Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77201) fuwiradis


fuwiradis
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség monitor vásárlásához. :)

Van nekem egy DELL U2311H monitorom (23"), amit nagyon szeretek, de szeretném LED-es monitorra cserélni.

Gyakorlatilag egy "LED-es U2311H" tökéletesen megfelelne, nem tervezek >HD felbontású dolgokat fogyasztani, nagyobb képátló sem igazán kell. Amit szerettem benne (IPS, matt, esetenként Xbox HDMI-DVI kábellel rákötve DHCP-vel szépen ment) azt szeretném az utódban is megkapni. Sőt, egy HDMI bemenet pluszban nagyon jó lenne. Van ilyen monitor olyan 70e körül?

Előre is ksözönet! :R

(#77202) Synthwave válasza lemusz (#77199) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem. Minden úgy jelenik meg, ahogy kell. A 4:3-as felbontások két fekete peremmel, teljes magasságban, a 16:9-esek kitöltik a képet.

Nem állítgattam semmit driverben.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#77203) naja válasza naja (#76893) üzenetére


naja
aktív tag

Sziasztok!
Az LG 27UD58, a 27UD68, illetve a 27UD88 között van-e valami érdembeli különbség a kávázaton kívül? Ha igen, akkor annyira jelentős-e, hogy megérik-e a felárat?
Ezeknél a 8 bit+AFRC-nél a színátmenetek mennyire lépcsősödnek fel, illetve mennyire adnak remegős képet?
Grafikai munkára van-e hasonló bestbuy alternatíva, kb. 100eFt körül? UHD érdekelne, mert FHD-ról váltanék.
Köszi!
Ui: Látom visszaolvasva, hogy mennyire megosztó ez az LG panel az IPS glow miatt, de én nem tervezem, hogy üres fekete monitort nézegetek, így nem hiszem, hogy zavarni fog. Továbbá emelgetni sem szeretném, tehát az összeszerelése, és a műanyag érzete sem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#77204) Franklin válasza Peddy789 (#77200) üzenetére


Franklin
addikt

Tudtommal nincs, csak VA paneles, plusz "sajnos" ívelt: SAMSUNG C24FG70FQU

(#77205) lemusz válasza Synthwave (#77202) üzenetére


lemusz
addikt

Ha nem állítottál semmit leírnád kérlek mik vannak itt neked? Illetve hogy monitor menüjében wide vagy origin? (1:1 nekem szürkével van, ki se lehet választani)

köszi!

(#77206) netegezzé


netegezzé
újonc

Sziasztok!

Nemsokára új gépet veszek de előtte még egy monitort is be akarok szerezni. Átnyálaztam mindent és végül két kiválasztottra szűkítettem le, amik között nem tudok dönteni. Gondoltam megkérdezem itt is, van-e valakinek személyes tapasztalata az egyikkel. Jöhetnek negatívumok is esetleg új ötletek :D
Szóval Dell SE2416H vagy BenQ GW2470H [x]

Leginkább játékra és meccsnézésre kell, na meg persze film/sorozat és netezés.

[ Szerkesztve ]

(#77207) ReFleXx válasza lemusz (#77205) üzenetére


ReFleXx
addikt

tedd oldalarányra es kijelzo meretezesre.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#77208) lemusz válasza ReFleXx (#77207) üzenetére


lemusz
addikt

Nem változtat lényegében semmit, annyi hogy oldalt van bb, felül nincs. Továbbra se reagál se a wide-ra se az original-ra, ráadásul input menü alatt 1920x1080-at ír.

[ Szerkesztve ]

(#77209) lemusz válasza lemusz (#77208) üzenetére


lemusz
addikt

Csökkentettmódos DDU pucolás utáni legfrissebb driver telepítése se oldotta meg.

(#77210) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok.
Monitor vásárlás előtt vagyok, felhasználása laptop és ps4 pro megjelenítő.
27” méretben írtátok, hogy elkelne már az
UHD. Viszont én UHD-re szívem szerint csak akkor cserélnék, ha már tudja a Hdr-t.
Sikerült szűkítenem a monitorokat.
Full Hd:
-LG 27MP58VQ
-LG27MP68VQ (ennél mi az igazság hangszóró terén. Valahol azt írják hogy van, valahol meg azt hogy nincs.)
-DELL SE2717H

UHD:
-LG 27UD68P-B
-LG 27UD58-B

(#77211) ReFleXx válasza lemusz (#77208) üzenetére


ReFleXx
addikt

most akkor nem ertem a bajod, az ugy jo ha csak oldalt van black bars
szeritem az en moncsim is fullhd felbontast ir ezzel a megoldassal, de ettol fuggetlenul alacsony felbontas 4:3-ban blackbarssal van oldalt.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#77212) MM válasza Peddy789 (#77200) üzenetére


MM
őstag

Pont 2 ilyen van egyelőre:

Eizo Foris FG2421 - 24" FullHD VA - ezt már csak használtan kapni, Freesync nincs, viszont nem ívelt.
Samsung C24FG70 - 24" FullHD VA Freesync, ívelt.

