Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8901) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Sziasztok.
Gondolom elcsépelt kérdés, de nem vagyok szakavatott és nincs időm visszaolvasgatni, de ti milyen noti ajánlanátok 140k-ért? 15", nőnek kell(jó ha színes :P ) és ami a nagyobb gáz, hogy holnapra!!
Jó lenne dell, hp, lenovo, toshiba közül választani. Játék tuti nem fog rajta menni. Inkább melóra lesz használva (esetleg filmnézésre).

Köszönöm szépen előre is, hogy segítetek!

[ Szerkesztve ]

(#8902) Shon000 válasza stevewonder (#8901) üzenetére


Shon000
csendes tag

Ilyen opciókkal szerintem nagyjából bemész az első boltba, és megveszed amit ajánlanak - amire kell, arra kb bármi jó, amit árulnak (140K-ért meg aztán bőven)
Néhány márkát érdemes kerülni - de ezeket is kár sorolni, mert míg az Acert itt sokan lehúzzák, csak én tudnék mondani vagy 5 használót, akinek semmi baja nincs vele évek óta.
A Dellről jó vélemények vannak, míg nekem pont azzal vannak rossz tapasztalataim (zsanér elmozog, rossz billentyűzet stb..).
Szóval szerintem ennyiért netezni, filmezni vegyétek meg ami tetszik, aztán jó mulatást :)
De azért várd meg szakavatottabb kollégák véleményét is, ha belefér az idődbe ;)

(#8903) vycman


vycman
tag

Sziasztok! [Erről] a termékről tudtok valamit mondani, hogy mennyire megbízható? Mert úgy emlékszem, hogy valamelyik Dell-t sokan szidták. Vagy ilyen alacsony kategóriában van jobb Lenovo, HP...?

(#8904) Athanáz9 válasza Chaser (#8899) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Kösz a választ. Természetesen 15.6
Holnap de. folytatom teljes adatokkal.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8905) nemcso válasza stevewonder (#8901) üzenetére


nemcso
senior tag

Nem színes de a kritériumoknak megfelel : HP 625

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#8906) Athanáz9 válasza stevewonder (#8901) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

(Ha Budapest, a Mammut 1 második emeletén vannak szakértők és gépek, a cég nevét nem akarom mondani)

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8907) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Szeretnék venni egy Sony Vaio VPCEB3L1E notebookot most akciós. Érdeklődnék tapasztalataitokról pl:
-csendesség, folyamatosan megy-e a ventillátora?
-kijelző minősége?
-milyen jól van összerakva?
-billentyűzet tapipad minősége használhatósága?
-recseg-ropog e a zsanér vagy az anyaga?
-webkamera, mikrofon, hangszóró minősége?

Köszönöm előre is.

(#8908) Chaser válasza stevewonder (#8901) üzenetére


Chaser
titán

Fuji A530-at vennék, 126k i3 380-nal, 3 év garral, nem színes, ellenben minőségi. Dell n5010-ek vagy 5110-ek vannak színesben 3 év garival de gyengébb minőségben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8909) Numspa válasza Shon000 (#8900) üzenetére


Numspa
tag

Köszi, már megrendeltem.

(#8910) BullZeye válasza lacko22 (#8907) üzenetére


BullZeye
veterán

Halk, mert sokaknak nem megy 2-3 hét után

Itt az ÉRTÉKELÉSEK résznél olvasd el a véleményeket.

Pár idézet:
"2. héten már annyi vírus volt rajt, hogy szétesettt (köszönet a gyárilag telepített mcafee-nek, és nortonnak)."

"Ismét megadta magát a vaio! 1 hónapig bírta.Rekord!!!
Megint HDD hiba lesz.Már el sem indul, adatokat próbálunk lementeni.(több kevesebb sikerrel.)

"Ismét szeretnék megkérni mindenkit, hogy NE VEGYEN ILYEN ÓCSKASÁGOT!!!
A sony meg tehet egy szívességet..."

