Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8101) Chaser válasza Maddoxtomi (#8097) üzenetére


Chaser
titán

Igen anyaghasználatban. HD led annyit tesz hogy HD -1366x768- felbontású és led-es a háttér megvilágítás.

szerk: peppekiraly: Nem mind1 hogy integráltak vagy nem? Cserélni még diszkrétet is csak nagyon kevés gépben tudsz. Az 5470 erősebb, modernebb.

Ha játékra kell akkor HD5650-es vga minimum...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8102) Kobe


Kobe
veterán

nem tudja valaki hogy a core i5-ös új dell XPS-ek mikor jelennek már emg ? mindenhol vagy a legerősebb i7 fHDvel vagy a leggyengébb i3as gép van HD eady panellel, én meg pont a bestbuy arany középutat várom - i5 2410 + fHD :(

(#8103) Chaser válasza Kobe (#8102) üzenetére


Chaser
titán

Nem sietik el, de először csak az i7-es volt, aztán jött a legkisebb i3-mas, gondolom min. idő kérdése és jön a többi...hogy mennyire lesz bestbuy amit mondtál az majd kiderül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8104) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok egy gt540 milyen egy hd5730 hoz képest ? nézegettem notebookchecken játék teszteket de egyik játéknál 540-nek másiknál meg hd-nek volt több fpse...van észrevehető különbség köztük,mer legtöbb notebookban pl xps-ben is gt540 van de ha hd5730 erősebb akkor inkább olyat veszek ;]

(#8105) Kobe válasza Chaser (#8103) üzenetére


Kobe
veterán

az árát kvázi leszarom, amint bejön, megveszem, ez nálam el van döntve, de nagyon remélem hogy hamar lejjebb megy az ára az i3asnak is és csak az első fecskéket próbálják ilyen nevetséges áron elszórni

sajnos nem lett jó vétel a lggyengébb i3as és jellemzően drágább idehaza mint külföldön a legerősebb i7es minden extrával, de 250-260 ra becélzhatnák az i5+fHD kombót

[ Szerkesztve ]

(#8106) Chaser válasza energy_ (#8104) üzenetére


Chaser
titán

Egyikben ez jobb, másikban meg amaz, kb ennyi.

=Libria=-: Attól hogy te megveszed még nem biztos hogy bestbuy lesz :P az 501-es fHD-s az eléggé az volt. Először én is elsiklottam az i3-as 502-nél afelett, hogy W7 is van hozzá..ha azt leszámoljuk -20k, úgy már mindjárt csak kb 10k-val drágább az 501-es i3 380-asnál. Igaz ott cpu erősebb, itt meg a vga + újdonság ereje..lényeg nem szálltak el az árral.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8107) Kobe válasza Chaser (#8106) üzenetére


Kobe
veterán

nekem azért bestbuy, mert több tesztben is kiderült hogy az i3-i5-i7 proci, hacsak nem valamilyen driverre érzékeny játékkal tolod, az 540M mellett 1-2 FPS szórást produkál csak a legdrágább és leggyengébb konfig között. Vagyis nem a proci a bottleneck, hanem a vga, viszont az optimus és boost csak az i5-től felfele elérhető, nekem ezekre viszont szükségem van...

(#8108) 159


159
tag

Sziasztok!
Egy gyors segítség kellene. Nem tudok dönteni ezek között:
lenovo - hardverapróról érdemes..... :F
acer -3 év garanciával!!!!!! :Y
dell + win 7-et kell vennem hozzá :(
az acer 6650-es vga-ja hogy viszonyul a többiekéhez?

[ Szerkesztve ]

(#8109) Chaser válasza Kobe (#8107) üzenetére


Chaser
titán

Nem feltétele i5 az optimusnak.

szerk: 159: Az acer igen jó vétel lenne ennyiért, a vga-ja kb egy 5730 szint, de én csak 1 év gart látok.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8110) Z86 válasza 159 (#8108) üzenetére


Z86
őstag

lenovo: ha valóban új, bontatlan, érvényes garanciával rendelkezik, megbízható eladótól veszed akkor igen.
acer: a leírásban csak 1 évet írnak

(#8111) 159 válasza Z86 (#8110) üzenetére


159
tag

F*ck! Igazatok van! Az acer leírásában 3 év garanciát írnak, a "Garanciá"-nál meg 1 év van...
..és most olvasom az egyetlen hozzászólást, hogy nem stimmel a VGA!!! Ez igaz lehet :F , vagy csak kötekedik valaki... ;]

