Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet megoldani azt, hogy egy gépen míg én játszok (fejhallgatóval) addig a TV kimeneten filmet lehessen nézni, vagy egy másik hangszórón zenét hallgatni? :F
GA-MA78G-DS3H lapom van. Realtek 889A 7.1+2 HD chip van rajta.

Köszi

Nick: HE_Storm

(#902) #54715584 válasza szbalogh (#901) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem ez csak xp alatt mukodott sb audigy 4-gyel, ugy, hogy digital output volt beallitva, a fulessel megis tudtam film kozben mast csinalni

(#903) Lewzke válasza Tüzi (#898) üzenetére


Lewzke
őstag

Amúgy igazatok van :DD . sb0090 , sb0092 - ilyent hol lehet kapni ? :Y

[ Szerkesztve ]

(#904) szbalogh válasza #54715584 (#902) üzenetére


szbalogh
őstag

És alaplapinál hogyan kell ezt megoldani? Esetleg ismered a Gigabyte kezelőprogiját?
Itt mit és hol :F

Nick: HE_Storm

(#905) Tüzi válasza Lewzke (#903) üzenetére

Kártyát megnézed, hátulján rajta van a sorozatszám-vonalkód matrica. Azon láthatod ezek valamelyikét ráírva.

luw2win: érdemes lenne megfontolni egy Infrasonc hangkártyát külföldről, 20-22 között van postával.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#906) #54715584 válasza szbalogh (#904) üzenetére


#54715584
törölt tag

sosem hasznaltam alaplapi hangkartyat :)
bar nekem is gigabyte lapom van, nem nezegettem

(#907) frankie! válasza #56474624 (#897) üzenetére


frankie!
őstag

Upsamplinggal se biztos hogy jobb lesz... ;)

(#908) frankie! válasza fes (#899) üzenetére


frankie!
őstag

Úgy tudom, hogy a Creative kártyák nem támogatják a többcsatornás hangot digitális kimeneten, talán még az X-fi sem. Az Asus Xonar, és az Auzentech azt hiszem igen. Bár ezeket nem ismerem, és nekem ellenszenvesek magas árukkal, meg egy hangkártyán ne legyen már ventillátor. :(((

(#909) frankie! válasza szbalogh (#901) üzenetére


frankie!
őstag

Ugye mind a filmnézés, mind a játék sztereoban történne?

(#910) szbalogh válasza frankie! (#909) üzenetére


szbalogh
őstag

A filmnézés egyenlőre nem kell sztereoban. Nincsenek hozzá külön hangszórók, csak a TV sajátja. Egyszer majd azért szeretnék hozzá 5.1 szettet.

Nick: HE_Storm

(#911) luw2win válasza Tüzi (#905) üzenetére


luw2win
őstag

Tudnál adni egy linket melyik tipusra gondoltál?
Nem hallottam még erről a márkáról, mennyivel jobb mint egy Asus v egy Creative kari?

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#912) Nordik


Nordik
őstag

Az SB Live! és az Audigy SE kártyák között hangzásban hallható különbség? Bár úgy tudom ezek egy chip köré épülnek, csak driverekben stb különböznek. :U
Javítsatok ki, ha nem így van és írjátok le a lényegi különbségeket. :R

(#913) frankie! válasza szbalogh (#910) üzenetére


frankie!
őstag

Igaz hogy pont a filmet és a játékot írtam, de Te írtad a zenét is, szóval ha zenehallgatásra a foobart használod, a Playback/DSP managerben van egy olyan pont, hogy "Move stereo to rear channels." Ha ezt használod, egymástól függetlenül tudod használni a hangkártya front és rear kimeneteit. Elképzelhető, hogy egyes TV programok is tudnak ilyesmit. (Pl. Dscaler. :F ) Emellett lehet hogy meg lehetne oldani, hogy a digitális kimenete és az analóg kimenetei a kártyának mást adjanak ki. Ez nem tudom, hogy megoldható-e, ha igen, engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#914) frankie! válasza Nordik (#912) üzenetére


frankie!
őstag

A hangzást (főként) nem a chip határozza meg. Legalább is zenénél és filmeknél. Ezek között a kártyák közt sztem van hallható különbség.