"1. héten mehetett is a szervizbe. HDD hiba.... A win7, ami alapból rajta van egy semmire se használható, lassú."

(#8911) lacko22 válasza BullZeye (#8910) üzenetére


lacko22
aktív tag

Ennyire gáz lenne? Sztem csak kifogta a srác.

[ Szerkesztve ]

(#8912) dkface válasza BullZeye (#8910) üzenetére


dkface
aktív tag

megakartam kérdezni hogy ha az ilyen gyári szarokat leműtöm , és felrakok egy sajátot de ugyanolyan verziót ( gyak. home premiumot rakok fel újra) , akkor az ugye nem tűnik fel senkinek a garanciális ügyintézésnél?

(#8913) Bikkrom válasza BullZeye (#8910) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Most mondanám, hogy ennyiért(200k) aki megvette az így járt. :D Kis körbenézéssel a legtöbb márkából jobb teljesítményű(VGA, proci, vinyó, aksi terén biztosan) és nem mellesleg jobb minőségű gépet vehettek volna.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#8914) lacko22 válasza Bikkrom (#8913) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello. Érdeklődnék, hogy mit ajánlanál a fentebb lévő Sony helyett?

[ Szerkesztve ]

(#8915) Borgen


Borgen
csendes tag

Szép jó estét!

Laptopvásárlás előtt állok! MSI és HP illetve a hasonló minőségű laptopokban gondolkozok.
Mit gondoltok a következő 2 gépről?
- http://ipon.hu/webshop/product/_msi_fx600_083xhu/160597
- http://ipon.hu/webshop/product/_hp_pavilion_dv6_3110eh_xs082ea/162325

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8916) JOMA89


JOMA89
csendes tag

Melyiket ajánlanátok jobban?

Lenovo G565 vagy Toshiba C650D-11H

Válaszotokat előre is köszi! ;)

(#8917) BullZeye válasza dkface (#8912) üzenetére


BullZeye
veterán

Én úgy tudom, hogy a laptop alján van egy W7 serial, és akármilyen (de hozzá adott verziós, szóval PRO, home premium, ultimate stb) W7-et felrak az jó lesz, még az sem számít, hogy x86 vagy x64. (legjobb tudomásom szerint)

(#8918) Bikkrom válasza lacko22 (#8914) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ezen Dell 5110-esek bármilyen színű változata.
Ha nem írtózol az Acertől akkor van itt abból is vagy 3: Link1 Link2 Link3
De akár az alattad kommentelő 2 linkje is korrektül jobb teljesítményű mint a Sony. A kismillió Radeon5650-essel szerelt gépről ne is beszélve. :D Tehát választék az van, és akkor még csak 200 alatt keresgéltünk(ennyiért láttam a sonyt). 210-220 körül is lenne még egy két szép darab. Vagy akár a radiumban is körbenézhetsz. Remélem megtalálod a választások ezek közül, és nem a sonyra voksolsz. :D
Szerk.: VGA, proci, vinyó, aksi terén keresgéltem jobbakat, mint azt a fenti kommentemben is írtam.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#8919) Hamann2


Hamann2
csendes tag

itt teszteli a srác az új DV6-ot..HD6770-el.hát brutális a 3dmark 06 pontszáma..... :Y

[link]

de most látom nem jó felbontáson.... :W

[ Szerkesztve ]

(#8920) Hamann2


Hamann2
csendes tag

egy hsz....: :)

"Sounds like a good machine. The 6770 seems to be a sleeper that everyone underestimated, it looks like we have a XPS killer on our hands."

(#8921) jlaci63


jlaci63
tag

Sziasztok.
Egy hete olvasgatom ezt a fórumot. A fiam érettségire szeretne egy notit. Elsősorban nem játékra, hanem internethasználatra. De nem akarok gagyit venni, mert lehet, később az egyetemen valamilyen teljesítmény-igényesebb alkalmazást szeretne majd használni.

