Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8701) energy_ válasza rizso (#8700) üzenetére


energy_
senior tag

azt nagyon megköszönném :)
amd phenomos quadcoreos pavilon mennyibe kerül ? mer azér 4 mag az 4 mag de ha drágább mint az i7es akkor felejtős :)

szerk:nemsokra kb mikor lesz? esetleg még a hétvégén ? :D

[ Szerkesztve ]

(#8702) Chaser válasza energy_ (#8699) üzenetére


Chaser
titán

30k-s felárral alig gyorsabb játékban, ezt akartam mondani:) Akkor már 1ételműen a pavilon ha 2 év garis. XPS-ből 217k-ért van az alap verzió, játékban az is kb annyit tud mint a drágább, a vga miat. Viszont az már nem FHD, cpu is gyengébb, hdd is kisebb, ram is csak 2GB 4 helyett..azt hiszem magában a FHD, kijelző magában megér 24k-t, de így ennyi plusszal meg pláne. Persze ha a notin akarsz játszani 1080p-hez kevés a gt540m és HD-ban nem tudom milyen képe lehet.

szerk: Ez a 4 mag az 4 mag elmélet nem okés, hiába 2 magosak az i3-ak, ha azonos órajelen gyakorlatilag hozzák egy 4 magos phenom szintjét a HT miatt, ami meg csak 1-2 magot használ ott gyorsabbak is nem kicsit és akkor a fogyasztásról nem is beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8703) energy_ válasza Chaser (#8702) üzenetére


energy_
senior tag

rendben akkor amds pavilon kuka :D és a 2,1ghzet lehet huzni olyan 2,6ig?

szerk:mi az a ht? :U :B

[ Szerkesztve ]

(#8704) Chaser válasza energy_ (#8703) üzenetére


Chaser
titán

Simán lehetne, de ez laptop, nincs a bios-ban ilyen funkció és erre alkalmas sw sincs már c2d óta.
HT - Hyper Threading, virtuális mag

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8705) Z86 válasza energy_ (#8703) üzenetére


Z86
őstag

Hyper-threading

szerk: lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#8706) ktommy91 válasza Chaser (#8702) üzenetére


ktommy91
addikt

Azért ez az AMD téma nem így van. Ebben a tesztben pl elég jó véleménnyel vannak egy 3 magos 2,2 GHz-es phenomról.(AMD Phenom II N850) "Hol lassabb, hol gyorsabb volt a jóval drágább Core i5-540M-nél" "a Phenom II N850-nel szerelt gép többször tudott Core i5-430M-es társa fölé kerekedni, mint fordítva."

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#8707) atesss


atesss
addikt

Üdv !
A PhotoHall-ban egy "Áfamentes hétvége" akció van.
Lehet hogy találnánk itt olyan notit, amilyet keresnénk (első hsz-em erről: [link]), és a minősége is normális ?
Ja és a -20%-al férjen bele a ~135e-s keretbe.
Ahogy nézem elég szar a kínálat, és jó drága is: [link]

Pl. a Toshiba Satellite C660 milyen ?

(#8708) rizso válasza energy_ (#8701) üzenetére


rizso
addikt

Hát, ha minden jól megy, nem jön közbe semmi, akkor talán jövő hétvégéig összejön :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8709) flesbek2004


flesbek2004
csendes tag

sziasztok
kérdés:
HP G62 (AMD P340 2 GB HD5470 500G) 124eFt
vagy
Toshiba Satellite C660 (Intel P6200 3Gb HD5470 250Gb) 127eFt
esetleg
Asus K52DE (AMD P320 2Gb HD5470 320 Gb) 117eFt
illetve
LENOVO IdeaPad G565A (AMD P540 3Gb HD5470 500Gb) 129eFt

a fentebbi gépek közül ki melyiket ajánlaná nyugodt szívvel? (esetleg valami más ebben az árban(max 130eFt)/teljesítményben Árban, teljesítményben ugyanott vannak, szóval inkább a megbízhatóság, szervíz ellátottság, összerakottság, anyaghasználat, ilyesmi a szempont.

Az árak, gépek iponról...

(#8710) fcriss


fcriss
tag

[Itt] egy processzor teszt GT540M videókarival,nem sok fps különbség van az i3 és az i7 között,bár gyanítom a ddr5 6770m karival más értékek jöttek volna ki.Várjuk a tesztet Rizso :R

(#8711) fcriss válasza flesbek2004 (#8709) üzenetére


fcriss
tag

Jobb proci 3 év garancia[Dell] a legalsó noti.