[ Szerkesztve ]

(#8112) Z86 válasza 159 (#8111) üzenetére


Z86
őstag

Hát igen, 2 komoly elírás egyetlen gépnél...
Itt már jól szerepel

[ Szerkesztve ]

(#8113) 159 válasza Z86 (#8112) üzenetére


159
tag

Ha már itt tartunk: ebben az árkategóriában (150.000-200.000) érdemes elgondolkodni, hogy az 5xxx vagy a 6xxx vga-k a jobbak? Van egyáltalán komolyabb különbség?

szerk: egyébkként a kijelző csak 13,3" az acernél, szóval ezért van ilyen jó áron, nem?

[ Szerkesztve ]

(#8114) molnarpeter válasza 159 (#8113) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Konkrét típustól függ a dolog, itt tudsz összehasonlítani.

mp

(#8115) Z86 válasza 159 (#8113) üzenetére


Z86
őstag

Szerintem ezt az adott típusok határozzák meg. Lehet, hogy a kettő ugyan az, csak esetleg át van nevezve, vagy emeltek egy hangyányit az MHz-eken.
Ráadásul egy típuson belül is lehetnek különbségek attól függően, hogy pl. milyen memóriát szereltek mellé, vagy az órajelekkel variáltak-e a kisebb hőtermelés érdekében (pl. dell 5010)

(#8116) 159 válasza molnarpeter (#8114) üzenetére


159
tag

Kösz! :R
A baj az, hogy én elég sötét vagyok a témához... Mit kell itt nézni... :F :B

Engem úgy általában, saccperkábé érdekelne...
Pl: 5650 vs. 6550 vs. 5730

[ Szerkesztve ]

(#8117) molnarpeter válasza 159 (#8116) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A "Restrictions" felirat alatti szövegboxba beírod a típust, aztán nyomsz egy entert. Szvsz a jobb szélen lévő "3DM Vant. P GPU" résznél lévő pontszámot nézd, magasabb érték a jobb.
Szerk: Amilyen sorrendben leírtad a VGA-kat, balról jobbra haladva növekedik a teljesítmény :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#8118) 159 válasza molnarpeter (#8117) üzenetére


159
tag

köszi! :R
a válasz aranyat ért :C

(#8119) 159


159
tag

Erről mi a véleményetek?

(#8120) 159


159
tag

Szóval, a sok keresgélésbe lassan beleőszülök... :W Szempontjaim:
Minimum
- i3-as proci
- 5650-es vga
- 15"-os kijelző
- win 7
- 4-5 évig használható legyen
Ár durván 160.000 körül (+ win)

Ezeknek eddig ez a 2 felelt meg: dell, toshiba (a dellhez vennem kell külön win-t)
Ezek közül melyiket? Megbízhatóság, tartósság, stb.? Egyéb ötletek is jöhetnek!!! :K
Valószínű, hogy az iponról rendelném. Kicsit aggódom a garanciaérvényesítés miatt (erősen vidéki vagyok...), de a boltokban meg annyival drágább, hogy inkább vállalnám a rizikót. :F
Segítsetek, mert egyre jobban elmerülök a témában, de érteni meg nem értek hozzá... :O

(#8121) energy_ válasza 159 (#8120) üzenetére


energy_
senior tag

lenovo y560 195ért i5el hd5730al win7el felmerült már ? :D

(#8122) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Már régóta gondolkozok hogy htpc helyett veszek egy notebookot mert az olyan mint egy PC csak könnyebb cipelni. Lényeg hogy plazma tévére kötném és arról néznék filmeket, főleg BD25-50 FHD tartalmakat.HDMI legyen rajta mindenképpen. Mellette pedig alap dolgok. net,zene. játékra ott vannak a konzolok. Keret pedig legyen a lehető legolcsóbb megoldás. Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#8123) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Jó reggelt !
Újra itt ! Kérdem ( hülye kérdés ) milyen processzorú gépet érdemes venni ? 130.000 Ft Intel Core i3-380M 2.53GHz ez jobb mint többi , Pl ( Intel Pentium T4500 2.30GHz )
, Esetleg valami tesztet nem tudtok linkeli, ahol össze lehet hasonlítani a processzorok teljesítményét ? Ezer köszönet

(#8124) Peace


Peace
nagyúr

Tesómnak nézegetünk laptop-ot, mert mostani már 4 éves, és megérett a cserére. Főként WoW Cataclysm-ezni szeretne, de persze jó, ha bármely másik mostani játékkal is elboldogul. Hosszas nézelődés után ezt az egy értelmeset találtuk: DELL Inspiron N5010...