Jelenleg egy levetett 6-7 éves Thinkpad R50-est nyúz, amelyet nagyon szeret. sajnos az AC adaptere már az utolsókat rúgja. A 4 éves T400-asommal én is meg vagyok elégedve. Nagyon megszoktuk a Thinkkpadok kifejezetten kellemes billentyűzetét és a piros pöcköt.

Kérdés, mivel kevés szó esett itt a Thinkpadokról, hogy tényleg megbízhatóbbak-e mint pl. az Ideapad-ok? Vagy nincs olyan nagy különbség. Esetleg más, jobb gépeket tudtok ajánlani? Limit 150 K lenne, ebbe még azt hiszem egy-két Thinkpad modell belefér.

Lényeg, egy nem korszerűtlen, nem feltétlenöl combos, de megbízható, könnyen kezelhető gépre lenne szükségünk.

[ Szerkesztve ]

(#8922) Z86 válasza jlaci63 (#8921) üzenetére


Z86
őstag

Thinkpad-et 150k-ból legfeljebb használtat tudnál venni. Az S SL Edge gépek csak nevükben Thinkpad-ek, de tartalmukban nem. R széria meg tudtommal már nincs. Viszont itt az aprón szoktak jó ajánlatok lenni.

[ Szerkesztve ]

(#8923) ro_bert17 válasza BullZeye (#8910) üzenetére


ro_bert17
őstag

User error miatt nem biztos hogy kellene egy gyártót - de annak akár egy termékét is - minősíteni.

(#8922) Z86: a thinkpad S sem kifejezetten egy mai, ázsiai darab. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8924) jlaci63 válasza Z86 (#8922) üzenetére


jlaci63
tag

Köszi az infót, nekem is kicsit gyanús volt hogy az SL510 valahogy kilóg a sorból, a T széria ára nekünk viszont már nagyon húzós.
Azt hiszem akkor marad valami más modell, valamelyik Hmarketben helyszíni billentyűteszteket végzünk majd (muszáj megfogdosni, képről nem lehet notit venni), és ráutazunk legfeljebb a 3 éves garira.

(#8925) BullZeye válasza ro_bert17 (#8923) üzenetére


BullZeye
veterán

3. alkalommal raktak bele hibás HDD-t nem minősítek én semmit és senkit, csak linkeltem pár HSZ-t és egy linket az értékelésekhez. De érdekes lenne ha 2 egymástól különálló user hibás lenne.

(#8926) ro_bert17 válasza jlaci63 (#8924) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha nem akarjátok dobálni, meg nem akartok bele fél pohár vizet beleönteni, stb, akkor az SL sem lóg ki a sorból.
De a "később az egyetemen valamilyen teljesítmény-igényesebb", és a "legfeljebb a 3 éves garira" kritériumokon elvérezhet.
Nagy sláger volt mostanság pl. a Fujitsu Lifebook A530. Elvileg elég strapás készülék lehet, 3 garral, számomra mondjuk túl pindúrka tapipaddal.

(#8925) BullZeye: a minősítéssel kapcsolatban nem kifejezetten Rád értettem. Aki szerint sz@r a notija, mert tele van vírussal, azt nem igazán tudom komolyan venni a HDD hibája miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8927) mokus1


mokus1
addikt

Az Acer 5742G-ben a GT 540m GDDR3-as vagy GDDR5ös? :F

(#8928) dkface válasza mokus1 (#8927) üzenetére


dkface
aktív tag

sajnos egyenlőre nincs ddr5-ös videokártya a 200k alatti kategóriában

(#8929) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

150K-ért ez, vagy 130-ért ez. Megéri még a régi pentiumot venni? Játékra nem kell, csak net, office, hd filmek.

(#8930) jlaci63 válasza ro_bert17 (#8926) üzenetére


jlaci63
tag

Köszi, képről elsőre hasonlónak tűnik a billentyű gomb. Futok egy kört, hátha megtetszik.
No meg csábít a 3 év gari.

ps.: Lehet egyesek furcsállják a billentyűzet mizériám, de némelyiknek olyan (pl. eMashine-t próbáltam madarasban), hogy feláll a szőr a hátamon.

