Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8301) Z86 válasza Tomcy7 (#8300) üzenetére


Z86
őstag

Most veszem észre, hogy amint az imént linkeltem már nem jön be, ezek szerint fogynak a készletek. :)
A fujitsu szerintem jó választás lenne, bár írtad, hogy integrált VGA nem kell, de ha játszani nem akarsz akkor ebből az intel gma-ból sem lesz különösebb hátrányod.

(#8302) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Kicsit megfordítanám az eredeti kérdést Az alábbiak közül ti melyik notebookot miért nem vennétek meg? (Magyarul melyiknek mi a negatívuma?)

Dell Vostro 3300
Asus N53

(#8303) Chaser válasza Genji (#8297) üzenetére


Chaser
titán

Ez a HP G62 100k-ért itt korrekt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8304) kk831228


kk831228
addikt

Szerintem ez is korrekt ár ha valakit érdekel! :K [link]

És ugyanez itt ph -n 120. [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#8305) Redplee


Redplee
senior tag

HP EliteBook 2540p 200ért megéri? :))

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#8306) atesss válasza atesss (#8224) üzenetére


atesss
addikt

Megnéztem élőben mind a 4 gépet.
Hát a fémburkolatával a HP 4520s eléggé minőséginek néz ki.
A Fujitsu A530 viszont ugye műanyag, hiába abból jobb minőségű.
A Dell N5010 viszont egy fényes csillogó szar. :(
És úgy hogy ExpressCard sincs, a 3 év gari ellenére kizártam.
A Lenovo B560 viszont nem tűnik annyira rossznak mégsem. Arról mi a véleményetek ?

De úgy néz ki, hogy a HP 4520s lenne a legjobb, csak találni kéne egy olcsóbb konfigot, ami a notebookstore-nál volt 150e-ért, az már túl drága anyámnak. Meg a Renew-ot sem biztos hogy megérti, hogy nincs annak semmi baja...
Azonos konfig mellett tényleg drágább is a HP mint a többiek.
De ez nem baj, mert elég lenne egy Arradale-es Celeron M (P4500) is.
Csak amit eddig ezzel a procival láttam (van már 110e körül is !), az mind fényes kijelzős volt.
Tudtok segíteni olyat találni, ami matt, és minnél olcsóbb (~130e alatti - mivel ugye lehethogy garkiterjesztés is kellene, mert gyárilag 1 évet adnak mindenhol úgytudom) ?
Ha valami komoly, ismert bolt, akkor esetleg lehet a 2. év az ő garijukkal is (bár erről még anyámékat meg kell kérdeznem), akkor 138-140e-ig is beleférhet.

(#8307) adm válasza Redplee (#8305) üzenetére


adm
őstag

ha meg van a gyári garanciája, akkor mindenképp.

16core - 32thread - 64gb

(#8308) badika


badika
tag

Sziasztok! Meglett a kiválasztott Dell xps l502x i2310 stb. +2GB ram. Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Első benyomások:
- Jó anyaghasználat és összeszerelés
- a gyárilag telepített op. rendszer szörnyen lassú, a BT driverre azt írja az AVG, hogy vírusos
- elég zajos szegényke :(

(#8309) spyduck válasza badika (#8308) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pedig az L501 halk volt :F

(#8311) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Tesómnak kéne segítség laptop váráslás ügyében:)
Lassan egyetemre megy így szüksége lenne egy gépre, melynél a legfontosabb tényezők:
- max 150 e ft, de inkább a 120e
- ne melegedjen
-garancia legalább 2 év, én asus-ra gondoltam de jöhet más alternatíva is
- a videókártya teljesítménye kevésbé fontos, inkább a gyorsaság, megbízhatóság, és a hosszú akkuidő a lényeg
- a háttértár se legyen kicsi azért:)
1. a legjobb vétel szerintem ez lenne
[link]
2.
[link]
3.
[link]
4.
[link]
5.
[link]
6.
[link]
7.
[link]

Jah és ami még lényeges nekem, hogy tudom nem olcsó üzletbe néztem de hozzávetőlegesnek jó lesz, inkább maguk a gépekről alkotott vélemények érdekelnek :)

Köszi előre is:)

(#8312) Z86 válasza szabonagyur (#8311) üzenetére


Z86
őstag

Inkább nézd meg ezt, szerintem jobban járnál vele.
Ezek közt az asusok közt ha jól emlékszem a je változatok szériahibásak.