(#8712) flesbek2004 válasza fcriss (#8711) üzenetére


flesbek2004
csendes tag

ezt a gépet én is néztem, de egy kicsit drága, sajna az a 130 az árlistában nettó...

(#8713) ktommy91 válasza flesbek2004 (#8709) üzenetére


ktommy91
addikt

HP ProBook 4525s Ennyiért gyorsan csapj le rá míg más nem teszi.

Nincs kerítés.

(#8714) Chaser válasza ktommy91 (#8706) üzenetére


Chaser
titán

Egyrészt alkalmazás függő, van ahol jobban teljesít natív 4 mag, másrészt iponnak azért nem kell mindent elhinni, harmadrészt nézz fogyasztás teszteket bárhol. És akkor még azt ne feljtsük el, hogy a core i-re rárakott egy lapáttal a SaB mind teljesítményben, mind kisebb fogyasztásban. A ph-n több teszt is van athlon x4/phenom 2 vs i3-i5 ellenében, mindegyikben az jön ki, hogy nagy átlagban egy i3 egy x4 és phenom2 x4 között van. De saját tapasztalatom is ez.

flesbek2004: N5010 142k-ért i3 380-nal + hd 5650-nel. Ennyit rá kell szánni ha rendes 3D teljesítményt akarsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8715) JOMA89


JOMA89
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem lenne... Ha veszek egy Linuxos notit, mert ugye az olcsóbb minthaa W7-tel venném, OPrendszer nélkül meg nem lehetséges megvenni, ha Linuxxal veszem nehéz fellökni rá W7-et? W7-et teltelepíteni ugyanúgy kell majd mintha újraraknám? Driverek működni fognak majd W7-tel?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: JOMA

(#8716) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt állok, és kinéztemEZT a notebookot. Tudtok róla valamit mondani? Érdemes-e megvenni? Többségében netezésre, filmnézésre használnám időnként 1-1 régebbi játékra pl NFS Most Wanted, szóval nincsenek nagy igényeim. Érdemes megvenni ezt a vasat? Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: Huszi

www.dongosofor.hu

(#8717) rizso válasza JOMA89 (#8715) üzenetére


rizso
addikt

Simán elindítod a telepítőt, és akár teljesen le is gyalulhatod a merevlemezt. Driverekkel nem lesz gond.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8718) Chaser válasza huszi.gyb (#8716) üzenetére


Chaser
titán

Sztem nem érdemes, ennyiért kapsz L650-es toshibát, az igp-je jóval erősebb, azon már úgy elmegy normálisan a MW, a 4500HD-n nem. Processzora valamivel gyengébb, 3GB ram van benne, de 2 év garos, +1év 10k körül van. Mondjuk akkor már fuji A530 126k-ért alapból 3 év garral, sokkal erősebb cpu-val.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8719) Z86 válasza huszi.gyb (#8716) üzenetére


Z86
őstag

Jó régi típus ráadásul csak 1 év garancia van rá, ezért az árába érdemes belekalkulálni egy garancia kiterjesztést is (+2 év kb. 20k). De akkor meg már sokkal inkább egy ilyen, vagy ezek ill. ezek közül valamelyik

szerk: Chaser mindig megelőz :))

[ Szerkesztve ]

(#8720) huszi.gyb válasza Z86 (#8719) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm szépen! Az az igazság, hogy ár-érték arányban egész jónak tűnt, kb 2 évre venném, utána úgyis lenne valami izmosabb (auto CAD programok miatt kellene majd). A toshiba eléggé tetszik, de akkor már lehet, hogy az i3-as változata lenne, 1,8Ghz annyira nem szimpatikus... Intel GMA HD videókártya mennyire jó (ilyenről még nem is hallottam...)
Köszönöm a segítséget mindenkinek!

www.dongosofor.hu

(#8721) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Lenovo ideapad y560 nak a JBL hangrendszere 2.0 vagy 2.1??? mert honlapon láttam már kiírva hogy 2.1, de 1 videóbemutatóban sem láttam még a subwooferjét.

(#8722) Chaser válasza Maddoxtomi (#8721) üzenetére


Chaser
titán

Tudtommal 2.0

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8723) rizso válasza Maddoxtomi (#8721) üzenetére


rizso
addikt

2.0, viszont nagyon szépen szólnak, némelyik 2.1 "subwoofer"-es megoldásnál is szebben szól :K

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8724) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

És egyébként mennyibe kerül? Mert 1ik helyen 170ért van írva másikon meg 260ért (bruttó mindkettő). Természetesen ugyan az a hardver. Gondolom valamelyik a kettő közül irdatlan nagy kamu.

