Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8951) Mhalacka


Mhalacka
csendes tag

Szeretném megkérdezni, hogy a következő notebook jó e gameléshez + illetve világít-e a billentyűzete!
Kösz!
http://www.notebookzone.hu/mid.php?l=DELL+XPS+17+L701X+%28124927%29+Aluminum&mid=1&lkod=102&skod=6654

(#8952) benike123


benike123
tag

hello!

szeretnék egy egy 9"-14" laptopot venni ami viszonylag hosszú (min 3 óra) üzemidővel bír és a kijelzőjét tablet pc-ként lehet használni!
na már most találtam ezt ami tökéletesen megfelelne és nem vmi kínai hanem acer (jó nem a legmárkásabb de nem is 1 szar kínai)
csak érdekes h milyen olcsó, az eladó töltőt ad és 3 nap garit.
szerintetek megéri?
ha van benne simli az hol lehet???? :F

(#8953) Athanáz9 válasza BullZeye (#8950) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Thx.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8954) stifi válasza dkface (#8912) üzenetére


stifi
senior tag

Garanciális ügyintézésnél senkit nem érdekel a szoftvered, és emiatt nem is mehetsz szoftverproblémával szervizbe..
Kapásból törlik az oprendszert és felhúznak egy gyári imaget teszteléshez, ezzel is kapod majd vissza, az adataid nélkül, ahogy az új gépet megvetted!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#8955) rizso válasza benike123 (#8952) üzenetére


rizso
addikt

Garancia nelkuli gepnel mindent ki kell probalni, amit csak tudsz! Ha korrekt az elado, akkor hagyja, hogy teszteld a gepet, ameddig csak akarod, nem fog siettetni (ha igen, az kicsit mar gyanus).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#8956) Z86 válasza benike123 (#8952) üzenetére


Z86
őstag

A 3 nap gari a simli benne, bármi hibásodik meg kuka az egész.
szerk: szóval szerintem nem érdemes megvenni

[ Szerkesztve ]

(#8957) benike123 válasza Z86 (#8956) üzenetére


benike123
tag

és ha minden lehető dolgot (vga teszt, cpu teszt stb...) végig csinálok többször is?
pl 1 napon keresztül megállás nélkül csak tesztek futnak. itt ki kell derülnie, hogy van-e vmi gond, a másik napon meg pl felvátlva öcsémmel az érintőkijelzőt teszteném...
ha vmi van akkor ilyen intezív terhelés alatt elő kéne jönnie.

(#8958) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
120-130k-s árkategóriában kéne valami masszívabb(sok nyitogatás) és valami combosabb akkuval ellátott gép. Nem kifejezettem valami puritán null multimédiás gép kéne, integrált grafikus chipet kihagynám, valami amd/nvidia konstrukció lenne jó.
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#8959) stifi válasza Z86 (#8922) üzenetére


stifi
senior tag

R széria helyett most az L512, L412 fut, bár ezek csak dokkolhatóak, megerősített házuk mint az R-nek sincs :(

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#8960) Dominic1


Dominic1
csendes tag

Sziasztok, most készülök notit venni, 2 gép között vacilálok, Asus R101 230 euroért, és Toshiba AC100-10k 200euroért, szerintetek melyik a jobb?

(#8961) Avicularia válasza BullZeye (#8950) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem,dell n5010-hez semmiféle driver cd/dvd-t nem adnak, ha oprendszer nélkül veszed.Ráadásul win7 telepítésekor nem ismeri fel a hálókártyákat a gépben,úgyhogy nem férsz hozzá a nethez,hogy letölts bármilyen drivert is.

(#8962) I3uC!


I3uC!
csendes tag

Jónapot! 100-110-ért milyen laptopot érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#8963) Athanáz9 válasza Avicularia (#8961) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Köszönöm a tévesen optimista információra adott illuzióromboló, de reális, ezért hasznos kiigazítást. Thx.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8964) BullZeye válasza benike123 (#8957) üzenetére


BullZeye
veterán

Srác 55napja reggelt, újonc, csodák pedig nincsenek. Ha valami féláron van, akkor annak megvan az oka. Hiába teszteled le, vannak hibák amik csak néha jönnek elő.

