Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#61951) kmiki19 válasza Mikulásbá (#61950) üzenetére


kmiki19
csendes tag

A fujitsu-t nem szeretné :( Preferált márkák: Dell, Lenovo, Asus. Természetesen más gyártók gépei is érdekesek lehetnek.

(#61952) laszlobak válasza Rolli (#61947) üzenetére


laszlobak
tag

Az általad írt kiszerelésben - teszt híján - számomra a TN (?) panel minősége és a videokari memóriájának a tipusa a sötét ló.

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#61953) Mikulásbá válasza kmiki19 (#61951) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig a mostani sima Fujitsu-k az egyik legjobbak!

(#61954) Rolli válasza laszlobak (#61952) üzenetére


Rolli
aktív tag

Elvileg ddr3-as memóriával szerelt a videókártya,de a tesztekben annyira rosszul nem szerepel,a 3dmark 2011-ben 3000+ pontot kap.

(#61955) laszlobak válasza Rolli (#61954) üzenetére


laszlobak
tag

Meg tudnád mutatni ezt a tesztet?

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#61957) 0mikron


0mikron
újonc

Sziasztok!

Laptop vásárlásban kérném a segítségeteket. A kérdésekre válaszolva:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
300.000 Ft
(3) Felhasználási kör?
Főleg játék, irodai munka.
(4) Játékra használnád-e?
Igen. Az Aion-t bírja el, maximális részletességgel, valamint a mai játékokat tudja futtatni 1600x900-as felbontással, 30-50 FPS-el.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Is-is.
(6) Szeretnél bele SSD-t?
Mindenképpen.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Matt.
(8) Notebook tömege?
3kg-nál ne legyen több.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Operációs rendszerrel, Windows 8/8.1.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Legalább 250GB SSD, 4GB RAM. Szükségem van DVD íróra.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Játékokon és HD filmeken kívül nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot!
Eddig ezt találtam, ami megközelíti, de ez már nagyon drága, és nincs benne optikai meghajtó: [Lenovo IdeaPad Y510P]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.

Előre is köszi a segítséget.

(#61958) Tikakukac válasza 0mikron (#61957) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha mindenáron beépítve kell a dvd akkor y510p, de csak 1 vidkarival másikba mehet optika. Kövi modellben már nem lesz optika, mint ahogy egyre kevesebb gépben, így ezt lassan meg kell szoknod. Oprendszert meg akkor külön dobsz bele, egyben ilyen konfig asszem nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61959) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Erről mi a véleményetek? Barátnőmnek kellene iskolába járós, netezős, szövegszerkesztős laptop. Max 14 col-ig és 140k-ig ez tűnik a legjobb választásnak, de nem tudom milyen a minősége, megbízhatósága, és szerintetek mennyit bír aksiról? Esetleg tudtok valami alternatívát?

Köszi

(#61960) PainKiller13 válasza 0mikron (#61957) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem Y510P van 2 vidikarival, megéri kettővel venni, egyre jobb az SLI.

Optika kell akkor egy USB-s slim olvasó kb 4ezer ft használtan (én ennyiért vettem ma aprón), elfér akár a laptoptáskában is, tudod vinni magaddal.

Ja és a FullHD a minimum ha sokat akarod használni, 1600x900asnál 2 óra után bevérzik a szemed.

[ Szerkesztve ]

(#61961) 0mikron válasza Tikakukac (#61958) üzenetére


0mikron
újonc

Köszi!

(#61962) 0mikron válasza PainKiller13 (#61960) üzenetére


0mikron
újonc

Köszi!

Az SSD-ben van tapasztalat? Érdemes full SSD-s laptopot keresni, vagy ezek a kombinált (1TB + 8 GB) megoldások életképesek?

(#61963) Chaser válasza Tybee000 (#61959) üzenetére


Chaser
titán

Fuji UH552, 13+ és pár ezer ft-tal drágább.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61964) Mikulásbá válasza Chaser (#61963) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1!
(mivel ilyen ez van,akit konkrétabban érdekel,válaszolok a kérdésekre szívesen)

(#61965) negyedes válasza Chaser (#61963) üzenetére


negyedes
addikt

bezzeg Romaniaban vagyont fizetsz erte. :O kb 50k tobbe kerul nalunk ez a fuji

amugy vegul hp 430 lett. ha nem tetszik akkor visszakuldjuk oszt csa. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#61966) Leleményes


Leleményes
tag

Tikakukac: megvan már az 5737?

(#61967) Tikakukac válasza Leleményes (#61966) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg bizony, mai nap majd átugrok és megnézem a játékokat magam is.