(#915) Nordik válasza frankie! (#914) üzenetére


Nordik
őstag

Én az SB Live! és az Audigy SE hangkarik közötti különbségekre gondoltam. Remélem nem értetted félre. :) Nem Audigy 1-2 stb. kártyákat értettem az SB Audigy alatt.

Mert igazából van egy SB Live! (SB0100) és egy Audigy SE (SB0570) kártya amik között gondolkodok, és nemtudom érdemes e kiadni több pénzt az Audigy-ért, tehát hogy hallanék e számottevő különbséget. Egyébként a Live!-ot Kx driverrel használnám.

A hangkeltő pedig egy Logitech X-230. Most egy C-Media CMi 8738-as hangkártyám van, de gondolom ezt egy SB kártya lazán lenyomja. :D

(#916) Tüzi válasza luw2win (#911) üzenetére

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#917) luw2win válasza Tüzi (#916) üzenetére


luw2win
őstag

MO-on nagyon nem látok ilyen.
1 helyen 44k volt. De ebay-en meg 130$ ért volt ujonan.
Mennyivel jobb mint egy X-fi xtreme music
Driverek megbizhatók, olyan gagyinak tünnek a csatlakozoi.Miért nem arany, bár ez nem tom h mit változtat.
Szted mennyire éri meg?
ty

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#918) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

üdv
Van itthon nekem egy kb 2-3 éves Creative Soundblaster Live 7.1 24bit hangkártya. Szerintetek érdemes lenne berakni a gépbe, szebben szólna mint az alaplapi integrált? (mert most azzal nyomom) Ilyen lapom van: [link]
Vagy a mai int. hangkártyák már jobbak mint ez a hangkari? (itt hangminőségre gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#919) luw2win válasza Red_Bull (#918) üzenetére


luw2win
őstag

Kb haveromnak 10000éves creative hangkaria van és jobban szol mint az enyém ami int.
A hangfalunk ugyanaz :) (Logitech Z-4)
Tedd szépen vissza azt a kövületet. Sztem :)

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#920) Tüzi válasza luw2win (#917) üzenetére

hunnylander-t kérdezd meg a fejhallgatós topikban erről a "gagyi"-ról :DDD

top buy az a kártya...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#921) szbalogh válasza frankie! (#913) üzenetére


szbalogh
őstag

Na találtam a Realtek HD Audio Manager (az alaplapi hangkari vezérlőprogramja, gyári Gigabyte) ben olyat, hogy:
Make front and rear output devices olayback two different audio streams simultaneously.

Na ezt benyomtam, mostmár csak egy HD front panel kivezetés kell :F
Azt írja a manualja, hogy csak HD módban van stream, ha AC97 típusú front panelt dugok az alaplapi csatira akkor nem megy :(
Na nekem csak ilyen van jelenleg úgyhogy keresek.
Esetleg itt tud valaki ilyet eladót?

Nick: HE_Storm

(#922) frankie! válasza Nordik (#915) üzenetére


frankie!
őstag

Nem értettem félre..de nem a csiptől fog függeni a hangminőség. :) Ezzel együtt sztem az Audigy jobb vétel, annak ellenére, hogy nem hallottam. az A2 biztos jobb, mint egy Live, de meg kell hagyni, ez is ver szinte minden integráltat, a hangcuccod se ismerem, ezért nem tudok többet mondani. :K

(#923) frankie! válasza szbalogh (#921) üzenetére


frankie!
őstag

Mi az a HD panel? Linkelj be róla valamit! Ha csak egy a hangkártya tüskéire dugható előlapi csatlakozó kivezetés, akkor vegyél vhol (pl. HQvideo) megfelelő csatlakozó, és vezesd ki, ahova akarod.:) Talán még jobb minőséget is fogsz kapni, mint a gyári. ;)

(#924) Nordik válasza frankie! (#922) üzenetére


Nordik
őstag

Logitech X-230 a hangcucc, de írtam is. :)

Már itt PH-n keresek Audigy SE-et. Remélem azért a mostani C-Media hangkarihoz képest elég nagy különbséget fogok tapasztalni.