(#8961) Avicularia
Ez tényleg komoly? O.o ez elég olcsó egy húzás tőlük. Bár még mindig ott a lehetőség, hogy amelyik gépről most ír, ott letölti, és pendrive-on átrakja arra.
SP1-ben sincs benne a driver?

(#8965) szakalinho


szakalinho
tag

Sziasztok !
Tudnátok nekem valami laptopot ajánlani ilyen 170 000 Ft ig ?
Általános használatra. Esetleg Fifával egy két szimulátorral játszanék rajt.
Lehetőleg strapabíró legyen, és legyen rá min 2 év Gari.
Köszi

(#8966) spyduck válasza dkface (#8912) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem!

(#8967) Athanáz9 válasza Avicularia (#8961) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Az új Delleket "Free Dos"-szal adják. Ezzel mit lehet kezdeni, elindítani, próbálkozni?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8968) spyduck válasza lacko22 (#8914) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem nagyon jó gép pedig én business fan vagyok:)

(#8969) donatel


donatel
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy az új
Dell xps l502 [link]
HP dv6 6002 [link]

gépeket lehet e majd kapni Win7 nélkül, mert az egy 20k jelentene szerintem az árából, vagy ezeket csak Win7-tel adják?

[ Szerkesztve ]

(#8970) somasz


somasz
addikt

Erről a laptopról mi a vélemény? 3d modellezésre venné unokatesóm, pár napja kérdeztem más notikat, de ez azoknál lényegesen olcsóbb. Hol a buktató?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8971) Z86 válasza donatel (#8969) üzenetére


Z86
őstag

Az előző xps-t meg lehetett venni op. rendszer nélkül is, de DV6-ost csak win7-tel együtt találtam

(#8972) donatel válasza somasz (#8970) üzenetére


donatel
tag

A billentyűzete

[link]

(#8973) donatel válasza Z86 (#8971) üzenetére


donatel
tag

már mint a dell xps l501-re gondoltál?

akkor elképzelhető hogy majd a dell xps l502-es is majd meg vehető op. rendszer nélkül?

(#8974) Z86 válasza donatel (#8973) üzenetére


Z86
őstag

Igen.
Szerintem minden esély megvan rá.
szerk: bár nem tudom az ilyesmi mi alapján dől el, de sok dell gépet meg lehet venni op. rendszer nélkül

[ Szerkesztve ]

(#8975) Avicularia válasza BullZeye (#8964) üzenetére


Avicularia
veterán

SP1-et telepítettem mikor megvettem és nem ismerte fel a hálókártyákat.Ez akkor marha kellemetlen,ha nincs másik gép a közelben hirtelen.

(#8976) Avicularia válasza Athanáz9 (#8967) üzenetére


Avicularia
veterán

Én toltam be a telepítő dvd-t és töröltem le ezt a valamit.Próbáltam előtte pendriveról indítani a telepítést(volt kéznél egy tutira működő darab,másik hp notira arról mászott fel a w7),de nem is bootolt róla.

(#8977) Chaser válasza BullZeye (#8950) üzenetére


Chaser
titán

Nem adnak hozzá W7 drivert, csak ahhoz az OS-hez amivel kikerült.

Athanáz9: Az nem rossz gép, kérdés hogy szerviz vagy nbd gar van-e rá. De már sztem jobban megéri az n5110, abból is a gf verziós, pár ezressel drágább de jóval erősebb a 6470-nél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8978) jlaci63 válasza stifi (#8959) üzenetére


jlaci63
tag

Ja, de jó is lenne egy 220-250 K-s keret :)
de azért egyelőre nem mondtam le a Trackpointról 150K-val a zsebembe:)

Egy ideje a laptopok.net oldalain lévő teszteket bogarászom. Szerintem, minden új regelőnek érdemes itt szétnéznie, Ugyan nem tudom, mennyire "független" oldal.

