Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8251) D. Balazs


D. Balazs
tag

Sziasztok!
Lassan laptopot szeretnék újítani.
Elég furcsa igényeim lennének:
15-17 col közötti legyen
2 merevlemez férjen bele mondjuk optikai meghajtó helyett vagy gyárilag 2 férőhelyes legyen.
Játékban legyen jó. Ne fullos, de egy Geforce GT420m a minimum.
Árban olyan 200-230 körülre gondoltam.
Több lehetőleg ne legyen, ha csak nem muszáj.
Remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm.

(#8252) Zolesz007 válasza D. Balazs (#8251) üzenetére


Zolesz007
őstag

Szerintem ez elég jó gép:Dell L701x

Vagy esetleg megvárod van új L702x is hátha lejjebb megy az ára.
Ezekben tuti a gyárilag 2 HDD hely.

Van L501x és L502x is 15-ös monitorral azokba nemtom hány HDD fér.

Fold 5

(#8253) Z86 válasza Redplee (#8250) üzenetére


Z86
őstag

Nagyon sietsz :)
Szerintem ne a saturnban vedd meg, mert szakboltban olcsóbban kijössz.
Ezekbe a kritériumokba rengeteg gép belefér, kicsit szűkíteni kéne a választékot extra igények hozzáadásával.
Néhány gép [link] [link] [link]

(#8254) energy_ válasza Redplee (#8250) üzenetére


energy_
senior tag

én is dell xpsre szavazok abból is az l502xre :K

(#8255) Redplee válasza Z86 (#8253) üzenetére


Redplee
senior tag

szia! Eza vostro 3300 mennyire gáz, hogy 13"? Van hátulütője? Az akksi mennyit megy? Játék képességei milyenek?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#8256) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok!
Rövidesen megyek 2 hónapra külföldre dolgozni és szükségem van 1 laptopra. Szeretném ha kicsi és strapabíró lenne, jó akkuval, olyan 12-13 col ra gondoltam. Főleg netre, filmnézésre , skype -ra kell, legyen minél könnyebb, vigye a dvd filmeket, optikai meghajtó nem feltétel, jó ha van. Max 80k-ban gondolkodok, eddig ez a típus a legszimpatikusabb: HP Compaq 2510p
-sok használt példányt lehet itt venni a fórumon.
Ebből a gépből a webkamerát hiányolom, nem tudom dvd filmekben mennyire erős.
Esetleg valami mást tudtok ajánlani ami belefér a keretbe, nem baj ha használt :U

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8257) D. Balazs válasza Zolesz007 (#8252) üzenetére


D. Balazs
tag

Köszi szépen a segítséget.
Pont Dell gépem van most is és akkor szerintem maradok is annál.

(#8258) stifi válasza Zolesz007 (#8252) üzenetére


stifi
senior tag

a hely tuti, de az is tuti hogy nem adnak HDD keretet hozzá, külön kell szervizben megrendelni és jó drága :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#8259) spyduck válasza Maddoxtomi (#8247) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyértelműen az L650 bár a lakkos borítás ugyan úgy megvan mint negatív tényező.

(#8260) Hamann2


Hamann2
csendes tag

Igen jókat mondtak az ASUS N53 SV szériáról a tesztekben, az I7/ 2630QM -el és GT540 1-2MB-al szerelt változat jó áron elérhető 2 év garral.

A másik jelölt a Dell XPS502X I5/ 2520 -al és GT540 1-2MB-al vagy GT 550-el kb ugyan annyi lenne 3 év garral.

Kérdés:

-ez az új I7 dob-e számottevően a teljesítményen mondjuk játékokban I5 tesójához képest

-GT540,Gt550 elvileg ugyan az....lehet itt is műkszik a freki emelés simán, mint a 5650-nél,gyakorlatilag szinte mind 5730 szinten teljesít...tehát megéri-e egy Gt550-ért felárat fizetni?

-anyaghasználatban ez az új Asus van e Dell XPS szint..?

-a gar + 1 év Dell javára

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#8261) Z86 válasza Redplee (#8255) üzenetére


Z86
őstag

A 13.3"-os dellt a hosszú üzemidő miatt linkeltem. 8 cellás akkuja van, szerintem azzal bőven túl tudná teljesíteni az általad leírt üzemidő keretet. A kijelző méretének is nagyon tág határokat adtál meg.
A 310m-től nem kell csodát várni, egy teljesen alap VGA, játékra legfeljebb alacsony beállítások mellett alkalmas. Játék célokra pl. a hd5650, gt420m, gt540m és hasonló GPU-kkal szerelt gépek valók.