[ Szerkesztve ]

(#8725) energy_ válasza Maddoxtomi (#8724) üzenetére


energy_
senior tag

hát tudtommal radiumnál a legolcsóbb és több vélemény alapján is megbizhatónak tünik máshol meg jah 250től kezdődnek :D ugyhogy ha vmelyik kamu akkor a 260as :D

(#8726) Chaser válasza Maddoxtomi (#8724) üzenetére


Chaser
titán

Vehetsz belőle 150-ért is W7-tel, i3-mal. Az i5-ös verziója van 180k körül, az i3-as sokkal jobban megéri.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8727) dkface válasza Maddoxtomi (#8724) üzenetére


dkface
aktív tag

GIJoe-nál most a legolcsóbb 145 4giga rammal , míg radiumon 149 2giga-val , ami meg 170ért van az már biztosan i5-el szerelt verzió

(#8728) energy_ válasza dkface (#8727) üzenetére


energy_
senior tag

:C dobsz egy linket?gugliban nem találom :F :P

(#8729) rizso válasza energy_ (#8728) üzenetére


rizso
addikt

Nem tőlem kérted, de itt van pár Y560 apró ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8730) energy_ válasza rizso (#8729) üzenetére


energy_
senior tag

jah azt hittem a gijoe vmi webshop :DD

[ Szerkesztve ]

(#8731) REZNOV


REZNOV
csendes tag

Üdv!
Notebookot szeretnék. Kinéztem egy Acer Aspire 5472G-t, i5-480-al és GT540M-el (2 gb-os).
Játszani is szeretnék rajta, tehát jó lenne ha úgy med-highon futna a mai játékok nagy része. Árban meg úgy ehhez az legyen közel.

(#8732) energy_ válasza REZNOV (#8731) üzenetére


energy_
senior tag

mivel acerbe bele kell számitani a gari hosszabitást meg hogy elvileg "fapados" ennyiért sokkal jobb egy i3as y560

(#8733) REZNOV válasza energy_ (#8732) üzenetére


REZNOV
csendes tag

Na és egy Lenovo Y560A i5 460M, HD5730 ? Ez a VGA jó játszani?

(#8734) nemcso válasza REZNOV (#8733) üzenetére


nemcso
senior tag

Jó videokari, kb. egy szinten van a korábban leírt Gt540M -mel. (de ez utóbbi egy kicsivel jobb talán...)
A notikat nézve és a Lenovo-t ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#8735) Athanáz9 válasza atesss (#8707) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Sajnos, parasztvakításnak tűnik a Photo Hall "akciója". Alapból magasabbak az árak, nem világos, mi az "akciós ár", és mi, ami annál is kedvezőbb. Notebook-akciójuk az Acer-re épül. Ez rossz fénybe hozza az Acer-t. A cég helyében eljárárást inditanék a Photo Hall ellen.
:W

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8736) Gergello


Gergello
addikt

Milyen alternatívája van a 142k-s Dell 5010 (HD5650) -nek?

Erről pl mi a véleményetek? Toshiba Satellite L650 1FQ

Proci kisebb, vinyó nagyobb. Amúgy?

(#8737) Chaser válasza Gergello (#8736) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo y560. Sztem összességében jobb a toshibánál. A szépséghibája, hogy a garbővítés kb 20k, toshibánál 10.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8738) dkface válasza Chaser (#8737) üzenetére


dkface
aktív tag

szerintem is egyértelműen jobb : hosszabb akkumlátor üzemidő a kikapcsolható videókártya miatt , erősebb videókártya játékra , tükröződés csökkentett kijelző , JBL hangszorók, kényelmesebb billentyűzet

(#8739) Gergello válasza Chaser (#8737) üzenetére


Gergello
addikt

De ez miben jobb?
Ram fele annyi, proci is kisebb. A vga-t nem teljesen tudom, de kb. ua. mint az 5650.

(#8740) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Ennek az Y560 as gépnek létezik (vagy május végéig várható) erősebb procis változata, ami még nem i5 ös de mondjuk egy 370M vagy nagyobb.

szerk: Csak mert RAMot tudok bele venni olcsón és könnyen, de jó volna egy minnél időtállóbb (tehát erősebb) proci.

i3 és i5 közt jól értem, hogy ez a "turbo boost" teknika a különbség?? Tehát gyakorlatilag hogyha nem kell akkor nem pörög annyira a proci és ez által nő az üzemidő? Mert ha ennyi akkor (nekem) nem éri meg az i5 mert nagyon nagy az árkülönbség és úgysem akarom sokat aksiról használni.