(#925) szbalogh válasza frankie! (#923) üzenetére


szbalogh
őstag

Azaz :)

Nick: HE_Storm

(#926) szbalogh válasza frankie! (#923) üzenetére


szbalogh
őstag

ilyen csatlakozók vannak a lapomon
1.mic2_L
2.gnd
3.mic2_R
4.-acz_det
5.line2_R
6.gnd
7.faudio_jd
8.no pin
9.line2_L
10. gnd
és ilyenek a kártyaolvasómon
return L
return R
mic-bias
mic in
spkout R
spkout L
gnd
Ez HD? Illetve mit hova kell kötni?
Amit tanácsiltál HQvideo még nem néztem végig vagyis még nem találtam olyan csatit. Lehet rosszul kerestem, milyen kategóriában van?
Jöszi :R

Nick: HE_Storm

(#927) szbalogh


szbalogh
őstag

Na kiokosoltam magam.
Elvileg ha a csati 6-7 és 10 pinjeit összekötöm akkor érzékeli a jackdugaszok jelenlétét, még ha nincsenek is bedugva, vagy veszek olyan dugaszt amiben van ilyen kimenet és ezeket ráforrasztom a kártyaolvasóm nyákján az eredeti dugaszok helyére.
Ott van még az ACZ_DET tű amit elvileg 1kOhm-on keresztül kell leföldelni és akkor BIOS is felismeri a dongle-t. Bár egy helyen azt írták, hogy ez nem szükséges.

Nick: HE_Storm

(#928) frankie! válasza szbalogh (#926) üzenetére


frankie!
őstag

lap=hangkártya???
kártyaolvasó=???
A hangkártyán hátul hány jack aljzat van?
A tápcsatlakozók közt láttam ilyeneket. De lehet hogy ezek nem jók, de valahol biztos találsz megfelelő csatlakozót (pl. SINI)
Találtam egy ilyet is neked, hátha többet tudnak segíteni.

Ez a sok villogó HD ready felirat meg figyelmeztetés értelmetlen hazugság, mellébeszélés, nem kell odafigyelni rá. :((

(#929) frankie! válasza szbalogh (#927) üzenetére


frankie!
őstag

Azért csak óvatosan a kötögetéssel! Nem minden IC viseli el a rövidzárat. :B
Különben elég kínai volt amit írtál...

(#930) szbalogh válasza frankie! (#929) üzenetére


szbalogh
őstag

lap= alaplap
kártyaolvasó=ebbenvan audio kivezetés, az alaplapról akarom ezen kivezetni
Rövöden. Kiokoskodtam, hogy az alaplapi hangkarim HD (ami Intel high definition audio szabvány, a csatik meg a kivezetések). De működhet AC97 módban is amit a driver siftware-ben lehet beállítani. Ebben a módban nem használható az audio stream, sőt ha előre bedugok valamit, akkor a hátsó dugaszok nem szólnak.
A HD és AC97 kivezetések között az a különbség, hogy máshogy érzékelik ha beledugtál valamit. AC97 nél ha nincsen bedugva folyamatosan van egy zárt áramkör, ha bedugsz valamit ez megszakad. HD-nél fordítva. Illetve AC97-nél csak az hangkivezetésen van figyelés, míg HD-nél ki és be irányban is.
A kettő csatija ugyanolyan elrendezésű, de a két módban más funkciókkal.
Különösen a 6,7 és 10 számú tűk.
HD módban 6-os a mikrofont figyeli, 10-es a hangszórót. Ezek a 7-ben zárják a kört.
Vagyis elvileg, ha ezeket összekötöm, azt fogja hinni, hogy van bent jack.
Estefelé megnézegetem amiket találtál nekem amikért előre is köszi és örök hála visszamenöleg is :R

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#931) szbalogh válasza frankie! (#929) üzenetére


szbalogh
őstag

ermészetesen még nem csináltam semmit, nem is merek. Egyenlőre kérdeztem Gigabyte-tól és Realtek-től, hogy mit szólnak hozzá. :U