27" FullHD-ban pedig ott van a Samsung nagy testvére, vagy pl. az Acer XZ271. Mindkettő ívelt és VA panel.
Ezen kívül az XZ271-ben lévő panellel van még AOC és Lenovo verzió is.

(#77213) lemusz válasza ReFleXx (#77211) üzenetére


lemusz
addikt

Közben csak sikerült kiokumlálnom a megoldást. Custom resolution utility (cru 1.3) programmal ha egyedi beállítást készítek (pl. 1280x800; LCD standard, 144Hz), akkor utána a monitor OSD menüjében végre nem FullHD-nek írja, hanem rendesen 1280x800-nak. Ráadásul ekkor már reagál az nvidia kontrol panel nélküli széthúzásra is, tehát a monitor menüjében lévő Wide és Original beállításokra is reagál. Jippijájé! :D

[ Szerkesztve ]

(#77214) deja vu válasza fuwiradis (#77201) üzenetére


deja vu
addikt

A LED-től nem lesz jobb egy monitor, ha elégedett vagy az U2311-el felesleges a váltás.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77215) deja vu válasza netegezzé (#77206) üzenetére


deja vu
addikt

A Dell az a fapados P2417H, kevesebb csatlakozó, fix állvány, kicsit gyengébb anyagminőség, és pwm. áráért jó vétel. A Benq pwm mentes, a feketéje kiváló abban alázza az SE2416-ot, viszont a Dellnek picit szebb a képe. Egyikkel sem lősz mellé, csodák nincsenek. Hasonló árkategóriában egyik sem jobb nagyon a másiknál, főleg ezeknél az úgymond olcsóbb monitoroknál.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77216) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali,

tudnátok ajánlani egy Full HD monitort ami, minimum 120 Hz -es, G-Sync -es? Leginkább játékra lenne használva.

Segítségeteket előre is köszi.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#77217) jansky1


jansky1
senior tag

Nekem kezd bekrepálni a Dell U2311-em :(. Nagyon szerettem ezt a monitort, valami hasonlóra cserélném. Átnéztem az összefoglalós ajánlásokat, de az ott feltüntetett monitorok már kifutottak. Most a II-III kategória között keresgélőknek mi az ajánlott monitor böngészés, filmnézés, némi játék célra?

(#77218) Franklin válasza lemusz (#77213) üzenetére


Franklin
addikt

A lényeget beszéld: jobb lettél-e tőle CS-ben? ;]

Ha igen, akkor én is veszek egyet :)

(#77219) Synthwave válasza lemusz (#77205) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ott Aspect Ratio van (az első). A többi ugyanaz, mint a screenshoton.
Monitor menüben meg Wide (és az 1:1 itt is szürke).

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#77220) Peddy789 válasza deja vu (#77215) üzenetére


Peddy789
őstag

hirtelen azthittem a p2417Hrol beszelsz majdnem agyremet kaptam hogy a pwmes?! de mar latom hogy az SE rol volt szo

(#77221) -FreaK- válasza jansky1 (#77217) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem is csinál furcsaságot mostanában, bár nem tudom még, hogy a monitor, vagy valami szoftveres gond-e.
A kép felső kb. 1/5-e filmek vagy mozgókép lejátszása közben így "hullámzik". Még nem teszteltem ki rendesen, hogy mi okozza. Ezen kívül egy csoportban vagy halott pixelek vannak, vagy por került az AG és az LCD réteg közé. Szóval én is tervezem a cserét, csak még gyűjtögetni kell rá erősen, amilyen árak vannak.. :)

(#77222) Kronnas


Kronnas
csendes tag

Sziasztok!

Monitorváltás előtt állok és a véleményetek érdekelne; a 27"-os FullHD monitorokkal szemezek (LG 27MP58VQ-P vagy Samsung S27F350FHU), amely egy 24"-os PLS paneles Samsungot váltana.

