Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) misi01 válasza st81 (#850) üzenetére


misi01
csendes tag

KOszi a segitseget, sztem cserelek egy ilyenre.
Remelem itt mar nem vernek at. Legutobb elhittem, h az optikai kimenet is tudja az 5,1-et, most mar emelem okosabb leszek..... :D

(#852) st81 válasza misi01 (#851) üzenetére


st81
tag

Kívánom, hogy több szerencséd legyen ezzel a kártyával.

(#853) misi01 válasza st81 (#852) üzenetére


misi01
csendes tag

Ajjjjaj.....
Utanolvastam a AQ-ban, es ezt talaltam a kartya honlapja:

Problem:
No sound through SPDIF output
Answer:
Click on the icon in the taskbar which looks like a speaker.
Click on 2 speaker mode to enable 2 speakers.
Click on enable SPDIF playback
SPDIF is working now and is 2 channels (not 5.1)

Ha jol ertem ez is azt mondja, h 2 csat lesz a kimenet......
vagy balamit benezek?

(#854) st81 válasza misi01 (#853) üzenetére


st81
tag

Háát... nagyon úgy tűnik, hogy csak 2 csatornás.
Akkor meg kell nézni azt az SB-t, amit még ajánlottam.
Vagy esetleg SB Audigy SE és egy koax/optikai átalakító.
Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy az ősöreg SB-m tudja a multicsatornát digiten, ezek a mostaniak meg nem.

(#855) baratka87


baratka87
tag

Sziasztok!

Most az Asus P5B integrált hangkártyáját használom és szeretnék venni főleg filmnézésre nem drága,de ettől jobb hangkártyát h szebben szóljanak rajta a filmek.Sógornak van egy Audigy kártyája és Labtec 5.1es hangfala neki sokkal szebben szól mint az én Labtecem az integrált hangkártyán.Ennyi különbség van az integrált meg egy Audigy1 között?Az ár max 10ezer lenne,jó használtan is ha van valami:)
Előre is köszönöm a választ.
Üdv,

(#856) Blastah


Blastah
csendes tag

Hello. Nem rég kezdtem bele a zene készítésbe PC-n, de a gépem már nagyon régi amúgy is cserélném és most fent áll az a kérdésem, hogy jó lesz e a jövőben ilyen célokra egy sima integrált hangkártya, vagy keressek inkább olyat ami kezeli a HD-t ?
Valószínüleg szeretnék majd rákötni 1-2 dolgot a gépre a jövőben...(: Köszi

(#857) frankie! válasza Blastah (#856) üzenetére


frankie!
őstag

szvsz a HD-t ma már minden hangkártya kezeli, még az integráltak is. A hangminőség az egy másik kérdés. ;]

(#858) Blastah válasza frankie! (#857) üzenetére


Blastah
csendes tag

Szerintem akkor nagyon kifogtam pont ezt az 1-et ami nem kezeli :D Meg is lepődtem mikor megláttam, mivel egy Puma alapú platformról van szó, és 2008-ban HD Audio nélkül már ritkán látni gépet...

(#859) frankie! válasza Blastah (#858) üzenetére


frankie!
őstag

Azért sztem még egy egyszerű 24 bites SB Live-al is jobban jársz akár mint az integrálttal.
De hangsúlyozom, a HD felbontás előnyeinek megtapasztalásához egy viszonylag komoly hangrendszer kell! Enélkül nem fogsz tapasztalni különbséget!

(#860) Genius51


Genius51
csendes tag

Hy mindenkinek!!
A Creative SB X-FI mX Xtreme Gamer hangkártya ugye sima PCI-os??

(#861) alex89 válasza Genius51 (#860) üzenetére


alex89
senior tag

Ha erre gondolsz,akkor ez sima pci,de elég csak ránézni és kiderül... ;)

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#862) Genius51 válasza alex89 (#861) üzenetére


Genius51
csendes tag

De miben különbözik az mx a simától azon kívül hogy az mx drágább??
Valaki tudna ebben is segíteni??

(#863) Genius51


Genius51
csendes tag

Mert csak mx-et tudnak nekem szerezni boltban!

(#864) baratka87


baratka87
tag

Sziasztok!
Úgy látom nem kaptam választ az előző kérdéseimre akkor valami konkrétabbat kérdezek:)
SB LIVE AUDIGY SE 7.1 OEM Ez mennyivel jobb mint az integrált hangkártyám?és mennyi változást érzékelhetek?:) ez 5000Ft.vagy jobban járok használtan egy Audigy1 vagy Audigy2vel?:)
Előre is köszönöm.
Üdv,

(#865) Hani


Hani
aktív tag

Hello.