(#8260) Hamann2:
Sok minden múlik az árakon, de inkább a dell.

[ Szerkesztve ]

(#8262) Speedlink88


Speedlink88
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárláson töröm a fejemet, de még csak terv! És kb 2 hónap múlva lenne!
165k FT max értékben milyen lehetőségeim vannak? Tegyük hozzá hogy soha nem volt notim szóval nem tudom mi a jó, ezért kérem a tanácsotokat!
Játékra is használnám, GTA 4 azért akadás mentesen fusson ha lehet!:)

(#8263) Z86 válasza Speedlink88 (#8262) üzenetére


Z86
őstag

Jelenleg a Dell n5010 és a Toshiba L650 jut eszembe ennyiért, mindkettőben hd5650 vga van, de 2 hónap múlva már lehetnek újabb versenyzők is ebben az árkategóriában.

(#8264) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Kérdés mért nem érvényes a garancia a pikkszerhibára ? Hisz ha egy kiég egy idő után a többi is ?

(#8265) Chaser válasza 78zolika (#8264) üzenetére


Chaser
titán

Azért nem érvényes 1 pixelhiba esetén mert ezt határozták meg az illetékesek az erre vonatkozó ISO szabványban, van az átlagosnál szigorúbb szabály is, de hidd el, nem szeretnéd te annak kifizetni az árát.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8266) 78zolika válasza Chaser (#8265) üzenetére


78zolika
senior tag

"nem szeretnéd te annak kifizetni az árát " .A kor minek veszek olyan gépe amire 3 éves garanciát adnak ? Ha lehet hogy 1 hónap múlva megdöglik ? veszek gépe XXX FT + Pikkszercsere = kidob bot pénz ? Vagy ha most jó a kijelző jó lesz x év múlva is ?? Engem csak ez zavar hogy majdnem a lelke a gépnek és ara nincs garancia ??

[ Szerkesztve ]

(#8267) Z86 válasza 78zolika (#8266) üzenetére


Z86
őstag

Van olyan üzlet, ahol lehet venni pixelhiba garanciát, de sajnos csak bizonyos modellekre.
Amúgy anno én is a pixelhibától féltem leginkább mikor gépet vettem, szóval megértem az aggodalmad.

(#8268) 78zolika válasza Z86 (#8267) üzenetére


78zolika
senior tag

Szia Hát én is atoll :C Nevetséges :W Néztem amit belinkeltél 15 nap a garancia :( Ahol voltam ma megnézni előbbe a Fuitsu AH530 ott mondták hogy ők megnézik bekapcsolják . Meg ha most jó talán 2 év múlva kiég 1 Vagy 2 Mit kell figyelni ? Ki volt az a Bar.m aki így állapota meg a garanciát Habár ha veszel LCd monitort ara sem adnak Na mindegy Ezer köszönet

(#8269) energy_ válasza Z86 (#8267) üzenetére


energy_
senior tag

nagyon sok boltnál 72 órás pixelhibagarancia van bár az nem tudom mennyire elég
ha egy gép pixelhibamentes késöbb még lehet pixelhibás?

(#8270) Z86 válasza energy_ (#8269) üzenetére


Z86
őstag

Igen, de szerintem az a ritkábbik eset. Általában már eleve ott a hiba.

(#8271) babazs


babazs
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy HP Probook 4510s laptopom van. Szeretem, csak egyetlen 1 nagy bajom vele hogy hangos a ventilátor!

Most új laptopot vennék: HP 4520s vagy 4720s. (Core i5,480M 2,66GHz verzió)

A kérdésem, hogy jó vételnek számítanak-e és hogy hangosak-e ezek az új modellek is?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8272) Dotcom válasza babazs (#8271) üzenetére


Dotcom
aktív tag

Mindjárt itt az utódja a 4530s, amiben úgy tűnik már javították a 20-asban sokat kritizált touchpad-et is.

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#8273) babazs válasza Dotcom (#8272) üzenetére


babazs
tag

Köszi de a héten választanom kellene.
Egyéb tapasztalatok az említett ProBook 4720s, ProBook 4520s laptopokról?