Itt figyeltem fel az Edge 13 és 14 colos modelljeire (a T400-som, amit megszoktam, sem 15,6 colos). Eléggé dícsérik. Kategóriájában csak a Hp ProBook 5310-t teszik némely szempontból fölé. Első olvasatra felszereltsége (HDMI, kártyaolvasó stb) is kellemes

Az Edge 13 kijönne 140 K-ból, sajna kizáró hátrány az optika meghajtó és a funkcióbillentyűk hiánya. Az Edge 14 viszont 170 K. Remélem op rendszer nélkül, akcióban sikerül majd egyet levadásznom 150 K környékén.

Tudom, korábban jeleztétek, ezek nem "igazi" Thinkpad-ok, de majd szögbeverésre előkeresem a kalapácsot.

[ Szerkesztve ]

(#8979) Z86 válasza I3uC! (#8962) üzenetére


Z86
őstag

Valamelyik Lenovo, 2 év garis HP vagy Dell gépet. Utóbbiakra már 3 év szokott lenni.

(#8980) mrlujoak válasza I3uC! (#8962) üzenetére


mrlujoak
veterán

Páromnak 109-ért most vettünk a 7végén egy Dell Inspiron M5030 notit.
Free DOS-os verzió, nem egy izom gép, és "csak" egymagos.

15,6" HD kijelző, AMD V140 2,4 GHz, 2GB RAM, 250 GB HDD, Ati HD4250, 6 cellás akksi...

Neki a Dell márka nagyon kedves, így csak abban nézegettünk.

Kicsit süt az alja - pedig szegény gép kong az ürességtől, olyan mintha alig lenne a házban valami, jó szellős - de szerintem is tetszetős. Egyedül a kijelzőjével nem vagyok kibékülve, kicsit halovány és a fehér inkább halványsárga max fényerő mellett is... Még a régi FuSi-mnak volt ilyen tojásfehér a színe...

Egy lehetőségnek nem rossz ennyiért...

Jah, 3 év Dell gari...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#8981) Kobe válasza somasz (#8970) üzenetére


Kobe
veterán

egy dell xps l502x fullHD épp hogy olcsóbb, mint ez a lego-kocka billentyűzetes valami....

(#8982) ImI87


ImI87
őstag

Ma végre megvettem a Dell XPS 17 L701X 124927 laptop-ot, nagy nehezen sikerült találni egy utolsó példányt. (17,3", i3-370M, NV GT435 Optimus, 3GB ram, 320GB HDD, stb.....) Egyenlőre még ismerkedünk, első tapasztalatok alapján rendben van.

Rövid tapasztalatok:
- PRO:
Csinos darab, nem csak a váza, de a burkolat nagyrésze is fém. Rengeteg csatlakozó, ez volt egy nagy előny számomra. 2.1 JBL hangszórók, nagyon jól szól, rendes mély is van benne. Tetszik ez az okos VGA lekapcsoló megoldás.
- KONTRA:
A DVD meghajtó nagyon lötyög, az illesztése nagyon felületes. Ha berakok egy lemezt, és felpörög, akkor zizeg a billentyűzet, nagyon zavaró. A billenytűk amúgy önmagukban is lötyögnek, kis kopogtatástól és gépeléskor is zörögnek, nem tűnik túl minőségi megoldásnak. Nekem nem tetszik, hogy a négy kurzor billentyű ilye kis nyomi, csak fél magasságúak.
- VEGYESEN:
A kijelzőnek szép színei vannak, a fényerő elég jó, maximumra téve már-már vakít, ellenben a betekintési szög elég kicsi, hamar torzulnak a színek.

Szerintem majd pár nap használat után írok róla részletesen a Logout-on egy bemutatót.