Beszereztem tegnap egy Asus Xonar DX-et, be is pattintottam egyből a gépbe.
Kis probléma, hogy hihetetlen halkan szólt, illetve ha a master hangerőt a drivere által gyárilag beállított 50% fölé emeltem, akkor nagyon durván torzított és recsegett - plusz még így is halk maradt.

Egy idő után azért csak sikerült rájönni (mivel gépindításkor "pattant" kettőt a hangkártya (! azaz _maga_ a kártya, nem a rákötött hangszóró), hogy a rádugott floppy-csatlakozó nem érintkezik rendesen; h kissé lejjebb nyomom, akkor láss csodát!: megszűnik a hangerő-probléma.

Namármost ilyenkor mi a teendő? Más is járt így, vagy valójában nem ez a probléma, hanem valami a beállításokkal (akkor miért javul "érintésre?") . Az ügyfélnek nem szívesen adnám át úgy, hogy ki van ékelve egy fogpiszkálóval, valami kultúráltabb megoldás tetszene.

(#866) bzoley válasza Hani (#865) üzenetére


bzoley
veterán

Nem lehet, hogy a tápcsatid van elfáradva? Nézd meg az érintkezőit, ha kell hajtogasd vissza. Ha meg a kártya rossz, akkor a vissza a feladónak.
Az a "pattanás" lehet, hogy természetes, attól függ, mit hallottál. Van a hangkártyán minden bemenethez egy-egy mikrokapcsoló, azok bekapcsoláskor kattognak rendesen, beállnak a megfelelő üzemmódra.
Én mostanában nem piszkáltam, 50%-on is megfelelő.

(#867) Hani válasza bzoley (#866) üzenetére


Hani
aktív tag

Tápcsatiból eddig négyet próbáltam, két különböző táppal + átalakító kábellel is. Mindegyiknél ez történt, ugyanakkor mind "megjavult" kis pöcögtetésre. Ha rendesen érintkezik, akkor nekem is elég hangos már 50%-on (viszont feljebb sem recseg), ha nem érintkezik, akkor recseg már 50%-on is, de még 100-on is halk.

(#868) zoli03


zoli03
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy ennek a hangkártyának mekkora a kimeneti jelfeszültsége?

(#869) frankie! válasza Hani (#867) üzenetére


frankie!
őstag

Ilyen floppys tápcsatból vajon létezik szerelhető változat?

(#870) Hani válasza frankie! (#869) üzenetére


Hani
aktív tag

Szerintem létezhet; mintha az XMOD-nál (vagy Computermode-nál?) láttam volna molexeket és egyebeket. Rá(juk) kell kérdezni pl. telefonon.

Mod: valóban van nekik

[ Szerkesztve ]

(#871) frankie! válasza Hani (#870) üzenetére


frankie!
őstag

Na, akkor máris ott van a külön tápegység lehetősége, ami sokat dobhat a hangminőségen. :) :U

(#872) #16820480


#16820480
törölt tag

sziasztok!

azon gondolkozom, hogy érdemes lenne-e a laptopomba venni egy rendes hangkártyát. főleg zenehallgatásra használom, meg filmnézésre, játékra szinte egyáltalán nem (de ha mégis, akkor is olyanokra, mint Fifa, vagy Neverwinter, ahol annyira nem lényeges a hangminőség, meg effektek), szóval ezek alapján kéne döntenem. ami nehezíti a dolgot, hogy PCMCIA-s kártyát szeretnék, mert az USB-set nem igazán kényelmes hurcolni, túl nagy, viszont PCMCIA-ból meg amit talátlam, az egy SB Audigy 2 ZS lenne. erre megéri váltani az integrált Sigmatel stac9205-ről? nagyjából 10ezerért tudnám beszerezni újonnan az A2 ZS-t.

amennyire átolvastam a topicot, ezt a kártyát általában ajánljátok, csak az ár/érték-re lennék kíváncsi, hogy manapság megéri-e még beruháztni ilyesmire.

szerk: ja, és ha valaki esetleg Ubuntu alatt is próbálta volna, és vannak tapasztalatai a témában, akkor azért külön köszönet jár :B

[ Szerkesztve ]

(#873) Hani válasza frankie! (#871) üzenetére


Hani
aktív tag

Meg persze az áron is, ami szerencsétlen eset - a fazon, akinek a gépében lesz, most vesz új konfigot, és már kb. 200K körül járnak az eddig beszerzett alkatrészek összesen, plusz a szoftverek.