(#8274) Z86 válasza babazs (#8273) üzenetére


Z86
őstag

A 4520s hűtéséről a fórumon eddig csak jókat olvastam, feltételezem a 4720s is ugyan olyan jó, pláne mert az elvileg jobban is szellőzik a nagyobb méret miatt.
Konkrét tapasztalatok a HP fórumban, de egy példa
Itt pedig egy cikk, bár ebben nem dicsérik a hűtést

[ Szerkesztve ]

(#8275) Redplee válasza Z86 (#8261) üzenetére


Redplee
senior tag

hmm... és ezek a Dell XPS L502 vagy mi, ezek milyenek? Akksi?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#8276) Redplee


Redplee
senior tag

sry, ui:

http://www.dell.com/sg/business/p/vostro-3350/pd

Vostro 3350 ez nem újabb? Ilyent nem lehet kapni?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#8277) ovecs


ovecs
senior tag

Na akkor még 1* nekifutok. Valami nagyon olcsó 11-13" közötti gépet keresek, ha új akkor max 100k körül. Mi a best buy ennyi pénzért ?

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8278) Chaser válasza 78zolika (#8266) üzenetére


Chaser
titán

De van garancia...arra ha a kijelző valamelyik fő alkatrésze meghibásodik, 1-2 pixelhiba nem gátolja a működést, bár senki nem szereti, ez tény. De ha pl a kaszni karcos vajon tudod-e használni a gépet? Tudod. A kijelzővel is így vannak. A mai technika nem teszi lehetővé 100%-os garantáltsággal a pixelhiba mentességet, van pár gyártó ami bízik magában és felárért vállal abszolút pixelhiba mentességet. Ha neked ilyen kell fizesd meg. Jah hogy nem olcsó? Ez van. Pixelhiba bármikor előjöhet és nem fertőző, nem terjed. Egy kis olvasnivaló a témában, ha kell még akkor gugli barátod segít.

Z86: Vannak olyan modellek amikre a gar időtartama alatt vállalnak teljes pixelgart..csakhát nem ingyen:) Ez a pár nap nevetséges, webshopon megrendeli az ember, aztán 8 napig mindenféleképp cserélniük kell indok nélkül is.

szerk: Max 100k-ért 11-13"-os gépet netbookban kapsz, notebookban újan nem.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8279) Z86 válasza Redplee (#8276) üzenetére


Z86
őstag

Mindkettő a legújabb széria a dellnél, de míg az XPS egy multimédiás játékra is alkalmas gép, addig a vostrok ún. üzleti modellek, vagyis inkább munkára lettek kitalálva, a bennük lévő VGA jóval gyengébb, mert ott a játék nem szempont.
Elvileg ezek is jönnek hamarosan.

(#8280) McLaca


McLaca
őstag

Kicsit off topic, de notebook.
Arra próbálok rájönni, hogy (közel) azonos órajelű i5 procik közt mi a lényegi különbség?
560M és 580M-ről van szó, a különbség az FSB-ben van (2500 kontra 4800MHz), és a turbo boost felső órajelében (3200 kontra 33333MHz). Az árkülönbség viszont 50 dollár a Dell-nél. Van értelme a drágábbat venni?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8281) Chaser válasza McLaca (#8280) üzenetére


Chaser
titán

Nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8282) McLaca válasza Chaser (#8281) üzenetére


McLaca
őstag

Köszi!

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8283) TCr


TCr
veterán

145-ért ez megéri? KATT

Amire legjobban ki lesz használva: HD filmek HD (DTS HD, Dolby True HD) hangokkal.
Ezért kell minimum az Ati 5470-es vga.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8284) Chaser válasza McLaca (#8282) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen.

TCr: Ennyiért kaphatsz dell n5010-et sokkal erősebb cpu-val&vga-val -i3 380+hd 5650- 3 év garral. Igaz W7 nincs benne. De FHD-hoz elég az integrált HD is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8285) spyduck válasza ovecs (#8277) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hardveraprón HP 2510p, 2530p

(#8286) TCr válasza Chaser (#8284) üzenetére


TCr
veterán

Köszi, de mint említettem, a HD hangokhoz kell az Ati 5470.
Vagy az Intel VGA-k is tudják a DTS-HD-t és Dolby TrueHD-t?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8287) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!

Minimum ilyen, de lehet jobb laptop is amit szeretnék venni
(Dell Studio 1537)
2Gb memória
250Gb merevlemez
Video kártya Ati Radeon 3400 HDMI
Processor: Dual-Core T5800
WLAN
(otthoni laptopom de melóhoz kellene egy másik)

legfontosabb kritérium az lenne, hogy a klaviatúra jobb oldalán legyenek számok (mint az asztali billentyűzetnél) és az akkumulátora is bírja azért jó darabig töltés nélkül.

előre is köszönöm a segítséget

(#8288) stifi válasza Chaser (#8278) üzenetére


stifi
senior tag

nem kell cserélni 8 napon belül, hanem indoklás nélkül elállhat a vevő a vásárlástól.
ez nagyon nem egyenlő a cserekötelezettséggel, ha meg ugyanazt lerendeli a vevő, valszeg megkapja a visszavitt gépet újra.. Ha valaki eláll a vásárlástól, jellemzően meg is szűnik a kapcsolata a céggel, mert sok kellemetlenséget okoz az eladónak és senki nem csinál rendszert abból, hogy addig rendelgessen valaki, amíg talál egy tökéletes gépet..