A vélemények megoszlanak azt illetően, hogy a méretezés szempontjából mi alkalmas még FullHD-ra, ergo a kérdésem, hogy a 27"-os FullHD esetében mennyire lenne "pixeles" a kép, ha azt 1 méterről nézem?

A QHD és az UHD esetében az LG 27UD58-B lenne még megfizethető számomra, viszont ezt annyira nem erőltetném, mert van, mikor TV-re megjelenítve játszok, ami szintén FullHD...

(#77223) lemusz válasza Franklin (#77218) üzenetére


lemusz
addikt

Nah jól van, akkor csak a te kedvedért itt vannak az alig 1 napos tapasztalataim az LG 24GM77-ről, a 144Hz-ről és magáról erről az egész "gamer feelingről":

Háromszor leizzadtam mire összeszereltem olyan súlya van a terméknek, ami persze rögtön minőségi érzetet kelt az emberben, eszembe is jutott a Jurassic Park azon jelenete, amikor a kissrácnak mondta a fickó, hogy: "Azt meg hol találtad? És nehéz? Akkor biztosan drága volt, tedd vissza." Nah erről ennyit, a kinézetéről, forgathatóságáról stb.-ről úgy is tudtok már mindent, meg ott vannak youtube-on az unboxing videók, de valahogy ez az összeszerelés része mindig kimarad vagy elintézik egy gyorsított, felpörgetett jelenetsorral, most már tudom hogy miért...

Bekapcs és izgul. Sikoltozás. Nem fogok hazudni, bő két évnyi IPS használat után elég erős szívfájdalom lett urrá rajtam mikor megláttam fakó színeit a panelnek. Azt mondják ennek a típusnak vannak az egyik legjobb színei TN panelen... hát akkor milyen lehet a többi?! Vasárnap pikk-pakk elvitték az IPS-em, úgyhogy nem tudtam egymás mellé tenni, fotókat készíteni stb, ugyanakkor vasárnap estére hogy tudjak még netezni bekötöttem egy 2005-ös gyártmányú Yakumo LCD - tn panel az is? - csodát, aminél viszont sokkal szebb színei vannak, pedig már az is ilyen 16 millió színárnyalatú volt papíron, mint az LG. Csak hogy érezzük a különbséget IPS-ek ugye 1 milliárd árnyalattal rendelkeznek, ha nem tévedek.

Ugye kikérdeztem [oWn]f4te kollégát, megnéztem egy kalibrálós vidit, de őszintén szólva nem sikerült konszenzusra jutnom a beállításokat tekintve, amikből szerencsére azért jó sok van. Kalibrálós embert nem fogok hívni, egyszerűen több idő és tapasztalat kell. A színekről még annyit, hogy játékban abszolút nem zavaró, sőt még filmek alatt se (amiket elindítottam pár percre tesztelés gyanánt), inkább az asztalon és netezés közben jön ki a lóláb, de ott is főleg olyan oldalakon, mint amilyen a PH is, tehát ilyen viszonylag világos, harmatfos színű háttérreken, mert pl már egy indexen ami fehér hátteren sok kisebb nagyobb színes képekkel teletűzdelt oldal már nem. Betekintési szögei tetszenek, filmet nézni akár ágyról, 3-4 méterre oldalirányól is lehet.

Na és akkor jöjjön az amiért vettem, a technikai tudás:
Nagyon furcsa érzés 8-9 évnyi counter strike után ilyen gyors és kompetitív játék szempontjából tökéletes panel előtt ülni, hogy soha még csak kipróbálni se tudtam 75Hz-nél többet ezelőtt. Lanokra nem jártam, CRT monitorom pedig hamarabb került kukába, mint hogy netem lett volna. Összesen 9 ezer órát öltem kb a játék korábbi és jelenlegi verziójába, de már a játszadozásom kezdetén is mondták a lanöreg ismerőseim, minden komolyabb játék ott kezdőik, hogy "Végy egy jó szenzorú egeret és egy 120Hz-es monitort" (ugye akkoriban még nem voltak 144-esek). Igazuk volt. Sokkal könnyebb tunkolni, szinte érzed minden kilőtt golyódat, jobban tudod kontrollálni azokat. Az egy golyós célzott fejlövések is könnyebbek, bunnyzni is egyszerűbb, egyszerűen sokkal jobban benne érzed magad a játékban, eggyé válsz vele. Sarkoknál peekelésnél tisztán látsz mindent, nincsen tearing. Néhány óra játszadozás után úgy érzetem volt vagy 2-3 freg ami csudaszép volt és 75Hz-en, magasabb input lagon nem lettem volna rá képes. Mivel magas senzis játékos vagyok most a magas szenzim méggyorsabbnak hat, jobban kell koncentrálnom hogy kordában tudjam tartani, tehát ilyen szempontból nehezebbnek is tűnik a játék, de tudom hogy csak jobb és jobb leszek, a környezeti változók közül már csak a pingem az ami hátráltathat abban, hogy kihozzam magamból a maximumot. Kellő FPS pipa, jó szenzorú egér pipa, 144Hz pipa.