(#8931) ro_bert17 válasza jlaci63 (#8930) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha TP billentyűzet az etalon, akkor nehéz dolgod lesz. Nem biztos hogy a többi rosszabb, inkább másabbak.
Fellelhető mostanság egy HP 6910p, ami úgy 4-5 evés termék, így a teljesítménye hosszú távon kérdéses ennek is. Attól függ mire használjatok a jövőben. De jól felszerelt strapa bíró készülék. Billentyűzet mátricával, vagy cserével még akár jó is lehet.

(#8932) mokus1 válasza johnny82 (#8929) üzenetére


mokus1
addikt

Ez nem régi Pentium :)
Olyanok a magjai mint Arrandale-nek csak nincs benne HT.Szóval erős proci de én inkább valami i3-ast keresnék:)

(#8933) johnny82 válasza mokus1 (#8932) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi!

Akkor az első jó? Tv-re kötve filmeket vinné normálisan az integrált vga?

(#8934) Bikkrom válasza johnny82 (#8929) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Fentebb ott az egyik Sonyról a kommentes link. :P Nem csak egy ember szidja.(ha jól számoltam 3 kommentelő is hasonlóan járt vele...) :D Ha nincs mákod megkeserítheti az életedet.
Esetleg ezek? Új proci, jó VGA(nem hátrány az ha van benne az integrált intelen kívül más is, ezekben van :D). Dell, Lenovo, Acer.
Teljesítményben az Acer a nyerő, garanciában a Dell, a Lenovo meg az aranyközépút ebből a 3-ból. :P Ezekkel egy pár évig nem lesz teljesítmény gondod.

jlaci63: Esetleg a Dell és Lenovo a fiadnak is jó választás lehet. Ennyiből már futja nem integrált vga-ra, és ki tudja mire kell majd használnia később a gépet. Ez bőven elég lesz mindenre.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#8935) Maddoxtomi válasza Bikkrom (#8934) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Na most ez lehet nagyon nagy hülyeség lesz amit kérdezek, de amit linkeltél acer-t annak a vga-ja mellé ez van írva "INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD6550". Most akkor ez integrált , vagy mind1ik mellé ezt írják? vagy van integrált meg nem integrált ugyanazzal a névvel? Csak mert volt róla szó hogy az integrált nem jó játékra. Másrészt ez 6550 -> most ez erősebb akkor mint az 5650? Mert ha igen akkor 170 körnékén lehet kapni 15" helyett 17" kijelzővel is nagyon hasonló acert.
Mondjuk [ez] miért ilyen olcsó?

(#8936) Bikkrom válasza Maddoxtomi (#8935) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A lényeg, hogy Ati vagy nVidia legyen benne(lentebb leírtam, hogy melyikeket keresd minimum, ha azoktól jobb akkor csak hab a tortán). Az integrált inteleket kell kerülni, mert játékra eléggé alkalmatlanok.

Az azért annyira olcsó, mert Acer. Sokaknak baja van a márkával de melyik laptop márkával nem? Bármilyen márkát is ajánlunk valaki mindig közbeszól, hogy neki rossz tapasztalata van vele. :D Ez az Acerre fokozottan igaz, mert jelenleg a notebook eladási listát vezeti magyarországon(tudtommal, ha tévedek kijavítanak :D), így nem csoda, hogy sokan írnak róla rosszat, mert ebből a márkából van a legtöbb tapasztalat. Egyébként eddig személyesen 5 ismerőst kérdeztem meg, mind acer tulajok, mindegyiknek tökéletesen megy... Szóval nem rossz vétel az az Acer amit linkeltél, csak ha biztosra akarsz menni akkor vegyél hozzá 1év(9-10ezer) vagy 2év(20-24ezer) garanciakiterjesztést, mert alapból 1 év van rá. Tehát ezért olcsó, mert 1 év gari, de a +1 év kiterjesztéssel sem vészes az ára és tök jó vétel. Talán még olcsóbban is hozzájuthatsz ha nem fontos a windows és találsz windows nélküli eladót.