Nick: HE_Storm

(#932) -xXx-


-xXx-
tag

hello, szeretnék venni egy 5.1 rendszert, és melléje valami hangkártyát. Mire figyeljek oda, mennyit érdemes rákölteni, és mit várhatok el tőle? [link]

egy iesmit vennék, és jo lenne egy hangkártya is, de nem tudom milyent :F semmi spéci igényem nincs, csak h mennyen az 5.1 ahogy kell, és minél kevesebb pengőmbe kerüljön. Várom a válaszokat :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#933) jetimokus


jetimokus
tag

Hello!
Egy olyan kérdésem lenne hogy igaz az hogy a Vistának külön hangkártya kell? Nem jó neki az alaplapra integrált? Mert lehet hogy csak szivatás de hallottam ilyet hogy az integrált hangkártyák mellet a játékokban szaggat a hang meg minden baja van mert a vistának nincsen hardveres hangkártyatámogatása vagy mi ****...ebből igaz lehet valami?
Szóval a lényeg annyi hogy ha vistát akarok feltenni (dx10 támogatta vga-ra, meg x48-as alaplapra,tehát nem régi kacatra mint ami nekem is van... :o) akkor mennie kell a hangnak normálisan mindenféle képpen vagy nem?
Köszi előre is a segítséget!
Üdv!

(#934) Termi16 válasza jetimokus (#933) üzenetére


Termi16
őstag

üdv!

Semmi baj a hanggal, nekem p35-ös lapom van, de minden tökéletes vista64bit alatt.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#935) jetimokus válasza Termi16 (#934) üzenetére


jetimokus
tag

Hmmm... akkor csak szivatás köszi szépen az infót, és a segítséget!
Üdv!

(#936) Termi16 válasza jetimokus (#935) üzenetére


Termi16
őstag

Nincs mit, hali!

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#937) qetuol válasza al_age (#1) üzenetére


qetuol
csendes tag

heló mindenkinek!!

van egy toshiba satellite A200 notim , beépített realtek HD audio driverrel. szeretnék "normális " hangfalaket venni hozzá, mondjuk logitech z4 re gondoltam. A kérdésem az, h ajánlotok e egy másik (external) hangkarit venni hozzá és ha igen , akkor milyet?
fontos: kizárólag zenehallgatásra használnám....mégpedig igényes zenét hallgatok :U

mod1: ja, ops: win vista, ha még kell valami info kérdezz
mod2: ára ne legyen horribilis

[ Szerkesztve ]

(#938) Toncsi válasza qetuol (#937) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Sztem zenére jobb, ha elfelejted az integrált hangkártyát, "igényes" zenére meg főleg.
Zenére inkább 2.0-ás hangfalat vennék. (Genius 2.0 fadobozos hangrendszer topic [link] )
"Igényes" zenére pedig sztereó erősítőt + hangfalat és minimum egy emu 0202 usb hangkártyát.

[ Szerkesztve ]

(#939) ePPer


ePPer
csendes tag

Hali!
Egy genius 5.1 es hangkarit tervezek.
Valakinek valami vélemény?
Vagy tuttok ajánlani kb 5 rugóig egy tűrhető 5.1 est?
Tanács ötlet bármi jöhet!

"Ha élsz táncolsz, ha táncolsz élsz!"

(#940) Piku


Piku
csendes tag

Üdv Urak!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy jelenleg egy Creative SB Audigy SE 7.1hangkarim van és főleg játékra használom a gépet. Érdemes kiadni 18K egy Creative SB X-Fi Xtreme Gamer-re!!!!
Lesz akkora különbség, hogy berittyentek tőle??? vagy költsem másra ezt a pénzt???

Előre is köszi Piku

(#941) qetuol válasza Toncsi (#938) üzenetére


qetuol
csendes tag

az asus xonar U1 ről mi a véleményed?

(#942) ádyz


ádyz
addikt

Üdv.

Valami jó hangkártyát tudnátok ajánlani? Maxium 5000.- pénzem van rá. :R

Köszönöm.