(#8313) szabonagyur válasza Z86 (#8312) üzenetére


szabonagyur
félisten

A fujitsuktól úgy félek mint acertől:S hiába 3 év gari

(#8314) Z86 válasza szabonagyur (#8313) üzenetére


Z86
őstag

Itt a fórumon csak jó véleményeket hallani róluk.

(#8315) szabonagyur válasza Z86 (#8314) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor lehet nekem volt szerencsém mindih gagyi példányokat kifogni.
MIndenki szerint a közelemben a 2 márka alsó- alsó-közép kategóriás gépei olyan 200k környékéig eléggé gyengyécskék, vagyis jó hardver gyenge csomagolás :S

(#8316) Z86 válasza szabonagyur (#8315) üzenetére


Z86
őstag

Ennél az a530-asnál az anyagminőségre még nem volt panasz, pláne a hasonló árban kapható gépekhez mérve.
Tippként említeném még ezeket, vagy 3 év garanciával ezt a hp 4520s-t, bár ez kicsit túllóg a kereten.

(#8317) szabonagyur válasza Z86 (#8316) üzenetére


szabonagyur
félisten

köszi a tippeket de a hp-k nem is igazán tetszenek, valamint ezek a gépek ár/teljesítméynbe szerintem gyengébbek

(#8318) dkface válasza szabonagyur (#8317) üzenetére


dkface
aktív tag

Remélem nem csak azért jöttél ide hogy meghallgasd a véleményünket aztán még is az asus-t vedd , a K52 széria egy nagy rakat fos , egyáltalán nem ajánlott annál hatványozottabban jobb a fuji , ez már nem a régi siemens termék az új lifebookok nagy része ajánlott, jól sikerült darabok környezetemben van legalább három az ah530-ból és mindenki nagyon dolog :)

(#8319) szabonagyur válasza dkface (#8318) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem azért jöttem h azt vegyem meg csak várom az ajánlatokat. Csak félek a fusitól és acertől és várok pozitív véleményeket olyanoktól akik azt használják.

(#8320) badika válasza spyduck (#8309) üzenetére


badika
tag

Hát sajnos ez nem mondható halknak. Sőt! A rendszert újrahúztam és most elég jól megy, bár én egy kicsit jobbra. Játék alatt 80 fokos az alaplap és a proci, a vga 60-70 körül mozog. A ventilátor 60 foknál kezd el pörögni és szerintem zajos. Ezt a hőmérsékletet nálam néha netezés alatt is eléri és számomra elég zavaró. Komolyan gondolkozok a 8 napos visszavásárlás kihasználásán. Az hogy műkszik pontosan tudja valaki? Ipony-tól jött.

(#8321) badika válasza spyduck (#8309) üzenetére


badika
tag

Valaki másnak tapasztalata? Másnál is ilyen hangos a venti?

[ Szerkesztve ]

(#8322) Z86 válasza badika (#8320) üzenetére


Z86
őstag

"80 fokos az alaplap" :Y szerintem azt vagy rosszul méri, vagy valami szoftveres gubanc van.

[ Szerkesztve ]

(#8323) bryndza


bryndza
tag

Ilyen Fujitsu-n gondolkodom én is, csak nekem szükségem volna hdmi-re. Van esetleg olyan A530-as verzió amiben ez funkcionál ?

(#8324) spiercell válasza dkface (#8318) üzenetére


spiercell
aktív tag

mi a különbség az a530 és az ah530 között?

(#8325) Chaser válasza atesss (#8306) üzenetére


Chaser
titán

Már 3 évet adnak a proboook-ra, ahol 1 év van az még a régebbi eresztés, hanyagolandó.

badika: Dell fórumon nézz utána a zajnak, lehet hibás benne a venti.

szabonagyur: Ez már csak fuji, siemens nélkül. Valaki meg is jegyezte találóan, hogy nem látott még apróban ilyen gépet eladósorban, hát én se, pedig kerestem. Ennél jobb reklám sztem nem kell neki.

bryndza: Minden A530-on van hdmi.

szerk: spiercell:
A530: matt kaszni és kijelző
AH530: csillogó kaszni és kijelző
A530-ből is van néhány konfig ami csillogós kijelzőt kapott.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8326) Z86 válasza bryndza (#8323) üzenetére


Z86
őstag

és (#8324) spiercell :
Nézzétek meg ezt az adatlapot
Mindegyikben van HDMI
Az A a matt felületet, az AH a fényeset jelöli. Az A-nál van matt és fényes kijelző is.