Leülsz, játék indít, fraps bekapcs és 2. pályán nyomsz egy kört, vagy fps-ben egy lineárisban lődözöl és mész. Ezt még egy majom is tudja, ez nem akkora nehézség.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61968) Leleményes válasza Tikakukac (#61967) üzenetére


Leleményes
tag

Nagyon várom, légy alapos! :R

(#61969) Leleményes válasza Tikakukac (#61967) üzenetére


Leleményes
tag

Minőségellenőrzésre gondoltam :)

(#61970) PainKiller13 válasza 0mikron (#61962) üzenetére


PainKiller13
őstag

Elég gyors ezzel az SSHD-val, és hangtalan is, 8gb SSD + 1TB 5400as HDD, viszont én rendeltem 128as SSD-t bele amcsiból, holnap megjön, utána tudok róla véleményt mondani, de mivel mióta létezik SSD azt használtam tudom, hogy hasznos, nem melegszik, mellette a HDD 99%ban áll ami több szempontból is jó.

NGFF M.2 SSD hely van benne, tehát semmit sem kell hozzá kivenni, hogy belerakhasd (elég jó megoldás szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#61971) Tikakukac válasza Leleményes (#61969) üzenetére


Tikakukac
titán

Látatlanban megmondom, hogy bal oldalon ezen is csálé lesz a műanyag. Pölö. Ezt felesleges is nézni, az 5-ös inspiron is csak egy más borítású 3000-es. Minőségben ugyanúgy az alja belépős, csodát várhatsz, de nem lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61972) hoffman_ válasza hoffman_ (#61933) üzenetére


hoffman_
nagyúr

erre senki többet harmadszor?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61973) Mikulásbá válasza hoffman_ (#61972) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

(nem tiszta fehér ugyan,olyan ezüst-fehér féle)

[ Szerkesztve ]

(#61974) brumi1024 válasza Leleményes (#61969) üzenetére


brumi1024
veterán

Dell 5737. Van róla teszt. A burkolat maga mindenhol rendben van, negatívum talán, hogy előfordulhat a billentyűzet nem tökéletes rögzítettsége az Escape alatt.

[ Szerkesztve ]

(#61975) Tikakukac válasza Tikakukac (#61971) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja igen, ez 3737 nem 5737. Belseje ugyanaz, szóval nekünk msot megfelel.

brumi1024: Ledeknél palmrest mellett kukucska :DDD 5-ből 5-nél hoppáré volt, legtöbbnél balosnál is van egy jó mili hézag. Ennyiért ez van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61976) brumi1024 válasza Tikakukac (#61975) üzenetére


brumi1024
veterán

A szürke műanyagkeret és a fém közt? Ott nekem nem volt baj, a nálam lévőn csak a billzet nem volt tökéletesen rögzítve.

(#61977) Tikakukac válasza brumi1024 (#61976) üzenetére


Tikakukac
titán

Jha ott. Sötétben lehetett szépen látni ahogy kandikált kifelé a fény. Direkt néztem egy darabig őket, mind olyan volt. Most csak egy oldalt elállót találtam haladunk :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61978) #16514048 válasza brumi1024 (#61822) üzenetére


#16514048
törölt tag

Na, köszönöm még egyszer az ajánlatot, most volt időm kicsit többet foglalkozni vele és jobban áttanulmányozni a piacon lévő notebookokat. Kicsit sajnálom, hogy kiesett az Acer, mert némelyikben IPS kijelző is volt, ami nagyon jó lenne a betekintési szögei miatt, de ha nem ajánljátok, akkor inkább nem kockáztatok vele.
Az általad linkelt Dell nagyon tetszene, de az 1TB HDD-re, erős GPU-ra és legalább 8GB (de inkább több) RAM-ra nagyon nagy szükségem lenne, ezek pedig megdobják az árát rendesen.
Amiket nézegettem azóta: Lenovo Y510p, ThinkPad S540, ThinkPad Edge E540, Dell Inspiron 5737. Ezekről mi a véleményetek? A TP Edge-ről láttam, hogy írtátok nemrég, hogy nem a legjobb. Konkrétan mi a baj vele?
Köszönöm a segítséget előre is.

(#61979) Tikakukac válasza #16514048 (#61978) üzenetére


Tikakukac
titán

Konkrétan mi a baj vele?

