Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9801) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Mit tudtok arról, hogy milyen wifiket raknak a mai okostelefonokba egy laptophoz képest?
Azért érdekel mert a ZTE Blade telefonommal a ház bizonyos pontjaiban már nem tudom fogni a netet, és jó lenne tudni hogy hogy készüljek, a laptop képes lesz fogni a jelet, vagy az abba épített wifi is hasonló képességű mint a telefoné?

(#9802) Ace Ventura válasza horvathd (#9795) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szigetes, ami azt jelenti, hogy használatra lehet hogy jó, de nekem külalakra elégtelen.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9803) dkface válasza Maddoxtomi (#9801) üzenetére


dkface
aktív tag

hát abba nem hiszem hogy túl jó van egyébként pedig az biztos hogy az a laptop amelyikben n-es wifi van az sokkal jobban fogja a netet , például én ha netezek az ágyamban akkor a Y560 fogja simán a szomszéd netjét akár egy órára is megszakadás nélkül , míg a telefonommal (N79) a prohardver frissítése is problémás

(#9804) donatel


donatel
tag

Kiváncsi leszek hogy a Dell n5110-ből hoznak-e majd ki Aluminiumos változatot, mint az elődjéből. Jó lenne

(#9805) dkface válasza donatel (#9804) üzenetére


dkface
aktív tag

oO nem fognak (szerintem), nem XPS ha alu kell DV6 vagy L502x

(#9806) petike2014 válasza lockdown90 (#9800) üzenetére


petike2014
aktív tag

meg az 5830tg és az 5750g :)

(#9807) dkface válasza petike2014 (#9806) üzenetére


dkface
aktív tag

jah csak azokban nincs olyan úri finomság hogy JBL hangszóró :)

(#9808) lockdown90 válasza dkface (#9807) üzenetére


lockdown90
senior tag

Beats Audio™ by Dr. Dre :D:D

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#9809) scream válasza lockdown90 (#9808) üzenetére


scream
veterán

Szerintem a JBL jobban szól mint a Beats, mind a kettőt halottam, igaz csak JBL-t használtam itthon is (Beats-t csak áruházban hallottam), de számomra a JBL volt a nyerő :K

(#9810) Tothgera30 válasza koshmar (#9778) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Úgy néz ki 4720s lesz, bár még nem tudom pontosan melyik, de külsőre is nagyon bejön. Köszönöm a segítséget!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9811) Chaser válasza dkface (#9805) üzenetére


Chaser
titán

Az n5010-ből is volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9812) koshmar válasza Tothgera30 (#9810) üzenetére


koshmar
őstag

Szívesen. :)

Azt kell még eldöntened, hogy Renew kell vagy új.
Bár a Renew gépek 190-nél kezdődnek.

spyduck írt egy cikket, hogy mi is pontosan a Renew.

Ha strapabíró gép kell, akkor mindenképpen 4520/4720s-t vegyél, a borítása mindegyiknek szálcsiszolt alumínium.
Nekem a 4525s van, az is alu, és nem elég, hogy nagyon elegáns, de még jó hideg is, ha ráteszed a kezed. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9813) Tothgera30 válasza koshmar (#9812) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem ha lehetőségem lesz akkor Renew-et veszek, bár van még 2-3 hónapom a vásárlásig, szóval nem sürgős. Már beszéltem spyduck-al, lehet hogy tőle veszem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9814) koshmar válasza Tothgera30 (#9813) üzenetére


koshmar
őstag

Ez jó ötlet, én is tőle vettem, és kaptam egy ingyen házhoz szállítást. :)

Meg azt is megkérdezheted, hogy ő konkrétan melyik 4720s-t ajánlja az általad megadott felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9815) Tothgera30 válasza koshmar (#9814) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Úgy lesz, majd meglátjuk.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9816) koshmar válasza Tothgera30 (#9815) üzenetére


koshmar
őstag

Ha majd meg lesz a gép, (tudom, hogy nem mostanában), írjál majd néhány sort róla. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9817) Chaser válasza Tothgera30 (#9813) üzenetére