A 6550 vs 5650-ben pedig a 6550 a jobb, olyan 10%-kal. Itt összehasonlíthatod az integrált vga-kat, és ha rájuk kattolsz a legtöbbhöz van rengeteg játékkal mért teszt is. Minimum egy 5650-es teljesítmény azért legyen ha játszani is akarsz. De inkább egy 6550-6650-GT540-GT445-GT435-5730.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#8937) BullZeye válasza ro_bert17 (#8926) üzenetére


BullZeye
veterán

Oké :)
De azért ez a vírusos dolog nem teljesen igaz. Ha a gyártó előtelepíti a gépet, és rak rá vírusírtót, akár a legnagyobb vírusbányákat is böngészhetem, az megvéd. Legalábbis én FREE Avast-tal így vagyok.
Ha én egy ismerősnek telepítek gépet, és vírusos lesz az, akkor joggal haragszik rám. De ilyen még nem volt. :) Ha mondjuk nem kéne kifizetni még az 1 év kötelez Mcaffe-t az árba kalkulálva, akkor az más tészta lenne, de fizeted is, és még szar is...hát na, ez azért ciki Sony részéről IS.

(#8938) Bikkrom válasza ro_bert17 (#8926) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Jó de azért azt is vedd figyelembe, hogy nem csak a vírusokra panaszkodó srácnak volt baja ugyan azzal a típussal, ugyan úgy hdd hibával. :D Mellesleg a vírusos dologban is neki adok igazat. Nem mindenki ért a gépekhez megfelelő szinten és annak elég a gyári vírusirtó... Gondolta Ő is. De nem lett igaza és joggal haragszik.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#8939) BullZeye


BullZeye
veterán

Nah talán megvannak a végső döntősök, a Zöldről teljesen lemondtam, mert nem létezik ez a szín egyik gyártó palettáján sem kis hazánkban. Ezek azok amik 17.3", HDMI, 3-4gb memóriával rendelkeznek. Magyar billentyűzetről semmi infót nem tudok, pedig az talán a végső kizáró :)

Ezekkel a típusokkal kapcsolatosan van valami negatív tapasztalat?
1) Hangosság,
2) CPU/GPU hőmérséklet,
3) Iponon hol látom, hogy Magyar-e a billentyűzet?
4) Szar anyagból van, és recseg vagy karcolódik?
5) Képernyőjéről van valami gyakorlati infó? Elmosódik / túlságosan fényes, és sötétben is alig lehet látni / Fekete az Fekete? / Mekkora szögből lehet látni a képernyőt? / Bevilágítás?
6) Van valami idegesítő bennük pár óra használat után?

DELL Inspiron N7010-10 - 175k

DELL Inspiron N7110 -> ez még azt hiszem nem kapható ... :)

Toshiba Satellite L675-122 - 169k

HP ProBook 4720s XX835EA - 184k

És esetleg, hogy melyik mellett mi szól, és miért jobb az mint a többi? Toshibával szemezek az ára, súlya miatt, meg úgy a benne lévő dolgok is jók + W7 ami nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#8940) mar1boroman


mar1boroman
tag

Sziasztok!
Egy laptop vásárlásán gondolkodom, nem tudom hogy milyet vegyek, ha tudnátok segíteni örülnék. :)
Feltételek:
-(min.) i3 proci
-(min.) HD5470 vga
-3-4gb ram
-vinyó 250gb->felfele
-130000 Ft. körüli ár
Koleszba megyek, ezért vennék laptopot.
Cod4-el szeretnék rajta játszani max.
Üdv :R :R