Teszteltem a reakció időmet is, hogy számszerű adatot kapjak, mégis mennyi az annyi. Mégis mekkora előnyt adhat ez a monitor másokkal szemben? Tudom ez nem ennyire egyszerű, de közgazdászként a számokban hiszek, úgyhogy kellett valami fogódzkodó. Lemértem a Human benchmark nevű oldalon 30-30 próbálkozással és bizony a 75Hz-re OCzett IPS-en 220ms körül volt az átlag reakcióidőm, míg ezen a panelen 195-200ms körül van az átlagom. Tehát 20-25 miliszekundum az, amit adni tudott. Hogy ez mire elég? Lehet pont arra hogy face-to-face én kezdjem hamarabb a lövéseket és 1 talált golyóval előrébb járjak, mint az enemy. Kíváncsiságból beregeltem a hétfőnként megrendezésre kerülő ESL-es 1on1 aim kupára. Sose voltam egy aim császár, ezelőtt ha ilyenen indultam általában 1-2 kör után kiestem. Most, szinte nulla tapasztalattal az új monitorral 42 indulóból az elődöntőig jutottam és végül a 3. helyezést értem el. Hát mik ezek, ha nem konkrét, mérhető visszajelzései az új monitornak? Elégedett vagyok. Sokan mondják IPS-ről nem bírnának vissza menni TN-re. Ugyancsak sokan mondják, hogy 144Hz-ről nem bírnának vissza menni 60/75-re. Úgy érzem mindkettőben ott az igazság, a kérdés hogy mennyit játszik az ember. Pár év múltán, mikor már nem lesz aranyárban, majd egy IPS-es 144Hz-es monitor lesz a következő kiszemelt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#77224) AxBattler válasza lemusz (#77223) üzenetére


AxBattler
félisten

No, ez egy igazi élménybeszámoló! Grats a monitorhoz! :C
Különösebben nem hittem sosem a 144Hz varázsában, de idővel elfogadtam, hogy létezik - ez a hsz is megerősít, bár én még sosem tapasztaltam. Talán mert túl keveset játszom, egy játékba sem toltam 9.000 órát, de még 1.000-et sem.

"Sokan mondják IPS-ről nem bírnának vissza menni TN-re. Ugyancsak sokan mondják, hogy 144Hz-ről nem bírnának vissza menni 60/75-re. Úgy érzem mindkettőben ott az igazság, a kérdés hogy mennyit játszik az ember."
Igazságot mondasz, minden az igénybevételtől függ. Én az első csoport tagja vagyok, bár a munkahelyi Samsung S22B300N-en ki vagyok békülve, de odahaza már nem adnám VA/IPS alá, még notebook-ban sem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#77225) lemusz válasza AxBattler (#77224) üzenetére


lemusz
addikt

Köszi. Igen, 8-9 év alatt 9 ezer óra, tehát olyan napi 2-3 órára jön ki. Szerintem pont ez lehet az a szám is, ami eldönti, hogy kellhet-e a 144hz vagy sem, mert ha az ember elfoglalt, aztán csak hétvégén kocaplayerkedne 1-2 órát, hétköznap meg inkább munkára, böngészésre, filmezésre használná, akkor nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#77226) saen válasza lemusz (#77223) üzenetére


saen
veterán

"Csak hogy érezzük a különbséget IPS-ek ugye 1 milliárd árnyalattal rendelkeznek, ha nem tévedek."

A széles szinterű monitoroknak van 1 milliárd szinük, nem az IPS panelnak.