Chaser
titán

REnew-t csak akkor ha olcsó, hivatalosan már 3 év a gar a probook-okra, renew-nál meg nem mindig adnak annyit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9818) koshmar válasza Chaser (#9817) üzenetére


koshmar
őstag

Viszont 130 ezerért nem kap új 4720s-t. :)
Mondjuk annyiért még Renew-t se... :DDD
150 az alja.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9819) Chaser válasza koshmar (#9818) üzenetére


Chaser
titán

180-ért meg van új 3 év garos, mondjuk nem mind1 a felszereltség se.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9820) rizso


rizso
addikt

Na, néztem Crysis 2-ben FPS értkeket (FRAPS):
1366*768
V-Sync off
Gamer beállítás

Átlag ~50fps körül megy a fenti beállításokkal, ami szerintem nem rossz teljesítmény :) Továbbra is Dv6, i3-2310m-6770m kombóval, mindenféle tuning nélkül...Ja és készül a teszt is, kb. fele megvan már!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#9821) donatel


donatel
tag

Most már szálingózik az új HP dv6-nak az i7-es változata is.

[HP dv6 i7-2630QM]

(#9822) dehecked


dehecked
tag

Hi all!
Szeretnék laptopot venni és ehhez kéne a segítségetek.
Mindenképpen új készülék kell. Ezen kívül hordozni fogom egyetem és otthon között buszon, szóval szükséges a strapabíró kialakítás. Az előző gépem (Acer Aspire) sajna kicsit recsegett egy idő után, de nem vágtam teljesen tönkre vele szóval a fémborítás nem elsődleges csak ne essen szét buszozástól értitek :D
Bármilyen márka szóba jöhet. Árat nem tudok nagyon pontosan behatárolni, mivel most lesz a középiskolai ballagásom és nem mondtak előre semmit :) (kb 150-200 között de csak jóslás)
Felhasználási terület: fullhd videók nézése, netezés, flash játékok, programozás (pascal,c++,c#,java,android), illetve videók vágása (off: ehhez ajánlhatnátok egy jó progit vegason kívül esetleg), illetve régebbi játékok használata (pl spellforce, cs:s, dragon age, PoP, Dark Messiah, stb. szóval nem nagy igényűek)
Inkább húz a szívem az Intel felé, de VGAból meg Radeon a favorit szóval nem tudom ez mennyit könnyít/nehezít de ez lenne ideális felosztás. 2 gb ram fölé nem szükséges menni csak ha olyan a konfig gyárilag, illetve vinyó az nagy kéne szóval bele kell kalkuláni egy nagy külső winchestert is ha 500as alatti a gyári. méret tudom ez baromi fontos: 14 és 16 col közötti kéne. Min felbontás: 1280*800.
Előre is köszi a segítséget mindenkinek
Dávid

(#9823) energy_ válasza rizso (#9820) üzenetére


energy_
senior tag

frapsel az elég szép,a felvétellel együtt 50(mer mondtad hogy akarsz videót) vagy csak simán ment a fraps?

(#9824) Tothgera30 válasza koshmar (#9816) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Rendben, mindenképpen megteszem.

#9818 Tibii91: 150k-t tudok kiszorítani rá, ennyiből próbálok gazdálkodni, ha nem jön össze akkor még lehet hogy rakok hozzá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9825) energy_ válasza donatel (#9821) üzenetére


energy_
senior tag

az igen 234ér i7es? :C

(#9826) rizso válasza energy_ (#9823) üzenetére


rizso
addikt

Csak bekapcsoltam, de nem rögzítettem. 50 az egy olyan átlag érték, néha lecsökkent úgy 40-45fps-re, de sokszor meg 60-80fps is volt játék közben - és mondom, ez teljes natív felbontáson Gamer beállítással :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#9827) fcriss válasza energy_ (#9825) üzenetére


fcriss
tag

Vajon ez igaz lehet,van valakinek tapasztalata az OKPC-vel?

rizso:ha megkérnélek megnéznéd pontosan milyen akkuval jött a géped,a HP oldalán [link]találtam 6 cellás 55Wh akkut,állítólag 3 év garis.