Azért néztem 3 gigásat, mert gondoltam egy 32 bites win 7 kevésbé fogja vissza a gépet, mint egy 64-es. Nem tudom így van-e nekem nincs tapasztalatom. Mindig is asztali gépem volt, és 64 bites win 7-em. Esetleg tudtok javasolni valami jópofa kis gépet 200-ig bezárólag? Vagy mi a vélemény erről?

(#8125) Chaser válasza 159 (#8113) üzenetére


Chaser
titán

Éppen a 13.3-asok drágábbak mint a nagyobbak:) Elméletileg a HD 6550 lenne a leggyorsabb, tekintve hogy 400 számolóegysége van, a 2 másiknak 40..de az órajel sem mind1, viszont gpu-n könnyen lehet dobni 100-200mhz-et gond nélkül, pár W-tal fogyaszt többet úgy a kártya.
A lenovo is jó árban van 160-ért W7-tel, le kell csekkolni megvétel előtt a serialt neten és megtudakolni a lenovotól hogy kér-e blokkot a vásárlásról, gondolom 160k-ért fű alatti cuccról van szó.

78zolika: Hogyne lenne jobb, reggelire megeszi:) Az i3-ak c2c erősebbek nagy átlagban mint egy athlon2 x4.

szerk: Ha n5010 akkor i3 380 + hd5650 kombó 145k-ért, mellé +2GB ram 5k-ért, nyugodtan mehet rá x64 W7, sőt hivatalosan csak az támogatott, de x86-ost is meg lehet oldani. Kicsit drágábban de kisebb tudású vga-val XPS 501, cpu ugyanaz, vga vmivel lassabb, de alu borítás és minőségi gép helyszíni garral, legjobb hangszórókkal ami van notebookban ilyen kategóriában. Kicsivel drágábban az új változat 502x, az már SaB procis, gt540m vga-val ami kb 5730 szint, W7-tel 227k..tehát majdnem egy árban van az 501-gyel, ahhoz nincs W7. XPS-eknél azt még tudni kell, hogy a külső vga-t le tudják kapcsolni, az inspironok nem.

szerk: Z86: Ez tévhit :P Én is raktam rá x86-ot, maguk az alapdriverek még xp szinten is támogatottak, egyedül a wifi, BT, webcam lehet specifikus, de mindre találtam megoldást, csak wifinél kellett kicsit gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8126) Z86 válasza Peace (#8124) üzenetére


Z86
őstag

A n5010-hez nincs 32 bites driver, ezért mindenképpen 64 bites op. rendszerben gondolkodj :K

(#8122) gyuromoj:
A toshiba gépek némelyikében van Blu-ray meghajtó is, pl. ebben

[ Szerkesztve ]

(#8127) Peace válasza Z86 (#8126) üzenetére


Peace
nagyúr

Értem, akkor viszont EZ egy sokkal jobb választásnak tűnik. Felmegy rá egy 64-es win7, aztán jóidő. Ahogy látom, a turbo funkción kívül nincs más különbség az i3 és az i5 között, és így még spórolunk is. ;)

(#8128) Chaser válasza Peace (#8127) üzenetére


Chaser
titán

Nem jó választás. Iponban ez 2GB rammal és 320-as vinyóval 145k + 2GB rammal 150k. 320 v 500GB hdd között meg max 4-5k felár lehetne, de sokat is mondtam.

szerk: a #8125 "szerk" rész neked ment volna, csak elfelejtettem beírni a neved :B

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8129) Chaser


Chaser
titán

Jó választás lehet még ez az acer annak, akinek kell W7 és vga erő -kódoláshoz pl - de cpu-ból megelégszik kisebb tudásúval is. P6100+4gb ram+GT420m+320GB hdd 127, +2év garkiterjesztés 27k.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8130) Z86 válasza Chaser (#8125) üzenetére


Z86
őstag

Más topicban is érdeklődtek már ebben a témában, de akkor legközelebb majd ide irányítom a kérdezőt tanácsért mit hogyan kell csinálni 32 bit alatt :)

(#8131) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

A minap kaptam egy nagyon nagyon aggasztó infót az általam (és a fórumon sok más ember által) is kiszemelt gépről:

A DELL N5010, M5010, N7010 modelleket nagyon nem ajánlom!
-rossz minőségű, könnyen törő, repedő váza és burkolata van.
-lakkos kívűl, belűl így könnyen kopik, karcolódik, maszatolódik.
-a zsanér (kijelző tartó, forgató mechanikája) 1 éven belül el fog törni, mert az is gyönge.
-a TFT kijelző minősége botrányos. A betekintési szögek szinte egyenlőek a nullával és egyes színárnyalatok között nincs különbség. Arról ne is beszéljünk, hogy csak fènyes kijelzővel kapható így egy jobban megvilágított nappaliban vagy kültéren tükörként funkcionál.
-a notebook hűtését integrált illetve gyöngébb (Ati HD5470) VGA-ra tervezték így ha netán egy Ati HD5650-es konfigot nézel ki az melegedni fog nagyon és hangos is lesz, tovàbbá az órajeleit is lecsökkentették így teljesítményben is 20%-al elmarad az eredetitől.

Engem legjobban "a zsanérok 1 éven belül el fognak törni" és "teljesítményben is 20%-al elmarad az eredetitől" dolgok idegesítenek! Na és teszem azt egy árnyékos helyen a szabadban akarom használni akkor mennyit fogok látni a kijelzőből :F ?

Mi a véleményetek erről?

(#8132) t-bali3 válasza Maddoxtomi (#8131) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szerintem ez az info már hetek óta kering errefelé...nem tűnik valami új meglátásnak.

(#8133) Chaser válasza Z86 (#8130) üzenetére


Chaser
titán

Semmi különöset. Gyakorlatilag mindent felismert a W7 alapból, amit nem ahhoz meg felraktam a 32 bites drivereket..wlan-nál kellett keresgélni csak, dell topikban leírtam.

Maddoxtomi: 3 év gar van rá, tehát az törik el rajta ami akar:) 1ébként nem fog eltörni, ha ésszel használod, nem egyik szélét megfogva kell lehajtani, hanem mindkettőt, legrosszabb esetben középen. EZ DTR gép, nem arra találták ki, hogy napi szinten hurcolászva legyen. Látni fogod a kijelzőt, igazából talán csak filmeknél közelről volt vele problémám, lehetnének nagyobb betekintési szögek. Ezt a melegedést igazából mástól még nem hallottam, csak Spyduck-tól, tudom ezt is ő írta:) Ha a vga gyárilag kisebb órajelen van mint az előírt, kis tuningot dobsz rajta és ott van mint a többi, jelentéktelen max 3W többletfogyasztást eredményez.

szerk:
"-lakkos kívűl, belűl így könnyen kopik, karcolódik, maszatolódik." 10 gépből 7-8-ra rá lehet mondani kb.

Sztem nézz be a dell topikba és ott érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8134) dkface válasza Maddoxtomi (#8131) üzenetére


dkface
aktív tag

ne feledd hogy minden relatív 145ezerért egyszerűen nem kapsz játékra alkalmasabb gépet , és valóban a laptop minősége egy latitude-hoz vagy egy elitbookhoz képest botrányos , dehát ez egy középkategóriás consumer notebook , ami nem is másra lett kitalálva. a videókártya órajele valóban vissza van véve , de ahogy nézegettem a neten eddig még majdnem mindenkinek vitte az 5730 frekvenciáit... és tényleg elég szomorú hogy nem matt a kijelző de ha mutatsz 200alatt aminek nem az akkor mindenki boldog lesz.

(#8135) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nem kell túlizgulnom a dolgot.

Ami a filmnézést illeti úgyis rá fogom kötni a tv-re a gépet szóval ez a probléma is kipipálva :)

[ Szerkesztve ]

(#8136) pctomi90 válasza ktommy91 (#8093) üzenetére


pctomi90
csendes tag

Hát már megszoktam a 17"-os monitort szóval igen. Bocsi igen az elírás volt 250-300 lett volna.

Z86: Most felcsillant a szemem erre a DELL XPS sorozatra, nagyon tetszik. Ezt nézegettem és megtetszett (nem MO-n lakom, ezért is volt az elírás :) ). Szerintetek ez a gép megfelelne játékra?

[ Szerkesztve ]

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

(#8137) Z86 válasza pctomi90 (#8136) üzenetére


Z86
őstag

Szerintem teljes mértékben. Nálatok is alapból 3 év helyszíni garanciával adják?