Pár kérdés:
Mivel csak a gyengébbik változatot tudtam megvenni (a nagyobb már sehol sem kapható), kapásból bővíteni fogom a ramot és a HDD-t is. Én magam kinyithatom a gépet a service manual alapján (garanciavesztés nélkül), vagy ezt csak a szervízben lehet? Nincs az alján az ajtón semmilyen matrica, vagy ilyesmi, de azért nem mertem egyből nekiesni. Szerncsére könnyen lehet cserélni a ramot és a HDD-t is.
- Win7+driverek alaphelyzetben 44%-ot zabálnak meg a ramból, úgyhogy mindenképpen bővítenem kell. Gyárilag 2+1gb ram van benne. CPU-Z szerint működik a Dual Channel, így akkor nem feltétel, hogy azonos méretűek legyenek a modulok. Az 1gb-ost kicserélném egy 4gb-osra, így 4+2=6gb sokáig elég lesz...... Ez így jó ötlet? Milyen ramot vegyek bele, ami nagy valószínűséggel teljesen kompatibilis lesz? (Gyárilag 1333-as Samsung-ok vannak benne, de pont ilyen modulokat sehol sem lehet kapni.)
- HDD-ből nagyot szeretnék, sok adatot kell tárolnom. Másodlagos HDD-ből érdemes 7200-asat venni, vagy elég az 5400-as is? Mekkora a különbség teljesítményben mondjuk %-ban? A +1 HDD mennyiben fogja csökkenteni az akkumulátoros üzemidőt? Ebből milyen márkát vagy típust érdemes venni? Én a Samsung-ot preferálom, de nem ragaszkodom mindenáron ehhez.
- És végül talán egy láma kérdés, de ez az első laptop-om, eddig asztali gépem volt. Főleg asztali gépként fogom használni, csak ritkán lesz hordozva. Az aksi kímélése érdekében hogy érdemes használni? Feltöltöm, kihúzom, aztán ha lemerül X% alá, akkor megint feltöltöm? Vagy a töltő legyen folyamatosan bedugva?
Esetleg lehet/érdemes csak töltőről üzemeltetni? Nem fog úgy a töltő túl hamar tönkremenni?

Előre is köszönöm, ha válaszoltok a hosszúra sikeredett hsz-emre! :R

[ Szerkesztve ]

(#8983) somasz válasza Kobe (#8981) üzenetére


somasz
addikt

Elég lehangoló ez, viszont 12 giga ram lenne benne. És az akcióval kb 30k-val olcsóbb. Na nem mintha földhöz vágná őt a különbség, csak hát mégis..

Most írt unokatesóm, 99%-ban külső billentyűzettel használja, nagy monitoron. Így már okés? Más baja nincs? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8984) jlaci63


jlaci63
tag

Tapasztalt vásárlóktól kérdezem. Ha leütöm a megveszem gombot, köteles az eladó annyiért odaadni, amennyiért az oldalon szerepelteti?
pl.:
[link]

(#8985) ghiro válasza somasz (#8983) üzenetére


ghiro
csendes tag

Nekem egy korábbi verzió van (N53JQ i7-740). Érdekes hogy a billentyűzettel semmi bajom, ha nem olvasok itt róla észre sem veszem.
Mint felhasználó ezeket tapasztalom:
Pozitív:
Halk, ahol érintkezel vele nem melegszik, véleményem szerint jól össze van rakva jobbféle (pl.: alu) anyagokból, beltartalom
Negatív:
Fényes kijelző zavaró tud lenni ha úgy esik rá a fény, rövid akku idő (max 2 óra semmi megeröltető tevékenységgel)

(#8986) rizso válasza somasz (#8983) üzenetére


rizso
addikt

Az uj pavilion nem tetszik neki? Radiumos sracoknal fent van mar a webshopban, i7-es proc, 6770m 1GB GDDR5, azt hiszem 8GB ram es 750GB winyo, win7...es ez 300k alatt meglenne!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#8987) Adeeka92


Adeeka92
csendes tag

Sziasztok
Nézelődtem a Dell laptopok között és az XPS sorozat fogott meg nagyon.
A magyar információk elég hiányosak ezért eligazodni se tudok rajta nagyon.
A dell XPS studio és a sima XPS között mi a különbség? Melyik a jobb? És miben?
ár kb 250-350 között kellene lenni
Szükségem lenne: világító billentyűzetre,full hd, 4+gb ram és egy i5-ös proci elég jah és 9 cellás aksival valaki tud ilyet linkelni nekem?
Full hd és sima hd között milyen különbséget lehet észrevenni? Laptopon nem sokat?
Elöre is köszi a válaszokat :)