(#9828) energy_ válasza fcriss (#9827) üzenetére


energy_
senior tag

ez engem is érdekelne ugyanis azt a konfigot még radiumon is 300ért adják :DD

(#9829) Maddoxtomi válasza rizso (#9826) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Gondolom te itt a fullos beállításokra írtad a "gamer beállítást"
Lehet én vagyok félreinformálva, de a gamer beállítás az azt jelenti, hogy minden minimumon, a több fps érdekében. Csak abból gondolom, hogy egy igazi hardcore gamer egy fps játékban lesz@rja a képminőséget, csak az fps mennyisége számít. Javítsatok ki ha tévedek:)

(#9830) rizso válasza fcriss (#9827) üzenetére


rizso
addikt

Everest szerint:

De mindjárt kikapom és megnézem...

Maddoxtomi: van 3 beállítás ugye (meg talán van már valami patch is, hogy magadnak állítgass mindent): Advanced - Gamer - Hardcore. Én erre a beállításra gondoltam. Amúgy nem vagyok hardcore gamer, nekem az a lényeg, hogy folyamatos legyen a játék, és a képminőség se legyen ronda. De ha van mondjuk 50fps-em, akkor nem fogom lejjebb venni a grafikai részletességet/felbontást csak azért, hogy mondjuk 60fps legyen...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#9831) Hamann2 válasza energy_ (#9828) üzenetére


Hamann2
csendes tag

Ugyan ez a Radiumon 269ezer....

(#9832) Maddoxtomi válasza rizso (#9830) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Egyébként van bármilyen apró hibája is a gépnek, vagy olyasmi nem is igazán hiba, hanem zavar vagy valami hasonló? Csak mert eddig nem nagyon volt semmi negatívum a beszámolóidban, és ha jövő hónap ilyenkorra tényleg lehet majd kapni i7el 230 körül akkor lehet hogy lemondok a 17"os kijelzőről és veszek egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#9833) rizso válasza Maddoxtomi (#9832) üzenetére


rizso
addikt

Remélhetőleg egy héten belül kint lesz Logouton a cikk! Ott le lesz írva minden - még az esetleges negatívumok is - annyit elárulok, hogy van olyan dolog, ami lehetne egy kicsit jobb is ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#9834) energy_ válasza Hamann2 (#9831) üzenetére


energy_
senior tag

akkor is durva hogy ugyanazt 234ér adják,ha ez igaz akkor über bestbuy

(#9835) Hamann2 válasza energy_ (#9834) üzenetére


Hamann2
csendes tag

Igen, de ahol készleten is van, az ennyi

[link]

, ami 20ezer forint, tényleg nem semmi.

[ Szerkesztve ]

(#9836) Maddoxtomi válasza rizso (#9833) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Aki nem bírna várni a tesztedre és tud angolul, annak ITT egy szerintem nagyon jól sikerült bemutató videó, persze itt nem a részletekről van szó, hanem a külsőről, bemenetekről, a hangrendszerről, valamint a végén van 1 kis összehasonlítás is egy apple termékkel. Mindenesetre kezd nekem nagyon megtetszeni ez a gép:)

(#9837) dkface válasza Maddoxtomi (#9836) üzenetére


dkface
aktív tag

Van most nálam egy előzőgenerációs DV5 ( T9400 , 9600M GT) és ha ebből indulok ki akkor valóban fasza gép lehet , ez nagyon királyul össze van szerelve és tényleg árad belőle a minőség - az más kérdés hogy a 9600GT-vel 30-40percig bírja az aksi :C ,egyébként tök meglepő hogy a T9400 ilyen brutális teljesítményre képes nem érzem sokkal lassabbnak mint a i3-asom.