(#8941) ro_bert17 válasza BullZeye (#8937) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ez itt hit vita. Erre a megfelelő topic.
"De azért ez a vírusos dolog nem teljesen igaz. Ha a gyártó előtelepíti a gépet, és rak rá vírusírtót, akár a legnagyobb vírusbányákat is böngészhetem, az megvéd." - ha a gyartó atombiztos, 6 m vastag betonszarkofágot telepít a gép köré, a felhasználótól sose fogja tudni teljesen megvédeni a saját gépét.
"De ilyen még nem volt" - mármint hogy sose kapott be vírust az általad telepített gép? Ezt Te garantálod? :D
"Ha mondjuk nem kéne kifizetni még az 1 év kötelez Mcaffe-t az árba kalkulálva, akkor az más tészta lenne, de fizeted is, és még szar is...hát na, ez azért ciki Sony részéről IS." - mert Te mindent használsz a gépen, amiért fizettél? :)

(#8938) Bikkrom: akkor ezek alapján nem értem miért maradt az ajánlottak között itt a totyikban olyan noti, aminek szintén HDD sorozat hiba szerűsége volt? Csak mert levonó? Ráadásul ha lenne valamilyen publikus hiba statisztika, akkor alapozott lenne az ellen javaslat, de egy vírus gazda dil...áns véleményére had ne kelljen már adni, és ez alapján egy gyártót kritizálni.
Tehát ha ő haragszik, ahhoz joga van, és tegye azt nyugodtan. De Te, aki jártasabb vagy, és emiatt ne tarts jónak egy terméket, az Téged fog minősíteni.

(#8942) BullZeye válasza ro_bert17 (#8941) üzenetére


BullZeye
veterán

Én, ha valakinek megcsinálom a gépét, akkor felelősséget vállalok érte. :D és eddig 100+ telepítés után még soha nem volt vírusos gép. De a HDD se ment tönkre :)
Ez nem hitt vita, egyszerűen csak ha +pénzbe kerül valami, akkor ne a user-t hibáztassuk miatta, hogy bízik abban amiért fizetett. Amiért én fizettem, azt használom is :) talán winXP-t nem használom már, de mert eljárt felette az idő ;)
De itt a HDD volt a hibás 3an is panaszkodtak rá, és 3. alkalommal is képtelenek voltak neki megjavítani, ez is a user-t minősíti?

(#8943) ro_bert17 válasza BullZeye (#8942) üzenetére


ro_bert17
őstag

"Én, ha valakinek megcsinálom a gépét, akkor felelősséget vállalok érte. és eddig 100+ telepítés után még soha nem volt vírusos gép. De a HDD se ment tönkre" - ha ezt tényleg komolyan írod, és nem csak ugratsz, akkor Neked újra kellene itt regisztrálnod magad, jézus krisztus néven. ;)
Egy szóval sem hibáztattam, mert bízott.
Tehát vindózt használsz? És ezek szerint a vindóz minden szolgáltatását teljes mértékben kihasználod? Mert ugye egy MS termék nem két fillér, meg kérik ám az árát.
"De itt a HDD volt a hibás 3an is panaszkodtak rá, és 3. alkalommal is képtelenek voltak neki megjavítani, ez is a user-t minősíti?" - nekem pl. van vaio szervizes tapasztalásom. Ennek tükrében, hogy egy nemzetközi, európai szerviz ne tudjon megoldani egy hdd cserét, azt erősen kétlem.
De hogy ne forgassam ki a szavaidat: egy hdd csere okán, én a helyedben nem ítélkeznék gyártó felett.
(#8939): az ipon szerintem nem értékesít refurbished, renew, újraértékesített terméket.

(#8944) BullZeye válasza ro_bert17 (#8943) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha lehetne Windowst úgy vásárolni, hogy nem kérek bele XY-t megtenném, de az csak egyben megy, és jön hozzá a jegyzettömb, a paint és a többi. Viszont laptopnál minek hozzáadni "ajándékba" vírusírtót?
Ennyire nem nagy szám, hogy normálisan beállított gépre nem kerül vírus, "picit" túlreagálod.
Elhiszem, hogy neked jó tapasztalataid vannak, nekem is pl ASUS-al, mégis több helyen olvastam, hogy mennyire elbénáznak/sumákolnak pár dolgot. A szerviz/garanciális szolgáltatás pedig minősíti a Gyártót is.