Okádék touchpad, tejfölöspohár ház, ThinkPad névvel való átkurása az embereknek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61980) brumi1024 válasza #16514048 (#61978) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezek közül a gépek közül az Y510p-n kívül egyik sem ér meg, nem hogy 320k-t, még 250-et sem. De még az Y510p is drága, ennek fényében főleg (ez a két dGPU-s modell). Ráadásul az Y510p az egyetlen valódi 4 magos processzorral szerelt gép, teljesítményben nem egy kategória a többivel.

Az 5737 egy 200k környéki gép, melyben a 16 giga RAM és a 1080p kijelző nem ér 100k felárat, az Edge-ek (E540/S540) baromira túlárazottak, az Y510p meg szimplán csak drága. Egyik sem ér közelébe a fentebb említett Latitude-nak, szóval el kell döntened: hardver kell vagy minőség. Ennyiért mindkettő nincs.

RAM bővítést pedig utólag javaslom, nevetséges felárral dolgoznak a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#61981) #16514048 válasza brumi1024 (#61980) üzenetére


#16514048
törölt tag

Értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget! Akkor úgy látszik az Y510p lesz a befutó, mert bár szívesen vennék minőségibb gépet, de az erős hardverre nagyobb szükségem van, sokkal többet pedig nem tudok rászánni.
Azért megnéztem még pár Latitude-öt is, ezt találtam jó áron. Egyedül a HDD tűnik kevésnek, de azt kicsit később esetleg le lehetne cserélni nagyobbra. Erről mit gondolsz?

(#61982) Salak


Salak
tag

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni.
Szuleimnek szeretnenk egy notebookot venni arra a celra, ha nyaron hosszabb idore lemennek a nyaraloba, tudjanak netezni es emaileket olvasni. Ebbol adodoan nem kell szuperszamitogep, de mindenkepp olyat szeretnek, ami 2-3 ev mulva is ellatja ezt a funkciojat, illetve emiatt ne legyen tul nehez sem.

Az osszefoglaloban szereplo kerdesekre igy tudok valaszolni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2014 majusa.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
50-70k

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Internet, email, video, film.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem, max regi jatekok.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minoseg

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Esetleg, nem letszukseglet.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,4", matt

(8) Notebook tömege?
3kg kornyeke

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nelkule

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Kb 500 gb hdd, 4gb ram, optikai meghajto kell

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera nem art, de nem letszukseglet, minel tobb usb port, kartyaolvaso, tisztesseges hangszoro, nem lenne baj ha nem megy be 2kg morzsa a billentyuk ala

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Meg nincsenek konkret jeloltek.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Lehet hasznalt is, ha szep allapotu, de garancia is legyen.

Elore is koszonom a segitsegeteket!

"Winners never quit and quitters never win."

(#61983) Chaser válasza #16514048 (#61981) üzenetére


Chaser
titán

Ez a delll annyiért nagyon drága. 240k körül van ui. cpu-val diszkrét vga nélkül szintén FHD kijelzővel. Ha találsz E5530-at az olcsóbb és jobban megéri, ott pl van billzet megvilágítás is, 5540-nél már nincs.

szerk: Salak: T500 alfa156 apróknál, vagy laptopsystem.hu

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61984) stratova válasza Salak (#61982) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Két tipp
T400-at kellene megkörnyékezni, remélhetően érkezik még esetleg T500.

(#61985) laszlobak válasza #16514048 (#61981) üzenetére


laszlobak
tag

Csak még egy kérdés: pontosan milyen 3D-s tervező programokat akarsz futtatni a gépen?

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#61986) Khelben válasza Salak (#61982) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt nézd végig a kínálatot, gyakorlatilag az összes 50-70k közötti gép jó lenne, a specifikációkat böngészd át. Ha nagyon fontos az 500-as HDD, akkor kérd HDD nélkül a gépet és vegyél bele külön egy 500-ast.

[ Szerkesztve ]

(#61987) #16514048 válasza laszlobak (#61985) üzenetére


#16514048
törölt tag

Talán pontosabb lett volna úgy fogalmaznom, hogy 3D modellező programok (tehát nem CAD). Pl. Blender, Maya, Cinema 4D stb.

(#61988) laszlobak válasza #16514048 (#61987) üzenetére


laszlobak
tag

Köszi.

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#61989) MuMa012


MuMa012
tag

Bár korábban a Lenovo Z510-et javasoltátok, de újra gondoltam egy kicsit, hogy mire kellene, mire használnám. (A mostani gépemet is azért választottam, mert egy kicsit nagyobb kraft volt benne, de csak 2 alkalommal játszottam rajta) Nagyon megfogott a tesztek alapján (főleg az aksi üzemidő tekintetében) a Dll 5470-es.
Van itt valakinek tapasztalata ezzel a géppel? A legalapabb intel videókártyás modell érdekel. Olvastam, hogy wifi problémák lehetnek a típussal.