(#8327) badika válasza Z86 (#8322) üzenetére


badika
tag

Everest, játék alatt ennyit mutat. Alapjáraton pl most netezés közben cpu és az alaplap is 60 fokos, Gpu 50, vinyó 43. A venti meg 1-2 másodpercenként felpörög. Elég idegesítő és zavaró is.
Ötlet? Most ilyenkor mit csináljak? Én hülyét kapok, ha ezt csinálja nekem állandóan, márpedig ezt csinálja. Egy 230k-s géptől szerintem elég gáz.

(#8328) Chaser válasza badika (#8327) üzenetére


Chaser
titán

Dell fórumon nézz utána, az a cpu alig fogyaszt, netezés közben egy jó ideig kikapcsolt ventivel is el kell menni a gépnek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8329) rizso


rizso
addikt

Srácok!
Ez lehetséges? Nekem elírás gyanús a dolog...

badika: ennyire rossz lenne az L502x?

Hétvégén elviszik a gépem, de még nem tudom mi lesz helyette...Multimédia+játék, netezés, tanulás, filmezés lenne a felhasználás. Minimum 2 év garancia, korrekt anyaghasználat és összeszerelés, viszonylag erős vas - röviden ezek a feltételek, olyan 190k, nagyon nagyon max. 210k a keret.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8330) Chaser válasza rizso (#8329) üzenetére


Chaser
titán

Sztem nem elírás, ue. a gép P6100-zal, de W7-tel 127k az acer shopban.

szerk: Ha azt nézem, hogy a P6100 és i3 380-as gépek közt kb 15k a különbség, akkor ez még drága is ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8331) Z86 válasza rizso (#8329) üzenetére


Z86
őstag

Más helyeken is hasonló áron írják ezzel a konfiggal.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8332) rizso válasza Chaser (#8330) üzenetére


rizso
addikt

Egy ideje nem nagyon követtem az árak alakulását, de mocskosul lementek...Most nézem, hogy az L701x is 216k...Lehet simán találok/találunk nekem valami fincsi gépet ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8333) badika válasza rizso (#8329) üzenetére


badika
tag

Nem tudom, hogy ennyire rossz e, vagy csak én fogtam ki egy hibás példányt, de köszönöm szépen nem kérem

(#8334) Chaser válasza rizso (#8332) üzenetére


Chaser
titán

Nagyon jó kis konfigok vannak az 5742-s géppel jó áron, de sok mindennek padlózik az ára :)) talán a SaB nyomja lefele őket.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8335) atesss válasza Chaser (#8325) üzenetére


atesss
addikt

Hát én eddig mindenhol csak olyat láttam ahol 1 évet, vagy esetleg 2-t (úgy, hogy a 2.-at a bolt vállalja). Pedig nem kevés helyen néztem...
Honnan gondolod / tudod ezt ?
Illetve tudsz olyat mutatni, ahol már 3 évvel van ?
A legjobb lenne olyan, ami megfelel a fentieknek: a lehető legolcsóbb, leggyengébb (azaz leginkább Celeron P4500-al - legalábbis elvileg azzal kellene a legolcsóbbnak lennie), de matt kijelzővel.

(#8336) rizso válasza Chaser (#8334) üzenetére


rizso
addikt

Az okés, hogy erős, de maga a gép nagyon nem jön be. Ha megvenném, akkor szerintem már az első nap el akarnám adni a fapados külső miatt. A kijelzőjétől, hangszórótól és a kamerától is félnék...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8337) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Nos, kicsit változtak az anyagiak így 120-125 áll rendelkezésemre! Szóval a kérdés egyszerű. Ebből szeretnék egy jó, játékra is alkalmas laptopot! Nagyon megköszönném a válaszokat!

üdv. :)

Bankkártyával? Hát persze!