(#8988) somasz válasza ghiro (#8985) üzenetére


somasz
addikt

A noti külső monitoron lenne használva, ez feltételezi a villamos hálózati csatlakozó közelségét, mindkét/három kontra kilőve.

rizso: nV videókártya kell elvileg neki a modellezéshez. Én nem értek hozzá, ő mondta. :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8989) BullZeye válasza somasz (#8988) üzenetére


BullZeye
veterán

99%ban monitor és bill, akkor miért nem vesz PC-t? Hordozza 2 monitor között? Mmint otthon+kolesz pl?

(#8990) Maddoxtomi válasza rizso (#8986) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Ez az új pavilion létezik egy gyengébb és !!olcsóbb!! kivitelben?
Elég lenne nekem i3 is minimum 370-es - maximum i5 turbo boosttal 2.9 (nemtom ennek mi a sorozatszáma) akár 250gigás hdd 2-4giga ram és egy nagyon erős vga.

Tudtok ilyet linkelni? Esetleg xps 502ből is jó hasonló felépítéssel. Win7 nem igazán kéne bár ezeket gondolom még csak azzal lehet kapni. Ezek május végéig szerintetek lesznek win7 nélkül és 150k nettó körül?

(#8991) ro_bert17 válasza jlaci63 (#8984) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha nem ennyiért adja, akkor nem veszed meg. ;)
Ennek combos lesz ám a felbontása.
Ha még nem múlt el a TP rajongásod, és nem fontos a diszkrét vga, apróban lehet találni kb. 4 hónapos L412-őt, 140k-ért hirdetve.

(#8992) rizso válasza Maddoxtomi (#8990) üzenetére


rizso
addikt

Lesd meg a privát üzeneteidet!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#8993) jlaci63 válasza ro_bert17 (#8991) üzenetére


jlaci63
tag

Picit alacsonynak tartottam a HP Probook 6545 árát 139K-ért úgy, hogy ugyanazt pepitában 208-ért is adja. Feltételezem, hogy sajtóhiba (?). Tehát hivatkozhat-e arra, vagy ha elbénázza a webmester az árat, akkor oda kell annyiért adniuk?
Ebből az apropóból kérdeztem.

Ja, szétnéztem tegnap éjjel az apróban. Egyfolytában bizsergett a kezem, mert némelyik ajánlat nagyon potomnak tűnik. a "megkímélt" t61-st, meg az általad is említett l412-t nézegettem elég sokáig.
Ha nem érettségei-ballagási ajándékba kellene, hanem magamnak, nem is gondolkodnék, biztos az apróban keresnék valami megoldást. Úgy rémlik valamelyik TP 2012.8. havi garival is volt. Ami alapból több, mintha újat vennék 12 havival.

De egyelőre nézem még az újakat. Az egyik oldalon az Edge 13-t (amit korábban opt driver hiányában kizártam, de elvileg nem létszükséglet) ajándék külső dvd-vel adják 139K-ért + 1 év gari , Van, ahol a gari 2 év de dvd helyett táskát adnak.
Hp Probook 4xxx, széria ill. hasonló árkategóriájú Toshiba lehet még befutó.

Este tálalom a srácnak a választékot, válasszon (gyanítom az Edge-t fogja).
Utána pedig felhajtjuk a legelőnyösebb beszerzési forrást.

(#8994) donatel válasza rizso (#8992) üzenetére


donatel
tag

Szia rizso!

Nekem is tudnál azzal kapsolatban egy privát üzit küldeni amit maddoxtomi kérdezet?