(#61990) midBaller08


midBaller08
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen laptopot vegyünk!

Kérdéssor alapján:
(1) Napokban vásárolnánk
(2) 160.000 HUF
(3) Filmezés, net, játék
(4) pl.: Skyrim, Dragon Age, Starcraft 2, stb.. szóval viszonylag újabb játékok
(5) Kicsit talán a minőség fontosabb a teljesítménynél.
(6) Nem létszükség az ssd, de szerintem ennyiért nem is férne bele.
(7) Kijelző közepes, 15-16" körüli, ennél csak kisebb legyen.
(8) Legyen kényelmesen cipelhető.
(9) Jöhet OS nélkül
(10) HDD>=500GB, RAM>=4GB, optikai legyen,
(11) USB 3.0, HDMI
(12) játékok ami gpu igényesek lehetnek, illetve nagyobb felbontású filmek
(13) http://www.notebookzone.hu/mid.php?l=DELL+Inspiron+3537+(157808)+Fekete&mid=1&lkod=102&skod=23798
(14) Csak új laptop!

Ahogy néztem a piacot, nagyon sablon, hogy milyen videokártyákat dobnak bele a gépekbe, van kb 3-4 fajta és kész... Esetleg tipp hogy, olcsóbb laptop, és videokártya csere?!?! ilyen lehetséges egyáltalán? :D

Köszi!

(#61991) szabonagyur válasza midBaller08 (#61990) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ilyen Dell gépem van, ezzel a konfiggal. Ha ezt veszed akkor azért tudd, hogy sok játéknál igen le kell venni a felbontást. El indulnak rajta mind egész szépen, de sokat ne várj azért :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61992) midBaller08 válasza szabonagyur (#61991) üzenetére


midBaller08
csendes tag

Köszi az infot! Igen néztem, hogy mit bír nagyjából, de azért egy medium beállítással el lehet játszogatni talán a dolgokkal, persze ez programfüggő :D

(#61993) szabonagyur válasza midBaller08 (#61992) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van a Lenovo Z510 ami még ajánlott ennyiért kb, az is jó választás Nvidia kártyával.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61994) brumi1024 válasza #16514048 (#61981) üzenetére


brumi1024
veterán

Az E5540-el megint csak az ár a probléma, illetve a GT720M sem fogja megváltani a világot, a teljesítménye nagyon közel áll az IGP-khez, és az nVidiát ismerve nem is biztos, hogy teljesértékű támogatást élvez ezeknél a programoknál. Az Adobe programok esetén például a GT650M alatt nincs is sok értelme a dGPU-nak, nem támogatottak a GPU gyorsított műveletek.

(#61995) hoffman_ válasza Mikulásbá (#61973) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezt láttam, hogy linkelted nem rég, de hardverben nem tud többet semmivel, külsőre meg tuti, hogy kukázza azonnal, már csak a vastag káva miatt is. ha ennyire szegényes ez a szegmens, az remek lesz akkor.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61996) #16514048 válasza brumi1024 (#61994) üzenetére


#16514048
törölt tag

Aha, értem. Akkor maradok az Y510p-nél, jó lesz az nekem. :)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget neked és a többieknek is!

(#61997) Pocok256 válasza #16514048 (#61987) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ide lenovo y510 kell ha ilyeneket használsz.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#61998) voyi


voyi
aktív tag

Amit kinéztem,lenovo z510 széria csak 64bites verziójú nvidia geforce gt 740m el van felszerelve,ami állítólag ~ 10%-al gyengébben teljesít,mint a 128bites verziós :( Ezáltal a tesztekben is eléggé kiábrándítóan teljesít az újabb játéknál sajnos.
Esetleg tudna valaki olyan laptopot ajánlani, amikben 100%,hogy 128bites verzió van ebből a kártyából?
Procinál igazából csak annyi kikötésem lenne,hogy rendesen meghajtsa ezt a kártyát,de nem kell egy core i7es erőmű. Ramból meg 8gb kellene.
Árban 220-230ezret tudnék rá szánni max.

Aláírás

(#61999) Tikakukac válasza voyi (#61998) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogyne tudnánk, csak azt már nem forgalmazzák :N

Ha már van pénz miért nem lépsz kategóriát felfelé? 7537-ben sokkal erősebb a kari pölö.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62000) Pocok256 válasza Tikakukac (#61999) üzenetére


Pocok256
veterán

7537 ben még mindig kuka a WIFI ezt tegyük oda azért ;)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.