Nem tudom, mennyit ehet egy ilyen kártya, de nem hiszem, hogy 10-20 wattnál többet; ráadásul azon az ágon csak ez van, elviekben nem kéne bajnak lenni.

(#874) frankie! válasza Hani (#873) üzenetére


frankie!
őstag

1-2 W-nál nem eszik többet egy ilyen (szerintem).
Egy hozzá való bármilyen otthon összerakható tápegység pár ezer Ft-ból kijön. Amit a magam USB-s hangkarijához csináltam, az sokat javított rajta. :U

(#875) jayjay


jayjay
tag

Ismeri e valaki ezt a hangkártyát?Creative X-Fi Xtreme Audio
Jelenleg a sima Creative hangkártyám van, amivel elégedett is vagyok.
Creative (Bulk) Audigy SE
Mi a különbség a kettő között?
Ismer valaki 10eFt alatt esetleg jobbat?

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#876) Az-X


Az-X
őstag

Gépfejlesztés során egy masina kapott egy ilyen lapot. A kérdés, hogy érdemes e beletenni a korábbi Audigy 2 ZS hangkártyát, abban az esetben ha az erősítőn van optikai bemenet és azon össze lehetne kötni az alaplapra integrált cuccal.

:)

(#877) Piku


Piku
csendes tag

Üdv Urak!

Olyan kéréssel fordulnék hozzátok, hogy megéri-e közel 19K egy Creative SB X-Fi Xtreme Gamer hangkártya. Ilyen összegért lesz-e óriási különbség?? Főleg játszok az alaplapom egy GA-EP35-DS3P amin van egy integrált hangkártya, sztereó fülhallgatóval v. 2.1 hangfallal használom.

Előre is köszi

Piku

(#878) Az-X


Az-X
őstag

Kipróbáltuk tegnap este az optikai kimenetet... Az első fura dolog, hogy mikor a hangkártya szoftverében megnyomom a hangfal tesztet akkor csak az első kettő szól. A második, hogy a film lejátszó programban ha SPDIF-re rakom a kimenetet akkor vá-vá-vá akadozik a hang, mint mikor régen megakadt a lemezjátszó :D Amúgy ha simán csak 5.1-re teszem akkor szól mindenhonnan.

Valakinek volna ötlete mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

:)

(#879) Kombat


Kombat
őstag

Hi!

Az X-Fi Surround USB-s kari kapható már?

(#880) Az-X válasza Kombat (#879) üzenetére


Az-X
őstag

A nagyker listája azt jelzi, hogy van raktáron. Bruttó 16.680 pízért.

:)

(#881) Kombat válasza Az-X (#880) üzenetére


Kombat
őstag

OK, köszi az infót! :R

(#882) Cocó


Cocó
tag

Hali,
nem rég vettem egy Z-2300-at, és alaplapvásárlás előtt állok(Asus s775 P5Q-E vs Gigabyte s775 GA-EP45-DS4 leszen talán). ezeknek az integrált hangjukról semmit nem tudok, ezért a kérdés:
1. Érdemes e +hangkártyát venni??
2. milyet(ha igen)
3. a miértre is kíváncsi vok...
A fülem csudamód szereti a szép hangokat, így zenehallgatáshoz, filmhez játékhoz egyránt használom a Logitech-et.
(egyébként most talákoztam először a DFX nevű progival, hát, nem 1 rossz dolog az biztos :C )

(#883) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Notebookhoz lenne szükségem hangkártyára. USB-s nem játszik. Van EC és PC slot is.
Zenehallgatás és hangrögzítés lenne a fő szolgálati területe. 2.1 bőven elég, sőt sok is.
Tudnátok valamit ajánlani (indokkal együtt)?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#884) DEJVID


DEJVID
őstag

sziasztok! az lenne a kérdésem hogy a ga p35 ds4-en található hangkártyánál mennyivel jobb az asus xonar? ugyértem hogy egy elég jól szóló 5.1es rendszerrel már nagy külömbséget lehet érezni? már egész jó áron kapni ezért eljácottam a gondolattal... illetve a pci-os változat mivel rosszab a pci-e-esnél? (játékra lenne)

(#885) frankie! válasza Kombat (#881) üzenetére


frankie!
őstag

itt is nézd meg ;) Hogy lehet hogy olcsóbb, mint a stereo USB? Mit spóroltak ki?