[ Szerkesztve ]

(#8741) Chaser válasza Gergello (#8739) üzenetére


Chaser
titán

Most írták le előtted :P +W7 is van hozzá, nem tudom a toshibához jár-e. Meg ennek legalább a fedlapja nem ujjlenyomatgyűjtős, a toshibánál az egész gép az. + ami még fontos, pillanatok alatt hozzáférhető ram, hdd, cpu, optika. Ha esetleg cserélne az ember valamit vagy kitakarítaná a gépet.

Maddoxtomi: i3 is ugyanúgy leveszi az órajelet ha nincs pörgés, meg már kb az összes cpu. Az i5-nek van egy turbo funkciója, a gyári órajelet képes megemelni ha nincs használva minden mag, átlagfelhasználónak ez az egy tulajdonsága fontos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8742) spyduck válasza choorka (#8627) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyszerű, Sandy Bridge;)

(#8743) Gergello válasza Chaser (#8741) üzenetére


Gergello
addikt

Félig-meddig elfogadható indoklás. :DDD

A toshiban van numpad, emezen nincs, szóval nagyobbak a gombok. Toshiba-nál tükröződik a kijelző, itt talán nem annyira. A többi előny szerelhetőség + hangszórók, az szerintem nem sok embert érdekel. :))

+ toshi-ban elvileg nincs blútúsz.

viszont dupla ram + a procc kicsit erősebb.

Nézegettem, hogy mennyivel jobb ez a másik vga az 5650-nél, de nem teljesen mentem el rajta.

(#8744) Chaser válasza Gergello (#8743) üzenetére


Chaser
titán

2GB ram újan 5k, hogy nem érdekelne a notesz hangzása? Vegyél egy mono acert, majd érdekelni fog :P Szerelhetőség is csak akkor érdekes, ha esetleg ssd-t is raknál a gépbe, mellé akár hdd-t, ami elég necces ha az optika kivételéhez szét kell bombáznia gépet, sokszor még a hdd-hez is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8745) Andor22 válasza Gabe27 (#4881) üzenetére


Andor22
aktív tag

nekem ilyenem van( 460m)
december óta van meg nagyon jó kis gép
és minden megy rajta ajánlani tudom :)

(#8746) Gergello válasza Chaser (#8744) üzenetére


Gergello
addikt

2GB ram újan 5k
Linkeld pls. hogy hol. Tudjam már honnan kell majd venni.
Kössz!

mod: jó látom ez kb mindenütt annyi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8747) Andor22 válasza REZNOV (#8733) üzenetére


Andor22
aktív tag

csa
ilyen gépem van
Lenovo Y560A i5 460M, HD5730
k jó játékra
ha kérdésed van a géppel kapcsolatban válaszolok
csacsa

(#8748) REZNOV válasza Andor22 (#8747) üzenetére


REZNOV
csendes tag

Csá
Értem. Az i5 460M-ben is van olyan Turbo Boost funkció? Ez MHzet növel vagy egyebet?
Érdemes 10000-el többet adni az i5ért? Hány év garanciát kaptál hozzá?

(#8749) dkface válasza REZNOV (#8748) üzenetére


dkface
aktív tag

a turbo boost valóban a proci órajelét emeli meg , és jelenleg ez a y560-nál 20ezerbe kerül ami szvsz sok (nem éri meg)-garancia mindig 2év jár rá ha van még 20-ad akkor 4évre megnyújtható

szerk. Gergello ezzel a hozzáállással van a baj és ezért fogy olyan jól az acer- megvennéd te is a kevésbé ajánlható laptopot , egy olyan tulajdonságért amit sehol nem fogsz érezni -a 140 mhz plusszal sokra nem mész ígyis vga limites lesz a cucc, és panaszkodsz a ram mennyisége miatt, holott az előre telepitett w7 20k-val többet ér, továbbá olyan nyilvánvaló előnyt hagysz figyelem nélkül , hogy főleg így nyáron nem rossz ha nem magad látod a kijelzőben...

[ Szerkesztve ]

(#8750) REZNOV válasza dkface (#8749) üzenetére


REZNOV
csendes tag

Akkor az i5 460M jó lesz?
Hallottam amúgy valami HDD hibát..erre érdemes figyelni vagy csak 1-2 embernél jött elé?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.