[ Szerkesztve ]

(#8995) rizso válasza donatel (#8994) üzenetére


rizso
addikt

Te is nézheted a privátokat, ment egy! ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#8996) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy vásárolt-e már itt valaki renew laptopot? Konkrétan HP Probook 4520s/4525s érdekelne - a notebooksztórban elég jó áron mennek (P6100+3gb Ram+5470+win7 olyan 130 körül). Ezeknek a renew laptopoknak az esztétikai minősége milyen? Hívjam fel őket és kérdezzek rá, van-e rajtuk karc/sérülés/horpadás?

thx

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#8997) ro_bert17 válasza jlaci63 (#8993) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha tényleg milliméterre pontosan ugyan az a két HP konfig, akkor valóban meg lehet ejteni egy érdeklődést előtte, mert így lehet tényleg csak elírás.
Használt terméket ajándékba adni, menatlitás kérdése. Szakmai szempontból nézve, ár/érték arányt figyelembe véve, sajna sokszor jobb vásár egy jó minőségű használt termék.
Az első edge-k forró fejűek voltak, gyengék, és karcsú volt az akksi üzemidejük. A 14-esnek meg állítólag a vinyója melegszik.
Vagyis egy kis előzetes olvasgatás nem árt.

(#8998) stifi válasza jlaci63 (#8978) üzenetére


stifi
senior tag

én a helyedben megnéznék egy 13-as és egy 14-es edge gépet egymás mellett.. a 14-es vastag, ormótlan, aránytalan, nehéz a 13-ashoz képest, ennyit nem ér az optikai meghajtó, akkor már inkább külső eszköz...
vagy megvárhatod az új Thinpad Edge E vagy ThinkPad Edge ES (lehet itthon Edge + néven fut majd) szériát, vékony, konnyű kialakítás, T szériás bevonat, a PH-n is lesz róla teszt hamarosan!

szerk: és Huron River processzor, 165k induló árral kb, 12 14 15 méretekben! Ütni fog, én már tapogattam élőben is a fullos változatot, nagyon jól sikerült cucc, hasonlít a Dell V130-ashoz érzésre és célközönségre!

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#8999) stifi válasza ImI87 (#8982) üzenetére


stifi
senior tag

jó sokat írtál, ezért én tömör leszek, ezt ne faragatlanságnak tudd be!

RAM és HDD bővíthető, nem jár garanciavesztéssel. A másodlagos HDD-hez szerintem nincs keret a gépben, ezt nem hiszem hogy csak úgy be tudod dobni, kell hozzá rendelni.
A RAM-ok úgyis 1066-on mennek, vegyél bele olyat ami tetszik, mondjuk 1333-as Kingstont, mert az 1066-osak most már drágábbak (ezért került gyárilag a tiédbe is 1333 változat)
Adattárolásra elég az 5400-as, én az asztalimba is "lassabbat" vettem erre a célra, de nem jársz rosszul a 7200-assal sem, ha jól be van lőve az energiaellátása szerintem nem fogyaszt többet, főleg ha asztaliként használod zömében.
Az akkut szerintem hagyd benne, pár hetente merítsd le (vagy akár ki is veheted, de akkor pár hetente tedd be, töltsd fel és merítsd le), elvileg ezeket az akkukat nem nagyon lehet karbantartani, de ugyanazon a töltöttségi szinten tartva hamar beadják a kulcsot! Egy ilyen akku 2-300 töltési ciklust bír, onnantól már érezhetően csökken az üzemidejük, DE ha feldugod a töltőre és otthagyod 4 hónapra, annak annyi, és a fiókban felejtve sem húzza sokáig..

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#9000) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Elgondolkoztam rajta, hogy mi lenne ha nem 15"os hanem 17"os kijelzővel venném a notit.
Mivel gondolom súlyban nem jelenet nagyon sokkal többet, hely van bőven, nameg a játékok csak szebbek egy 17"os kijelzőn. Vagy van akinek más tapasztalata van? Esetleg tudtok ajánlani pár jó 17"os notit? Játékra kéne. 15"osban néztem eddig lenovo y560at , xps 501,502őt 17"osba pedig [ezt] találtam. Vélamények, ajánlatok? pro-kontra 15"-17"al kapcsolatban?

szerk: Most jut eszembe: kb 4-5 évig nem nagyon szeretném cserélgetni, tehát fontos lenne hogy időtálló legyen!!! (150k nettó körül)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.