[ Szerkesztve ]

(#886) Lewzke


Lewzke
őstag

Már több mind fél éve , hogy Audigy SE tulajdonos vagyok .... tudom , hogy nem egy nagy szám , de akinek nem telik 10e felett annak nagyon jó választás ! Ezért is gondoltam hogy írok egy kis bemutatót azoknak az embereknek :
A csomagolásról nem tudok nyilatkozni , ugyanis én a Bulk -ot vásároltam :)) (zacsiban:kártya+CD+matrica a pc házra) . A kártya behelyezése után nekigyűrkőztem a telepítőlepeznek , az installálás elég könnyen ment , szokásos restart után rögtön winamp , :Y nemhittem volna hogy a hangfalaim ennyire jók . Alaplapi hangkütyühez viszonyítva sokkal , de sokkal szebben szól ; a mélytartomány sokkal precízebb , dinamikusabb. A középtartomány teltebb , határozottabb . A magas is sokkal jobb , élesebb .Nem vagyok annyira audiophil , de ezt a különbséget egy átlag felhasználó is simán megmondja, de csak akkor ha van megfelelő hangszórója !
A filmeknél hallani a különbséget , robbanásoknál a dinamikusabb és precízebb mélyhang odabasz :DD , a surround hangzás is jobb mind egy átlag alaplapinál : jobban kivehető a hang forrása . (Logitech X530) (viszonyított alaplapi hangchipek : Realtek , C-media)
A játékoknál is jól teljesít EAX 3 , újabban 4 szoftver frissítéssel ... De ne feledjük nincs hardveres gyorsítás !
Az XP-s driverekkel megvagyok elégedve , bár ezek se tökéletesek :U Vistát egyelőre még nem használtam . (10 sávos graphic equalizer , stereó hang multichannelre való felkeverése , részletes hangerővezérlés , hangszóró kiválasztás....)
A régi gépem prociját (Amd xp2000) eléggé habzsolta 10-20%, a játékokat ezért visszafogta EAX-ben .
A jelenlegi gépemet már nem annyira (Intel E7200) , 2-4 % . De nyugodtan lehet játszani :D
Aki nem elégedett az alaplapi hangkari minőségével , legtöbbet zenét meg filmet néz , de néha néha játszik , annak tökéletes választás ebben az árkategóriában.

+ : olcsó , jó hangminőség , 7.1 , stereo upmix
- : nincs hardveres gyorsítás , esetenként driver problémák

Remélem soknak segítettem :)

[ Szerkesztve ]

(#887) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Hangkártyát keresek, egyszerű otthoni zenehallgatásra, játékra.
Nincsen szükségem semmi extrára, a jó hangzás az ár/érték arány a legfontosabb. Egy SoundBlaster Audigy SE-t néztem ki, mennyivel jobb ez mint az alaplapi Asus P5K hangja?

Más ajánlások esetleg? :R

Egy AKG K44 vagy Sennheiser HD-202 fülessel lenne társítva

[ Szerkesztve ]

(#888) Lewzke válasza jorden06 (#887) üzenetére


Lewzke
őstag

Azon az alaplapon Realtek ALC 883 van , ami nem valami nagy szám :DD , jobb annál az Audigy SE , azokkal a fülessekkel főleg. Ha több pénzed van akkor Audigy 2 ZS a jó választás mindenképp ...
Ha nincs akkor marad az SE , ha Core2 procid van akkor a jáccani is megfelel majd. :)
Ja és olvasd el a fenneb található Audigy SE áttekintőmet , ha nem olvastad el :K

[ Szerkesztve ]

(#889) Lewzke válasza DEJVID (#884) üzenetére


Lewzke
őstag

Sokkal jobb a Xonar , minőségben talán a X-fiket is utoléri , jó hangszórókkal elég nagy különbség van köztük . .... Nem rosszabb , csak azért jobb választás a pci-e mert pci foglalat egyre kevesebb van az újabb alaplapokon :U

(#890) jorden06 válasza Lewzke (#888) üzenetére


jorden06
senior tag

A SB honlapján csak a notebook edition-t láttam, forgalmazzák az PCI sávval rendelkezőt is? Az Audigy 4 / 2 ZS mennyivel jobb mint az SE?

Igazából csak zenehallgatásra és játékra kell, filmet tv-n nézek és azt sem tudom mit csinál az EAX, milyen rendszer kell hozzá ami kihasználja. Gondolom az AKG K44 nem.

Azt viszont nem szeretném, hogy terhelje a rendszert semmilyen esetben sem, a driver hibák meg végképp idegesítenének.