(#8138) pctomi90 válasza Z86 (#8137) üzenetére


pctomi90
csendes tag

Hát jó hogy mondod, itt az oldalon csak 2 évet írnak :(( . Lehet akkor máshol kell megkeresnem. Ha már DELL akkor illene a 3 év, igaz?

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

(#8139) Z86 válasza pctomi90 (#8138) üzenetére


Z86
őstag

Itt MO-on mindenképp. Odaát lehet, hogy más az üzletpolitika de gondolom lehet hozzá kiterjesztést venni.

(#8140) pctomi90 válasza Z86 (#8139) üzenetére


pctomi90
csendes tag

Akkor majd utána nézek, nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

(#8141) ktommy91 válasza Maddoxtomi (#8135) üzenetére


ktommy91
addikt

Esetleg erre ránézhetnél.

Nincs kerítés.

(#8142) energy_ válasza ktommy91 (#8141) üzenetére


energy_
senior tag

szerintem ez a toshiba átvette az n5010től a bestbuy jelzőt... teljesen ugyanaz és még semmien rossz info nem jött róla :) vkinek van erről tapsztalata mer nekem nagyon bejövős... lehet ő lessz a befutó

(#8143) Maddoxtomi válasza ktommy91 (#8141) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Ahha :DD Ez nagyon jónap tűnik :) +3000 Ft ért 2 helyett 4 GB ram és 320 gb memória helyett 500gb. Minden más ugyan az mint amit kinéztem magamnak. Megnézek pár videót róla meg kicsit utánaolvasok de így 1. ránézésre jobbnak tűnik mint az N5010..
Kösz az ajánlatot! Akinek van tapasztalata ezzel a modellel az írja le nekünk.

szerk: dellnél 3 év gari ennél 2év :(

[ Szerkesztve ]

(#8144) dkface válasza energy_ (#8142) üzenetére


dkface
aktív tag

nekem is felkeltette az érdeklődésem szóval utánanéztem ez az L650-1fq pontosan, azt írják róla hogy csendes - szinte hangtalan, elsőosztályú a kijelzője és nagyon kényelmes a billentyűzet. ez így ebben a formában nagyon megéri szerintem , de ez kifutó típus és sok oldalról már vagy levették vagy még mindig 180ezerért van fennt sajnos

(#8145) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Sziasztok! Notebook vásárlás előtt állok és segítséget szeretnék kérni tőletek! Maximum 150 et tudnék rászánni és hosszas nézelődés után ezt választottam! Szerintetek kéne még nézelődnöm esetleg tudtok ajánlani valami jobbat vagy ez tökéletes? Néha néha játszadozom most pl Crysis 2 vel és szeretném hogyha ezek szépen futnának mid-high-on legalább! :) Választ előre köszönöm!

Itt a kiszemelt:

DELL NB Inspiron N5010 15.6" HD, Intel Core i3-380M 2.53GHz, 4GB, 500GB, DVD-RW, ATI 5650, DOS, 6cell, Fekete

Ui:. Mint eszetlen ember, nem olvastam vissza! :) Mint látom pont erről volt szó, de azért még ha tudtok ajánlani valami hasonló áru jobb tudású, anyagú gépet... akkor szívesen meghallgatom addig viszont olvasgatok visszafelé! :K

üdv

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#8146) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ajánljatok egy gépet FHD filmezésre(TV-re kötve) szóval hdmi legyen rajta és netezésre.
HDD 500GB legyen legalább, 2-4 usb port, esata, 2-4GB RAM és legyen hozzá win7.
Bluray meghajtó nem kell, mert arra ott a ps3.
15-16" legyen max.
150k a keret. (+/- 10-20k)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#8147) Z86 válasza gyuromoj (#8146) üzenetére


Z86
őstag

Egy gép, ami minden kitételnek megfelel: [link]

(#8148) spyduck válasza ktommy91 (#8095) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lehet hinni, igazat írnak!

(#8149) dkface válasza sirszevenap (#8145) üzenetére


dkface
aktív tag

van valahol 150alatt 4giga rammal szerelt n5010? Ha igen gyorsan vedd meg! :D

(#8150) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Én is teljesen benne vagyok a laptop vásárlásban :
Asus mint márka milyen ? A zsanérok gagyinak látszik rajt ? ( nem törik könnyen ? ) ere gondoltam [link]
mi a vélemény Olyan sok a lehetőség ( márka ,típus ) hogy az ember nem tudja mit válaszon :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.