(#943) Az-X


Az-X
őstag

1-2 hónapja írtam a topikba, hogy a Ganius 5.1-es hangfalszettemhez érdemes e egy X-Fi Music-nál jobb kártyát venni. Akkor 1-2 emberke azt ajánlotta, hogy tök felesleges, sőt még olyan is volt aki azt mondta felejtsem el a francba az 5.1-et...
Gondoltam egye fene megpróbálom. Vettem egy Onkyo Integra A-8015-ös erősítőt és hozzá egy pár JBL TLX 320-as hangfalat. Próbáltam Audigy 2 ZS-vel és X-Fi Music-kal. de nem jött be. Végül vettem egy Pioneer DV-696AV lejátszót (tud SACD-tmeg DVD Audiót meg minden kutyafülét) no ezzel végre szépen szól.
Namost ehhez a cumóhoz kellene valami hangkártya, hogy azért ne kelljen már minden lossless anyagot CD-kre kiírni.
Ami még fontos tényező, hogy későbbiekben ehhez a minőségi szinthez ragaszkodva lehet tovább terjeszkedek 5.1-ig.
Gondoltam arra, hogy veszek egy Stereo hangkarit aztán majd ha kell 5.1 akkor az alaplapi optikai kimenetről leveszem a hangot egy jobb erősítővel. Aztán nézegettem az Audiotrak Prodigy HiFi-t amin ha jól láttam a front Stereo kimenete RCA-s. Kérdés, hogy milyen hangminőséget produkál. Várok mindenféle segítő jellegű ötletet.
Ja és amit mindenképp szem előtt kell tartani, Vista 64-et használok :)

:)

(#944) malwy


malwy
senior tag

Hali!

Új gépet rakok össze, a nagy része már meg van, de a hanggal nincsen tapasztalatom.
Az alaplap vagy ASUS Rampage Formula vagy GIGABYTE GA-X48-DQ6 lenne.
Na most az ASUS csodájához adnak vmi SoundFX II-t, a A Gigabyte-nak meg vmi integráltja van asszem.
Kérdések: (xd )
1. Ezek milyen minőségiek? egymáshoz viszonyítva?
2. Megéri-e ezek hangkeltőit ezek vmelyikére lecserélni?

CREATIVE Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro 32k HUF
ASUS Xonar D2/PM 32K HUF
ASUS Xonar D2X 39K HUF
Vagy esetleg: CREATIVE Sound Blaster X-FI Xtreme Gamer 20K HUF

3. A 4 különálló hangkártya tapasztalatok (vagy elmélet) alapján milyen szintet képviselnek?

Hangfalam egy logitech 5.1 pontos típust most nem tudom fejből, majd megnézem. Főleg játékok-kisebb stúdiómunka-zenehallgatás amire használnám a gépet.

Előre kössz a helpet!

(#945) malwy


malwy
senior tag

Ha nem válaszol senki...
ASUS XONAR D2X/XDT 7.1 Ez ugyanaz a kártya mint az ASUS XINAR D2X ?
mert argep.hu-n az egyik üzletből beszerezhető bruttó 33 500Huf-ért.
Ez mellett döntöttem az alaplapot meg megoldom;)

(#946) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Mivel nem értek a hangkarikhoz, eddig mindig csak alaplapi volt, így ide jöttem.
Egy ASUS SupremeFX I hangkari mennyire jó?
Érdemes lenne leváltani most az alaplapi hangkarimat egy ilyenre (ha minden jól megy, akkor kb 800Ft-ét tudok venni egyet)?

Előre is köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#947) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Üdv!.
Szeretnék hangkártyát venni a gépembe a leendő fülesemhez..
Valami olcsóbb, használt tipusra gondoltam úgy 5K környékén..
Fontos lenne, hogy a Driver-e TELJESEN VISTA KOMPATIBILIS LEGYEN....tudnátok valamit ajánlani?? :U :U
Köszi!! :K

(#948) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Üdv!..
Tervezem az alaplapi hangkártya leváltását egy Audigy4-re..
Érdeklődnék ,hogy vannak-e vele kompatibilitási problemák Win XP SP3, vagy Vista 64 SP1-el??...Illetve hogy esetleg ,mely hasonló árú Creativ, vagy SB kari rendelkezik optikai kimenettel is?? :U
Köszi!! :K
Hop ez nem ide lett szánva :B :B :B :D

[ Szerkesztve ]

(#949) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Milyen hangkártyát ajánlatok 25k-ig? Leginkább zenehallgatásra kellene, meg filmezésre.

Jelenleg Xtreme Gamerem van, de az X-Fi topikban azt írták gyengébben szól, mint egy Music, mert hogy nem olyan jó a DAC körüli elektronika.

(#950) #56474624 válasza audi100td (#949) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem a Music sem nagy szám. Igaz, ez relatív. De nálam nagyon nagy a lemaradása a zenélni is tudó daraboktól (CD-player, lemezjátszó).
Biztos, hogy van nála jobb az EMu és M-Audio termékei között, szóval inkább azok között érdemes keresgélni szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.