(#891) Tüzi válasza jorden06 (#890) üzenetére

Fejhallgatós topikba kukkants be, hátha megtudsz pár okosságot :) Talán még jobb (sokkal jobb) hangkari tippet is találsz, mint Audigy.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#892) jorden06 válasza Tüzi (#891) üzenetére


jorden06
senior tag

Már írtam (pont Rád válaszolva), csak még senki sem írt rá választ :U :(

Te milyen kártyát ajánlasz? A K44 füles mellett már 90%-ban letettem a voksom.

[ Szerkesztve ]

(#893) Tüzi válasza jorden06 (#892) üzenetére

Nem tudom mennyiben más az SE, mint a sima, mindenesetre ott a lista, azon kódlista alapján nézzél hangkártyát, és akkor jó lesz hozzá hunny által linkelt drivercsomag.
Ha költséghatékony kell, akkor k44, meg egy sima audigy. (sb0090 vagy sb0092)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#894) Lewzke válasza jorden06 (#890) üzenetére


Lewzke
őstag

Igen forgalmaznak a PCI-os verziót is nemtudom most hol lehet kapni , de szerintem még tele van a raktár , ugyanis elég kelendő cucc.
Régebb volt egy-két hibás driver , de mostanra kijavították :) , az Audigy 4/2 már hadrveresen is támogatja az EAX-et , ami mondhatni hangeffektusok-ból és térhangzásból áll (környezettől függő visszhang , hang "elmosódás" . stb ) . Az Audigy 2/4 valamivel szebben szólaltatja meg a hangot , de nincs akkora különbség mind az alaplapi és az SE közt .
Az SE annyira azért nem terheli a rendszert , főleg az újabb processzorokat nem . Ha 2 magos 2ghz-es procid van akkor minden ok , de ha egymagos 2ghz akkor talán visszafogja a játékba : HA BEKAPCSOLOD AZ EAX-et . Jónéhány játékba van EAX , de nem szükséges bekapcsolni , akkor ugyanúgy eszi a procit mind az alaplapi :) . Van a driverében egy egyszerű "Device control" ablak , ebben hangminőséget lehet állítani : 48khz és 96 khz sampling rate , 16 és 24 Bit rate . Én játszáskor leveszem a kevesebb értékűkre így még kevésbé eszi a procit ,de még úgyis szebben szól mind az alaplapi . Szóva ezek min. és EAX off terhelésben egyenlő az alaplapi kártyával ,minőségben pedig jobb :) . Zenehallgatáskor pedig a jobb értékekre állítod .
Milyen oprendszert használsz? Vista alatt a driverek még pelusba járnak :U de kell a francnak Vista :DD

(#895) Lewzke válasza Tüzi (#893) üzenetére


Lewzke
őstag

SE - Second Edition ; úgytudom hogy a sima audigy nem támogatja a 24 bitet és a 96 khz sampling rate-t , és az csak 5.1-es . Szerintem az SE jobb választás.

(#896) frankie! válasza Lewzke (#894) üzenetére


frankie!
őstag

Hiába állítgatod zene alatt a "48khz és 96 khz sampling rate , 16 és 24 Bit rate"-et, attól csak rosszabb lehet. ;)

(#897) #56474624 válasza frankie! (#896) üzenetére


#56474624
törölt tag

No igen, nem ártana, ha egész számú többszöröse lenne legalább a 44.1-nek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#898) Tüzi válasza Lewzke (#895) üzenetére

Tekintve, hogy sima audigy (is) emu chipes, nem hinném, hogy nem 24/96os lenne.

Csak 5.1? Szerinted mennyivel jobb egy 20.1, vagy kiscsillió.1-es hangkátya? :)

mod: sőt, audigy 10k2-es emus, nem 10k1-es

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#899) fes


fes
csendes tag

Uraim!
A következő kérdésem lenne: mkv filmet szeretnék lejátszani dts hanggal, a képet plazma tv-n nézném, a hangot optikai kábelen keresztül házimozi erősítőn keresztül hallgatnám.
A gond az, hogy az alaplapom (Giga P35-DS3) nem támogatja optikai kimeneten keresztül a dts hangot. Ezért gondoltam beszerzek egy hangkártyát, amin van optikai kimenet.
Erre gondoltam :
A kártya támogatja-e vajon mkv-nál is a dts hangot, vagy csak dvd-nél, PowerDVD-vel lejátszva (én valami ilyet értelmeztem a honlapján)?
Ha nem, akkor van-e valami más alternatíva?

Madotta tipadotta

(#900) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
20k-ig szeretnénk venni egy hangkártyát.
X-fi Xtreme Music-ra gondoltam de a driverek miatt kétségeim vannak, ezért mit tudtok még ajánlani?
20k a határ
thx

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.