jó gép lehet az EPSON L550-es külső tintatartályos készülék.

140 000 Ft-ba belefér bőven még a 3 év garancia is, a kezdő tintafesték amit a géphez kapsz 12 000 fekete és/vagy 6500 oldal színes nyomatra elegendő, utána pedig 1ft környékén nyomtat feketében és színesben is EREDETI festékkel
a kért funkciókat szintén tudja

(#7295) atala válasza SaGa59 (#7287) üzenetére


atala
Topikgazda

Igen, drágább, de cserébe kapsz egy megbízható, erős, jól terhelhető gépet. Nem fog előfordulni, tinta folyás, vagy eldugulás. A CISS-el meg fog gyűlni a bajod. Tinta folyás, levegősödés...stb. Akkor már inkább az L szériás gépek, és ahhoz nagyon olcsón kapsz eredeti tintát.
Azért majd egyszer számold ki, hogy mi kerül többe. Az áram a készenlétre, vagy a tinta ára? Ha jól emlékszem, valaki írta, hogy egy 7 ml-es patronnak elvégzett 7-8 fej tisztítást, és kiürült a patron. A tinta pocsékolással ugyan úgy szennyezed a környezetet!

(#7296) atala válasza SaGa59 (#7291) üzenetére


atala
Topikgazda

Én most még eredeti tintát töltök a tölthető kazettáimba. Amikor hozzá jutottam a gyári kazettához (T6161-64) amiből kifejtettem a tintát, akkor volt olyan kazetta, amelyiknek a lejárati ideje, már egy éve lejárt. (Szándékosan írok kazettát, mert ezeket oldalra kell benyomni, nem a fejjel együtt mozog.) Elhasználtam, semmi baja nem volt. Biztos, hogy tinta, és tinta között is van különbség. Egy silány utángyártott tinta tönkre mehet akár egy év után is. Szerintem 1 évi mennyiséget minden további nélkül lehet raktározni.

(#7297) SaGa59 válasza atala (#7296) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek...
Ezek szerint a CISS-t kissé félre értettem...

Végül is a Canon Pixma MG5550-es lett a kiszemelt, meg majd hozzá egy készlet utántölthető autoreset-es "patron", vagy a tintarendszer.hu-ról, vagy az e-bay-ről. Ahogy látom gyakorlatilag a tintarendszer és a nyomtassotthon is ugyanazokat adja, amit az ebay.co.uk-n meg tudok venni. A megfelelő tintát még keresem.

Illetve az is lehet, hogy veszek az e-bay-ről gyári canon patronokat. 30-40%-kal olcsóbb ott, mint idehaza, házhozszállítással együtt... Az első készlet fogyása majd megmutatja, melyik éri meg inkább.

Egyelőre nem találtam olyat, ahol canon tinta lenne külön.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#7298) ggg1 válasza SaGa59 (#7297) üzenetére


ggg1
aktív tag

Egyébként - csak érdeklődés képpen kérdezem a hozzáértőktől, mert az ilyen kis tintasugarasokhoz abszolút nem értek -, egy ilyen kicsit drágább tintasugaras miben tud többet, mint egy föntebb kitárgyalt Expression Home XP-205, ha az ember tényleg csak 10-20 oldalt nyomtat havonta?

(#7299) Lala6 válasza ggg1 (#7275) üzenetére


Lala6
őstag

A Kyocera nyomtatók nagyon jók üzleti felhasználásra.
Nálunk a számlázáson működik egy kb. 10 éve hibátlanul. Volt egy másik kombinált is, de az nemrég eltörött (elfárad a műanyag belül). Most is a Kyocera felé húzott az eszem, de annyira túl vannak árazva már, hogy nem éri meg megvenni. Úgyhogy most egy komolyabb Canon lett helyette, amivel eddgi semmi bajom. Fele annyiba került, mint a kevesebb tudású Kyocera, a toner kb. ugyanannyi bele.

(#7300) SaGa59 válasza ggg1 (#7298) üzenetére


SaGa59
őstag

Tintásokhoz nem értek, lézerekhez inkább.

Nekem ebből a nyomtatóból egy dolog hiányzik: nem tud duplex nyomtatást Ezen kívül kissé könnyűnek találom, ami mechanikai gyengeséget jelent nálam.
Illetve a legutóbbi epson tintás nyomtatónkban erőst csalódtam. Előtte volt egy régi, sok évet szolgált, majd utána beszáradtan hozzám került, amit pár óra alatt rendbe tudtam hozni, évekig használtuk, majd eltűntek/megdrágultak a kellékanyagai, meg ki is kopott a mechanikája, emiatt cserélni kellett. Mivel azzal elégedett voltam, a HP-kkal (a munkahelyemen sokat szívtunk velük) nem annyira, kifejezetten epson-t kerestem. Nem, jött be.

Régen, a tintasugaras őskorban az első hordozható kis canon bubblejet-et anno én teszteltem a cégnek, sokáig használtam, jó volt (az abban az időben létező lehetőségekhez mérten). Így 20 év után adok a canonnak megint egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.