(#77227) lemusz válasza saen (#77226) üzenetére


lemusz
addikt

Ahhh oké, akkor valamit félre értettem valahol, javítani már nem tudom, de köszi hogy elolvastál. :D

(#77228) Franklin válasza lemusz (#77223) üzenetére


Franklin
addikt

Köszi!! :R

CSGO topikba is belinkelheted, szuper összefoglaló lett! :)

(#77229) Yany válasza saen (#77226) üzenetére


Yany
addikt

Illetve a temporális ditherelés is bejátszik ezeknél, amennyire én tudom. n bit + FRC, vagyis a ténylegesen mondjuk 8 bit színfelbontású IPS panel gyors váltakozásokkal több subpixel apró színárnyalatváltozásával "hiteti" el a szemeddel, hogy egy köztes árnyalatot látsz. Ez TN és IPS paneleknél is alkalmazott megoldás, csak míg a TN-ek alapvetően 6 bitről másznak fel így 8-ra (vagyis 262ezer színből eredményeznek 16 millát), addig az IPS-ek leginkább 8-ról mennek fel 10-re. De főleg a korai IPS-eknél (eIPS) előfordult 6 bitről történő felokosítás is, ha jól emlékszem.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#77230) deja vu válasza saen (#77226) üzenetére


deja vu
addikt

Két különböző dolog, az egyik a háttérvilágítástól függ, a másik meg attól hány bites a panel. Van egy csomó 10 Bites sRGB monitor, például ha megnézed a 4K sRGB színterű monitorokat azok nagy része már tudja az 1 milliárd színt.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77231) saen válasza deja vu (#77230) üzenetére


saen
veterán

Én úgy tudom a 10bites monitorokat hívják széles színterűnek (wide gamut angolul), de javíts ki ha tévedek.

(#77232) deja vu válasza saen (#77231) üzenetére


deja vu
addikt

Nekem van 4 széles színterű monitorom, három 10 Bites, egy meg 8 Bites. Régen a széles színterű S-PVA monitorok 99%-a 8 Bites volt. Meg ha megnézed már az olcsó sRGB-s 4K LG monitorok is 10 Bitesek. Két különböző dolog.

- széles színtér = jófajta háttérvilágítás
- 1 milliárd szín = jófajta elektronika (10bites bejövő jel, 10-12-14-16bites feldolgozás)
- 10bites, 8+2bites, 8bites, 6+2bites panel = a tényleges megjelíthető színek száma "bitben" alapszínenként + jel után meg az ezekből még rákevert látszólagosan megjelenített színek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77233) saen válasza deja vu (#77232) üzenetére


saen
veterán

Ezt így nem teljesen értem. Amit tudok az a következő:

8bit: itt a szinek száma: 256 x 256 x 256 = 16,777,216, ügye a 256 az a kettő nyolcadikon és háromszor van, mert szinenként megy.
10bit: 1024 x 1024 x 1024 = 1,073,741,824, itt az 1024 az kettő a tizediken, szintén háromszor.

Ennyi színt tud megjeleníteni. Ezek szerint a széles színtér az az, hogy az Adobe RGB színtérbe süríti be ezt a mennyiséget és nem az sRGB-be? Fotós oldalak igencsak összemossák ezt a kettőt.

(#77234) Synthwave válasza lemusz (#77223) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Háromszor leizzadtam mire összeszereltem"

Azt hogy csináltad? Itt 5 percben benne volt a kibontás, összerakás, fólia le, beüzemelés. A 6. percben már az OSD-ben matattam. : D

"CRT monitorom pedig hamarabb került kukába, mint hogy netem lett volna"

Ejnye.

A többi: ugye, hogy ugye. :D

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#77235) lemusz válasza Synthwave (#77234) üzenetére


lemusz
addikt

Kivettem, leraktam az ágyra fejjel lefelé. Ráillesztettem a talpat, becsavaroztam, ajjjj nem ment fel rá eléggé a talp, lecsavaroztam jobban rányomtam ne legyen hézag közte, visszacsavaroztam. Felemeltem asztalra, rájöttem fóliákat lekéne szedni, így levettem az asztalról. Vissza raktam asztalra, rájöttem hogy elfelejtettem a kábeleket, megint vissza. DVi-D kábel eléggé be volt állva, kicsit feszegetni kellett hogy kinyúljon rendesen. Alulról kell ugye támadni, hogy betudd kötni, az se volt egy egyszerű menet. Aztán rájöttem elfelejtettem a tápkábelt bedugni, húzni nem mertem az asztalon nehogy felkaristolja, tehát megint emelgetni kellett. Mondom miért nem tudom vertikálisan csúsztatni a panelt, mint ahogyan azt a videókban teszik, levettem megint, hát ott maradt az a kis matrica, ami a prücköt tartotta... :D és persze mindezt nagyon óvatosan nehogy valami karcolás vagy paneltapi legyen. De még az is leizzasztott mire rájöttem, hogy a bekapcs gomb joystick-szerű és úgy lehet a menüben navigálni... már olyan vészjósló gondolatok voltak a fejemben, hogy hűűű bammeg ennek nem működik a menürendszere (a panel alján lévő gombokkal akartam ugye a főmenüben is navigálni). :DDD