(#9838) Kobe válasza energy_ (#9834) üzenetére


Kobe
veterán

hehe....feltéve ha van raktáron....árgép és egyéb haosnló hulladék oldalalkon az első 10 legjobb árat adó boltot simán ki is veheted a listából, mert

1, garázsboltok egytől egyig 0 raktárkészlettel
2, még nem is hallottak róla, viszont felrakták webshopba mert ingyenreklám
3, láttak már olyan embert akinek azt mondták, hogy létezik ilyen termék, és meg is rendelheted amire általában heteket kell várni és addigra az ára is elmászik

(#9839) energy_ válasza Kobe (#9838) üzenetére


energy_
senior tag

:) amit hamann linkelt az se rossz és ott van raktáron :)

(#9840) koshmar válasza Chaser (#9819) üzenetére


koshmar
őstag

Hmm, ez a gép elég jó vétel lehet.

Egyedül a W7-et hiányolom, bár a 180-as vételárba nem csoda, hogy nem fért bele. 17,3-as gép, Core i3, ATI 5470...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9841) kovak2


kovak2
csendes tag

Üdv!

Adott ez az Acer noti, alsóbb árkategóriában ahhoz képest szerintem nem rossz felszereltséggel!

Mennyire megbízhatók ezek a gépek, mire elég ez a konfiguráció?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#9842) kovak2


kovak2
csendes tag

http://bitstore.hu/spd/store_962346/ACER_AS5742ZGP623G64Mn_156Intel_Pentium_D

A link lemaradt !

(#9843) lockdown90 válasza kovak2 (#9841) üzenetére


lockdown90
senior tag

attól függ melyik típus?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#9844) Chaser válasza kovak2 (#9841) üzenetére


Chaser
titán

Kalkulálj mellé +2év gart ami kb 20k, máris nem olyan jó vétel. 115k-ért van aluborításos 4520s, igaz cpu gyengébb vmivel, vga is, de alapból 3 év gar van és más kategória mint ez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9845) lockdown90 válasza Chaser (#9844) üzenetére


lockdown90
senior tag

intel pentium D.. te jó ég....

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#9846) Chaser válasza lockdown90 (#9845) üzenetére


Chaser
titán

Nem pentium D, hanem dual-core:D méghozzá core i alapú, vagyis egy i3 HT nélkül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9847) lockdown90 válasza Chaser (#9846) üzenetére


lockdown90
senior tag

bocs a link alapján következtettem :D

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#9848) Kobe válasza energy_ (#9839) üzenetére


Kobe
veterán

elvből nem vennék olyan helyen gépet aminek a webshopjával először találkozok, de ez csak egyéni preferencia....nem véletlen hogy árgépen is csak 4-5 boltot talál az ember meg mindig, a többiek meg folyamatosan cerélődnek....nem ok nélkül

(#9849) jlaci63 válasza koshmar (#9816) üzenetére


jlaci63
tag

4725 renew: Notebookstore-n kell folyamatosan nézegetni. Én is ott (kecskeméti bolt) vettem szerdán, Spyduck-tól.
Ezt megelőző (talán szerdai) hsz-emben van a konfig és az ár.

Renew: 2 év garival kapsz jó konfigot, melyhez Hp minőség párosul, kedvező áron. cserébe (mert semmi nincs ingyen) nekem pl. meg kell barátkoznom a nemzetközi (pl cseh) billentyűzettel.
Megbarátkoztam.

(#9850) Kobe


Kobe
veterán

bár nem notebook, de külön topikot nem akarok nyitni neki.....notebook öltámaszt keresek, amivel ágyból is kényelmesen lehet gépezni, gyakorlatilag egy műanyag lap vagy "tálca" aminek az aljához egy szivaccsal bélelt zsák vagy babzsák van hozzávarrva....asszem ikeaban is lehetett kapni de elég gagyi minőség volt. Nem tudtok ilyent lehet lőni valahol neten ?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.