(#8338) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv a társaságnak!
Rövidtávú memóriám cserbenhagyott. Ami biztos:
Ma dél körül itt a Prohardveren találtam. - Az Apróhirdetéseknél. - De nem találom, melyik hirdetéshez szólt hozzá valaki sokszor, így:
Amerikából hoz gépeket magánúton, jóval olcsóbban. Új, erős gépeket. Mailbe, vagy pü-ben lehet nála rendelni. Válaszolgattak is neki rendesen.
Más konkrétumot elfeledtem, pedig ez itt talán mást is érdekelne. Engem biztos. Thinkpad L512 - Mo-i boltban sajnos drága.
Kollektiven rájöhetünk, hol találom?
:C

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8339) Chaser válasza atesss (#8335) üzenetére


Chaser
titán

Nagy hirtelenjében iponnál csak egy 4520s van, de 3 év garos. Pár hete írta talán Spyduck, hogy már 2 év gart vállalnak min. a gépekre, egyes modellekre -pl probook- 3-at is. Amik 1 v 2 évvel vannak azok nyilván még a régi feltételekkel lettek importálva.

rizso: Nekem se jönne be, de azért jó árban vannak. Én a -valószínűleg- kattogó hangű touchpad gombok és benyomódó bill miatt is hanyagolnám.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8340) Mr.QwErT válasza TCr (#8283) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

Packard Bell EASYNOTE TK85-JU-535HG notebook + Windows 7...
* Intel Pentium P6100 2GHz* 4GB DDR3, 500GB SATA HDD* Radeon HD5470, 512MB VGA
Fogyasztói ár:134.900 Ft (506.65 €)

[link]

A garancia a PB notikra 2011-től 1év én úgy tudom de majd úgyis megmondják a többiek.

(#8341) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Lenne itt 1 dolog amit nem tudok eldönteni pedig notebook vásárlás előtt vagyok és jó lenne tisztán látni. Első sorban játékra, illetve képek szerkesztésére használnám a gépet.

i3as procival van mind
Választottak:
1.Dell N5010 M380 2.53GHz ; 2GB RAM; 320vinyó ; radeon 5650

2.LENOVO Y560 M350 2,26GHz ; 4GB RAM; 320vinyó ; radeon 5730

3.Toshiba Satellite L650 370 2.4GHz ; 4GB RAM ; 500vinyó ; radeon 5650

Mennyiben számít ez az eltérés a procik között?? Mert ramot mégiscsak könnyeben vesz utólag az ember ha mondjuk a dell-t választanám. És mennyivel jobb az 5730 as kártya? Megérné a jobb vga miatt megvenni a leggyengébb procis gépet?
Nagyon leúztátok az N5010et, mert törékeny meg nem olyan jó a kijelzője, nekem mobilból is a gagyi anyaghasználatú zte blade van ami piszok erős hardveresen viszon ha 2x ráejteném a betonra darabjaira hullana. A lényeg, nem azért veszem én a gépet hogy dobáljam.... Ha kibírja hogy 3-5 évig nyitogatom, középen megfogva, óvatosan akkor nekem jó.
Mennyire melegednek ezek? Melyiket vegyem meg szerintetek?

Ballagásra kapnám a gépet egyébként ami ápr. 29-én lesz -> érdemes várnom valami újra ami leviszi az árakat vagy valami hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#8342) Chaser válasza Mr.QwErT (#8340) üzenetére


Chaser
titán

Ennél olcsóbban van ui. felszereltségű acer de gt420-szal, ami sokkal erősebb, W7 is van ugyanúgy, 127k és a gar is bővíthető.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8343) sirszevenap válasza Chaser (#8342) üzenetére


sirszevenap
addikt

Melyik az az acer amelyikről beszélsz?

Bankkártyával? Hát persze!

(#8344) Z86 válasza Maddoxtomi (#8341) üzenetére


Z86
őstag

Ha van rá lehetőséged menj be egy nagy műszaki áruházba, ott valószínűleg ki vannak ezek is pakolva, és nézd meg melyik szimpatikusabb.

(#8345) Maddoxtomi válasza Z86 (#8344) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Sajnos Miskolcon nem igazán tudok olyan boltot ahol ki lennének ezek pakolva de majd utánajárok :).
A gépek melegedéséről tudtok valamit mondani? Mondjuk nyáron 35fokos melegben árnyékos helyen a szabadban mit produkálnak egy 2-3 óra játék után/alatt???