volt olyan ügyfelünk aki azért állt el, mert a gép illesztései nem tetszettek neki, majd megrendelte ugyanazt, hátha a köv modell szebben lesz összerakva.. kinek hiányzik ez?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#8289) Chaser válasza TCr (#8286) üzenetére


Chaser
titán

Az intel HD-k igen :K

stifi: Jogos, erre gondoltam..de sok a bolt, nekem nem lenne gond.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8290) brownus


brownus
veterán

most, hogy már tulajdonosa vagyok egy Lenovo Y560 i5 (4G ddr3 1333, hd5730 1G, 500g sata2/7200rpm) notebooknak, bátran merem ajánlani aki hasonló árfekvésben keresgél.

a gép halk, a jbl hangfalak jól szólnak. a zsanérok nem lötyögnek/nyikorognak. egy negatívumot tudnék felhozni, keveslem a max. fényerejét a kijelzőnek.
a cipzár jópofa!:)

(#8291) Dzsolo válasza brownus (#8290) üzenetére


Dzsolo
senior tag

ha töltőre dugod neked nem lesz nagyobb a fényereje a monitorodnak?

(#8292) brownus válasza Dzsolo (#8291) üzenetére


brownus
veterán

azon van/volt... bár ez elég szubjektív, kinek mi elég

(#8293) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

DELL Inspiron N5010 Fekete DI5010HMHZW31M35GBC6B
N5010 i3 380 5470 512
i3 380m 5650

melyik a legjobb ajánlat ezek közül?

ez a sorrend megállja a helyét energia és sebesség terén?
Intel DualCore
Intel Core 2 Duo
Intel Core i3
Intel Core i5

[ Szerkesztve ]

(#8294) dkface válasza Dzsolo (#8293) üzenetére


dkface
aktív tag

Nem kérdés hogy az iponos ajánlat a legjobb ha játékra kell laptop mindenképpen ezt vedd , esetleg még az akciós Toshiba L650-11fq 149ért laptopszalonban ( i3-370, 4gb ram , 500gb , 5650)

(#8295) Tomcy7


Tomcy7
tag

Sziasztok!

Sajnos laptopot kell vennünk mert a régi megadja magát.
A gépünk még egy ős Albacompos P4 (2,6ghz Northwood, ATi9000 vga).
Most olyat csinál a gép, hogy ha kinyitom nem kapcsol be, csak bizonyos képernyő állásnál, ha meg menet közben megmozdítjuk akkor egyből lekapcsol.

Az ár max 150000k lenne, mindenképpen intel procis gép kellene, nem integrált vga-s, 15,6"-os normál méret.
Amire lenne használva: játékon kívül minden másra.
Ami még fontos, hogy rendkívül strapabíró legyen. Nem ledobni akarom vagy ilyesmi, de szeretném, hogy kb ugyan úgy mint a régi kibírjon 8-10évet(persze nem az aksi, de ebbe a gépben még 3-4 percet elment töltés nélkül :) ), a karcok sem érdekelnek, mivel nem kiállításra lesz használva.

Ja és oprendszer nem kell hozzá azt úgy is megoldom és azért nem fizetek 10k-t feleslegesen.

Mi ajánlanátok az 5év kötélen kívül? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8296) Z86 válasza Tomcy7 (#8295) üzenetére


Z86
őstag

Fujitsu A530, HP 4520s
pl: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#8297) Genji


Genji
őstag

Legolcsóbb kategóriàban mit vegyek? Általános használatra lesz. 100k körül szánok rá.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#8298) Z86 válasza Genji (#8297) üzenetére


Z86
őstag

Valamelyik legalább 2 év garanciával rendelkező modellt, sajnos nincs nagy választék. Szóba jöhetnek a HP, Dell, Lenovo esetleg Toshiba gépek.

(#8299) Dzsolo válasza dkface (#8294) üzenetére


Dzsolo
senior tag

nem játékra kell hanem melóhoz, de vagy az lesz vagy kicsit megvariálom és 4GB memória meg 512 videokari talán ez hasznosabb lenne.

(#8300) Tomcy7 válasza Z86 (#8296) üzenetére


Tomcy7
tag

HP-t nem szeretem így nem szívesen vennék, viszont ez a fujitsu nem rossz, főleg ha igaz, hogy szakítottak a "fos" minőséggel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.