(#8939): az ipon szerintem nem értékesít refurbished, renew, újraértékesített terméket.
Ezt mire érted?

(#8945) ro_bert17 válasza BullZeye (#8944) üzenetére


ro_bert17
őstag

Laptopnál minek hozzáadni ajándékba vírusírtót? Né má! A vaio-n már megint nincs sapka...
Gondolom Te is tisztában vagy vele, hogy egyetlen egy cég kutatásai között sem található olyan vírusírtó, amelyik 100%-os védelmet nyújt. És ez csak a vírusírtó.
Az asus jó példa. Akkor Te most ezért nem nézel magadnak asus notit, mert a homár írás meghatározta a véleményed?

(#8939): Az ipon szeritem magyar billentyűzetes laptopokat forgalmaz.

(#8946) BullZeye válasza ro_bert17 (#8945) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha csak a gyanú árnyéka rávetül egy gyártóra, az igenis megpecsételi számomra a sorsát. Ha korrektül járnának el minden esetben mint a Logitech, akkor bizalommal vásárolnám az ő termékeiket, ahogy Logitech mindenem, egér, bill hangfal, kormány, mert tudom, hogy rájuk számíthatok, ha gáz van vele, és nem sumákolják el a dolgokat. Nehéz egy vásárló bizalmát visszanyerni, ha olyanokat olvas az ember, hogy szerviz nem végzi rendesen a dolgát, vagy hogy rossz minőségű anyagokat használnak a felhasználó rovására. Hisz ha 1x megtették, mi akadályozza meg, hogy később nem fogják...

Értem köszi, ezt nem tudtam, csak notebookstore-on alig van magyar lokalizációs laptop :D ezért ijedtem meg. :)

(#8947) Athanáz9 válasza Athanáz9 (#8904) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Chaser:
Mint ígértem, megnéztem.
Dell Studio 1558 i3 gépről írtam.
Az Extreme Digitale-nál kapható, jobb helyeken már kifutott.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8948) ro_bert17 válasza BullZeye (#8946) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha adsz a gyanú árnyékára, akkor Dell, HP kizárva. ;) A toshibáról is biztos lehet találni gyanút.

Mert a notebookstore bőségesen értékesít jó áron renew, stb. gépeket.

(#8949) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

És a Dell Inspiron N 5110-es sorozatról.
i3, 4GB ram, 500 Hdd, Radeon 6470- (nem játékra lesz) magyar forgalmazó, új, 3 év gar. - nagyon kedvező ár
Oprendszer nékül.
--- Mi van, ha így veszi meg a kezdő? A gúnykacajon kívül. Mert az biztos, hogy az illető nem tud drivereket letölteni, és több félnapokon át dolgozni valamin, amihez nem ért.
Kösz.

[ Szerkesztve ]

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8950) BullZeye válasza Athanáz9 (#8949) üzenetére


BullZeye
veterán

Miért lenne gúnykacaj? Ha megvesz oprendszer nélkül, attól még adnak hozzá Driver CD/DVD-t.
Ami jó esetben magától feltelepít mindent, kevésbé jó esetben meg magadnak kell rákattintani, hogy INSTALL WLAN, INSTALL VGA...

Ha van eredeti W7-ed egy pillanat alatt rá tudod telepíteni (na jó 30 perc), és berakod a CDt amit kaptál hozzá, és követed az utasításokat. Ez megvan kb 1-2 óra alatt ...
Ha nagyon elszánt vagy, akkor internetről letöltöd hozzá a legfrissebb drivereket ... de ez miért tartana fél napokon át?

Ha nagyon nem ért hozzá, akkor is W7 telepítése annyira egyszerű, hogy elég ha olvasni tud. És rányomni a NEXT-re. Utána pedig létezik TeamViewer, amivel távolról lehet segítséget kérni. IE8 pedig W7-ben alapból van, onnan ezeket le lehet tölteni.

Jah és 1 dolog fontos, ha 2gb memória akkor 32 bites (x86), ha 4gb memória, vagy több, akkor 64 bites (x64).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.