És ha ezek közül kéne választani melyiket vennétek meg és miért?

[ Szerkesztve ]

(#8346) Z86 válasza Maddoxtomi (#8345) üzenetére


Z86
őstag

Media Markt ott is van (tudtommal), az pont megfelel a célnak :)

(#8347) T-unit válasza sirszevenap (#8343) üzenetére


T-unit
őstag

[link]

üdv.

(#8348) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Leírnám a laptopvásárlásomat !
Hetek Otta nézegetem a laptopokat és ez tetszett meg Fujitsu ah530
Szerda este meg is vetem örültem mint majom a Fa.. ának felraktam win 7 De feltűnt hogy a ventilátor egyfolytában megy ( van itthon Acer 9honapos ö úgy működik hogy csak a kor megy a venti mikor eléri azt a bizonyos hőfokot ) És elégé zavaró ( hangos ) felvetem a kapcsolatot ( fazr ) fórumtársak akinek ugyanilyen gépe van ( nagyon sokat segített ,és hogy foglalkozót a problémámmal ) leírta nála win alatt is néha leáll a ventilátor
ha nem használja , csendes , nálam még a kor is megy mikor nincs használva a gép (folyamatosan teker a hűtőventilátor ) Másnap vissza a üzletbe probléma mondás ( mindegyikgépbe megy állandóan a ventilátor
,fölég hogy ilyen nagy teljesítményű a cpu , vigyem el a szervizbe , ) hazamentem hívtam Fujitsu szakszervizet probléma elmondása tanács Bios frissítés ( de az már megtörtént ( fazr ) tanácsolta )
Sistem diagnosztika le futtatása ( minden rendbe ) Indítsam újra a gépet F2 bios és h adjam 45 percet csak úgy mennie a gépnek ( elvileg e kor úgy kel működnie a ventinek hogy ki be kapcsol ( leáll teljesen majd beindul ) 3 fokozatú a hűtő sebessége úgy 2 kénne neki mennie Nálam folyamatosan teker visszahívtam a szakszervizet ( hozzátenném hogy nagyon normálisak voltak a szakszervizbe , segítőkészek voltam , nagyon pozitív volt a hozz állásuk a dologhoz )
szerintük így a halatok révén szerviz vagy csere ( nem megfelelő a gép működése )
Vissza boltba mondom nekik hogy beszéltem a szervizel és szerintük valami nem kóser a gépel Vigyem be a gépet és meghallgatják ( másodszor már más volt a hozzálássuk a dologhoz ( látták hogy nem hagyom magam palira venni )
Ma este visszavitelem meghallgatás " ez a gép tökéletes " Nem a hangjával van baj ha nem egyfolytabba megy a ventilátor " higgyem el ez a gép 100 % " " ők már több 1000 gépet eladtak már és hangról megalapítják hogy jó e a gép " Oké de én él
nék a 3 napos cserémmel " mi nem cserélhetjük ki mert a gép jó, nem zörög nem kattog " vagy azt tudom csinálni hogy én elviszem a szervizbe és ha ott igazolják hogy rossz kicserélik Már ne haragudjanak mért nekem kell szaladgálnom vele intézek önök Jó a kor Hétfőn ök beviszik a szervizbe és kb szerdán megkapom a választ hogy csere vagy nem : 2 napig volt gépem Kíváncsi vagyok mi lesz ?
Tanulság ne h adjátok magatokat , mert ezeknek csak a pénzetek kell a többi le van sza.va , Én bizonyítsam hogy valami nem stimmel a gépel ?? Ha meg ez a tökéletes működés a kor pénzkidobás volt az ablakon ( egy acer gép csendesebb ) Szerdán kiderül :Y :Y

(#8349) spiercell válasza sirszevenap (#8343) üzenetére


spiercell
aktív tag

Amit ennek ellenében ajánlott: 5742g, i3, gt540

(#8350) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Jó reggelt !
Kérlek benneteket hogy ne írjátok privátba hogy írjam meg a üzlet nevét a dig míg be nem bizonyosodik hogy igazam van vagy sem nem szeretném lejáratni a céget :Y ( lehet hogy én tévedek ,és ennek a szériának így kell működnie ) És tényleg " tökéletes a gép " Lehet hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, :C

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.