(#77236) Yany válasza deja vu (#77232) üzenetére


Yany
addikt

úgy-úgy... más szavakkal: a háttérvilágítás elsősorban azért felel, hogy mekkora színtartományt képes lefedni a monitor (azok a bizonyos körvonalak a színdiagrammokon minél kintebb tolódnak), míg a bitmélység, vagyis a színfelbontás pedig azt határozza meg, hogy a lefedett színteret milyen finom lépésközökkel képes ábrázolni.

Tartomány: háromszögek mérete.
Színfelbontás/bitmélység: háromszögen belül létrehozható képpontok száma.
+2 bit: két szomszédos árnyalat váltakozása a képernyőn emberi szemmel nem (vagy nagyon csekély mértékben) látható módon.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#77237) cszn


cszn
őstag

Sziasztok!

Tud nekem valaki erről a monitorról (Samsung LT32E310EX) valami elrettentőt mondani? Bevállalható ez általános célokra + másodlagos filmnézősnek plazma mellé?

(#77238) #45212416


#45212416
törölt tag

Sziasztok!

Monitor vásárlással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A képarány lehet 16:9 vagy nem tudom milyenek ezek a 21:9-s monitorok, valami észrevétel? 16:9-nél min 2560-1440-s; 21:9 meg 3440 x 1440 felbontású, alacsony input lag, válaszidő 8ms alatt. A Hz az mindegy. A panel legyen IPS és nagyon fontos hogy matt legyen. Az ára: 100-220 max. Minden javaslat jöhet.

A 21:9 2560X1080-s felbontás 34”-ba milyen, nem túl pixeles?

Azt akarom még kérdezni, hogy néztem ezt a pixelgarancia meg kalibrálós dolgot, ha kérek kalibrálást, akkor pixelgaranciáért kell pluszba fizetni vagy nem?

Segítséget és tájékoztatást köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#77239) Payskin válasza -FreaK- (#77221) üzenetére


Payskin
tag

Izé, most tervezem az otthoni P2414H-mat elcserélni a melóhelyen használt két U2311-re (jövök el a melóhelyről). Lehet, hogy hülyeséget csinálok? :F

(#77240) deja vu válasza Payskin (#77239) üzenetére


deja vu
addikt

Gondold meg, jó monitor az U2311 de nagyon régi és már hullanak azért.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77241) Vanir válasza Vanir (#77178) üzenetére


Vanir
veterán

Megérkezett a cuccos, beüzemeltem, némileg bekalibráltam. BRUTÁLIS. Egyelőre kifolyik a szemem, annyira folyamatos a kép, szerintem kelleni fog neki pár nap, mire megszokom. :DDD Eszméletlen jó!

(#77242) Sztenly


Sztenly
tag

Sziasztok, munkahelyen használok egy ilyet most:

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/dell/in2020-p44226150/#termek-leiras

Megéri lecseréltetni egy ilyenre?

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/hp/la2006x-xn374aa-p46099127/#termek-leiras

Mindkettőt VGA kabellel lenne használva.
Megéri sírni érte v tökmind1.

(#77243) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van olyan ajánlott hely ahol olcsón be lehetne szerezni DELL P2417H monitort?
Vagy marad az árgép?!

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#77244) Brekk válasza Predator2 (#77243) üzenetére


Brekk
addikt

Nincs sehol, majd egy hónap múlva lesz sajnos...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#77246) deja vu válasza #45212416 (#77238) üzenetére


deja vu
addikt

Játékra AMD kártyához:

Acer XF270HU
ASUS MG279Q

Nvidia kártyához:

AOC AG271QG - Gaming line

A 21:9-es képarányú monitorokat nem ismerem.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77247) Franklin válasza Vanir (#77241) üzenetére


Franklin
addikt

Gratula!

Pár nap múlva várunk ám egy bővebb beszámolót is :)

(#77248) Vanir válasza Franklin (#77247) üzenetére


Vanir
veterán

Mindenképp lesz, valószínűleg már pénteken, csak addig brutális mennyiségű ZH-m van még. :DDD

(#77249) AxBattler válasza deja vu (#77246) üzenetére


AxBattler
félisten

+ Acer BE270UAbmipruzxr :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#77250) Brekk válasza csocs (#77245) üzenetére


Brekk
addikt

Igen.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.